gmpc - en to bg translation catalogue (11 entries)

note: Name
en: Alarm Timer
bg: Таймер на Алармата

en: _Enable alarm
bg: _Включване на алармата

note: Set up the alarm time spinners
en: Time:
bg: Време:

en: Action:
bg: Действие:

note: * Hard-coded possible actions for once alarm deadline hit * TODO: Allow customized actions?
en: Play/Pause
bg: Старт/Пауза

en: Stop
bg: Стоп

en: Close  (& Stop)
bg: Затвори (& Спри)

en: Close only
bg: Само затвори

en: Shutdown
bg: Изключване на компютъра

en: Toggle random
bg: Превключване на случаен принцип

note: Label to show remaining time
en: Time left:
bg: Оставащо време:
