gmpc - en to de translation catalogue (10 entries)

en: File does not exists
de: Datei existiert nicht.

en: File is read-only
de: Datei kann nur gelesen werden

en: Tag Edit
de: Tag Editor

en: Failed to save song
de: Konnte den Song nicht speichern

en: Revert changes
de: Änderungen zurücknehmen

en: Edit Columns
de: Spalten editieren

note: title
en: Title
de: Titel

note: artist
en: Artist
de: Interpret

note: album
en: Year
de: Jahr

note: album
en: Track
de: Lied
