gmpc - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: File does not exists
pl: Plik nie istnieje

en: File is read-only
pl: Plik jest tylko do odczytu

en: Failed to save song
pl: Nie można zapisać utworu

en: Revert changes
pl: Cofnij zmiany

en: Edit Columns
pl: Edytuj kolumny

note: title
en: Title
pl: Tytuł

note: artist
en: Artist
pl: Wykonawca

note: album
en: Genre
pl: Gatunek

note: album
en: Year
pl: Rok

note: album
en: Track
pl: Utwór

en: Tag Edit
pl: Edytuj tagi

en: Tag Editor
pl: Edytor znaczników
