gmpc - en to bg translation catalogue (253 entries)

en: A gnome frontend for the mpd daemon
bg: GNOME клиент за MPD

en: Gnome Music Player Client
bg: Gnome Музикален Плеър

en: Failed to load the configuration system.
bg: Грешка при зареждане на конфигурацията.

en: Failed to setup libmpd
bg: Грешка при настройка на libmpd.

en: GMPC has insufficient permissions on the mpd server.
bg: GMPC няма достатъчно права за достъп до mpd сървър

en: Failed to set password on: '%s'
    Please try again
bg: Грешка при задаваане на парола за: '%s'Моля, опитайте пак

en: Please enter your password for: '%s'
bg: Моля, въведете парола за: '%s'

en: error code
bg: код на грешката

en: Insufficient permission to connect to mpd. Check password
bg: Отказано свързване с MPD. Моля, проверете паролата.

en: MPD versions before 0.13.0 are not supported
bg: Версии на MPD преди 0.13.0 са несъвместими.

en: Connected to mpd
bg: Успешно свързване с MPD

en: Disconnected from mpd
bg: Връзката с MPD e прекъсната.

note: * Mpd version
en: Version
bg: Версия

en: quit
bg: изход

en: Quit gmpc
bg: Изход от gmpc

en: hide
bg: скрий

en: Hide gmpc
bg: Скрий gmpc

en: show
bg: покажи

en: Show gmpc
bg: Покажи gmpc

en: toggle
bg: превключване

en: show notification
bg: покажи съобщения

en: Show trayicon notification
bg: Покажи иконата за съобщения в tray

en: preferences
bg: настройки

en: Show preferences window
bg: Покажи прозореца с настройки

en: bug information
bg: информация за програмната грешка

en: Show bug information
bg: Покажи информация за програмната грешка

en: url
bg: Адрес

en: A new metadata plugin was added, gmpc has purged all failed hits from the cache
bg: Нова плъгин за метаданни беше добвен. Gmpc почисти всички неуспешни опити от кеша.

en: Metadata Handler
bg: Управление на метаданни

en: Connected
bg: Свързан

en: Not Connected
bg: Няма връзка

en: Connected to
bg: Свързан с

en: Disconnected
bg: Прекъсване на връзката

en: Repeat: %s
bg: Повторение: %s

en: On
bg: Включено

en: Off
bg: Изключено

en: Random: %s
bg: Произволно: %s

en: MPD Reported the following error
bg: Следната грешка възникна при работата на MPD:

en: Profile
bg: Профил

en: added
bg: Добавен(и)

en: changed hostname to:
bg: Името на сървъра беше сменено на:

en: Interface
bg: Облик

en: One or more plugins failed to load, see help->messages for more information
bg: Някой от плъгините не бе инициализиран правилно. За повече информация вижте Помощ -> Съобщения

en: Plugins
bg: Добавки (Plug-ins)

en: Enabled
bg: Включен

en: Name
bg: Име

en: Function
bg: Функция

en: Dummy
bg: Фиктивен

en: Browser Extension
bg: Разширение на браузъра

en: Metadata Provider
bg: Доставчик на данни

en: Metadata Provider and Browser Extension
bg: Доставчик на метаданни и Разширение на браузъра

en: Misc.
bg: Разни

en: Unknown
bg: Неизвестно

note: * MM_PLAYPAUSE
en: Next
bg: Следваща

en: Notification
bg: Известяване

en: Enter your password for: '<hostname>'
bg: Въведете парола за: '<hostname>'

en: Password
bg: Парола

en: _Save password
bg: _Съхрани парола

en: <b>Profile:</b>
bg: <b>Профил:</b>

en: Conn_ect
bg: Свър_зване

en: Host:
bg: Адрес:

en: Name:
bg: Име:

en: Password:
bg: Парола:

en: Port:
bg: Порт:

en: Timeout (s):
bg: Изчакване (с):

en: _Autoconnect
bg: _Автоматично свързване

en: _Disconnect
bg: _Прекъсване на връзка

en: _Use Authentication
bg: _Използвай удостоверяване

en: <b>Enable Field:</b>
bg: <b>Разреши полето:</b>

en: <b>Example:</b>
bg: <b>Пример:</b>

en: <span size="large"><b>Format Rule:</b></span>
bg: <span size="large"><b>Начин на изписване:</b></span>

en: A_lbum
bg: А_лбум

en: Edit Song Formatting
bg: Промяна на изписване заглавието на песен

en: T_rack
bg: П_есен

en: _Artist
bg: _Изпълнител

en: _Date
bg: _Дата

en: _Stream name
bg: _Име на стрийм

en: _Title
bg: _Заглавие

en: example
bg: пример

en: <b>Playlist:</b>
bg: <b>Списък с песни:</b>

en: Center playing song
bg: Бързс скок до просвирваната в момента песен

en: Hide on close
bg: Скрий в системния трей при затваряне на приложението

en: Save position and size between sessions
bg: Запази позиция и размер на главния прозорец между сесиите

en: Show songlist tooltip
bg: Показвай туултип в списъка с песни

en: Stop playing on exit
bg: Спри изпълнение при изход от програмата

en: Stylize album covers
bg: Стилизирай обложките на албуми

en: <b>Loaded Plugins:</b>
bg: <b>Заредени добавки:</b>

en: <b>Crossfade:</b>
bg: <b>Смесване:</b>

en: <b>Output Devices:</b>
bg: <b>Изходни устройства:</b>

en: <span size="small"><i>You need to be connected
    in order to change these settings</i></span>
bg: <span size="small"><i>Трябва да сте свързан с MPD, за да промените тези настройки</i></span>

en: Album
bg: Албум

en: Enable crossfade
bg: Разреши смесване

en: Track
bg: Песен

en: fade time (s):
bg: време за смесване (с):

en: <b>Inline messages</b>
bg: <b>Inline съобщения</b>

en: <b>Notification Area Icon</b>
bg: <b>Икона в системния трей</b>

en: <b>PopUp</b>
bg: <b>Изкачащ прозорец</b>

en: Enable
bg: Включване

en: Position:
bg: Позиция:

en: Timeout:
bg: Изчакване:

en: HTTP Proxy:
bg: HTTP Прокси:

en: Use a proxy for internet connectivity
bg: Използвай прокси за свързване с интернет

en: <span size="x-large"><b>Plugins</b></span>
    <i>None Selected</i>
bg: <span size="x-large"><b>Добавки</b></span>
    <i>Неизбрани</i>

en: Messages
bg: Съобщения

en: <enter playlist name>
bg: <Въведете име на списък с песни>

en: <span size="x-small"><i>Playlist already exists.</i></span>
bg: <span size="x-small"><i>Вече има такъв списък с песни.</i></span>

en: Save Playlist
bg: Запазване на списък с песни

en: name:
bg: име:

note: * * add url to playlist
en: Add URL
bg: Добавяне на URL

en: Mute
bg: Без звук

en: Play/Pause
bg: Старт/Пауза

note: * MM_NEXT
en: Previous
bg: Предишна

note: * MM_REPEAT
en: Random
bg: Произволна

note: * MM_FASTBACKWARD
en: Repeat
bg: Повтаряне

note: * MM_PREV
en: Stop
bg: Стоп

en: _Control
bg: _Управление

en: _Go
bg: Давай

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Music
bg: _Музика

en: _Option
bg: _Опции

en: _Server
bg: Сървър

en: _View
bg: _Вид

en: gmpc - Playlist Manager
bg: gmpc - Плейлист Мениджър

en: Artist information
bg: Информация за изпълнител

en: Lyrics
bg: Текстове на песни

en: item | items
bg[0]: елемент
bg[1]: елементи

en: (Estimation)
bg: (Преценяване)

note: add the delete widget
en: Crop
bg: Изрязване

note: add the shuffle widget
en: Shuffle
bg: Случаен ред на изпълнение

en: <i>Playlist <b>"%s"</b> already exists
    Overwrite?</i>
bg: <i>Списъкът с песни <b>"%s"</b> вече съществува
    Да презапиша ли?</i>

en: Failed to save the playlist file.
bg: Списъкът с песни не може да бъде запазен.

en: Play Queue
bg: Опашка

en: Directories
bg: Директории

en: Added folder '%s' recursively
bg: Директорията '%s' беше добавена рекурсивно

note: add the replace widget replace the replace widget replace
en: Replace
bg: Заместване

note: add the update widget
en: Update
bg: Обновяване

en: Loaded playlist
bg: Списъкът с песни е зареден

en: Added
bg: Добавен

en: song | songs
bg[0]: песен
bg[1]: песни

en: directory | directories
bg[0]: директория
bg[1]: директории

en: playlist | playlists
bg[0]: списък с песни
bg[1]: списъците с песни

en: Are you sure you want to clear the selected playlist?
bg: Да премахна ли избраният списък с песни?

en: Query
bg: Заявка

en: Search
bg: Търсене

en: Search Browser
bg: Браузър за търсене

en: Playlist Editor
bg: Редактор на списъци с песни

en: Rename Playlist
bg: Преименуване на списъка

note: delete
en: Rename
bg: Преименуване

note: Add
en: Add to playlist
bg: Добави към списъка с песни

en: Tag based browser
bg: Браузър за тагове

en: Reset browser
bg: Върни браузъра в начално състояние

en: Genre
bg: Жанр

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Songs
bg: Песни

en: Date
bg: Дата

en: Directory
bg: Директория

en: Playtime
bg: Време за изпълнение

note: Fetch album info
en: Album information
bg: Информация за албум

en: Albums
bg: Албуми

en: Metadata Browser
bg: Браузър за метаданни

en: Markup
bg: Маркиране

en: Title
bg: Заглавие

en: File
bg: Файл

en: Composer
bg: Композитор

en: Performer
bg: Изпълнител

en: Duration
bg: Продължителност

en: Disc
bg: Диск

en: Comment
bg: Коментар

en: Icon Id
bg: ID на икона

en: Position
bg: Позиция

en: Extension
bg: Разширение

note: Add a tools menu item with the previously generated menu as submenu
en: Tools
bg: Инструменти

en: Paste before
bg: Постави преди

en: Paste after
bg: Постави след

note: * Edit column
en: Edit Columns
bg: Редактирай колони

en: Added profile
bg: Профилът е добавен

note: Generate removal message before the actual profile is destroyed
en: Removed profile
bg: Профилът е премахнат

en: Refetch
bg: Свали отново

en: Select file
bg: Избор на файл

en: Failed to open file:
bg: Файлът не може да бъде прочетен.

en: because of encoding issues
bg: заради проблем с кодовата таблица

en: Fetching Artist Info
bg: Търсене на информация за изпълнителя

en: Fetching Album Info
bg: Търсене на информация за албума

en: Not Available
bg: Недостъпен

en: Select File
bg: Избиране на файл

en: Text Document
bg: Текстов документ

en: All
bg: Всичко

en: Images
bg: Изображения

en: n/a
bg: липсва

en: Loading
bg: Зареждане

en: start playback
bg: Стартирай възпроизвеждането

en: pause
bg: Пауза

en: pause playback
bg: Паузирай възпроизвеждането

en: next
bg: следващ

en: next song
bg: Следваща песен

en: prev
bg: Предишен

en: previous song
bg: Предишна песен

en: stop
bg: Спри

en: stop playback
bg: Спри възпроизвеждането

en: random
bg: Случайно

en: Random (on|off)
bg: Случайно (включено|изключено)

en: repeat
bg: Повторение

en: Repeat (on|off)
bg: Повторение (включено|изключено)

note: volume commands
en: volume
bg: Сила на звука

en: add
bg: добавяне

en: Proxy
bg: Прокси

note: Basic dialog with a close button
en: Bug information
bg: Информация за бъга

en: It is the first time you have launched gmpc.
    This assistant will help you connect gmpc to your mpd daemon.
bg: GMPC е стартиран за първи път.
    Помощникът ще ви помогне да свържете GMPC към MPD сървъра.

en: Setup connection
bg: Настройка на свързване

note: * * End
en: Gmpc is now ready for use.
    Enjoy using gmpc.
bg: GMPC е успешно конфигуриран.
    Насладете се на удоволствието да слушате своята любима музика, използвайки GMPC.

en: Finish
bg: Готово

en: Server Settings
bg: Настройки на сървъра

en: Connection
bg: Връзка

en: Connecting
bg: Свързване

note: Add all from album
en: All from album
bg: Всичко от този албум

note: Add all from artist
en: All from artist
bg: Всичко от този артист

note: Add all from genre
en: All from genre
bg: Всичко от този жанр

note: Add all from file
en: All from same directory
bg: Всичко от директорията

note: Create sub menu Add
en: Add more
bg: Добави още

en: PlayPause
bg: СтартПауза

note: * MM_STOP
en: Fast Forward
bg: Напред

note: * MM_FASTFORWARD
en: Fast Backward
bg: Назад

note: * MM_RANDOM
en: Raise window
bg: Увеличи прозореца

note: * MM_RAISE
en: Hide window
bg: Скрий прозорец

note: * MM_HIDE
en: Toggle window
bg: Превключи прозорец

note: * MM_TOGGLE_HIDDEN
en: Volume Up
bg: Увеличи сила на звука

note: * MM_VOLUME_UP
en: Volume Down
bg: Намали сила на звука

note: * MM_VOLUME_DOWN
en: Show song
bg: Покажи информация за песен

note: * MM_SHOW_NOTIFICATION
en: Toggle Mute
bg: Вкл/изкл на звука

en: Could not grab the following multimedia keys:
bg: Следните мултимедийни клавиши не можаха да бъдат активирани:

en: 
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
bg: 
    Уверете се че мултимедийните клавиши не се използват вече от Мениджърa на прозорци или друго приложение, след което рестартирайте GMPC.

en: Duplicate mapping(s) detected
    
    Some duplicate multimedia key mappings were detected, and disabled.  Please revisit the preferences and ensure your settings are now correct.
bg: Някои мултимедийни клавиши са настроени за повече от една функция. Моля проверете избора си и се уверете, че всеки мултимедиен клавиш е настроен само за една фунция.

en: Multimedia Keys
bg: Мултимедийни бутони

en: Duplicate mapping detected
    
    %s is already mapped to %s
bg: вече има конфигурирана команда за този мултимедиен клавиш
    
    %s е вече конфигуриран за %s

en: Could not grab multimedia key:
    
    	%s: %s
    
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
bg: Мултимедийният клавиш не може да бъде конфигуриран:
    
    	%s: %s
    
    Уверете се, че Вашият мениджър на прозорци (или друго приложение) не са конфигурирани да използват този мултимедиен клавиш, след което рестартирайте GMPC.

en: Action
bg: Действия

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: second | seconds
bg[0]: секунда
bg[1]: секунди

en: Failed to execute
bg: Грешка при изпълнение

en: Unavailable
bg: Недостъпен

en: Info
bg: Информация

en: Warning
bg: Внимание

en: Critical
bg: Критично

en: Time
bg: Време

en: Message
bg: Съобщение

en: Fetching...
bg: Сваляне...

en: By
bg: в изпълнение на

en: From
bg: от

en: Not Playing
bg: Не се изпълнява нищо

note: Fetch similar songs
en: Similar songs
bg: Подобни песни
