gmpc - en to ca translation catalogue (498 entries)

en: A gnome frontend for the mpd daemon
ca: Un frontal GNOME per al dimoni MPD

en: Gnome Music Player Client
ca: Client de reproducció de música del GNOME

en: Failed to load the configuration system.
ca: No s'ha pogut carregar el sistema de configuració.

en: Failed to setup libmpd
ca: No s'ha pogut configurar el LIBMPD

en: GMPC has insufficient permissions on the mpd server.
ca: El GMPC no té prou permisos pel que fa al servidor MPD.

en: Failed to set password on: '%s'
    Please try again
ca: No s'ha pogut establir la contrasenya per a «%s».
    Torneu-ho a intentar.

en: Please enter your password for: '%s'
ca: Introduïu la contrasenya per a «%s»

en: error code
ca: codi d'error

en: Insufficient permission to connect to mpd. Check password
ca: No es pot connectar a l'MPD per manca de permisos. Comproveu la contrasenya.

en: MPD versions before 0.13.0 are not supported
ca: No s'admeten versions de l'MPD anteriors a la 0.13.0

en: Connected to mpd
ca: S'ha establert la connexió amb l'MPD.

en: Disconnected from mpd
ca: S'ha desconnectat de l'MPD.

en: Tagline
ca: Etiquetes

note: * Mpd version
en: Version
ca: Versió

en: Revision
ca: Revisió

en: quit
ca: surt

en: Quit gmpc
ca: Surt del GMPC

en: hide
ca: amaga

en: Hide gmpc
ca: Amaga el GMPC

en: show
ca: mostra

en: Show gmpc
ca: Mostra el GMPC

en: toggle
ca: commuta

en: Toggle gmpc visibility
ca: Commuta la visibilitat del GMPC

en: show notification
ca: mostra una notificació

en: Show trayicon notification
ca: Mostra una notificació a la safata d'icones

en: preferences
ca: preferències

en: Show preferences window
ca: Mostra la finestra de preferències

en: bug information
ca: informació de l'error de programació

en: Show bug information
ca: Mostra la informació de l'error de programació

en: url
ca: URL

en: Show add url window
ca: Mostra la finestra d'afegir URL

en: Add url <scheme>://<path>
ca: Afegeix un URL <combinació>://<camí>

en: A new metadata plugin was added, gmpc has purged all failed hits from the cache
ca: S'ha afegit un connector de metadades nou; el GMPC ha netejat les errades de la memòria cau.

en: Metadata Handler
ca: Gestor de metadades

en: Connected
ca: Connectat

en: Not Connected
ca: No connectat

en: Connected to
ca: Connectat a

en: Disconnected
ca: Desconnectat

note: * * Set paused in Window string
en: paused
ca: en pausa

en: Repeat: %s
ca: Repeteix %s

en: On
ca: Actiu

en: Off
ca: Inactiu

en: Random: %s
ca: Reprodueix %s de manera aleatòria

en: Single mode: %s
ca: Reprodueix únicament %s

en: Consume: %s
ca: Després de reproduir %s, treu-la de la llista

en: MPD Reported the following error
ca: L'MPD informa del següent error

en: Profile
ca: Perfil

en: added
ca: s'ha afegit

en: changed hostname to:
ca: el nom de l'ordinador ara és:

en: Interface
ca: Interfície

en: To playback local files, you need to be connected using unix socket.
    See the MPD website for more information.
ca: Per tal de reproduir fitxers locals heu de connectar-vos usant un sòcol UNIX.
    Consulteu el web de l'MPD per obtenir més informació.

en: Failed to load plugin
ca: No s'ha pogut carregar el connector

en: plugin has no name
ca: el connector no té nom

en: plugin with same name already exists
ca: ja hi ha un connector amb aquest nom

en: plugin is missing set/get enable function
ca: no s'ha trobat la funció del connector d'activar obtenir/establir

en: plugin browser structure is incorrect
ca: l'estructura de navegació del connector no és correcta

en: plugin metadata structure is incorrect
ca: l'estructura de metadades del connector no és correcta

en: plugin preferences structure is incorrect
ca: l'estructura de preferències del connector no és correcta

en: Failed to create plugin instance
ca: No s'ha pogut crear la instància del connector

en: Failed to bind symbol in plugin
ca: No s'ha pogut vincular un símbol al connector

en: Plugin %s has wrong api version: %i
ca: El connector %s té una versió d'API (%i) incorrecta.

en: Plugin %s has wrong no plugin structure: %s
ca: El connector %s té una estructura de no connector incorrecta:%s

en: One or more plugins failed to load, see help->messages for more information
ca: Ha fallat la càrrega d'un o més connectors. Per obtenir més informació, veieu Ajuda->Missatges

en: Plugin version
ca: Versió del connector

en: Plugins
ca: Connectors

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Name
ca: Nom

en: Function
ca: Funció

en: Browser Extension
ca: Extensió de navegació

en: Metadata Provider
ca: Proveïdor de metadades

en: Metadata Provider and Browser Extension
ca: Proveidor de metadades i extensió de navegació

en: Misc.
ca: Diversos

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Sho_w GMPC
ca: Mostra el GMPC

note: * MM_PLAYPAUSE
en: Next
ca: Següent

en: Notification
ca: Notificació

en: Start the program in full screen
ca: Inicia el programa a pantalla completa

en: Show program version and revision
ca: Mostra la versió i la revisió del programa

en: Quits the running gmpc
ca: Surt del GMPC en execució

en: Don't load the plugins
ca: No carreguis els connectors

en: Load alternative config file
ca: Carrega un fitxer de configuració alternatiu

en: Set the debug level
ca: Estableix el nivell de depuració

en: Start gmpc hidden to tray
ca: Inicial el GMPC amagat a la safata

en: Remove all failed hits from metadata cache
ca: Esborra les errades de la memòria cau de metadades

en: Shows all output from a certain log domain
ca: Mostra totes les sortides d'un domini de registre determinat

en: Select a profile
ca: Selecciona un perfil

en: Run GMPC with a different icon theme
ca: Executa el GMPC amb un tema d'icones diferent

en: File is not a valid .desktop file
ca: El fitxer .desktop no és correcte.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca: No es reconeix la versió (%s) del fitxer d'escriptori.

en: Starting %s
ca: S'està iniciant %s

en: Application does not accept documents on command line
ca: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres.

en: Unrecognized launch option: %d
ca: L'opció d'execució %d no es reconeix

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca: No es poden passar URI de documents a entrades d'escriptori del tipus enllaç.

en: Not a launchable item
ca: L'element no és executable.

en: Disable connection to session manager
ca: Desactiva la connexió amb el gestor de sessió.

en: Specify file containing saved configuration
ca: Indiqueu el fitxer que conté la configuració desada.

en: FILE
ca: FITXER

en: Specify session management ID
ca: Indiqueu l'identificador de gestió de sessió

en: ID
ca: Identificador

en: Session management options:
ca: Opcions de gestió de sessió:

en: Show session management options
ca: Mostra les opcions de gestió de sessió

en: Enter your password for: '<hostname>'
ca: Introduïu la contrasenya per a «<hostname>».

en: Password
ca: Contrasenya

en: _Save password
ca: De_sa la contrasenya

en: <b>Profile:</b>
ca: <b>Perfil:</b>

en: Conn_ect
ca: Conn_ecta

en: Host:
ca: Ordinador central:

en: Music Directory:
ca: Carpeta de música:

en: Name:
ca: Nom:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Timeout (s):
ca: Temps d'espera (en segons):

en: _Autoconnect
ca: Connecta _automàticament

en: _Disconnect
ca: _Desconnecta

en: _Use Authentication
ca: Fes servir a_utenticació

en: <b>Enable Field:</b>
ca: <b>Habilita el camp:</b>

en: <b>Example:</b>
ca: <b>Exemple:</b>

en: <span size="large"><b>Format Rule:</b></span>
ca: <span size="large"><b>Norma de format:</b></span>

en: A_lbum
ca: À_lbum

en: Edit Song Formatting
ca: Edita el formatat de la cançó

en: T_rack
ca: Pis_ta

en: _Artist
ca: Artista

en: _Date
ca: _Data

en: _Stream name
ca: Nom del flux

en: _Title
ca: _Títol

en: example
ca: exemple

en: <b>Main:</b>
ca: <b>Principal:</b>

en: <b>Playlist:</b>
ca: <b>Llista de reproducció:</b>

en: Advanced settings
ca: Paràmetres avançats

en: Center playing song
ca: Centra la cançó que s'etigui reproduint

en: Enable search as you type. (Might be slow)
ca: Habilita la cerca mentre es tecleja. (Pot ser més lent)

en: Hide on close
ca: Amaga quan es tanqui

en: Save position and size between sessions
ca: Desa la posició i la mida d'una sessió a l'altra

en: Show buttons navigation in collapsed view
ca: Mostra els botons de navegació a la vista reduïda

en: Show songlist tooltip
ca: Mostra els indicadors de funció a la llista de cançons

en: Stop playing on exit
ca: Atura la reproducció quan se surti

en: Stylize album covers
ca: Dissenya les portades dels àlbums

en: <b>Loaded Plugins:</b>
ca: <b>Connectors carregats:</b>

en: <b>Crossfade:</b>
ca: <b>Encadenament:</b>

en: <b>Output Devices:</b>
ca: <b>Dispositius de sortida:</b>

en: <b>Replaygain</b>
ca: <b>Guany a la repetició</b>

en: <span size="small"><i>You need to be connected
    in order to change these settings</i></span>
ca: <span size="small"><i>Heu d'estar connectat
    per poder canviar aquests paràmetres</i></span>

en: Album
ca: Àlbum

en: Auto
ca: Automàtic

en: Enable crossfade
ca: Habilita l'encadenament

en: Track
ca: Pista

en: fade time (s):
ca: temps de fosa (s):

en: <b>Inline messages</b>
ca: <b>Missatges intercalats</b>

en: <b>Notification Area Icon</b>
ca: <b>Icona a l'àrea de notificació</b>

en: <b>PopUp</b>
ca: <b>Emergents</b>

en: Enable
ca: Habilita

en: Position:
ca: Posició:

en: Show on song change
ca: Mostra als canvis de cançó

en: Show severity
ca: Mostra segons la gravetat

en: Timeout:
ca: Temps d'espera:

en: <b>Proxy settings</b>
ca: <b>Configuració del sevidor intermediari</b>

en: HTTP Proxy:
ca: Servidor intermediari d'HTTP:

en: Use a proxy for internet connectivity
ca: Fes servir un servidor intermediari per la connexió a Internet

en: Use authentication
ca: Fes servir autenticació

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: To disable a keybinding edit it and press 'backspace'
ca: Per desactivar una assignació de tecla, editeu-la i premeu la tecla de retrocés

en: <span size="x-large"><b>Plugins</b></span>
    <i>None Selected</i>
ca: <span size="x-large"><b>Connectors</b></span>
    <i>No n'hi ha cap seleccionat</i>

en: GMPC - Preferences
ca: GMPC - Preferències

en: Messages
ca: Missatges

en: _Copy to clipboard
ca: _Copia al porta-retalls

en: <enter playlist name>
ca: <introduïu el nom de la llista de reproducció>

en: <span size="x-small"><i>Playlist already exists.</i></span>
ca: <span size="x-small"><i>La llista ja existeix.</i></span>

en: Save Playlist
ca: Desa la llista de reproducció

en: name:
ca: nom:

note: * * add url to playlist
en: Add URL
ca: Afegeix un URL

en: Enter URL:
ca: Introduïu un URL:

en: gtk-add
ca: afegeix GTK

en: gtk-close
ca: tanca GTK

en: Consume
ca: Consumeix

en: Consume Mode
ca: Mode de consum

en: Mute
ca: Silencia

en: Mute the output
ca: Silencia la sortida

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Prev
ca: Anterior

note: * MM_NEXT
en: Previous
ca: Anterior

note: * MM_REPEAT
en: Random
ca: Aleatori

en: Random Mode
ca: Mode aleatori

note: * MM_FASTBACKWARD
en: Repeat
ca: Repeteix

en: Repeat Mode
ca: Mode de repetició

en: Single
ca: Peça única

en: Single Mode
ca: Mode de peça única

en: Skip to the next song
ca: Salta a la cançó següent

en: Skip to the previous song
ca: Salta a la cançó anterior

note: * MM_PREV
en: Stop
ca: Atura

en: Toggle consume mode
ca: Commuta el mode de consum

en: Toggle random mode
ca: Commuta el mode aleatori

en: Toggle repeat mode
ca: Commuta el mode de repetició

en: Toggle single mode
ca: Commuta el mode de peça única

en: _Go
ca: Vés a

en: _Help
ca: Ajuda

en: _Music
ca: _Música

en: _Open local file
ca: _Obre un fitxer local

en: _Option
ca: _Opcions

en: _Profiles
ca: _Perfils

en: _Server
ca: _Servidor

en: _Tools
ca: Eines

en: _View
ca: _Visualitza

en: gmpc - Playlist Manager
ca: GMPC - Gestor de llistes de reproducció

en: <b>Show / hide metadata tabs</b>
ca: <b>Mostra/amaga les pestanyes de metadades</b>

en: Artist information
ca: Informació de l'artista

en: Guitar Tabs
ca: Acords de guitarra

en: Lyrics
ca: Lletres

en: Similar Artists
ca: Artistes semblants

en: Similar Songs
ca: Cançons semblants

en: Web Links
ca: Enllaços web

en: item | items
ca[0]: element
ca[1]: elements

en: (Estimation)
ca: (Estimació)

en: switch play queue
ca: canvia la cua de reproducció

en: Switch to play queue
ca: Canvia a la cua de reproducció

en: Clear play queue
ca: Esborra la cua de reproducció

en: Crop current song
ca: Escapça la cançó actual

en: Crop the playlist so it only contains the current song
ca: Escapça la llista de reproducció deixant només la canço actual

en: search playlist
ca: Cerca a la llista de reproducció

en: Search playlist <query>
ca: Cerca a la llista <consulta>

en: Your mpd has a broken 'addid', pasting will fail.
ca: No es pot enganxar ja que l'MPD té un identificador trencat

note: add the delete widget
en: Crop
ca: Escapça

note: add the shuffle widget
en: Shuffle
ca: Barreja

en: <i>Playlist <b>"%s"</b> already exists
    Overwrite?</i>
ca: <i>La llista <b>"%s"</b> ja existeix
    Voleu sobreescriure-la?</i>

en: Failed to save the playlist file.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer de llista de reproducció.

en: Are you sure you want to clear the play queue?
ca: Voleu esborrar la cua de reproducció?

en: Play Queue
ca: Cua de reproducció

en: Search Playlist
ca: Cerca a la llista de reproducció

en: Database
ca: Base de dades

en: Directories
ca: Carpetes

en: It seems you have no music in your database.
    To add music, copy the music to your <i>music_directory</i> as specified in your mpd config file.
    Then update the database. (Server->Update Database)
ca: La base de dades és buida.
    Per tal d'omplir-la, cal copiar els fitxers de música a la <i>carpeta de música</i> especificada al fitxer de configuració de l'MPD.
    Un cop fet, actualitzeu la base de dades usant l'ordre del menú «Servidor».

en: Added folder '%s' recursively
ca: S'ha afegit la carpeta «%s» de manera recursiva

note: add the replace widget replace the replace widget replace
en: Replace
ca: Reemplaça

note: add the update widget
en: Update
ca: Actualitza

en: Loaded playlist
ca: S'ha carregat la llista de reproducció

en: Added
ca: S'ha afegit

en: song | songs
ca[0]: cançó
ca[1]: cançons

en: directory | directories
ca[0]: carpeta
ca[1]: carpetes

en: playlist | playlists
ca[0]: llista de reproducció
ca[1]: llistes de reproducció

en: Are you sure you want to clear the selected playlist?
ca: Voleu esborrar la llista de reproducció seleccionada?

en: search database
ca: cerca a la base de dades

en: Search database <query>
ca: Cerca a la base de dades <consulta>

en: Lookup directory in database
ca: Cerca a una carpeta de la base de dades

en: Query
ca: Consulta

en: Search
ca: Cerca

en: Search failed
ca: La cerca ha fallat

en: Add all
ca: Afegeix-ho tot

en: switch search
ca: canvia la cerca

en: Switch to the search browser
ca: Canvia al navegador de cerca

en: Search Browser
ca: Navegador de cerca

en: Playlist Editor
ca: Editor de llistes de reproducció

en: Favorites
ca: Preferits

en: Are you sure you want to clear the playlist: '%s'
ca: Voleu esborrar la llista de reproducció «%s»?

en: Are you sure you want to delete the playlist: '%s'
ca: Voleu esborrar la llista de reproducció «%s»?

en: New Playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: Rename Playlist
ca: Canvia el nom a la llista de reproducció

note: delete
en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Playlists
ca: Llistes de reproducció

note: Add
en: Add to playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

en: Added playing song to favorites list.
ca: S'ha afegit la cançó a la llista de preferits.

note: *
en: Add Current Song to favorites
ca: Afegeix la cançó actual als preferits

en: Tag based browser
ca: Navegador basat en etiquetes

en: Reset browser
ca: Reinicia el navegador

note: name
en: Server Information
ca: Informació del servidor

en: Server
ca: Servidor

en: Uptime
ca: Temps en funcionament

en: Time Playing
ca: Temps en reproducció

note: * Mpd Playtime
en: Total Playtime
ca: Temps total en reproducció

note: * Mpd Artists
en: Number of artists
ca: Nombre d'artistes

note: * Mpd Albums
en: Number of albums
ca: Nombre d'àlbums

note: * Mpd Songs
en: Number of songs
ca: Nombre de cançons

note: * Mpd Songs
en: URL Handlers
ca: Gestors d'URL

note: * Mpd Songs
en: Tag Types
ca: Tipus d'etiquetes

en: Tag statistics
ca: Estadística de les etiquetes

en: Channel | Channels
ca[0]: Canal
ca[1]: Canals

en: Not available
ca: No està disponible

en: Genre
ca: Gènere

en: Codec
ca: Còdec

en: Length
ca: Durada

en: Track number
ca: Nombre de pista

en: Similar Artist
ca: Artista semblant

en: Songs from album
ca: Cançons de l'àlbum

en: Other albums by
ca: Altres àlbums de

en: No Album
ca: No hi ha cap àlbum

en: Now Playing
ca: Ara s'està reproduint

en: switch now playing
ca: canvia a ara s'està reproduint

en: Switch to Now Playing
ca: Canvia a Ara s'esta reproduint

en: Search metadata
ca: Cerca a les metadades

en: Artist
ca: Artista

en: Year
ca: Any

en: Songs
ca: Cançons

en: Date
ca: Data

en: Directory
ca: Carpeta

en: Add the item to the play queue
ca: Afegeix l'element a la llista de reproducció

en: _Clear and play
ca: Buida i reprodueix

en: Replace the current play queue with this item
ca: Reemplaça la cua de reproducció actual per aquest element

en: Play this song
ca: Reprodueix aquesta cançó

en: Show sidebar
ca: Mostra la barra lateral

en: Hide sidebar
ca: Amaga la barra lateral

en: <b>Search:</b>
ca: <b>Cerca:</b>

en: Genres
ca: Gèneres

en: Playtime
ca: Temps de reproducció

en: Replace the current play queue with this item and play
ca: Reemplaça la cua de reproducció actual amb aquest element i reprodueix-lo

note: Fetch album info
en: Album information
ca: Informació de l'àlbum

en: Song list
ca: Llista de cançons

en: Open
ca: Obre

en: Play album
ca: Reprodueix l'àlbum

en: Add album to play-queue
ca: Afegeix l'àlbum a la cua de reproducció

en: Albums
ca: Àlbums

en: Metadata Browser
ca: Navegador de metadades

en: switch metadata
ca: canvia a metadades

en: Switch to Metadata view
ca: Canvia a la vista de metadades

en: Markup
ca: Etiquetatge

en: Title
ca: Títol

en: File
ca: Fitxer

en: Composer
ca: Compositor

en: Performer
ca: Intèrpret

en: Duration
ca: Durada

en: Comment
ca: Comentari

en: Icon Id
ca: Identificador de la icona

en: Position
ca: Posició

en: AlbumArtist
ca: Artista de l'àlbum

en: Extension
ca: Extensió

note: Add a tools menu item with the previously generated menu as submenu
en: Tools
ca: Eines

en: Paste before
ca: Enganxa abans

en: Paste after
ca: Enganxa després

note: * Edit column
en: Edit Columns
ca: Edita les columnes

en: Added profile
ca: S'ha afegit el perfil

note: Generate removal message before the actual profile is destroyed
en: Removed profile
ca: S'ha esborrat el perfil

en: Refetch
ca: Torna a recollir

en: Select file
ca: Selecciona un fitxer

en: Metadata selector
ca: Selector de metadades

en: Failed to open file:
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: because of encoding issues
ca: per motius relacionats amb la codificació

en: Fetching Lyrics
ca: Recollint la lletra de la cançó

en: Fetching Artist Info
ca: Recollint la informació de l'artista

en: Fetching Guitar tab
ca: Recollint els acords de guitarra

en: Fetching Album Info
ca: Recollint la informació de l'àlbum

en: Not Available
ca: No està disponible

en: Select File
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Text Document
ca: Document de text

en: All
ca: Tot

en: Images
ca: Imatges

en: n/a
ca: no disponible

en: Loading
ca: S'està carregant

en: Gmpc Easy Command
ca: Ordre fàcil del GMPC

en: Easy Command help
ca: Ajuda de l'ordre fàcil

en: Command
ca: Ordre

en: Usage
ca: Sintaxi

en: The following commands can be used in the easy command window.
    The easy command window can be opened by pressing ctrl-space
ca: Podeu obrir la finestra d'ordre fàcil prement Ctrl+Espai.
    La finestra d'ordre fàcil admet les següents ordres:

en: Help
ca: Ajuda

en: Get a list of available commands
ca: Obté una llista de les ordres disponibles

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Filetype
ca: Tipus de fitxer

en: Size
ca: Mida

en: width x height
ca: amplada x alçada

en: high-res image will be downloaded
ca: es descarregara una imatge d'alta resolució

en: Set
ca: Estableix

en: Insufficient information to store/fetch this metadata
ca: No hi ha prou informació per desar/recollir les metadades

en: Artist art
ca: Imatge de l'artista

en: Album art
ca: Imatge de l'àlbum

en: Song lyrics
ca: Lletra de la cançó

en: Album Info
ca: Informació de l'àlbum

en: Artist Biography
ca: Biografia de l'artista

en: Guitar Tab
ca: Acords de guitarra

en: Edit metadata current song
ca: Edita les metadades de la cançó actual

en: MPD is rescanning the database
ca: L'MPD està tornant a escanejar la base de dades

en: MPD Database has been updated at:
ca: La base de dades de l'MPD s'ha actualitzat a

note: Default to 'select' if no specific action given
en: select
ca: selecciona

en: enable
ca: habilita

en: disable
ca: desactiva

en: Update database
ca: Actualiza la base de dades

en: The used MPD server is too old and does not support this.
ca: L'MPD que esteu utilitzant és massa antic i no disposa d'aquesta funció.

en: You have insufficient permission to use this option.
ca: No teniu els permissos necessaris per usar aquesta opció.

en: Repeat current song
ca: Repeteix la cançó actual

en: The current song will be forever repeated.
ca: La cançó actual s'anirà reproduint contínuament.

en: Stop after current song
ca: Atura després de la cançó actual

en: Playback will be stopped after the current playing song.
ca: La reproducció s'aturarà després de la cançó actual.

note: Player control basic playlist commands
en: play
ca: reprodueix

en: start playback
ca: inicia la reproducció

en: pause
ca: pausa

en: pause playback
ca: pausa la reproducció

en: next
ca: següent

en: next song
ca: cançó següent

en: prev
ca: anterior

en: previous song
ca: cançó anterior

en: stop
ca: atura

en: stop playback
ca: atura la reproducció

en: random
ca: aleatori

en: Random (on|off)
ca: Aleatori (activa/desactiva)

en: repeat
ca: repeteix

en: Repeat (on|off)
ca: Repeteix (activa|desactiva)

en: single
ca: peça única

en: Single (on|off)
ca: Peça única (activa|desactiva)

en: consume
ca: consumeix

en: Consume (on|off)
ca: Consumeix (activa|descativa)

note: volume commands
en: volume
ca: volum

en: Volume (+-)<level>
ca: Volum (+|-) <nivell>

en: mute
ca: silencia

en: crossfade
ca: encadena

[ctx: Regex for matching crossfade, translate off]
en: ([0-9]+|Off)
ca: ([0-9]+|Desactiva)

en: Set Crossfade <seconds>
ca: Ajusta l'encadenament <segons>

en: output
ca: sortida

[ctx: Regex for matching output]
en: [0-9]+[ ]*(Enable|Disable|Select|)
ca: [0-9]+[ ]*(Activa|Desactiva|Selecciona|)

en: output X enable or disable or select
ca: activa, desactiva o selecciona la sortida X

en: Play <query>
ca: Reprodueix <query>

en: add
ca: afegeix

en: Add <query>
ca: Afegeix <query>

en: replace
ca: reemplaça

en: Replace <query>
ca: Reemplaça <query>

note: Basic seek commands
en: seek
ca: cerca

en: Seek within the current song
ca: Cerca dins la cançó actual

en: stop after current song
ca: atura després de la cançó actual

en: Stop playback after the current song
ca: Atura la reproducció després de la cançó actual

en: repeat current song
ca: repeteix la cançó actual

en: Repeat the current song
ca: Repeteix la cançó actual

en: update database
ca: actualitza la base de dades

en: Update the database
ca: Actualitza la base de dades

en: disconnect
ca: desconnecta

en: disconnect from MPD
ca: desconnecta de l'MPD

en: connect
ca: connecta

en: connect to MPD
ca: connecta a l'MPD

en: connect to MPD using profile
ca: connecta a l'MPD usant el perfil

note: Basic dialog with a close button
en: Bug information
ca: Informació d'errors de programació

en: GMPC - First start assistant
ca: GMPC - Assistent de primera execució

en: It is the first time you have launched gmpc.
    This assistant will help you connect gmpc to your mpd daemon.
ca: És la primera vegada que executeu el GMPC.
    L'assistent us ajudarà a connectar el GMPC al dimoni MPD.

en: Welcome to GMPC
ca: Benvinguts al GMPC

en: Setup connection
ca: Configuració de la connexió

note: * * End
en: Gmpc is now ready for use.
    Enjoy using gmpc.
ca: El GMPC ja està preparat.
    Disfruteu-lo.

en: Finish
ca: Finalitza

en: Server Settings
ca: Configuració del servidor

en: Connection
ca: Connexió

en: Connecting
ca: S'està connectant

note: Add all from album
en: All from album
ca: Totes les d'aquest àlbum

note: Add all from artist
en: All from artist
ca: Totes les d'aquest l'artista

note: Add all from genre
en: All from genre
ca: Totes les d'aquest gènere

note: Add all from file
en: All from same directory
ca: Totes les de la carpeta

note: Create sub menu Add
en: Add more
ca: Afegeix-ne més

en: Failed to open local file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer local

en: Uri scheme not supported
ca: No s'admet aquesta combinació d'URI

en: PlayPause
ca: Reprodueix/Pausa

note: * MM_STOP
en: Fast Forward
ca: Avanç ràpid

note: * MM_FASTFORWARD
en: Fast Backward
ca: Retrocés ràpid

note: * MM_RANDOM
en: Raise window
ca: Alça la finestra

note: * MM_RAISE
en: Hide window
ca: Amaga la finestra

note: * MM_HIDE
en: Toggle window
ca: Commuta la finestra

note: * MM_TOGGLE_HIDDEN
en: Volume Up
ca: Apuja el volum

note: * MM_VOLUME_UP
en: Volume Down
ca: Abaixa el volum

note: * MM_VOLUME_DOWN
en: Show song
ca: Mostra la cançó

note: * MM_SHOW_NOTIFICATION
en: Toggle Mute
ca: Commuta el silenci

note: * MM_TOGGLE_MUTE
en: Show easy command entry
ca: Mostra l'entrada de l'ordre fàcil

en: Could not grab the following multimedia keys:
ca: Les tecles multimèdia següents no s'han pogut capturar:

en: 
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
ca: 
    Comproveu que aquesta tecla no estigui assignada ja a alguna altra funció del gestor de finestres (o d'una altra aplicació) i, aleshores, reinicieu el GMPC.

en: Duplicate mapping(s) detected
    
    Some duplicate multimedia key mappings were detected, and disabled.  Please revisit the preferences and ensure your settings are now correct.
ca: S'han detectat mapatges duplicats.
    
    S'han desactivat alguns mapatges duplicats de tecles multimèdia. Torneu a mirar les preferències i comproveu si la configuració és correcta.

en: Multimedia Keys
ca: Tecles multimèdia

en: Duplicate mapping detected
    
    %s is already mapped to %s
ca: S'ha detectat un mapatge duplicat
    
    %s ja està assignat a %s.

en: Could not grab multimedia key:
    
    	%s: %s
    
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
ca: No s'ha pogut capturar la tecla multimèdia:
    
    	%s: %s
    
    Comproveu que aquesta tecla no estigui assignada ja a alguna altra funció del gestor de finestres (o d'una altra aplicació) i, aleshores, reinicieu el GMPC.

en: Action
ca: Acció

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Total time
ca: Temps total

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

en: Failed to execute
ca: Ha fallat l'execució

en: Unavailable
ca: No disponible

en: Fetching
ca: S'esta recollint

en: _Replace
ca: Canvia

en: Fetching ..
ca: S'està recollint...

en: Browsers
ca: Navegadors

en: Volume
ca: Volum

en: Muted
ca: En silenci

en: Lookup %s on %s
ca: Consulta %s a %s

en: Info
ca: Informació

en: Warning
ca: Avís

en: Critical
ca: Crític

en: User question
ca: Pregunta de l'usuari

en: Time
ca: Temps

en: Message
ca: Missatge

en: Error reading file: %s
ca: Hi ha hagut un error en llegir el fitxer %s

en: Fetching...
ca: S'esta recollint...

en: Single Mode enabled
ca: El mode de peça única és actiu

en: Single Mode disabled
ca: El mode de peça única és inactiu

en: Consume Mode enabled
ca: El mode de consum és actiu

en: Consume Mode disabled
ca: El mode de consum és inactiu

en: Repeat enabled
ca: El mode de repetició és actiu

en: Repeat disabled
ca: El mode de repetició és inactiu

en: Random enabled
ca: El mode aleatori és actiu

en: Random disabled
ca: El mode aleatori és inactiu

en: By
ca: per

en: From
ca: a

en: Not Playing
ca: No s'està reproduint

note: Fetch artist art
en: Artist images
ca: Imatges de l'artista

note: Fetch artist text
en: Artist biography
ca: Biografia de l'artista

note: Fetch similar artists
en: Similar artists
ca: Artistes semblants

note: Fetch album art
en: Album cover
ca: Portada de l'àlbum

note: Fetch similar songs
en: Similar songs
ca: Cançons semblants

note: Fetch similar genre
en: Similar genres
ca: Gèneres semblants

en: Last FM metadata fetcher (internal)
ca: Cercador de metadades de Last FM (intern)
