gmpc - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Gnome Music Player Client
da: Gnome musik afspiller

en: error code
da: fejl kode

en: MPD versions before 0.13.0 are not supported
da: MPD versioner før 0.13.0 er ikke understøttet

en: Connected to mpd
da: Forbundet til mpd

en: Disconnected from mpd
da: Afbrudt fra mpd

en: quit
da: afslut

en: Quit gmpc
da: Afslut gmpc

en: hide
da: skjul

en: Hide gmpc
da: Skjul gmpc

en: show
da: vis

en: Show gmpc
da: Vis gmpc

en: show notification
da: Vis notifikation

note: * MM_PLAYPAUSE
en: Next
da: Næste

en: _Disconnect
da: _Afbryd

en: Play/Pause
da: Afspil/Pause

note: * MM_NEXT
en: Previous
da: Forrige

note: * MM_REPEAT
en: Random
da: Tilfældig

note: * MM_FASTBACKWARD
en: Repeat
da: Gentag

en: _Control
da: _Kontrol

en: _Help
da: _Hjælp

en: _Music
da: _Musik

en: _Tools
da: _Værktøjer

en: _View
da: _Vis

note: Basic dialog with a close button
en: Bug information
da: Fejl information

note: * MM_STOP
en: Fast Forward
da: Spol frem

note: * MM_FASTFORWARD
en: Fast Backward
da: Spol tilbage

note: * MM_RANDOM
en: Raise window
da: Hæv vindue

note: * MM_RAISE
en: Hide window
da: Gem vindue

en: day | days
da[0]: dag
da[1]: dage

en: hour | hours
da[0]: Time
da[1]: timer

en: minute | minutes
da[0]: minut
da[1]: minutter

en: second | seconds
da[0]: sekund
da[1]: sekunder
