gmpc - en to ms translation catalogue (472 entries)

en: A gnome frontend for the mpd daemon
ms: Frontend gnome untuk daemon mpd

en: Gnome Music Player Client
ms: Klien Pemain Musik Gnome

en: Failed to load the configuration system.
ms: Gagal memuat sistem konfigurasi.

en: Failed to setup libmpd
ms: Gagal memasang libmpd

en: GMPC has insufficient permissions on the mpd server.
ms: GMPC tidak mempunyai kebenaran mencukupi pada pelayan mpd.

en: Failed to set password on: '%s'
    Please try again
ms: Gagal menetapkan kata laluan pada: '%s'
    Sila cuba semula

en: Please enter your password for: '%s'
ms: Sila masukkan kata laluan anda untuk: '%s'

en: error code
ms: kod kesalahan

en: Insufficient permission to connect to mpd. Check password
ms: kebenaran tidak mencukupi untuk menyambung ke mpd. Periksa kata laluan

en: MPD versions before 0.13.0 are not supported
ms: Versi MPD sebelum 0.13.0 tidak disokong

en: Connected to mpd
ms: Disambungkan ke mpd

en: Disconnected from mpd
ms: Sambungan ke mpd dibatalkan

en: Tagline
ms: Garis Tag

note: * Mpd version
en: Version
ms: Versi

en: Revision
ms: Semakan

en: quit
ms: hentikan

en: Quit gmpc
ms: Hentikan gmpc

en: hide
ms: sembunyikan

en: Hide gmpc
ms: Sembunyikan gmpc

en: show
ms: tunjukkan

en: Show gmpc
ms: Tunjukkan gmpc

en: toggle
ms: togol

en: Toggle gmpc visibility
ms: Togol ketampakan gmpc

en: show notification
ms: tunjukkan notifikasi

en: Show trayicon notification
ms: Tunjukkan notifikasi bagi ikon dulang

en: preferences
ms: keutamaan

en: Show preferences window
ms: Papar tetingkap keutamaan

en: bug information
ms: maklumat pepijat

en: Show bug information
ms: Papar maklumat pepijat

en: Show add url window
ms: Papar tambah tetingkap url

en: Add url <scheme>://<path>
ms: Tambah url <skema>://<laluan>

en: A new metadata plugin was added, gmpc has purged all failed hits from the cache
ms: Plugin metadata baru telah ditambah, gmpc telah keluarkan semua gagalan yang berkenaan daripada memori

en: Metadata Handler
ms: Pengurus Metadata

en: Connected
ms: Tersambung

en: Not Connected
ms: Tidak disambung

en: Connected to
ms: Disambungkan ke

en: Disconnected
ms: Diputuskan

note: * * Set paused in Window string
en: paused
ms: dijedakan

en: Repeat: %s
ms: Ulangi: %s

en: On
ms: Buka

en: Off
ms: Padam

en: Random: %s
ms: Rambang: %s

en: Single mode: %s
ms: Mod tunggal: %s

en: Consume: %s
ms: Guna: %s

en: MPD Reported the following error
ms: MPD melaporkan kesalahan berikut

en: Profile
ms: Profil

en: added
ms: telah ditambah

en: changed hostname to:
ms: telah menukarkan nama hos kepada:

en: Failed to load plugin
ms: Gagal muatkan pemalam

en: plugin has no name
ms: pemalam tiada nama

en: plugin with same name already exists
ms: pemalam dengan nama yang sama sudah wujud

en: plugin is missing set/get enable function
ms: pemalam telah kehilangan set/dapatkan fungsi yang dibenarkan

en: plugin browser structure is incorrect
ms: struktur pelayar pemalam salah

en: plugin metadata structure is incorrect
ms: struktur data meta pemalam salah

en: plugin preferences structure is incorrect
ms: struktur keutamaan pemalam salah

en: Failed to create plugin instance
ms: Gagal mencipta tika pemalam

en: Failed to bind symbol in plugin
ms: Gagal mengikat simbol dalam pemalam

en: Plugin %s has wrong api version: %i
ms: Pemalam %s mempunyai versi api yang salah: %i

en: Plugin %s has wrong no plugin structure: %s
ms: Pemalam %s mempunyai sturktur tiada pemalam yang salah: %s

en: One or more plugins failed to load, see help->messages for more information
ms: Satu atau lebih plugin telah gagal dimuat, lihat help->messages untuk maklumat lanjut.

en: Plugin version
ms: Versi pemalam

en: Plugins
ms: Plugin

en: Enabled
ms: Dibolehkan

en: Name
ms: Nama

en: Function
ms: Fungsi

en: Dummy
ms: Patung

en: Browser Extension
ms: Tambahan bagi Pelayar Web

en: Metadata Provider
ms: Pembekal Metadata

en: Metadata Provider and Browser Extension
ms: Pembekal Metadata dan Tambahan bagi Pelayar Web

en: Misc.
ms: Lain-lain.

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Sho_w GMPC
ms: Papa_r GMPC

note: * MM_PLAYPAUSE
en: Next
ms: Seterusnya

en: Notification
ms: Pemberitahuan

en: Start the program in full screen
ms: Mulakan program dalam skrin penuh

en: Show program version and revision
ms: Papar versi dan semakan program

en: Quits the running gmpc
ms: Keluar dari gmpc

en: Don't load the plugins
ms: Jangan muatkan pemalam

en: Load alternative config file
ms: Muat fail config alternatif

en: Set the debug level
ms: Tetapkan aras nyahpepijat

en: Start gmpc hidden to tray
ms: Mulakan gmpc disembunyikan ke talam

en: Remove all failed hits from metadata cache
ms: Buang semua sasaran yang gagal dari cache data meta

en: Shows all output from a certain log domain
ms: Papar semua output dari domain log tertentu

en: Select a profile
ms: Pilih profil

en: Run GMPC with a different icon theme
ms: Jalankan GMPC dengan tema ikon yang berbeza

en: File is not a valid .desktop file
ms: Fail bukan fail .desktop yang sah

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ms: Versi fail desktop '%s' tidak dikenalpasti

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Application does not accept documents on command line
ms: Aplikasi tidak menerima dokumen pada baris perintah

en: Unrecognized launch option: %d
ms: Pilihan lancar tidak dikenalpasti: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ms: Tidak dapat lepaskan URI dokumen ke masukan desktop 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ms: Bukan item boleh lancar

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan ke pengurus sesi

en: Specify file containing saved configuration
ms: Nyatakan fail yang mengandungi konfigurasi tersimpan

en: FILE
ms: FAIL

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: Session management options:
ms: Pilihan pengurusan sesi:

en: Show session management options
ms: Papar pilihan pengurusan sesi

en: Copyright 2003-2007 Qball Cow
ms: Hakcipta 2003-2007 Qball Cow

en: Enter your password for: '<hostname>'
ms: Masukkan kata laluan anda untuk: '<hostname>'

en: Password
ms: Kata laluan

en: _Save password
ms: _Simpan kata laluan

en: <b>Profile:</b>
ms: <b>Profil:</b>

en: Host:
ms: Hos:

en: Music Directory:
ms: Direktori Muzik:

en: Name:
ms: Nama:

en: Password:
ms: Kata Laluan:

en: Timeout (s):
ms: Diluar Masa (s):

en: _Autoconnect
ms: _Sambung secara automatik

en: _Disconnect
ms: _Putus

en: _Use Authentication
ms: _Guna Pengesahan

en: <b>Enable Field:</b>
ms: <b>Bolehkan Lapangan:</b>

en: <b>Example:</b>
ms: <b>Contoh:</b>

en: <span size="large"><b>Format Rule:</b></span>
ms: <span size="large"><b>Peraturan Format:</b></span>

en: Edit Song Formatting
ms: Edit cara Lagu diformat

en: _Artist
ms: _Artis

en: _Date
ms: _Tarikh

en: _Stream name
ms: _Nama Aliran

en: _Title
ms: _Tajuk

en: example
ms: contoh

en: <b>Main:</b>
ms: <b>Utama:</b>

en: <b>Playlist:</b>
ms: <b>Senarai Memain:</b>

en: Advanced settings
ms: Tetapan lanjutan

en: Center playing song
ms: Pusat main lagu

en: Enable search as you type. (Might be slow)
ms: Benarkan gelintar semasa anda menaip. (Lambat)

en: Hide on close
ms: Sembunyikan apabila ditutup

en: Save position and size between sessions
ms: Simpan posisi dan saiz diantara sesi

en: Show buttons navigation in collapsed view
ms: Papar navigasi butang didalam paparan terkuncup

en: Show songlist tooltip
ms: Tunjukkan tip peralatan senarai lagu

en: Stop playing on exit
ms: Berhenti bermain apabila keluar

en: Stylize album covers
ms: Gayakan permukaan album

en: <b>Loaded Plugins:</b>
ms: <b>Plugin yang dimuat:</b>

en: <b>Output Devices:</b>
ms: <b>Alatan Output:</b>

en: <b>Replaygain</b>
ms: <b>Gandaan Main Semula</b>

en: <span size="small"><i>You need to be connected
    in order to change these settings</i></span>
ms: <span size="small"><i>Anda mesti disambungkan untuk menukarkan tetapan ini</i></span>

en: Auto
ms: Automatik

en: Enable crossfade
ms: Bolehkan crossfade

en: fade time (s):
ms: masa menghilang (s):

en: <b>Inline messages</b>
ms: <b>Mesej-mesej Inline</b>

en: <b>Notification Area Icon</b>
ms: <b>Ikon Notifikasi Kawasan</b>

en: Enable
ms: Bolehkan

en: Position:
ms: Posisi:

en: Show on song change
ms: Papar perubahan lagu

en: Show severity
ms: Tunjukkan keterukan

en: Timeout:
ms: Hadmasa tamat:

en: <b>Proxy settings</b>
ms: <b>Tetapan Proxy</b>

en: Use a proxy for internet connectivity
ms: Guna proxy untuk sambungan internet

en: Use authentication
ms: Guna pengesahan

en: Username:
ms: Nama pengguna:

en: To disable a keybinding edit it and press 'backspace'
ms: Untuk lumpuhkan pengikatan kekunci, suntingkannya dan tekan 'backspace'

en: <span size="x-large"><b>Plugins</b></span>
    <i>None Selected</i>
ms: <span size="x-large"><b>Plugin</b></span>
    <i>Tiada yang Dipilih</i>

en: GMPC - Preferences
ms: Keutamaan - GMPC

en: Messages
ms: Mesej

en: _Copy to clipboard
ms: _Salin ke papan keratan

en: <enter playlist name>
ms: <masukkan nama senarai main>

en: <span size="x-small"><i>Playlist already exists.</i></span>
ms: <span size="x-small"><i>Senarai main sudah wujud.</i></span>

en: Save Playlist
ms: Simpan Senarai Main

en: name:
ms: nama:

note: * * add url to playlist
en: Add URL
ms: Tambah URL

en: Enter URL:
ms: Masukkan URL:

en: Consume
ms: Guna

en: Consume Mode
ms: Mod Guna

en: Mute
ms: Senyapkan

en: Mute the output
ms: Bisukan output

en: Play
ms: Main

en: Play/Pause
ms: Main/Berhenti untuk Sejenak

en: Prev
ms: Sebelumnya

note: * MM_NEXT
en: Previous
ms: Sebelumnya

note: * MM_REPEAT
en: Random
ms: Rambang

en: Random Mode
ms: Mod Rawak

note: * MM_FASTBACKWARD
en: Repeat
ms: Ulang balik

en: Repeat Mode
ms: Mod Ulang

en: Single
ms: Tunggal

en: Single Mode
ms: Mod Tunggal

en: Skip to the next song
ms: Langkau ke lagu berikutnya

en: Skip to the previous song
ms: Langkau ke lagu terdahulu

note: * MM_PREV
en: Stop
ms: Berhenti

en: Toggle consume mode
ms: Togol mod guna

en: Toggle random mode
ms: Togol mod rawak

en: Toggle repeat mode
ms: Togol mod ulang

en: Toggle single mode
ms: Togol mod tunggal

en: _Control
ms: _Kawalan

en: _Go
ms: _Pergi

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Music
ms: _Muzik

en: _Option
ms: _Opsyen

en: _Profiles
ms: _Profil

en: _Tools
ms: _Alat

en: _View
ms: _Lihat

en: gmpc - Playlist Manager
ms: gmpc - Pengurus Senarai Main

en: Artist information
ms: Informasi mengenai Artis

en: Guitar Tabs
ms: Tab Gitar

en: Lyrics
ms: Lirik

en: Similar Songs
ms: Lagu Sama

en: Web Links
ms: Pautan Sesawang

en: item | items
ms[0]: barang
ms[1]: barang

en: (Estimation)
ms: (Jangkaan)

en: switch play queue
ms: tukar barisan main

en: Switch to play queue
ms: Tukarkan kepada barisan main

en: Clear play queue
ms: Jernihkan barisan main

en: Crop current song
ms: Potong lagu semasa

en: Crop the playlist so it only contains the current song
ms: Potong senarai main supaya ia mengandungi lagu semasa

en: search playlist
ms: geladah senarai main

en: Search playlist <query>
ms: Geladah senarai main <pertanyaan>

en: Your mpd has a broken 'addid', pasting will fail.
ms: mpd anda mempunyai 'addid' yang rosak, menampal akan gagal.

note: add the delete widget
en: Crop
ms: Potong

note: add the shuffle widget
en: Shuffle
ms: Mengocok

en: <i>Playlist <b>"%s"</b> already exists
    Overwrite?</i>
ms: <i>Senarai main <b>"%s"</b> sudah wujud
    Gantikan ia?</i>

en: Failed to save the playlist file.
ms: Gagal menyimpan fail senarai main.

en: Play Queue
ms: Baris Gilir Main

en: Search Playlist
ms: Gelintar Senarai Main

en: Directories
ms: Direktori

en: It seems you have no music in your database.
    To add music, copy the music to your <i>music_directory</i> as specified in your mpd config file.
    Then update the database. (Server->Update Database)
ms: Nampaknya anda tidak mempunyai muzik didalam database anda.
    Untuk menambah muzik, salin muzik ke <i>music_directory</i> anda seperti ditentukan didalam fail config mpd anda..
    Selepas itu kemaskini database anda. (Server->Update Database)

en: Added folder '%s' recursively
ms: Telah menambahkan folder '%s' secara mengulang

note: add the replace widget replace the replace widget replace
en: Replace
ms: Gantikan

note: add the update widget
en: Update
ms: Kemaskini

en: Loaded playlist
ms: Senarai main telah dimuat

en: Added
ms: Ditambah

en: song | songs
ms[0]: lagu
ms[1]: lagu

en: directory | directories
ms[0]: direktori
ms[1]: direktori

en: playlist | playlists
ms[0]: senarai main
ms[1]: senarai main

en: Are you sure you want to clear the selected playlist?
ms: Adakah anda pasti ingin menjernihkan senarai main yang dipilih?

en: search database
ms: geladah database

en: Search database <query>
ms: Geladah database <pertanyaan>

en: Lookup directory in database
ms: Cari direktori didalam pengkalan data

en: Query
ms: Pertanyaan

en: Search
ms: Carian

en: Search failed
ms: Carian gagal

en: Add all
ms: Tambah semua

en: switch search
ms: tukarkan carian

en: Switch to the search browser
ms: Tukar kepada pelayar carian

en: Search Browser
ms: Pelayar Carian

en: Playlist Editor
ms: Pengedit Senarai Main

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: New Playlist
ms: Senarai Main Baru

en: Rename Playlist
ms: Namakan kembali Senarai-main

note: delete
en: Rename
ms: Namakan semula

en: Playlists
ms: Senarai Main

note: Add
en: Add to playlist
ms: Tambahkan kepada senarai main

en: Added playing song to favorites list.
ms: Telah menambahkan lagu yang sedang bermain kepada senarai kegemaran.

note: *
en: Add Current Song to favorites
ms: Tambah lagu sekarang kepada kegemaran

en: Tag based browser
ms: Pelayar berdasarkan label

en: Reset browser
ms: Mulakan balik pelayar

note: name
en: Server Information
ms: Maklumat Pelayan

en: Server
ms: Pelayan

en: Uptime
ms: Masa berjalan

en: Time Playing
ms: Masa Bermain

note: * Mpd Playtime
en: Total Playtime
ms: Masa Bermain Seluruhan

note: * Mpd Artists
en: Number of artists
ms: Bilangan artis

note: * Mpd Albums
en: Number of albums
ms: Bilangan album

note: * Mpd Songs
en: Number of songs
ms: Bilangan lagu

note: * Mpd Songs
en: URL Handlers
ms: Pengurus URL

note: * Mpd Songs
en: Tag Types
ms: Jenis Label

en: Tag statistics
ms: Statistik label

en: Channel | Channels
ms[0]: Saluran
ms[1]: Saluran

en: Not available
ms: Tiada

en: Codec
ms: Kodek

en: Length
ms: Panjang

en: Track number
ms: Nombor trek

en: Similar Artist
ms: Artis Sama

en: Songs from album
ms: Lagu dari album

en: Other albums by
ms: Album lain oleh

en: No Album
ms: Tiada Album

en: Now Playing
ms: Sekarang Dimainkan

en: switch now playing
ms: tukar sekarang dimainkan

en: Switch to Now Playing
ms: Tukar ke Dimainkan Sekarang

en: Artist
ms: Artis

en: Year
ms: Tahun

en: Songs
ms: Lagu

en: Date
ms: Tarikh

en: Directory
ms: Direktori

en: Add the item to the play queue
ms: Tambah item ke baris gilir

en: Replace the current play queue with this item
ms: Ganti baris gilir semasa dengan item ini

en: Show sidebar
ms: Papar palang sisi

en: Hide sidebar
ms: Sembunyi palang sisi

en: <b>Search:</b>
ms: <b>Gelintar:</b>

en: Genres
ms: Genre

en: Dates
ms: Tarikh

en: Playtime
ms: Masa Main

note: Fetch album info
en: Album information
ms: Informasi mengenai Album

en: Song list
ms: Senarai lagu

en: Open
ms: Buka

en: Play album
ms: Mainkan album

en: Add album to play-queue
ms: Tambah album ke main-baris gilir

en: Albums
ms: Album

en: Metadata Browser
ms: Pelayar Metadata

en: switch metadata
ms: tukar data meta

en: Switch to Metadata view
ms: Tukar paparan data Meta

en: Markup
ms: Tandakan

en: Title
ms: Tajuk

en: File
ms: Fail

en: Composer
ms: Penggubah

en: Performer
ms: Pelaku

en: Duration
ms: Jangka masa

en: Disc
ms: Cakera

en: Comment
ms: Komen

en: Icon Id
ms: Id Ikon

en: Position
ms: Posisi

en: AlbumArtist
ms: AlbumArtis

en: Extension
ms: Tokokan

note: Add a tools menu item with the previously generated menu as submenu
en: Tools
ms: Peralatan

en: Paste before
ms: Tampal sebelum

en: Paste after
ms: Tampal selepas

note: * Edit column
en: Edit Columns
ms: Edit Ruangan

en: Added profile
ms: Telah menambahkan profil

note: Generate removal message before the actual profile is destroyed
en: Removed profile
ms: Telah membuang profil

en: Refetch
ms: Mengambil semula

en: Select file
ms: Pilih fail

en: Metadata selector
ms: Pemilih Data Meta

en: Failed to open file:
ms: Gagal membuka fail:

en: because of encoding issues
ms: disebabkan isu encoding

en: Fetching Lyrics
ms: Memperoleh Lirik

en: Fetching Artist Info
ms: Mendapatkan Info Artis

en: Fetching Guitar tab
ms: Memperoleh tab Gitar

en: Fetching Album Info
ms: Mendapatkan Info Album

en: Not Available
ms: Tidak Ada

en: Select File
ms: Pilih Fail

en: Text Document
ms: Dokumen Teks

en: All
ms: Semua

en: Images
ms: Imej

en: n/a
ms: Tiada

en: Loading
ms: Memuat

en: Gmpc Easy Command
ms: Perintah Mudah Gmpc

en: Easy Command help
ms: Bantuan Perintah Mudah

en: Command
ms: Perintah

en: Usage
ms: Penggunaan

en: The following commands can be used in the easy command window.
    The easy command window can be opened by pressing ctrl-space
ms: Perintah berikut boleh digunakan pada tetingkap perintah mudah.
    Tetingkap perintah mudah boleh dibuka dengan menekan kekunci ctrl-space

en: Help
ms: Bantuan

en: Get a list of available commands
ms: Dapatkan senarai perintah

en: Provider
ms: Penyedia

en: Filetype
ms: Jenis Fail

en: Size
ms: Saiz

en: width x height
ms: lebar x tinggi

en: high-res image will be downloaded
ms: imej resolusi-tinggi akan dimuat turun

en: Set
ms: Tetap

en: Insufficient information to store/fetch this metadata
ms: Maklumat tidak mencukupi untuk menyimpan/peroleh data meta ini

en: Artist art
ms: Seni artis

en: Album art
ms: Seni album

en: Song lyrics
ms: Lirik lagu

en: Album Info
ms: Maklumat album

en: Artist Biography
ms: Biografi Artis

en: Guitar Tab
ms: Tab Gitar

en: Edit metadata current song
ms: Sunting data meta lagu semasa

en: MPD is rescanning the database
ms: MPD sedang mengimbas semula pengkalan data

en: MPD Database has been updated at:
ms: Pengkalan Data MPD telah dikemaskini di:

note: Default to 'select' if no specific action given
en: select
ms: pilih

en: enable
ms: dibenarkan

en: disable
ms: dilumpuhkan

en: Update database
ms: Kemaskini pengkalan data

en: The used MPD server is too old and does not support this.
ms: Pelayan MPD yang digunakan terlalu lama dan tidak menyokong ini.

en: You have insufficient permission to use this option.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk menggunakan pilihan ini.

en: Repeat current song
ms: Ulang lagu semasa

en: The current song will be forever repeated.
ms: Lagu semasa akan diulang secara kekal.

en: Stop after current song
ms: Henti selepas lagu semasa

en: Playback will be stopped after the current playing song.
ms: Main balik akan dihentikan selepas lagu yang sedang dimainkan.

note: Player control basic playlist commands
en: play
ms: main

en: start playback
ms: mulakan main balik

en: pause
ms: berhenti untuk sejenak

en: pause playback
ms: hentikan main balik untuk sejenak

en: next
ms: seterusnya

en: next song
ms: lagu seterusnya

en: prev
ms: sebelum ini

en: previous song
ms: sebelum lagu ini

en: stop
ms: henti

en: stop playback
ms: hentikan main balik

en: random
ms: rambang

en: Random (on|off)
ms: rambang (buka|tutup)

en: repeat
ms: semula

en: Repeat (on|off)
ms: Semula (buka|tutup)

en: single
ms: tunggal

en: Single (on|off)
ms: Tunggal (aktif|mati)

en: consume
ms: guna

en: Consume (on|off)
ms: Guna (aktif|mati)

note: volume commands
en: volume
ms: kekuatan bunyi

en: Volume (+-)<level>
ms: Volum (+-)<aras>

en: mute
ms: senyapkans

en: crossfade
ms: lenyap silang

[ctx: Regex for matching crossfade, translate off]
en: ([0-9]+|Off)
ms: ([0-9]+|Mati)

en: Set Crossfade <seconds>
ms: Tetap Lenyap Silang <saat>

[ctx: Regex for matching output]
en: [0-9]+[ ]*(Enable|Disable|Select|)
ms: [0-9]+[ ]*(Benar|Lumpuh|Pilih|)

en: output X enable or disable or select
ms: output X dibenarkan atau dilumpuhkan atau pilih

en: Play <query>
ms: Main <pertanyaan>

en: add
ms: tambah

en: Add <query>
ms: Tambah <pertanyaan>

en: replace
ms: gantikan

en: Replace <query>
ms: Gantikan <pertanyaan>

note: Basic seek commands
en: seek
ms: jangkau

en: Seek within the current song
ms: Jangkau dalam lagu semasa

en: stop after current song
ms: henti selepas lagu semasa

en: Stop playback after the current song
ms: Henti main balik selepas lagu semasa

en: repeat current song
ms: ulang lagu semasa

en: Repeat the current song
ms: Ulang lagu semasa

en: update database
ms: kemaskini pengkalan data

en: Update the database
ms: Kemaskini pengkalan data

en: disconnect
ms: diputuskan

en: disconnect from MPD
ms: diputuskan dari MPD

en: connect
ms: sambung

en: connect to MPD
ms: sambung ke MPD

en: connect to MPD using profile
ms: sambung ke MPD menggunakn profil

note: Basic dialog with a close button
en: Bug information
ms: Maklumat pepijat

en: It is the first time you have launched gmpc.
    This assistant will help you connect gmpc to your mpd daemon.
ms: Ini kali pertama anda melancarkan gmpc.
    Pembantu ini akan menolong anda menyambung gmpc daemon mpd anda.

en: Welcome to GMPC
ms: Selamat Datang ke GMPC

en: Setup connection
ms: Sediakan sambungan

note: * * End
en: Gmpc is now ready for use.
    Enjoy using gmpc.
ms: Gmpc sudah sedia untuk digunakan.
    Nikmati mengguna gmpc.

en: Finish
ms: Tamat

en: Server Settings
ms: Tetapan Pelayan

en: Connection
ms: Sambungan

en: Connecting
ms: Disambungkan

note: Add all from album
en: All from album
ms: Semua dari album

note: Add all from artist
en: All from artist
ms: Semua dari artis

note: Add all from genre
en: All from genre
ms: Semua dari aliran

note: Add all from file
en: All from same directory
ms: Semuar dari direktori sama

note: Create sub menu Add
en: Add more
ms: Tambah lebih

en: Failed to open local file
ms: Gagal membuka fail setempat

en: Uri scheme not supported
ms: Skema Uri tidak disokong

en: PlayPause
ms: MainBerhentiSejenak

note: * MM_STOP
en: Fast Forward
ms: Kedepan

note: * MM_FASTFORWARD
en: Fast Backward
ms: Kebelakang

note: * MM_RANDOM
en: Raise window
ms: Naikkan window

note: * MM_RAISE
en: Hide window
ms: Sembunyikan window

note: * MM_HIDE
en: Toggle window
ms: Selaraskan window

note: * MM_TOGGLE_HIDDEN
en: Volume Up
ms: Naik Bunyi

note: * MM_VOLUME_UP
en: Volume Down
ms: Rendahkan bunyi

note: * MM_VOLUME_DOWN
en: Show song
ms: Tunjukkan lagu

note: * MM_SHOW_NOTIFICATION
en: Toggle Mute
ms: Selaraskan kesenyapan

note: * MM_TOGGLE_MUTE
en: Show easy command entry
ms: Tunjukkan entri arahan senang

en: Could not grab the following multimedia keys:
ms: Tidak dapat mengambil kunci-kunci multimedia berikut:

en: 
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
ms: 
    Pastikan pengurus window anda (atau aplikasi lain) belum mengguna kunci ini untuk fungsi lain, selepasa itu mulakan balik gmpc.

en: Duplicate mapping(s) detected
    
    Some duplicate multimedia key mappings were detected, and disabled.  Please revisit the preferences and ensure your settings are now correct.
ms: Pemetaan salinan dikesan
    
    Beberapa pemetaan kunci multimedia telah dikesan, dan ditidak bolehkan.  Sila melawat balik ke tetapan dan memastikan tetapan anda sekarang adalah betul.

en: Multimedia Keys
ms: Kunci-kunci Multimedia

en: Duplicate mapping detected
    
    %s is already mapped to %s
ms: Pemetaan salinan dikesan 
    
    %s sudah dipeta kepada %s

en: Could not grab multimedia key:
    
    	%s: %s
    
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
ms: Tidak dapat mengambil kunci multimedia:
    
    	%s: %s
    
    Pastikan pengurus window anda (atau aplikasi lain) belum mengguna kunci ini untuk fungsi lain, selepasa itu mulakan balik gmpc.

en: Action
ms: Tindakan

en: Shortcut
ms: Jalan pintas

en: Total time
ms: Jumlah masa

en: day | days
ms[0]: hari
ms[1]: hari-hari

en: hour | hours
ms[0]: jam
ms[1]: jam

en: minute | minutes
ms[0]: minit
ms[1]: minit

en: second | seconds
ms[0]: saat
ms[1]: saat

en: Failed to execute
ms: Gagal menjalankan

en: Unavailable
ms: Tiada

en: Fetching
ms: Memperoleh

en: _Replace
ms: _Ganti

en: Fetching ..
ms: Memperoleh ..

en: Browsers
ms: Pelayar

en: Volume
ms: Volum

en: Muted
ms: Dibisukan

en: Lookup %s on %s
ms: Periksa %s pada %s

en: Warning
ms: Amaran

en: Critical
ms: Kritikal

en: Time
ms: Masa

en: Message
ms: Mesej

en: Error reading file: %s
ms: Ralat membaca fail: %s

en: Fetching...
ms: Mendapat...

en: Single Mode enabled
ms: Mod Tunggal dibenarkan

en: Single Mode disabled
ms: Mod Tunggal dilumpuhkan

en: Consume Mode enabled
ms: Mod Guna dibenarkan

en: Consume Mode disabled
ms: Mod Guna dilumpuhkan

en: Repeat enabled
ms: Ulang dibenarkan

en: Repeat disabled
ms: Ulang dilumpuhkan

en: Random enabled
ms: Rawak dibenarkan

en: Random disabled
ms: Rawak dilumpuhkan

en: By
ms: Oleh

en: From
ms: Daripada

en: Not Playing
ms: Tidak Memainkan

note: Fetch artist art
en: Artist images
ms: Imej artis

note: Fetch artist text
en: Artist biography
ms: Biografi artis

note: Fetch similar artists
en: Similar artists
ms: Artis serupa

note: Fetch album art
en: Album cover
ms: Kulit album

note: Fetch similar songs
en: Similar songs
ms: Lagu serupa

note: Fetch similar genre
en: Similar genres
ms: Genre serupa

en: Last FM metadata fetcher (internal)
ms: Pengambil data meta Last FM (dalaman)
