gmpc - en to nb translation catalogue (427 entries)

en: A gnome frontend for the mpd daemon
nb: Et gnome-grensesnitt for mpd-serveren

en: Gnome Music Player Client
nb: Gnome musikkavspiller-klient

en: Failed to load the configuration system.
nb: Klarte ikke å laste konfigurasjonssystemet

en: Failed to setup libmpd
nb: Klarte ikke  sette opp libmpd

en: GMPC has insufficient permissions on the mpd server.
nb: GMPC har ikke de riktige rettighetene for denne mpd tjeneren

en: Failed to set password on: '%s'
    Please try again
nb: Klarte ikke  sette opp passord på: '%s'
    Vennligst prøv igjen

en: Please enter your password for: '%s'
nb: Vennligst fyll inn passord for: '%s'

en: error code
nb: feilkode

en: Insufficient permission to connect to mpd. Check password
nb: Ikke tilgang til å logge på tjeneren. Sjekk passordet

en: MPD versions before 0.13.0 are not supported
nb: MPD-versjoner tidligere enn 0.13.0 er ikke støttet

en: Connected to mpd
nb: Koblet til mpd

en: Disconnected from mpd
nb: frakoblet fra mpd

note: * Mpd version
en: Version
nb: Versjon

en: quit
nb: avslutt

en: Quit gmpc
nb: Avslutt gmpc

en: hide
nb: skjul

en: Hide gmpc
nb: Skjul gmpc

en: show
nb: vis

en: Show gmpc
nb: Vis gmpc

en: show notification
nb: vis varsling

en: Show trayicon notification
nb: Vis varsling i systemkurv

en: Show bug information
nb: Vis info om feil

en: A new metadata plugin was added, gmpc has purged all failed hits from the cache
nb: Et nytt meta-data programtillegg er lagt til så gmpc har tømt alle mislykkede oppslag fra mellomlageret

en: Metadata Handler
nb: Metadatahåndterer

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Not Connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Connected to
nb: Koblet til

en: Disconnected
nb: Frakoblet

note: * * Set paused in Window string
en: paused
nb: midlertidig stoppet

en: Repeat: %s
nb: Gjenta: %s

en: On
nb: På

en: Off
nb: Av

en: Random: %s
nb: Tilfeldig: %s

en: Single mode: %s
nb: Enkeltlåt-modus: %s

en: Consume: %s
nb: Konsumer: %s

en: MPD Reported the following error
nb: MPD ga følgende feilmelding

en: Profile
nb: Profil

en: added
nb: lagt til

en: changed hostname to:
nb: Endret tjenernavn til:

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Failed to load plugin
nb: Lasting av programutvidelsen feilet

en: plugin has no name
nb: utvidelsen har ingen navn

en: plugin with same name already exists
nb: utvidelse med samme navn eksisterer allerede

en: plugin is missing set/get enable function
nb: Utvidelsen mangler funksjon for å aktivere set/get

en: plugin browser structure is incorrect
nb: Utvidelsens visningsstruktur inneholder feil

en: plugin metadata structure is incorrect
nb: feil i programtilleggets metadata-struktur

en: plugin preferences structure is incorrect
nb: programtilleggets struktur for innstillinger er feil

en: Failed to create plugin instance
nb: Feil oppsto under oppstart av programtillegg

en: Failed to bind symbol in plugin
nb: Lykkes ikke knytte symbol til programtillegg

en: Plugin %s has wrong api version: %i
nb: Programtillegg %s bruker gal api-versjon: %i

en: Plugin %s has wrong no plugin structure: %s
nb: Programtillegget %s har gal/ingen utvidelses-struktur: %s

en: One or more plugins failed to load, see help->messages for more information
nb: En eller flere tillegg kunne ikke lastes, se hjelp->meldinger for mer informasjon

en: Plugin version
nb: Programtilleggets versjon

en: Plugins
nb: Tillegg

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Name
nb: Navn

en: Function
nb: Funksjon

en: Browser Extension
nb: Utvidelse for nettleser

en: Metadata Provider
nb: Metadata-utgiver

en: Metadata Provider and Browser Extension
nb: Metadata-tilbyder og nettleserutvidelse

en: Misc.
nb: Diverse

en: Unknown
nb: Ukjent

note: * MM_PLAYPAUSE
en: Next
nb: Neste

en: Notification
nb: Varsel

en: Start the program in full screen
nb: Start programmet i fullskjerm-modus

en: Show program version and revision
nb: Vis programversjon og -revisjon

en: Quits the running gmpc
nb: Avslutter kjørende program

en: Don't load the plugins
nb: Ikke last programtillegg

en: Load alternative config file
nb: Last alternativ konfigurasjonsfil

en: Set the debug level
nb: Sett feilsøkingsnivå

en: Start gmpc hidden to tray
nb: Start gmpc skjult i systemkurven

en: Remove all failed hits from metadata cache
nb: Fjern alle gale treff fra metadatalageret

en: Shows all output from a certain log domain
nb: Viser alle utdata fra en bestemt logg domene

en: Select a profile
nb: Velg en profil

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: Ikke gjenkjent desktopfil i versjon '%s'

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke i mot dokumenter fra kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Kjenner ikke igjen oppstartsalternativ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi dokument-URIer til en skrivebordsoppføring med «Type=Link»

en: Not a launchable item
nb: Oppføringen kan ikke startes

en: Disable connection to session manager
nb: Deaktiver kobling til sesjonshåndterer

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil med lagret konfigurasjon

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Spesifiser ID for sesjonskontroll

en: Session management options:
nb: Alternativer for sesjonshåndtering:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for sesjonshåndtering

en: Copyright 2003-2007 Qball Cow
nb: Opphavsrett 2003-2007 Qball Cow

en: Enter your password for: '<hostname>'
nb: Fyll inn ditt passord for: '<tjenernavn>'

en: Password
nb: Passord

en: _Save password
nb: _Lagre passord

en: <b>Profile:</b>
nb: <b>Profil:</b>

en: Conn_ect
nb: Til_koblet

en: Host:
nb: Tjener:

en: Music Directory:
nb: Musikk-mappen:

en: Name:
nb: Navn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Timeout (s):
nb: Tidsavbrudd (s):

en: _Autoconnect
nb: _Automatisk tilkoble

en: _Disconnect
nb: _Frakoble

en: _Use Authentication
nb: _Bruk Autentifisering

en: <b>Enable Field:</b>
nb: <b>Aktivere Felt:</b>

en: <b>Example:</b>
nb: <b>Eksempel:</b>

en: <span size="large"><b>Format Rule:</b></span>
nb: <span size="large"><b>Format Regler:</b></span>

en: Edit Song Formatting
nb: Rediger Sang Formatering

en: T_rack
nb: S_por

en: _Date
nb: _Dato

en: _Stream name
nb: _Strømnavn

en: _Title
nb: _Tittel

en: example
nb: eksempel

en: <b>Main:</b>
nb: <b>Hoved:</b>

en: <b>Playlist:</b>
nb: <b>Spilleliste:</b>

en: Center playing song
nb: Sentrer avspillte sang

en: Enable search as you type. (Might be slow)
nb: Aktiver søk mens du taster. (Kan være treg)

en: Hide on close
nb: Gjem ved lukking

en: Save position and size between sessions
nb: Lagre posisjon og størrelse mellom sesjonene

en: Show songlist tooltip
nb: Vis sangliste verktøytips

en: Stop playing on exit
nb: Stopp avspilling når programmet avsluttes

en: Stylize album covers
nb: Dekorer med album-omslag

en: <b>Loaded Plugins:</b>
nb: <b>Lastede Tillegg:</b>

en: <b>Crossfade:</b>
nb: <b>Kryssovergang</b>

en: <b>Output Devices:</b>
nb: <b>Utgangsenheter:</b>

en: <b>Replaygain</b>
nb: <b>Gjenspillingsnivå</b>

en: <span size="small"><i>You need to be connected
    in order to change these settings</i></span>
nb: <span size="small"><i>Du må være tilkoblet
    for  kunne endre disse innstillingene</i></span>

en: Enable crossfade
nb: Aktivere kryssovergang

en: Track
nb: Spor

en: fade time (s):
nb: overlappingstid (s):

en: <b>Inline messages</b>
nb: <b>Integrerte meldinger</b>

en: <b>Notification Area Icon</b>
nb: <b>Påminnelsesområde Ikon</b>

en: <b>PopUp</b>
nb: <b>Sprettopp</b>

en: Enable
nb: Aktivere

en: Position:
nb: Posisjon:

en: Show on song change
nb: Vis ved låtendring

en: Show severity
nb: Vis alvorlighetsgrad

en: Timeout:
nb: Pause:

en: <b>Proxy settings</b>
nb: <b>Proxy-innstillinger</b>

en: Use a proxy for internet connectivity
nb: Bruk proxy for tilkobling til internett

en: Use authentication
nb: Bruk autentisering

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: To disable a keybinding edit it and press 'backspace'
nb: Rediger hurtigtast og trykk 'rettetast' for å deaktivere den

en: <span size="x-large"><b>Plugins</b></span>
    <i>None Selected</i>
nb: <span size="x-large"><b>Tillegg</b></span>
    <i>Ingen Valgte</i>

en: Messages
nb: Meldinger

en: _Copy to clipboard
nb: _Kopier til utklippstavle

en: <enter playlist name>
nb: <skriv tittel på spilleliste>

en: <span size="x-small"><i>Playlist already exists.</i></span>
nb: <span size="x-small"><i>Spilleliste eksisterer allerede</i></span>

en: Save Playlist
nb: Lagre Spilleliste

en: name:
nb: navn:

note: * * add url to playlist
en: Add URL
nb: Legg til URL

en: Enter URL:
nb: Skriv inn URL:

en: gtk-add
nb: gtk-tillegg

en: gtk-close
nb: gtk-lukk

en: Consume
nb: Konsumer

en: Consume Mode
nb: Konsum-modus

en: Mute
nb: Demp

en: Mute the output
nb: demp lyd

en: Play
nb: Spill av

en: Play/Pause
nb: Spill av/Pause

en: Prev
nb: Forrige

note: * MM_NEXT
en: Previous
nb: Forrige

note: * MM_REPEAT
en: Random
nb: Tilfeldig

en: Random Mode
nb: Tilfeldig modus

note: * MM_FASTBACKWARD
en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat Mode
nb: Gjenta modus

en: Single
nb: Enkel

en: Single Mode
nb: Enkelt-modus

en: Skip to the next song
nb: Hopp til neste sang

en: Skip to the previous song
nb: Hopp til forrige sang

note: * MM_PREV
en: Stop
nb: Stopp

en: Toggle consume mode
nb: Av/på konsum-modus

en: Toggle random mode
nb: Av/på tilfeldig modus

en: Toggle repeat mode
nb: Av/på gjenta-modus

en: Toggle single mode
nb: Av/på enkel-modus

en: _Control
nb: _Kontroll

en: _Go
nb: _G

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Music
nb: _Musikk

en: _Option
nb: _Valg

en: _Profiles
nb: _Profiler

en: _Server
nb: _Tjener

en: _Tools
nb: _Verktøy

en: _View
nb: _Vis

en: gmpc - Playlist Manager
nb: gmpc - Spilleliste-håndterer

en: Artist information
nb: Informasjon om artist

en: Guitar Tabs
nb: Gitargrep

en: Lyrics
nb: Sangtekster

en: Similar Songs
nb: Lignende låter

en: Web Links
nb: Nettlenker

en: item | items
nb[0]: element
nb[1]: elementer

en: (Estimation)
nb: (Beregning)

en: switch play queue
nb: Bytt avspillingskø

en: Switch to play queue
nb: Bytt til avspillingskø

en: Clear play queue
nb: Tøm avspillingskø

en: Crop current song
nb: Beskjær aktive låt

en: Crop the playlist so it only contains the current song
nb: Begrens spillelisten til å kun inneholde aktiv låt

en: search playlist
nb: søk i spillelisten

en: Search playlist <query>
nb: Søk spilleliste <query>

en: Your mpd has a broken 'addid', pasting will fail.
nb: Din mpd har feilaktig 'addit', innsetting vil feile.

note: add the shuffle widget
en: Shuffle
nb: Bland

en: <i>Playlist <b>"%s"</b> already exists
    Overwrite?</i>
nb: <i>Spilleliste <b>"%s"</b> eksisterer allerede
    Overskrive?</i>

en: Failed to save the playlist file.
nb: Feilet å lagre Spill listen

en: Play Queue
nb: Avspillingskø

en: Search Playlist
nb: Søk i spilleliste

en: Directories
nb: Kataloger

en: It seems you have no music in your database.
    To add music, copy the music to your <i>music_directory</i> as specified in your mpd config file.
    Then update the database. (Server->Update Database)
nb: Det virker til å ikke være noe musikk i din database enda.
    For å legge til musikk kopierer du musikken til din <i>music_directory</i> spesifisert i konfigurasjonsfilen til mpd.
    Deretter oppdaterer du databasen. (Server -> Oppdater databasen)

en: Added folder '%s' recursively
nb: Legg til mappe '%s' rekursivt

note: add the replace widget replace the replace widget replace
en: Replace
nb: Erstatt

note: add the update widget
en: Update
nb: Oppdatere

en: Loaded playlist
nb: Lastet spilleliste

en: Added
nb: Lagt til

en: song | songs
nb[0]: sang
nb[1]: Sanger

en: directory | directories
nb[0]: mappe
nb[1]: Mapper

en: playlist | playlists
nb[0]: spilleliste
nb[1]: spillelister

en: Are you sure you want to clear the selected playlist?
nb: Er du sikker på at du vil tømme den valgte spillelisten?

en: search database
nb: søk i databasen

en: Search database <query>
nb: Søk i databasen <query>

en: Lookup directory in database
nb: Finn mappe i databasen

en: Query
nb: Søkeord

en: Search
nb: Søk

en: Search failed
nb: Søk feilet

en: Add all
nb: Legg til alle

en: switch search
nb: bytt søk

en: Switch to the search browser
nb: Bytt til søkevinduet

en: Search Browser
nb: Søkevindu

en: Playlist Editor
nb: Redigere spilleliste

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Rename Playlist
nb: Gi Spilleliste nytt navn

note: delete
en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Playlists
nb: Spillelister

note: Add
en: Add to playlist
nb: Legg til på spilleliste

en: Added playing song to favorites list.
nb: La til aktiv låt i favoritt-listen

note: *
en: Add Current Song to favorites
nb: Legg til aktiv låt i favoritter

en: Tag based browser
nb: Tagg-basert utforsker

en: Reset browser
nb: Nullstil utforsker

note: name
en: Server Information
nb: Tjenerinformasjon

en: Server
nb: Tjener

en: Uptime
nb: Oppetid

en: Time Playing
nb: Spilletid

note: * Mpd Playtime
en: Total Playtime
nb: Total spilletid

note: * Mpd Artists
en: Number of artists
nb: Antall artister

note: * Mpd Albums
en: Number of albums
nb: Antall album

note: * Mpd Songs
en: Number of songs
nb: Antall sanger

note: * Mpd Songs
en: URL Handlers
nb: URL-håndterer

note: * Mpd Songs
en: Tag Types
nb: Tagg-typer

en: Tag statistics
nb: Tagg-statistikk

en: Genre
nb: Sjanger

en: Codec
nb: Kodek

en: Length
nb: Lengde

en: Track number
nb: Spornummer

en: Similar Artist
nb: Lignende artister

en: Other albums by
nb: Andre album fra

en: No Album
nb: Ingen Album

en: Now Playing
nb: Spilles Nå

en: Switch to Now Playing
nb: Bytt til Spilles Nå

en: Year
nb: År

en: Songs
nb: Sanger

en: Date
nb: dato

en: Directory
nb: Mappe

en: Add the item to the play queue
nb: Legg til i avspillingskø

en: Replace the current play queue with this item
nb: Erstatt nåværende avspillingskø med denne

en: Show sidebar
nb: Vis sidestolpe

en: Hide sidebar
nb: Skjul sidestolpe

en: <b>Search:</b>
nb: <b>Søk:</b>

en: Genres
nb: Sjangre

en: Dates
nb: Datoer

en: Playtime
nb: Spilletid

note: Fetch album info
en: Album information
nb: Informasjon om album

en: Song list
nb: Låtliste

en: Albums
nb: Albumer

en: Metadata Browser
nb: Metadata Utforsker

en: Markup
nb: Markering

en: Title
nb: Tittel

en: File
nb: Fil

en: Composer
nb: Komponist

en: Performer
nb: Artist

en: Duration
nb: Varighet

en: Disc
nb: Disk

en: Comment
nb: Kommentar

en: Icon Id
nb: Ikon-id

en: Position
nb: Posisjon

en: AlbumArtist
nb: Album artist

en: Extension
nb: Utvidelse

note: Add a tools menu item with the previously generated menu as submenu
en: Tools
nb: Verktøy

en: Paste before
nb: Lim inn før

en: Paste after
nb: Lim inn etter

note: * Edit column
en: Edit Columns
nb: Rediger koloner

en: Added profile
nb: Profil lagt til

note: Generate removal message before the actual profile is destroyed
en: Removed profile
nb: Profil fjernet

en: Refetch
nb: Hent på nytt

en: Select file
nb: Velg fil

en: Metadata selector
nb: Metadata-velger

en: Failed to open file:
nb: Klarte ikke  åpne fil:

en: because of encoding issues
nb: på grunn av problemer under enkoding

en: Fetching Lyrics
nb: Henter sangtekst

en: Fetching Artist Info
nb: Henter opplysninger om artist

en: Fetching Guitar tab
nb: Henter gitargrep

en: Fetching Album Info
nb: Henter info om album

en: Not Available
nb: Ikke Tilgjengelig

en: Select File
nb: Velg fil

en: Text Document
nb: Tekstdokument

en: All
nb: Alle

en: Images
nb: Bilder

en: Loading
nb: Laster

en: Gmpc Easy Command
nb: Gmpc hurtigkommando

en: Easy Command help
nb: Hjelp til hurtigkommando

en: Command
nb: Kommando

en: Usage
nb: Bruk

en: The following commands can be used in the easy command window.
    The easy command window can be opened by pressing ctrl-space
nb: Følgende kommandoer kan brukes i vinduet for hurtigkommandoer.
    Hurtigkommando-vinduet kan åpnes ved å trykke ctrl-mellomrom

en: Help
nb: Hjelp

en: Get a list of available commands
nb: Liste over tilgjengelige kommandoer

en: Provider
nb: Tilbyder

en: Filetype
nb: Filtype

en: Size
nb: Størrelse

en: Set
nb: Velg

en: Insufficient information to store/fetch this metadata
nb: For lite informasjon til å kunne lagre/hente metadata

en: Artist art
nb: Artistillustrasjon

en: Album art
nb: Album forside

en: Song lyrics
nb: Sangtekst

en: Album Info
nb: Info om album

en: Artist Biography
nb: Artistens biografi

en: Guitar Tab
nb: Gitargrep

en: MPD is rescanning the database
nb: MPD leser inn databasen på nytt

en: MPD Database has been updated at:
nb: MPD-databasen ble oppdatert:

note: Default to 'select' if no specific action given
en: select
nb: velg

en: enable
nb: slå på

en: disable
nb: slå av

en: The current song will be forever repeated.
nb: Den gjeldende sangen vil bli gjentatt til det uendelige.

en: Playback will be stopped after the current playing song.
nb: Avspilling vil bli stoppet etter gjeldende sang.

note: Player control basic playlist commands
en: play
nb: spill av

en: start playback
nb: start avspilling

en: pause playback
nb: pause avspilling

en: next
nb: neste

en: next song
nb: neste sang

en: prev
nb: forrige

en: previous song
nb: forrige sang

en: stop
nb: stopp

en: stop playback
nb: stopp avspilling

en: random
nb: tilfeldig

en: Random (on|off)
nb: Tilfeldig (på|av)

en: repeat
nb: gjenta

en: Repeat (on|off)
nb: Gjenta (på|av)

en: Single (on|off)
nb: Single (på|av)

en: consume
nb: konsumering

en: Consume (on|off)
nb: Konsumering (på|av)

note: volume commands
en: volume
nb: lydnivå

en: Volume (+-)<level>
nb: Lydnivå (+-) <level>

en: mute
nb: demp

en: crossfade
nb: kryssovergang

[ctx: Regex for matching crossfade, translate off]
en: ([0-9]+|Off)
nb: ([0-9]+|Av)

en: Set Crossfade <seconds>
nb: Sett kryssovergang <seconds>

en: output
nb: utdata

en: Play <query>
nb: Spill <query>

en: add
nb: legg til

en: Add <query>
nb: Legg til <query>

en: replace
nb: erstatt

en: Replace <query>
nb: Erstatt <query>

note: Basic seek commands
en: seek
nb: søk

en: Seek within the current song
nb: Søk i aktiv låt

en: stop after current song
nb: stopp etter aktiv låt

en: Stop playback after the current song
nb: Stopp avspilling etter aktiv låt

en: repeat current song
nb: gjenta aktiv låt

en: Repeat the current song
nb: Gjenta aktiv låt

en: update database
nb: oppdater database

en: Update the database
nb: Oppdater database

note: Basic dialog with a close button
en: Bug information
nb: Feilinformasjon

en: It is the first time you have launched gmpc.
    This assistant will help you connect gmpc to your mpd daemon.
nb: Dette er første gang du kjører gmpc.
    Denne assistenten vil hjelpe deg med å koble gmpc til din mpd-server.

en: Welcome to GMPC
nb: Velkommen til GMPC

en: Setup connection
nb: Koblingsoppsett

note: * * End
en: Gmpc is now ready for use.
    Enjoy using gmpc.
nb: Gmpc er nå klar til bruk.
    Lykke til med gmpc.

en: Finish
nb: Fullfør

en: Server Settings
nb: Tjenerinnstillinger

en: Connection
nb: Tilkobling

en: Connecting
nb: Kobler til

note: Add all from album
en: All from album
nb: Alle fra albumet

note: Add all from artist
en: All from artist
nb: Alle fra artisten

note: Add all from genre
en: All from genre
nb: Alle fra sjangeren

note: Add all from file
en: All from same directory
nb: Alle fra samme mappe

note: Create sub menu Add
en: Add more
nb: Legg til flere

en: Failed to open local file
nb: Lesing av lokal fil feilet

en: Uri scheme not supported
nb: Uri ordningen støttes ikke

note: * MM_STOP
en: Fast Forward
nb: Hurtigspoling forover

note: * MM_FASTFORWARD
en: Fast Backward
nb: Hurtigspoling bakover

note: * MM_RANDOM
en: Raise window
nb: Hev vinduet

note: * MM_RAISE
en: Hide window
nb: Skjul vinduet

note: * MM_HIDE
en: Toggle window
nb: Vis vindu

note: * MM_TOGGLE_HIDDEN
en: Volume Up
nb: Volum opp

note: * MM_VOLUME_UP
en: Volume Down
nb: Volum ned

note: * MM_VOLUME_DOWN
en: Show song
nb: Vis sang

note: * MM_SHOW_NOTIFICATION
en: Toggle Mute
nb: Demping av/på

note: * MM_TOGGLE_MUTE
en: Show easy command entry
nb: Vis felt for hurtigkommando

en: Could not grab the following multimedia keys:
nb: Kunne ikke laste fram multimedia tastene:

en: 
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
nb: 
    Forsikre deg om at din vindusbehandler (eller andre applikasjoner) ikke allerede har bundet denne tasten for en annen funksjon, restart dermed gmpc.

en: Duplicate mapping(s) detected
    
    Some duplicate multimedia key mappings were detected, and disabled.  Please revisit the preferences and ensure your settings are now correct.
nb: Duplikate kart(er) oppdagelse
    
    Noen duplikate multimedia taste kart ble oppdaget, og ble deaktivert. Vennligst g gjennom innstillingene og forsikre deg om at dine instillinger er riktige.

en: Multimedia Keys
nb: Multimedieknapper

en: Duplicate mapping detected
    
    %s is already mapped to %s
nb: Koblingsduplikat oppdaget
    %s er allerede koblet til %s

en: Could not grab multimedia key:
    
    	%s: %s
    
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
nb: Kunne ikke laste opp multimedia tast:
    
    	%s: %s
    
    Forsikre deg om at din vindusbehandler (eller andre applikasjoner) ikke allerede har bundet denne tasten for en annen funksjon, restart dermed gmpc.

en: Action
nb: Handling

en: Shortcut
nb: Snarvei

en: Total time
nb: Totaltid

en: day | days
nb[0]: dag
nb[1]: dager

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

en: second | seconds
nb[0]: sekund
nb[1]: sekunder

en: Failed to execute
nb: Feilet å kjøre

en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

en: Fetching
nb: Henter

en: _Replace
nb: E_rstatt

en: Fetching ..
nb: Henter ..

en: Volume
nb: Lydstyrke

en: Muted
nb: Dempet

en: Lookup %s on %s
nb: Slå opp %s på %s

en: Warning
nb: Advarsel

en: Critical
nb: Kritisk

en: Time
nb: Tid

en: Message
nb: Melding

en: Fetching...
nb: Henter...

en: Single Mode enabled
nb: Enkeltlåt-modus aktivert

en: Single Mode disabled
nb: Enkeltlåt-modus deaktivert

en: Consume Mode enabled
nb: Konsumer-modus aktivert

en: Consume Mode disabled
nb: Konsumer-modus deaktivert

en: Repeat enabled
nb: Repetisjon er aktivert

en: Repeat disabled
nb: Repetisjon er deaktivert

en: Random enabled
nb: Tilfeldig aktivert

en: Random disabled
nb: Tilfeldig deaktivert

en: By
nb: Av

en: From
nb: Fra

en: Not Playing
nb: Spiller ikke

note: Fetch similar songs
en: Similar songs
nb: Lignende sanger
