gmpc - en to ro translation catalogue (397 entries)

en: A gnome frontend for the mpd daemon
ro: O interfață pentru demonul mpd

en: Gnome Music Player Client
ro: Clientul Gnome pentru ascultat muzică

en: Failed to load the configuration system.
ro: Eroare la încărcarea sistemului de configurare.

en: Failed to setup libmpd
ro: Eșec la setarea libmpd

en: GMPC has insufficient permissions on the mpd server.
ro: GMPC are permisiuni insuficiente pentru serverul mpd.

en: Failed to set password on: '%s'
    Please try again
ro: Eșec la setarea parolei pentru: „%s”

en: Please enter your password for: '%s'
ro: Introduceți parola pentru: „%s”

en: error code
ro: cod de eroare

en: Insufficient permission to connect to mpd. Check password
ro: Permisiuni insuficiente pentru conectarea la mpd. Verificați parola.

en: MPD versions before 0.13.0 are not supported
ro: Versiunile de MPD mai vechi de 0.13.0 nu sunt suportate

en: Connected to mpd
ro: Conectat la mpd

en: Disconnected from mpd
ro: Deconectat de la mpd

note: * Mpd version
en: Version
ro: Versiunea

en: quit
ro: ieşire

en: Quit gmpc
ro: Ieşire din gmpc

en: hide
ro: ascunde

en: Hide gmpc
ro: Ascundere gmpc

en: show
ro: arată

en: Show gmpc
ro: Arată gmpc

en: show notification
ro: arată notificare

en: Show trayicon notification
ro: Arată notificarea la iconiţa din tava de sistem

en: A new metadata plugin was added, gmpc has purged all failed hits from the cache
ro: Un nou modul de metadate a fost adăugat, gmpc a curățat toate intrările eronate din memorie.

en: Metadata Handler
ro: Modul pentru metadate

en: Connected
ro: Conectat

en: Not Connected
ro: Deconectat

en: Connected to
ro: Conectat la

en: Disconnected
ro: Deconectat

note: * * Set paused in Window string
en: paused
ro: pauză

en: Repeat: %s
ro: Repetă: %s

en: On
ro: Activat

en: Off
ro: Dezactivat

en: Random: %s
ro: Aleator: %s

en: Single mode: %s
ro: Mod Singular: %s

en: Consume: %s
ro: Consumă: %s

en: MPD Reported the following error
ro: MPD a raportat eroarea următoare

en: Profile
ro: Profil

en: added
ro: adăugat

en: changed hostname to:
ro: s-a schimbat gazda în:

en: Interface
ro: Interfață

en: Failed to load plugin
ro: Eroare la încărcarea modulului

en: plugin has no name
ro: modulul nu are nume

en: plugin with same name already exists
ro: există deja un modul cu acelaşi nume

en: plugin is missing set/get enable function
ro: modulul nu are funcţiile set/get enable

en: plugin browser structure is incorrect
ro: structura navigatorului de module este incorectă

en: plugin metadata structure is incorrect
ro: structura metadatelor modulelor este incorectă

en: plugin preferences structure is incorrect
ro: structura preferintelor modulelor este incorectă

en: Failed to create plugin instance
ro: Eroare la crearea unei instanţe a modulului

en: Failed to bind symbol in plugin
ro: Eroare la legarea simbolurilor din modul

en: Plugin %s has wrong api version: %i
ro: Modulul %s are versiunea greşită de api: %i

en: Plugin %s has wrong no plugin structure: %s
ro: Modulul %s are structura incorectă: %s

en: One or more plugins failed to load, see help->messages for more information
ro: Unul sau mai multe module nu au putut fi încărcate, a se vedea Ajutor->Mesaje pentru mai multe informaţii

en: Plugin version
ro: Versiune modul

en: Plugins
ro: Module

en: Enabled
ro: Activat

en: Name
ro: Nume

en: Function
ro: Funcție

en: Dummy
ro: Model

en: Browser Extension
ro: Extensie de navigator

en: Metadata Provider
ro: Furnizor de metadate

en: Metadata Provider and Browser Extension
ro: Modul furnizor metadate şi navigator

en: Misc.
ro: Diverse

en: Unknown
ro: Necunoscut

note: * MM_PLAYPAUSE
en: Next
ro: Următoarea

en: Notification
ro: Notificare

en: Start the program in full screen
ro: Porneşte programul în modul pe tot ecranul

en: Show program version and revision
ro: Arată versiunea şi revizia programului

en: Quits the running gmpc
ro: Opreşte gmpc dacă rulează

en: Don't load the plugins
ro: Nu încărca modulele

en: Load alternative config file
ro: Încarcă un fişier de configurare alternativ

en: Set the debug level
ro: Setează nivelul de depanare

en: Start gmpc hidden to tray
ro: Porneşte gmpc ascuns

en: Remove all failed hits from metadata cache
ro: Şterge toate informaţiile invalide din memoria de metadate

en: Shows all output from a certain log domain
ro: Arată toate ieşirile notate in jurnal dintr-un anume domeniu

en: Select a profile
ro: Alegeți un profil

en: File is not a valid .desktop file
ro: Fișierul nu este un fișier .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ro: Fișă a spațiului de lucru necunoscută versiunea '%s'

en: Starting %s
ro: Pornesc %s

en: Application does not accept documents on command line
ro: Aplicația nu acceptă documente în linia de comandă

en: Unrecognized launch option: %d
ro: Opțiune de lansare nerecunoscută: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ro: Nu se pot trimite URI-uri de documente unei intrări desktop „Type=Link”

en: Not a launchable item
ro: Nu e un element care să poată fi lansat

en: Disable connection to session manager
ro: Dezactivează conexiunea la administratorul de sesiune

en: Specify file containing saved configuration
ro: Specifică fișierul conținând configurația salvată

en: FILE
ro: FIȘIER

en: Specify session management ID
ro: Specifică ID-ul de administrare a sesiunii

en: Session management options:
ro: Opțiuni de administrare a sesiunii:

en: Show session management options
ro: Afișează opțiunile de administrare a sesiunii

en: Copyright 2003-2007 Qball Cow
ro: Drepturi de autor pe 2003-2007 Qball Cow

en: Enter your password for: '<hostname>'
ro: Introduceți parola pentru: „<hostname>”

en: Password
ro: Parolă

en: _Save password
ro: _Salvează parola

en: <b>Profile:</b>
ro: <b>Profil:</b>

en: Conn_ect
ro: Conectare

en: Host:
ro: Gazdă:

en: Music Directory:
ro: Director muzică:

en: Name:
ro: Nume:

en: Password:
ro: Parolă:

en: Timeout (s):
ro: Timp de așteptare:

en: _Autoconnect
ro: _Autoconectare

en: _Disconnect
ro: _Deconectare

en: _Use Authentication
ro: Folosește a_utentificare

en: <b>Enable Field:</b>
ro: <b>Activează câmpul:</b>

en: <b>Example:</b>
ro: <b>Examplu:</b>

en: <span size="large"><b>Format Rule:</b></span>
ro: <span size="large"><b>Regulă de formatare:</b></span>

en: Edit Song Formatting
ro: Editează formatarea melodiei

en: T_rack
ro: P_istă

en: _Date
ro: _Dată

en: _Stream name
ro: Nume _flux

en: _Title
ro: _Titlu

en: example
ro: exemplu

en: <b>Main:</b>
ro: <b>General:</b>

en: <b>Playlist:</b>
ro: <b>Listă de redare:</b>

en: Center playing song
ro: Centrează melodia ascultată

en: Hide on close
ro: Ascunde la închidere

en: Save position and size between sessions
ro: Salvează poziția și mărimea între sesiuni

en: Show songlist tooltip
ro: Arată informaţii în lista de melodii

en: Stop playing on exit
ro: Oprește redarea la ieșire

en: Stylize album covers
ro: Stilizează coperțile de album

en: <b>Loaded Plugins:</b>
ro: <b>Module încărcate:</b>

en: <b>Crossfade:</b>
ro: <b>Suprapunere piese:</b>

en: <b>Output Devices:</b>
ro: <b>Dispozitive de ieșire:</b>

en: <span size="small"><i>You need to be connected
    in order to change these settings</i></span>
ro: <span size="small"><i>Trebuie să fiți conectat pentru a schimba aceste setări</i></span>

en: Enable crossfade
ro: Activează suprapunerea pieselor

en: Track
ro: Pistă

en: fade time (s):
ro: timp progresiv de oprire:

en: <b>Inline messages</b>
ro: <b>Mesaje în linie</b>

en: <b>Notification Area Icon</b>
ro: <b>Iconiță în zona de notificare</b>

en: Enable
ro: Activează

en: Position:
ro: Poziție:

en: Show on song change
ro: Arată la schimbarea melodiei

en: Show severity
ro: Arată severitatea

en: Timeout:
ro: Timp de așteptare:

en: <b>Proxy settings</b>
ro: <b>Setări proxy</b>

en: HTTP Proxy:
ro: Proxy HTTP:

en: Use a proxy for internet connectivity
ro: Folosește un proxy pentru conectarea la internet

en: Use authentication
ro: Foloseşte autentificare

en: Username:
ro: Nume utilizator:

en: To disable a keybinding edit it and press 'backspace'
ro: Pentru a dezactiva o setare a tastaturii editaţi-o şi apăsaţi 'backspace'

en: <span size="x-large"><b>Plugins</b></span>
    <i>None Selected</i>
ro: <span size="x-large"><b>Module</b></span>
    <i>Niciunul selectat</i>

en: Messages
ro: Mesaje

en: _Copy to clipboard
ro: _Copiază în clipboard

en: <enter playlist name>
ro: <introduceți numele listei de redare>

en: <span size="x-small"><i>Playlist already exists.</i></span>
ro: <span size="x-small"><i>Lista de redare există deja.</i></span>

en: Save Playlist
ro: Salvează lista de redare

en: name:
ro: nume:

note: * * add url to playlist
en: Add URL
ro: Adaugă o adresă

en: Enter URL:
ro: Introduceți URL:

en: gtk-add
ro: gtk-adaugă

en: Consume
ro: Consumă

en: Mute
ro: Mut

en: Play/Pause
ro: Redare/Pauză

note: * MM_NEXT
en: Previous
ro: Precedenta

note: * MM_REPEAT
en: Random
ro: Aleator

note: * MM_FASTBACKWARD
en: Repeat
ro: Repetare

note: * MM_PREV
en: Stop
ro: Oprește

en: _Go
ro: _Du-te la

en: _Help
ro: _Ajutor

en: _Music
ro: _Muzică

en: _Option
ro: _Opțiune

en: _Tools
ro: Unel_te

en: _View
ro: _Vizualizare

en: gmpc - Playlist Manager
ro: gmpc - Gestionarul listei de redare

en: Artist information
ro: Informaţii artist

en: Guitar Tabs
ro: Tabulatură chitară

en: Lyrics
ro: Versuri

en: Similar Songs
ro: Melodii similare

en: Web Links
ro: Legături web

en: item | items
ro[0]: element
ro[1]: elemente
ro[2]: de elemente

en: (Estimation)
ro: (Estimare)

en: switch play queue
ro: schimbă lista de redare

en: Switch to play queue
ro: Schimbă la lista de redare

en: Clear play queue
ro: Şterge lista de redare

en: Crop current song
ro: Taie melodia curentă

en: Crop the playlist so it only contains the current song
ro: Taie lista de redare încât să conţină numai melodia curentă

en: search playlist
ro: caută în lista de redare

en: Search playlist <query>
ro: Caută <query> în lista de redare

en: Your mpd has a broken 'addid', pasting will fail.
ro: Aplicaţia mpd din sistem are 'addid' eronat, adăugarea va eşua.

note: add the delete widget
en: Crop
ro: Taie

note: add the shuffle widget
en: Shuffle
ro: Amestecă

en: <i>Playlist <b>"%s"</b> already exists
    Overwrite?</i>
ro: <i>Lista de redare <b>„%s”</b> există deja
    O suprascrieți?</i>

en: Failed to save the playlist file.
ro: Eșec la salvarea fișierului cu lista de redare.

en: Play Queue
ro: Coadă de redare

en: Search Playlist
ro: Cautare în lista de redare

en: Database
ro: Baza de date

en: Directories
ro: Dosare

en: It seems you have no music in your database.
    To add music, copy the music to your <i>music_directory</i> as specified in your mpd config file.
    Then update the database. (Server->Update Database)
ro: Aparent nu aveţi melodii în baza de date.
    Pentru a adăuga melodii, copiaţi melodiile in directorul <i>music_directory</i> specificat in fişierul de configurare mpd.
    Apoi actualizaţi baza de date. (Server->Actualizare baza de date)

en: Added folder '%s' recursively
ro: S-a adăugat recursiv dosarul „%s”

note: add the replace widget replace the replace widget replace
en: Replace
ro: Înlocuiește

note: add the update widget
en: Update
ro: Actualizează

en: Loaded playlist
ro: S-a încărcat lista de redare

en: Added
ro: Adăugat

en: song | songs
ro[0]: melodie
ro[1]: melodii
ro[2]: de melodii

en: directory | directories
ro[0]: dosar
ro[1]: dosare
ro[2]: de dosare

en: playlist | playlists
ro[0]: listă de redare
ro[1]: liste de redare
ro[2]: de liste de redare

en: Are you sure you want to clear the selected playlist?
ro: Sigur doriți să curățați lista selectată?

en: search database
ro: caută în baza de date

en: Search database <query>
ro: Caută <query> în baza de date

en: Query
ro: Căutare

en: Search
ro: Caută

en: Search failed
ro: Căutare eşuată

en: Add all
ro: Adaugă toate

en: switch search
ro: schimbă căutarea

en: Switch to the search browser
ro: Schimbă la navigatorul de căutare

en: Search Browser
ro: Fereastra de căutare

en: Playlist Editor
ro: Editor de listă de redare

en: Favorites
ro: Favorite

en: Rename Playlist
ro: Redenumește lista de redare

note: delete
en: Rename
ro: Redenumește

en: Playlists
ro: Liste de redare

note: Add
en: Add to playlist
ro: Adaugă la lista de redare

en: Added playing song to favorites list.
ro: Adaugă melodia redată la lista de favorite

note: *
en: Add Current Song to favorites
ro: Adaugă melodia curentă la lista de favorite

en: Tag based browser
ro: Navigare după etichete

en: Reset browser
ro: Resetează fereastra

note: name
en: Server Information
ro: Informaţii server

en: Uptime
ro: Timp rulare

en: Time Playing
ro: Timp redare

note: * Mpd Playtime
en: Total Playtime
ro: Timp total redare

note: * Mpd Artists
en: Number of artists
ro: Numărul de artişti

note: * Mpd Albums
en: Number of albums
ro: Numărul de albume

note: * Mpd Songs
en: Number of songs
ro: Numărul de melodii

note: * Mpd Songs
en: URL Handlers
ro: Acces URL

note: * Mpd Songs
en: Tag Types
ro: Tipuri etichete

en: Tag statistics
ro: Statistici etichete

en: Genre
ro: Gen

en: Length
ro: Durată

en: Track number
ro: Numărul piesei

en: Similar Artist
ro: Artist similar

en: Other albums by
ro: Alte albume de

en: No Album
ro: Nici un album

en: Now Playing
ro: Acum se redă

en: Year
ro: Anul

en: Songs
ro: Melodii

en: Date
ro: Dată

en: Directory
ro: Director

en: Genres
ro: Genuri

en: Dates
ro: Date

en: Playtime
ro: Timp de redare

note: Fetch album info
en: Album information
ro: Informaţii album

en: Song list
ro: Lista de cântece

en: Albums
ro: Albume

en: Metadata Browser
ro: Navigator de metadate

en: Markup
ro: Marcaj

en: Title
ro: Titlu

en: File
ro: Fișier

en: Composer
ro: Compozitor

en: Performer
ro: Interpret

en: Duration
ro: Durată

en: Comment
ro: Comentariu

en: Icon Id
ro: Id iconiță

en: Position
ro: Poziție

en: Extension
ro: Extensie

note: Add a tools menu item with the previously generated menu as submenu
en: Tools
ro: Unelte

en: Paste before
ro: Adaugă înainte

en: Paste after
ro: Adaugă după

note: * Edit column
en: Edit Columns
ro: Editează coloanele

en: Added profile
ro: Profil adăugat

note: Generate removal message before the actual profile is destroyed
en: Removed profile
ro: Profil șters

en: Refetch
ro: Ia din nou

en: Select file
ro: Selectează fișierul

en: Metadata selector
ro: Selector metadate

en: Failed to open file:
ro: Eșec la deschiderea fișierului:

en: because of encoding issues
ro: din cauza problemelor de codare

en: Fetching Lyrics
ro: Preluare versuri

en: Fetching Artist Info
ro: Se obțin informații despre artist

en: Fetching Guitar tab
ro: Se descarcă tabulatura de chitară

en: Fetching Album Info
ro: Se obțin informații despre album

en: Not Available
ro: Nu sunt disponibile

en: Select File
ro: Selectați fișierul

en: Text Document
ro: Document text

en: All
ro: Toate

en: Images
ro: Imagini

en: n/a
ro: indisponibil

en: Loading
ro: încărcare

en: Gmpc Easy Command
ro: Comenzi facile Gmpc

en: Easy Command help
ro: Ajutor comenzi facile

en: Command
ro: Comandă

en: Usage
ro: Mod de utilizare

en: The following commands can be used in the easy command window.
    The easy command window can be opened by pressing ctrl-space
ro: Următoarele comenzi pot fi utilizate in fereastra de comenzi facile.
    Fereastra de comenzi facile poate fi deschisă apăsând ctrl-space

en: Help
ro: Ajutor

en: Get a list of available commands
ro: Listă de comenzi disponibile

en: Provider
ro: Furnizor

en: Filetype
ro: Tip fişier

en: Size
ro: Mărime

en: Set
ro: Setează

en: Insufficient information to store/fetch this metadata
ro: Informaţii insuficiente pentru a pastra/prelua aceste metadate

en: Artist art
ro: Copertă artist

en: Album art
ro: Copertă album

en: Song lyrics
ro: Versuri

en: Album Info
ro: Informaţii album

en: Artist Biography
ro: Biografie artist

en: Guitar Tab
ro: Tabulatură chitară

en: MPD is rescanning the database
ro: MPD reciteste baza de date

en: MPD Database has been updated at:
ro: Baza de date MPD a fost actualizata la:

en: enable
ro: activează

en: disable
ro: dezactivează

en: The current song will be forever repeated.
ro: Această melodie va fi repetată mereu.

en: Playback will be stopped after the current playing song.
ro: Redarea se va oprii după melodia curentă.

note: Player control basic playlist commands
en: play
ro: redă

en: start playback
ro: porneşte redarea

en: pause
ro: pauză

en: pause playback
ro: pauză redare

en: next
ro: următoarea

en: next song
ro: următoarea melodie

en: prev
ro: precedenta

en: previous song
ro: precedenta melodie

en: stop
ro: oprire

en: stop playback
ro: oprire redare

en: random
ro: aleator

en: Random (on|off)
ro: Aleator (da|nu)

en: repeat
ro: repetare

en: Repeat (on|off)
ro: Repetare (da|nu)

en: single
ro: singur

en: Single (on|off)
ro: Singur (activ|inactiv)

en: consume
ro: consumă

en: Consume (on|off)
ro: Consumă (activat/dezactivat)

note: volume commands
en: volume
ro: volum

en: Volume (+-)<level>
ro: Volum (+-)<nivel>

en: mute
ro: oprire sunet

[ctx: Regex for matching crossfade, translate off]
en: ([0-9]+|Off)
ro: ([0-9]+|Oprit)

en: Set Crossfade <seconds>
ro: Setare crossfade <secunde>

en: output
ro: ieşire

en: Play <query>
ro: Redare <query>

en: add
ro: adaugă

en: Add <query>
ro: Adaugă <query>

en: replace
ro: înlocuieşte

en: Replace <query>
ro: înlocuieşte <query>

note: Basic seek commands
en: seek
ro: derulare

en: Seek within the current song
ro: Derulare în melodia curentă

en: stop after current song
ro: opreşte după melodia curentă

en: Stop playback after the current song
ro: Opreşte redarea după melodia curentă

en: repeat current song
ro: repetă melodia curentă

en: Repeat the current song
ro: Repetă melodia curentă

en: update database
ro: actualizare baza de date

en: Update the database
ro: Actualizare baza de date

note: Basic dialog with a close button
en: Bug information
ro: Informaţii erori

en: It is the first time you have launched gmpc.
    This assistant will help you connect gmpc to your mpd daemon.
ro: Este prima dată când porniţi gmpc.
    Acest asistent vă va ajuta să conectaţi gmpc la aplicatia mpd din sistem.

en: Welcome to GMPC
ro: Bine aţi venit la GMPC

en: Setup connection
ro: Setare conexiune

note: * * End
en: Gmpc is now ready for use.
    Enjoy using gmpc.
ro: Gmpc este acum gata de folosire.
    Să folosiţi cu plăcere gmpc.

en: Finish
ro: Finalizează

en: Server Settings
ro: Setările serverului

en: Connection
ro: Conexiune

en: Connecting
ro: Conectare

note: Add all from album
en: All from album
ro: Toate de pe album

note: Add all from artist
en: All from artist
ro: Toate ale artistului

note: Add all from genre
en: All from genre
ro: Toate ale genului

note: Add all from file
en: All from same directory
ro: Toate din același director

note: Create sub menu Add
en: Add more
ro: Adaugă mai multe

en: Failed to open local file
ro: Eroare la deschidera unui fişier local

en: Uri scheme not supported
ro: Schema din adresă nu este suportată

en: PlayPause
ro: Redare/Pauză

note: * MM_STOP
en: Fast Forward
ro: Derulare înainte

note: * MM_FASTFORWARD
en: Fast Backward
ro: Derulare înapoi

note: * MM_RANDOM
en: Raise window
ro: Ridicare fereastră

note: * MM_RAISE
en: Hide window
ro: Ascundere fereastră

note: * MM_HIDE
en: Toggle window
ro: Alternare fereastră

note: * MM_TOGGLE_HIDDEN
en: Volume Up
ro: Mărește volumul

note: * MM_VOLUME_UP
en: Volume Down
ro: Micșorează volumul

note: * MM_VOLUME_DOWN
en: Show song
ro: Arată melodia

note: * MM_SHOW_NOTIFICATION
en: Toggle Mute
ro: Opreşte sau porneşte sunetul

note: * MM_TOGGLE_MUTE
en: Show easy command entry
ro: Arată comenzile facile

en: Could not grab the following multimedia keys:
ro: Nu s-au putut captura următoarele taste multimedia:

en: 
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
ro: 
    Asigurați-vă că gestionarul de ferestre (sau alte aplicații) nu au capturat deja aceste taste pentru alte funcții și reporniți gmpc.

en: Duplicate mapping(s) detected
    
    Some duplicate multimedia key mappings were detected, and disabled.  Please revisit the preferences and ensure your settings are now correct.
ro: S-au detectat mapări duplicate
    
    S-au detectat mapări duplicate ale tastelor multimedia și au fost dezactivate. Vă sugerăm să accesați preferințele și să vă asigurați că setările dumneavoastră sunt corecte.

en: Multimedia Keys
ro: Taste Multimedia

en: Duplicate mapping detected
    
    %s is already mapped to %s
ro: A fost detectată o setare duplicat
    
    %s este deja setat ca %s

en: Could not grab multimedia key:
    
    	%s: %s
    
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
ro: Nu se poate captura tasta multimedia:
    
    	%s: %s
    
    Asigurați-vă că gestionarul de ferestre (sau alte aplicații) nu au capturat deja această tastă pentru alte funcții după care reporniți gmpc.

en: Action
ro: Acțiune

en: Shortcut
ro: Scurtătură

en: Total time
ro: Timp total

en: day | days
ro[0]: zi
ro[1]: zile
ro[2]: de zile

en: hour | hours
ro[0]: oră
ro[1]: ore
ro[2]: de ore

en: minute | minutes
ro[0]: minut
ro[1]: minute
ro[2]: de minute

en: second | seconds
ro[0]: secundă
ro[2]: secunde

en: Failed to execute
ro: Eșec la execuție

en: Unavailable
ro: Nedisponibil

en: Fetching
ro: Se descarcă

en: _Replace
ro: _Înlocuieşte

en: Fetching ..
ro: Se descarcă ..

en: Lookup %s on %s
ro: Căutare %s pe %s

en: Info
ro: Informații

en: Warning
ro: Avertisment

en: Critical
ro: Critic

en: Time
ro: Durată

en: Message
ro: Mesaj

en: Fetching...
ro: Preiau...

en: Single Mode enabled
ro: Modul unic activat

en: Single Mode disabled
ro: Modul unic dezactivat

en: Repeat enabled
ro: Repetare activată

en: Repeat disabled
ro: Repetare dezactivată

en: Random enabled
ro: Redare aleatoare activată

en: Random disabled
ro: Redare aleatoare dezactivată

en: By
ro: de

en: From
ro: de pe

en: Not Playing
ro: Nu se redă nimic

note: Fetch similar songs
en: Similar songs
ro: Melodii similare
