gmpc - en to sq translation catalogue (149 entries)

en: A gnome frontend for the mpd daemon
sq: Nisja e proçesit mpd nga Gnome

en: Gnome Music Player Client
sq: Clienti Gnome për player muzike

en: Failed to load the configuration system.
sq: Dështoi për të ngarkuar sistemin e konfigurimit

en: Failed to setup libmpd
sq: Dështoi për të përgatitur libmpd

en: GMPC has insufficient permissions on the mpd server.
sq: GMPC ka leje të pamjaftueshme ne serverin mpd.

en: Failed to set password on: '%s'
    Please try again
sq: Dështoi për të vendosur fjalkalimin ne: '%s'
    Ju lutemi provojeni përsëri

en: Please enter your password for: '%s'
sq: Ju lutemi futni fjalkalimin tuaj për: '%s'

en: error code
sq: gabim në kod

en: Insufficient permission to connect to mpd. Check password
sq: Leje e pamjaftueshme per tu lidhur me mpd. Kontrolloni fjalkalimin

en: MPD versions before 0.13.0 are not supported
sq: Versione të MPD para 0.13.0 nuk janë të mbështetura

en: Connected to mpd
sq: Lidhje me mpd

en: Disconnected from mpd
sq: Shkëputur nga mpd

note: * Mpd version
en: Version
sq: Versioni

en: quit
sq: dalje

en: Quit gmpc
sq: Dalje e gmpc

en: hide
sq: fshe

en: Hide gmpc
sq: Fshe gmpc

en: show
sq: trego

en: Show gmpc
sq: Trego gmpc

en: show notification
sq: trego njoftimin

en: Show trayicon notification
sq: Trego njoftimin e mbajtësit së ikonës

en: Connected
sq: E lidhur

en: Not Connected
sq: Jo e lidhur

en: Connected to
sq: Lidhur me

en: Disconnected
sq: Shkëputur

en: Repeat: %s
sq: Pësërit: %s

en: Random: %s
sq: Rastësore: %s

en: MPD Reported the following error
sq: MPD Reportoi gabimin në vazhdim

en: Profile
sq: Profili

en: added
sq: u shtua

en: changed hostname to:
sq: ndryshoi hostname ne:

en: One or more plugins failed to load, see help->messages for more information
sq: Një ose më shumë plugin nuk u ngarkuan, shikoni mesazhet->ndihmuese për më shumë informacion

en: Plugins
sq: Pluginat

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Name
sq: Emër

en: Function
sq: Funksion

en: Dummy
sq: Manekin

en: Browser Extension
sq: Sthesë e browserit

en: Unknown
sq: I panjohur

note: * MM_PLAYPAUSE
en: Next
sq: Tjetra

en: Notification
sq: Lajmërim

en: Show program version and revision
sq: Trego versionin e programit dhe versionin e ripunuar

en: Quits the running gmpc
sq: Ndalon gmpc që është duke u luajtur

en: Don't load the plugins
sq: Mos ngarko pluginet

en: Load alternative config file
sq: Ngarko një skedë konfigurimi alternative

en: Enter your password for: '<hostname>'
sq: Futni fjalkalimin tuaj për: '<hostname>'

en: Password
sq: Fjalkalimi

en: _Save password
sq: _Ruaj fjalkalimin

en: <b>Profile:</b>
sq: <b>Profili:</b>

en: Conn_ect
sq: Lidh_je

en: Name:
sq: Emri:

en: Password:
sq: Fjalkalimi:

en: Port:
sq: Porta:

en: Timeout (s):
sq: Jashtë kohe (s):

en: _Autoconnect
sq: _Vetëlidhje

en: _Disconnect
sq: _Shkëputu

en: _Use Authentication
sq: _Përdor vërtetim

en: <b>Enable Field:</b>
sq: <b>Aktivizo fushat:</b>

en: <b>Example:</b>
sq: <b>Shembull:</b>

en: <span size="large"><b>Format Rule:</b></span>
sq: <span size="large"><b>Rregulli Formatimit:</b></span>

en: Edit Song Formatting
sq: Rregullo formatimin e këngës

en: T_rack
sq: P_istë

en: _Artist
sq: _Artisti

en: _Date
sq: _Data

en: Consume
sq: Konsumi

en: Mute
sq: Heshtje

en: Play/Pause
sq: Luaj/Pushim

note: * MM_NEXT
en: Previous
sq: Paraardhësja

note: * MM_REPEAT
en: Random
sq: Rastësore

note: * MM_FASTBACKWARD
en: Repeat
sq: Përsërit

note: * MM_PREV
en: Stop
sq: Ndalo

en: _Control
sq: _Kontrollo

en: _Go
sq: _Shko

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Music
sq: _Muzikë

en: _Option
sq: _Mundësitë

en: _Server
sq: _SHërbysi

en: _Tools
sq: _Mjetet

en: _View
sq: _Paraqitja

en: gmpc - Playlist Manager
sq: gmpc - Menaxheri i listës

en: enable
sq: aktivizo

en: disable
sq: çaktivo

note: Player control basic playlist commands
en: play
sq: luaj

en: start playback
sq: fillo dëgjimin

en: pause
sq: pushim

en: pause playback
sq: pusho dëgjimin

en: next
sq: tjetra

en: next song
sq: kënga tjetër

en: prev
sq: përpara

en: previous song
sq: kënga e mëparshme

en: stop
sq: ndalo

en: stop playback
sq: ndalo dëgjimin

en: random
sq: rastësisht

en: Random (on|off)
sq: Rastësisht (on|off)

en: repeat
sq: përsërit

en: Repeat (on|off)
sq: Përsërit (on|off)

note: volume commands
en: volume
sq: volumi

en: mute
sq: qetësi

en: Play <query>
sq: Luaj <pyetje>

en: add
sq: shtoj

en: Add <query>
sq: Shtoj <pyetje>

en: replace
sq: zëvëndësoj

en: Replace <query>
sq: Zëvëndësoj <pyetje>

note: Basic dialog with a close button
en: Bug information
sq: Informacioni i bug

en: It is the first time you have launched gmpc.
    This assistant will help you connect gmpc to your mpd daemon.
sq: Hera e parë që po xhironi gmpc.
    Ky asistues do t'iu ndihmoi të lidhni gmpc tuaj me proçesin mpd.

en: Welcome to GMPC
sq: Mirëseardhët ne GMPC

en: Setup connection
sq: Rregullim i lidhjes

note: * * End
en: Gmpc is now ready for use.
    Enjoy using gmpc.
sq: Gmpc është gati për përdorim.
    Kënaquni duke pëdorur gmpc.

en: Finish
sq: Mbaro

en: Server Settings
sq: Rregullim i serverit

en: Connection
sq: Lidhje

en: Connecting
sq: Duke u lidhur

note: Add all from album
en: All from album
sq: Gjithçka nga albumi

note: Add all from artist
en: All from artist
sq: Gjithçka nga artisti

note: Add all from genre
en: All from genre
sq: Gjithçka nga zhanri

note: Add all from file
en: All from same directory
sq: Gjithçka nga e njëjta drejtori

note: Create sub menu Add
en: Add more
sq: Shto më shmë

en: PlayPause
sq: LuajPushim

note: * MM_STOP
en: Fast Forward
sq: Përpara shpejt

note: * MM_FASTFORWARD
en: Fast Backward
sq: Mbrapa shpejt

note: * MM_RANDOM
en: Raise window
sq: Ngrej dritaren

note: * MM_RAISE
en: Hide window
sq: Fshe dritaren

note: * MM_HIDE
en: Toggle window
sq: Kap dritaren

note: * MM_TOGGLE_HIDDEN
en: Volume Up
sq: Ngrej volumin

note: * MM_VOLUME_UP
en: Volume Down
sq: Ul volumin

note: * MM_VOLUME_DOWN
en: Show song
sq: Trego këngën

note: * MM_SHOW_NOTIFICATION
en: Toggle Mute
sq: Kap qetësinë

note: * MM_TOGGLE_MUTE
en: Show easy command entry
sq: Trego komandat e lehta për hyrje

en: Could not grab the following multimedia keys:
sq: Nuk mund t'i merrte çelsat e mëposhtëm të multimedias:

en: 
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
sq: 
    Sigurohuni që menaxheri i dritares (ose ndonjë aplikacion tjetër) nuk e ka lidhur këtë çelës për ndonjë funksion tjetër, mëpas rinisni gmpc.

en: Duplicate mapping(s) detected
    
    Some duplicate multimedia key mappings were detected, and disabled.  Please revisit the preferences and ensure your settings are now correct.
sq: Duplikim i planifikimit u zbulua
    
    Disa planifikime të çelsave të multimedias të duplikuara janë zbuluar, dhe çaktivizuar. Ju lutemi rishikoni preferencat dhe sigurohuni që mjedisi juaj është tani korrekt.

en: Multimedia Keys
sq: Çelsat e nultimedias

en: Duplicate mapping detected
    
    %s is already mapped to %s
sq: Duplikim i planifikimit u zbulua
    
    %s është tashmë e planifikuar në %s

en: Could not grab multimedia key:
    
    	%s: %s
    
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
sq: Nuk mund të merrte çelsin e multimedias
    
    	%s: %s
    
    Sigurohuni që menaxheri i dritares (ose ndonjë aplikacion tjetër) nuk e ka lidhur këtë çelës për ndonjë funksion tjetvr, mëpas rinisni gmpc.

en: Action
sq: Veprim

en: Shortcut
sq: Shkurtim

en: day | days
sq[0]: ditë
sq[1]: ditë

en: hour | hours
sq[0]: orë
sq[1]: orë

en: minute | minutes
sq[0]: minutë
sq[1]: minuta

en: second | seconds
sq[0]: sekondë
sq[1]: sekonda

en: Failed to execute
sq: Dështoi ekzekutimin

en: Info
sq: Njoftim

en: Warning
sq: Lajmërim

en: Critical
sq: Kritik

en: Time
sq: Kohë

en: Message
sq: Mesazh

en: By
sq: Nga

en: From
sq: Prej

en: Not Playing
sq: Nuk po luan
