gmpc - en to tr translation catalogue (445 entries)

en: A gnome frontend for the mpd daemon
tr: Mpd süreci için bir gnome arayüzü

en: Gnome Music Player Client
tr: Gnome Muzik Çalıcı İstemcisi

en: Failed to load the configuration system.
tr: Yapılandırma dizgesi yüklenmesi başarılamadı.

en: Failed to setup libmpd
tr: libmpd ayarlanması başarılamadı.

en: GMPC has insufficient permissions on the mpd server.
tr: GMPC için mpd sunucunda  izinler yetersiz.

en: Failed to set password on: '%s'
    Please try again
tr: '%s' için şifre ayarlanamadı.
    Lütfen tekrar deneyin

en: Please enter your password for: '%s'
tr: Lütfen parolana gir:'%s'

en: error code
tr: hata kodu

en: Insufficient permission to connect to mpd. Check password
tr: Mpd sunucusuna bağlanmak için izinler yetersiz. Şifrenizi kontrol edin.

en: MPD versions before 0.13.0 are not supported
tr: 0.13.0 dem önceki MPD sürümleri desteklenmez

en: Connected to mpd
tr: Mpd' ye bağlanıldı

en: Disconnected from mpd
tr: Mpd' ye bağlantı kesildi.

en: Tagline
tr: Etiket

note: * Mpd version
en: Version
tr: Sürüm

en: quit
tr: çık

en: Quit gmpc
tr: Gmpc' den çık

en: hide
tr: sakla

en: Hide gmpc
tr: Gmpc' yi sakla

en: show
tr: göster

en: Show gmpc
tr: Gmpc' yi göster

en: show notification
tr: bildirileri göster

en: Show trayicon notification
tr: Sistem tepsisi simgesinde bildiri göster

en: Show preferences window
tr: Tercihler penceresini göster

en: bug information
tr: hata bilgisi

en: Show bug information
tr: Hata bilgisi göster

en: Show add url window
tr: Adres penceresini göster

en: Add url <scheme>://<path>
tr: Adres ekle <scheme>://<path>

en: A new metadata plugin was added, gmpc has purged all failed hits from the cache
tr: Bir metadata eklentisi yüklendi, gmpc tüm başarısız denemeleri önbellekten attı.

en: Metadata Handler
tr: Metadata Yöneticisi

en: Connected
tr: Bağlandı

en: Not Connected
tr: Bağlı Değil

en: Connected to
tr: Bağlanılan:

en: Disconnected
tr: Bağlantı Kesildi

note: * * Set paused in Window string
en: paused
tr: duraklatıldı

en: Repeat: %s
tr: Tekrarla: %s

en: On
tr: Açık

en: Off
tr: Kapat

en: Random: %s
tr: Rastgele: %s

en: Single mode: %s
tr: Tekil kip: %s

en: Consume: %s
tr: Harca: %s

en: MPD Reported the following error
tr: MPD Takip eden hatayı raporladı

en: Profile
tr: Profil

en: added
tr: eklendi

en: changed hostname to:
tr: sunucu ismi şöyle değiştirildi:

en: Interface
tr: Arayüz

en: Failed to load plugin
tr: Eklenti yüklenemedi

en: plugin has no name
tr: Eklentinin ismi yok

en: plugin with same name already exists
tr: aynı isimde bir eklenti zaten var

en: plugin is missing set/get enable function
tr: eklentide ayarla/al etkinleştir fonksiyonu eksik

en: plugin browser structure is incorrect
tr: eklenti tarayıcı yapısı hatalı

en: plugin metadata structure is incorrect
tr: eklenti üstveri yapısı hatalı

en: plugin preferences structure is incorrect
tr: eklenti özellikleri yapısı hatalı

en: Failed to create plugin instance
tr: Eklenti örneği oluşturma başarısız oldu

en: Failed to bind symbol in plugin
tr: Eklentide simge bindirilemedi

en: Plugin %s has wrong api version: %i
tr: %s eklentisinin api sürümü yanlış: %i

en: Plugin %s has wrong no plugin structure: %s
tr: %s Eklentisi hatalı. Eklenti yapısı yok: %s

en: One or more plugins failed to load, see help->messages for more information
tr: Bir ya da daha fazla eklenti yüklenemedi, daha fazla bilgi için bakınız: yardım->mesajlar

en: Plugin version
tr: Eklenti sürümü

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: Name
tr: İsim

en: Function
tr: Fonksiyon

en: Dummy
tr: Kukla

en: Browser Extension
tr: Tarayıcı Uzantısı

en: Metadata Provider
tr: Üstveri Sağlayıcısı

en: Metadata Provider and Browser Extension
tr: Üstveri Sağlayıcısı ve Tarayıcı Genişlemesi

en: Misc.
tr: Çeşitli

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

note: * MM_PLAYPAUSE
en: Next
tr: Sonraki

en: Notification
tr: Bildiri

en: Start the program in full screen
tr: Programı tam ekran başlat

en: Show program version and revision
tr: Program sürüm ve düzeltim bilgisini göster

en: Quits the running gmpc
tr: Çalışan gmpc' yi kapatır

en: Don't load the plugins
tr: Eklentiler yüklenmesin

en: Load alternative config file
tr: Başka ayar dosyası yükle

en: Set the debug level
tr: Hata seviyesini ayarla

en: Start gmpc hidden to tray
tr: Gmpc'yi sistem tepsisine saklayarak başlat

en: Remove all failed hits from metadata cache
tr: Tüm başarısız denemeleri metadata önbelleğinden kaldır

en: Shows all output from a certain log domain
tr: Tüm çıktıyı belirli bir kayıt günlüğü alanında göster

en: Select a profile
tr: Bir profil seç

en: File is not a valid .desktop file
tr: Dosya geçerli bir .desktop dosyası değil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
tr: Tanınmayan masaüstü dosyası Sürümü '%s'

en: Starting %s
tr: %s başlatılıyor

en: Application does not accept documents on command line
tr: Uygulama komut satırından belgeleri kabul etmez

en: Unrecognized launch option: %d
tr: Tanınmayan başlatma seçeneği: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
tr: Bir 'Type=Link' masaüstü girişine, belge URI'leri geçilemiyor

en: Not a launchable item
tr: Başlatılabilir bir öğe değil

en: Disable connection to session manager
tr: Oturum yöneticisine olan bağlantıyı etkisizleştir

en: Specify file containing saved configuration
tr: Kaydedilmiş yapılandırmayı içeren dosyayı belirt

en: FILE
tr: DOSYA

en: Specify session management ID
tr: Oturum yönetimi ID'sini belirtin

en: Session management options:
tr: Oturum yönetimi seçenekleri:

en: Show session management options
tr: Oturum yönetimi seçenekleri göster

en: Enter your password for: '<hostname>'
tr: '<sunucuadı>' için şifrenizi giriniz

en: Password
tr: Parola

en: _Save password
tr: _ Paraloyı kaydet

en: <b>Profile:</b>
tr: <b>Profil:</b>

en: Conn_ect
tr: Bağ_lan

en: Host:
tr: Sunucu:

en: Music Directory:
tr: Müzik Dizini

en: Name:
tr: İsim:

en: Password:
tr: Parola:

en: Timeout (s):
tr: Zaman aşımı (s):

en: _Autoconnect
tr: _Otomatik bağlan

en: _Disconnect
tr: _Bağlantıyı Kes

en: _Use Authentication
tr: Kimlik _Doğrulaması Kullan

en: <b>Enable Field:</b>
tr: <b>Alanı Etkinleştir:</b>

en: <b>Example:</b>
tr: <b>Örnek:</b>

en: <span size="large"><b>Format Rule:</b></span>
tr: <span size="large"><b>Biçim Kuralı:</b></span>

en: A_lbum
tr: A_lbüm

en: Edit Song Formatting
tr: Şarkı Biçimini Düzenle

en: T_rack
tr: İ_z

en: _Artist
tr: _Sanatçı

en: _Date
tr: _Tarih

en: _Stream name
tr: _Akış ismi

en: _Title
tr: _Başlık

en: example
tr: örnek

en: <b>Main:</b>
tr: <b>Ana:</b>

en: <b>Playlist:</b>
tr: <b>Çalma listesi:</b>

en: Center playing song
tr: Çalan şarkıyı ortala

en: Enable search as you type. (Might be slow)
tr: Yazarken arama etkin. (Yavaş olabilir)

en: Hide on close
tr: Kapatınca gizle

en: Save position and size between sessions
tr: Oturum aralarında konum ve boyutu koru

en: Show songlist tooltip
tr: Şarkı listesi ipucunu göster

en: Stop playing on exit
tr: Çıkarken çalmayı durdur

en: Stylize album covers
tr: Albüm kapağını biçemle

en: <b>Loaded Plugins:</b>
tr: <b>Yüklenmiş Eklentiler:</b>

en: <b>Crossfade:</b>
tr: <b>Yumuşak Geçiş:</b>

en: <b>Output Devices:</b>
tr: <b>Çıkış Aygıtları:</b>

en: <b>Replaygain</b>
tr: <b>Ses dengeleme</b>

en: <span size="small"><i>You need to be connected
    in order to change these settings</i></span>
tr: <span size="small"><i>Bu ayarları değiştirmek için
    bağlı olmanız gerekir</i></span>

en: Album
tr: Albüm

en: Auto
tr: Otomatik

en: Enable crossfade
tr: Çapraz geçişi etkinleştir

en: Track
tr: Parça

en: fade time (s):
tr: geçiş zamanı (sn):

en: <b>Inline messages</b>
tr: <b>Satıriçi iletiler</b>

en: <b>Notification Area Icon</b>
tr: <b>Bildiri Alanı Simgesi</b>

en: <b>PopUp</b>
tr: <b>Açılır Pencere</b>

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Position:
tr: Konum:

en: Show on song change
tr: Şarkı değişiminde göster

en: Show severity
tr: Önem derecesini göster

en: Timeout:
tr: Zaman Aşımı:

en: <b>Proxy settings</b>
tr: <b>Vekil sunucu ayarları</b>

en: HTTP Proxy:
tr: HTTP Vekil sunucusu:

en: Use a proxy for internet connectivity
tr: İnternet bağlantısı için bir proxy kullan

en: Use authentication
tr: Kimlik denetimi kullan

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: To disable a keybinding edit it and press 'backspace'
tr: Bir tuşbindirim düzenlemesi iptali için 'backspace' tuşuna basınız

en: <span size="x-large"><b>Plugins</b></span>
    <i>None Selected</i>
tr: <span size="x-large"><b>Eklentiler</b></span><i>Seçili Değil</i>

en: Messages
tr: Mesajlar

en: _Copy to clipboard
tr: _Panoya kopyala

en: <enter playlist name>
tr: çalma listesine isim gir

en: <span size="x-small"><i>Playlist already exists.</i></span>
tr: <span size="x-small"><i>Çalma listesi zaten var.</i></span>

en: Save Playlist
tr: Çalma Listesini Kaydet

en: name:
tr: isim

note: * * add url to playlist
en: Add URL
tr: URL ekle

en: Enter URL:
tr: Adres Gir:

en: gtk-add
tr: gtk-ekle

en: gtk-close
tr: gtk-kapat

en: Consume
tr: Tüketim

en: Consume Mode
tr: Harcama Kipi

en: Mute
tr: Sessiz

en: Mute the output
tr: Çıkışı sessizleştir

en: Play
tr: Oynat

en: Play/Pause
tr: Oynat/Duraklat

en: Prev
tr: Önceki

note: * MM_NEXT
en: Previous
tr: Önceki

note: * MM_REPEAT
en: Random
tr: Rastgele

en: Random Mode
tr: Rastgele Kipi

note: * MM_FASTBACKWARD
en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Repeat Mode
tr: Tekrar Kipi

en: Single
tr: Tek

en: Single Mode
tr: Tekil Kipi

en: Skip to the next song
tr: Sonraki şarkıya atla

en: Skip to the previous song
tr: Önceki şarkıya atla

note: * MM_PREV
en: Stop
tr: Durdur

en: Toggle consume mode
tr: Harcama kipini değiştir

en: Toggle random mode
tr: Rastgele kipini değiştir

en: Toggle single mode
tr: Tekil kipini değiştir

en: _Control
tr: _Kontrol

en: _Go
tr: _Git

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Music
tr: _Müzik

en: _Option
tr: _Seçenek

en: _Profiles
tr: _Profiller

en: _Server
tr: _Sunucu

en: _Tools
tr: _Aletler

en: _View
tr: _Görünüm

en: gmpc - Playlist Manager
tr: gmpc - Çalma Listesi Yöneticisi

en: Artist information
tr: Sanatçı bilgisi

en: Guitar Tabs
tr: Gitar tabları

en: Lyrics
tr: Şarkı Sözleri

en: Similar Songs
tr: Benzer Şarkılar

en: Web Links
tr: Web Bağlantıları

en: item | items
tr[0]: öge

en: (Estimation)
tr: Tahmin

en: switch play queue
tr: çalma kuyruğunu değiştir

en: Switch to play queue
tr: Çalma kuyruğuna geç

en: Clear play queue
tr: Çalma kuyruğunu temizle

en: Crop current song
tr: Geçerli şarkıyı kes

en: Crop the playlist so it only contains the current song
tr: Çalma listesini sadece geçerli şarkı kalacak şekilde kes

en: search playlist
tr: çalma listesinde ara

en: Search playlist <query>
tr: Çalma listesinde ara <sorgu>

en: Your mpd has a broken 'addid', pasting will fail.
tr: Kullandığınız mpd deki 'addid' bozuk, yapıştırma başarılamayacak.

note: add the delete widget
en: Crop
tr: Kes

note: add the shuffle widget
en: Shuffle
tr: Karışık

en: <i>Playlist <b>"%s"</b> already exists
    Overwrite?</i>
tr: <i>Çalma listesi <b>"%s"</b> zaten var
    Üstüne yazılsın mı?</i>

en: Failed to save the playlist file.
tr: Çalma listesi kaydedilemedi.

en: Play Queue
tr: Çalma Kuyruğu

en: Search Playlist
tr: Çalma Listesinde Ara

en: Database
tr: Veritabanı

en: Directories
tr: Dizinler

en: It seems you have no music in your database.
    To add music, copy the music to your <i>music_directory</i> as specified in your mpd config file.
    Then update the database. (Server->Update Database)
tr: Görünen o ki, veritabanınızda hiç müzik yok
    Muzik eklemek için, müzikleri <i>müzik_dizini</i> içine, mpd ayar dosyanızda belirtildiği gibi kopyalayın.
    Sonra veritabanını güncelleyin. (Sunucu->Veritabanını Güncelle)

en: Added folder '%s' recursively
tr: '%s' dizini tüm alt dizinleriyle eklendi

note: add the replace widget replace the replace widget replace
en: Replace
tr: Değiştir

note: add the update widget
en: Update
tr: Güncelle

en: Loaded playlist
tr: Yüklenmiş çalma listesi

en: Added
tr: Eklendi

en: song | songs
tr[0]: şarkı

en: directory | directories
tr[0]: dizin

en: playlist | playlists
tr[0]: çalma listesi

en: Are you sure you want to clear the selected playlist?
tr: Seçili çalma listesini temizlemek istediğinizden emin misiniz?

en: search database
tr: veritabanını ara

en: Search database <query>
tr: Veritabanında ara <sorgu>

en: Lookup directory in database
tr: Veritabanında arama dizini

en: Query
tr: Sorgu

en: Search
tr: Arama

en: Search failed
tr: Arama başarısız oldu

en: Add all
tr: Hepsini ekle

en: switch search
tr: aramaya geç

en: Switch to the search browser
tr: Arama tarayıcısına geç

en: Search Browser
tr: Aama Tarayıcısı

en: Playlist Editor
tr: Çalma Listesi Düzenleyici

en: Favorites
tr: Sık Kullanılanlar

en: Rename Playlist
tr: Çalma Listesini Yeniden Adlandır

note: delete
en: Rename
tr: Yeniden Adlandır

en: Playlists
tr: Çalma Listeleri

note: Add
en: Add to playlist
tr: Çalma listesine ekle

en: Added playing song to favorites list.
tr: Çalan şarkı sık kullanılanlara eklendi.

note: *
en: Add Current Song to favorites
tr: Geçerli Şarkıyı sık kullanılanlara Ekle

en: Tag based browser
tr: Etiket temelli tarayıcı

en: Reset browser
tr: Tarayıcıyı sıfırla

note: name
en: Server Information
tr: Sunucu Bilgisi

en: Server
tr: Sunucu

en: Uptime
tr: Çslışma Süresi

en: Time Playing
tr: Çalma Süresi

note: * Mpd Playtime
en: Total Playtime
tr: Toplam Çalma Süresi

note: * Mpd Artists
en: Number of artists
tr: Sanatçı sayısı

note: * Mpd Albums
en: Number of albums
tr: Albüm sayısı

note: * Mpd Songs
en: Number of songs
tr: Şarkı sayısı

note: * Mpd Songs
en: URL Handlers
tr: URL İşleyicileri

note: * Mpd Songs
en: Tag Types
tr: Etiket Tipleri

en: Tag statistics
tr: Etiket istatistikleri

en: Format
tr: Biçim

en: Genre
tr: Tarz

en: Codec
tr: Çözücü

en: Length
tr: Uzunluk

en: Track number
tr: İz Numarası

en: Similar Artist
tr: Benzer Sanatçılar

en: Other albums by
tr: Diğer albümleri, Sanatçı:

en: No Album
tr: Albüm Yok

en: Now Playing
tr: Şimdi Çalıyor

en: switch now playing
tr: şimdi oynatılanlara geç

en: Switch to Now Playing
tr: Şimdi Oynatılanlara Git

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Year
tr: Yıl

en: Songs
tr: Şarkılar

en: Date
tr: Tarih

en: Directory
tr: Dizin

en: Add the item to the play queue
tr: Parçayı çalma kuyruğuna ekle

en: Replace the current play queue with this item
tr: Geçerli çalma kuyruğunu bu parça ile değiştir

en: Show sidebar
tr: Kenar çubuğunu göster

en: Hide sidebar
tr: Kenar çubuğunu sakla

en: <b>Search:</b>
tr: <b>Ara:</b>

en: Genres
tr: Tarzlar

en: Dates
tr: Tarihler

en: Playtime
tr: Oynatma süresi

note: Fetch album info
en: Album information
tr: Albüm bilgisi

en: Song list
tr: Şarkı listesi

en: Albums
tr: Albümler

en: Metadata Browser
tr: Üstveri Tarayıcısı

en: Markup
tr: Biçimleme

en: Title
tr: Başlık

en: File
tr: Dosya

en: Composer
tr: Besteci

en: Performer
tr: İcracı

en: Duration
tr: Süre

en: Disc
tr: Disk

en: Comment
tr: Açıklama

en: Icon Id
tr: Simge Kimliği

en: Position
tr: Konum

en: AlbumArtist
tr: AlbümSanatçısı

en: Extension
tr: Uzantı

note: Add a tools menu item with the previously generated menu as submenu
en: Tools
tr: Araçlar

en: Paste before
tr: Daha önce yapıştır

en: Paste after
tr: Daha sonra yapıştır

note: * Edit column
en: Edit Columns
tr: Sütunları Düzenle

en: Added profile
tr: Profil eklendi

note: Generate removal message before the actual profile is destroyed
en: Removed profile
tr: Silinen profil

en: Refetch
tr: Yeniden al

en: Select file
tr: Dosya Seç

en: Metadata selector
tr: Metaveri seçici

en: Failed to open file:
tr: Dosya açılamadı:

en: because of encoding issues
tr: kodlama sorunlarından dolayı

en: Fetching Lyrics
tr: Şarkı Sözleri Getiriliyor

en: Fetching Artist Info
tr: Sanatçı Bilgisi Alınıyor

en: Fetching Guitar tab
tr: Gitar tabı Getiriliyor

en: Fetching Album Info
tr: Albüm Bilgisi Alınıyor

en: Not Available
tr: Mevcut Değil

en: Select File
tr: Dosya Seç

en: Text Document
tr: Metin Belgesi

en: All
tr: Hepsi

en: Images
tr: Resimler

en: n/a
tr: mevcut değil

en: Loading
tr: Yükleniyor

en: Gmpc Easy Command
tr: Gmpc Kolay Komut

en: Easy Command help
tr: Kolay Komut yardımı

en: Command
tr: Komut

en: Usage
tr: Kullanım

en: The following commands can be used in the easy command window.
    The easy command window can be opened by pressing ctrl-space
tr: Aşağıdaki komutlar kolay komut penceresinde kullanılabilir.
    Kolay komut penceresini ctrl-boşluk tuşlarına basarak açabilirsiniz

en: Help
tr: Yardım

en: Get a list of available commands
tr: Mevcut komutların listesini al

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Filetype
tr: Dosya türü

en: Size
tr: Boyut

en: Set
tr: Belirle

en: Insufficient information to store/fetch this metadata
tr: Bu metaveriyi saklamak/getirmek için yetersiz bilgi

en: Artist art
tr: Sanatçı resmi

en: Album art
tr: Albüm resmi

en: Song lyrics
tr: Şarkı sözleri

en: Album Info
tr: Albüm Bilgileri

en: Artist Biography
tr: Sanatci Biyografisi

en: Guitar Tab
tr: Gitar tabı

en: MPD is rescanning the database
tr: MPD veritabanını tekrar tarıyor

en: MPD Database has been updated at:
tr: MPD Veritabanı şu tarihte güncellendi:

note: Default to 'select' if no specific action given
en: select
tr: seç

en: enable
tr: etkinleştir

en: disable
tr: etkisizleştir

en: The current song will be forever repeated.
tr: Geçerli şarkı sonsuza kadar tekrar edilecek.

en: Playback will be stopped after the current playing song.
tr: Şuanki şarkıdan sonra çalma durdurulacak.

note: Player control basic playlist commands
en: play
tr: çal

en: start playback
tr: Kayıttan yürütmeyi başlat

en: pause
tr: duraklat

en: pause playback
tr: çalmayı duraklat

en: next
tr: sonraki

en: next song
tr: sonraki şarkı

en: prev
tr: önceki

en: previous song
tr: önceki şarkı

en: stop
tr: dur

en: stop playback
tr: kayıttan yürütmeyi durdur

en: random
tr: rasgele

en: Random (on|off)
tr: Rasgele (açık|kapalı)

en: repeat
tr: tekrar

en: Repeat (on|off)
tr: Tekrar (açık|kapalı)

en: single
tr: tek

en: Single (on|off)
tr: Tekil (Açık|Kapalı)

en: consume
tr: harca

en: Consume (on|off)
tr: Harca (aç|kapa)

note: volume commands
en: volume
tr: ses

en: Volume (+-)<level>
tr: Ses(+-)<düzey>

en: mute
tr: sessiz

en: crossfade
tr: Çapraz geçiş

[ctx: Regex for matching crossfade, translate off]
en: ([0-9]+|Off)
tr: ([0-9]+|Kapalı)

en: Set Crossfade <seconds>
tr: Çapraz Geçişi Ayarla <saniyeler>

en: output
tr: çıkış

[ctx: Regex for matching output]
en: [0-9]+[ ]*(Enable|Disable|Select|)
tr: [0-9]+[ ]*(Etkinleştir|Pasifleştir|Seç|)

en: Play <query>
tr: Çal <sorgu>

en: add
tr: ekle

en: Add <query>
tr: Ekle <sorgu>

en: replace
tr: değiştir

en: Replace <query>
tr: Değiştir <sorgu>

note: Basic seek commands
en: seek
tr: ara

en: Seek within the current song
tr: Geçerli şarkı içinde ara

en: stop after current song
tr: geçerli şarkıdan sonra dur

en: Stop playback after the current song
tr: Geçerli şarkıdan sonra çalmayı durdur

en: repeat current song
tr: geçerli şarkıyı tekrar et

en: Repeat the current song
tr: Geçerli şarkıyı tekrar et

en: update database
tr: veritabanını güncelle

en: Update the database
tr: Veritabanını güncelle

en: Proxy
tr: Vekil Sunucu (proxy)

note: Basic dialog with a close button
en: Bug information
tr: Hata bilgisi

en: It is the first time you have launched gmpc.
    This assistant will help you connect gmpc to your mpd daemon.
tr: Gmpc' yi ilk kez başlattınız.
    Bu yardımcı gmpc' yi mpd sunucunuza bağlamanıza yardımcı olacak.

en: Welcome to GMPC
tr: GMPC ye hoşgeldiniz

en: Setup connection
tr: Bağlantı kur

note: * * End
en: Gmpc is now ready for use.
    Enjoy using gmpc.
tr: Gmpc kullanım için artık hazır.
    Gmpc' nin keyfini çıkarın.

en: Finish
tr: Bitti

en: Server Settings
tr: Sunucu Ayarları

en: Connection
tr: Bağlantı

en: Connecting
tr: Bağlanıyor

note: Add all from album
en: All from album
tr: Albümün tamamı

note: Add all from artist
en: All from artist
tr: Sanatçıdan tamamı

note: Add all from genre
en: All from genre
tr: Türün tamamı

note: Add all from file
en: All from same directory
tr: Aynı dizindekilerin tamamı

note: Create sub menu Add
en: Add more
tr: Daha fazla ekle

en: Failed to open local file
tr: Yerel dosya açılamadı

en: Uri scheme not supported
tr: Uri düzeni desteklenmiyor

en: PlayPause
tr: ÇalDurakla

note: * MM_STOP
en: Fast Forward
tr: İleri Sar

note: * MM_FASTFORWARD
en: Fast Backward
tr: Geri Sar

note: * MM_RANDOM
en: Raise window
tr: Pencereyi yükselt

note: * MM_RAISE
en: Hide window
tr: Pencereyi sakla

note: * MM_HIDE
en: Toggle window
tr: Pencereyi sevket

note: * MM_TOGGLE_HIDDEN
en: Volume Up
tr: Sesi Yükselt

note: * MM_VOLUME_UP
en: Volume Down
tr: Sesi Düşür

note: * MM_VOLUME_DOWN
en: Show song
tr: Şarkıyı göster

note: * MM_SHOW_NOTIFICATION
en: Toggle Mute
tr: Sesi Kapat / Aç

note: * MM_TOGGLE_MUTE
en: Show easy command entry
tr: Basit komut girişi göster

en: Could not grab the following multimedia keys:
tr: Takip eden çoklu ortam tuşları ele geçirilemedi:

en: 
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
tr: 
    Pencere yöneticinizin (veya diğer uygulamaların) bu tuşu zaten başka bazı işlevlere atamadığından emin olun, sonra gmpc' yi yeniden başlatın.

en: Duplicate mapping(s) detected
    
    Some duplicate multimedia key mappings were detected, and disabled.  Please revisit the preferences and ensure your settings are now correct.
tr: Çift eşleştirme tespit edildi
    
    Bazı çift çoklu ortam tuş eşleştirmeleri tespit edildi.  Lütfen tercihleri  tekrar gözden geçirin ve ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun.

en: Multimedia Keys
tr: Çoklu Ortam Tuşları

en: Duplicate mapping detected
    
    %s is already mapped to %s
tr: Çift eşleştirme tespit edildi
    
    %s zaten %s ile eşleştirilmiş

en: Could not grab multimedia key:
    
    	%s: %s
    
    Ensure that your window manager (or other applications) have not already bound this key for some other function, then restart gmpc.
tr: Çoklu ortam tuşu ele geçirilemedi:
    
    	%s: %s
    
    Pencere yöneticinizin (veya diğer uygulamaların) bu tuşu zaten başka bazı işlevlere atamadığından emin olun, sonra gmpc' yi yeniden başlatın.

en: Action
tr: Eylem

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Total time
tr: Toplam süre

en: day | days
tr[0]: gün

en: hour | hours
tr[0]: saat

en: minute | minutes
tr[0]: dakika

en: second | seconds
tr[0]: saniye

en: Failed to execute
tr: Çalıştırma başarısız

en: Unavailable
tr: Mevcut değil

en: Fetching
tr: Getiriliyor

en: _Replace
tr: Değişti_r

en: Fetching ..
tr: Getiriliyor ..

en: Volume
tr: Ses

en: Lookup %s on %s
tr: %s aranıyor %s içinde

en: Info
tr: Bilgi

en: Warning
tr: Uyarı

en: Critical
tr: Kritik

en: Time
tr: Süre

en: Message
tr: Mesaj

en: Fetching...
tr: Alınıyor

en: Single Mode enabled
tr: Tekil Kip etkin

en: Single Mode disabled
tr: Tekil Kip devre dışı

en: Consume Mode enabled
tr: Harcama Kipi etkinleştirildi

en: Consume Mode disabled
tr: Harcama Kipi Etkisizleştirildi

en: Repeat enabled
tr: Tekrarlama etkinleştirildi

en: Repeat disabled
tr: Tekrarlama etkisizleştirildi

en: Random enabled
tr: Rastgele kipi etkin

en: Random disabled
tr: Rastgele kipi devre dışı

en: Not Playing
tr: Çalınmıyor

note: Fetch similar songs
en: Similar songs
tr: Benzer şarkılar
