gmult 6.2 - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Multiplication Puzzle
ru: Игра "Умножение"

note: Translators: The next several characters are used to show the 'unknown' digits in the puzzle.  Translate to something that makes sense for your alphabet.
en: A
ru: А

en: B
ru: Б

en: C
ru: В

en: D
ru: Г

en: E
ru: Д

en: F
ru: Е

en: G
ru: Ж

en: H
ru: З

en: I
ru: И

en: J
ru: К

en: Congratulations!
ru: Поздравляем!

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: Incorrect — %1$s is not %2$s
ru: Неправильно - %1$s·не является·%2$s

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: Correct — %1$s is %2$s
ru: Верно·—·%1$s·это·%2$s

en: Incorrect Guesses
ru: Неправильная попытка

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: %1$s is %2$s
ru: %1$s это %2$s
