gmult 5.0 - en to sr translation catalogue (16 entries)

en: Multiplication Puzzle
sr: Слагалица са множењем

note: Translators: The next several characters are used to show the 'unknown' digits in the puzzle.  Translate to something that makes sense for your alphabet.
en: A
sr: А

en: B
sr: Б

en: C
sr: В

en: D
sr: Г

en: E
sr: Д

en: F
sr: Ђ

en: G
sr: Е

en: H
sr: Ж

en: I
sr: З

en: J
sr: И

en: Congratulations!
sr: Одлично одрађено!

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: Incorrect — %1$s is not %2$s
sr: Нетачно — %1$s није %2$s

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: Correct — %1$s is %2$s
sr: Тачно — %1$s је %2$s

en: Incorrect Guesses
sr: Нетачни одговори

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: %1$s is %2$s
sr: %1$s је %2$s
