gmult - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Multiplication Puzzle
uk: Ребус „Множення“

note: Translators: The next several characters are used to show the 'unknown' digits in the puzzle.  Translate to something that makes sense for your alphabet.
en: A
uk: А

en: B
uk: Б

en: C
uk: В

en: D
uk: Г

en: E
uk: Д

en: F
uk: Е

en: G
uk: Ж

en: H
uk: З

en: I
uk: І

en: J
uk: К

en: Congratulations!
uk: Вітаємо!

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: Incorrect — %1$s is not %2$s
uk: Неправильно —  „%1$s“ не є „%2$s“

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: Correct — %1$s is %2$s
uk: Вірно — „%1$s“ є „%2$s“

en: Incorrect Guesses
uk: Невдалих спроб

note: Translators: First argument is letter, second is digit
en: %1$s is %2$s
uk: „%1$s“ це „%2$s“
