gmusicbrowser - en to el translation catalogue (126 entries)

en:  of {length}
el: από {length}

en: %S by %a
el: %S με %a

en: '{file}' exists. Overwrite ?
el: '{file}'  υπάρχει. Αντικατάσταση;

en: (common parent folder : {common})
el: (κοινός αρχικός φάκελος : {common})

en: (other)
el: (άλλο)

en: (see http://www.last.fm)
el: (δες http://www.last.fm)

en: - When selecting a song, the playlist filter will be reset if the song is not in it
    - Skip to another song when removing the current song from the playlist
el: - Όταν επιλέγεις ένα τραγούδι, τo φίλτρο της λίστας αναπαραγωγής θα επαναφέρεται αν το τραγούδι δεν είναι σε αυτή.
    - Πηγαίνετε σε άλλο τραγούδι όταν αφαιρείται το τρέχων τραγούδι από τη λίστα αναπαραγωγής

en: 0 chance
el: 0 πιθανότητα

en: 0 means 'show all'
el: 0 σημαίνει 'δείξε τα όλα'

en: 1 chance in {probability}
el: 1 πιθανότητα στις {probability}

en: 3 Filter panes
el: 3 στήλες φίλτρων

en: 32x32 PNG file icon
el: 32x32 PNG εικονίδιο

en: 50 Last Added
el: 50 προσθέμενα τελευταία

en: 50 Last Played
el: 50 παιγμένα τελευταία

en: 50 Most Played
el: 50 περισσότερο παιγμένα

en: <Unknown>
el: <Άγνωστο>

en: <b>%t</b>
    <small><small>by</small> %a
    <small>from</small> %l</small>
el: <b>%t</b>
    <small><small>από</small> %a
    <small>από</small> %l</small>

en: <i>by</i> %a\n<i>from</i> %l
el: <i>από</i> %a\n<i>από</i> %l

en: Abort
el: Διακοπή

en: Abort ReplayGain analysis
el: Διακοπή ReplayGain ανάλυσης

en: Abort mass-tagging
el: Διακοπή πολλαπλών ετικετών

en: About
el: Σχετικά

en: About to delete {files}
    Are you sure ?
el: Θα διαγράψετε τα {files}
    Είστε σίγουροι;

en: About to turn off the computer in :
el: Ο υπολογιστής θα κλείσει σε περίπου:

en: Actions are not supported by current notification daemon
el: Οι ενέργειες δεν υποστηρίζονται από τον παρών daemon ειδοποιήσεων

en: Add
el: Προσθέστε

en: Add a button to rip a CD
el: Προσθέστε ένα κουμπί για να αντιγράψετε ένα CD

en: Add a fullscreen button
el: Προσθέστε ένα κουμπί για πλήρη οθόνη

en: Add a fullscreen button to layouts that can accept extra buttons
el: Προσθέστε ένα κουμπί για πλήρη οθόνη σε διατάξεις που μπορούν να δεχθούν επιπλέον κουμπιά

en: Add a group
el: Προσθέστε group

en: Add a label to the current song
el: Προσθέστε label στο τρέχων τραγούδι

en: Add a list of files/folders to the playlist
el: Προσθέστε μια λίστα αρχείων/φακέλων στην λίστα αναπαραγωγής

en: Add a radio
el: Προσθέστε ράδιο

en: Add files or folders
el: Προσθέστε αρχεία ή φακέλους

en: Add files/folders to library
el: Προσθέστε αρχεία/φακέλους στην βιβλιοθήκη

en: Add folder
el: Προσθέστε φάκελο

en: Add multiple condition
el: Προσθέστε πολλαπλή κατάσταση

en: Add new label
el: Προσθέστε νέο label

en: Add new radio
el: Προσθέστε νέο ράδιο

en: Add rule :
el: Προσθέστε κανόνα :

en: Add shorcut key
el: Προσθέστε συντόμευση πληκρολογίου

en: Add tab
el: Προσθέστε tab

en: Add to list
el: Προσθέστε στην λίστα

en: Added
el: Προστέθηκε

en: Added Today
el: Προστέθηκε Σήμερα

en: Adding a radio
el: Προσθέση ράδιου

en: Adds a menu entry to artist/album context menu, allowing to search the picture/cover in google and save it.
el: Προσθέτει μια καταχώρηση μενού στο καλλιτέχνης/άλμπουμ μενού, επιτρέποντας την αναζήτηση εικόνας/εξώφυλλου στο google και την αποθήκευσή του

en: Adds labels to the current song
el: Προσθέτει label στο τρέχων τραγούδι

en: Adds menu entries to song contextual menu
el: Προσθέτει καταχωρήσεις μενού στο μενού τραγουδιού

en: Advanced Search ...
el: Προχωρημένη Αναζήτηση

en: Advanced Tag Editing
el: Προχωρημένη επεξεργασία ετικέτας

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Album and artist
el: Άλμπουμ και καλλιτέχνης

en: Album and artist on the left side
el: Άλμπουμ και καλλιτέχνης στην αριστερή μεριά

en: Album artist
el: Άλμπουμ καλλιτέχνης

en: Album artist or artist
el: Άλμπουμ καλλιτέχνης ή καλλιτέχνης

en: Album gain
el: Άλμπουμ κέρδος

en: Album mode
el: Λειτουργία άλμπουμ

en: Album peak
el: Κορυφή άλμπουμ

en: Album picture
el: Εικόνα άλμπουμ

en: Album picture & info
el: Εικόνα άλμπουμ και πληροφορίες

en: Album shuffle
el: Τυχαία αναπαραγωγή άλμπουμ

en: Album with picture
el: Άλμπουμ με εικόνα

en: Album year(s)
el: Έτος άλμπουμ

en: All
el: Όλα

en: All Songs
el: Όλα τα τραγούδια

en: All albums
el: Όλα τα άλμπουμ

en: All artists
el: Όλοι οι καλλιτέχνες

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: All genres
el: Όλα τα έιδη

en: All labels
el: Όλα τα labels

en: All moods
el: Όλες οι διαθέσεις

en: All of :
el: Όλα από :

en: All songs
el: Όλα τα τραγούδια

en: Allow for scheduling fade-out and stop
el: Άδεια για κανόνισμα σβησίματος και παύσης

en: Allows controlling gmusicbrowser via DBus using the MPRIS v1.0 standard
el: Επιτρέπει τον έλεγχο του gmusicbrowser μέσω DBus χρησιμοποιώντας το MPRIS v1.0 standard

en: Allows controlling gmusicbrowser via DBus using the MPRIS v2.0 standard
el: Επιτρέπει τον έλεγχο του gmusicbrowser μέσω DBus χρησιμοποιώντας το MPRIS v2.0 standard

en: Amount of volume changed by the mouse wheel
el: Ποσό ήχου που αλλάζει από τη ροδέλα ποντικιού

en: Any of :
el: Οποιοδήποτε από:

en: Append
el: Προσθήκη

en: Append (only if not already present)
el: Προσθήκη (μόνο αν δεν είναι ήδη παρών)

en: Append to playlist
el: Προσθήκη στη λίστα αναπαραγωγής

en: Application
el: Εφαρμοφή

en: Are you sure you want to delete the '{label}' label ?
el: Είστε σίγουρος ότι θέλετε να διαγράψετε το '{label}' label ;

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Artist & album
el: Καλλιτέχνης & άλμπουμ

en: Artist Biography
el: Βιογραφία καλλιτέχνη

en: Artist URL
el: Σύνδεσμος καλλιτέχνη

en: Artist picture
el: Εικόνα καλλιτέχνη

en: Artist,Album,Disc,Track
el: Καλλιτέχνης, Άλμπουμ, Δίσκος, Κομμάτι

en: Artist,Date,Album,Disc,Track
el: Καλλιτέχνης, Ημερομηνία, Άλμπουμ, Δίσκος, Κομμάτι

en: Artists
el: Καλλιτέχνες

en: Ascending order
el: Αύξουσα σειρά

en: Ask confirmation only if file already exists
el: Ζήτηση επιβεβαίωσης μόνο αν το αρχείο υπάρχει

en: Audio
el: Ήχος

en: Audio properties
el: Ιδιότητες ήχου

en: Author
el: Συγγραφέας

en: Auto fill based on filenames ...
el: Αυτόματη συμπλήρωση βασισμένη στα ονόματα αρχείων ...

en: Auto fill only blank fields
el: Αυτόματη συμπλήρωση μόνο στα κενά πεδία

en: Auto fill up to
el: Αυτόματη συμπλήρωση μέχρι

en: Auto filter
el: Αυτόματο φίλτρο

en: Auto-fill queue
el: Αυτόματη συμπλήρωση λίστας αναμονής

en: Auto-increment track numbers
el: Αυτόματη συμπλήρωση αριθμού κομματιών

en: Auto-save positive finds
el: Αυτόματη αποθήκευση ευρημάτων

en: Auto-scroll
el: Αυτόματη κύλιση

en: Auto-select Pictures
el: Αυτόματη επιλογή Εικόνων

en: Automatically remove current song if not found
el: Αυτόματη αφαίρεση τρέχοντος τραγουδιού αν δεν βρεθεί

en: Autosave
el: Αυτόματη αποθήκευση

en: Autosave plugin
el: Πρόσθετο αυτόματης συμπλήρωσης

en: Available
el: Διαθέσιμο

en: Average rating:
el: Μέσος όρος βαθμολογίας:

en: Base Folder :
el: Φάκελος βάσης :

en: Basic fields
el: Βασικά πεδία

en: Begin with
el: Αρχίζει με

en: Below
el: Κάτω

en: Body :
el: Κυρίως:

en: Body text is not supported by current notification daemon
el: Κυρίως κείμενο δεν υποστηρίζεται από το παρών daemon ειδοποιήσεων

en: Browser
el: Περιηγητής

en: Browser window layout :
el: Διάταξη παραθύρου περιηγητή

en: Browser with SongTree
el: Περιηγητής με SongTree

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Buttons, Song & Cover
el: Κουμπιά, Κομμάτι & Εξώφυλλο

en: Can be relative by using + or -
el: Μπορεί να είναι σχετικό χρησιμοποιώντας + ή -

en: Can't change the volume in non-gstreamer iceserver mode
el: Δεν γίνεται να αλλάξει η ένταση σε μη gstreamer iceserver mode

en: Can't change the volume. Needs amixer (packaged in alsa-utils) to change volume when using this audio backend.
el: Δεν γίνεται να αλλάξει η ένταση. Χρειάζεται amixer (βρίσκεται στα alsa-utils) για να αλλάξει η ένταση όταν χρησιμοποιείται αύτο το audio

en: Can't read file or invalid file
el: Δεν μπορεί να διαβαστεί το αρχείο ή άκυρο αρχείο
