gmusicbrowser - en to fi translation catalogue (914 entries)

en:  Fields
fi:  Kentät

en:  of {length}
fi:  / {length}

en: %d Album | %d Albums
fi[0]: %d albumi
fi[1]: %d albumia

en: %d Artist | %d Artists
fi[0]: %d esittäjä
fi[1]: %d esittäjää

en: %d Upcoming Event | %d Upcoming Events
fi[0]: %d tuleva tapahtuma
fi[1]: %d tulevaa tapahtumaa

en: %d album | %d albums
fi[0]: %d albumi
fi[1]: %d albumia

en: %d artist | %d artists
fi[0]: %d esittäjä
fi[1]: %d esittäjää

en: %d file | %d files
fi[0]: %d tiedosto
fi[1]: %d tiedostoa

en: %d file in {folder} | %d files in {folder}
fi[0]: %d tiedosto kansiossa {folder}
fi[1]: %d tiedostoa kansiossa {folder}

en: %d folder | %d folders
fi[0]: %d kansio
fi[1]: %d kansiota

en: %d second | %d seconds
fi[0]: %d sekunti
fi[1]: %d sekuntia

en: %d song | %d songs
fi[0]: %d kappale
fi[1]: %d kappaletta

en: %d song added | %d songs added
fi[0]: %d kappale lisätty
fi[1]: %d kappaletta lisätty

en: %d song in queue | %d songs in queue
fi[0]: %d kappale jonossa
fi[1]: %d kappaletta jonossa

en: %d song in the library | %d songs in the library
fi[0]: %d kappale kirjastossa
fi[1]: %d kappaletta kirjastossa

en: %d song selected | %d songs selected
fi[0]: %d kappale valittu
fi[1]: %d kappaletta valittu

en: '{file}' exists. Overwrite ?
fi: '{file}' on jo olemassa. Korvataanko se?

en: (case insensitive)
fi: (kirjainkoon huomioiva)

en: (other)
fi: (muu)

en: (see http://www.last.fm)
fi: (katso http://www.last.fm)

en: (unstable)
fi: (epävakaa)

en: 0 means 'show all'
fi: 0 tarkoittaa 'näytä kaikki'

en: 32x32 PNG file icon
fi: 32×32 PNG-tiedostokuvake

en: 50 Last Added
fi: 50 viimeksi lisättyä

en: 50 Last Played
fi: 50 viimeksi soitettua

en: 50 Most Played
fi: 50 eniten soitettua

en: <Unknown>
fi: <Tuntematon>

en: <b>%t</b>
    <small><small>by</small> %a
    <small>from</small> %l</small>
fi: <b>%t</b>
    <small><small>esittäjä</small> %a
    <small>albumilta</small> %l</small>

en: <big><big>by %a</big></big>
fi: <big><big>esittäjältä %a</big></big>

en: <i>by</i> %a\n<i>from</i> %l
fi: <i>esittäjän</i> %a\n<i>levyltä</i> %l

en: Abort
fi: Keskeytä

en: Abort ReplayGain analysis
fi: Peru ReplayGain-analyysi

en: About
fi: Tietoja

en: About to delete {files}
    Are you sure ?
fi: Poistetaan {files}
    Oletko varma?

en: About to turn off the computer in :
fi: Aikaa tietokoneen sammumiseen:

en: Action
fi: Toiminto

en: Actions are not supported by current notification daemon
fi: Nykyinen ilmoitusjärjestelmä ei tue toimintoja

en: Add
fi: Lisää

en: Add Files ...
fi: Lisää tiedostoja...

en: Add Music
fi: Lisää musiikkia

en: Add a filter
fi: Lisää suodatin

en: Add a fullscreen button
fi: Lisää koko näytön painike

en: Add a fullscreen button to layouts that can accept extra buttons
fi: Lisää koko näytön painike asetteluihin, jotka hyväksyvät lisäpainikkeita

en: Add a group
fi: Lisää ryhmä

en: Add a radio
fi: Lisää radio

en: Add files or folders
fi: Lisää tiedostoja tai kansioita

en: Add files/folders to library
fi: Lisää tiedostoja/kansioita kirjastoon

en: Add folder
fi: Lisää kansio

en: Add folder ...
fi: Lisää kansio...

en: Add new radio
fi: Lisää uusi radio

en: Add picture
fi: Lisää kuva

en: Add rule :
fi: Lisää sääntö:

en: Add shorcut key
fi: Lisää pikanäppäin

en: Add tab
fi: Lisää välilehti

en: Add to existing values
fi: Lisää olemassa oleviin arvoihin

en: Add to list
fi: Lisää listalle

en: Add to queue
fi: Lisää jonoon

en: Added
fi: Lisätty

en: Added Today
fi: Lisätty tänään

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Advanced Search ...
fi: Laajennettu haku...

en: Album
fi: Albumi

en: Album and artist
fi: Albumi ja esittäjä

en: Album and artist on the left side
fi: Albumi ja esittäjä vasemalla puolella

en: Album cover
fi: Albumin kansi

en: Album mode
fi: Albumitila

en: Album picture
fi: Albumin kuva

en: Album picture & info
fi: Albumin kuva ja tiedot

en: Album playcount:
fi: Albumin soittokerrat:

en: Album with picture
fi: Albumi kuvalla

en: Album: %l
fi: Albumi: %l

en: Album: %l (%Y)
fi: Albumi: %l (%Y)

en: Albuminfo
fi: Albumitiedot

en: Albuminfo plugin
fi: Albumitietojen liitännäinen

en: Albums
fi: Albumit

en: All
fi: Kaikki

en: All Songs
fi: Kaikki kappaleet

en: All albums
fi: Kaikki albumit

en: All artists
fi: Kaikki esittäjät

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: All genres
fi: Kaikki tyylilajit

en: All songs
fi: Kaikki kappaleet

en: All styles
fi: Kaikki tyylit

en: All themes
fi: Kaikki teemat

en: App Indicator plugin
fi: Sovellusilmaisimen liitännäinen

en: App indicator
fi: Sovellusilmaisin

en: Append to playlist
fi: Lisää soittolistaan

en: Application
fi: Sovellus

en: Artist
fi: Esittäjä

en: Artist & album
fi: Esittäjä ja albumi

en: Artist (Year - Album)
fi: Esittäjä (vuosi - albumi)

en: Artist Biography
fi: Esittäjän biografia

en: Artist picture
fi: Esittäjän kuva

en: Artist picture size : %d
fi: Esittäjän kuvan koko: %d

en: Artist playcount:
fi: Esittäjän soittokerrat:

en: Artist: %a
fi: Esittäjä: %a

en: Artistinfo
fi: Esittäjätiedot

en: Artistinfo plugin
fi: Esittäjätietojen liitännäinen

en: Artists
fi: Esittäjät

en: Ascending order
fi: Nouseva järjestys

en: Ask confirmation only if file already exists
fi: Kysy vahvistus, jos tiedosto on jo olemassa

en: Audio
fi: Ääni

en: Audio properties
fi: Ääniominaisuudet

en: Author
fi: Tekijä

en: Automatically remove current song if not found
fi: Poista automaattisesti nykyinen kappale, jos sitä ei löydy

en: Autosave
fi: Automaattitallennus

en: Autosave plugin
fi: Albumit

en: Available
fi: Saatavilla

en: Basic fields
fi: Peruskentät

en: Biography
fi: Biografia

en: Bitrate
fi: Bittinopeus

en: Browser
fi: Selain

en: Browser views
fi: x-siirtymä:

en: Browser window layout :
fi: Selainikkunan asettelu:

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Can't create folder: {path}
fi: Kansion luonti ei onnistu: {path}

en: Can't play this file.
fi: Tätä tiedostoa ei voi toistaa.

en: Can't read file or invalid file
fi: Tiedoston luku ei onnistu tai tiedosto on virheellinen

en: Cancel
fi: Peru

en: Case insensitive
fi: Älä huomioi kirjainkokoa

en: Case sensitive
fi: Huomioi kirjainkoko

en: Case-sensitive
fi: Huomioi kirjainkoko

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Change default text color
fi: Vaihda tekstin oletusväriä

en: Change default text font and size
fi: Vaihda tekstin oletuskirjastinta ja -kokoa

en: Channels
fi: Kanavat

en: Check Collection
fi: Tarkista kokoelma

en: Check for updated/deleted songs on startup
fi: Tarkista käynnistyksen yhteydessä päivitetyt ja poistetut kappaleet

en: Check for updated/removed songs
fi: Tarkista päivitetyt ja poistetut kappaleet

en: Check real length of mp3
fi: Tarkista mp3-tiedostojen todellinen kesto

en: Check your audio settings
fi: Tarkista ääniasetuksesi

en: Checking length/bitrate
fi: Tarkistetaan kestoa/bittinopeutta

en: Checking songs
fi: Tarkistetaan kappaleita

en: Choose Artist/Album/Song
fi: Valitse esittäjä/albumi/kappale

en: Choose Picture
fi: Valitse kuva

en: Choose Random Album
fi: Valitse satunnainen albumi

en: Choose a folder
fi: Valitse kansio

en: Choose files
fi: Valitse tiedostot

en: Choose folder to add
fi: Valitse lisättävä kansio

en: Choose font for lyrics
fi: Valitse sanoituksissa käytettävä kirjasin

en: Choose font...
fi: Valitse kirjasin...

en: Choose page to open
fi: Valitse avattava sivu

en: Choose playlist files to import
fi: Valitse tuotavat soittolistatiedostot

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear playlist
fi: Tyhjennä soittolista

en: Clear playlist filter
fi: Tyhjennä soittolistasuodatin

en: Clear queue
fi: Tyhjennä jono

en: Clear selected fields
fi: Tyhjennä valitut kentät

en: Click to show fullsize image
fi: Napsauta nähdäksesi täysikokoisen kuvan

en: Click to show larger image
fi: Napsauta nähdäksesi suuremman kuvan

en: Client banned, contact gmusicbrowser's developer
fi: Sovellus estetty, ota yhteys gmusicbrowserin kehittäjään

en: Close
fi: Sulje

en: Close Window
fi: Sulje ikkuna

en: Close a filter
fi: Sulje suodatin

en: Close to tray
fi: Sulje ilmoitusalueelle

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Command
fi: Komento

en: Comment
fi: Kommentti

en: Comments
fi: Kommentit

en: Compilation
fi: Kokoelma

en: Composer
fi: Säveltäjä

en: Conductor
fi: Kapellimestari

en: Connect through a proxy
fi: Yhdistä välityspalvelimen kautta

en: Context
fi: Asiayhteys

en: Control
fi: Hallinta

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy failed
fi: Kopiointi epäonnistui

en: Copy link address
fi: Kopioi linkin osoite

en: Copy to mounted portable player
fi: Kopioi liitettyyn kannettavaan soittimeen

en: Copy to portable player
fi: Kopioi kannettavaan soittimeen

en: Copying
fi: Kopioidaan

en: Copying file | Copying %d files
fi[0]: Kopioidaan tiedostoa
fi[1]: Kopioidaan %d tiedostoa

en: Copyright
fi: Tekijänoikeus

en: Cover Size :
fi: Kannen koko:

en: Create ID3v2 tags as ID3v2.4
fi: Luo ID3v2-tunnisteet ID3v2.4-muodossa

en: Current song must always be in the playlist
fi: Nykyisen kappaleen pitää olla aina soittolistalla

en: Custom
fi: Oma

en: Custom command :
fi: Oma komento:

en: Custom formats
fi: Saatavilla

en: Custom...
fi: Oma...

en: Date
fi: Päiväys

en: Date format :
fi: Päiväyksen muoto:

en: Date of purchase
fi: Ostopäivä:

en: Debut Album
fi: Esikoisalbumi

en: Decrease Volume
fi: Vähennä äänenvoimakkuutta

en: Decrease volume
fi: Vähennä äänenvoimakkuutta

en: Default
fi: Oletus

en: Default fullscreen
fi: Koko näytön tilan oletus

en: Default rating : %d %
fi: Oletusarvostelu: %d %

en: Default text color
fi: Tekstin oletusväri

en: Default text font
fi: Tekstin oletuskirjasin

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Selected Songs
fi: Poista valitut kappaleet

en: Delete file
fi: Poista tiedosto

en: Delete list
fi: Poista lista

en: Delete preset
fi: Poista esiasetus

en: Deletion failed
fi: Poistaminen epäonnistui

en: Descending order
fi: Laskeva järjestys

en: Descr.
fi: Kuvaus

en: Description
fi: Kuvaus

en: Destination: {file}
fi: Kohde: {file}

en: Destination: {folder}
fi: Kohde: {folder}

en: Disable screensaver when fullscreen and playing
fi: Estä näytönsäästäjä soittaessa ja ollessa koko näytössä

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Disc
fi: Levy

en: Disc #
fi: Levy #

en: Disc name
fi: Levyn nimi

en: Display Songs
fi: Näytä kappaleet

en: Display stop/next actions
fi: Näytä pysäytä- ja seuraava-toiminnot

en: Display synchronized lyrics of the current song
fi: Tiedoston '{file}' soitto ei onnistu.

en: Do not create an id3v1 tag in mp3 files
fi: Älä luo id3v1-tunnisteita mp3-tiedostoihin

en: Do not write the tags
fi: Älä kirjoita tunnisteita

en: Don't know how to play files of type {type}
fi: Tyyppiä {type} olevien tiedostojen ei kyetä toistamaan

en: Don't submit current song
fi: Älä lähetä nykyistä kappaletta

en: Download
fi: Lataa

en: Download failed.
fi: Lataus epäonnistui.

en: Downloading
fi: Ladataan

en: Drop files in this folder
fi: Pudota tiedostot tähän kansioon

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Current Song Properties
fi: Muokkaa nykyisen kappaleen ominaisuuksia

en: Edit Lyrics
fi: Muokkaa sanoituksia

en: Edit Lyrics ...
fi: Muokkaa sanoituksia...

en: Edit Settings
fi: Muokkaa asetuksia

en: Edit filter
fi: Muokkaa suodatinta

en: Edit filter...
fi: Muokkaa suodatinta...

en: Edit grouping ...
fi: Muokkaa ryhmittelyä

en: Edit in the last.fm wiki
fi: Muokkaa Last.fm-wikissä

en: Edit list
fi: Muokkaa listaa

en: Edit rating
fi: Muokkaa arvostelua

en: Edit...
fi: Muokkaa...

en: Empty list
fi: Tyhjä lista

en: Encoding used for id3v1 tags :
fi: id3v1-tunnisteissa käytettävä merkistö:

en: Enqueue Songs from Current Album
fi: Aseta nykyisen albumin kappaleet jonoon

en: Enter album name
fi: Anna albumin nimi

en: Equalizer
fi: Taajuuskorjain

en: Error :
fi: Virhe:

en: Error creating folder
fi: Virhe kansiota luotaessa

en: Error details
fi: Virheen tiedot

en: Error saving icon
fi: Virhe tallennettaessa kuvaketta

en: Error saving lyrics
fi: Virhe tallennettaessa sanoituksia

en: Error saving picture
fi: Virhe tallennettaessa kuvaa

en: Error writing .csv file
fi: Virhe kirjoittaessa .csv-tiedostoa

en: Error writing .m3u file
fi: Virhe kirjoittaessa .m3u-tiedostoa

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Example :
fi: Esimerkki:

en: Exit full screen
fi: Poistu koko näytön tilasta

en: Export
fi: Vie

en: Export plugin
fi: Vientiliitännäinen

en: Export song properties to a .csv file
fi: Vie kappaleen ominaisuudet .csv-tiedostoon

en: Export to .m3u file
fi: Vie .m3u-tiedostoksi

en: Extra fields
fi: Lisäkentät

en: Fade-out
fi: Häivytys

en: Fade-out in %d seconds
fi: Häivitys %d sekunnissa

en: Fade-out then stop
fi: Häivytä ja pysäytä sitten

en: Failed to delete '{file}'
fi: Tiedoston '{file}' poistaminen epäonnistui

en: Fetching albuminfo
fi: Noudetaan albumitietoja

en: Field identifier
fi: Kentän tunniste

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Fields
fi: Kentät

en: File
fi: Tiedosto

en: File properties
fi: Tiedoston ominaisuudet

en: File type
fi: Tiedostotyyppi

en: File: {file}
fi: Tiedosto: {file}

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Filename extension
fi: Tiedostonimen pääte

en: Filename format :
fi: Näytä kappaleet

en: Filename without extension
fi: Tiedostonimi ilman päätettä

en: Files
fi: Tiedostot

en: Files with these extensions won't be added
fi: Ilman tiedostopäätettä olevia tiedostoja ei lisätä

en: Filesystem
fi: Tiedostojärjestelmä

en: Filter
fi: Suodatin

en: Filter :
fi: Suodatin:

en: Find :
fi: Etsi:

en: Find songs with same artists
fi: Etsi saman esittäjän kappaleet

en: Find songs with the same names
fi: Etsi samannimiset kappaleet

en: Folder
fi: Kansio

en: Folders to search for new songs
fi: Kansiot, joista uusia kappaleita etsitään

en: Follow playing song
fi: Seuraa soitettavaa kappaletta

en: Follow selected song
fi: Seuraa valittua kappaletta

en: Font size
fi: Kirjasinkoko

en: Forward
fi: Seuraava

en: Found but not working
fi: Löytyi, mutta ei toimi

en: Friday
fi: Perjantai

en: Full screen
fi: Koko näyttö

en: Full screen layout :
fi: Koko näytön asettelu:

en: Fullscreen
fi: Koko näyttö

en: Fullscreen simple
fi: Pelkistetty koko näytön tila

en: GStreamer module not loaded.
fi: GStreamer-moduulia ei ole ladattu.

en: Genre
fi: Tyylilaji

en: Genre - Album
fi: Tyyli - albumi

en: Genre - Artist
fi: Tyyli - esittäjä

en: Genre is set
fi: Tyylilaji on asetettu

en: Genres
fi: Tyylilajit

en: Go to Playing Track
fi: Siirry toistettavaan kappaleeseen

en: Go to playing song
fi: Siirry soivaan kappaleeseen

en: Grouping
fi: Ryhmittely

en: Handshake OK
fi: Kättely OK

en: Handshake failed :
fi: Kättely epäonnistui:

en: Help
fi: Ohje

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide toolbar
fi: Piilota työkalupalkki

en: Icon theme :
fi: Kuvaketeema:

en: Ignore playback errors
fi: Jätä huomiotta soittovirheet

en: Ignored file extensions :
fi: Ohitettavat tiedostopäätteet:

en: Import list
fi: Tuo lista

en: Increase Volume
fi: Lisää äänenvoimakkuutta

en: Increase volume
fi: Lisää äänenvoimakkuutta

en: Info
fi: Tiedot

en: Invert filter
fi: Käänteinen suodatin

en: KB
fi: Kt

en: Karaoke plugin
fi: Karaokeliitännäinen

en: Key
fi: Näppäin

en: Keys
fi: Näppäimet

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Lang
fi: Kieli

en: Lang.
fi: Kieli

en: Languages
fi: Kielet

en: Last played
fi: Viimeksi soitettu

en: Last skipped
fi: Viimeksi ohitettu

en: Layout
fi: Asettelu

en: Layout :
fi: Asettelu:

en: Layouts
fi: Asettelut

en: Length
fi: Kesto

en: Library
fi: Kirjasto

en: Library :
fi: Kirjasto:

en: Library empty.
    
    Use the settings dialog to add music.
fi: Kirjasto on tyhjä.
    
    Lisää musiikkia kirjastoon asetuksista.

en: Library size : %d song | Library size : %d songs
fi[0]: Kirjaston koko: %d kappale
fi[1]: Kirjaston koko: %d kappaletta

en: List
fi: Lista

en: List empty
fi: Lista on tyhjä

en: List order
fi: Listajärjestys

en: Listed :
fi: Listattuna:

en: Listed songs
fi: Listatut kappaleet

en: Listeners:
fi: Kuuntelijat:

en: Lists
fi: Listat

en: Lists, Library & Context
fi: Listat, kirjasto ja asiayhteys

en: Loading failed.
fi: Lataus epäonnistui.

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Lock
fi: Lukitse

en: Lock Album
fi: Lukitse albumi

en: Lock Artist
fi: Lukitse esittäjä

en: Lock on Album
fi: Lukitse albumiin

en: Lock on Artist
fi: Lukitse esittäjään

en: Lock on song
fi: Lukitse kappaleeseen

en: Lock on {field}
fi: Lukitse kenttään {field}

en: Locked on :
fi: Lukittu:

en: Lookup at allmusic.com
fi: Etsi allmusic.comista

en: Lookup in AMG
fi: Etsi AMG:stä

en: Lookup in google
fi: Etsi Googlesta

en: Lyricist
fi: Sanoittaja

en: Lyrics
fi: Sanoitukset

en: Lyrics (requires lyrics plugin)
fi: Sanoitukset (vaatii sanoitusliitännäisen)

en: Lyrics file :
fi: Sanoitustiedosto:

en: Lyrics plugin
fi: Sanoitusliitännäinen

en: Lyrics source
fi: Sanoitusten lähde

en: MB
fi: Mt

en: MIME type
fi: MIME-tyyppi

en: MPRIS v1 support
fi: MPRIS v1 -tuki

en: MPRIS v2 support
fi: MPRIS v2 -tuki

en: Main
fi: Päävalikko

en: Make it look like
fi: Aseta ulkoasuksi

en: Minimum size
fi: Vähimmäiskoko

en: Misc.
fi: Muu

en: Monday
fi: Maanantai

en: More results
fi: Lisää tuloksia

en: Mosaic View
fi: Mosaiikkinäkymä

en: Move
fi: Avainsanat

en: Move failed
fi: Siirto epäonnistui

en: Moving file | Moving %d files
fi[0]: Siirretään tiedostoa
fi[1]: Siirretään %d tiedostoa

en: Music
fi: Musiikki

en: Music files
fi: Musiikkitiedostot

en: Mute/Unmute
fi: Vaimenna/poista vaimennus

en: Name
fi: Nimi

en: Name of layout
fi: Asettelun nimi

en: Never
fi: Ei koskaan

en: New
fi: Uusi

en: New custom field
fi: Uusi oma kenttä

en: New filter
fi: Uusi suodatin

en: New list
fi: Uusi lista

en: New name
fi: Uusi nimi

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Album
fi: Seuraava albumi

en: Next Artist
fi: Seuraava esittäjä

en: Next Song
fi: Seuraava kappale

en: Next Song In Playlist
fi: Soittolistan seuraava kappale

en: No connections
fi: Ei yhteyksiä

en: No file browser found.
fi: Tiedostoselainta ei löytynyt.

en: No genre
fi: Ei tyylilajia

en: No locked filter
fi: Ei lukittua suodatinta

en: No lyrics found
fi: Sanoituksia ei löytynyt

en: No results found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: No songs
fi: Ei kappaleita

en: No songs found
fi: Kappaleita ei löytynyt

en: No styles
fi: Ei tyylejä

en: No themes
fi: Ei teemoja

en: No web browser found.
fi: Verkkoselainta ei löytynyt.

en: Normal
fi: Tavallinen

en: Normal mode
fi: Tavallinen tila

en: Not found
fi: Ei löytynyt

en: Now playing
fi: Nyt soitetaan

en: Number of days since added
fi: Päiviä siitä, kun lisättiin

en: Number of days since last played
fi: Päiviä viimeisimmästä soittokerrasta

en: Number of days since last skipped
fi: Päiviä viimeisimmästä ohituksesta

en: Number of days since modified
fi: Päiviä viimeisimmästä muokkauksesta

en: Number of times played
fi: Soittokertojen määrä

en: Number of times skipped
fi: Ohituskertojen määrä

en: Old name
fi: Vanha nimi

en: Only affect mp3 files that do not already have an id3v1 tag
fi: Vaikuttaa vain niihin mp3-tiedostoihin, joissa ei vielä ole id3v1-tunnistetta

en: Only show similar artists from local library
fi: Näytä vain samankaltaiset esittäjät paikallisesta kirjastosta

en: Open Browser
fi: Avaa selain

en: Open Browser window
fi: Avaa selainikkuna

en: Open Context window
fi: Avaa asiayhteysikkuna

en: Open Equalizer
fi: Avaa taajuuskorjain

en: Open Playlist
fi: Avaa soittolista

en: Open Preference window
fi: Avaa asetusikkuna

en: Open Queue
fi: Avaa jono

en: Open Queue window
fi: Avaa jonoikkuna

en: Open Search window
fi: Avaa hakuikkuna

en: Open containing folder
fi: Avaa sisältävä kansio

en: Open equalizer...
fi: Avaa taajuuskorjain...

en: Open folder
fi: Avaa kansio

en: Open last.fm website in your browser
fi: Avaa last.fm-sivusto verkkoselaimessa

en: Open link in Browser
fi: Avaa linkki selaimessa

en: Open this page in the web browser
fi: Avaa tämä sivu verkkoselaimessa

en: Options
fi: Valinnat

en: Options ...
fi: Valinnat..

en: Original Artist
fi: Alkuperäinen esittäjä

en: Original Filename
fi: Alkuperäinen tiedostonimi

en: Original release year
fi: Alkuperäinen julkaisuvuosi

en: Other
fi: Muu

en: Output
fi: Ulostulo

en: Owner identifier
fi: Omistajan tunniste

en: Paste link
fi: Liitä linkki

en: Path,File
fi: Polku,tiedosto

en: Pause
fi: Keskeytä

en: Picture
fi: Kuva

en: Picture Type
fi: Kuvan tyyppi

en: Picture cache : %d MB
fi: Kuvavälimuisti: %d Mt

en: Picture finder
fi: Kuvaetsin

en: Picture finder plugin
fi: Kuvaetsinliitännäinen

en: Picture size : %d
fi: Kuvan koko: %d

en: Pictures and music files
fi: Kuva- ja musiikkitiedostot

en: Pictures files
fi: Kuvatiedostot

en: Play
fi: Soita

en: Play Only Selected
fi: Soita vain valitut

en: Play all songs from this album
fi: Soita kaikki kappaleet tältä albumilta

en: Play all songs from this artist
fi: Soita kaikki kappaleet tältä esittäjältä

en: Play button
fi: Soita-painike

en: Play count
fi: Soittokerrat

en: Play history
fi: Toistohistoria

en: Play listed songs
fi: Soita listatut kappaleet

en: Play order
fi: Soittojärjestys

en: Play/Pause
fi: Soita/pysäytä

en: Playback
fi: Toisto

en: Playcount:
fi: Soittokerrat:

en: Played Today
fi: Soitettu tänään

en: Player window layout :
fi: Soitinikkunan asettelu:

en: Playing
fi: Soittaminen

en: Playing error : {error}
fi: Soittovirhe: {error}

en: Playlist
fi: Soittolista

en: Playlist 1
fi: Soittolista 1

en: Playlist Empty
fi: Tyhjä soittolista

en: Playlist empty
fi: Tyhjä soittolista

en: Playlist files
fi: Soittolistatiedostot

en: Playlist filter
fi: Soittolistasuodatin

en: Playlist filter :
fi: Soittolistasuodatin:

en: Playlists
fi: Soittolistat

en: Plugin not loaded
fi: Liitännäistä ei ladattu

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Popup queue menu
fi: Ei löytynyt

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Press a key or a key combination
fi: Paina näppäintä tai näppäinyhdistelmää

en: Previous
fi: Edellinen

en: Previous Song
fi: Edellinen kappale

en: Previous Song In Playlist
fi: Soittolistan edellinen kappale

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Publication right
fi: Julkaisuoikeus

en: Publisher
fi: Julkaisija

en: Queue
fi: Jono

en: Queue (%n)
fi: Jono (%n)

en: Queue empty
fi: Jono on tyhjä

en: Queue in Sidebar
fi: Jono sivupalkissa

en: Queue options
fi: Jonovalinnat

en: Quick Search
fi: Pikahaku

en: Quit
fi: Lopeta

en: Quit after this song
fi: Lopeta tämän kappaleen jälkeen

en: Quit when queue empty
fi: Lopeta jonon ollessa tyhjä

en: Radio url
fi: Radion osoite

en: Random
fi: Satunnainen

en: Random Playback
fi: Satunnaistoisto

en: Rating
fi: Arvostelu

en: Rating (picture)
fi: Arvostelu (kuva)

en: Rating range:
fi: Arvosteluväli:

en: Re-load layouts
fi: Lataa asettelut uudelleen

en: Re-read tags
fi: Lue tunnisteet uudelleen

en: Re-reading tags
fi: Luetaan uudelleen tunnisteita

en: Re-shuffle
fi: Sekoita uudelleen

en: Recent Filters
fi: Viimeisimmät suodattimet

en: Recent albums
fi: Viimeisimmät albumit

en: Recent artists
fi: Viimeisimmät esittäjät

en: Recent songs
fi: Viimeisimmät kappaleet

en: Recently played
fi: Äskettäin soitettu

en: Recently played songs
fi: Äskettäin soitetut kappaleet

en: Recording Dates
fi: Nauhoituspäivät

en: Recording date
fi: Äänityspäivä

en: Refresh
fi: Päivitä

en: Refresh list
fi: Päivitä lista

en: Regular expression
fi: Säännöllinen lauseke

en: Regular expression :
fi: Säännöllinen lauseke:

en: Release date
fi: Julkaisupäivä

en: Remember queue between sessions
fi: Muista jono käyttökertojen välillä

en: Remove
fi: Poista

en: Remove all
fi: Poista kaikki

en: Remove all songs
fi: Poista kaikki kappaleet

en: Remove filter
fi: Poista suodatin

en: Remove from disk
fi: Poista levyltä

en: Remove from library
fi: Poista kirjastosta

en: Remove from list
fi: Poista listasta

en: Remove from playlist
fi: Poista soittolistasta

en: Remove from queue
fi: Poista jonosta

en: Remove list
fi: Poista lista

en: Remove picture
fi: Poista kuva

en: Remove selected songs
fi: Poista valitut kappaleet

en: Remove this field
fi: Poista tämä kenttä

en: Remove this rule
fi: Poista tämä sääntö

en: Remove this tab
fi: Liitännäiset

en: Remove this tag
fi: Poista tämä tunniste

en: Remove this widget
fi: Poista tämä widgetti

en: Rename
fi: Nimeä uudelleen

en: Rename File
fi: Nimeä tiedosto uudelleen

en: Rename file
fi: Nimeä tiedosto uudelleen

en: Rename folder
fi: Nimeä kansio uudelleen

en: Renaming failed
fi: Nimen muuttaminen epäonnistui

en: Reorganize files and folders
fi: Järjestä uudelleen tiedostot ja kansiot

en: Repeat
fi: Kertaa

en: Replace
fi: Korvaa

en: Replace...
fi: Korvaa...

en: ReplayGain options
fi: ReplayGain-valinnat

en: Replaygain analysis
fi: ReplayGain-analyysi

en: Rescan
fi: Tutki uudelleen

en: Rescan Collection
fi: Tutki kokoelma uudelleen

en: Rhythmbox
fi: Rytmilaatikko

en: Right-click to remove filters
fi: Napsauta oikealla poistaaksesi suodattimet

en: Run a command when playing a song
fi: Suorita komento kappaletta toistaessa

en: Run perl code
fi: Suorita perl-koodia

en: Run shell command
fi: Suorita shell-komento

en: Run system command
fi: Suorita järjestelmäkomento

en: Running time
fi: Kesto

en: Same album
fi: Sama albumi

en: Same artist
fi: Sama esittäjä

en: Same title
fi: Sama nimi

en: Same year
fi: Sama vuosi

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save artist biography
fi: Tallenna esittäjän biografia

en: Save as...
fi: Tallenna nimellä...

en: Save lyrics
fi: Tallenna sanoitukset

en: Save now
fi: Tallenna nyt

en: Save tags/settings every %d minutes
fi: Tallenna tunnisteet/asetukset %d minuutin välein

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Saved Lists
fi: Tallennetut listat

en: Saved filters
fi: Tallennetut suodattimet

en: Saved lists
fi: Tallennetut listat

en: Scan Collection
fi: Tutki kokoelma

en: Search
fi: Etsi

en: Search :
fi: Etsi:

en: Search Comment
fi: Etsi kommentti

en: Search allmusic for Artist
fi: Etsi esittäjää Allmusicista

en: Search amazon.com for Artist
fi: Etsi esittäjää Amazon.comista

en: Search box type
fi: Hakukentän tyyppi

en: Search discogs for Artist
fi: Etsi esittäjää Discogsista

en: Search for Artist on youtube
fi: Etsi esittäjää YouTubesta

en: Search for a picture on internet
fi: Etsi kuvaa internetistä

en: Search for current album
fi: Etsi nykyistä albumia

en: Search for current artist
fi: Etsi nykyistä esittäjää

en: Search for new songs on startup
fi: Etsi uusia kappaleita käynnistyksen yhteydessä

en: Search google for Artist
fi: Etsi esittäjää Googlesta

en: Search on the web
fi: Etsi internetistä

en: Search options
fi: Hakuvalinnat

en: Search window layout :
fi: Hakuikkunan asettelu:

en: Search:
fi: Etsi:

en: Select current song
fi: Valitse nykyinen kappale

en: Select fields
fi: Valitse kentät

en: Select matches
fi: Valinta vastaa

en: Select search fields
fi: Valitse hakukentät

en: Selected :
fi: Valittu:

en: Selected songs
fi: Valitut kappaleet

en: Seller
fi: Myyjä

en: Set Current Song Rating
fi: Korvaa

en: Set Picture
fi: Aseta kuva

en: Set action when song ends
fi: Aseta kappaleen päättymisen jälkeen tehtävä toiminto

en: Set grouping
fi: Aseta ryhmittely

en: Set icon
fi: Aseta kuvake

en: Set picture
fi: Aseta kuva

en: Set player window layout
fi: Aseta soitinikkunan asettelu

en: Set subgroup
fi: Aseta aliryhmä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings on this page will only take effect after a restart
fi: Tällä välilehdellä olevat asetukset tulevat voimaan vain uudelleenkäynnistyksen jälkeen

en: Shell command
fi: Shell-komento

en: Show
fi: Näytä

en: Show Artist page on last.fm
fi: Näytä esittäjän Last.fm-sivu

en: Show Artist page on wikipedia
fi: Näytä esittäjän Wikipedia-sivu

en: Show album
fi: Näytä albumi

en: Show artist picture
fi: Näytä esittäjän kuva

en: Show artist's upcoming events
fi: Näytä esittäjän tulevat tapahtumat

en: Show buttons
fi: Näytä painikkeet

en: Show file list
fi: Näytä tiedostoluettelo

en: Show folder list
fi: Näytä kansioluettelo

en: Show genre
fi: Näytä tyylilaji

en: Show info panel
fi: Näytä tietopaneeli

en: Show main window
fi: Näytä pääikkuna

en: Show more error details
fi: Näytä lisätietoja virheestä

en: Show pdf pages
fi: Näytä pdf-sivut

en: Show playlist
fi: Näytä soittolista

en: Show replaygain submenu
fi: Näytä ReplayGain-alivalikko

en: Show similar artists
fi: Näytä samankaltaiset esittäjät

en: Show song details
fi: Näytä kappaleen tiedot

en: Show status bar
fi: Näytä tilapalkki

en: Show suggestions
fi: Näytä ehdotukset

en: Show tabs
fi: Näytä välilehdet

en: Show toolbar
fi: Näytä työkalupalkki

en: Show tray icon
fi: Näytä ilmoitusalueen kuvake

en: Show/Hide
fi: Näytä/piilota

en: Show/Hide Browser
fi: Näytä/piilota selain

en: Show/Hide Cover
fi: Näytä/piilota kansi

en: Show/hide status bar
fi: Näytä/piilota tilapalkki

en: Shuffle
fi: Sekoita

en: Shuffle list
fi: Sekoita lista

en: Shuffle queue
fi: Sekoita jono

en: Shuffled albums
fi: Sekoitetut albumit

en: Shuffled albums, shuffled tracks
fi: Sekoitetut albumit, sekoitetut kappaleet

en: Shutdown command :
fi: Sammutuskomento:

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Similar Artists
fi: Samankaltaiset esittäjät

en: Simple List View
fi: Pelkistetty luettelonäkymä

en: Size
fi: Koko

en: Skip _All
fi: Ohita _kaikki

en: Skip history
fi: Ohitushistoria

en: Skip this and any further errors.
fi: Ohita tämä ja jatkossa ilmenevät virheet.

en: Skip to next song if an error occurs
fi: Siirry seuraavaan kappaleeseen virheen ilmetessä

en: Small
fi: Pieni

en: Small album picture
fi: Pieni levykuva

en: Small player
fi: Pieni soitin

en: Smaller browser
fi: Pienempi selain

en: Song
fi: Kappale

en: Song Properties
fi: Kappaleen ominaisuudet

en: Song rating
fi: Kappaleen arvostelu

en: Songtree View
fi: Kappaleiden puunäkymä

en: Sort
fi: Järjestys

en: Sort order
fi: Järjestys

en: Source: {file}
fi: Lähde: {file}

en: Start ReplayGain analysis
fi: Käynnistä ReplayGain-analysointi

en: Start in tray
fi: Käynnistä ilmoitusalueelle

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Statusbar
fi: Tilapalkki

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Stop after this song
fi: Pysäytä tämän kappaleen jälkeen

en: Stop when queue empty
fi: Pysäytä kun jono on tyhjä

en: Stop, Play and Next buttons
fi: Pysäytä-, toista- ja seuraava-painikkeet

en: Stop, Play and Next buttons and Time
fi: Pysäytä-, toista- ja seuraava-painikkeet sekä aika

en: Stop, Play and Next buttons and Title/Artist
fi: Pysäytä-, toista- ja seuraava-painikkeet sekä kappalenimi/esittäjä

en: Styles
fi: Tyylit

en: Submit OK
fi: Lähetys onnistui

en: Submit failed :
fi: Lähetys epäonnistui:

en: Submit played songs to last.fm
fi: Lähetä toistettujen kappaleiden tiedot Last.fm:ään

en: Summary :
fi: Yhteenveto:

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Switch to fullscreen mode
fi: Vaihda koko näytön tilaan

en: System command
fi: Järjestelmäkomento

en: System command :
fi: Järjestelmäkomento:

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Terms of use
fi: Käyttöehdot

en: Text
fi: Teksti

en: Themes
fi: Teemat

en: These fields can be used :
fi: Näitä kenttiä on mahdollista käyttää:

en: This plugin is needed for gmusicbrowser to appear in unity's sound menu.
fi: Tämä liitännäinen vaaditaan, jotta gmusicbrowser näkyy Unityn äänivalikossa.

en: This plugin requires :
fi: Tämä liitännäinen vaatii:

en: Thursday
fi: Torstai

en: Time :
fi: Aika:

en: Timeout : %d seconds
fi: Aikakatkaisu: %d sekuntia

en: Title
fi: Nimi

en: Title & icon
fi: Nimi ja kuvake

en: Title & progress
fi: Nimi ja edistyminen

en: Title - Artist - Album
fi: Nimi - esittäjä - albumi

en: Title or filename
fi: Nimi tai tiedostonimi

en: Title: %t
fi: Nimi: %t

en: Title: %t (Track No. %n)
fi: Nimi: %t (Kappaleen numero %n)

en: Toggle fullscreen mode
fi: Koko näytön tila päälle/pois

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Tools
fi: Työkalut

en: Total playcount:
fi: Toistokertoja yhteensä:

en: Track
fi: Kappale

en: Track Properties
fi: Kappaleen ominaisuudet

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Turn off computer after this song
fi: Sammuta tietokone tämän kappaleen jälkeen

en: Turn off computer when queue empty
fi: Sammuta tietokone kun jono on tyhjä

en: URL
fi: Osoite

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Unknown album
fi: Tuntematon albumi

en: Unknown field ({field})
fi: Tuntematon kenttä ({field})

en: Unknown filter :
fi: Tuntematon suodatin:

en: Unknown layout '%s'
fi: Tuntematon asettelu '%s'

en: Unnamed custom command
fi: Nimetön oma komento

en: Unnamed filter
fi: Nimetön suodatin

en: Untitled
fi: Nimetön

en: Update tags
fi: Päivitä tunnisteet

en: Update tags...
fi: Päivitä tunnisteet...

en: Use Equalizer
fi: Käytä taajuuskorjainta

en: Use MozEmbed
fi: Käytä MozEmbeddiä

en: Use ReplayGain
fi: Käytä ReplayGainia

en: Use WebKit
fi: Käytä WebKitiä

en: Use a master filter
fi: Käytä pääsuodatinta

en: Use gstreamer
fi: Käytä GStreameria

en: Use latin1 encoding if possible in id3v2 tags
fi: Käytä latin1-merkistöä id3v2-tunnisteissa jos mahdollista

en: Use the playing filter
fi: Käytä soittamissuodatinta

en: Use this picture as cover for album '{album}'
fi: Käytä tätä kuvaa albumin '{album}' kantena

en: Various artists
fi: Useita esittäjiä

en: Version
fi: Versio

en: View
fi: Näytä

en: Volume :
fi: Äänenvoimakkuus:

en: Warning : these are advanced options, don't change them unless you know what you are doing.
fi: Varoitus: nämä ovat lisäasetuksia, älä muuta niitä jos et tiedä mitä olet tekemässä.

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: When added
fi: Lisättäessä

en: When current song
fi: Soitettaessa

en: Whole library
fi: Koko kirjasto

en: Widget name
fi: Widgetin nimi

en: Wikipedia Locale
fi: Wikipedian maa-asetus

en: Will use default if not found
fi: Käytetään oletusta, jos ei löydy

en: Windows
fi: Ikkunat

en: Writing tags
fi: Kirjoitetaan tunnisteita

en: Year
fi: Vuosi

en: Year - Album
fi: Vuosi - albumi

en: Year - Artist
fi: Vuosi - esittäjä

en: Yes
fi: Kyllä

en: Zoom 1:1
fi: Mittakaava 1:1

en: Zoom in
fi: Suurenna

en: Zoom out
fi: Loitonna

en: Zoom to fit
fi: Sovita

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Insert column
fi: _Lisää sarake

en: _Remove this column
fi: _Poista tämä sarake

en: _Retry
fi: _Yritä uudelleen

en: _Skip
fi: _Ohita

en: _Sort by
fi: _Järjestys

en: add
fi: lisää

en: advanced options
fi: lisävalinnat

en: artist
fi: esittäjä

en: auto detect
fi: havaitse automaattisesti

en: automatic size
fi: automaattinen koko

en: back cover
fi: takakansi

en: before
fi: ennen

en: before %s
fi: ennen %s

en: between
fi: välillä

en: by {artist} from {album}
fi: esittäjän {artist} albumilta {album}

en: bytes
fi: tavua

en: check length now
fi: tarkista kesto nyt

en: check now
fi: tarkista nyt

en: cloud mode
fi: pilvitila

en: command :
fi: komento:

en: connection failed
fi: yhteys epäonnistui

en: connection failed.
fi: yhteys epäonnistui.

en: contains
fi: sisältää

en: contains %s
fi: sisältää %s

en: contains %s (case sensitive)
fi: sisältää %s (kirjainkoko merkitsee)

en: day
fi: päivä

en: days
fi: päivää

en: default
fi: oletus

en: default folder
fi: oletuskansio

en: delete selected filter
fi: poista valittu suodatin

en: delete selected grouping
fi: poista valittu ryhmittely

en: disc {disc}
fi: levy {disc}

en: doesn't contain %s
fi: ei sisällä %s

en: doesn't contain %s (case sensitive)
fi: ei sisällä %s (kirjainkoko merkitsee)

en: doesn't include %s
fi: ei sisällä %s

en: doesn't include artist %s
fi: ei sisällä esittäjää %s

en: doesn't match regexp %s
fi: ei vastaa säännöllistä lauseketta %s

en: doesn't match regexp %s (case sensitive)
fi: ei vastaa säännöllistä lauseketta %s (kirjainkoko merkitsee)

en: email
fi: sähköposti

en: empty
fi: tyhjä

en: entire collection
fi: koko kokoelma

en: error
fi: virhe

en: example :
fi: esimerkki:

en: example :
fi: esimerkki:

en: example : %s
fi: esimerkki: %s

en: examples :
fi: esimerkit:

en: false
fi: epätosi

en: file $current/$end
fi: tiedosto $current/$end

en: file: {filename}
fi: tiedosto: {filename}

en: filters
fi: suodattimet

en: font size depends on
fi: fonttikoko riippuu

en: front cover
fi: etukansi

en: google images
fi: Google-kuvat

en: google images (hi-res)
fi: Google-kuvat (korkealaatuinen)

en: has been played
fi: on soitettu

en: has been skipped
fi: on ohitettu

en: hours
fi: tuntia

en: icecast server
fi: Icecast-palvelin

en: id3v1 tag
fi: id3v1-tunniste

en: imported list
fi: tuotu lista

en: includes
fi: sisältää

en: includes %s
fi: sisältää %s

en: includes artist
fi: sisältää esittäjän

en: includes artist %s
fi: sisältää esittäjän %s

en: is
fi: on

en: is %s
fi: on %s

en: is 44.1kHz
fi: on 44,1 kHz

en: is a flac file
fi: on flac-tiedosto

en: is a lossless file
fi: on häviötön tiedosto

en: is a lossy file
fi: on häviöllinen tiedosto

en: is a mp3 file
fi: on mp3-tiedosto

en: is a musepack file
fi: on musepack-tiedosto

en: is a vorbis file
fi: on vorbis-tiedosto

en: is a wavepack file
fi: on wavepack-tiedosto

en: is an aac file
fi: on aac-tiedosto

en: is an alac file
fi: on alac-tiedosto

en: is an ape file
fi: on ape-tiedosto

en: is an mp4/m4a file
fi: on mp4/m4a-tiedosto

en: is false
fi: on epätosi

en: is mono
fi: on mono

en: is stereo
fi: on stereo

en: is true
fi: on tosi

en: isn't %s
fi: ei ole %s

en: isn't mono
fi: ei ole mono

en: isn't stereo
fi: ei ole stereo

en: last.fm plugin
fi: last.fm-liitännäinen

en: length of songs
fi: kappaleiden kesto

en: less than
fi: vähemmän kuin

en: less than %s ago
fi: alle %s sitten

en: lyricist
fi: sanoittaja

en: lyrics file
fi: sanoitustiedosto

en: maximum font size
fi: kirjasimen enimmäiskoko

en: minimum font size
fi: kirjasimen vähimmäiskoko

en: minutes
fi: minuuttia

en: month
fi: kuukausi

en: months
fi: kuukautta

en: more than
fi: enemmän kuin

en: more than %s ago
fi: yli %s sitten

en: mosaic mode
fi: mosaiikkitila

en: mplayer executable :
fi: mplayer-suoritustiedosto:

en: mplayer options :
fi: mplayer-valinnat:

en: name of the new filter
fi: uuden suodattimen nimi

en: name of the new grouping
fi: uuden ryhmittelyn nimi

en: never
fi: ei koskaan

en: never played
fi: ei koskaan soitettu

en: no picture
fi: ei kuvaa

en: no pictures
fi: ei kuvia

en: no plugins found
fi: liitännäisiä ei löytynyt

en: no to all
fi: ei kaikkiin

en: none
fi: ei mitään

en: normal
fi: tavallinen

en: not bootleg
fi: ei bootleg

en: number of songs
fi: kappaleiden määrä

en: open context window
fi: avaa asiayhteysikkuna

en: options
fi: valinnat

en: or %d seconds
fi: tai %d sekuntia

en: other
fi: muu

en: other file icon
fi: muu tiedostokuvake

en: output device :
fi: ulostuloon käytettävä laite:

en: page %d
fi: sivu %d

en: page {number}
fi: sivu {number}

en: password :
fi: salasana:

en: perl code
fi: perl-koodi

en: picture size
fi: kuvan koko

en: played>4
fi: soitettu > 4

en: port :
fi: portti:

en: quit
fi: lopeta

en: rating
fi: arvostelu

en: requires xdg-screensaver
fi: vaatii xdg-screensaverin

en: retry
fi: yritä uudelleen

en: retry in {seconds} s
fi: yritä uudelleen {seconds} sekunnin päästä

en: reverse order
fi: käänteinen järjestys

en: saved filters
fi: tallennetut suodattimet

en: saved groupings
fi: tallennetut ryhmittely

en: scan now
fi: etsi nyt

en: seconds
fi: sekuntia

en: show pictures
fi: näytä kuvat

en: small size
fi: pieni koko

en: sort by
fi: järjestys

en: static list
fi: staattinen lista

en: stop
fi: pysäytä

en: supports :
fi: tukee:

en: text mode
fi: tekstitila

en: the default is utf16 for ID3v2.3 and utf8 for ID3v2.4
fi: oletus on utf16 ID3v2.3:lle ja utf8 ID3v2.4:lle

en: the file {name}
fi: tiedosto {name}

en: times
fi: kertaa

[ctx: Field_aliases]
note: comma-separated list of field aliases for title, these are in addition to english aliases
en: title
fi: nimi

en: tools
fi: työkalut

en: true
fi: tosi

en: unknown
fi: tuntematon

en: unknown error
fi: tuntematon virhe

en: unnamed random mode
fi: nimetön satunnainen tila

en: url
fi: osoite

en: use album name
fi: käytä albumin nimeä

en: use default
fi: käytä oletusta

en: use gnome settings
fi: Käytä Gnomen asetuksia

en: use standard strftime variables
fi: käytä standardeja strftime-muuttujia

en: username :
fi: käyttäjätunnus:

en: weeks
fi: viikkoa

en: when file changes
fi: kun tiedosto muuttuu

en: when folder changes
fi: kun kansio muuttuu

en: x offset :
fi: x-siirtymä:

en: y offset :
fi: y-siirtymä:

en: year
fi: vuosi

en: years
fi: vuotta

en: yes to all
fi: kyllä kaikkiin

en: {album}
    <small>by</small> {artist}
fi: {album}
    <small>esittäjältä</small> {artist}

en: {folder} already exists
fi: {folder} on jo olemassa

en: {hours} hours {min} min {sec} s
fi: {hours} tuntia {min} min {sec} s

en: {hours}h {min}m {sec}s
fi: {hours} t {min} min {sec} s

en: {hours}h{min}m{sec}s
fi: {hours} t {min} m {sec} s

en: {min}m {sec}s
fi: {min} min {sec} s

en: {min}m{sec}s
fi: {min} m {sec} s

en: {songs} by {artists}
fi: {songs} esittäjiltä {artists}

en: {song} by {artist}
fi: {song} esittäjältä {artist}
