gnome-2048 master - en to fa translation catalogue (7 entries)

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: 2048
fa: ۲۰۴۸

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: 2048
fa: ۲۰۴۸

note: (itstool) path: credit/years
en: 2014
fa: ۲۰۱۴

note: (itstool) path: license/p
en: Creative Commons Share Alike 3.0
fa: نگارش ۳٫۰ پروانهٔ Creative Commons Share Alike

note: (itstool) path: media/span
en: GNOME 2048 logo
fa: نشان گنوم ۲۰۴۸

note: (itstool) path: page/title
en: <_:media-1/> GNOME 2048
fa: <_:media-1/> گنوم ۲۰۴۸

note: (itstool) path: page/p
en: <app>GNOME 2048</app> is a clone of Gabriele Cirulli's 2048, a puzzle game based on Veewo Studios' 1024.
fa: <app>گنوم ۲۰۴۸</app> بازسازی‌ای از ۲۰۴۸ گابریل سیریولی، یک بازی پازلی بر پایهٔ‌ ۱۰۲۴ ویوو استودیوز است.
