gnome-2048 master - en to el translation catalogue (40 entries)

en: Congratulations!
el: Συγχαρητήρια!

en: New Game
el: Νέο παιχνίδι

en: Keep Playing
el: Συνέχεια παιχνιδιού

en: Scores
el: Βαθμολογίες

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Help
el: Βοήθεια

en: About
el: Περί

en: Quit
el: Έξοδος

en: Window width
el: Πλάτος παραθύρου

en: Window width.
el: Το πλάτος του παραθύρου.

en: Window height
el: Ύψος παραθύρου

en: Window height.
el: Το ύψος του παραθύρου.

en: Window maximized
el: Μεγιστοποιημένο παράθυρο

en: Window maximization state.
el: Κατάσταση μεγιστοποίησης παραθύρου.

en: Number of rows
el: Πλήθος σειρών

en: Game grid number of rows.
el: Ο αριθμός σειρών για το πλέγμα

en: Number of columns
el: Πλήθος στηλών

en: Game grid number of columns.
el: Ο αριθμός στηλών για το πλέγμα

en: Target value
el: Τιμή επιβράβευσης

en: Tile value at which user is congratulated.
el: Η τιμή πλακιδίων στην οποία επιβραβεύεται ο χρήστης

en: Congrat on target tile
el: Επιβράβευση στο τελικό πλακίδιο

en: Whether the user shall be congratulated on obtaining target tile.
el: Αν ο χρήστης θα επιβραβεύεται όταν φτάνει στο τελικό πλακίδιο.

en: Animations speed
el: Ταχύτητα εφέ

en: Duration of animations: show tile, move tile, and dim tile.
el: Διάρκεια των εφέ κίνησης: εμφάνιση, μετακίνηση και φωτισμός πλακιδίου

en: Allow undo
el: Να επιτρέπεται η αναίρεση

en: Whether tile movements can be undone.
el: Αν μπορούν να αναιρεθούν οι κινήσεις.

en: Number of undo movements
el: Αριθμός κινήσεων αναίρεσης

en: Maximum number of tile movements that can be undone.
el: Μέγιστος αριθμός κινήσεων που μπορούν να αναιρεθούν.

en: Obtain the 2048 tile
el: Φτιάξτε το πλακίδιο 2048

en: Play the highly addictive 2048 game. GNOME 2048 is a clone of the popular single-player puzzle game. Gameplay consists of joining numbers in a grid and obtain the 2048 tile.
el: Παίξτε το εθιστικό παιχνίδι 2048. Το GNOME 2048 είναι ένας κλώνος του δημοφιλούς παιχνιδιού γρίφου. Σκοπός του παιχνιδιού είναι να προσθέσετε τους αριθμούς στο πλέγμα δημιουργώντας το πλακίδιο με τον αριθμό 2048.

en: Use your keyboard's arrow keys to slide all tiles in the desired direction. Be careful: all tiles slide to their farthest possible positions, you cannot slide just one tile or one row or column. Tiles with the same value are joined when slided one over the other.
el: Χρησιμοποιήστε τα βέλη του πληκτρολογίου για να μετακινήσετε τα πλακίδια στην επιθυμητή θέση. Προσοχή όμως: όλα τα πλακίδια μετακινούνται στην μακρύτερη δυναμή θέση, έτσι δεν μπορείτε να το μετακινήσετε κατά μία γραμμή ή στήλη. Τα πλακίδια με τον ίδιο αριθμό προσθέτονται μεταξύ τους όταν συρθεί το ένα πάνω από το άλλο.

en: With every new tile obtained you increase your score. If you think you can easily get the 2048 tile, do not let it stop you, the game does not end there, you can continue joining tiles and improving your score.
el: Με κάθε νέο πλακίδιο που δημιουργείτε η βαθμολογία σας αυξάνεται. Αν πιστεύετε πως μπορείτε εύκολα να φτάσετε στο 2048, μην σταματάτε, συνεχίστε να ενώνεται πλακίδια για να βελτιώσετε την βαθμολογία σας.

en: Originally created by Gabriele Cirulli, 2048 has gained much popularity due to it being highly addictive. Cirulli's 2048 is in turn a clone of the 1024 game and includes ideas from other clones.
el: Αναπτύχθηκε αρχικά από τον Gabriele Cirulli, το 2048 απέκτησε δημοσιότητα λόγω του ότι ήταν αρκετά εθιστικό. Η έκδοση 2048 του Cirulli είναι κλώνος του παιχνιδιού 1024 και περιέχει επίσης ιδέες από άλλες παραδοχές.

en: puzzle;
el: γρίφος;puzzle;

en: Grid size
el: Μέγεθος πλέγματος

en: Display congrats
el: Εμφάνιση επιβράβευσης

en: Game Over
el: Τέλος παιχνιδιού

en: You have obtained the %u tile
el: Δημιουργήσατε το πλακίδιο %u

en: A clone of 2048 for GNOME
el: Ένας κλώνος του 2048 για το GNOME

en: Copyright © 2014-2015 – Juan R. García Blanco
    Copyright © 2016 – Arnaud Bonatti
el: Πνευματικά δικαιώματα © 2014-2015 – Juan R. García Blanco
    Πνευματικά δικαιώματα © 2016 – Arnaud Bonatti
