gnome-2048 master - en to nb translation catalogue (16 entries)

en: Congratulations!
nb: Gratulerer!

en: New Game
nb: Nytt spill

en: Keep Playing
nb: Spill videre

en: Scores
nb: Poeng

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Help
nb: Hjelp

en: About
nb: Om

en: Quit
nb: Avslutt

en: Animations speed
nb: Animasjonshastighet

note: this is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: puzzle;
nb: puslespill;

en: Grid size
nb: Størrelse på rutenett

en: Display congrats
nb: Vis gratulasjon

en: Game Over
nb: Spillet er over

en: You have obtained the %u tile
nb: Du har oppnådd tittelen %u

en: A clone of 2048 for GNOME
nb: En klone av 2048 for GNOME
