gnome-2048 master - en to sr translation catalogue (44 entries)

en: Congratulations!
sr: Честитамо!

en: New Game
sr: Нова игра

en: Keep Playing
sr: Настави са игром

en: gnome-2048
sr: Гном-2048

en: Scores
sr: Резултати

en: Preferences
sr: Поставке

en: Help
sr: Помоћ

en: About
sr: О програму

en: Quit
sr: Изађи

en: Window width
sr: Ширина прозора

en: Window width.
sr: Ширина прозора.

en: Window height
sr: Висина прозора

en: Window height.
sr: Висина прозора.

en: Window maximized
sr: Увећан прозор

en: Window maximization state.
sr: Стање увећаног прозора.

en: Number of rows
sr: Број редова

en: Game grid number of rows.
sr: Број редова мреже.

en: Number of columns
sr: Број стубаца

en: Game grid number of columns.
sr: Број стубаца мреже.

en: Target value
sr: Вредност циља

en: Tile value at which user is congratulated.
sr: Вредност плочице при којој се честита кориснику.

en: Congrat on target tile
sr: Честитке за циљну плочицу

en: Whether the user shall be congratulated on obtaining target tile.
sr: Да ли ће се честитати кориснику када освоји циљну плочицу.

en: Animations speed
sr: Брзина анимације

en: Duration of animations: show tile, move tile, and dim tile.
sr: Трајање анимације: приказивање, померање и ишчезавање плочице.

en: Allow undo
sr: Омогући опозивање

en: Whether tile movements can be undone.
sr: Да ли померања плочице могу бити опозвана.

en: Number of undo movements
sr: Број опозивања потеза

en: Maximum number of tile movements that can be undone.
sr: Највећи број померања плочице која могу бити опозвана.

en: GNOME 2048
sr: Гном 2048

en: Obtain the 2048 tile
sr: Добијте 2048 плочицу

en: Play the highly addictive 2048 game. GNOME 2048 is a clone of the popular single-player puzzle game. Gameplay consists of joining numbers in a grid and obtain the 2048 tile.
sr: Играјте врло заразну игру 2048. Гном 2048 је преслик популарне игре слагалица за једног играча. Играње се састоји од спајања бројева у мрежи да би се добила плочица 2048.

en: Use your keyboard's arrow keys to slide all tiles in the desired direction. Be careful: all tiles slide to their farthest possible positions, you cannot slide just one tile or one row or column. Tiles with the same value are joined when slided one over the other.
sr: Користите стрелице на тастатури да погурате све плочице у жељеном правцу. Будите опрезни: све плочице клизе на своје најудаљеније могуће положаје, не можете погурати само једну плочицу или један ред или колону. Плочице са истом вредношћу се спајају када склизну једна изнад друге.

en: With every new tile obtained you increase your score. If you think you can easily get the 2048 tile, do not let it stop you, the game does not end there, you can continue joining tiles and improving your score.
sr: Са сваком новом добијеном плочицом повећавате резултат. Ако мислите да можете лако добити плочицу 2048, немојте на томе да се зауставите, игра се ту не завршава, можете наставити са спајањем плочица и побољшавањем резултата.

en: Originally created by Gabriele Cirulli, 2048 has gained much popularity due to it being highly addictive. Cirulli's 2048 is in turn a clone of the 1024 game and includes ideas from other clones.
sr: Изворно ју је направио Габриеле Ћирули, и као таква 2048 је стекла велику популарност због саме своје заразности. Ћирулијева 2048 је заправо преслик игре 1024 и укључује идеје из других преслика.

en: A running game having reached the 2048 tile
sr: Покренута игра је достигла 2048 плочице

note: this is a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
sr: Гномов пројекат

en: puzzle;
sr: слагалица;

en: Grid size
sr: Величина мреже

en: Display congrats
sr: Прилажи честиттања

en: Game Over
sr: Игра је завршена

en: You have obtained the %u tile
sr: Број освојених плочица: %u

en: A clone of 2048 for GNOME
sr: Преслик игре 2048 за Гнома

en: Copyright © 2014-2015 – Juan R. García Blanco
    Copyright © 2016 – Arnaud Bonatti
sr: Ауторска права © 2014-2015 – Хуан Р. Гарсија Бланко
    Ауторска права © 2016 – Арно Бонати
