gnome-activity-journal - en to el translation catalogue (77 entries)

en: print additional debugging information
el: εμφάνιση επιπρόσθετων πληροφοριών αποσφαλμάτωσης

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: Unable to connect to Zeitgeist:
el: Αδυναμία σύνδεσης με το Zeitgeist:

en: Today
el: Σήμερα

en: Yesterday
el: Χθες

en: Go to Today
el: Σημερινή μέρα

en: Type here to search...
el: Όροι αναζήτησης...

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Remove Pin
el: Ξεκαρφίτσωμα

en: Add Pin
el: Καρφίτσωμα

en: Delete item from Journal
el: Διαγραφή από το Ημερολόγιο

en: Delete all events with this URI
el: Διαγραφή των γεγονότων με το ίδιο URI

en: More Information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Send To...
el: Αποστολή προς...

en: Used With
el: Χρησιμοποιήθηκε ταυτόχρονα με

en: Launch this subject
el: Έναρξη αυτού του θέματος

en: Delete this subject
el: Διαγραφή αυτού του θέματος

en: Active Plugins:
el: Ενεργές πρόσθετες λειτουργίες:

en: Plugins
el: Πρόσθετες λειτουργίες

en: %s to %s
el: %s σε %s

en: Activity Journal
el: Ημερολόγιο δραστηριοτήτων

en: {source._desc_sing} with {event.subjects[0].text}
el: {source._desc_sing} με {event.subjects[0].text}

en: {source._desc_sing} with {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}
el: {source._desc_sing} με {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}

en: Available
el: Διαθέσιμος/η

en: Offline
el: Εκτός σύνδεσης

en: Away
el: Απουσιάζει

en: Busy
el: Απασχολημένος/η

en: with
el: με

en: Time Tracker
el: Καταγραφή χρόνου

en: {source._desc_sing} from {event.subjects[0].text}
el: {source._desc_sing} από {event.subjects[0].text}

en: {source._desc_sing} from {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}
el: {source._desc_sing} από {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}

en:  (%s Attachments)
el:  (%s Συνημμένα)

en: Note
    {event.subjects[0].text}
el: Σημείωση
    {event.subjects[0].text}

en: item | items
el[0]: αντικείμενο
el[1]: αντικείμενα

note: TODO: Move this into Zeitgeist's library, implemented properly
en: Worked with a Video
el: Εργασία με ένα Βίντεο

en: Worked with Videos
el: Εργασία με πολλά Βίντεο

en: Worked with Audio
el: Εργασία με Ήχο

en: Worked with an Image
el: Εργασία με Ήχους

en: Worked with Images
el: Εργασία με Εικόνες

en: Edited or Read Document
el: Επεξεργασία ή ανάγνωση ενός Εγγράφου

en: Edited or Read Documents
el: Επεργασία ή ανάγνωση πολλαπλών Εγγράφων

en: Edited or Read Code
el: Επεξεργασία ή ανάγνωση Κώδικα

en: Conversation
el: Συνομιλία

en: Conversations
el: Συνομιλίες

en: Visited Website
el: Επίσκεψη ιστότοπου

en: Visited Websites
el: Επίσκεψη ιστότοπων

en: Email
el: Μήνυμα αλληλογραφίας

en: Emails
el: Μηνύματα αλληλογραφίας

en: Other Activity
el: Άλλη δραστηριότητα

en: Other Activities
el: Άλλες δραστηριότητες

en: Edited or Read Note
el: Επεξεργασία ή ανάγνωση σημείωσης

en: Edited or Read Notes
el: Επεξεργασία ή ανάγνωση σημειώσεων

en: Video
el: Βίντεο

en: Music
el: Μουσική

en: Document
el: Έγγραφο

en: Image
el: Εικόνα

en: Source Code
el: Πηγαίος κώδικας

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: IM Message
el: Άμεσο μήνυμα

note: TODO: In a future, I'd be cool to make the day partitions configurable. This includes redefining what Morning/Afternoon/etc. are, but also changing the categories entirely (eg. "Work", "Lunch time", etc.). For this get_day_parts and other methods should take a timestamp of the relevant day so they c
en: Morning
el: Πρωί

en: Afternoon
el: Απόγευμα

en: Evening
el: Βράδυ

en: Switch to MultiView
el: Πολλαπλή προβολή

en: Switch to ThumbView
el: Προβολή εικονιδίων

en: Switch to TimelineView
el: Προβολή χρονογραμμής

en: Pinned Items
el: Καρφιτσωμένα αντικείμενα

en: Browse a chronological log of your activities and easily find files, contacts, etc.
el: Περιήγηση μιας χρονολογικής καταγραφής των δραστηριοτήτων σας, για εύκολη εύρεση αρχείων, επαφών, κλπ.

en: Accessibility
el: Προσιτότητα

en: Allow thumbnails as icons
el: Να επιτρέπονται μικρογραφίες ως εικονίδια

en: Amount of visible days
el: Πλήθος προβαλλόμενων ημερών

en: Customized height for the main window, in pixels (requires restart). Can't be bigger than the desktop's size.
el: Προσαρμοσμένο ύψος για το κύριο παράθυρο, σε εικονοστοιχεία (απαιτεί επανεκκίνηση). Δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από το μέγεθος της επιφάνειας εργασίας.

en: Customized width for the main window, in pixels (requires restart). Can't be bigger than the desktop's size.
el: Προσαρμοσμένο πλάτος για το κύριο παράθυρο, σε εικονοστοιχεία (απαιτεί επανεκκίνηση). Δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από το μέγεθος της επιφάνειας εργασίας.

en: The amount of days to show at once.
el: Το πλήθος των ημερών που θα εμφανίζονται ανά πάσα στιγμή.

en: Whether special accessibility options should be enabled (requires restart).
el: Κατά πόσο θα ενεργοποιηθούν ειδικές επιλογές προσιτότητας (απαιτείται επανεκκίνηση).

en: Whether to allow showing little thumbnails next to each activity (requires restart). If False, only generic mime-type icons will be used.
el: Κατά πόσο θα επιτρέπεται η εμφάνιση μικρογραφιών δίπλα σε κάθε δραστηριότητα (απαιτείται επανεκκίνηση). Αν απενεργοποιηθεί, θα εμφανίζονται μόνο γενικά εικονίδια τύπου MIME.

en: Window height
el: Ύψος παραθύρου

en: Window width
el: Πλάτος παραθύρου
