gnome-activity-journal - en to et translation catalogue (37 entries)

en: print additional debugging information
et: Kuva rohkem silumisteavet

en: ERROR
et: TÕRGE

en: Unable to connect to Zeitgeist:
et: Zeitgeist-iga ühendamine ebaõnnestus

en: Today
et: Täna

en: Yesterday
et: Eile

en: Go to Today
et: Mine tänasele päevale

en: Type here to search...
et: Otsimiseks trüki siia...

en: Preferences
et: Eelistused

en: More Information
et: Rohkem infot

en: Send To...
et: Saada...

en: Used With
et: Kasuta koos

en: Launch this subject
et: Käivita see objekt

en: Delete this subject
et: Kustuta see objekt

en: Active Plugins:
et: Aktiivsed pluginad:

en: Plugins
et: Pluginad

en: %s to %s
et: %s kuni %s

en: Available
et: Saadaolevad

en: Offline
et: Ühenduseta

en: Away
et: Eemal

en: Busy
et: Hõivatud

en: with
et: järgnevaga

en: Time Tracker
et: Ajatelg

en: Note
    {event.subjects[0].text}
et: Märge
    {event.subjects[0].text}

en: item | items
et[0]: kirje
et[1]: kirjed

en: Conversation
et: Vestlus

en: Conversations
et: Vestlused

en: Email
et: E-mail

en: Emails
et: E-mailid

en: Music
et: Muusika

en: Document
et: Dokumendid

en: Image
et: Pildid

en: Source Code
et: Lähtekood

en: Unknown
et: Tundmatu

en: IM Message
et: Välksõnumid

note: TODO: In a future, I'd be cool to make the day partitions configurable. This includes redefining what Morning/Afternoon/etc. are, but also changing the categories entirely (eg. "Work", "Lunch time", etc.). For this get_day_parts and other methods should take a timestamp of the relevant day so they c
en: Morning
et: Hommikul

en: Afternoon
et: Pärastlõunal

en: Evening
et: Õhtul
