gnome-activity-journal - en to id translation catalogue (18 entries)

en: ERROR
id: GALAT

en: Today
id: Hari ini

en: Yesterday
id: Kemarin

en: Type here to search...
id: Ketik disini untuk mencari...

en: Delete item from Journal
id: Hapus item dari jurnal

en: %s to %s
id: %s ke %s

en: Other Activity
id: Aktifitas Lainnya

en: Other Activities
id: Aktifitas Lainnya

en: Music
id: Musik

en: Document
id: Dokumen

en: Image
id: Gambar

en: Source Code
id: Kode Sumber

en: Unknown
id: Tidak Dikenali

note: TODO: In a future, I'd be cool to make the day partitions configurable. This includes redefining what Morning/Afternoon/etc. are, but also changing the categories entirely (eg. "Work", "Lunch time", etc.). For this get_day_parts and other methods should take a timestamp of the relevant day so they c
en: Morning
id: Pagi

en: Afternoon
id: Siang

en: Evening
id: Malam

en: Window height
id: Tinggi jendela

en: Window width
id: Lebar jendela
