gnome-activity-journal - en to sq translation catalogue (78 entries)

en: ERROR
sq: GABIM

en: Unable to connect to Zeitgeist:
sq: E pamundur për t'u lidhur me Zeitgeist:

en: Today
sq: Sot

en: Yesterday
sq: Dje

en: Go to Today
sq: Shko tek Sot

en: Go to the previous day
sq: Shko në ditën e mëparshme

en: Go to the next day
sq: Shko në ditën e ardhshme

en: Type here to search...
sq: Shtyp këtu për të kërkuar...

en: Preferences
sq: Preferencat

en: About
sq: Informacione

en: Remove Pin
sq: Hiq kapësën

en: Add Pin
sq: Shto kapës

en: Delete item from Journal
sq: Fshij artikullin nga ditari

en: Delete all events with this URI
sq: Fshij të gjitha ngjarjet me këtë URI

en: More Information
sq: Më Tepër Informacion

en: Send To...
sq: Dërgo Tek...

en: Used With
sq: Përdorur Me

en: Launch this subject
sq: Lësho këtë subjekt

en: Delete this subject
sq: Fshije këtë subjekt

en: Active Plugins:
sq: Shtojcat Aktive:

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Configuration
sq: Konfiguracioni

en: <span size="larger"><b>Loading Journal...</b></span>
sq: <span size="larger"><b>Duke Ngarkuar Ditarin...</b></span>

en: %s to %s
sq: %s tek %s

en: Activity Journal
sq: Ditari i aktiviteteve

en: {source._desc_sing} with {event.subjects[0].text}
sq: {source._desc_sing} me {event.subjects[0].text}

en: {source._desc_sing} with {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}
sq: {source._desc_sing} me {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}

en: Available
sq: I Disponueshëm

en: Offline
sq: Jashtë Linje

en: Away
sq: I Larguar

en: Busy
sq: I Zënë

en: with
sq: me

en: Time Tracker
sq: Ndjekës kohe

en: {source._desc_sing} from {event.subjects[0].text}
sq: {source._desc_sing} nga {event.subjects[0].text}

en: {source._desc_sing} from {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}
sq: {source._desc_sing} nga {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}

en: Note
    {event.subjects[0].text}
sq: Shënim
    {event.subjects[0].text}

en: item | items
sq[0]: element
sq[1]: elementët

note: TODO: Move this into Zeitgeist's library, implemented properly
en: Worked with a Video
sq: Punuar me nje Video

en: Worked with Videos
sq: Punuar me Video

en: Worked with Audio
sq: Punuar me zë

en: Worked with an Image
sq: Punuar me një imazh

en: Worked with Images
sq: Punuar me imazhe

en: Edited or Read Document
sq: Dokument i ndryshuar ose i lexuar

en: Edited or Read Documents
sq: Dokumenta të ndryshuar ose të lexuar

en: Edited or Read Code
sq: Kod i ndryshuar ose i lexuar

en: Conversation
sq: Bisedë

en: Conversations
sq: Bisedat

en: Visited Website
sq: faqe Interneti e Vizituar

en: Visited Websites
sq: faqe Interneti të Vizituara

en: Emails
sq: Email-e

en: Todo
sq: Për tu bërë

en: Todos
sq: Për tu bërë

en: Other Activity
sq: Aktivitet tjetër

en: Other Activities
sq: Aktivitete të tjera

en: Edited or Read Note
sq: Shënim i ndryshuar ose i lexuar

en: Edited or Read Notes
sq: Shenime të ndryshuara ose te lexuara

en: Software Development
sq: Bërje Programi

en: Software Developments
sq: Bërje programesh

en: Hide/Show GAJ
sq: fsheh/Shfaq GAJ

en: Music
sq: Muzikë

en: Document
sq: Dokument

en: Image
sq: Imazh

en: Source Code
sq: Kodi Burim

en: Unknown
sq: I Panjohur

note: TODO: In a future, I'd be cool to make the day partitions configurable. This includes redefining what Morning/Afternoon/etc. are, but also changing the categories entirely (eg. "Work", "Lunch time", etc.). For this get_day_parts and other methods should take a timestamp of the relevant day so they c
en: Morning
sq: Mëngjes

en: Afternoon
sq: Mbrëmje

en: Evening
sq: Mbrëmje

en: <b>Name: </b>
sq: <b>Emri: </b>

en: Pinned Items
sq: Elementët e fiksuar

en: Browse a chronological log of your activities and easily find files, contacts, etc.
sq: Shfleto kronologjinë e veprimtarisë tuaj dhe gjej lehtësisht skedarë, adresa, etj.

en: Accessibility
sq: Përdorshmëria

en: Amount of visible days
sq: Shuma e ditëve të dukshme

en: Customized height for the main window, in pixels (requires restart). Can't be bigger than the desktop's size.
sq: Gjatësia për dritaren kryesore, në piksel (kerkon rinisje). Nuk mund të jetë më e madhe se madhësia e desktop-it.

en: Customized width for the main window, in pixels (requires restart). Can't be bigger than the desktop's size.
sq: Gjerësia për dritaren kryesore, në piksel (kerkon rinisje). Nuk mund të jetë më e madhe se madhësia e desktop-it.

en: The amount of days to show at once.
sq: Shuma e ditëve për tu shfaqur në të njëjtën kohë.

en: Whether special accessibility options should be enabled (requires restart).
sq: Nëse mundësitë e veçanta të aksesueshmërisë duhet të jenë të aktivizuara (kerkon rinisje).

en: Window height
sq: Lartësia e dritares

en: Window width
sq: Gjerësia e dritares
