gnome-activity-journal - en to eo translation catalogue (24 entries)

en: print additional debugging information
eo: presi aldonan sencimigan informon

en: ERROR
eo: ERARO

en: Unable to connect to Zeitgeist:
eo: Ne eblas konekti al Zeitgeist:

en: Go to Today
eo: Iri hodiaŭen

en: Type here to search...
eo: Tajpu ĉi tie por traserĉi...

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Remove Pin
eo: Forigi pinglon

en: Add Pin
eo: Aldoni pinglon

en: Delete item from Journal
eo: Forigi eron el ĵurnalo

en: Delete all events with this URI
eo: Forigi ĉiujn okazintaĵojn per ĉi tiu URI

en: More Information
eo: Pliaj informoj

en: Send To...
eo: Sendi al...

en: {source._desc_sing} with {event.subjects[0].text}
eo: {source._desc_sing} kun {event.subjects[0].text}

en: {source._desc_sing} with {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}
eo: {source._desc_sing} kun {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}

en: Available
eo: Disponebla

en: Offline
eo: Malkonektita

en: Away
eo: Fora

en: Busy
eo: Okupata

en: with
eo: kun

en: {source._desc_sing} from {event.subjects[0].text}
eo: {source._desc_sing} de {event.subjects[0].text}

en: {source._desc_sing} from {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}
eo: {source._desc_sing} de {event.subjects[0].text}
    {event.subjects[0].uri}

en:  (%s Attachments)
eo:  (%s aldonaĵoj)

en: Note
    {event.subjects[0].text}
eo: Notaro
    {event.subjects[0].text}

en: item | items
eo[0]: ero
eo[1]: eroj
