gnome-alsamixer 0 - en to hr translation catalogue (18 entries)

en: Contributors:
hr: Mehanizam za preinaku sadržaja

en: An ALSA mixer for GNOME
hr: ALSA mikser za GNOME

en: GNOME ALSA Mixer
hr: GNOME ALSA Mikser

en: Card ID
hr: ID kartice

en: ALSA Card ID (usually 'default')
hr: ID ALSA kartice (obično 'default')

en: App
hr: Primijeni

en: Parent Application
hr: Aplikacija roditelj

en: Slider Style
hr: Stil klizača

en: _Single slider with pan
hr: _Jednostruki klizač s pločom

en: _Dual slider with lock
hr: _Dvostruki klizač sa zaključavanjem

en: Slider Toggle Style
hr: Stil preklapanja klizača

en: _Button
hr: _Gumb

en: _Checkbox
hr: _Kvadratić

en: Mixer
hr: Mikser

en: Lock
hr: Zaključano

en: ALSA mixer element
hr: Element ALSA miksera

en: Mute
hr: UtiĹĄan zvuk

en: Rec.
hr: Snim.
