gnome-applets master - en to ast translation catalogue (38 entries)

en: Geyes Manual
ast: Manual de Geyes

en: Geyes provides an entertaining way to track the mouse pointer around your screen, through a pair of moving eyes.
ast: Geyes apurre un mou entreteníu de siguir el punteru del mur na pantalla al traviés d'un par de güeyos que se mueve.

en: GNOME Documentation Project
ast: Proyeutu de Documentación de GNOME

en: Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License (GFDL), Version 1.1 or any later version published by the Free Software Foundation with no Invariant Sections, no Front-Cover Texts, and no Back-Cover Texts. You can find a copy of the GFDL at this <ulink type="help" url="help:fdl">link</ulink> or in the file COPYING-DOCS distributed with this manual.
ast: Garantízase'l permisu a copiar, distribuir y/o camudar esti documentu embaxo los términos de la Llicencia Llibre de Documentación de GNU (GFDL), Versión 1.1 u otra versión posterior espublizada pola Free Software Foundation con Seiciones Invariantes, ensin testos de cubierta delanterops y traseros. Pues atopar una copia de la GFDL nesti enllaz <ulink type="help" url="help:fdl">enllaz</ulink> o nel ficheru COPYING-DOCS distribuíu con esti manual.

en: This manual is part of a collection of GNOME manuals distributed under the GFDL. If you want to distribute this manual separately from the collection, you can do so by adding a copy of the license to the manual, as described in section 6 of the license.
ast: Esti manual ye parte d'una colección de manuales de GNOME distribuyíu so la GFDL. Si quier distribuyir esti manual por dixebráu de la colección, puede faelo añediendo una copia de la llicencia al manual, tal como se describi na sección 6 de la llicencia.

en: Many of the names used by companies to distinguish their products and services are claimed as trademarks. Where those names appear in any GNOME documentation, and the members of the GNOME Documentation Project are made aware of those trademarks, then the names are in capital letters or initial capital letters.
ast: Munchos de los nomes utilizaos poles empreses pa estremar los sos productos y servicios considérense marques comerciales. Cuando estos nomes apaezan na documentación de GNOME, y siempres que s'informara a los miembros del Proyectu de documentación de GNOME de diches marques comerciales, los nomes van apaecer en mayúscules o coles iniciales en mayúscules.

en: DOCUMENT IS PROVIDED ON AN "AS IS" BASIS, WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND, EITHER EXPRESSED OR IMPLIED, INCLUDING, WITHOUT LIMITATION, WARRANTIES THAT THE DOCUMENT OR MODIFIED VERSION OF THE DOCUMENT IS FREE OF DEFECTS MERCHANTABLE, FIT FOR A PARTICULAR PURPOSE OR NON-INFRINGING. THE ENTIRE RISK AS TO THE QUALITY, ACCURACY, AND PERFORMANCE OF THE DOCUMENT OR MODIFIED VERSION OF THE DOCUMENT IS WITH YOU. SHOULD ANY DOCUMENT OR MODIFIED VERSION PROVE DEFECTIVE IN ANY RESPECT, YOU (NOT THE INITIAL WRITER, AUTHOR OR ANY CONTRIBUTOR) ASSUME THE COST OF ANY NECESSARY SERVICING, REPAIR OR CORRECTION. THIS DISCLAIMER OF WARRANTY CONSTITUTES AN ESSENTIAL PART OF THIS LICENSE. NO USE OF ANY DOCUMENT OR MODIFIED VERSION OF THE DOCUMENT IS AUTHORIZED HEREUNDER EXCEPT UNDER THIS DISCLAIMER; AND
ast: EL DOCUMENTU APÚRRESE "TALO COMO", ENSIN GARANTÍA DE NENGÚN TIPU, NIN ESPLÍCITA NIN IMPLÍCITA INCLUYENDO, ENSIN LLIMITACIÓN, GARANTÍA DE QUE'L DOCUMENTU O VERSIÓN MODIFICADA D'ÉSTI ESCAREZA DE DEFECTOS COMERCIALES, SÍA AFECHU A UN FIN CONCRETU O INCUMPLA DALGUNA NORMATIVA. TOL RIESGU RELATIVU A LA CALIDÁ, PRECISIÓN Y UTILIDÁ DEL DOCUMENTU O LA SO VERSIÓN MODIFICADA RECAI N'USTÉ. SI CUALESQUIER DOCUMENTU O VERSIÓN MODIFICADA D'AQUÉL RESULTARA DEFEUTUOSU EN CUALESQUIER ASPEUTU, USTÉ (Y NON EL REDACTOR INICIAL, AUTOR O CONTRIBUYENTE) VA ASUMIR LOS COSTOS DE TOU ARREGLU, CALTENIMIENTU O CORREICIÓN NECESARIOS. ESTI ARRENUNCIU DE GARANTÍA YE UNA PARTE ESENCIAL D'ESTA LLICENCIA. NUN S'AUTORIZA L'USU DE NENGÚN DOCUMENTU NIN VERSIÓN MODIFICADA D'ÉSTI POL PRESENTE, SALVO DIENTRO DEL CUMPLIMIENTU DEL ARRENUNCIU;Y

en: UNDER NO CIRCUMSTANCES AND UNDER NO LEGAL THEORY, WHETHER IN TORT (INCLUDING NEGLIGENCE), CONTRACT, OR OTHERWISE, SHALL THE AUTHOR, INITIAL WRITER, ANY CONTRIBUTOR, OR ANY DISTRIBUTOR OF THE DOCUMENT OR MODIFIED VERSION OF THE DOCUMENT, OR ANY SUPPLIER OF ANY OF SUCH PARTIES, BE LIABLE TO ANY PERSON FOR ANY DIRECT, INDIRECT, SPECIAL, INCIDENTAL, OR CONSEQUENTIAL DAMAGES OF ANY CHARACTER INCLUDING, WITHOUT LIMITATION, DAMAGES FOR LOSS OF GOODWILL, WORK STOPPAGE, COMPUTER FAILURE OR MALFUNCTION, OR ANY AND ALL OTHER DAMAGES OR LOSSES ARISING OUT OF OR RELATING TO USE OF THE DOCUMENT AND MODIFIED VERSIONS OF THE DOCUMENT, EVEN IF SUCH PARTY SHALL HAVE BEEN INFORMED OF THE POSSIBILITY OF SUCH DAMAGES.
ast: EN NENGUNA CIRCUNSTANCIA NIN SEGÚN NENGÚN ARGUMENTU LLEGAL, SÍA POR MOTIVOS CULPOSOS (INCLUYIDA LA NEGLIXENCIA), CONTRACTUALES O D'OTRU TIPU, NIN EL AUTOR, NIN EL REDACTOR INICIAL, NIN CUALESQUIER COLLABORADOR, NIN CUALESQUIER DISTRIBUIDOR DEL DOCUMENTU O VERSIÓN MODIFICADA DEL MESMU, NIN CUALESQUIER PROVISOR DE CUALESQUIER DE DICHES PARTES, VAN SER RESPONSABLES, ÉNTE NENGÚN TERCERU, DE NENGÚN DAÑU O PREXUICIU DIREUTU, INDIREUTU, ESPECIAL, INCIDENTAL O CONSIGUIENTE DE NENGÚN TIPU, INCLUYÍOS, ENSIN LLIMITACIÓN, LOS DAÑOS POR PERDA DE FONDU DE COMERCIU, INTERRUPCIÓN DEL TRABAYU, FALLU O MAL FUNCIONAMIENTU INFORMÁTICU, NIN CUALESQUIER OTRU DAÑU O PERDA DERIVAOS DEL USU DEL DOCUMENTU Y LES VERSIONES MODIFICAES DEL MESMU, O RELLACIONÁU CON ELLO, INCLUSIVE SI SE COMUNICARA A AQUELLA PARTE LA POSIBILIDÁ DE TALOS DAÑOS.

en: DOCUMENT AND MODIFIED VERSIONS OF THE DOCUMENT ARE PROVIDED UNDER THE TERMS OF THE GNU FREE DOCUMENTATION LICENSE WITH THE FURTHER UNDERSTANDING THAT: <placeholder-1/>
ast: ESTI DOCUMENTU Y LES VERSIONES MODIFICAES DEL MESMU APÚRRENSE SEGÚN LES CONDICIONES ESTABLECÍES NA LLICENCIA DE DOCUMENTACIÓN LLIBRE DE GNU (GFDL) Y TENIENDO EN CUENTA QUE: <placeholder-1/>

en: GNOME Documentation Team
ast: Equipu de Documentación de GNOME

en: Version 2.8
ast: Versión 2.8

en: September 2004
ast: Setiembre de 2004

en: Geyes Applet Manual V2.6
ast: Manual del Applet Geyes V2.6

en: February 2004
ast: Febreru de 2004

en: Sun GNOME Documentation Team
ast: Equipu de Documentación de Sun de GNOME

en: Geyes Applet Manual V2.5
ast: Manual del Applet Geyes V2.5

en: September 2003
ast: Setiembre de 2003

en: Geyes Applet Manual V2.4
ast: Manual del Applet Geyes V2.4

en: August 2003
ast: Agostu 2003

en: Geyes Applet Manual V2.3
ast: Manual del Applet Geyes V2.3

en: January 2003
ast: Xineru 2003

en: Geyes Applet Manual V2.2
ast: Manual del Applet Geyes V2.2

en: August 2002
ast: Agostu 2002

en: Geyes Applet Manual V2.1
ast: Manual del Applet Geyes V2.1

en: June 2002
ast: Xunu 2002

en: Geyes Applet Manual V2.0
ast: Manual del Applet Geyes V2.0

en: March 2002
ast: Marzu 2002

en: gEyes Applet
ast: Applet gEyes

en: This manual describes version 2.8 of Geyes.
ast: Esti manual describe la versión 2.8 de Geyes.

en: Feedback
ast: Comentarios

en: To report a bug or make a suggestion regarding the Geyes applet or this manual, follow the directions in the <ulink url="ghelp:gnome-feedback" type="help">GNOME Feedback Page</ulink>.
ast: Pa informar d'un problema o facer una suxerencia tocante al applet Geyes o a esti manual, sigui les instrucciones na <ulink url="ghelp:gnome-feedback" type="help">Páxina de Comentarios de GNOME</ulink>.

en: Introduction
ast: Introducción

en: Geyes Applet
ast: Applet Geyes

en: Shows Geyes applet.
ast: Amosar applet Geyes.

note: ==== End of Figure =======================================
en: The <application>Geyes</application> applet provides an entertaining way to track the movement of the mouse pointer around your screen. The applet is an image of one or more eyes that follow the mouse pointer around the screen.
ast: L'aplet <application>Geyes</application> apurre un mou entreteníu de siguir el movimientu del punteru del mur na pantalla. L'applet consiste nuna imaxe d'un o más güeyos que siguen el punteru del mur pela pantalla.

en: To add <application>Geyes</application> to a panel, right-click on the panel, then choose <guimenuitem>Add to Panel</guimenuitem>. Select <application>Geyes</application> in the <application>Add to the panel</application> dialog, then click <guibutton>OK</guibutton>.
ast: P'amestar <application>Geyes</application> al panel, fai click drechu nel panel, entós escueyi <guimenuitem>Amestar al Panel</guimenuitem>. Seleiciona <application>Geyes</application> nel diálogu <application>Amestar al panel</application>, dempués calca en <guibutton>OK</guibutton>.

en: Preferences
ast: Preferencies

en: To configure <application>Geyes</application>, right-click on the <application>Geyes</application> applet, then choose <guimenuitem>Preferences</guimenuitem>. You can choose from a number of different themes. Each theme affects how the eyes look.
ast: Pa configurar <application>Geyes</application>, fai click drechu nel applet <application>Geyes</application>, dempués escueyi <guimenuitem>Preferencies</guimenuitem>. Pues escoyer ente dellos temes. Cada tema afecta a cómo mira'l güeyu.
