gnome-applets-2.0 - en to ast translation catalogue (745 entries)

en: _About
ast: _Tocante a

en: _Help
ast: _Aida

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ast: Preferencies d'acesu al _tecláu

en: AccessX Status Applet Factory
ast: Fábrica d'aplicacion d'estáu d'AccessX

en: Keyboard Accessibility Status
ast: Estau del acesu del tecláu

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ast: Fábrica d'aplicación d'estáu del tecláu

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ast: Ver l'estáu de les carauterístiques d'accesu del tecláu

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ast: Amosar l'estáu de les carauterístiques d'AccessX como camudamientos trabaos.

en: There was an error launching the help viewer: %s
ast: Hebo un fallu al llanciar el visor d'aida: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ast: Hebo un fallu al llanzar el diálogu de preferencies del tecláu: %s

en: AccessX Status
ast: Estáu d'AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ast: Amosar l'estáu del tecláu cuando les carauterístiques d'acesu tan n'usu.

en: XKB Extension is not enabled
ast: La extensión XKB nun ta furrulando.

en: Unknown error
ast: Fallu desconocíu

en: Error: %s
ast: Fallu %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ast: Amosar l'estáu de les carauterístiques d'accesu del tecláu

en: Battery Charge Monitor
ast: Monitor de carga de la batería

en: Battstat Factory
ast: Fábrica pal estáu de batería

en: Monitor a laptop's remaining power
ast: Amuesa la carga que-y queda a la batería nún portatil

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: System is running on AC power
ast: El sistema ta furrulando con CA

en: System is running on battery power
ast: El sistema ta furrulando con bateríes

en: Battery charged (%d%%)
ast: Batería cargada (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
ast: Tiempu que-y queda desconocíu (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
ast: Tiempu desconocíu (%d%%) hasta la su carga

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
ast[0]: queda %d minutu (%d%%)
ast[1]: queden %d minutos (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
ast[0]: Falta %d minutu pa cargase (%d%%)
ast[1]: Falten %d minutos pa cargase (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
ast[0]: queda %d hora (%d%%)
ast[1]: queden %d hores (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
ast[0]: Falta %d hora pa cargase (%d%%)
ast[1]: Falten %d hores pa cargase (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ast: %d %s %d %s (%d%%) que-y queden

en: hour | hours
ast[0]: hora
ast[1]: hores

en: minute | minutes
ast[0]: minutu
ast[1]: minutos

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ast: %d %s %d %s pa cargase (%d%%)

en: Battery Monitor
ast: Monitor de bateríes

en: Your battery is now fully recharged
ast: La batería ta llena

en: Battery Notice
ast: Alvertencia de batería

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
ast: Quéda-y un %d%% de la capacidá total de la so batería.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
ast[0]: Quédate %d minutu de batería (%d%% de la capacidá total).
ast[1]: Quédente %d minutos de batería (%d%% de la capacidá total).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ast: Pa evitar perder el so trabayu:
     • enchufe'l so portátil a una fonte d'alimentación externa, o
     • atroxe los documentos abiertos y apague'l portátil.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ast: Pa evitar perder el so trabayu:
     • suspenda'l so portátil p'aforrar enerxía,
     • enchufe'l so portátil a una fonte d'alimentación esterna, o
     • atroxe los sos documentos abiertos y apague'l portátil.

en: Your battery is running low
ast: Ta acabándose la batería

en: No battery present
ast: Nun hai nenguna batería

en: Battery status unknown
ast: Estáu de la batería desconocíu

en: There was an error displaying help: %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'aida: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ast: Esta aplicacion amuesa l'estáu de la batería del to portatil.

note: true
en: HAL backend enabled.
ast: Backend de HAL activáu.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
ast: Backend llegáu (No-HAL) activáu.

en: <b>Appearance</b>
ast: <b>Aspeutu</b>

en: <b>Notifications</b>
ast: <b>Avisu</b>

en: <small>(shows single image for status and charge)</small>
ast: <small>(amuesa una imaxe única pal estáu y la carga)</small>

en: <small>(two images: one for status, one for charge)</small>
ast: <small>(dos imáxenes: una pal estáu, otra pa la carga)</small>

en: Battery Charge Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor de carga de la batería

en: Show _percentage remaining
ast: Amosar _porcentax que-y queda

en: Show _time remaining
ast: Amosar _tiempu que-y queda

en: _Compact view
ast: Vista _compauta

en: _Expanded view
ast: Vista _expandida

en: _Notify when battery is fully recharged
ast: _Notificaime cuando la batería tea dafechu recargada

en: _Show time/percentage:
ast: Amo_sar tiempu/porcentax:

en: _Warn when battery charge drops to:
ast: _Avisar cuando la carga de la batería baxe hasta:

en: HAL error
ast: Error de HAL

en: Could not create libhal_ctx
ast: Nun pudo criase libhal_ctx

en: No batteries found
ast: Nun hai denguna batería

en: Unable to initialise HAL: %s: %s
ast: Nun pudo anicializase HAL: %s: %s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
ast: 0 pa denguna etiqueta, 1 pa porcentax y 2 pa tiempu restante.

en: Beep for warnings
ast: Sones pa les alvertencies

en: Beep when displaying a warning.
ast: Pitar al amosar una alvertencia.

en: Drain from top
ast: Vaciar dende arriba

en: Full Battery Notification
ast: Alvertencia de batería llena

en: Low Battery Notification
ast: Alvertencia de batería baxa

en: Notify user when the battery is full.
ast: Notificar al usuariu cuando la batería tea enllena.

en: Notify user when the battery is low.
ast: Notificar al usuariu cuando la batería tea baxa.

en: Red value level
ast: Nivel de valor collorau

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
ast: Amosar el mididor de batería vaciándose dende la so parte superior. Implementáu namái na vista tradicional de la batería.

en: Show the horizontal battery
ast: Amosar la batería horizontal

en: Show the time/percent label
ast: Amosar la etiqueta de tiempu/porcentax

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
ast: Amosar la batería tradicional horizontal nel panel.

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
ast: Amosar la batería haza arriba, más pequeña nel panel.

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ast: El nivel de batería per baxo del que ésta s'amuesa en bermeyu. Tamién el valor nel que s'amuesa l'alvertencia de batería baxa.

en: Upright (small) battery
ast: Batería vertical (pequeña)

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
ast: Usar el valor definíu en red_value como'l tiempu que queda p'amosar el diálogo d'alvertencia n'arróu d'un porcentax.

en: Warn on low time rather than low percentage
ast: Avisar cuando quede pocu tiempu n'arróu de baxu porcentax

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
ast: Porcentax

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
ast: Minutos que-y quedan

en: Battery Status Utility
ast: Utilidá d'estau de la batería

en: Battery fully re-charged
ast: Batería llena

en: Battery power low
ast: Batería baxa

en: Character Palette
ast: Tabla de carauteres

en: Charpicker Applet Factory
ast: Fábrica pa la mini-aplicación de seleutor de carauteres

en: Insert characters
ast: Enxertar carauteres

en: Available palettes
ast: Paletes afayaices

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
ast: Enxertar <<%s>>

en: Insert special character
ast: Enxertar carauter especial

en: insert special character %s
ast: enxertar carauter especial %s

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ast: Panel Gnome pa escoyer carauteres raros que nun tan nel mio teclau. Espublizáu embaxu GNU/GPL Llicencia Pública Xeneral

en: Characters shown on applet startup
ast: Carauteres amosaos al entamar l'aplicación

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
ast: OBSOLETU - Carauteres amosaos al entamar l'aplicación

en: List of available palettes
ast: Llista de paletes afayaíces

en: List of strings containing the available palettes.
ast: Llista de cadenes que contienen les paletes disponibles.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ast: Cadena escoyida pol usuariu la cabera vegada que usó l'aplicación. Esta cadena amosaráse cuando'l usuariu arrenque l'aplicación

en: _Edit
ast: E_ditar

en: _Palette:
ast: _Paleta:

en: Palette entry
ast: Entrada de paleta

en: Modify a palette by adding or removing characters
ast: Camudar una paleta xuntando o quitando carauteres

en: Add Palette
ast: Amestar paleta

en: Edit Palette
ast: Remanar paleta

en: Palettes list
ast: Llista de paletes

en: _Palettes:
ast: _Paletes:

en: Add button
ast: Amestar un botón

en: Click to add a new palette
ast: Calca p'amestar una paleta nueva

en: Edit button
ast: Editar botón

en: Click to edit the selected palette
ast: Calca pa editar la paleta escoyía

en: Delete button
ast: Esborriar el botón

en: Click to delete the selected palette
ast: Calca pa esborriar la paleta escoyida

en: Character Palette Preferences
ast: Preferencies de la tabla carauteres

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ast: Monitor de frecuencia de la CPU

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ast: Amosar l'escaláu de frecuencia de la CPU

en: A 0 value means to show cpu frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
ast: Un valor 0 significa amosar la frecuencia de la CPU, 1 amosar la frecuencia y les unidaes y 2 amosar un porcentax n'arróu de la frecuencia.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ast: Un valor de 0 significa amosar la miniaplicación en mou gráficu (namái pixmap), 1 amosar la miniaplicación en mou testu (non amosar el pixmap) y 2 amosar la miniaplicación en mou gráficu y testu.

en: CPU to Monitor
ast: CPU que quier monitorizar

en: Mode to show cpu usage
ast: Como s'amosará l'usu de la CPU

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
ast: Escoyer la CPU que quier monitorizar. Nun sistema d'un monoprocesador nun ties que camudar esto.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ast: El tipu de testu a amosar (si el testu ta activáu).

en: <b>Display Settings</b>
ast: <b>Axustes de Pantalla</b>

en: <b>Monitor Settings</b>
ast: <b>Axustes del Monitor</b>

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor de frecuencia de la CPU

en: Show CPU frequency as _frequency
ast: Amosar la frecuencia de la CPU como _frecuencia

en: Show CPU frequency as _percentage
ast: Amosar la frecuencia de la CPU como _porcentaxe

en: Show frequency _units
ast: Amosar les _unidaes de frecuencia

en: _Appearance:
ast: _Aspeutu:

en: _Monitored CPU:
ast: CPU _monitorizada:

en: Could not open help document
ast: Nun pudo abrise'l documentu d'aida

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ast: Esta utilidá amuesa la escala de frecuencies de la CPU d'anguañu.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ast: Esta utilidá amuesa la Frecuencia de la CPU d'anguañu

en: Graphic
ast: Gráficu

en: Text
ast: Testu

en: Graphic and Text
ast: Gráficu y testu

en: Frequency Scaling Unsupported
ast: Nun hai soporte pal escaláu de la frecuencia

note: If there is no cpufreq support it shows only the cpu frequency, * I think is better than do nothing. I have to notify it to the user, because * he could think that cpufreq is supported but it doesn't work succesfully
en: CPU frequency scaling unsupported
ast: Nun hai soporte pal escaláu de la frecuencia

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
ast: Nun podrás camudar la frecuencia na to máquina. La to máquina debió desconfigurase o nun tien hardware que sofite l'escaláu de frecuencia de la CPU.

en: Change CPU Frequency scaling
ast: Camudar la frecuencia d'escaláu de la CPU

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
ast: Necesítense privilexos pa camudar la frecuencia d'escaláu de la CPU

en: Disk Mounter
ast: Montador de discos

en: Drive Mount Applet Factory
ast: Fábrica de l'aplicación montador de discos

en: Factory for drive mount applet
ast: Fábrica de l'aplicación montador de discos

en: Mount local disks and devices
ast: Monta preseos y discos llocales

en: (mounted)
ast: (montáu)

en: (not mounted)
ast: (desmontáu)

en: Cannot execute '%s'
ast: Nun pue executase «%s»

en: _Play DVD
ast: _Reproducir DVD

en: _Play CD
ast: _Reproducir CD

en: _Open %s
ast: _Abrir %s

en: Un_mount %s
ast: Des_montar %s

en: _Mount %s
ast: _Montar %s

en: _Eject %s
ast: _Expulsar %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ast: Aplicación pa montar y desmontar volumes de bloques.

en: Interval timeout to check mount point status
ast: Periodu d'espera p'adicar l'estáu de los puntos de montaxe

en: Time in seconds between status updates
ast: Tiempu en segundos ente les actualizaciones del estáu

en: A set of eyeballs for your panel
ast: Güeyos pal so panel

en: Eyes
ast: Güeyos

en: Geyes Applet Factory
ast: Aplicación Geyes (Güeyos)

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
ast: Un xuego de güeyos pal panel de GNOME. Siguen el movimientu del mur.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ast: Los güeyos miren pal punteru del mur

en: Directory in which the theme is located
ast: Direutoriu au ta allugáu'l tema

en: Can not launch the eyes applet.
ast: Nun pue llanzase l'aplicación de güeyos.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ast: Fallu al tratar de cargar el tema.

en: Geyes Preferences
ast: Preferencies de Geyes

en: Themes
ast: Temes

en: _Select a theme:
ast: E_scueya un tema:

en: Alt+Control changes layout.
ast: Alt+Control pa camudar la distribución.

en: Alt+Shift changes layout.
ast: Alt+Mayús. camuda la distribución.

en: Arabic keymap
ast: Mapa de tecláu pal árabe

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Basque
ast: Euskera

en: Belgian
ast: Belga

en: Both Alt keys together change layout.
ast: Les dos tecles Alt al tiempu camuden la distribución.

en: Both Ctrl keys together change layout.
ast: Les dos tecles Ctrl al tiempu camuden la distribución.

en: Both Shift keys together change layout.
ast: Les dos tecles Mayús. al tiempu camuden la distribución.

en: Brazil Portuguese keymap
ast: Mapa de tecláu pal pertués brasileñu

en: Bulgarian Cyrillic
ast: Búlgaru cirílicu

en: Bulgarian keymap
ast: Mapa de tecláu pal búlgaru

en: CapsLock key changes layout.
ast: La tecla Bloq Mayús. camuda la distribución.

en: Control+Shift changes layout.
ast: Control+Mayús camuda la distribución.

en: Czech keymap
ast: Mapa de tecláu pal checu

en: Danish keymap
ast: Mapa de tecláu pal danés

en: Dutch keymap
ast: Mapa de tecláu pal holandés

en: English keymap
ast: Mapa de tecláu pal inglés

en: Estonian keymap
ast: Mapa de tecláu pal estoniu

en: Finnish keymap
ast: Mapa de tecláu pal finlandés

en: French Swiss
ast: Francés suizu

en: French Swiss keymap
ast: Mapa de tecláu pal francés suizu

en: French keymap
ast: Mapa de tecláu pal francés

en: French-Canadian 105-key
ast: Mapa de tecláu pal  francés canadiense 105-tecles

en: GB 102-key
ast: GB 102-tecles

en: GB 105-key
ast: GB 105-tecles

en: Generic Keyboard
ast: Tecláu xenéricu

en: Georgian Latin
ast: Xorxanu llatinu

en: Georgian Russian layout
ast: Distribución pal xorxanu rusu

en: Georgian keymap
ast: Mapa de tecláu pal xorxanu

en: German
ast: Alemán

en: German Swiss with Euro
ast: Alemán suizu col Euro

en: German keymap
ast: Mapa de tecláu pal alemán

en: Greek keymap
ast: Mapa de tecláu pal griegu

en: Hebrew keymap
ast: Mapa de tecláu pal hebreu

en: Hungarian 101-key latin 1
ast: Húngaru 101-tecles llatin 1

en: Hungarian 101-key latin 2
ast: Húngaru 101-tecles llatin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
ast: Húngaru 105-tecles llatin 1

en: Hungarian 105-key latin 2
ast: Húngaru 105-tecles llatin 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
ast: Tecláu húngaru PC/AT 101

en: Hungarian latin1
ast: Húngaru llatin 1

en: Icelandic keymap
ast: Mapa de tecláu pal islandés

en: Italian keymap
ast: Mapa de tecláu pal italianu

en: Japanese keymap
ast: Mapa de tecláu pal xaponés

en: Lao keymap
ast: Mapa de tecláu pa Laos

en: Layout shift behavior
ast: Comportamientu del cambéu de distribución

en: Left Alt key changes layout.
ast: La tecla Alt de la esquierda camuda la distribución

en: Left Ctrl key changes group.
ast: La tecla Ctrl de la esquierda camuda'l grupu.

en: Left Shift key changes group.
ast: La tecla Mayús. de la esquierda camuda'l grupu.

en: Left Win-key changes layout.
ast: La tecla Win camuda la distribución.

en: Lithuanian keymap
ast: Mapa de tecláu pal llituanu

en: Macedonian
ast: Macedoniu

en: Menu key changes layout.
ast: La tecla Menú camuda la distribución.

en: Mongolian alt keymap
ast: Mapa de tecláu pal mongol alt

en: Mongolian keymap
ast: Mapa de tecláu pal mongol

en: Mongolian phonetic keymap
ast: Mapa de tecláu pal mongol fonéticu

en: Norwegian
ast: Noruegu

en: Plain Russian keymap
ast: Mapa de tecláu pal rusu planu

en: Polish
ast: Polacu

en: Polish deadkeys
ast: Tecles muertes del polacu

en: Portugal
ast: Pertual

en: Portugal Deadkeys
ast: Tecles muertes del pertués

en: Portuguese keymap
ast: Mapa de tecláu pal pertués

en: Right Alt key changes layout.
ast: La tecla Alt drecha camuda la distribución.

en: Right Ctrl key changes group.
ast: La tecla Ctrl drecha camuda'l grupu.

en: Right Shift key changes group.
ast: La tecla Mayús. drecha camuda'l grupu.

en: Right Win-key changes layout.
ast: La tecla Win drecha camuda la distribución.

en: Russian Cyrillic
ast: Rusu cirílicu

en: Russian keymap
ast: Mapa de tecláu pal rusu

en: Serbian keymap
ast: Mapa de tecláu pal serbiu

en: Shift+CapsLock changes layout.
ast: Mayús.+Bloq. Mayús camuda la distribución.

en: Slovak keymap
ast: Mapa de tecláu pal eslovacu

en: Slovenian
ast: Eslovenu

en: Slovenian keymap
ast: Mapa de tecláu pal eslovenu

en: Spanish keymap
ast: Mapa de tecláu pal castellán

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
ast: Sun (¡non PC!) húngaru Tipu5 llatín 2

en: Swedish
ast: Suecu

en: Swedish keymap
ast: Mapa de tecláu pal suecu

en: Swiss keymap
ast: Mapa de tecláu pal suizu

en: Thai
ast: Tai

en: Thai Kedmanee
ast: Tailandés kedmanee

en: Thai keymap
ast: Mapa de tecláu pal tailandés

en: Turkish "F" keyboard
ast: Tecláu turcu "F"

en: Turkish "Q" keyboard
ast: Tecláu turcu "Q"

en: Turkish keymap
ast: Mapa de tecláu pal turcu

en: UK 105-key
ast: UK 105-tecles (Reinu Xuníu)

en: UK PC/AT keyboard
ast: Tecláu UK PC/AT (Reinu Xuníu)

en: US 101-key keyboard
ast: Tecláu US 101-tecles (Estaos Xuníos)

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
ast: Tecláu US 105-tecles (Estaos Xuníos con tecles windows)

en: US 84-key
ast: Tecláu US 84-tecles (estaos Xuníos)

en: US DEC 450
ast: US DEC 450 (Estaos Xuníos)

en: US IBM RS/6000
ast: US IBM RS/6000 (Estaos Xuníos)

en: US International
ast: Estaunidense internacional

en: US Macintosh
ast: Estaunidense Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
ast: Tecláu US PC/AT 101 (Estaos Xuníos)

en: US Silicon Graphics 101-key
ast: US Silicon Graphics 101-tecles (Estaos Xuníos)

en: US Sun type5
ast: US Sun tipu 5 (Estaos Xuníos)

en: Armenian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal Armeniu de Sun

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
ast: Mapa de tecláu turcu azerbayanu de Sun

en: Belarusian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu bielorrusu de Sun

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu pertués brasileñu USB de Sun

en: Brazil Portuguese Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pertués brasileñu de Sun

en: British Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de tecláu británicu Tipu 4 de Sun

en: British Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu británicu USB de Sun

en: British Sun keymap
ast: Mapa de tecláu británicu de Sun

en: Bulgarian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu búlgaru

en: Canadian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal canadiense de Sun

en: Czech Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal checu de Sun

en: Danish Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de tecláu pal danés Tipu 4 de Sun

en: Danish Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu pal danés USB de Sun

en: Danish Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal danés de Sun

en: Dutch Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal holandés de Sun

en: Estonian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal estoniu de Sun

en: Finnish Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal finlandés de Sun

en: French Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu pal francés USB de Sun

en: French Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal francés de Sun

en: German Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de tecláu alemán Tipo 4 de Sun

en: German Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu alemán USB de Sun

en: German Sun keymap
ast: Mapa de tecláu alemán

en: Hebrew Sun keymap
ast: Mapa de tecláu hebréu de Sun

en: Hungarian latin2 Sun keymap
ast: Mapa de tecláu latin2 húngaru de Sun

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
ast: Mapa de tecláu húngaru Tipo5 llatin 1

en: Icelandic Sun keymap
ast: Mapa de tecláu isllandés de Sun

en: Italian Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de tecláu italianu Tipo 4 de Sun

en: Italian Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu italianu USB de Sun

en: Italian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu italianu de Sun

en: Japanese Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de teclau pal xaponés de tipu 4 de Sun

en: Japanese Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal xaponés de Sun

en: Latvian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal lletón de Sun

en: Lithuanian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal llituanu de Sun

en: Macedonian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal macedoniu de Sun

en: Norwegian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal noruegu de Sun

en: Polish Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal polacu de Sun

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de tecláu pal pertués Tipu 4 de Sun

en: Portuguese Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal pertués de Sun

en: Romanian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal rumanu de Sun

en: Russian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu rusu de Sun

en: Serbian Sun standard keymap
ast: Mapa de tecláu estándar serbiu de Sun

en: Slovak Sun keymap
ast: Mapa de tecláu eslovacu de Sun

en: Slovenian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu eslovenu de Sun

en: Spanish Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de tecláu español Tipo 4 de Sun

en: Spanish Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu español USB de Sun

en: Spanish Sun keymap
ast: Mapa de tecláu español de Sun

en: Swedish Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de tecláu suecu Tipo 4 de Sun

en: Swedish Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu suecu USB de Sun

en: Swedish Sun keymap
ast: Mapa de tecláu suecu de Sun

en: Swiss German Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal alemán suizu de Sun

en: Thai Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal tailandés de Sun

en: Turkish Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal turcu de Sun

en: US Sun Type-4 keymap
ast: Mapa de tecláu pal inglés americanu Tipu 4 de Sun

en: US Sun USB keymap
ast: Mapa de tecláu pal inglés americanu USB de Sun

en: US Sun type5 keymap
ast: Mapa de tecláu pal inglés americanu Tipu 5 de Sun

en: Ukrainian Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal ucranianu de Sun

en: Vietnamese Sun keymap
ast: Mapa de tecláu pal vietnamita de Sun

en: Keyboard _Preferences
ast: _Preferencies del tecláu

en: Show Current _Layout
ast: Amosar _distribución actual

en: _Groups
ast: _Grupos

en: Keyboard Indicator
ast: Indicador del tecláu

en: Keyboard applet factory
ast: Fábrica d'applet del tecláu

en: Keyboard layout indicator
ast: Indicador de distribución del tecláu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Keyboard Layout "%s"
ast: Distribución del tecláu «%s»

en: Copyright (c) Sergey V. Udaltsov 1999-2004
ast: Copyright © Sergey V. Udaltsov 1999-2004

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
ast: Applet indicaor de la distribución del tecláu

en: Keyboard Indicator (%s)
ast: Indicador del tecláu (%s)

en: Keyboard Layout
ast: Disposición del tecláu

en: _Details
ast: _Detáis

en: _Update
ast: Act_ualizar

en: Factory for creating the weather applet.
ast: Fábrica pa criar l'aplicación meteorolóxica.

en: Gweather Applet Factory
ast: Fábrica de l'aplicación GWeather

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ast: Monitor de condiciones meteorolóxiques d'anguañu, y prediciones.

en: Weather Report
ast: Informe meteorolóxicu

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
ast: © 1999-2005 por S. Papadimitriou y otros

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ast: Un panel d'aplicación pa monitorizar les condiciones llocales del tiempu.

en: GNOME Weather
ast: El tiempu en GNOME

en: Weather Forecast
ast: Previsión meteorolóxica

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ast: Ciudá: %s
    Cielu: %s
    Temperatura: %s

en: Updating...
ast: Actualizando...

en: Details
ast: Detáis

en: City:
ast: Ciudá:

en: Last update:
ast: Cabera actualización:

en: Conditions:
ast: Condiciones:

en: Sky:
ast: Cielu:

en: Temperature:
ast: Temperatura:

en: Feels like:
ast: Sensación térmica:

en: Dew point:
ast: Puntu de condensación:

en: Relative humidity:
ast: Mugor rellativu:

en: Wind:
ast: Vientu:

en: Pressure:
ast: Presión:

en: Visibility:
ast: Visibilidá:

en: Sunrise:
ast: Alborecer:

en: Sunset:
ast: Aséu:

en: Current Conditions
ast: Condiciones actuales

en: Forecast Report
ast: Informe del pronósticu

en: See the ForeCast Details
ast: Ver detalles del pronósticu

en: Forecast
ast: Pronósticu

en: Radar Map
ast: Mapa de radar

en: _Visit Weather.com
ast: _Visitar Weather.com

en: Visit Weather.com
ast: Visitar Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
ast: Calca pa dir a Weather.com

en: Forecast not currently available for this location.
ast: El parte del tiempu entá nun ta disponible pa esti llugar.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
ast: Vista del llugar

en: Select Location from the list
ast: Escueye'l llugar dende la llista

en: Update spin button
ast: Actualizar el botón d'opciones

en: Spinbutton for updating
ast: Botón d'opciones p'actualizar

en: Address Entry
ast: Entrada de señes

en: Enter the URL
ast: Introducir la URL

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
ast: Falló al cargar la base de datos XML de llugares. Informe d'esto como un fallu.

en: Weather Preferences
ast: Preferencies de meteoroloxía

en: _Automatically update every:
ast: _Actualizar de secute cada:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
ast: Unidá de _temperatura:

en: Default
ast: Predetermináu

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
ast: Centígraos

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
ast: Unidá de la velocidá del _vientu:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
ast: ñudos

en: Beaufort scale
ast: Escala Beaufort

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
ast: Unidá de _presión:

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
ast: Unidá de _visibilidá

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
ast: metros

note: TRANSLATOR: The distance unit "kilometers"
en: km
ast: Km

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
ast: milles

en: Enable _radar map
ast: Activar el mapa de _radar

en: Use _custom address for radar map
ast: Usar direición personalizada pal mapa de radar

en: A_ddress:
ast: D_ireición/es:

en: Update
ast: Autualizar

en: minutes
ast: minutos

en: Display
ast: Pantalla

en: General
ast: Xeneral

en: _Select a location:
ast: E_scoyer un llugar:

en: _Find:
ast: _Guetar:

en: Find _Next
ast: Guetar _siguiente

en: Location
ast: Llocalización

en: Invest
ast: Inversiones

en: Track your invested money.
ast: Siga les sos inversiones.

en: _Refresh
ast: _Actualizar

en: Auto _refresh
ast: Auto _refrescar

en: Downloading chart from <b>Yahoo!</b>
ast: Descargando la gráfica dende <b>Yahoo!</b>

en: Exponential moving average:
ast: Media móvil exponencial:

en: Fast stoch
ast: Estocástica rápida

en: Financial Chart
ast: Gráfica financiera

en: Indicators:
ast: Indicadores:

en: Moving average:
ast: Media móvil:

en: Slow stoch
ast: Estocástica lenta

en: Splits
ast: Divisiones

en: Volumes
ast: Volumenes

en: _Graph style:
ast: Estilu de _gráfica:

en: _Options
ast: _Opciones

en: _Ticker symbol:
ast: Símbolu de co_tizaciones:

en: <b>Stocks</b>
ast: <b>Acciones</b>

en: <i><small><b>Note:</b> Quotes are delayed at least 15 minutes.
    <b>Source: </b> Yahoo!</small></i>
ast: <i><small><b>Nota:</b> Les cotizaciones tienen polo menos 15 minutos de retrasu.
    <b>Orixe: </b> Yahoo!</small></i>

en: Invest Preferences
ast: Preferencies d'inversión

en: label
ast: etiqueta

note: a) We aren't configured yet
en: <b>You have not entered any stock information yet</b>
ast: <b>Entá nun introfuxo denguan información d'aiciones</b>

en: <b>No stock quotes are currently available</b>
ast: <b>Anguaño nun hai denguna aición disponible</b>

en: The server could not be contacted. The computer is either offline or the servers are down. Try again later.
ast: Nun pudo contautase col servidor. L'equipu o ta fuera de llinia o cayeren los servidores. Téntelo de nuevu más sero.

en: Financial Chart - %s
ast: Gráfica financiera - %s

en: Opening Chart
ast: Abriendo gráfica

en: Chart downloaded
ast: Gráfica descargada

en: Chart could not be downloaded
ast: Nun pudo descargase la gráfica

en: Invest Applet
ast: Miniaplicación d'inversiones

en: Symbol
ast: Símbolu

en: Amount
ast: Importe

en: Price
ast: Preciu

en: Commission
ast: Comisión

en: Invest could not connect to Yahoo! Finance
ast: Inversiones nun pudo contautar con Yahoo! Finance

en: Updated at %s
ast: Actualizáu el %s<

note: Translators: This is share-market jargon. It is the percentage change in the price of a stock. The %% gets changed to a single percent sign and the %+.2f gets replaced with the value of the change.
en: Quotes average change %%: %+.2f%%
ast: Cambéu promediu de les aiciones %%: %+.2f%%

note: Translators: This is share-market jargon. It refers to the total difference between the current price and purchase price for all the shares put together. i.e. How much money would be earned if they were sold right now.
en: Positions balance: %+.2f
ast: Balance de les posiciones: %+.2f

note: model: SYMBOL, TICKER_ONLY, BALANCE, BALANCE_PCT, VALUE, VARIATION_PCT, PB Translators: these words all refer to a stock. Last is short for "last price". Gain is referring to the gain since the stock was purchased.
en: Ticker
ast: Indicador

en: Last
ast: Caberu

en: Change %
ast: Camudar %

en: Chart
ast: Gráficu

en: Gain
ast: Ganancia

en: Gain %
ast: Ganancia %

en: Deskbar (formerly Mini-Commander)
ast: Deskbar (anterior Mini-Commander)

en: Deskbar (transparent upgrade from Mini-Commander)
ast: Barra d'escritoriu (actualización tresparente de Mini-Commander)

en: Command Line
ast: Llinia de Comandu

en: MiniCommander Applet Factory
ast: Aplicación Mini-Commander

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
ast: Esta aplicación de GNOME enxerta una llinia de comandu al panel. Trái completáu de comandos, hestóricu de comandos y permite camudar macros.

en: No items in history
ast: Nun hai elementos nel hestóricu

note: build file select dialog
en: Start program
ast: Llanzar el programa

en: Command line
ast: Llinia de comandu

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
ast: Escribe un comandu equí pa executalu

en: Cannot get schema for %s: %s
ast: Nun s'alcuentra l'esquema pa %s:%s

en: Cannot set schema for %s: %s
ast: Nun pue facese l'esquema pa %s:%s

en: Set default list value for %s
ast: Afitar el valor predetermináu de llista pa %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
ast: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL ta definíu, nun s'instalen esquemes

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
ast: Tien de definise la variable d'entornu de GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
ast: Fallu al acceder a la configurción de la(es) fonte(s):%s

en: Error syncing config data: %s
ast: Fallu al sincronizar los datos de configuración: %s

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
ast: Llista de les entraes que caltienen cadenes pa comandos  macro de GConfValue

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
ast: Llista d'entraes de GConfValue que caltienen cadenes pa los patrones de macro.

en: Macro command list
ast: Llista de comandos de macro

en: Macro pattern list
ast: Llista de patrones de macro

en: <b>Auto Completion</b>
ast: <b>Autocompletáu</b>

en: <b>Colors</b>
ast: <b>Colores</b>

en: <b>Size</b>
ast: <b>Tamañu</b>

en: Add New Macro
ast: Axuntar una Macro nueva

en: Co_mmand:
ast: Co_mandu:

en: Command Line Preferences
ast: Preferencies de la llinia d'ordes

en: Command line _background:
ast: _Fondu de la llinia d'ordes:

en: Command line _foreground:
ast: Color de la llinia d'ordes:

en: E_nable history-based auto completion
ast: Activa autocompletar basáu _n'hestóricu

en: Pick a color
ast: Escueya un color

en: _Add Macro...
ast: _Axuntar Macro...

en: _Delete Macro
ast: _Desaniciar Macro

en: _Pattern:
ast: _Patrón:

en: _Use default theme colors
ast: _Usar los colores predefiníos del tema

en: _Width:
ast: _Anchu:

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
ast: Trata de rellenar de miente automática un comandu dende l'hestorial de comandos metíos.

en: Background color, blue component
ast: Color de fondu, componente azul

en: Background color, green component
ast: Color de fondu, componente verde

en: Background color, red component
ast: Color de fondu, componente bermeya

en: Foreground color, blue component
ast: Color frontal, componente azul

en: Foreground color, green component
ast: Color de testu, componente verde

en: Foreground color, red component
ast: Color de testu, componente bermeya

en: History list
ast: Llista d'hestóricu

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
ast: Llista d'entraes de GConfValue que caltienen cadenes pa les entraes hestóriques.

en: Not used anymore
ast: Yá nun s'usa

en: Perform history autocompletion
ast: Autocompletar col hestóricu.

en: Show a frame surrounding the applet.
ast: Amosar marcu al rodiu l'aplicación.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
ast: Amosar manexador pa poder separtar l'aplicación del panel.

en: Show frame
ast: Amosar cuadru

en: Show handle
ast: Amosar manexador

en: The blue component of the background color.
ast: El componente azul del color de fondu.

en: The blue component of the foreground color.
ast: El componente azul del color de frente.

en: The green component of the background color.
ast: El componente verde del color de fondu.

en: The green component of the foreground color.
ast: El componente verde del color de frente.

en: The red component of the background color.
ast: El componente bermeyu del color de fondu.

en: The red component of the foreground color.
ast: El componente bermeyu del color de frente.

en: This per-applet key is deprecated in favour of the global key, /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.
ast: Esta clave por aplicación declaróse obsoleta pola clave global, /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.

en: Use the default theme colors
ast: Usar los colores predeterminaos pol tema

en: Use theme colors instead of custom ones.
ast: Usa los colores del tema n'arróu de los personalizaos.

en: Width
ast: Anchor

en: Width of the applet
ast: Anchor de la miniaplicación

en: Browser
ast: Ñavegador

en: Click this button to start the browser
ast: Calque esti botón p'aniciar el ñavegador

en: History
ast: Hestoria

en: Click this button for the list of previous commands
ast: Calque esti botón pa ver la llista de comandos usaos

en: Command line has been disabled by your system administrator
ast: L'alministrador del so sistema desactivó la llinia de comandos

en: Mini-Commander applet
ast: Aplicación Mini-Commander

en: This applet adds a command line to the panel
ast: Esta aplicación amesta una llinia de comadu al panel

en: You must specify a pattern
ast: Tien d'especificar un patrón

en: You must specify a pattern and a command
ast: Tien d'especificar un patrón y un comandu

en: You must specify a command
ast: Tien d'especificar un comandu

en: You may not specify duplicate patterns
ast: Nun pue especificar patrones duplicaos

en: Pattern
ast: Patrón

en: Command
ast: Comandu

en: Adjust the sound volume
ast: Axusta'l volume del soníu

note: tooltip over applet
en: Volume Control
ast: Control de Volume

en: Mu_te
ast: _Silenciar

en: _Open Volume Control
ast: Abrir el C_ontrol de Volume

en: Volume Applet
ast: Aplicación del Volume

en: The volume control did not find any elements and/or devices to control. This means either that you don't have the right GStreamer plugins installed, or that you don't have a sound card configured.
ast: El control de volume nun alcontró dengún elementu y/o preséu que remanar. Esto quier dicir que nun tien los plugins correutos de GStreamer instalaos o que nun tien una tarxeta de soníu configurada.

en: You can remove the volume control from the panel by right-clicking the speaker icon on the panel and selecting "Remove From Panel" from the menu.
ast: Pue quitar el control de volume del panel calcando col botón drechu sobro l'iconu del altavoz nel panel y seleicionando «Quitar del panel» del menú.

en: Failed to start Volume Control: %s
ast: Fallu al aniciar el Control de Volume: %s

en: %s: muted
ast: %s: silenciáu

en: Failed to display help: %s
ast: Fallu al amosar l'aida: %s

en: Volume control for your GNOME Panel.
ast: Control de volume pal so panel de GNOME.

en: Using GStreamer 0.10.
ast: Usando GStreamer 0.10.

en: Mute
ast: Callar

en: Volume Control...
ast: Control de Volume...

en: Unknown Volume Control %d
ast: Control de volume desconocíu %d

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
ast: Canal controláu pola aplicación. Namái pa configuraciones d'OSS

en: Saved mute state
ast: Guardáu l'estáu de silenciu

en: Saved volume to restore on startup
ast: Volume guardáu pa restauralu nel entamu

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
ast: Preferencies del control de volume

en: Select the device and track to control.
ast: Escueya'l dispositivu y pista a remanar

en: Activate and monitor a dial-up network connection
ast: Activar y monitorizar una conexón de marcáu telefónicu

en: Modem Monitor
ast: Monitor del módem

en: _Activate
ast: _Activar

en: _Deactivate
ast: _Desactivar

en: _Properties
ast: _Propiedaes

en: Time connected: %.1d:%.2d
ast: Tiempu coneutáu: %.1d:%2d

en: Not connected
ast: Non coneutáu

en: Could not launch network configuration tool
ast: Nun pudo llanzase la erbía pa la configuración de la rede

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
ast: Decátese de que tea instalao nel camín correutu y que tien los permisos afayaízos

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
ast: Aplicación p'activar y monitorizar una conexón de rede de marcáu telefónicu.

en: <span weight="bold" size="larger">Connecting with Internet Service Provider</span>
ast: <span weight="bold" size="larger">Conectando col proveedor de servicios d'Internet</span>

en: A system load indicator
ast: Indicador de les bateries del sistema

en: System Monitor
ast: Monitor del Sistema

en: _Open System Monitor
ast: Abrir el m_onitor del sistema

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ast: Un monitor de carga p'amosar gráficos pala CPU, RAM y Swap, arriendes del tráficu de la rede.

en: There was an error executing '%s': %s
ast: Fallu al executar '%s': %s

en: Processor
ast: Procesador

en: Memory
ast: Memoria

en: Network
ast: Rede

en: Swap Space
ast: Espaciu Swap

en: Load Average
ast: Media de la Carga

en: Disk
ast: Discu

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
ast: %s:
    %u%% n'usu por programes
    %u%% n'usu como caché

en: The system load average is %0.02f
ast: La carga media del sistema ye del %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
ast: %s:
    Recibiendo %s
    Unviando %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
ast[0]: %s:
    %u%% n'usu
ast[1]: %s:
    %u%% n'usu

en: CPU Load
ast: Carga de la CPU

en: Memory Load
ast: Carga de memoria

en: Net Load
ast: Carga de rede

en: Swap Load
ast: Carga de la Swap

en: Disk Load
ast: Carga del discu

en: Applet refresh rate in milliseconds
ast: Tiempu de recarga de l'aplicación en milisegundos

en: Background color for disk load graph
ast: Color del fondu pal gráficu de carga del discu

en: CPU graph background color
ast: Color del fondu pal gráficu de carga de la CPU

en: Enable CPU load graph
ast: Activar el gráficu de carga de la CPU

en: Enable disk load graph
ast: Activar el gráficu de carga del discu

en: Enable load average graph
ast: Activar el gráficu de promediu de carga

en: Enable memory load graph
ast: Activar el gráficu de carga de memoria

en: Enable network load graph
ast: Activar el gráficu de carga de la rede

en: Enable swap load graph
ast: Activar el gráficu de carga de la swap

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ast: Pa los paneles horizontales, l'anchor de los gráficos en píxeles pa los paneles verticales ye l'altor de los gráficos.

en: Graph color for buffer memory
ast: El color del gráficu pa la memoria del buffer

en: Graph color for cached memory
ast: El color del gráficu pala memoria caché

en: Graph color for disk read
ast: Color del gráficu pa les llectures de discu

en: Graph color for disk write
ast: El color del gráficu pa les escritures de discu

en: Graph color for input network activity
ast: Color del grafu pa l'actividá d'entrada de rede

en: Graph color for iowait related CPU activity
ast: El color del gráficu pa la espera d'E/S según la actividá de la CPU

en: Graph color for load average
ast: El color del gráficu pal promediu de carga

en: Graph color for loopback network usage
ast: Color del grafu pa l'usu de la rede loopback

en: Graph color for nice-related CPU activity
ast: El color del gráficu pa l'actividá de la CPU según la prioridá

en: Graph color for output network activity
ast: Color del grafu pa l'actividá de salida de rede

en: Graph color for shared memory
ast: El color del gráficu pa la memoria compartida

en: Graph color for system-related CPU activity
ast: El color del gráficu pa l'actividá de la CPU según el sistema

en: Graph color for user-related CPU activity
ast: El color del gráficu pa l'actividá de la CPU según l'usuariu

en: Graph color for user-related memory usage
ast: El color del gráficu pal usu de memoria según l'usuariu

en: Graph color for user-related swap usage
ast: El color del gráficu pal usu de swap según l'usuariu

en: Graph size
ast: Tamañu del gráficu

en: Load graph background color
ast: Color de fondu del gráficu de carga del sistema

en: Memory graph background color
ast: Color de fondu del gráficu d'usu de memoria

en: Network graph background color
ast: Color de fondu del gráficu de rede

en: Swap graph background color
ast: Color de fondu del gráficu de swap

en: The desktop description file to execute as the system monitor
ast: El ficheru de descripción del escritoriu qu'executar como'l monitor del sistema

en: Monitored Resources
ast: Recursos monitorizaos

en: _Processor
ast: _Procesador

en: _Memory
ast: _Memoria

en: _Network
ast: _Rede

en: S_wap Space
ast: Espaciu S_wap

en: _Load
ast: _Carga

en: _Harddisk
ast: _Discu duru

en: Options
ast: Opciones

en: System m_onitor width:
ast: Anchor del m_onitor del sistema:

en: System m_onitor height:
ast: Altor del monitor del sistema:

en: Sys_tem monitor update interval:
ast: Intervalu d'actualización del monitor del sis_tema:

en: milliseconds
ast: milisegundos

en: Colors
ast: Colores

en: _User
ast: _Usuariu

en: S_ystem
ast: Si_stema

en: N_ice
ast: Pr_ioridá

en: I_OWait
ast: Espera _E/S

en: I_dle
ast: I_nactivu

en: Sh_ared
ast: Compartía

en: Cach_ed
ast: Cach_eada

en: F_ree
ast: Llib_re

en: _In
ast: _Entrada

en: _Out
ast: _Salida

en: _Background
ast: _Fondu

en: _Used
ast: _Usáu

en: _Free
ast: _Llibre

en: Load
ast: Cargar

en: _Average
ast: _Media

en: Harddisk
ast: Discu duru

en: _Read
ast: _Llectura

en: _Write
ast: _Escritura

en: System Monitor Preferences
ast: Preferencies del monitor del sistema

en: CD Player (Deprecated)
ast: Reproductor de CD (vieyu)

en: Panel applet for playing audio CDs
ast: Aplicación de panel pa reproducir CDs de soníu

en: Alert you when new mail arrives
ast: Avisaime en cuantes aporte un corréu nuevu

en: Inbox Monitor (Deprecated)
ast: Monitor de bandexa d'entrada (Obsoletu)

en: Volume Control (Deprecated)
ast: Control de Volume (Desusu)

en: Factory for deprecating applets
ast: Utilidá pa convertir aplicaciones en obsoletes

en: Null Applet Factory
ast: Utilidá d'aplicaciones nules

en: Monitor the quality of a wireless network link
ast: Amuesa la calidá d'un enllaz de rede inalámbricu

en: Wireless Link Monitor
ast: Monitor d'enllaz inalámbricu

en: Some panel items are no longer available
ast: Dalgunos elementos del panel nun furrularán dende agora

en: One or more panel items (also referred to as applets) are no longer available in the GNOME desktop.
ast: Ún o más elementos del panel (tamién denomaos aplicaciones) nun furrulen nel escritoriu GNOME.

en: These items will now be removed from your configuration:
ast: Estos elementos quitaránse de la so configuración:

en: You will not receive this message again.
ast: Esti mensax nun s'amosará otra vegada.

en: Tomboy (ne Stickynotes)
ast: Tomboy (enantes Notes adhesives)

en: Tomboy (transparent upgrade from stickynotes)
ast: Tomboy (actualización tresparente de notes adhesives)

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ast: Crea, amuesa y alministra notes nel escritoriu

en: Sticky Notes
ast: Notes

en: Sticky Notes Applet Factory
ast: Aplicación pa facer notes

en: Hi_de Notes
ast: _Ocultar notes

en: _Delete Notes
ast: _Desaniciar les notes

en: _Lock Notes
ast: Bloquiar _les notes

en: _New Note
ast: Nota _nueva

en: This note is locked.
ast: Esta nota ta bloquiada.

en: This note is unlocked.
ast: Esta nota ta bloquiada.

en: <b>Behavior</b>
ast: <b>Comportamientu</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
ast: <b>Propiedáes por omisión de la nota</b>

en: <b>Delete all sticky notes?</b>
    
    This cannot be undone.
ast: <b>¿Quier esborriar toles notes?</b>
    
    Esto nun puede desfacese.

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    This cannot be undone.
ast: <b>¿Quier desaniciar esta nota?</b>
    
    Esto nun puede desfacese.

en: <b>Properties</b>
ast: <b>Propiedaes</b>

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ast: Escueya un color base pa usar con toles notes

en: Choose a color for the note
ast: Escueya un color pa la nota

en: Choose a font for the note
ast: Escueya una fonte pa la nota

en: Choose a font to use for all sticky notes
ast: Escueya una fonte pa usar en toles notes

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ast: Escueya si les notes pueden vese en toles árees de trabayu

en: Choose if the default style is forced on all notes
ast: Escueya si tien que forzase l'estilu predetermináu en toles notes

en: Close note
ast: Zarrar nota

en: Font C_olor:
ast: C_olor de la fonte:

en: Font Co_lor:
ast: Co_lor de la fonte:

en: Force _default color and font on notes
ast: Forzar los colores y fontes pre_determinaos en toles notes

en: H_eight:
ast: _Altor:

en: Lock/Unlock note
ast: Bloquiar/Desbloquiar la nota

en: Note C_olor:
ast: C_olor de la nota:

en: Note _Color:
ast: _Color de la nota:

en: Pick a color for the sticky note
ast: Escueya un color pa la nota

en: Pick a default sticky note color
ast: Escueya un color predeterminau pa la nota

en: Pick a default sticky note font
ast: Escueya una fonte predeterminada pa la nota

en: Pick a font for the sticky note
ast: Escueya una fonte pa la nota

en: Resize note
ast: Camudar el tamañu de la nota

en: Specify a title for the note
ast: Ponga un títulu pa la nota

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ast: Ponga l'altor predeterminau (en píxeles) pa les notes nueves

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ast: Ponga l'anchu predeterminau (en píxeles) pa les notes nueves

en: Sticky Note
ast: Nota

en: Sticky Note Properties
ast: Propiedaes de la nota

en: Sticky Notes Preferences
ast: Preferencies de les notes

en: Use co_lor from the system theme
ast: Usar el co_lor del tema del sistema

en: Use default co_lor
ast: Usar el co_lor predeterminau

en: Use default fo_nt
ast: Usar la fo_nte predeterminada

en: Use fo_nt from the system theme
ast: Usar la fo_nte del tema del sistema

en: _Delete All
ast: _Esborriar toes

en: _Delete Note...
ast: _Esborriar la nota...

en: _Font:
ast: _Fonte:

en: _Lock Note
ast: _Bloquiar la nota

en: _Put notes on all workspaces
ast: _Poner notes en toles árees de trabayu

en: _Title:
ast: _Títulu:

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ast: Por defeutu, les notes usen la data d'anguaño como títulu al criase. Esti ye'l formatu usáu. Val cualisquier formatu que pueda lleese con strftime().

en: Date format of note's title
ast: Formatu de data del títulu de la nota

en: Default color for font
ast: Color predetermináu pal testu

en: Default color for new notes
ast: Color predetermináu pa les notes nueves

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ast: Color predetermináu pa les notes nueves. Esti pue definise n'hexadecimal html, por exemplu  "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
ast: Color predetermináu pal testu de les notes nueves. Esti pue definise n'hexadecimal html, por exemplu  "#000000".

en: Default font for new notes
ast: Fonte por defeutu pa les notes nueves

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
ast: Tipografía predeterminada pa les notes adhesives nueves. Esto tendría de ser un nome de tipografía Pango, por exemplu «Sans Italic 10».

en: Default height for new notes
ast: Altor predetermináu pa toles notes nueves

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ast: Altor predetermináu en píxeles pa les notes nueves.

en: Default width for new notes
ast: Anchor predetermináu pa les notes nueves

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ast: Anchor predetermináu en píxeles pa les notes nueves

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
ast: Les notes ermes siempres s'esanicien ensin confirmación.

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ast: Si esta opción nun ta furrulando, pue usase un color personalizáu como color predetermináu pa toles notes.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ast: Si esta opción nun ta furrulando, pue usase una fonte personalizada como fonte predeterminada pa toles notes.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ast: Si esta opción ta furrulando, nun s'adicarán los colores y fontes personalizaes que se punxeren a les notes individuales.

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ast: Diz si les notes tan bloquiaes (non editables) o non.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ast: Diz si les notes puen vese en toles estayes de trabayu del escritoriu o non.

en: Sticky notes' locked state
ast: Estáu del bloquéu de les notes

en: Sticky notes' workspace stickyness
ast: Estaya de trabayu non pegañosa de les notes

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ast: Diz si tien de solicitase confirmacion cuando se tea esaniciando una nota

en: Whether to force the default color and font on all notes
ast: Diz si tien de forciase l'usu del color y fonte predetermináu en toles notes

en: Whether to use the default system color
ast: Diz si tien  qu'usase el color predetermináu del sistema

en: Whether to use the default system font
ast: Diz si tien qu'usase la fonte predeterminada del sistema

en: %d note | %d notes
ast[0]: %d nota
ast[1]: %d notes

en: Show sticky notes
ast: Amosar notes adhesives

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
ast: Notes pal Entornu d'Escritoriu GNOME

en: Go to Trash
ast: Dir a la papelera

en: Trash
ast: Basoria

en: _Empty Trash
ast: _Vaciar Basoria

en: _Open Trash
ast: Abrir Bas_oria

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
ast[0]: %d Oxetu na Basoria
ast[1]: %d Oxetos na Basoria

en: No Items in Trash
ast: Nun hai elementos na papelera

en: Error while spawning nautilus:
    %s
ast: Fallu al reaniciar Nautilus:
    %s

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
ast: Un cubu de papelera que ta nel so panel. Pue usalu pa ver la papelera o rastrar y soltar elementos na papelera.

en: Delete Immediately?
ast: ¿Esaniciar de secute?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ast: Nun puen movese los elementos a la papelera, ¿quier desanicialos d'esmenu?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ast: Nun puen movese dalgunos elementos a la papelera, ¿quier esanicialos d'esmenu?

en: Trash Applet
ast: Aplicación de la papelera

en: Removing item %s of %s
ast: Desaniciando elementu %s de %s

en: <i>Removing: %s</i>
ast: <i>Desaniciando: %s</i>

en: Empty all of the items from the trash?
ast: ¿De xuru quier vaciar la papelera?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ast: Si escueye vaciar la papelera, tolos elementos que caltién desaniciaránse pa siempres. Decátese de que tamién pue desanicialos d'unu n'unu.

en: <b>From:</b>
ast: <b>Dende:</b>

en: <big><b>Emptying the Trash</b></big>
ast: <big><b>Vaciando la papelera</b></big>

en: Emptying the Trash
ast: Vaciando la papelera

en: Window Picker
ast: Esbillador de ventanes

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Show windows from all workspaces
ast: Amosar les ventanes de tolos espacios de trabayu

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
ast: Acabar la sesión, camudar d'usuariu, bloquear la pantalla o apagar l'equipu

en: Close window
ast: Pesllar ventana
