gnome-applets master - en to bg translation catalogue (790 entries)

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
bg: Показване на състоянието на възможностите на достъпността на графичната среда като прихванати модификатори

en: There was an error launching the help viewer: %s
bg: Грешка при изпълнението на програмата за преглеждане на помощта: %s

en: Open the keyboard preferences dialog
bg: Отваряне на настройките на клавиатурата

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
bg: Грешка при стартирането на настройките на клавиатурата: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
bg: Настройки на достъпността на _клавиатурата

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

note: Note to translators: the first letter of the alphabet, not the indefinite article
en: a
bg: а

en: AccessX Status
bg: Състояние на достъпността на графичната среда

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
bg: Показване на достъпността на клавиатурата.

en: XKB Extension is not enabled
bg: Разширението XKB не е включено

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Keyboard Accessibility Status
bg: Достъпност на клавиатурата

en: Displays current state of keyboard accessibility features
bg: Изобразяване на текущото състояние на достъпността на клавиатурата

en: AccessX Status Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за състоянието на достъпността на графичната среда

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
bg: Фабрика за аплета за достъпността на клавиатурата

en: Shows the status of keyboard accessibility features
bg: Показване на достъпността на клавиатурата

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: System is running on AC power
bg: Системата се захранва от мрежата

en: System is running on battery power
bg: Системата се захранва от батерии

en: Battery charged (%d%%)
bg: Батерията е заредена (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
bg: Остава неизвестно време (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
bg: Времето до зареждането е неизвестно (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
bg[0]: остава %d минута (%d%%)
bg[1]: остават %d минути (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
bg[0]: %d минута до зареждането (%d%%)
bg[1]: %d минути до зареждането (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
bg[0]: остава %d час (%d%%)
bg[1]: остават %d часа (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
bg[0]: %d час до зареждането (%d%%)
bg[1]: %d часа до зареждането (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
bg: Остават %d %s и %d %s (%d%%)

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
bg: %d %s и %d %s до зареждането (%d%%)

en: Battery Monitor
bg: Датчик за батерията

en: Your battery is now fully recharged
bg: Батерията е напълно презаредена

en: Battery Notice
bg: Съобщение за батерията

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
bg: Остават ви %d%% от общия заряд на батерията.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
bg[0]: Остава %d минута от заряда на батерията (%d%% от общия капацитет).
bg[1]: Остават %d минути от заряда на батерията (%d%% от общия капацитет).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
bg: За да избегнете загуба на информация:
     • включете преносимия компютър в ел. мрежа, или
     • запазете отворените документи и го спрете.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
bg: За да избегнете загуба на информация:
     • приспете преносимия компютър, за да спестите енергия,
     • включете преносимия компютър в ел. мрежа, или
     • запазете отворените документи и го спрете.

en: Your battery is running low
bg: Батерията скоро ще свърши

en: No battery present
bg: Няма налична батерия

en: Battery status unknown
bg: Зарядът на батерията е неизвестен

en: N/A
bg: Няма налични

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при изобразяването на помощта: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
bg: Тази програма показва състоянието на батерията на лаптопа.

note: true
en: HAL backend enabled.
bg: Ядрото на HAL е включено.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
bg: Включени са остарелите ядра (без HAL).

en: Battery Charge Monitor
bg: Заряд на батерията

en: Monitor a laptop's remaining power
bg: Наблюдение за оставащия заряд на лаптопа

en: (shows single image for status and charge)
bg: (едно изображение за състояние и заряд)

en: (two images: one for status, one for charge)
bg: (две изображения — за състояние и за заряд)

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Battery Charge Monitor Preferences
bg: Настройки на датчика на заряда на батерията

en: Notifications
bg: Известяване

en: Show _percentage remaining
bg: Показване на оставащия _процент

en: Show _time remaining
bg: Показване на оставащото _време

en: _Compact view
bg: _Стегнат изглед

en: _Expanded view
bg: _Разширен изглед

en: _Notify when battery is fully recharged
bg: _Известяване при напълно презареждане на батерията

en: _Show time/percentage:
bg: Показване на _времето/процентите:

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
bg: _Когато зарядът на батерията падне до:

en: HAL error
bg: Грешка на HAL

en: Could not create libhal_ctx
bg: Неуспех при създаването на „libhal_ctx“

en: No batteries found
bg: Няма открити батерии

en: Unable to initialise HAL: %s: %s
bg: Неуспех при инициализирането на HAL: %s: %s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
bg: „0“ — без етикет, „1“ — процент, „2“ — оставащо време.

en: Beep for warnings
bg: Звук при предупреждения

en: Beep when displaying a warning.
bg: Звук при изобразяването на предупреждение.

en: Drain from top
bg: Изразходване отгоре

en: Full Battery Notification
bg: Известяване за пълна батерия

en: Low Battery Notification
bg: Известяване при нисък заряд на батерията

en: Notify user when the battery is full.
bg: Известяване, когато батерията е заредена.

en: Notify user when the battery is low.
bg: Известяване, когато батерията е с нисък заряд.

en: Red value level
bg: Стойността за червеното ниво

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
bg: Датчикът за батерията да се изразходва от върха на батерията. Изгледът е приложим за традиционния изглед на батерията.

en: Show the horizontal battery
bg: Показване на хоризонталната батерия

en: Show the time/percent label
bg: Показване на надпис с времето/процентите

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
bg: Показване на традиционната, хоризонтална батерия върху панела.

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
bg: Показване на изправената, по-малка батерия върху панела.

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
bg: Нивото на батерията, под което батерията ще се изобразява червена. Това е и нивото, при което ще се появи предупреждение за ниското ниво на заряда на батерията.

en: Upright (small) battery
bg: Изправена (малка) батерия

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
bg: Използване на стойността указана в „red_value“ като оставащо време, което да се покаже в предупреждаващия диалог, а не като процент.

en: Warn on low time rather than low percentage
bg: Предупреждение при малко оставащо време, а не при нисък процент

en: Battstat Factory
bg: Фабрика на Battstat

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
bg: процента

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
bg: оставащи минути

en: Battery Status Utility
bg: Инструмент за състоянието на батерията

en: Battery fully re-charged
bg: Батерията е напълно презаредена

en: Battery power low
bg: Ниска мощност на батерията

en: Available palettes
bg: Възможни палитри

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
bg: Вмъкване на „%s“

en: Insert special character
bg: Вмъкване на специален знак

en: insert special character %s
bg: вмъкване на „%s“

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
bg: Аплет за панела на GNOME за избиране на странни знаци, които ги няма на клавиатурата ви. Разпространява се според Общия публичен лиценз на GNU.

en: Character Palette
bg: Палитра със знаци

en: Insert characters
bg: Вмъкване на знаци

en: Characters shown on applet startup
bg: Знаци показани при стартирането на аплета

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
bg: остаряло и да не се използва — знаци показвани при стартирането на аплета

en: List of available palettes
bg: Списък от възможните палитри

en: List of strings containing the available palettes.
bg: Списък от низове, които съдържат познатите палитри.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
bg: Низ, който е посочен от потребителя последния път, когато аплетът е бил използван. Този низ ще се изобразява когато потребителят стартира аплета.

en: Charpicker Applet Factory
bg: Фабрика на палитрата със знаци

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Palette:
bg: _Палитра:

en: Palette entry
bg: Вход за палитрата

en: Modify a palette by adding or removing characters
bg: Променяне на палитрата чрез добавяне или премахване на знаци

en: Add Palette
bg: Добавяне на палитра

en: Edit Palette
bg: Редактиране на палитрата

en: Palettes list
bg: Списък с палитри

en: _Palettes:
bg: _Палитри:

en: Add button
bg: Добавяне на бутон

en: Click to add a new palette
bg: Натиснете за добавяне на нова палитра

en: Edit button
bg: Редактиране на бутон

en: Click to edit the selected palette
bg: Натиснете за редактиране на избраната палитра

en: Delete button
bg: Изтриване на бутон

en: Click to delete the selected palette
bg: Натиснете за изтриване на избраната палитра

en: Character Palette Preferences
bg: Настройки на палитрата за знаци

en: A 0 value means to show cpu frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
bg: Стойност „0“ означава да се показва честотата, „1“ — честотата и мерната единица, а „2“ — процент вместо честотата.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
bg: Стойност „0“ означава да се показва графично (само графика), „1“ — да се показва само текстово (без графика), а „2“ — комбинирано — и графика, и текст.

en: CPU to Monitor
bg: Процесор, който да се наблюдава

en: Mode to show cpu usage
bg: Начин на показване на натоварването на процесора

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
bg: Задаване на процесора, който да се наблюдава. За машините с един процесор няма необходимост да се променя.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
bg: Видът на текста, който да се показва (ако текстът е включен)

en: CPU Frequency Monitor Preferences
bg: Настройки на аплета за наблюдение на процесора

en: Display Settings
bg: Външен вид

en: Monitor Settings
bg: Настройки на датчика

en: Show CPU frequency as _frequency
bg: Показване на честотата на процесора като _честота

en: Show CPU frequency as _percentage
bg: Показване на честотата на процесора като _процент

en: Show frequency _units
bg: Показване на _мерните единици на честотата

en: _Appearance:
bg: _Външен вид:

en: _Monitored CPU:
bg: _Наблюдаван процесор:

en: CPU Frequency Scaling Monitor
bg: Датчик за скоростта на процесора

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
bg: Наблюдение на скоростта на процесора

en: Could not open help document
bg: Невъзможно е отварянето на документ от помощта

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
bg: Тази програма показва промяната на честотата на процесора.

en: This utility shows the current CPU Frequency
bg: Тази програма показва честотата на процесора

en: Graphic
bg: Графика

en: Text
bg: Текст

en: Graphic and Text
bg: Комбинирано

en: Frequency Scaling Unsupported
bg: Не се поддържа управление на скоростта на процесора

note: If there is no cpufreq support it shows only the cpu frequency, * I think is better than do nothing. I have to notify it to the user, because * he could think that cpufreq is supported but it doesn't work succesfully
en: CPU frequency scaling unsupported
bg: Не се поддържа управление на скоростта на процесора

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
bg: Няма да можете да управлявате скоростта на процесора на машината си. Машината ви или не е конфигурирана правилно, или няма поддръжка на управление на скоростта на процесора.

en: Change CPU Frequency scaling
bg: Промяна на скоростта на процесора

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
bg: Необходими са права на администратор, за да променяте скоростта на процесора.

en: (mounted)
bg: (монтирано)

en: (not mounted)
bg: (демонтирано)

en: Cannot start Nautilus File Manager
bg: Nautilus не може да бъде стартиран

en: Could not find Nautilus
bg: Nautilus не може да бъде открит

en: _Play DVD
bg: _Пускане на DVD

en: _Play CD
bg: _Пускане на CD

en: _Open %s
bg: _Отваряне на %s

en: Un_mount %s
bg: _Демонтиране на %s

en: _Mount %s
bg: _Монтиране на %s

en: _Eject %s
bg: _Изваждане на %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
bg: Аплет за монтиране и демонтиране на блокови устройства.

en: Disk Mounter
bg: Монтьор за устройства

en: Interval timeout to check mount point status
bg: Времеви интервал за проверката на състоянието на монтираните точки

en: Time in seconds between status updates
bg: Време в секунди, между подновяването на състоянието

en: Drive Mount Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за монтиране на дискови устройства

en: Factory for drive mount applet
bg: Фабрика за аплета за монтиране на дискови устройства

en: Mount local disks and devices
bg: Монтиране на локални дискове и устройства

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
bg: Шантави очички за панела на GNOME. Следват движението на мишката.

en: Eyes
bg: Очички

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
bg: Очичките гледат в посоката на показалеца на мишката

en: Directory in which the theme is located
bg: Папка, в която е темата

en: A set of eyeballs for your panel
bg: Комплект очички за вашия панел.

en: Geyes Applet Factory
bg: Фабрика на аплета очички

en: Can not launch the eyes applet.
bg: Аплетът за очичките не може да бъде стартиран.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
bg: Имаше фатална грешка при зареждането на темата.

en: Geyes Preferences
bg: Настройки на очичките

en: Themes
bg: Теми

en: _Select a theme:
bg: _Избор на тема:

en: Alt+Control changes layout.
bg: Заедно Alt+Control сменят подредбата.

en: Alt+Shift changes layout.
bg: Заедно Alt+Shift сменят подредбата.

en: Arabic keymap
bg: арабска клавиатура

en: Armenian
bg: арменска

en: Basque
bg: баска

en: Belgian
bg: белгийска

en: Both Alt keys together change layout.
bg: Двата Alt-а заедно сменят подредбата.

en: Both Ctrl keys together change layout.
bg: Двата Ctrl-а заедно сменят подредбата.

en: Both Shift keys together change layout.
bg: Двата Shift-а заедно сменят подредбата.

en: Brazil Portuguese keymap
bg: бразилска португалска клавиатура

en: Bulgarian Cyrillic
bg: българска кирилица

en: Bulgarian keymap
bg: българска клавиатура

en: CapsLock key changes layout.
bg: CapsLock сменя подредбата.

en: Control+Shift changes layout.
bg: Заедно Control+Shift сменят подредбата.

en: Czech keymap
bg: чешка клавиатура

en: Danish keymap
bg: датска клавиатура

en: Dutch keymap
bg: холандска клавиатура

en: English keymap
bg: английска клавиатура

en: Estonian keymap
bg: естонска клавиатура

en: Finnish keymap
bg: финландска клавиатура

en: French Swiss
bg: швейцарска френска

en: French Swiss keymap
bg: швейцарска френска клавиатура

en: French keymap
bg: френска клавиатура

en: French-Canadian 105-key
bg: канадска френска клавиатура, 105 клавиша

en: GB 102-key
bg: великобританска, 102 клавиша

en: GB 105-key
bg: великобританска, 105 клавиша

en: Generic Keyboard
bg: Стандартна клавиатура

en: Georgian Latin
bg: грузинска латинска

en: Georgian Russian layout
bg: грузинска, с руска подредба

en: Georgian keymap
bg: грузинска клавиатура

en: German
bg: немска

en: German Swiss with Euro
bg: германска швейцарска с евро

en: German keymap
bg: немска клавиатура

en: Greek keymap
bg: гръцка клавиатура

en: Hebrew keymap
bg: клавиатура за иврит

en: Hungarian 101-key latin 1
bg: унгарска, латиница-1, 101 клавиша

en: Hungarian 101-key latin 2
bg: унгарска, латиница-2, 101 клавиша

en: Hungarian 105-key latin 1
bg: унгарска, латиница-1, 105 клавиша

en: Hungarian 105-key latin 2
bg: унгарска латиница-2, 105 клавиша

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
bg: унгарска PC/AT 101 клавиатура

en: Hungarian latin1
bg: унгарска латиница-1

en: Icelandic keymap
bg: исландска клавиатура

en: Italian keymap
bg: италианска клавиатура

en: Japanese keymap
bg: японска клавиатура

en: Lao keymap
bg: лаоска клавиатура

en: Layout shift behavior
bg: Поведение на промяната на подредбата

en: Left Alt key changes layout.
bg: Левият Alt сменя подредбата.

en: Left Ctrl key changes group.
bg: Левият Ctrl сменя групата.

en: Left Shift key changes group.
bg: Левият Shift сменя групата.

en: Left Win-key changes layout.
bg: Левият Win сменя подредбата.

en: Lithuanian keymap
bg: литовска клавиатура

en: Macedonian
bg: македонска

en: Menu key changes layout.
bg: Menu сменя подредбата.

en: Mongolian alt keymap
bg: монголска алтернативна клавиатура

en: Mongolian keymap
bg: монголска клавиатура

en: Mongolian phonetic keymap
bg: монголска фонетична клавиатура

en: Norwegian
bg: норвежка

en: Plain Russian keymap
bg: обикновена руска клавиатура

en: Polish
bg: полска

en: Polish deadkeys
bg: полска с „мъртви клавиши“

en: Portugal
bg: португалска

en: Portugal Deadkeys
bg: португалска с „мъртви клавиши“

en: Portuguese keymap
bg: португалска клавиатура

en: Right Alt key changes layout.
bg: Десният Alt сменя подредбата.

en: Right Ctrl key changes group.
bg: Десният Ctrl сменя подредбата.

en: Right Shift key changes group.
bg: Десният Shift сменя подредбата.

en: Right Win-key changes layout.
bg: Десният Win сменя подредбата.

en: Russian Cyrillic
bg: руска кирилица

en: Russian keymap
bg: руска клавиатура

en: Serbian keymap
bg: сръбска клавиатура

en: Shift+CapsLock changes layout.
bg: Заедно Shift+CapsLock сменят подредбата.

en: Slovak keymap
bg: словашка клавиатура

en: Slovenian
bg: словенска

en: Slovenian keymap
bg: словенска клавиатура

en: Spanish keymap
bg: испанска клавиатура

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
bg: унгарска латинска 2 клавиатура на Sun (не PC!) от тип 5

en: Swedish
bg: шведска

en: Swedish keymap
bg: шведска клавиатура

en: Swiss keymap
bg: швейцарска клавиатура

en: Thai
bg: тайландска

en: Thai Kedmanee
bg: тайландска — кедманийска

en: Thai keymap
bg: тайландска клавиатура

en: Turkish "F" keyboard
bg: турска клавиатура „F“

en: Turkish "Q" keyboard
bg: турска клавиатура „Q“

en: Turkish keymap
bg: турска клавиатура

en: UK 105-key
bg: Обединено кралство със 105 клавиша

en: UK PC/AT keyboard
bg: Клавиатура за Обединено кралство PC/AT

en: US 101-key keyboard
bg: американска клавиатура със 101 клавиша

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
bg: американска клавиатура със 101 клавиша (с клавишите за windows)

en: US 84-key
bg: американска с 84 клавиша

en: US DEC 450
bg: американска DEC 450

en: US IBM RS/6000
bg: американска IBM RS/6000

en: US International
bg: американска международна

en: US Macintosh
bg: американска за Макинтош

en: US PC/AT 101 keyboard
bg: американска клавиатура PC/AT 101

en: US Silicon Graphics 101-key
bg: американска клавиатура Silicon Graphics със 101 клавиша

en: US Sun type5
bg: американска на Sun от тип 5

en: Armenian Sun keymap
bg: арменска клавиатура на Sun

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
bg: азербайджанка турска клавиатура на Sun

en: Belarusian Sun keymap
bg: белоруска клавиатура на Sun

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
bg: бразилска португалска клавиатура за USB на Sun

en: Brazil Portuguese Sun keymap
bg: бразилска португалска клавиатура на Sun

en: British Sun Type-4 keymap
bg: британска клавиатура на Sun от тип 4

en: British Sun USB keymap
bg: британска клавиатура за USB на Sun

en: British Sun keymap
bg: британска клавиатура на Sun

en: Bulgarian Sun keymap
bg: българска клавиатура на Sun

en: Canadian Sun keymap
bg: канадска клавиатура на Sun

en: Czech Sun keymap
bg: чешка клавиатура на Sun

en: Danish Sun Type-4 keymap
bg: датска клавиатура на Sun от тип 4

en: Danish Sun USB keymap
bg: датска клавиатура за USB на Sun

en: Danish Sun keymap
bg: датска клавиатура на Sun

en: Dutch Sun keymap
bg: холандска клавиатура на Sun

en: Estonian Sun keymap
bg: естонска клавиатура на Sun

en: Finnish Sun keymap
bg: финландска клавиатура на Sun

en: French Sun USB keymap
bg: френска клавиатура за USB на Sun

en: French Sun keymap
bg: френска клавиатура на Sun

en: German Sun Type-4 keymap
bg: немска клавиатура на Sun от тип 4

en: German Sun USB keymap
bg: немска клавиатура за USB на Sun

en: German Sun keymap
bg: немска клавиатура на Sun

en: Hebrew Sun keymap
bg: клавиатура за иврит на Sun

en: Hungarian latin2 Sun keymap
bg: унгарска латинска-2 клавиатура на Sun

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
bg: унгарска латинска-1 клавиатура от тип 5

en: Icelandic Sun keymap
bg: исландска клавиатура на Sun

en: Italian Sun Type-4 keymap
bg: италианска клавиатура на Sun от тип 4

en: Italian Sun USB keymap
bg: италианска клавиатура за USB на Sun

en: Italian Sun keymap
bg: италианска клавиатура на Sun

en: Japanese Sun Type-4 keymap
bg: японска клавиатура на Sun от тип 4

en: Japanese Sun keymap
bg: японска клавиатура на Sun

en: Latvian Sun keymap
bg: латвийска клавиатура на Sun

en: Lithuanian Sun keymap
bg: литовска клавиатура на Sun

en: Macedonian Sun keymap
bg: македонска клавиатура на Sun

en: Norwegian Sun keymap
bg: норвежка клавиатура на Sun

en: Polish Sun keymap
bg: полска клавиатура на Sun

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
bg: португалска клавиатура на Sun от тип 4

en: Portuguese Sun keymap
bg: португалска клавиатура на Sun

en: Romanian Sun keymap
bg: румънска клавиатура на Sun

en: Russian Sun keymap
bg: руска клавиатура на Sun

en: Serbian Sun standard keymap
bg: сръбска стандартна клавиатура на Sun

en: Slovak Sun keymap
bg: словашка клавиатура на Sun

en: Slovenian Sun keymap
bg: словенска клавиатура на Sun

en: Spanish Sun Type-4 keymap
bg: испанска клавиатура на Sun от тип 4

en: Spanish Sun USB keymap
bg: испанска клавиатура за USB на Sun

en: Spanish Sun keymap
bg: испанска клавиатура на Sun

en: Swedish Sun Type-4 keymap
bg: шведска клавиатура на Sun от тип 4

en: Swedish Sun USB keymap
bg: шведска клавиатура за USB на Sun

en: Swedish Sun keymap
bg: шведска клавиатура на Sun

en: Swiss German Sun keymap
bg: шведско-немска клавиатура на Sun

en: Thai Sun keymap
bg: тайландска клавиатура на Sun

en: Turkish Sun keymap
bg: турска клавиатура на Sun

en: US Sun Type-4 keymap
bg: американска клавиатура на Sun от тип 4

en: US Sun USB keymap
bg: американска клавиатура за USB на Sun

en: US Sun type5 keymap
bg: американска клавиатура на Sun от тип 5

en: Ukrainian Sun keymap
bg: украинска клавиатура на Sun

en: Vietnamese Sun keymap
bg: виетнамска клавиатура на Sun

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
bg: Авторски права © 1999-2005 S. Papadimitriou и др.

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
bg: Аплет за прогноза на времето.

en: _Details
bg: По_дробности

en: _Update
bg: _Актуализиране

en: Weather Report
bg: Метеорологичен бюлетин

en: GNOME Weather
bg: Прогноза на времето

en: Weather Forecast
bg: Метеорологичен бюлетин

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
bg: Град: %s
    Небе: %s
    Температура: %s

en: Updating...
bg: Актуализиране…

en: Details
bg: Подробности

en: City:
bg: Град:

en: Last update:
bg: Последно актуализиране:

en: Conditions:
bg: Условия:

en: Sky:
bg: Небе:

en: Temperature:
bg: Температура:

en: Feels like:
bg: Усещане като:

en: Dew point:
bg: Точка на оросяване:

en: Relative humidity:
bg: Относителна влажност:

en: Wind:
bg: Вятър:

en: Pressure:
bg: Налягане:

en: Visibility:
bg: Видимост:

en: Sunrise:
bg: Изгрев:

en: Sunset:
bg: Залез:

en: Current Conditions
bg: Текущи условия

en: Forecast Report
bg: Метеорологична прогноза

en: See the ForeCast Details
bg: Преглед на детайлите от прогнозата

en: Forecast
bg: Прогноза

en: Radar Map
bg: Радарна карта

en: _Visit Weather.com
bg: _Посещаване на Weather.com

en: Visit Weather.com
bg: Посещаване на Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
bg: Натиснете тук, за да посетите Weather.com

en: Forecast not currently available for this location.
bg: В момента няма прогноза за това местоположение.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
bg: Изглед на местоположението

en: Select Location from the list
bg: Изберете местоположение от списъка

en: Update spin button
bg: Осъвременяване на превъртащия бутон

en: Spinbutton for updating
bg: Бутон за осъвременяване

en: Address Entry
bg: Запис за адрес

en: Enter the URL
bg: Въведете адрес

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
bg: Грешка при зареждането на базата от данни с местоположения от XML. Ако обичате, докладвайте за тази грешка.

en: Weather Preferences
bg: Настройки на прогнозата за времето

en: _Automatically update every:
bg: _Автоматично обновяване на всеки:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
bg: Единица за _температурата:

en: Default
bg: Стандартна

en: Kelvin
bg: Градуси по Келвин

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
bg: Градуси по Целзий

en: Fahrenheit
bg: Градуси по Фаренхайт

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
bg: Единица за скоростта на _вятъра:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "meters per second"
en: m/s
bg: m/s (метри в секунда)

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "kilometers per hour"
en: km/h
bg: km/h (километри в час)

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
bg: mile/h (мили в час)

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
bg: kn (възли — морски мили в час)

en: Beaufort scale
bg: Скала на Бофорт

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
bg: Единица за _налягането:

note: TRANSLATOR: The pressure unit "millibars"
en: mb
bg: mbar

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
bg: Единица за _видимостта:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
bg: метри

note: TRANSLATOR: The distance unit "kilometers"
en: km
bg: километри

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
bg: мили

en: Enable _radar map
bg: Включване на _радарната карта

en: Use _custom address for radar map
bg: Използване на _друг адрес за радарната карта

en: A_ddress:
bg: _Адрес:

en: Update
bg: Актуализиране

en: minutes
bg: минути

en: Display
bg: Външен вид

en: General
bg: Общи

en: _Select a location:
bg: Избиране на ме_стоположение:

en: _Find:
bg: _Търсене:

en: Find _Next
bg: Търсене на с_ледващо

en: Location
bg: Местоположение

en: Factory for creating the weather applet.
bg: Фабрика за създаване на аплет за прогноза на времето.

en: Gweather Applet Factory
bg: Фабрика на аплета за прогноза на времето

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
bg: Наблюдение на времето и прогнози

en: Invest
bg: Инвестиции

en: Track your invested money.
bg: Следене на инвестираните пари

en: _Refresh
bg: _Обновяване

en: 1 Year
bg: 1 година

en: 3 Months
bg: 3 месеца

en: 5 Days
bg: 5 дена

en: 5 Years
bg: 5 години

en: 6 Months
bg: 6 месеца

en: Auto _refresh
bg: _Автоматично обновяване

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide13.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Bollinger_bands
en: Bollinger
bg: Криви на Болинджър

en: Downloading chart from <b>Yahoo!</b>
bg: Графиката от <b>Yahoo!</b> се изтегля

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide12.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average#Exponential_moving_average
en: Exponential moving average:
bg: Експоненциална, пълзяща средна:

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic_oscillator
en: Fast stoch
bg: Бърз стохастичен осцилатор

en: Financial Chart
bg: Финансова графика

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide10.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_indicator#Charting_terms_and_indicators
en: Indicators:
bg: Показатели:

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/MACD
en: MACD
bg: Конвергенция/дивергенция на пълзящата средна (MACD)

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Money_flow_index
en: MFI
bg: Индекс на паричния поток (MFI)

en: Maximum
bg: максимално

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide11.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average
en: Moving average:
bg: Пълзяща средна:

note: see http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis#Overlays
en: Overlays:
bg: Слоеве:

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Rate_of_change_%28technical_analysis%29
en: ROC
bg: Възвращаемост на капитала (ROC)

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Relative_Strength_Index
en: RSI
bg: Индекс на относителната сила (RSI)

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide16.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Parabolic_SAR
en: SAR
bg: Права за увеличение стойността на акциите (SAR)

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic_oscillator
en: Slow stoch
bg: Бавен стохастичен осцилатор

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide6.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Stock_split
en: Splits
bg: Сплитове

en: Today
bg: Днес

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Vol
bg: Обем

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Vol+MA
bg: Обем+пълз.ср.

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide20.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Volumes
bg: Обеми

en: _Graph style:
bg: _Вид на графиката:

en: _Options
bg: _Настройки

en: _Ticker symbol:
bg: _Борсов символ:

en: <i><small><b>Note:</b> Quotes are delayed at least 15 minutes.
    <b>Source: </b> Yahoo!</small></i>
bg: <i><small><b>Бележка:</b> Котировките идват със забавяне от поне 15 минути.
    <b>Източник: </b> Yahoo!</small></i>

en: Currency
bg: Валута

en: Invest Preferences
bg: Настройки за инвестициите

en: Stocks
bg: Акции

en: label
bg: етикет

note: a) We aren't configured yet
en: <b>You have not entered any stock information yet</b>
bg: <b>Все още не сте въвели информация за акции</b>

en: <b>No stock quotes are currently available</b>
bg: <b>В момента не са налични борсови котировки</b>

en: The server could not be contacted. The computer is either offline or the servers are down. Try again later.
bg: Неуспех при свързването със сървъра. Или компютърът няма връзка с Интернет, или сървърите са недостъпни. Опитайте отново по-късно.

en: Financial Chart - %s
bg: Финансова графика — %s

en: Opening Chart
bg: Графиката се отваря

en: Chart downloaded
bg: Графиката е изтеглена

en: Chart could not be downloaded
bg: Неуспех при изтеглянето на графиката

en: Invest Applet
bg: Аплет за инвестиции

en: Symbol
bg: Символ

en: Label
bg: Етикет

en: Amount
bg: Количество

en: Price
bg: Цена

en: Commission
bg: Комисионна

en: Currency Rate
bg: Курс на обмяна

en: Invest could not connect to Yahoo! Finance
bg: Аплетът за инвестиции не можа да се свърже с „Yahoo! Finance“

note: Translators: %s is an hour (%H:%M)
en: Updated at %s
bg: Актуализирано в %s

note: Translators: This is share-market jargon. It is the average percentage change of all stock prices. The %s gets replaced with the string value of the change (localized), including the percent sign.
en: Average change: %s
bg: Средна промяна: %s

note: Translators: This is share-market jargon. It refers to the total difference between the current price and purchase price for all the shares put together for a particular currency. i.e. How much money would be earned if they were sold right now. The first string is the change value, the second the cu
en: Positions balance: %s %s (%s)
bg: Баланс по позициите: %s %s (%s)

note: model: SYMBOL, LABEL, TICKER_ONLY, BALANCE, BALANCE_PCT, VALUE, VARIATION_PCT, PB Translators: these words all refer to a stock. Last is short for "last price". Gain is referring to the gain since the stock was purchased.
en: Ticker
bg: Борсов символ

en: Last
bg: Последна цена

en: Change %
bg: Промяна %

en: Chart
bg: Диаграма

en: Gain
bg: Печалба

en: Gain %
bg: Печалба %

en: Deskbar (formerly Mini-Commander)
bg: Deskbar (преди беше Мини-командир)

en: Deskbar (transparent upgrade from Mini-Commander)
bg: Deskbar (още по-приятен вариант на Мини-командир)

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
bg: Този аплет добавя възможност за писане на команди от панела. Сред възможностите му са: дописване на командата, история на изпълнените команди и променливи макроси.

en: No items in history
bg: Няма записи в историята

note: build file select dialog
en: Start program
bg: Стартиране на програма

en: Command line
bg: Команден ред

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
bg: Въведете команда тук и GNOME ще я изпълни

en: Cannot get schema for %s: %s
bg: Схемата за %s не може да бъде получена: %s

en: Cannot set schema for %s: %s
bg: Схемата за %s не може да бъде зададена: %s

en: Set default list value for %s
bg: Задаване на стандартната стойност на списъка за %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
bg: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL е установена, схемите няма да се инсталират

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
bg: Трябва да зададете променливата на средата GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
bg: Неуспех при достигането на източниците на настройки: %s

en: Error syncing config data: %s
bg: Грешка при синхронизиране на конфигурационните данни: %s

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
bg: Списък със стойностите за въвеждане в GConf съдържащи низове за макро команди.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
bg: Списък със стойностите за въвеждане в GConf съдържащи низове за макро модели.

en: Macro command list
bg: Списък с макро команди

en: Macro pattern list
bg: Списък с макро модели

en: Add New Macro
bg: Добавяне на нов макрос

en: Auto Completion
bg: Автоматично дописване

en: Co_mmand:
bg: _Команда:

en: Colors
bg: Цветове

en: Command Line Preferences
bg: Настройки на командния ред

en: Command line _background:
bg: _Фон на командния ред:

en: Command line _foreground:
bg: _Цвят на командния ред:

en: E_nable history-based auto completion
bg: _Автоматичното дописване на историята

en: Macros
bg: Макроси

en: Pick a color
bg: Избор на цвят

en: Size
bg: Размер

en: _Add Macro...
bg: _Добавяне на макрос…

en: _Delete Macro
bg: _Изтриване на макрос

en: _Macros:
bg: _Макроси:

en: _Pattern:
bg: Ша_блон:

en: _Use default theme colors
bg: _Стандартни цветове от темата

en: _Width:
bg: _Широчина:

en: pixels
bg: пиксела

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
bg: Опит за автоматично изпълнение на команда от историята на въведените команди.

en: Background color, blue component
bg: Син компонент на фоновия цвят

en: Background color, green component
bg: Зелен компонент на фоновия цвят

en: Background color, red component
bg: Червен компонент на фоновия цвят

en: Foreground color, blue component
bg: Син компонент на цвета за преден план

en: Foreground color, green component
bg: Зелен компонент на цвета за преден план

en: Foreground color, red component
bg: Червен компонент на цвета за преден план

en: History list
bg: История

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
bg: Списък със стойностите за въвеждане в GConf съдържащи низове за историята.

en: Not used anymore
bg: Не се използва вече

en: Perform history autocompletion
bg: Извършване на автоматичното дописване на историята

en: Show a frame surrounding the applet.
bg: Показване на кадър обграждащ аплета.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
bg: Показване на дръжката, за да може аплетът да бъде откачен от панела.

en: Show frame
bg: Показване на кадъра

en: Show handle
bg: Показване на дръжката

en: The blue component of the background color.
bg: Синият компонент на фоновия цвят.

en: The blue component of the foreground color.
bg: Синият компонент за цвета на преден план.

en: The green component of the background color.
bg: Зеленият компонент на фоновия цвят.

en: The green component of the foreground color.
bg: Зеленият компонент за цвета на преден план.

en: The red component of the background color.
bg: Червеният компонент на фоновия цвят.

en: The red component of the foreground color.
bg: Червеният компонент за цвета на преден план.

en: This per-applet key is deprecated in favour of the global key, /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.
bg: Не се препоръчва ползването на този ключ за всеки аплет поотделно. Използвайте глобалния ключ /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.

en: Use the default theme colors
bg: Стандартни цветове от темата

en: Use theme colors instead of custom ones.
bg: Използване на цвета от темата вместо настроения от потребителя.

en: Width
bg: Широчина

en: Width of the applet
bg: Широчина на аплета

en: Browser
bg: Избор

en: Click this button to start the browser
bg: Натиснете този бутон за стартиране на избора

en: History
bg: История

en: Click this button for the list of previous commands
bg: Натиснете този бутон за списък с предишни команди

en: Command line has been disabled by your system administrator
bg: Командният интерпретатор е спрян от вашия системен администратор

en: Command Line
bg: Команден ред

en: Mini-Commander applet
bg: Аплет „Мини-командир“

en: This applet adds a command line to the panel
bg: Този аплет добавя команден ред на панела

en: Mini-Commander
bg: Мини-командир

en: MiniCommander Applet Factory
bg: Фабрика на аплета „Мини-командир“

en: You must specify a pattern
bg: Трябва да зададете шаблон

en: You must specify a pattern and a command
bg: Трябва да зададете шаблон и команда

en: You must specify a command
bg: Трябва да зададете команда

en: You may not specify duplicate patterns
bg: Не трябва да задавате еднакви шаблони

en: Pattern
bg: Плочка

en: Command
bg: Команда

en: Volume Applet
bg: Аплет за силата на звука

note: tooltip over applet
en: Volume Control
bg: Сила на звука

en: _Open Volume Control
bg: _Сила на звука

en: Mu_te
bg: За_глушаване

en: The volume control did not find any elements and/or devices to control. This means either that you don't have the right GStreamer plugins installed, or that you don't have a sound card configured.
bg: Не са открити елементи и/или устройства, които да се управляват. Това означава, че или нямате правилните приставки на GStreamer, или нямате звукова карта, или тя не е конфигурирана.

en: You can remove the volume control from the panel by right-clicking the speaker icon on the panel and selecting "Remove From Panel" from the menu.
bg: Можете да премахнете този аплет, като натиснете десния бутон на мишката върху него и след това изберете „Премахване от панела“ от контекстното меню

en: Failed to start Volume Control: %s
bg: Грешка при стартиране на програмата за силата на звука: %s

en: %s: muted
bg: %s: заглушен

en: Failed to display help: %s
bg: Грешка при показването на помощта: %s

en: Volume control for your GNOME Panel.
bg: Управление на силата на звука за панела на GNOME.

en: Using GStreamer 0.10.
bg: Използва се GStreamer 0.10.

en: Mute
bg: Заглушаване

en: Volume Control...
bg: Сила на звука…

en: Unknown Volume Control %d
bg: Неизвестен контрол за сила на звука %d

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
bg: Каналът е контролиран от аплет. Само за настройка на OSS

en: Saved mute state
bg: Запазване на състоянието на заглушаване

en: Saved volume to restore on startup
bg: Запазване на нивото на звука за възстановяване при стартиране

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
bg: Настройки за силата на звука

en: Select the device and track to control.
bg: Задаване на канал и писта за контролиране:

en: _Activate
bg: _Активиране

en: _Deactivate
bg: _Деактивиране

en: _Properties
bg: _Настройки

en: Modem Monitor
bg: Модем (наблюдение на модема)

en: Connection active, but could not get connection time
bg: Връзката е активна, но не може да се установи времето, през което сте свързани

en: Time connected: %.1d:%.2d
bg: Време: %.1d:%.2d

en: Not connected
bg: Не сте свързани

en: To connect to your Internet service provider, you need administrator privileges
bg: За да се свържете към вашия доставчик на Интернет, трябва да имате права на администратор

en: To disconnect from your Internet service provider, you need administrator privileges
bg: За да прекъснете връзката към вашия доставчик на Интернет, се нуждаете от права на администратор

en: The entered password is invalid
bg: Въведената парола не е вярна

en: Check that you have typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
bg: Проверете дали сте го изписали правилно и дали не сте натиснали клавиша „Caps Lock“

en: Do you want to connect?
bg: Искате ли да се свържете?

en: Do you want to disconnect?
bg: Искате ли да прекъснете връзката?

en: C_onnect
bg: _Свързване

en: _Disconnect
bg: _Изключване

en: Could not launch network configuration tool
bg: Инструментът за настройка на мрежата не може да бъде стартиран

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
bg: Проверете дали е инсталиран в правилната папка и дали е с правилните права

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
bg: Аплет за активиране и наблюдение на мрежова свързаност през модем.

en: Connecting with Internet Service Provider
bg: Свързване с доставчик на Интернет

en: Enter password
bg: Въвеждане на паролата

en: Password:
bg: Парола:

en: Root password required
bg: Изисква се паролата на администратора

en: Activate and monitor a dial-up network connection
bg: Стартиране и наблюдение на мрежова връзка през модем

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
bg: Инструмент за наблюдение на системата, който показва графики за процесора, оперативната памет, виртуалната памет и натовареността на мрежата.

en: Start system-monitor
bg: Стартиране на наблюдението на системата

en: There was an error executing '%s': %s
bg: Грешка при изпълнението на „%s“: %s

en: Processor
bg: Процесор

en: Memory
bg: Памет

en: Network
bg: Мрежа

en: Swap Space
bg: Виртуална памет

en: Load Average
bg: Средна натовареност

en: Disk
bg: Диск

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
bg: %s:
    %u%% се използват от програми
    %u%% се използват за кеширане

en: The system load average is %0.02f
bg: Средното натоварване на системата е %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
bg: %s:
    Получени %s
    Изпратени %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
bg[0]: %s:
    %u%% се използва
bg[1]: %s:
    %u%% се използват

en: CPU Load
bg: Натоварване на процесора

en: Memory Load
bg: Натовареност на паметта

en: Net Load
bg: Натовареност на мрежата

en: Swap Load
bg: Натовареност на виртуалната памет

en: Disk Load
bg: Натовареност на диска

en: _Open System Monitor
bg: Отваряне на _системен датчик

en: System Monitor
bg: Наблюдение на системата

en: Applet refresh rate in milliseconds
bg: Време за обновяване на аплета в милисекунди

en: Background color for disk load graph
bg: Фонов цвят на графиката за натовареността на диска

en: CPU graph background color
bg: Фонов цвят за графиката на натовареността на процесора

en: Enable CPU load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на процесора

en: Enable disk load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на диска

en: Enable load average graph
bg: Включване на графиката за средната натовареност

en: Enable memory load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на паметта

en: Enable network load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на мрежата

en: Enable swap load graph
bg: Включване на графиката за натовареността на виртуалната памет

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
bg: За хоризонтални панели — широчината на графиката в пиксели. За вертикални панели — височината на графиката.

en: Graph color for buffer memory
bg: Цвят на графиката за буферната памет

en: Graph color for cached memory
bg: Цвят на графиката за кеша

en: Graph color for disk read
bg: Цвят на графиката за четенето от диска

en: Graph color for disk write
bg: Цвят на графиката за писането по диска

en: Graph color for input network activity
bg: Цвят на графиката за входящата активност на локалната мрежа

en: Graph color for iowait related CPU activity
bg: Цвят на графиката за изчакванията за вход/изход от процесора

en: Graph color for load average
bg: Цвят на графиката за средна натовареност

en: Graph color for loopback network usage
bg: Цвят на графиката за активността локалната (loopback) мрежа

en: Graph color for nice-related CPU activity
bg: Цвят на графиката за приблизителна активност на процесора

en: Graph color for output network activity
bg: Цвят на графиката за изходящата активност на локалната мрежа

en: Graph color for shared memory
bg: Цвят на графиката за споделената памет

en: Graph color for system-related CPU activity
bg: Цвят на графиката за активността на процесора за системни процеси

en: Graph color for user-related CPU activity
bg: Цвят на графиката за активността процесора за потребителски процеси

en: Graph color for user-related memory usage
bg: Цвят на графиката за паметта използвана от потребителя

en: Graph color for user-related swap usage
bg: Цвят на графиката за виртуалната памет използвана от потребителите

en: Graph size
bg: Размер на графиката

en: Load graph background color
bg: Фоновият цвят на графиката за натовареността.

en: Memory graph background color
bg: Фоновият цвят на графиката за паметта.

en: Network graph background color
bg: Фоновият цвят на графиката за мрежата.

en: Swap graph background color
bg: Фоновият цвят на графиката за виртуалната памет.

en: The desktop description file to execute as the system monitor
bg: Файлът със записи тип „.desktop“, който да се изпълнява като програма за наблюдение на системата.

en: A system load indicator
bg: Датчик за натоварването на системата

en: Monitored Resources
bg: Наблюдавани ресурси

en: _Processor
bg: _Процесор

en: _Memory
bg: Па_мет

en: _Network
bg: Мре_жа

en: S_wap Space
bg: В_иртуална памет

en: _Load
bg: _Натовареност

en: _Harddisk
bg: _Твърд диск

en: Options
bg: Настройки

en: System m_onitor width:
bg: _Широчина на системния датчик:

en: System m_onitor height:
bg: _Височина на системния датчик:

en: Sys_tem monitor update interval:
bg: П_ериод на обновяване на системния датчик:

en: milliseconds
bg: ms

en: _User
bg: Пот_ребител

en: S_ystem
bg: _Система

en: N_ice
bg: Приори_тет

en: I_OWait
bg: _В/И изчакване

en: I_dle
bg: _Незаети

en: Sh_ared
bg: _Споделени

en: _Buffers
bg: _Буфери

en: Cach_ed
bg: _Записан в паметта

en: F_ree
bg: Сво_бодни

en: _In
bg: _Входящ

en: _Out
bg: _Изходящ

en: _Local
bg: _Локален

en: _Background
bg: _Фон

en: _Used
bg: _Използвани

en: _Free
bg: _Свободни

en: Load
bg: Натовареност

en: _Average
bg: _Средно

en: Harddisk
bg: Твърд диск

en: _Read
bg: _Четене

en: _Write
bg: _Писане

en: System Monitor Preferences
bg: Настройки на аплета за наблюдение на системата

en: CD Player (Deprecated)
bg: CD плеър (да не се ползва)

en: Panel applet for playing audio CDs
bg: Аплет за панела за слушане на музикални CD-та

en: Alert you when new mail arrives
bg: Получаване на сигнал при ново е-писмо

en: Inbox Monitor (Deprecated)
bg: Наблюдение на пощенската кутия (да не се ползва)

en: Adjust the sound volume
bg: Аплет за промяна силата на звука

en: Volume Control (Deprecated)
bg: Сила на звука (изоставено)

en: Factory for deprecating applets
bg: Фабрика за аплети, които не трябва да се ползват

en: Null Applet Factory
bg: Фабрика за нулевия аплет

en: Monitor the quality of a wireless network link
bg: Наблюдаване на качеството на безжичната мрежова връзка

en: Wireless Link Monitor
bg: Безжични връзки

en: Keyboard Indicator (Deprecated)
bg: Датчик за клавиатурата (да не се ползва)

en: Keyboard layout indicator
bg: Датчик за подредбата на клавиатурата

en: Inbox Monitor
bg: Пощенска кутия

en: CD Player
bg: CD плеър

en: Keyboard Indicator
bg: Датчик за клавиатурата

en: Some panel items are no longer available
bg: Някои елементи на панела вече не са достъпни

en: One or more panel items (also referred to as applets) are no longer available in the GNOME desktop.
bg: Един или повече елементи на панела (познати като аплети) вече не съществуват в графичната среда GNOME.

en: These items will now be removed from your configuration:
bg: Тези елементи няма да бъдат махнати от настройките ви:

en: You will not receive this message again.
bg: Няма да получавате това съобщение отново.

en: Tomboy (ne Stickynotes)
bg: Tomboy (заместител на лепкавите бележки)

en: Tomboy (transparent upgrade from stickynotes)
bg: Tomboy (лесно обновяване от лепкавите бележки)

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
bg: Създаване, преглед и управление на лепкавите бележки върху работния плот

en: Sticky Notes
bg: Лепкави бележки

en: Sticky Notes Applet Factory
bg: Фабрика на аплета „Лепкави бележки“

en: This note is locked.
bg: Тази бележка е заключена.

en: This note is unlocked.
bg: Тази бележка е отключена.

en: Behavior
bg: Поведение

en: Choose a base color to use for all sticky notes
bg: Избор на основен цвят за всички бележки

en: Choose a color for the note
bg: Избор на цвят за бележката

en: Choose a font for the note
bg: Избор на шрифт за бележката

en: Choose a font to use for all sticky notes
bg: Избор на шрифт за всички бележки

en: Choose if notes are visible on all workspaces
bg: Дали бележките да са видими на всички работни плотове

en: Choose if the default style is forced on all notes
bg: Дали стандартният стил да се приложи върху всички бележки

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
bg: Дали при избиране на елемент от работния плот да се крият всички бележки

en: Close note
bg: Затваряне на бележката

en: Default Note Properties
bg: Стандартни настройки на бележка

en: Delete all sticky notes?
bg: Да се изтрият ли всички лепкави бележки?

en: Delete this sticky note?
bg: Да се изтрие ли тази лепкава бележка?

en: Font C_olor:
bg: _Цвят на шрифта:

en: Font Co_lor:
bg: _Цвят на шрифта:

en: Force _default color and font on notes
bg: _Прилагане на стандартния цвят и шрифт на всички бележки

en: H_eight:
bg: _Височина:

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
bg: _Скриване на всички бележки при натискане на работния плот

en: Lock/Unlock note
bg: Заключване/отключване на бележка

en: Note C_olor:
bg: _Цвят на бележка:

en: Note _Color:
bg: _Цвят на бележка:

en: Pick a color for the sticky note
bg: Избор на цвят за бележката

en: Pick a default sticky note color
bg: Избор на стандартен цвят за бележките

en: Pick a default sticky note font
bg: Избор на стандартен шрифт за бележките

en: Pick a font for the sticky note
bg: Избор на шрифт за бележката

en: Properties
bg: Настройки

en: Resize note
bg: Преоразмеряване на бележката

en: Specify a title for the note
bg: Указване на заглавие на бележката

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
bg: Указване на стандартната височина за новите бележки (в пиксели)

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
bg: Указване на стандартната широчина за новите бележки (в пиксели)

en: Sticky Note
bg: Лепкава бележка

en: Sticky Note Properties
bg: Настройки на лепкавата бележка

en: Sticky Notes Preferences
bg: Настройки на лепкавите бележки

en: This cannot be undone.
bg: Тази бележка не може да бъде върната.

en: Use co_lor from the system theme
bg: Използване на _цвета на темата на системата

en: Use default co_lor
bg: Използване на стандартния _цвят

en: Use default fo_nt
bg: Използване на стандартния _шрифт

en: Use fo_nt from the system theme
bg: Използване на _шрифта на темата на системата

en: _Delete All
bg: _Изтриване на всички

en: _Delete Note...
bg: _Изтриване на бележка…

en: _Font:
bg: _Шрифт:

en: _Lock Note
bg: Зак_лючване на бележка

en: _New Note
bg: Нова _бележка

en: _Put notes on all workspaces
bg: Бележките да са на _всички плотове

en: _Title:
bg: _Заглавие:

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
bg: Стандартно на лепкавите бележки се дава текущата дата като заглавие, когато те се създават. За форматиране се използва всичко, което е валидно за strftime().

en: Date format of note's title
bg: Формат за датата в заглавието на бележката

en: Default color for font
bg: Стандартен цвят на шрифта

en: Default color for new notes
bg: Стандартен цвят за нови бележки

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
bg: Стандартен цвят за нова лепкава бележка. Това трябва да е в специфицирания от html шестнадесетичен вид, примерно „#30FF50“.

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
bg: Стандартен цвят за нова лепкава бележка. Това трябва да е в специфицирания от html шестнадесетичен вид, примерно „#000000“.

en: Default font for new notes
bg: Стандартен шрифт за нови бележки

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
bg: Стандартен шрифт за нови лепкави бележки. Това трябва да е шрифт на Pango, например „Sans Italic 10“.

en: Default height for new notes
bg: Стандартна височина за новите бележки

en: Default height for new sticky notes in pixels.
bg: Стандартна височина за новите лепкави бележки в пиксели.

en: Default width for new notes
bg: Стандартна широчина за новите бележки

en: Default width for new sticky notes in pixels.
bg: Стандартна широчина за новите лепкави бележки в пиксели.

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
bg: Празните бележки винаги се изтриват без потвърждение.

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
bg: Ако тази опция е изключена, произволен цвят може да бъде избран като стандартен за всички лепкави бележки.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
bg: Ако тази опция е изключена, произволен шрифт може да бъде избран като стандартен за всички лепкави бележки.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
bg: Ако тази опция е включена, избирането на работния плот или обект върху него, по какъвто и да е начин, ще скрива всички отворени бележки.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
bg: Ако тази опция е включена, избраните цветове и шрифтове за отделните лепкави бележки ще бъдат игнорирани.

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
bg: Определете дали лепкавите бележки са заключени (не се променят) или не (могат да се променят).

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
bg: Задаване дали лепкавите бележки са видими на всички работни места или не.

en: Sticky notes' locked state
bg: Заключено състояние на лепкавите бележки

en: Sticky notes' workspace stickyness
bg: Лепкавост на лепкавите бележки върху работния плот

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
bg: Дали да пита за потвърждение, когато се изтрива бележка

en: Whether to force the default color and font on all notes
bg: Дали стандартните цвят и шрифт ще бъдат приложени принудително върху всички бележки

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
bg: Дали да се скриват всички бележки при избирането на работния плот

en: Whether to use the default system color
bg: Дали стандартно да се ползват цветовете на системата

en: Whether to use the default system font
bg: Дали стандартно да се използва системният шрифт

en: Hi_de Notes
bg: _Скриване на бележките

en: _Delete Notes
bg: _Изтриване на бележките

en: _Lock Notes
bg: Зак_лючване на бележките

en: %d note | %d notes
bg[0]: %d бележка
bg[1]: %d бележки

en: Show sticky notes
bg: Показване на лепкави бележки

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
bg: Лепкави бележки за работната среда GNOME

en: Go to Trash
bg: Отиване в кошчето

en: Trash
bg: Кошче

en: _Empty Trash
bg: _Изчистване на кошчето

en: _Open Trash
bg: _Отваряне на кошчето

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
bg[0]: %d обект в кошчето
bg[1]: %d обекта в кошчето

en: No Items in Trash
bg: В кошчето няма нищо

en: Error while spawning nautilus:
    %s
bg: Грешка при стартирането на Nautilus:
    %s

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
bg: Кошче за GNOME, което стои на панела. Можете да го ползвате, за да разглеждате съдържанието му или да триете обекти с изтегляне.

en: Delete Immediately?
bg: Незабавно изтриване?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
bg: Невъзможно е обектите да бъдат преместени в кошчето. Искате ли незабавно да се изтрият?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
bg: Някои обекти не могат да бъдат преместени в кошчето. Искате ли само те да бъдат изтрити незабавно?

en: Trash Applet
bg: Аплет за кошчето

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
bg: Изтриване на елемент %s от общо %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
bg: Изтриване на %s

en: Empty all of the items from the trash?
bg: Изтриване на всичко от кошчето?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
bg: Ако изчистите кошчето, всичко, което е било в него, ще бъде необратимо изтрито. Забележете, че можете да триете обектите поотделно.

en: Emptying the Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: From:
bg: От:

en: Window Picker
bg: Избиране на прозорци

en: Preferences
bg: Настройки

en: Show windows from all workspaces
bg: Показване на прозорците от всички работни плотове

en: Home
bg: Начална страница

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
bg: Излизане, превключване на потребител, заключване на екрана или изключване на компютъра

en: Close window
bg: Затваряне на прозореца
