gnome-applets - en to br translation catalogue (473 entries)

en: _About
br: _Diwar-benn

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Keyboard Accessibility Preferences
br: Gwellvezioù haezadusted ar c'h_lavier

en: AccessX Status Applet Factory
br: Aozerez an arloadig stad AccessX

en: Keyboard Accessibility Status
br: Stad haezadusted ar c'hlavier

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
br: Aozerez an arloadig stad haezivadur ar c'hlavier

en: Shows the status of keyboard accessibility features
br: Diskouez stad keweriusterioùls ar c'hlavier

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
br: Diskouez stad keweriusterioùls AccessX e-giz daskemmeroù

en: There was an error launching the help viewer: %s
br: Bez e oa ur fazi en ur loc'hañ ar meziant skoazell: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
br: Bez e oa ur fazi en ur loc'hañ boest-gwellvezioù ar c'hlavier : %s

en: AccessX Status
br: Stad AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
br: Diskouez stad ar c'hlavier pa vez implijet keweriusterioùls haezivadur.

en: XKB Extension is not enabled
br: N'emañ ket an astenn XKB war enaou

en: Unknown error
br: Fazi dianav

en: Error: %s
br: Fazi: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
br: Diskouez stad a-vremañ keweriusterioùls haezivadur ar c'hlavier

en: Battery Charge Monitor
br: Diwaller karg ar pod-tredan

en: Battstat Factory
br: Aozerez Battstat

en: Monitor a laptop's remaining power
br: A ziwall ouzh ar youll a chom gant al laptop

en: _Preferences
br: _Gwellvezioù

en: System is running on AC power
br: Implij a ra ar sistem porzherezh tredan

en: System is running on battery power
br: Mont a ra en-dro ar sistem gant youll ar pod-tredan

en: Battery charged (%d%%)
br: Pod-tredan karget (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
br: Amzer o chom dianav (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
br: Amzer a-benn bezañ (%d%%) dianav

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
br[0]: %d munutenn (%d%%) a chom
br[1]: %d munutenn (%d%%) a chom

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
br[0]: %d munutenn a-benn bezañ karget (%d%%)
br[1]: %d munutenn a-benn bezañ karget (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
br[0]: %d eurvezh (%d%%) a chom
br[1]: %d eurvezh (%d%%) a chom

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
br[0]: %d eurvezh a-benn bezañ karget (%d%%)
br[1]: %d eurvezh a-benn bezañ karget (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
br: %d %s %d %s (%d%%) a chom

en: hour | hours
br[0]: eurvezh
br[1]: eurvezh

en: minute | minutes
br[0]: munutenn
br[1]: munutenn

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
br: %d %s %d %s a-benn bezañ karget (%d%%)

en: Battery Monitor
br: Evezier ar pod-tredan

en: Your battery is now fully recharged
br: Adkarget penn da benn eo ho pod-tredan a-benn bremañ

en: Battery Notice
br: Kemenn Batiri

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
br: Chom a ra %d%% en ho batiri.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
br[0]: Chom a ra %d munutenn en ho batiri (%d%% eus al lann hollek).
br[1]: Chom a ra %d a vunutennoù en ho batiri (%d%% eus al lann hollek).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
br: A-benn na goll ho labour:
     • Skourrit hoc'h urzhiataer hezoug ouzh ul lugell, pe
     • gwaredit ho dielloù digor ha lazhañ hoc'h urzhiataer hezoug.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
br: A-benn na goll ho labour:
     • lakit en ur mod beilh hoc'h urzhiataer hezoug a-benn espernañ an energiezh,
     • skourrit hoc'h urzhiataer hezoug ouzh ul lugell, pe
     • gwaredit ho dielloù digor ha lazhañ hoc'h urzhiataer hezoug.

en: Your battery is running low
br: Izel eo al live batiri

en: No battery present
br: N'eus ket batiri

en: Battery status unknown
br: Dianav eo stad ar pod-tredan

en: There was an error displaying help: %s
br: Bez e oa ur fazi en ur ziskouez ar skoazell: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
br: Ar meziant-mañ a ziskouez stad pod-tredan ho laptop

note: true
en: HAL backend enabled.
br: Ketal periant HAL gweredekaet.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
br: Ketal kozh periant (na-HAL) gweredekaet.

en: Appearance
br: Neuz

en: Battery Charge Monitor Preferences
br: Gwellvezioù evezier live-karg ar pod-tredan

en: Notifications
br: Rebuziñ

en: Show _percentage remaining
br: Diskouez an _dregantad a chom

en: Show _time remaining
br: Diskouez an _amzer a chom

en: _Compact view
br: Gwel _strizh

en: _Expanded view
br: Gwel _astennet

en: _Notify when battery is fully recharged
br: _Kelaouiñ p'eo leuniet ar pod-tredan en-dro

en: _Show time/percentage:
br: _Diskouez amzer/dregantad:

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
br: _Lavarout pa dremen a ra karg batiri nebeut a:

en: HAL error
br: Fazi HAL

en: Could not create libhal_ctx
br: N'eus ket tu da grouiñ libhal_ctx

en: No batteries found
br: N'eo ket bet kavet batiri

en: Unable to initialise HAL: %s: %s
br: N'eus ket tu da zeraouekat HAL: %s: %s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
br: 0 evit skritellig ebet, 1 evit diregantad ha 2 evit an amzer a chom.

en: Beep for warnings
br: Bipoù kelaouiñ

en: Beep when displaying a warning.
br: Bip pa vez diskouezet ur gemenn.

en: Drain from top
br: Goulledonriñ adalek uhel

en: Full Battery Notification
br: Rebuziñ evit ur pod-tredan leun

en: Low Battery Notification
br: Rebuziñ evit ur pod-tredan damc'houllo

en: Notify user when the battery is full.
br: Diskouez evit an arveriad pa 'z eo karget ar batiri.

en: Notify user when the battery is low.
br: Diskouez evit an arveriad pa 'z eo diskarget ar batiri.

en: Red value level
br: Live ar werzh ruz

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
br: Diskouez konter ar batiri adalek uhel ar batiri. Kefloueret evit ar wel hengounel batiri hepken.

en: Show the horizontal battery
br: Diskouez ar pod-tredan a-blaen

en: Show the time/percent label
br: Diskouez al label amzer/dregantad

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
br: Diskouez batiri a-led hengounel en doalenn stur.

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
br: Diskouez ar batiri bihanañ sevelet en daolenn stur.

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
br: Diskouezet e ruz ar batiri a-us al live batiri. Hag ar werzh eo bet diskouezet ur gemenn batiri izel ivez.

en: Upright (small) battery
br: Pod-tredan (bihan) war-sav

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
br: Arverañ ar werzh despizet er red_value e-giz amzer a chom a-raok diskouez ur gemenn kentoc'h kregantad.

en: Warn on low time rather than low percentage
br: Kelaouiñ evit ur badelezh verr kentoc'h eget un dregantad izel

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
br: Dregant

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
br: Munutennoù a chom

en: Battery Status Utility
br: Merour stad ar batiri

en: Battery fully re-charged
br: Pod-tredan adleuniet penn da benn

en: Battery power low
br: Izel youll ar pod-tredan

en: Character Palette
br: Taolenn arouezennoù

en: Charpicker Applet Factory
br: Aozerez an arloadig eskemm nodoù

en: Insert characters
br: Enlakaat arouezennoù

en: Available palettes
br: Taolennoù hegerzh

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
br: Enlakaat "%s"

en: Insert special character
br: Enlakaat un arouezenn dibar

en: insert special character %s
br: Enlakaat an arouezenn dibar %s

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
br: Un arloadig evit panelloù Gnome, a-benn implij arouezennoù iskis ha n'int ket war ma zouchennaoueg. Savet dindan lañvaz GPL

en: Characters shown on applet startup
br: Arouezennoù hewel en ur loc'hañ an arloadig

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
br: DIAMZERET - Arouezennoù hewel en ur loc'hañ an arloadig

en: List of available palettes
br: Roll an taolennoù hegerz

en: List of strings containing the available palettes.
br: Listennad gant hedadoù eskemm a zo.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
br: Ar chadenn a oa bet diuzet ar wech diwezhañ e oa bet implijet an arloadig. Ar chadenn-mañ a vo diskouezet pa vo loc'het an arloadig gant un arveriad.

en: _Edit
br: K_emmañ

en: _Palette:
br: _Taolenn:

en: Palette entry
br: Lec'h skrivadur eskemm

en: Modify a palette by adding or removing characters
br: Kemmañ un daolenn dre ouzhpennañ pe tennañ arouezennoù

en: Add Palette
br: Ouzhpennañ un daolenn

en: Edit Palette
br: Kemmañ an daolenn

en: Palettes list
br: Roll taolennoù

en: _Palettes:
br: _Taolennoù :

en: Add button
br: Ouzhpennañ un afell

en: Click to add a new palette
br: Klikit evit ouzhpennañ un daolenn nevez

en: Edit button
br: Kemmañ an afell

en: Click to edit the selected palette
br: Klikit evit kemmañ an daolenn ziuzet

en: Delete button
br: Dilemel an afell

en: Click to delete the selected palette
br: Klikit evit dilemel an daolenn zuzet

en: Character Palette Preferences
br: Gwellvezioù an daolenn arouezennoù

en: CPU Frequency Scaling Monitor
br: Hewel cheñchamantoù talm kewerier CPU

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
br: Hewel cheñchamantoù talm kewerier CPU

en: A 0 value means to show cpu frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
br: Ar werzh 0 a dalvez e ziskouez talm ar c'hewerier. 1 a ziskouez talm hag an unanenn ha 2 a ziskouez dregantad e-lec'h talm.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
br: Ar werzh 0 a dalvez eo ret da ziskouez ar programmig en ur mod grafek (skeudenn hepken), 1 evit diskouez ar programmig en ur mod testenn ha 2 evit diskouez ar programmig en ur mod testenn ha grafek.

en: CPU to Monitor
br: Kewerier da heuliañ

en: Mode to show cpu usage
br: Doare da ziskouez implij ar cpu

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
br: Arventenniñ ar c'hewerier da heuliañ. N'hoc'h eus ket netra da kemmañ war ur reizhiad gant ur c'hewerier nemetañ.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
br: Rizh an destenn da skrammañ (Ma weredekaet an destenn).

en: CPU Frequency Monitor Preferences
br: Gwellvezioù an heuliañ talm ar c'hewerier

en: Display Settings
br: Arventennoù ar skrammañ

en: Monitor Settings
br: Arventennoù ar skramm

en: Show CPU frequency as _frequency
br: Diskouez talm kewerier en _Hertz

en: Show CPU frequency as _percentage
br: Diskouez talm kewerier en _dregantad

en: Show frequency _units
br: Diskouez _unanenn talm

en: _Appearance:
br: _Neuz :

en: _Monitored CPU:
br: CPU _heuliet:

en: Could not open help document
br: Ne oa ket tu da zigeriñ an teul skoazell

en: Graphic
br: Linenndresek

en: Text
br: Testenn

en: Graphic and Text
br: Linenndresek ha testenn

en: Change CPU Frequency scaling
br: Cheñch talm ar c'hewerier

en: Disk Mounter
br: Saver kantennoù

en: Drive Mount Applet Factory
br: Aozerez arloadigoù sevel pladennoù

en: Factory for drive mount applet
br: Aozerez evit un arloadig sevel pladennoù

en: Mount local disks and devices
br: Sevel kantennoù lec'hel ha trobarzhelloù

en: (mounted)
br: (savet)

en: (not mounted)
br: (n'eo ket savet)

en: Cannot execute '%s'
br: N'eus ket tu da lañsañ '%s'

en: _Play DVD
br: _Lenn an DVD

en: _Play CD
br: _Lenn ar CD

en: _Open %s
br: _Digeriñ %s

en: Un_mount %s
br: Di_sevel %s

en: _Mount %s
br: _Sevel %s

en: _Eject %s
br: _Kas %s maez

en: Time in seconds between status updates
br: Amzer e eilennoù etre hizivadennoù statuz

en: Eyes
br: Daoulagad

en: Geyes Applet Factory
br: Aozerez an arloadig Geyes

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
br: An daoulagad a sell war-zu ho piz-red

en: Directory in which the theme is located
br: Teuliad e-lec'h m'emañ an neuz

en: Can not launch the eyes applet.
br: N'hell ket loc'hañ arloadig an daoulagad.

en: Geyes Preferences
br: Gwellvezioù Geyes

en: Themes
br: Neuzioù

en: _Select a theme:
br: _Diuzañ un neuz :

en: Alt+Control changes layout.
br: Alt+Ctrl a cheñch ar genurzh.

en: Alt+Shift changes layout.
br: Alt+Shift a cheñch ar genurzh.

en: Arabic keymap
br: Kartenn ar c'hlavier arabeg

en: Armenian
br: Armenek

en: Basque
br: Euskarek

en: Belgian
br: Belgianek

en: Brazil Portuguese keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Brezilian Portugaleg

en: Bulgarian Cyrillic
br: Bulgarek kirillek

en: Bulgarian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Bulgar

en: Control+Shift changes layout.
br: Ctrl+Shift a cheñch ar genurzh.

en: Czech keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Tchek

en: Danish keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Danek

en: Dutch keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Hollandek

en: English keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Saoznek

en: Estonian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Estonieg

en: Finnish keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Finnek

en: French Swiss
br: Galleg Suis

en: French Swiss keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Gallek Suis

en: French keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Gallek

en: French-Canadian 105-key
br: 105 touchenn Kanadian-Gelleg

en: GB 102-key
br: 102 touchennoù Saoznek

en: GB 105-key
br: 105 touchennoù Saoznek

en: Generic Keyboard
br: Klavier erlec'hiek

en: Georgian Latin
br: Jeorjieg Latin

en: Georgian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Jeorjianeg

en: German
br: Alamaneg

en: German Swiss with Euro
br: Alamaneg Suis gant Euro

en: German keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Alamanek

en: Greek keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Gresianek

en: Hebrew keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Hebraeg

en: Hungarian 101-key latin 1
br: 101 touchenn latin 1 yezh an Hongri

en: Hungarian 101-key latin 2
br: 101 touchenn latin 2 yezh an Hongri

en: Hungarian 105-key latin 1
br: 105 touchenn latin 1 yezh an Hongri

en: Hungarian 105-key latin 2
br: 105 touchenn latin 2 yezh an Hongri

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
br: Klavier PC/AT 101 yezh an Hongri

en: Hungarian latin1
br: Yezh an Hongri latin 1

en: Icelandic keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Islandek

en: Italian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Italianek

en: Japanese keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Japanek

en: Lao keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Laoseg

en: Lithuanian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Lituaneg

en: Macedonian
br: Makedonieg

en: Mongolian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Mongolianeg

en: Norwegian
br: Yezh an Norvej

en: Polish
br: Poloneg

en: Portuguese keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Portugaleg

en: Russian Cyrillic
br: Lizherenneg ar Ruseg

en: Russian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Rusek

en: Serbian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Serbek

en: Slovak keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Slovakek

en: Slovenian
br: Sloveneg

en: Slovenian keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Slovenek

en: Spanish keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Spagnolek

en: Swedish
br: Suedeg

en: Swedish keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Suedek

en: Swiss keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Suiseg

en: Thai
br: Tailandeg

en: Thai keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Tailandek

en: Turkish "F" keyboard
br: Klavier "F" Turkek

en: Turkish "Q" keyboard
br: Klavier "Q" Turkek

en: Turkish keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Turkek

en: UK 105-key
br: 105 touchenn Rouantelezh Unanet

en: UK PC/AT keyboard
br: Klavier PC/AT Rouantelezh Unanet

en: US 101-key keyboard
br: Klavier 101 touchenn Stadoù Unanet

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
br: Klavier 105 touchenn Stadoù Unanet (gant touchennoù Windows)

en: US 84-key
br: 84 touchenn Stadoù Unanet

en: US DEC 450
br: DEC 450 Stadoù Unanet

en: US IBM RS/6000
br: IBM RS/6000 SU

en: US International
br: Etrebroadel SU

en: US Macintosh
br: Macintosh SU

en: US PC/AT 101 keyboard
br: Klavier PC/AT 101 US

en: US Sun type5
br: Sun Type5 SU

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun USB brazilian portugaleg

en: Brazil Portuguese Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun brazilian portugaleg

en: Czech Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun tchekek

en: Dutch Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun hollandek

en: French Sun USB keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun USB galleg

en: French Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun galleg

en: German Sun USB keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun USB alamaneg

en: German Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier alamaneg

en: Hebrew Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun Hebraeg

en: Hungarian latin2 Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun latin2 yezh an Hongri

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Hungarieg type5 latin 1

en: Icelandic Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Icelandeg

en: Italian Sun Type-4 keymap
br: Kartenn ar c'hlavier italianeg Sun Type-4

en: Italian Sun USB keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun USB Italianeg

en: Italian Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun Italianeg

en: Japanese Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun Japaneg

en: Norwegian Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun Yezh an Norvej

en: Portuguese Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun portugaleg

en: Russian Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier ruseg

en: Slovak Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Slavek

en: Spanish Sun USB keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun USB spagnolek

en: Spanish Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun Spagnolek

en: Turkish Sun keymap
br: Kartenn ar c'hlavier Sun Turkek

en: US Sun USB keymap
br: Kartenn ar c'hlavier US Sun USB

en: Keyboard _Preferences
br: _Gwellvezioù ar c'hlavier

en: Pl_ugins
br: Enl_ugelladoù

en: _Groups
br: _Strolladoù

en: Unknown
br: Dianav

en: Copyright (c) Sergey V. Udaltsov 1999-2004
br: Copyright © Sergey V. Udaltsov 1999-2004

en: _Details
br: _Munudoù

en: _Update
br: _Hizivaat

en: Factory for creating the weather applet.
br: Aozerez evit krouiñ an arloadig amzer.

en: Gweather Applet Factory
br: Aozerez an arloadig Gweather

en: Weather Report
br: Kinnig an amzer

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
br: © 1999-2005 gant S. Papadimitriou hag all

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
br: Un arloadig evit heuliañ amveziadoù an amzer lec'hel.

en: GNOME Weather
br: GNOME Meteo

en: Weather Forecast
br: Rakweladoù an amzer

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
br: Kêr : %s
    Oabl : %s
    Gwrez : %s

en: Updating...
br: Oc'h hizivaat...

en: Details
br: Munudoù

en: City:
br: Kêr :

en: Last update:
br: Hizivaat diwezhañ :

en: Conditions:
br: Amveziadoù :

en: Sky:
br: Oabl :

en: Temperature:
br: Gwrezverk :

en: Wind:
br: Avel :

en: Pressure:
br: Aerwask :

en: Visibility:
br: Hewelded :

en: Sunrise:
br: Sav-heol :

en: Sunset:
br: Kuzh-heol :

en: Current Conditions
br: Amveziadoù bremanel

en: See the ForeCast Details
br: Gwelout munudoù an amveziad

en: Forecast
br: Rakweladoù

en: _Visit Weather.com
br: _Gweladiñ Weather.com

en: Visit Weather.com
br: Gweladiñ Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
br: Klikit evit gweladiñ Weather.com

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
br: Gwel al lec'hiadur

en: Select Location from the list
br: Diuzit al lec'h el listennad

en: Enter the URL
br: Roit an URL

en: Weather Preferences
br: Gwellvezioù an amzer

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
br: Unanenn g_werzverker :

en: Default
br: Dre ziouer

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
br: Unanenn tizh an av_el :

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "meters per second"
en: m/s
br: m/e

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "kilometers per hour"
en: km/h
br: km/e

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
br: skoulmoù

en: Beaufort scale
br: Skeul Beaufort

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
br: Unanenn aerwas_k :

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
br: Unanenn _Gweledenn:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
br: metr

en: A_ddress:
br: _Chomlec'h:

en: Update
br: Hizivaat

en: minutes
br: munutoù

en: Display
br: Skrammañ

en: General
br: Hollek

en: _Select a location:
br: Diuzit ul _lec'h :

en: _Find:
br: _Kavout :

en: Find _Next
br: Kavout an hini da _heul

en: Location
br: Lec'hiadur

en: _Refresh
br: _Azgrenaat

en: _Options
br: _Dibarzhioù

en: label
br: skritellig

en: Invest Applet
br: Arloadig Invest

en: Symbol
br: Arouez

en: Label
br: Skritellig

en: Amount
br: Sammad

en: Price
br: Priz

en: Last
br: Diwezhañ

en: Change %
br: Kemmañ %

en: Command Line
br: Linenn arc'had

en: Command line
br: Linenn arc'had

en: Co_mmand:
br: A_rc'had :

en: Colors
br: Livioù

en: Macros
br: Makroioù

en: Pick a color
br: Diuzit ul liv

en: Size
br: Ment

en: _Add Macro...
br: _Ouzhpennañ ur makro...

en: _Delete Macro
br: _Dilemel ar makro

en: _Macros:
br: _Makroioù:

en: _Pattern:
br: _Goustur :

en: _Width:
br: _Led :

en: pixels
br: a bikselioù

en: Not used anymore
br: N'eo ket ken implijet

en: Width
br: Ledander

en: History
br: Roll-istor

en: Pattern
br: Goustur

en: Command
br: Arc'had

note: tooltip over applet
en: Volume Control
br: Reoler an ampled

en: Mu_te
br: Mu_t

en: Volume Applet
br: Arloadig an ampled

en: %s: muted
br: %s : mut

en: Failed to display help: %s
br: N'eus ket tu da ziskouez skoazell: %s

en: Volume control for your GNOME Panel.
br: Reoler an ampled evit ar banell GNOME.

en: Using GStreamer 0.10.
br: Implij GStreamer 0.10.

en: Mute
br: Mut

en: Volume Control...
br: Reoler an ampled...

en: Unknown Volume Control %d
br: Dianav eo ampled ar reoler %d

en: Saved mute state
br: Stad mut enrollet

en: Saved volume to restore on startup
br: Ampled enrollet da vezañ assavet e-pad al loc'hañ

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
br: Gwellvezioù ar reoler ampled

en: Select the device and track to control.
br: Diuzañ an drobarzhell da vestroniañ

en: _Activate
br: _Gweredekaat

en: _Deactivate
br: _Deweredekaat

en: _Properties
br: _Perzhioù

en: Time connected: %.1d:%.2d
br: Eur kennasket %.1d:%.2d

en: Not connected
br: N'eo ket kennasket

en: The entered password is invalid
br: Didalvioudek ar ger-tremen enanket

en: C_onnect
br: _Kennaskañ

en: _Disconnect
br: _Digennaskañ

en: Enter password
br: Roit ar ger-tremen

en: Password:
br: Ger-tremen :

en: Processor
br: Kewerier

en: Memory
br: Memor

en: Network
br: Rouedad

en: Swap Space
br: Memor disloañ

en: Disk
br: Kantenn

en: %s/s
br: %s/e

en: _Processor
br: _Kewerier

en: _Memory
br: _Memor

en: _Network
br: _Rouedad

en: _Load
br: _Kargañ

en: _Harddisk
br: _Kantenn galet

en: Options
br: Dibarzhioù

en: milliseconds
br: a vilieilennoù

en: _User
br: Ar_veriad

en: S_ystem
br: R_eizhiad

en: Sh_ared
br: Rannet

en: _Buffers
br: S_kurzerioù

en: Cach_ed
br: Krubuilh_et

en: F_ree
br: D_ieub

en: _Local
br: _Lec'hel

en: _Background
br: _Drekleur

en: _Used
br: Ar_veret

en: _Free
br: Dieu_b

en: Load
br: Kargañ

en: _Average
br: Kei_tad

en: Harddisk
br: Kantenn galet

en: _Read
br: _Lenn

en: _Write
br: _Skrivañ

en: CD Player (Deprecated)
br: Lenner CD (diamzeret)

en: Volume Control (Deprecated)
br: Reoler an ampled (diamzerzet)

en: Factory for deprecating applets
br: Aozerez evit arloadigoù diamzeret

en: Null Applet Factory
br: Aozerez an arloadig Null

en: CD Player
br: Lenner CD

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
br: Krouiñ, diskwel, ha merañ pegsoñjoù war ar burev

en: Sticky Notes
br: Pegsoñjoù

en: Sticky Notes Applet Factory
br: Aozerez an arloadig pegsoñjoù

en: Hi_de Notes
br: _Kuzhat an Notennoù

en: _Delete Notes
br: _Dilemel an Notennoù

en: _Lock Notes
br: _Prennañ an Notennoù

en: _New Note
br: Notenn _Nevez

en: This note is locked.
br: Prennet eo an notenn-mañ.

en: This note is unlocked.
br: Dibrennet eo an notenn-mañ.

en: Behavior
br: Emzalc'h

en: Choose a base color to use for all sticky notes
br: Dibab ul liv diazez da implij evit an holl begsoñjoù

en: Choose a color for the note
br: Dibab ul liv evit an notenn

en: Choose a font for the note
br: Dibab un nodrezh evit an notenn

en: Choose a font to use for all sticky notes
br: Dibab un nodrezh da implij evit an holl begsoñjoù

en: Choose if notes are visible on all workspaces
br: Dibab hag-eñ int gwelus an notennoù war an holl dachennoù-labour

en: Choose if the default style is forced on all notes
br: Dibab hag-eñ eo forzhet ar stil dre ziouer d'an holl notennoù

en: Close note
br: Serriñ an notenn

en: Default Note Properties
br: Perzhioù an notennoù dre ziouer

en: Font C_olor:
br: L_iv nodrezhoù

en: Font Co_lor:
br: _Liv nodrezhoù

en: Force _default color and font on notes
br: Forzhañ liv ha nodrezh _dre ziouer d'an notennoù

en: H_eight:
br: U_helder:

en: Lock/Unlock note
br: Prennañ/Dibrennañ an notenn

en: Note C_olor:
br: _Liv an notenn :

en: Note _Color:
br: _Liv an notenn :

en: Pick a color for the sticky note
br: Dibab ul liv evit ar pegsoñj

en: Pick a default sticky note color
br: Dibab ul liv pegsoñj dre ziouer

en: Pick a default sticky note font
br: Dibab un nodrezh pegsoñj dre ziouer

en: Pick a font for the sticky note
br: Dibab un nodrezh evit ar pegsoñj

en: Properties
br: Perzhioù

en: Resize note
br: Adventañ an notenn

en: Specify a title for the note
br: Spisaat un titl d'an notenn

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
br: Spisaat uhelder dre ziouer (niver a biksel) an notennoù nevez

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
br: Spisaat ledander dre ziouer (niver a biksel) an notennoù nevez

en: Sticky Note
br: Pegsoñj

en: Sticky Note Properties
br: Perzhioù ar pegsoñj

en: Sticky Notes Preferences
br: Gwellvezioù ar pegsoñj

en: Use co_lor from the system theme
br: Implij _liv eus neuz ar reizhiad

en: Use default co_lor
br: Implij al _liv dre ziouer

en: Use default fo_nt
br: Implij an _nodrezh dre ziouer

en: Use fo_nt from the system theme
br: Implij _nodrezh eus neuz ar reizhiad

en: _Delete All
br: _Dilemel an Holl

en: _Font:
br: _Nodrezh :

en: _Put notes on all workspaces
br: _Lakaat notennoù war an holl dachennoù-labour

en: _Title:
br: _Titl :

en: Date format of note's title
br: Mentrezh deiziad titl an notenn

en: Default color for font
br: Liv dre ziouer evit an nodrezh

en: Default color for new notes
br: Liv dre ziouer evit an notennoù nevez

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
br: Liv dre ziouer evit ar pegsoñjoù nevez. Dre un erspizadur HTML c'hwezekred a zlefe bezañ, "#30FF50" da skouer.

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
br: Liv nodrezh dre ziouer evit ar pegsoñjoù nevez. Dre un erspizadur HTML c'hwezekred a zlefe bezañ, "#000000" da skouer.

en: Default font for new notes
br: Nodrezh dre ziouer evit an notennoù nevez

en: Default height for new notes
br: Uhelder dre ziouer evit an notennoù nevez

en: Default height for new sticky notes in pixels.
br: Uhelder dre ziouer evit ar pegsoñjoù nevez (niver a biksel).

en: Default width for new notes
br: Ledander dre ziouer evit an notennoù nevez

en: Default width for new sticky notes in pixels.
br: Ledander dre ziouer evit ar pegsoñjoù nevez (niver a biksel).

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
br: Mar demañ diweredekaet an dibarzh-mañ e c'hell bezañ implijet ul liv personelaet evel liv dre ziouer evit an holl begsoñjoù.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
br: Mar demañ diweredekaet an dibarzh-mañ e c'hell bezañ implijet un nodrezh personelaet evel nodrezh dre ziouer evit an holl begsoñjoù.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
br: Mar demañ gweredekaet an dibarzh-mañ e vo dianavezet al livioù ha nodrezhoù personelaet a zo bet deverket d'an notennoù hiniennel.

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
br: Spisaat a ra hag-eñ int prennet ar pegsoñjoù pe get.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
br: Spisaat a ra hag-eñ int gwelus ar pegsoñjoù war HOLL dachennoù-labour ar burev, pe get.

en: Sticky notes' locked state
br: Stad prennet gant ar pegsoñjoù

en: Sticky notes' workspace stickyness
br: Pegusted d'an dachenn-labour ar pegsoñjoù

en: %d note | %d notes
br[0]: %d notenn
br[1]: %d notenn

en: Show sticky notes
br: Diskouez ar pegsoñjoù

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
br: Pegsoñjoù evit an Endro Burev GNOME

en: Go to Trash
br: Mont d'al Lastez

en: Trash
br: Lastez

en: _Empty Trash
br: _Goullonderiñ al Lastez

en: _Open Trash
br: _Digeriñ al lastez

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
br[0]: %d elfenn el Lastez
br[1]: %d elfenn el Lastez

en: No Items in Trash
br: Elfenn ebet el Lastez

en: Error while spawning nautilus:
    %s
br: Fazi o lañsañ nautilus:
    %s

en: Delete Immediately?
br: Dilemel diouzhtu?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
br: N'hell ket kas an elfennoù d'al lastez, ha fellout a ra deoc'h diverkañ anezho diouzhtu?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
br: Ne oa ket tu da gas elfennoù 'zo d'al lastez, ha fellout a ra deoc'h diverkañ anezho diouzhtu?

en: Trash Applet
br: Arloadig al Lastez

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
br: O tilemel : %s

en: Empty all of the items from the trash?
br: Goullonderiñ an holl elfennoù diouzh al lastez?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
br: Ma tibabit goullonderiñ al lastez, e vo kollet da viken an holl elfennoù. Marplij gouezit e c'hellit ivez lemel anezho unan hag unan.

en: Emptying the Trash
br: O c'houllonderiñ al Lastez

en: From:
br: Adalek :
