gnome-applets - en to ca@valencia translation catalogue (759 entries)

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ca@valencia: Mostra l'estat de les funcionalitats d'AccessX, per exemple modificadors assegurats

en: There was an error launching the help viewer: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en executar el visualitzador de l'ajuda: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en mostrar el diàleg de preferències del teclat: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ca@valencia: Preferències d'accessibilitat del _teclat

en: _Help
ca@valencia: A_juda

en: _About
ca@valencia: _Quant a

en: AccessX Status
ca@valencia: Estat d'AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ca@valencia: Mostra l'estat del teclat quan s'usen les funcionalitats d'accessibilitat.

en: XKB Extension is not enabled
ca@valencia: L'extensió XKB no està habilitada

en: Unknown error
ca@valencia: Error desconegut

en: Keyboard Accessibility Status
ca@valencia: Estat de l'accessibilitat del teclat

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ca@valencia: Mostra l'estat actual de les funcionalitats d'accessibilitat del teclat

en: AccessX Status Applet Factory
ca@valencia: Factoria de la miniaplicació de l'estat d'AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ca@valencia: Factoria de la miniaplicació de l'estat d'accessibilitat del teclat

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ca@valencia: Mostra l'estat de les funcionalitats d'accessibilitat del teclat

en: _Preferences
ca@valencia: _Preferències

en: System is running on AC power
ca@valencia: El sistema s'està executant amb corrent alterna

en: System is running on battery power
ca@valencia: El sistema s'està executant amb bateries

en: Battery charged (%d%%)
ca@valencia: Bateria carregada (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
ca@valencia: No se sap el temps (%d%%) restant

en: Unknown time (%d%%) until charged
ca@valencia: No se sap el temps (%d%%) que trigarà a carregar-se

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
ca@valencia[0]: %d minut (%d%%) restant
ca@valencia[1]: %d minuts (%d%%) restants

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
ca@valencia[0]: %d minut perquè es carregui (%d%%)
ca@valencia[1]: %d minuts perquè es carregui (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
ca@valencia[0]: %d hora (%d%%) restant
ca@valencia[1]: %d hores (%d%%) restants

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
ca@valencia[0]: %d hora perquè es carregui (%d%%)
ca@valencia[1]: %d hores perquè es carregui (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ca@valencia: %d %s %d %s (%d%%) restants

en: hour | hours
ca@valencia[0]: hora
ca@valencia[1]: hores

en: minute | minutes
ca@valencia[0]: minut
ca@valencia[1]: minuts

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ca@valencia: %d %s %d %s perquè es carregui (%d%%)

en: Battery Monitor
ca@valencia: Monitor de càrrega de bateria

en: Your battery is now fully recharged
ca@valencia: La bateria està completament carregada

en: Battery Notice
ca@valencia: Notificació de bateria

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
ca@valencia: Vos queda el %d%% de la capacitat total de la bateria.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
ca@valencia[0]: Vos queda %d minut restant de bateria (%d%% de la capacitat total).
ca@valencia[1]: Vos queden %d minuts restants de bateria (%d%% de la capacitat total).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ca@valencia: Per tal de no perdre la vostra faena:
     • connecteu el portàtil a una font externa, o
     • alceu els documents oberts i apagueu el portàtil.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ca@valencia: Per tal de no perdre la vostra faena:
     • suspeneu el portàtil per estalviar energia,
     • connecteu el portàtil a una font externa, o
     • alceu els documents oberts i tanqueu el portàtil.

en: Your battery is running low
ca@valencia: La bateria està baixa

en: No battery present
ca@valencia: No hi ha cap bateria

en: Battery status unknown
ca@valencia: Es desconeix l'estat de la bateria

en: N/A
ca@valencia: N/D

en: There was an error displaying help: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en mostrar l'ajuda: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ca@valencia: Esta utilitat mostra l'estat de la bateria del portàtil.

note: true
en: HAL backend enabled.
ca@valencia: Interfície HAL habilitada.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
ca@valencia: Interfície antiga (sense HAL) habilitada.

en: Battery Charge Monitor
ca@valencia: Monitor de càrrega de bateria

en: Monitor a laptop's remaining power
ca@valencia: Fes un seguiment de la càrrega que queda a un portàtil

en: (shows single image for status and charge)
ca@valencia: (mostra una única imatge per a l'estat i la càrrega)

en: (two images: one for status, one for charge)
ca@valencia: (dues imatges: una per a l'estat i una per a la càrrega)

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Battery Charge Monitor Preferences
ca@valencia: Preferències del monitor de càrrega de la bateria

en: Notifications
ca@valencia: Notificacions

en: Show _percentage remaining
ca@valencia: Mostra el _percentatge restant

en: Show _time remaining
ca@valencia: Mostra el _temps restant

en: _Compact view
ca@valencia: Visualització _compacta

en: _Expanded view
ca@valencia: Visualització _expandida

en: _Notify when battery is fully recharged
ca@valencia: _Notifica quan la bateria estiga completament recarregada

en: _Show time/percentage:
ca@valencia: Mo_stra el temps/percentatge:

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
ca@valencia: A_visa quan la càrrega de la bateria baixe a:

en: HAL error
ca@valencia: error de la HAL

en: Could not create libhal_ctx
ca@valencia: No s'ha pogut crear el «libhal_ctx»

en: No batteries found
ca@valencia: No s'ha trobat cap bateria

en: Unable to initialise HAL: %s: %s
ca@valencia: No s'ha pogut inicialitzar la HAL: %s: %s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
ca@valencia: 0 perquè no tinga etiqueta, 1 per al percentatge i 2 per al temps restant.

en: Beep for warnings
ca@valencia: Avisa amb un so

en: Beep when displaying a warning.
ca@valencia: Fes «beep» quan es mostre un avís.

en: Drain from top
ca@valencia: Buida des de la part superior

en: Full Battery Notification
ca@valencia: Notificació de càrrega completa

en: Low Battery Notification
ca@valencia: Notificació de bateria baixa

en: Notify user when the battery is full.
ca@valencia: Notifica a l'usuari quan la bateria està plena.

en: Notify user when the battery is low.
ca@valencia: Notifica a l'usuari quan la bateria està baixa.

en: Red value level
ca@valencia: Nivell del valor roig

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
ca@valencia: Mostra el mesurador de bateria buidant-se des de la part superior de la bateria. Només es troba disponible des de la visualització de bateria tradicional.

en: Show the horizontal battery
ca@valencia: Mostra la bateria horitzontal

en: Show the time/percent label
ca@valencia: Mostra l'etiqueta del percentatge de càrrega

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
ca@valencia: Mostra la bateria tradicional horitzontal en el quadre.

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
ca@valencia: Mostra la bateria vertical més petita en el quadre.

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ca@valencia: El nivell de bateria per sota del qual la bateria es mostra de color roig. També el valor al qual es mostra l'avís de bateria.

en: Upright (small) battery
ca@valencia: Bateria petita vertical

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
ca@valencia: Usa el valor definit a «red_value» com a temps restant per mostrar el diàleg d'avís en comptes del percentatge.

en: Warn on low time rather than low percentage
ca@valencia: Avisa quan quede poc temps en comptes de quan quede poca bateria

en: Battstat Factory
ca@valencia: Fàbrica de la càrrega de bateria

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
ca@valencia: Per cent

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
ca@valencia: minuts restants

en: Battery Status Utility
ca@valencia: Utilitat de l'estat de la bateria

en: Battery fully re-charged
ca@valencia: La bateria està completament carregada

en: Battery power low
ca@valencia: Bateria amb càrrega baixa

en: Available palettes
ca@valencia: Paletes disponibles

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
ca@valencia: Insereix «%s»

en: Insert special character
ca@valencia: Insereix el caràcter especial

en: insert special character %s
ca@valencia: insereix el caràcter especial %s

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ca@valencia: Miniaplicació per al quadre del GNOME per seleccionar caràcters que no són al teclat. Alliberat sota la Llicència Pública General GNU.

en: Character Palette
ca@valencia: Paleta de caràcters

en: Insert characters
ca@valencia: Insereix caràcters

en: Characters shown on applet startup
ca@valencia: Caràcters mostrats en iniciar la miniaplicació

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
ca@valencia: DESACONSELLAT - Caràcters mostrats en iniciar la miniaplicació

en: List of available palettes
ca@valencia: Llista de paletes disponibles

en: List of strings containing the available palettes.
ca@valencia: Llista de cadenes que contenen les paletes disponibles.

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ca@valencia: La cadena que l'usuari tenia seleccionada quan es va utilitzar la miniaplicació per darrer cop. Esta cadena es mostrarà quan l'usuari inicie la miniaplicació.

en: Charpicker Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació de la paleta de caràcters

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: _Palette:
ca@valencia: _Paleta:

en: Palette entry
ca@valencia: Entrada de la paleta

en: Modify a palette by adding or removing characters
ca@valencia: Modifica una paleta afegint-hi o suprimint-ne caràcters

en: Add Palette
ca@valencia: Afig una paleta

en: Edit Palette
ca@valencia: Edita la paleta

en: Palettes list
ca@valencia: Llista de paletes

en: _Palettes:
ca@valencia: _Paletes:

en: Add button
ca@valencia: Afig un botó

en: Click to add a new palette
ca@valencia: Feu clic per afegir una paleta nova

en: Edit button
ca@valencia: Edita el botó

en: Click to edit the selected palette
ca@valencia: Feu clic per editar la paleta seleccionada

en: Delete button
ca@valencia: Suprimeix el botó

en: Click to delete the selected palette
ca@valencia: Feu clic per suprimir la paleta seleccionada

en: Character Palette Preferences
ca@valencia: Preferències de la paleta de caràcters

en: A 0 value means to show cpu frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
ca@valencia: El valor 0 significa que mostre la freqüència de la CPU, el valor 1 que mostre la freqüència i les unitats, i el valor 2 que mostre el percentatge en comptes de la freqüència.

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ca@valencia: El valor 0 significa que mostre la miniaplicació en mode gràfic (només el mapa de píxels), el valor 1 que la mostre en mode text (sense mostrar el mapa de píxels), i el valor 2 que la mostre en mode text i gràfic.

en: CPU to Monitor
ca@valencia: CPU del qual s'ha de fer el seguiment

en: Mode to show cpu usage
ca@valencia: Mode per mostrar l'ús de la CPU

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
ca@valencia: Estableix la CPU de la qual s'ha de fer el seguiment. En un sistema amb un processador no heu de canviar-ho.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ca@valencia: El tipus de text a visualitzar (si el text està habilitat).

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ca@valencia: Preferències del seguiment de la freqüència de la CPU

en: Display Settings
ca@valencia: Paràmetres de visualització

en: Monitor Settings
ca@valencia: Paràmetres del monitor

en: Show CPU frequency as _frequency
ca@valencia: Mostra la _freqüència de la CPU com a freqüència

en: Show CPU frequency as _percentage
ca@valencia: Mostra la freqüència de la CPU com a _percentatge

en: Show frequency _units
ca@valencia: Mostra les _unitats de la freqüència

en: _Appearance:
ca@valencia: _Aparença:

en: _Monitored CPU:
ca@valencia: CPU _que es segueix:

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ca@valencia: Monitor de l'escalat de la freqüència de la CPU

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ca@valencia: Fes un seguiment de l'escalat de la freqüència de la CPU

en: Could not open help document
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el document d'ajuda

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ca@valencia: Esta utilitat mostra l'estat actual de l'escalat de la freqüència de la CPU.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ca@valencia: Esta utilitat mostra la freqüència actual de la CPU

en: Graphic
ca@valencia: Gràfic

en: Graphic and Text
ca@valencia: Gràfic i text

en: Frequency Scaling Unsupported
ca@valencia: No s'ha implementat l'escalat de la freqüència

note: If there is no cpufreq support it shows only the cpu frequency, * I think is better than do nothing. I have to notify it to the user, because * he could think that cpufreq is supported but it doesn't work succesfully
en: CPU frequency scaling unsupported
ca@valencia: L'escalat de freqüència de la CPU no està implementat

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
ca@valencia: No podreu modificar la freqüència de l'ordinador. Pot ser que l'ordinador estiga mal configurat, o que el maquinari que teniu no implemente l'escalat de freqüència de la CPU.

en: Change CPU Frequency scaling
ca@valencia: Canvia l'escalat de la freqüència de la CPU

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
ca@valencia: Calen privilegis per canviar l'escalat de la freqüència de la CPU.

en: (mounted)
ca@valencia: (muntada)

en: (not mounted)
ca@valencia: (sense muntar)

en: Cannot execute '%s'
ca@valencia: No es pot executar '%s'

en: _Play DVD
ca@valencia: Re_produeix el DVD

en: _Play CD
ca@valencia: Re_produeix el CD

en: _Open %s
ca@valencia: _Obri %s

en: Un_mount %s
ca@valencia: Des_munta %s

en: _Mount %s
ca@valencia: _Munta %s

en: _Eject %s
ca@valencia: _Expulsa %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ca@valencia: Miniaplicació per muntar i desmuntar volums d'unitats.

en: Disk Mounter
ca@valencia: Muntador de discs

en: Interval timeout to check mount point status
ca@valencia: Interval de temps d'espera per comprovar l'estat del punt de muntatge

en: Time in seconds between status updates
ca@valencia: Temps en segons entre actualitzacions de l'estat

en: Drive Mount Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica per a la miniaplicació del muntador d'unitats

en: Factory for drive mount applet
ca@valencia: Fàbrica per a la miniaplicació del muntador d'unitats

en: Mount local disks and devices
ca@valencia: Munta discs i dispositius locals

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
ca@valencia: Un conjunt d'ulls per al quadre del GNOME. Segueixen el ratolí.

en: Eyes
ca@valencia: Ulls

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ca@valencia: Els ulls miren en la direcció del punter del ratolí

en: Directory in which the theme is located
ca@valencia: Directori on es troba el tema

en: A set of eyeballs for your panel
ca@valencia: Un parell d'ulls per al quadre

en: Geyes Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació ulls

en: Can not launch the eyes applet.
ca@valencia: No es pot iniciar la miniaplicació dels ulls.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ca@valencia: S'ha produït un error fatal en intentar carregar el tema.

en: Geyes Preferences
ca@valencia: Preferències de l'ulls

en: Themes
ca@valencia: Temes

en: _Select a theme:
ca@valencia: _Seleccioneu un tema:

en: Alt+Control changes layout.
ca@valencia: Alt+Control canvia la disposició.

en: Alt+Shift changes layout.
ca@valencia: Alt+Majúscules canvia la disposició.

en: Arabic keymap
ca@valencia: Mapa de teclat àrab

en: Armenian
ca@valencia: Armeni

en: Basque
ca@valencia: Basc

en: Belgian
ca@valencia: Belga

en: Both Alt keys together change layout.
ca@valencia: Les dues tecles d'alternativa canvien la disposició de teclat.

en: Both Ctrl keys together change layout.
ca@valencia: Les dues tecles de control canvien la disposició de teclat.

en: Both Shift keys together change layout.
ca@valencia: Les dues tecles de majúscules canvien la disposició de teclat.

en: Brazil Portuguese keymap
ca@valencia: Mapa de teclat portugués brasiler

en: Bulgarian Cyrillic
ca@valencia: Búlgar ciríl·lic

en: Bulgarian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat búlgar

en: CapsLock key changes layout.
ca@valencia: La tecla de fixació de majúscules canvia la disposició de teclat.

en: Control+Shift changes layout.
ca@valencia: La combinació de tecles Control+Majúscules canvia la disposició de teclat.

en: Czech keymap
ca@valencia: Mapa de teclat txec

en: Danish keymap
ca@valencia: Mapa de teclat danés

en: Dutch keymap
ca@valencia: Mapa de teclat holandés

en: English keymap
ca@valencia: Mapa de teclat anglés

en: Estonian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat estoni

en: Finnish keymap
ca@valencia: Mapa de teclat finés

en: French Swiss
ca@valencia: Francés suís

en: French Swiss keymap
ca@valencia: Mapa de teclat francés suís

en: French keymap
ca@valencia: Mapa de teclat francés

en: French-Canadian 105-key
ca@valencia: Francés canadenc de 105 tecles

en: GB 102-key
ca@valencia: Gran Bretanya de 102 tecles

en: GB 105-key
ca@valencia: Gran Bretanya de 105 tecles

en: Generic Keyboard
ca@valencia: Teclat genèric

en: Georgian Latin
ca@valencia: Georgià llatí

en: Georgian Russian layout
ca@valencia: Disposició russa georgiana

en: Georgian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat georgià

en: German
ca@valencia: Alemany

en: German Swiss with Euro
ca@valencia: Alemany suís amb Euro

en: German keymap
ca@valencia: Mapa de teclat alemany

en: Greek keymap
ca@valencia: Mapa de teclat grec

en: Hebrew keymap
ca@valencia: Mapa de teclat hebreu

en: Hungarian 101-key latin 1
ca@valencia: Hongarés de 101 tecles llatí 1

en: Hungarian 101-key latin 2
ca@valencia: Hongarés de 101 tecles llatí 2

en: Hungarian 105-key latin 1
ca@valencia: Hongarés de 105 tecles llatí 1

en: Hungarian 105-key latin 2
ca@valencia: Hongarés de 105 tecles llatí 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
ca@valencia: Teclat hongarés PC/AT 101

en: Hungarian latin1
ca@valencia: Hongarés llatí 1

en: Icelandic keymap
ca@valencia: Mapa de teclat islandés

en: Italian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat italià

en: Japanese keymap
ca@valencia: Mapa de teclat japonés

en: Lao keymap
ca@valencia: Mapa de teclat laosià

en: Layout shift behavior
ca@valencia: Comportament del canvi de disposició

en: Left Alt key changes layout.
ca@valencia: La tecla d'alternativa esquerra canvia la disposició de teclat.

en: Left Ctrl key changes group.
ca@valencia: La tecla de control esquerra canvia el grup.

en: Left Shift key changes group.
ca@valencia: La tecla de majúscules esquerra canvia el grup.

en: Left Win-key changes layout.
ca@valencia: La tecla Windows canvia la disposició de teclat.

en: Lithuanian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat lituà

en: Macedonian
ca@valencia: Macedoni

en: Menu key changes layout.
ca@valencia: La tecla de menú canvia la disposició de teclat.

en: Mongolian alt keymap
ca@valencia: Mapa de teclat mongol alternatiu

en: Mongolian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat mongol

en: Mongolian phonetic keymap
ca@valencia: Mapa de teclat mongol fonètic

en: Norwegian
ca@valencia: Noruec

en: Plain Russian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat rus pla

en: Polish
ca@valencia: Polonés

en: Polish deadkeys
ca@valencia: Tecles mortes poloneses

en: Portugal Deadkeys
ca@valencia: Tecles mortes portugueses

en: Portuguese keymap
ca@valencia: Mapa de teclat portugués

en: Right Alt key changes layout.
ca@valencia: La tecla d'alternativa dreta canvia la disposició de teclat.

en: Right Ctrl key changes group.
ca@valencia: La tecla de control dreta canvia el grup.

en: Right Shift key changes group.
ca@valencia: La tecla de majúscules dreta canvia el grup.

en: Right Win-key changes layout.
ca@valencia: La tecla Windows dreta canvia la disposició de teclat.

en: Russian Cyrillic
ca@valencia: Rus ciríl·lic

en: Russian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat rus

en: Serbian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat serbi

en: Shift+CapsLock changes layout.
ca@valencia: La combinació de tecles Majúscules+Fixació de majúscules canvia la disposició de teclat.

en: Slovak keymap
ca@valencia: Mapa de teclat eslovac

en: Slovenian
ca@valencia: Eslovè

en: Slovenian keymap
ca@valencia: Mapa de teclat eslovè

en: Spanish keymap
ca@valencia: Mapa de teclat espanyol

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
ca@valencia: Hongarés tipus5 llatí 2 de Sun (no PC)

en: Swedish
ca@valencia: Suec

en: Swedish keymap
ca@valencia: Mapa de teclat suec

en: Swiss keymap
ca@valencia: Mapa de teclat suís

en: Thai
ca@valencia: Tailandés

en: Thai Kedmanee
ca@valencia: Tailandés Kedmanee

en: Thai keymap
ca@valencia: Mapa de teclat tailandés

en: Turkish "F" keyboard
ca@valencia: Teclat turc «F»

en: Turkish "Q" keyboard
ca@valencia: Teclat turc «Q»

en: Turkish keymap
ca@valencia: Mapa de teclat turc

en: UK 105-key
ca@valencia: Regne Unit de 105 tecles

en: UK PC/AT keyboard
ca@valencia: Teclat del Regne Unit PC/AT

en: US 101-key keyboard
ca@valencia: Teclat nord-americà de 101 tecles

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
ca@valencia: Teclat nord-americà de 105 tecles (amb tecles de windows)

en: US 84-key
ca@valencia: Teclat nord-americà de 84 tecles

en: US DEC 450
ca@valencia: Nord-americà DEC 450

en: US IBM RS/6000
ca@valencia: Nord-americà IBM RS/6000

en: US International
ca@valencia: Nord-americà internacional

en: US Macintosh
ca@valencia: Nord-americà Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
ca@valencia: Teclat nord-americà PC/AT 101

en: US Silicon Graphics 101-key
ca@valencia: Nord-americà de 101 tecles de Silicon Graphics

en: US Sun type5
ca@valencia: Nord-americà tipus5 de Sun

en: Armenian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat armeni de Sun

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat azerbaidjanés turc de Sun

en: Belarusian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat bielorús de Sun

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat portugués brasiler USB de Sun

en: Brazil Portuguese Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat portugués brasiler de Sun

en: British Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat britànic tipus 4 de Sun

en: British Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat britànic USB de Sun

en: British Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat britànic de Sun

en: Bulgarian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat búlgar de Sun

en: Canadian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat canadenc de Sun

en: Czech Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat txec de Sun

en: Danish Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat danés tipus 4 de Sun

en: Danish Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat danés USB de Sun

en: Danish Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat danés de Sun

en: Dutch Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat holandés de Sun

en: Estonian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat estoni de Sun

en: Finnish Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat finés Sun

en: French Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat francés USB de Sun

en: French Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat francés de Sun

en: German Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat alemany tipus 4 de Sun

en: German Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat alemany USB de Sun

en: German Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat alemany de Sun

en: Hebrew Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat hebreu de Sun

en: Hungarian latin2 Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat hongarés llatí 2 de Sun

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat tipus 5 llatí 1

en: Icelandic Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat islandés de Sun

en: Italian Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat italià tipus 4 de Sun

en: Italian Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat italià USB de Sun

en: Italian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat italià de Sun

en: Japanese Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat japonés tipus 4 de Sun

en: Japanese Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat japonés de Sun

en: Latvian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat letó de Sun

en: Lithuanian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat lituà de Sun

en: Macedonian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat macedoni de Sun

en: Norwegian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat noruec de Sun

en: Polish Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat polonés de Sun

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat portugués tipus 4 de Sun

en: Portuguese Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat portugués de Sun

en: Romanian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat romanés de Sun

en: Russian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat rus de Sun

en: Serbian Sun standard keymap
ca@valencia: Mapa de teclat serbi estàndard de Sun

en: Slovak Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat eslovac de Sun

en: Slovenian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat eslovè de Sun

en: Spanish Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat espanyol tipus 4 de Sun

en: Spanish Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat espanyol USB de Sun

en: Spanish Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat espanyol de Sun

en: Swedish Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat suec tipus 4 de Sun

en: Swedish Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat suec USB de Sun

en: Swedish Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat suec de Sun

en: Swiss German Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat alemany suís de Sun

en: Thai Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat tailandés de Sun

en: Turkish Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat turc de Sun

en: US Sun Type-4 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat nord-americà tipus4 de Sun

en: US Sun USB keymap
ca@valencia: Mapa de teclat nord-americà USB de Sun

en: US Sun type5 keymap
ca@valencia: Mapa de teclat nord-americà tipus5 de Sun

en: Ukrainian Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat ucraïnés de Sun

en: Vietnamese Sun keymap
ca@valencia: Mapa de teclat vietnamita de Sun

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
ca@valencia: © 1999-2005 de S. Papadimitriou i d'altres

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ca@valencia: Una aplicació per al quadre per fer un seguiment de les condicions meteorològiques.

en: _Details
ca@valencia: _Detalls

en: _Update
ca@valencia: Act_ualitza

en: Weather Report
ca@valencia: Butlletí meteorològic

en: GNOME Weather
ca@valencia: El butlletí meteorològic per al GNOME

en: Weather Forecast
ca@valencia: Previsió meteorològica

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ca@valencia: Ciutat: %s
    Cel: %s
    Temperatura: %s

en: Updating...
ca@valencia: S'està actualitzant...

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: City:
ca@valencia: Ciutat:

en: Last update:
ca@valencia: Última actualització:

en: Conditions:
ca@valencia: Condicions:

en: Sky:
ca@valencia: Cel:

en: Temperature:
ca@valencia: Temperatura:

en: Feels like:
ca@valencia: Sensació tèrmica:

en: Dew point:
ca@valencia: Punt de rosada:

en: Relative humidity:
ca@valencia: Humitat relativa:

en: Wind:
ca@valencia: Vent:

en: Pressure:
ca@valencia: Pressió:

en: Visibility:
ca@valencia: Visibilitat:

en: Sunrise:
ca@valencia: Eixida del sol:

en: Sunset:
ca@valencia: Posta de sol:

en: Current Conditions
ca@valencia: Condicions actuals

en: Forecast Report
ca@valencia: Informe del pronòstic

en: See the ForeCast Details
ca@valencia: Visualitza els detalls del pronòstic

en: Forecast
ca@valencia: Pronòstic

en: Radar Map
ca@valencia: Mapa de radar

en: _Visit Weather.com
ca@valencia: _Visita Weather.com

en: Visit Weather.com
ca@valencia: Visita Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
ca@valencia: Feu clic per entrar a Weather.com

en: Forecast not currently available for this location.
ca@valencia: En estos moments el pronòstic per a esta ubicació no està disponible.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
ca@valencia: Visualització de la ubicació

en: Select Location from the list
ca@valencia: Seleccioneu la ubicació de la llista

en: Update spin button
ca@valencia: Actualitza el botó giratori

en: Spinbutton for updating
ca@valencia: Botó giratori per actualitzar

en: Address Entry
ca@valencia: Entrada de l'adreça

en: Enter the URL
ca@valencia: Introduïu l'URL

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar la base de dades XML de les ubicacions. Informeu-ne com a error.

en: Weather Preferences
ca@valencia: Preferències del butlletí meteorològic

en: _Automatically update every:
ca@valencia: Actualitza _automàticament cada:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
ca@valencia: Unitat de _temperatura:

en: Default
ca@valencia: Per defecte

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
ca@valencia: Unitat de velocitat del _vent:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
ca@valencia: nusos

en: Beaufort scale
ca@valencia: Escala de Beaufort

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
ca@valencia: Unitat de _pressió:

note: TRANSLATOR: The pressure unit "inches of mercury"
en: inHg
ca@valencia: poHg

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
ca@valencia: Unitat de _visibilitat:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
ca@valencia: metres

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
ca@valencia: milles

en: Enable _radar map
ca@valencia: Habilita el mapa del _radar

en: Use _custom address for radar map
ca@valencia: Utilitza una adreça _personalitzada per al mapa del radar

en: A_ddress:
ca@valencia: A_dreça:

en: Update
ca@valencia: Actualitza

en: minutes
ca@valencia: minuts

en: Display
ca@valencia: Mostra

en: _Select a location:
ca@valencia: _Seleccioneu una ubicació:

en: _Find:
ca@valencia: _Cerca:

en: Find _Next
ca@valencia: Cerca el següe_nt

en: Location
ca@valencia: Ubicació

en: Factory for creating the weather applet.
ca@valencia: Fàbrica per crear la miniaplicació del butlletí meteorològic.

en: Gweather Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació del butlletí meteorològic

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ca@valencia: Fes un seguiment de les condicions actuals i de les previsions meteorològiques

en: Invest
ca@valencia: Inversions

en: Track your invested money.
ca@valencia: Feu un seguiment dels diners invertits.

en: _Refresh
ca@valencia: _Actualitza

en: 1 Year
ca@valencia: 1 any

en: 3 Months
ca@valencia: 3 mesos

en: 5 Days
ca@valencia: 5 dies

en: 5 Years
ca@valencia: 5 anys

en: 6 Months
ca@valencia: 6 mesos

en: Auto _refresh
ca@valencia: _Actualització automàtica

en: Downloading chart from <b>Yahoo!</b>
ca@valencia: S'està descarregant la gràfica del <b>Yahoo!</b>

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide12.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average#Exponential_moving_average
en: Exponential moving average:
ca@valencia: Mitjana del moviment exponencial:

en: Financial Chart
ca@valencia: Gràfic financer

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide10.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_indicator#Charting_terms_and_indicators
en: Indicators:
ca@valencia: Indicadors:

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Money_flow_index
en: MFI
ca@valencia: IFM

en: Maximum
ca@valencia: Màxim

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide11.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average
en: Moving average:
ca@valencia: Mitjana de moviment:

note: see http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis#Overlays
en: Overlays:
ca@valencia: Superposicions:

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Rate_of_change_%28technical_analysis%29
en: ROC
ca@valencia: Velocitat de canvi

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Relative_Strength_Index
en: RSI
ca@valencia: Índex de fortalesa relativa

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide16.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Parabolic_SAR
en: SAR
ca@valencia: Drets d'apreciació d'acció

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide6.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Stock_split
en: Splits
ca@valencia: Divisions

en: Today
ca@valencia: Hui

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide20.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Volumes
ca@valencia: Volums

en: _Graph style:
ca@valencia: Estil de la _gràfica:

en: _Options
ca@valencia: _Opcions

en: _Ticker symbol:
ca@valencia: Símbol del _teletip:

en: <i><small><b>Note:</b> Quotes are delayed at least 15 minutes.
    <b>Source: </b> Yahoo!</small></i>
ca@valencia: <i><small><b>Nota:</b> Els valors van uns 15 minuts endarrerits.
    <b>Font: </b> Yahoo!</small></i>

en: Currency
ca@valencia: Divisa

en: Invest Preferences
ca@valencia: Preferències de les inversions

en: Stocks
ca@valencia: Estocs

en: label
ca@valencia: etiqueta

note: a) We aren't configured yet
en: <b>You have not entered any stock information yet</b>
ca@valencia: <b>Encara no heu introduït cap informació d'accions</b>

en: <b>No stock quotes are currently available</b>
ca@valencia: <b>Actualment no hi ha cap cotització d'accions disponible</b>

en: The server could not be contacted. The computer is either offline or the servers are down. Try again later.
ca@valencia: No s'ha pogut contactar amb el servidor. O bé l'ordinador està fora de línia o bé els servidors han caigut. Intenteu-ho més tard.

en: Financial Chart - %s
ca@valencia: Gràfica financera - %s

en: Opening Chart
ca@valencia: S'està obrint la gràfica

en: Chart downloaded
ca@valencia: S'ha baixat la gràfica

en: Chart could not be downloaded
ca@valencia: No s'ha pogut baixar la gràfica

en: Invest Applet
ca@valencia: Miniaplicació d'inversions

en: Symbol
ca@valencia: Símbol

en: Label
ca@valencia: Etiqueta

en: Amount
ca@valencia: Quantitat

en: Price
ca@valencia: Preu

en: Commission
ca@valencia: Comissió

en: Currency Rate
ca@valencia: Tipus de canvi

en: Invest could not connect to Yahoo! Finance
ca@valencia: La miniaplicació d'inversions no s'ha pogut connectar a Yahoo! Finance

note: Translators: %s is an hour (%H:%M)
en: Updated at %s
ca@valencia: S'ha actualitzat el %s

note: Translators: This is share-market jargon. It is the average percentage change of all stock prices. The %s gets replaced with the string value of the change (localized), including the percent sign.
en: Average change: %s
ca@valencia: Canvi mitjà: %s

note: Translators: This is share-market jargon. It refers to the total difference between the current price and purchase price for all the shares put together for a particular currency. i.e. How much money would be earned if they were sold right now. The first string is the change value, the second the cu
en: Positions balance: %s %s (%s)
ca@valencia: Balanç de les posicions: %s %s (%s)

note: model: SYMBOL, LABEL, TICKER_ONLY, BALANCE, BALANCE_PCT, VALUE, VARIATION_PCT, PB Translators: these words all refer to a stock. Last is short for "last price". Gain is referring to the gain since the stock was purchased.
en: Ticker
ca@valencia: Tíquer

en: Last
ca@valencia: Últim

en: Change %
ca@valencia: Canvi %

en: Chart
ca@valencia: Gràfica

en: Gain
ca@valencia: Guany

en: Gain %
ca@valencia: Guany %

en: Deskbar (formerly Mini-Commander)
ca@valencia: Deskbar (anteriorment dit Mini-Commander)

en: Deskbar (transparent upgrade from Mini-Commander)
ca@valencia: Deskbar (actualització transparent del Mini-Commander)

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
ca@valencia: Esta miniaplicació del GNOME afig una línia d'ordes al quadre. Permet la compleció automàtica d'ordes, historial, i macroinstruccions intercanviables.

en: No items in history
ca@valencia: No hi ha elements a l'historial

note: build file select dialog
en: Start program
ca@valencia: Inicia el programa

en: Command line
ca@valencia: Línia d'ordes

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
ca@valencia: Introduïu ací una orde i el GNOME l'executarà

en: Cannot get schema for %s: %s
ca@valencia: No es pot obtindre l'esquema per a %s: %s

en: Cannot set schema for %s: %s
ca@valencia: No es pot establir l'esquema per a %s: %s

en: Set default list value for %s
ca@valencia: Estableix la llista predeterminada per a %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
ca@valencia: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL està establit, no s'instal·laran els esquemes

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
ca@valencia: S'ha d'establir la variable d'entorn GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
ca@valencia: No s'ha pogut accedir a les fonts de configuració: %s

en: Error syncing config data: %s
ca@valencia: S'ha produït un error en sincronitzar les dades de la configuració: %s

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
ca@valencia: Llista d'entrades GConfValue que contenen cadenes per a les macroinstruccions.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
ca@valencia: Llista d'entrades GConfValue que contenen cadenes per als patrons de macroinstruccions.

en: Macro command list
ca@valencia: Llista de macroinstruccions

en: Macro pattern list
ca@valencia: Llista de patrons de macroinstruccions

en: Add New Macro
ca@valencia: Afig una macroinstrucció nova

en: Auto Completion
ca@valencia: Compleció automàtica

en: Co_mmand:
ca@valencia: O_rdre:

en: Command Line Preferences
ca@valencia: Preferències de la línia d'ordes

en: Command line _background:
ca@valencia: Color de _fons de la línia d'ordes:

en: Command line _foreground:
ca@valencia: Color del _text de la línia d'ordes:

en: E_nable history-based auto completion
ca@valencia: _Habilita la compleció automàtica basada en l'historial

en: Macros
ca@valencia: Macroinstruccions

en: Pick a color
ca@valencia: Trieu un color

en: Size
ca@valencia: Mida

en: _Add Macro...
ca@valencia: _Afig una macroinstrucció...

en: _Delete Macro
ca@valencia: _Suprimeix una macroinstrucció

en: _Macros:
ca@valencia: _Macroinstruccions:

en: _Pattern:
ca@valencia: _Patró:

en: _Use default theme colors
ca@valencia: _Utilitza els colors predeterminats del tema

en: _Width:
ca@valencia: _Amplada:

en: pixels
ca@valencia: píxels

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
ca@valencia: Intenta autocompletar una orde utilitzant l'historial d'ordes introduïdes.

en: Background color, blue component
ca@valencia: Color de fons, component blau

en: Background color, green component
ca@valencia: Color de fons, component verd

en: Background color, red component
ca@valencia: Color de fons, component roig

en: Foreground color, blue component
ca@valencia: Color del primer pla, component blau

en: Foreground color, green component
ca@valencia: Color del primer pla, component verd

en: Foreground color, red component
ca@valencia: Color del primer pla, component roig

en: History list
ca@valencia: Historial

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
ca@valencia: Llista d'entrades GConfValue que contenen cadenes per a entrades de l'historial.

en: Not used anymore
ca@valencia: Ja no s'utilitza

en: Perform history autocompletion
ca@valencia: Autocompleta amb l'historial

en: Show a frame surrounding the applet.
ca@valencia: Mostra un marc al voltant de la miniaplicació.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
ca@valencia: Mostra una nansa per a què la miniaplicació es puga separar del quadre.

en: Show frame
ca@valencia: Mostra el marc

en: Show handle
ca@valencia: Mostra la nansa

en: The blue component of the background color.
ca@valencia: El component blau del color de fons.

en: The blue component of the foreground color.
ca@valencia: El component blau del color del primer pla.

en: The green component of the background color.
ca@valencia: El component verd del color de fons.

en: The green component of the foreground color.
ca@valencia: El component verd del color del primer pla.

en: The red component of the background color.
ca@valencia: El component roig del color de fons.

en: The red component of the foreground color.
ca@valencia: El component roig del color del primer pla.

en: This per-applet key is deprecated in favour of the global key, /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.
ca@valencia: Esta clau per cada miniaplicació està desaconsellada, i es prefereix la clau global «/schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns».

en: Use the default theme colors
ca@valencia: Utilitza els colors predeterminats del tema

en: Use theme colors instead of custom ones.
ca@valencia: Utilitza els colors del tema en comptes dels personalitzats.

en: Width
ca@valencia: Amplada

en: Width of the applet
ca@valencia: Amplada de la miniaplicació

en: Browser
ca@valencia: Explorador

en: Click this button to start the browser
ca@valencia: Feu clic en este botó per iniciar el navegador

en: History
ca@valencia: Historial

en: Click this button for the list of previous commands
ca@valencia: Feu clic en este botó per a la llista d'ordes prèvies

en: Command line has been disabled by your system administrator
ca@valencia: L'administrador del sistema ha inhabilitat la línia d'ordes

en: Command Line
ca@valencia: Línia d'ordes

en: Mini-Commander applet
ca@valencia: Miniaplicació mini-línia d'ordes

en: This applet adds a command line to the panel
ca@valencia: Esta miniaplicació afig una línia d'ordes al quadre

en: MiniCommander Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació MiniCommander

en: You must specify a pattern
ca@valencia: Heu d'especificar un patró

en: You must specify a pattern and a command
ca@valencia: Heu d'especificar un patró i una orde

en: You must specify a command
ca@valencia: Heu d'especificar una orde

en: You may not specify duplicate patterns
ca@valencia: No podeu especificar patrons duplicats

en: Pattern
ca@valencia: Patró

en: Command
ca@valencia: Orde

en: Volume Applet
ca@valencia: Miniaplicació de volum

note: tooltip over applet
en: Volume Control
ca@valencia: Controlador del volum

en: _Open Volume Control
ca@valencia: _Obri el controlador del volum

en: Mu_te
ca@valencia: _Silencia

en: The volume control did not find any elements and/or devices to control. This means either that you don't have the right GStreamer plugins installed, or that you don't have a sound card configured.
ca@valencia: El control de volum no ha trobat elements i/o dispositius de control. Això significa que no teniu els connectors necessaris del GStreamer, o que no teniu la targeta de so ben configurada.

en: You can remove the volume control from the panel by right-clicking the speaker icon on the panel and selecting "Remove From Panel" from the menu.
ca@valencia: Podeu suprimir el control del volum del quadre fent clic a la icona de l'altaveu en el quadre i seleccionant «Suprimeix del quadre» des del menú.

en: Failed to start Volume Control: %s
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el control de volum: %s

en: %s: muted
ca@valencia: %s: silenciat

en: Failed to display help: %s
ca@valencia: No s'ha pogut mostrar l'ajuda: %s

en: Volume control for your GNOME Panel.
ca@valencia: Control del volum per al vostre quadre del GNOME.

en: Using GStreamer 0.10.
ca@valencia: S'està utilitzant GStreamer 0.10.

en: Mute
ca@valencia: Silenci

en: Volume Control...
ca@valencia: Controlador del volum...

en: Unknown Volume Control %d
ca@valencia: No es coneix el controlador de volum %d

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
ca@valencia: Canal controlat per la miniaplicació. Només per a configuracions OSS

en: Saved mute state
ca@valencia: Estat de silenciat alçat

en: Saved volume to restore on startup
ca@valencia: Volum alçat que es restaurarà en iniciar

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
ca@valencia: Preferències del controlador del volum

en: Select the device and track to control.
ca@valencia: Seleccioneu el dispositiu i el canal a controlar.

en: _Activate
ca@valencia: _Activa

en: _Deactivate
ca@valencia: _Inactiva

en: _Properties
ca@valencia: _Propietats

en: Modem Monitor
ca@valencia: Monitor del mòdem

en: Connection active, but could not get connection time
ca@valencia: La connexió està activa, però no s'ha pogut obtindre el temps de connexió

en: Time connected: %.1d:%.2d
ca@valencia: Temps de connexió: %.1d:%.2d

en: Not connected
ca@valencia: Desconnectat

en: To connect to your Internet service provider, you need administrator privileges
ca@valencia: Necessiteu privilegis d'administrador per poder-vos connectar al proveïdor de serveis d'Internet

en: To disconnect from your Internet service provider, you need administrator privileges
ca@valencia: Necessiteu privilegis d'administrador per poder-vos desconnectar del proveïdor de serveis d'Internet

en: The entered password is invalid
ca@valencia: La contrasenya introduïda és incorrecta

en: Check that you have typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
ca@valencia: Comproveu que l'heu escrita correctament, i que no tingueu la tecla de fixació de majúscules activada

en: Do you want to connect?
ca@valencia: Voleu connectar-vos?

en: Do you want to disconnect?
ca@valencia: Voleu desconnectar-vos?

en: C_onnect
ca@valencia: C_onnecta

en: _Disconnect
ca@valencia: _Desconnecta

en: Could not launch network configuration tool
ca@valencia: No s'ha pogut llançar l'eina de configuració de xarxa

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
ca@valencia: Comproveu que estiga instal·lada en el camí correcte, i que té els permisos correctes

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
ca@valencia: Miniaplicació per activar i fer el seguiment d'una connexió de xarxa de marcatge directe.

en: Connecting with Internet Service Provider
ca@valencia: S'està connectant al proveïdor de serveis d'Internet

en: Enter password
ca@valencia: Introduïu la contrasenya

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Root password required
ca@valencia: Cal la contrasenya de l'usuari primari

en: Activate and monitor a dial-up network connection
ca@valencia: Activeu i feu el seguiment d'una connexió de xarxa de marcatge directe

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ca@valencia: Un monitor de la càrrega del sistema que pot mostrar gràfiques d'ús de cada processador, memòria, i espai d'intercanvi usats, a més del trànsit de xarxa.

en: There was an error executing '%s': %s
ca@valencia: S'ha produït un error en executar «%s»: %s

en: Processor
ca@valencia: Processador

en: Memory
ca@valencia: Memòria

en: Network
ca@valencia: Xarxa

en: Swap Space
ca@valencia: Espai d'intercanvi

en: Load Average
ca@valencia: Càrrega mitjana

en: Disk
ca@valencia: Disc

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
ca@valencia: %s:
    %u%% en ús per programes
    %u%% és a la memòria cau

en: The system load average is %0.02f
ca@valencia: La càrrega mitja del sistema és %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
ca@valencia: %s:
    S'està rebent %s
    S'està enviant %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
ca@valencia[0]: %s:
    %u%% en ús
ca@valencia[1]: %s:
    %u%% en ús

en: CPU Load
ca@valencia: Càrrega de la CPU

en: Memory Load
ca@valencia: Càrrega de la memòria

en: Net Load
ca@valencia: Càrrega de la xarxa

en: Swap Load
ca@valencia: Càrrega de la memòria d'intercanvi

en: Disk Load
ca@valencia: Càrrega del disc

en: _Open System Monitor
ca@valencia: _Obri el monitor del sistema

en: System Monitor
ca@valencia: Monitor del sistema

en: Applet refresh rate in milliseconds
ca@valencia: Interval de refresc de la miniaplicació en mil·lisegons

en: Background color for disk load graph
ca@valencia: Color de fons de la gràfica de la càrrega del disc

en: CPU graph background color
ca@valencia: Color de fons de la gràfica de la CPU

en: Enable CPU load graph
ca@valencia: Habilita la gràfica de càrrega de CPU

en: Enable disk load graph
ca@valencia: Habilita la gràfica de càrrega del disc

en: Enable load average graph
ca@valencia: Habilita la gràfica de mitjana de càrrega

en: Enable memory load graph
ca@valencia: Habilita la gràfica de càrrega de memòria

en: Enable network load graph
ca@valencia: Habilita la gràfica de càrrega de xarxa

en: Enable swap load graph
ca@valencia: Habilita la gràfica de càrrega d'espai d'intercanvi

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ca@valencia: Per a quadres horitzontals, l'amplada de la miniaplicació en píxels. Per a quadres verticals, això és l'alçada de la miniaplicació.

en: Graph color for buffer memory
ca@valencia: El color de la gràfica per a memòria intermèdia

en: Graph color for cached memory
ca@valencia: El color de la gràfica per a memòria cau

en: Graph color for disk read
ca@valencia: El color de la gràfica per a la lectura del disc

en: Graph color for disk write
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'escriptura al disc

en: Graph color for input network activity
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'activitat d'entrada de la xarxa

en: Graph color for iowait related CPU activity
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb iowait

en: Graph color for load average
ca@valencia: El color de la gràfica per a la càrrega mitjana

en: Graph color for loopback network usage
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'ús local de la xarxa

en: Graph color for nice-related CPU activity
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb la prioritat

en: Graph color for output network activity
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'activitat d'eixida de la xarxa

en: Graph color for shared memory
ca@valencia: El color de la gràfica per a la memòria compartida

en: Graph color for system-related CPU activity
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb el sistema

en: Graph color for user-related CPU activity
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'activitat de la CPU relacionada amb l'usuari

en: Graph color for user-related memory usage
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'ús de memòria relacionada amb l'usuari

en: Graph color for user-related swap usage
ca@valencia: El color de la gràfica per a l'ús de l'espai d'intercanvi relacionat amb l'usuari

en: Graph size
ca@valencia: Mida de la gràfica

en: Load graph background color
ca@valencia: Color de fons de la gràfica de la càrrega

en: Memory graph background color
ca@valencia: Color de fons de la gràfica de la memòria

en: Network graph background color
ca@valencia: Color de fons de la gràfica de la xarxa

en: Swap graph background color
ca@valencia: Color de fons de la gràfica de l'espai d'intercanvi

en: The desktop description file to execute as the system monitor
ca@valencia: El fitxer de descripció de l'escriptori a executar com a monitor del sistema

en: A system load indicator
ca@valencia: Un indicador de la càrrega del sistema

en: Monitored Resources
ca@valencia: Recursos dels quals es fa el seguiment

en: _Processor
ca@valencia: _Processador

en: _Memory
ca@valencia: _Memòria

en: _Network
ca@valencia: _Xarxa

en: S_wap Space
ca@valencia: Espai d'intercan_vi

en: _Load
ca@valencia: _Càrrega

en: _Harddisk
ca@valencia: _Disc dur

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: System m_onitor width:
ca@valencia: Amplada del mo_nitor del sistema:

en: System m_onitor height:
ca@valencia: Alçada del m_onitor del sistema:

en: Sys_tem monitor update interval:
ca@valencia: Interval entre actualitzacions del monitor del _sistema:

en: milliseconds
ca@valencia: mil·lisegons

en: _User
ca@valencia: _Usuari

en: S_ystem
ca@valencia: Sis_tema

en: N_ice
ca@valencia: Pr_ioritat

en: I_dle
ca@valencia: In_actiu

en: Sh_ared
ca@valencia: Comp_artida

en: _Buffers
ca@valencia: Memòria intermè_dia

en: Cach_ed
ca@valencia: En m_emòria cau

en: F_ree
ca@valencia: Lliu_re

en: _In
ca@valencia: _Entrada:

en: _Out
ca@valencia: _Sortida

en: _Background
ca@valencia: F_ons

en: _Used
ca@valencia: _Utilitzada

en: _Free
ca@valencia: _Lliure

en: Load
ca@valencia: Càrrega

en: _Average
ca@valencia: Mitj_ana

en: Harddisk
ca@valencia: Disc dur

en: _Read
ca@valencia: _Lectura

en: _Write
ca@valencia: _Escriptura

en: System Monitor Preferences
ca@valencia: Preferències del monitor del sistema

en: CD Player (Deprecated)
ca@valencia: Reproductor de CD (desaconsellat)

en: Panel applet for playing audio CDs
ca@valencia: Miniaplicació per al quadre per reproduir CD d'àudio

en: Alert you when new mail arrives
ca@valencia: Alerta quan arribe correu nou

en: Inbox Monitor (Deprecated)
ca@valencia: Monitor de la safata d'entrada (desaconsellat)

en: Adjust the sound volume
ca@valencia: Ajusta el volum del so

en: Volume Control (Deprecated)
ca@valencia: Controlador del volum (obsolet)

en: Factory for deprecating applets
ca@valencia: Fàbrica de miniaplicacions desaconsellades

en: Null Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació nul·la

en: Monitor the quality of a wireless network link
ca@valencia: Fes un seguiment de la qualitat d'un enllaç de xarxa sense fil

en: Wireless Link Monitor
ca@valencia: Monitor d'enllaç sense fil

en: Keyboard Indicator (Deprecated)
ca@valencia: Indicador del teclat (desaconsellat)

en: Keyboard layout indicator
ca@valencia: Indicador de la disposició de teclat

en: Inbox Monitor
ca@valencia: Monitor de la safata d'entrada

en: CD Player
ca@valencia: Reproductor de CD

en: Keyboard Indicator
ca@valencia: Indicador del teclat

en: Some panel items are no longer available
ca@valencia: Alguns elements del quadre ja no estan disponibles

en: One or more panel items (also referred to as applets) are no longer available in the GNOME desktop.
ca@valencia: Un o més elements del quadre (miniaplicacions) ja no estan disponibles a l'escriptori GNOME.

en: These items will now be removed from your configuration:
ca@valencia: Estos elements s'esborraran de la vostra configuració:

en: You will not receive this message again.
ca@valencia: No tornareu a rebre este missatge.

en: Tomboy (ne Stickynotes)
ca@valencia: Tomboy (les noves notes adhesives)

en: Tomboy (transparent upgrade from stickynotes)
ca@valencia: Tomboy (actualització transparent de les notes adhesives)

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ca@valencia: Crea, visualitza i gestiona notes adhesives a l'escriptori

en: Sticky Notes
ca@valencia: Notes adhesives

en: Sticky Notes Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació de notes adhesives

en: This note is locked.
ca@valencia: Esta nota està blocada.

en: This note is unlocked.
ca@valencia: Esta nota està desblocada.

en: Behavior
ca@valencia: Comportament

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ca@valencia: Selecciona un color base per utilitzar en totes les notes adhesives

en: Choose a color for the note
ca@valencia: Seleccioneu un color per a la nota

en: Choose a font for the note
ca@valencia: Seleccioneu un tipus de lletra per a la nota

en: Choose a font to use for all sticky notes
ca@valencia: Seleccioneu un tipus de lletra a utilitzar en totes les notes

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ca@valencia: Seleccioneu si les notes estan visibles a tots els espais de treball

en: Choose if the default style is forced on all notes
ca@valencia: Seleccioneu si l'estil predeterminat es força a totes les notes

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
ca@valencia: Seleccioneu si s'han d'amagar totes les notes en seleccionar l'escriptori

en: Close note
ca@valencia: Tanca la nota

en: Default Note Properties
ca@valencia: Propietats predeterminades de les notes

en: Delete all sticky notes?
ca@valencia: Voleu suprimir totes les notes adhesives?

en: Delete this sticky note?
ca@valencia: Voleu suprimir esta nota adhesiva?

en: Font C_olor:
ca@valencia: C_olor del tipus de lletra:

en: Font Co_lor:
ca@valencia: Co_lor del tipus de lletra:

en: Force _default color and font on notes
ca@valencia: Força el color i tipus de lletra pre_determinats a les notes

en: H_eight:
ca@valencia: Alça_da:

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
ca@valencia: Oculta les notes en fer _clic a l'escriptori

en: Lock/Unlock note
ca@valencia: Bloca/desbloca la nota

en: Note C_olor:
ca@valencia: C_olor de la nota:

en: Note _Color:
ca@valencia: _Color de la nota:

en: Pick a color for the sticky note
ca@valencia: Seleccioneu un color per a la nota adhesiva

en: Pick a default sticky note color
ca@valencia: Seleccioneu un color predeterminat per a les notes adhesives

en: Pick a default sticky note font
ca@valencia: Seleccioneu un tipus de lletra predeterminat per a les notes adhesives

en: Pick a font for the sticky note
ca@valencia: Seleccioneu un tipus de lletra predeterminat per a la nota adhesiva

en: Properties
ca@valencia: Propietats

en: Resize note
ca@valencia: Redimensiona la nota

en: Specify a title for the note
ca@valencia: Especifica un títol per a la nota

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ca@valencia: Especifica l'alçada predeterminada (en píxels) de les noves notes

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ca@valencia: Especifica l'amplada predeterminada (en píxels) de les noves notes

en: Sticky Note
ca@valencia: Nota adhesiva

en: Sticky Note Properties
ca@valencia: Propietats de la nota adhesiva

en: Sticky Notes Preferences
ca@valencia: Preferències de les notes adhesives

en: This cannot be undone.
ca@valencia: Això no es pot desfer.

en: Use co_lor from the system theme
ca@valencia: Utilitza el co_lor del tema del sistema

en: Use default co_lor
ca@valencia: Utilitza el co_lor predeterminat

en: Use default fo_nt
ca@valencia: Utilitza el _tipus de lletra predeterminat

en: Use fo_nt from the system theme
ca@valencia: Utilitza el _tipus de lletra del tema del sistema

en: _Delete All
ca@valencia: _Suprimeix-les totes

en: _Delete Note...
ca@valencia: _Suprimeix la nota...

en: _Font:
ca@valencia: _Tipus de lletra:

en: _Lock Note
ca@valencia: Nota b_locada

en: _New Note
ca@valencia: _Nota nova

en: _Put notes on all workspaces
ca@valencia: _Posa les notes en tots els espais de treball

en: _Title:
ca@valencia: _Títol:

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ca@valencia: Per defecte, quan es creen les notes se'ls posa per títol la data actual. S'utilitza este format; qualsevol cosa que strftime() puga analitzar és vàlida.

en: Date format of note's title
ca@valencia: Format de la data del títol de la nota

en: Default color for font
ca@valencia: Color predeterminat per al tipus de lletra

en: Default color for new notes
ca@valencia: Color predeterminat per a notes noves

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ca@valencia: Color predeterminat per a les notes adhesives noves. Això ha d'estar en especificació hexadecimal d'HTML, com per exemple «#30FF50».

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
ca@valencia: Color predeterminat per a notes adhesives noves. Això ha d'estar en especificació hexadecimal d'HTML, com per exemple «#000000».

en: Default font for new notes
ca@valencia: Tipus de lletra predeterminat per a les notes noves

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
ca@valencia: Tipus de lletra predeterminat per a les notes adhesives noves. Cal que siga un nom de tipus de lletra Pango, com per exemple «Sans Italic 10».

en: Default height for new notes
ca@valencia: Alçada predeterminada per a notes noves

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ca@valencia: Alçada predeterminada en píxels per a notes adhesives noves.

en: Default width for new notes
ca@valencia: Amplada predeterminada per a notes noves

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ca@valencia: Amplada predeterminada en píxels per a notes adhesives noves.

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
ca@valencia: Les notes buides s'eliminen sempre sense confirmació.

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ca@valencia: Si esta opció està inhabilitada, es pot utilitzar un color personalitzat com el color predeterminat per a totes les notes adhesives.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ca@valencia: Si esta opció està inhabilitada, es pot utilitzar un tipus de lletra personalitzat com el tipus de lletra predeterminat per a totes les notes adhesives.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
ca@valencia: Si s'habilita esta opció, en seleccionar l'escriptori s'ocultaran automàticament totes les notes obertes.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ca@valencia: Si esta opció està habilitada, s'ignoraran els colors i tipus de lletra predeterminats que s'han assignat a notes individuals.

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ca@valencia: Especifica si les notes adhesives estan blocades (no es poden editar).

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ca@valencia: Especifica si les notes adhesives són visibles a tots els espais de treball de l'escriptori.

en: Sticky notes' locked state
ca@valencia: Estat de blocat de les notes adhesives

en: Sticky notes' workspace stickyness
ca@valencia: Enganxositat als espais de treball de les notes adhesives

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ca@valencia: Si s'ha de demanar confirmació quan se suprimeix una nota

en: Whether to force the default color and font on all notes
ca@valencia: Si s'ha de forçar el color i tipus de lletra predeterminat a totes les notes

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
ca@valencia: Si s'han d'ocultar totes les notes en seleccionar l'escriptori

en: Whether to use the default system color
ca@valencia: Si s'ha d'utilitzar el color predeterminat del sistema

en: Whether to use the default system font
ca@valencia: Si s'ha d'utilitzar el tipus de lletra predeterminat del sistema

en: Hi_de Notes
ca@valencia: _Oculta les notes

en: _Delete Notes
ca@valencia: _Suprimeix les notes

en: _Lock Notes
ca@valencia: B_loca les notes

en: %d note | %d notes
ca@valencia[0]: %d nota
ca@valencia[1]: %d notes

en: Show sticky notes
ca@valencia: Mostra les notes adhesives

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
ca@valencia: Notes adhesives per a l'entorn d'escriptori GNOME

en: Go to Trash
ca@valencia: Vés a la paperera

en: Trash
ca@valencia: Paperera

en: _Empty Trash
ca@valencia: _Buida la paperera

en: _Open Trash
ca@valencia: _Obri la paperera

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
ca@valencia[0]: %d element a la paperera
ca@valencia[1]: %d elements a la paperera

en: No Items in Trash
ca@valencia: No hi ha elements a la paperera

en: Error while spawning nautilus:
    %s
ca@valencia: S'ha produït un error en llançar el nautilus:
    %s

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
ca@valencia: El cubell de la paperera per al quadre del GNOME. Podeu utilitzar-lo per veure la paperera i arrossegar-hi elements.

en: Delete Immediately?
ca@valencia: Voleu suprimir immediatament?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ca@valencia: No es pot moure els elements a la paperera, voleu suprimir-los immediatament?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ca@valencia: No es pot moure els elements a la paperera, voleu suprimir-los immediatament?

en: Trash Applet
ca@valencia: Miniaplicació de la paperera

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
ca@valencia: S'està suprimint l'element %s de %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
ca@valencia: S'està suprimint: %s

en: Empty all of the items from the trash?
ca@valencia: Voleu buidar tots els elements de la paperera?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ca@valencia: Si trieu de buidar la paperera, se'n perdran tots els elements per sempre. Tingueu en compte que també podeu seleccionar elements separadament.

en: Emptying the Trash
ca@valencia: S'està buidant la paperera

en: From:
ca@valencia: Des de:
