gnome-applets - en to cs translation catalogue (698 entries)

en: Red value level
cs: Úroveň červené

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
cs: Úroveň nabití baterie, pod kterou je baterie zobrazována červeně. Také hodnota, při které se zobrazuje varování o vybité baterii.

en: Warn on low time rather than low percentage
cs: Varovat při malém množství času, nikoliv při nízkých procentuálních hodnotách

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
cs: Používat hodnotu definovanou v „red-value“ jako zbývající čas do zobrazení varovného dialogového okna – namísto procent.

en: Low Battery Notification
cs: Upozornění na málo nabitou baterii

en: Notify user when the battery is low.
cs: Upozornit uživatele, když je nabití baterie nízké.

en: Full Battery Notification
cs: Upozornění na nabitou baterii

en: Notify user when the battery is full.
cs: Upozornit uživatele, když je baterie nabitá.

en: Beep for warnings
cs: Pípnout při varování

en: Beep when displaying a warning.
cs: Pípnout při zobrazování varování.

en: Drain from top
cs: Vybíjet shora

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
cs: Zobrazovat ve sledování baterie vybíjení z horní strany baterie. Implementováno jen pro tradiční zobrazení baterie.

en: Upright (small) battery
cs: Svislá (menší) baterie

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
cs: Zobrazovat na panelu svislou, menší baterii.

en: Show the horizontal battery
cs: Zobrazovat vodorovnou baterii

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
cs: Zobrazovat na panelu tradiční, vodorovnou baterii.

en: Show the time/percent label
cs: Zobrazovat popisek s časem/procenty

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
cs: 0 značí bez popisku, 1 značí procenta a 2 značí zbývající čas.

en: Characters shown on applet startup
cs: Znaky zobrazované při spuštění apletu

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
cs: Řetězec, který uživatel vybral při posledním použití apletu. Tento řetězec bude zobrazen, když uživatel spustí aplet.

en: List of available palettes
cs: Seznam dostupných palet

en: List of strings containing the available palettes.
cs: Seznam řetězců obsahujících dostupné palety.

en: Command to execute
cs: Příkaz ke spuštění

en: Command/script to execute to get the output
cs: Příkaz/skript, který se má spustit pro získání výstupu

en: Interval for the command
cs: Interval pro příkaz

en: Interval to execute the command (in seconds)
cs: Jak často se má příkaz spouštět (ve vteřinách)

en: Width of output
cs: Šířka výstupu

en: Number of characters to display
cs: Počet zobrazovaných znaků

en: Show icon
cs: Zobrazovat ikonu

en: If applet icon is shown or not
cs: Jestli je nebo není zobrazena ikona apletu

en: CPU to Monitor
cs: CPU určené ke sledování

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
cs: Nastavit CPU, kterou sledovat. V jednoprocesorovém systému není nutné měnit.

en: Mode to show cpu usage
cs: Režim zobrazování využití CPU

en: A 'graphic' value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 'text' to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 'both' to show the applet in graphic and text mode.
cs: Hodnota „graphic“ znamená zobrazovat aplet v grafickém režimu (jen obrázek), hodnota „text“ zobrazovat aplet v textovém režimu (nezobrazovat obrázek) a hodnota „both“ zobrazovat aplet v grafickém a textovém režimu.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
cs: Typ textu určený k zobrazení (pokud je text povolen).

en: A 'frequency' value means to show cpu frequency, 'frequency-unit' to show frequency and units, and 'percentage' to show percentage instead of frequency.
cs: Hodnota „frequency“ znamená zobrazovat frekvenci CPU, hodnota „fequency-unit“ zobrazovat frekvenci a jednotky a hodnota „percentage“ zobrazovat procenta místo frekvence.

en: Directory in which the theme is located
cs: Adresář, ve kterém je motiv umístěn

en: Update the data automatically
cs: Aktualizovat údaje automaticky

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
cs: Určuje, zda bude aplet automaticky aktualizovat své meteorologické statistiky, či nikoliv.

en: Update interval
cs: Interval aktualizací

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
cs: Čas v sekundách mezi automatickými aktualizacemi.

en: Show notification
cs: Zobrazovat oznámení

en: Show notifications for critical weather conditions
cs: Pro kritické počasí zobrazovat oznámení.

en: Macro pattern list
cs: Seznam vzorů maker

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
cs: Seznam položek obsahující řetězce pro vzory maker.

en: Macro command list
cs: Seznam příkazů maker

en: List of entries containing strings for the macro commands.
cs: Seznam položek obsahující řetězce pro příkazy maker.

en: Show handle
cs: Zobrazovat úchyt

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
cs: Zobrazovat úchyt, aby mohl být aplet odpojen od panelu.

en: Show frame
cs: Zobrazovat rám

en: Show a frame surrounding the applet.
cs: Zobrazovat rám kolem apletu.

en: Perform history autocompletion
cs: Provádět automatické doplňování z historie

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
cs: Pokusit se automaticky doplnit příkaz z historie zadaných příkazů.

en: Width
cs: Šířka

en: Width of the applet
cs: Šířka apletu

en: Use the default theme colors
cs: Používat výchozí barvy motivu

en: Use theme colors instead of custom ones.
cs: Používat barvy motivu namísto vlastních.

en: Foreground color
cs: Barva popředí

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: History list
cs: Seznam historie

en: List of entries containing strings for history entries.
cs: Seznam položek obsahující řetězce pro položky historie.

en: Enable CPU load graph
cs: Povolit graf zátěže CPU

en: Enable memory load graph
cs: Povolit graf využití paměti

en: Enable network load graph
cs: Povolit graf zatížení sítě

en: Enable swap load graph
cs: Povolit graf zatížení odkládacího prostoru

en: Enable load average graph
cs: Povolit graf průměrné zátěže

en: Enable disk load graph
cs: Povolit graf zatížení disku

en: Applet refresh rate in milliseconds
cs: Čas mezi aktualizováním apletů v milisekundách

en: Graph size
cs: Velikost grafu

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
cs: Šířka grafů v pixelech u horizontálních panelů, výška grafů u vertikálních panelů.

en: Graph color for user-related CPU activity
cs: Barva grafu aktivity CPU související s uživatelem

en: Graph color for system-related CPU activity
cs: Barva grafu aktivity CPU související se systémem

en: Graph color for nice-related CPU activity
cs: Barva grafu aktivity CPU související s nice

en: Graph color for iowait-related CPU activity
cs: Barva grafu aktivity CPU související s čekáním na V/V

en: CPU graph background color
cs: Barva pozadí grafu CPU

en: Graph color for user-related memory usage
cs: Barva grafu použití paměti související s uživatelem

en: Graph color for shared memory
cs: Barva grafu sdílené paměti

en: Graph color for buffer memory
cs: Barva grafu vyrovnávací paměti

en: Graph color for cached memory
cs: Barva grafu mezipaměti

en: Memory graph background color
cs: Barva pozadí grafu paměti

en: Graph color for input network activity
cs: Barva grafu vstupní aktivity sítě

en: Graph color for output network activity
cs: Barva grafu výstupní aktivity sítě

en: Graph color for loopback network usage
cs: Barva grafu využití síťové místní smyčky (loopback)

en: Network graph background color
cs: Barva pozadí grafu sítě

en: Graph color for user-related swap usage
cs: Barva grafu použití odkládacího prostoru související s uživatelem

en: Swap graph background color
cs: Barva pozadí grafu odkládacího prostoru

en: Graph color for load average
cs: Barva grafu průměrné zátěže

en: Load graph background color
cs: Barva pozadí grafu zátěže CPU

en: Graph color for disk read
cs: Barva grafu čtení z disku

en: Graph color for disk write
cs: Barva grafu zápisu na disk

en: Background color for disk load graph
cs: Barva pozadí grafu zatížení disku

en: The desktop description file to execute as the system monitor
cs: Soubor popisu pracovní plochy určený ke spuštění jako sledování systému

en: Show sum
cs: Zobrazovat součet

en: Show sum instead of in & out
cs: Zobrazovat celkový součet místo samostaných hodnot pro vstup a výstup.

en: Show bits
cs: Zobrazit bity

en: Show bits instead of bytes
cs: Zobrazovat bity místo bajtů

en: Change icon
cs: Měnit ikonu

en: Change icon according to the selected device
cs: Měnit ikonu podle vybraného zařízení

en: Auto change device
cs: Automaticky měnit zařízení

en: Refresh time
cs: Čas občerstvování

en: Refresh time in milliseconds
cs: Prodleva mezi občerstvováním apletů v milisekundách

en: Network device
cs: Síťové zařízení

en: Up command
cs: Příkaz pro nahození

en: Down command
cs: Příkaz pro shození

en: In graph color
cs: Barva grafu vstupu

en: Out graph color
cs: Barva grafu výstupu

en: File name for sticky notes
cs: Název souboru pro lepicí poznámky

en: File name for sticky notes in $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.
cs: Název souboru pro lepicí poznámky v $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.

en: Default width for new notes
cs: Výchozí šířka nových poznámek

en: Default width for new sticky notes in pixels.
cs: Výchozí šířka nových poznámek v pixelech.

en: Default height for new notes
cs: Výchozí výška nových poznámek

en: Default color for new notes
cs: Výchozí barva nových poznámek

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
cs: Výchozí barva nové lepicí poznámky. Může to být standardní název, šestnáctková hodnota, barva RGB nebo barva RGBA.

en: Default color for font
cs: Výchozí barva fontu

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
cs: Výchozí barva fontu nové lepicí poznámky. Může to být standardní název, šestnáctková hodnota, barva RGB nebo barva RGBA.

en: Default font for new notes
cs: Výchozí font nových poznámek

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
cs: Výchozí font nových lepicích poznámek. Mělo by se jednat o název fontu systému Pango, například „Sans Italic 10“.

en: Sticky notes' workspace stickyness
cs: Přilepení poznámek na pracovní plochu

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
cs: Určuje, jestli jsou lepicí poznámky viditelné na VŠECH pracovních plochách nebo ne.

en: Sticky notes' locked state
cs: Stav zamčení lepicích poznámek

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
cs: Určuje, jestli jsou lepicí poznámky zamčené (needitovatelné) nebo ne.

en: Date format of note's title
cs: Datum formátu titulku poznámky

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
cs: Ve výchozím stavu dostanou lepicí poznámky při vytvoření jako nadpis aktuální datum. Používá se tento formát; platné je cokoli, co může být zpracováno pomocí funkce strftime().

en: Whether to use the default system color
cs: Jestli se má použít výchozí barva motivu

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
cs: Pokud je tato volba vypnuta, lze použít vlastní barvu jako výchozí barvu všech lepicích poznámek.

en: Whether to use the default system font
cs: Jestli se má použít výchozí font motivu

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
cs: Pokud je tato volba vypnuta, lze použít vlastní font jako výchozí font všech lepicích poznámek.

en: Whether to force the default color and font on all notes
cs: Jestli se má vždy použít výchozí barva a font na všechny poznámky

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
cs: Pokud je tato volba zapnuta, vlastní barvy a fonty, které byly přiřazeny jednotlivým poznámkám, budou ignorovány.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
cs: Jestli se při výběru pracovní plochy mají skrývat všechny poznámky

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
cs: Pokud je tato volba zapnuta, vybrání pracovní plochy libovolným způsobem skryje automaticky všechny otevřené poznámky.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
cs: Jestli se má potvrzovat smazání poznámky

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
cs: Prázdné poznámky lze smazat bez potvrzení.

en: 'Timer'
cs: 'Odpočet'

en: Name of timer
cs: Název odpočtu

en: Duration of timer in seconds
cs: Délka odpočtu ve vteřinách

en: Show notification popup when timer finish
cs: Po doběhnutí odpočtu zobrazit upozornění

en: Show dialog window when timer finish
cs: Po doběhnutí odpočtu zobrazit dialogové okno

en: Determines whether we use custom or Metacity's button layout
cs: Určuje, jestli se používá vlastní rozložení tlačítek, nebo z Metacity

en: When disabled, this applet's button_layout string will be used to order the buttons.
cs: Když je vypnuto, použije se k uspořádání tlačítek řetězec button_layout apletu.

en: Layout of buttons.
cs: Rozložení tlačítek

en: Essentially a copy from Metacity's button_layout, but we can modify it for custom settings.
cs: V podstatě kopie button_layout z Metacity, ale můžeme si jej změnit na vlastní nastavení.

en: Button theme
cs: Motiv tlačítek

en: Name of a folder located in windowapplets/themes/ or "custom".
cs: Název složky umístěné v windowapplets/themes/ nebo „custom“.

en: Button orientation
cs: Otočení tlačítek

en: May be used to set a static button orientation. Setting this value to 1 will ensure the buttons are always displayed horizontally. Setting it to 2 will do the same but vertically. The default setting 0 will set it automatically according to the panel.
cs: Může se použít k nastavení pevné orientace tlačítek. Nastavení této hodnoty na 1 způsobí, že tlačítka se budou vždy zobrazovat vodorovně. Nastavením na 2 je totéž, ale svisle. Výchozí hodnota 0 provádí automatické nastavení podle otočení panelu.

en: Hides buttons when there are no windows present.
cs: Skrývat tlačítka, když neexistuje žádné okno

en: When enabled, the buttons will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
cs: Když je zapnuto a na obrazovce není žádné maximalizované (nebo aktivní) okno, zmizí tlačítka.

en: Only control maximized windows.
cs: Ovládat jen maximalizovaná okna

en: When enabled, the window buttons will always control the upper-most maximized window.
cs: Když je zapnuto, tlačítka okna budou vždy ovládat maximalizované okno, které je úplně nahoře.

en: Reverse the buttons placement.
cs: Obrátit pořadí tlačítek

en: When enabled, the window buttons will be placed in reverse order (right to left instead of left to right, or bottom to top instead of top to bottom).
cs: Když je zapnuto, budou tlačítka okna umístěná v opačném pořadí (zprava doleva místo zleva doprava, nebo zdola nahoru místo shora dolů).

en: Enable click effect.
cs: Povolit efekt při kliknutí

en: When enabled, the button will change image to 'clicked' whenever it is clicked.
cs: Když je zapnuto, tlačítko změní během kliknutí obrázek na „clicked“.

en: Enable hover effect.
cs: Povolit efekt při najetí

en: When enabled, the button will change image to 'hovered' whenever the mouse passes it.
cs: Když je zapnuto, tlačítko změní během najetí ukazatelem myši obrázek na „hovered“.

en: Show tooltips on buttons.
cs: Zobrazovat u tlačítek vysvětlivky

en: When enabled, each button will display its own tooltip, describing the function that it represents.
cs: Když je zapnuto, bude tlačítko zobrazovat vysvětlivku popisující, jaký je jeho účel.

en: Show windows from all workspaces.
cs: Zobrazovat okna ze všech pracovních ploch

en: Show the home title and logout button in the window title if no window is selected and active (maximized)
cs: Zobrazovat domovské záhlaví a odhlašovací tlačítko v záhlaví okna, když není žádné okno vybrané a aktivní (maximalizované)

en: Show the application title when an application is active and maximized
cs: Zobrazovat záhlaví aplikace, když je aplikace aktivní a maximalizovaná

en: All icons except the current active window icon are greyed out. Disable to have colored icons for all windows
cs: Všechny ikony, vyjma ikon právě aktivního okna, jsou zašedlé. Zakáže pro všechna okna mít barevné ikony

en: Whether the task list will expand automatically and use all available space.
cs: Zda se seznam úloh automaticky roztáhne a použije všechno dostupné místo

en: Hides title when there are no windows present.
cs: Skrývat záhlaví, když neexistuje žádné okno

en: When enabled, the title will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
cs: Když je zapnuto a na obrazovce není žádné maximalizované (nebo aktivní) okno, zmizí záhlaví.

en: When enabled, the window title will always display the upper-most maximized window's name.
cs: Když je zapnuto, záhlaví okna bude vždy zobrazovat název maximalizovaného okna, které je úplně nahoře.

en: Set the title alignment.
cs: Nastavit zarovnání záhlaví

en: Legal values are between 0 and 1.
cs: Platné hodnoty jsou 0 a 1.

en: Swap icon and title.
cs: Prohodit ikonu a záhlaví

en: When enabled, window title will be on the left side and the icon on the right side.
cs: Když je zapnuto, bude záhlaví na levé straně a ikona na pravé.

en: Expand the applet
cs: Roztáhnout aplet

en: When enabled, the applet will use up all available space in the panel.
cs: Když je zapnuto, bude aplet využívat všechno dostupné místo na panelu.

en: Hide the icon
cs: Skrýt ikonu

en: When enabled, the window icon will not be displayed.
cs: Když je zapnuto, nebude se zobrazovat ikona okna.

en: Hide the title
cs: Skrýt záhlaví

en: When enabled, the window title will not be displayed.
cs: Když je zapnuto, nebude se zobrazovat záhlaví okna.

en: Show tooltips over title and icon
cs: Zobrazovat vysvětlivky přes záhlaví a ikonu

en: When enabled, a tooltip carrying the name of the currently active window will be shown.
cs: Když je zapnuto, vysvětlivka se postará, aby byl zobrazen název právě aktivního okna.

en: Minimal title size
cs: Minimální velikost záhlaví

en: This size is used when the applet is not expanded or otherwise to determine the minimal size the title label can be shrunk to. The value represents the amount of pixels either in width or height, depending on the panel orientation.
cs: Tato velikost se používá, když aplet není roztažený, jinak určuje minimální velikost popisu v záhlaví, na kterou se může zúžit. Hodnota představuje počet pixelů na šířku nebo na výšku, v závislosti podle otočení panelu.

en: Use a custom style.
cs: Použít vlastní styl

en: When enabled, custom font style and color will be used. When disabled, system theme defaults will be used.
cs: Když je zapnuto, používá se vlastní styl a barva fontu. Když je vypnuto, použije se výchozí systémový motiv.

en: Show the window action menu on right click.
cs: Při kliknutí pravým tlačítkem zobrazovat nabídku s činnostmi okna

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked. This experimental feature is still under development! Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden.
cs: Způsobí, že při kliknutí pravým tlačítkem na záhlaví se objeví nabídka s činnostmi okna. Jedná se o experimentální funkci, která je stále ve vývoji! Varování! V současné verzi se nebudete moci dostat kliknutím pravým tlačítkem k nabídce činností apletu, když zapnete tuto volbu. Stále ale můžete použít kliknutí pravým tlačítkem na ikonu, pokud tedy není skrytá.

en: Active title font.
cs: Font pro aktivní záhlaví

en: Font name and size for the active window state.
cs: Název a velikost fontu pro aktivní stav okna.

en: Inactive title font.
cs: Font pro neaktivní záhlaví

en: Font name and size for the inactive window state.
cs: Název a velikost fontu pro neaktivní stav okna.

en: Active title foreground color.
cs: Barva pozadí pro aktivní záhlaví

en: Title foreground color in hex format for the active window state.
cs: Barva pozadí záhlaví, v šestnáctkovém tvaru, pro aktivní stav okna.

en: Inactive title foreground color.
cs: Barva pozadí pro neaktivní záhlaví

en: Title foreground color in hex format for the inactive window state.
cs: Barva pozadí záhlaví, v šestnáctkovém tvaru, pro neaktivní stav okna.

en: _Keyboard Accessibility Preferences
cs: Předvolby zpřístupnění _klávesnice

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: _About
cs: O _aplikaci

en: Open the universal access preferences dialog
cs: Otevřít dialogové okno s předvolbami univerzálního přístupu

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
cs: Při spouštění dialogu předvoleb klávesnice došlo k chybě: %s

en: XKB Extension is not enabled
cs: Rozšíření XKB není povoleno

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Error: %s
cs: Chyba: %s

en: AccessX Status
cs: Stav AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
cs: Zobrazuje stav klávesnice při použití funkcí zpřístupnění.

en: Keyboard Accessibility Status
cs: Stav zpřístupnění klávesnice

en: Displays current state of keyboard accessibility features
cs: Zobrazí aktuální stav funkcí zpřístupnění klávesnice

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
cs: Zobrazí stav vlastností AccessX, například zablokovaných modifikátorů

en: _Preferences
cs: Př_edvolby

en: Battery Charge Monitor Preferences
cs: Předvolby sledování stavu baterie

en: Appearance
cs: Vzhled

en: _Compact view
cs: _Kompaktní zobrazení

en: (shows single image for status and charge)
cs: (zobrazuje jeden obrázek pro stav a nabíjení)

en: _Expanded view
cs: _Rozšířené zobrazení

en: (two images: one for status, one for charge)
cs: (dva obrázky: jeden pro stav, jeden pro nabíjení)

en: _Show time/percentage:
cs: Zobrazovat ča_s/procenta:

en: Show _time remaining
cs: Zobrazova_t zbývající čas

en: Show _percentage remaining
cs: Zobrazovat zbývající _procenta

en: Notifications
cs: Upozornění

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
cs: _Varovat, když nabití baterie klesne na:

en: _Notify when battery is fully recharged
cs: Upozor_nit, když je baterie zcela dobita

en: System is running on AC power
cs: Systém je napájen el. sítí

en: System is running on battery power
cs: Systém je napájen bateriemi

en: Battery charged (%d%%)
cs: Baterie nabita (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
cs: Zbývá neznámý čas (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
cs: Neznámý čas (%d%%) do dobití

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
cs[0]: zbývá %d minuta (%d%%)
cs[1]: zbývají %d minuty (%d%%)
cs[2]: zbývá %d minut (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
cs[0]: %d minuta do dobití (%d%%)
cs[1]: %d minuty do dobití (%d%%)
cs[2]: %d minut do dobití (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
cs[0]: zbývá %d hodina (%d%%)
cs[1]: zbývají %d hodiny (%d%%)
cs[2]: zbývá %d hodin (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
cs[0]: %d hodina do dobití (%d%%)
cs[1]: %d hodiny do dobití (%d%%)
cs[2]: %d hodin do dobití (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
cs: Zbývá %d %s %d %s (%d%%)

en: hour | hours
cs[0]: hodina
cs[1]: hodiny
cs[2]: hodin

en: minute | minutes
cs[0]: minuta
cs[1]: minuty
cs[2]: minut

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
cs: %d %s %d %s do dobití (%d%%)

en: Battery Monitor
cs: Sledování baterie

en: Your battery is now fully recharged
cs: Vaše baterie je nyní zcela dobita

en: Battery Notice
cs: Upozornění o baterii

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
cs: Zbývá vám %d%% celkové kapacity baterie.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
cs[0]: Zbývá %d minuta kapacity baterií (%d%% celkové kapacity).
cs[1]: Zbývají %d minuty kapacity baterií (%d%% celkové kapacity).
cs[2]: Zbývá %d minut kapacity baterií (%d%% celkové kapacity).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
cs: Abyste nepřišli o práci:
     • připojte notebook k externímu zdroji, nebo
     • uložte otevřené dokumenty a vypněte notebook.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
cs: Abyste nepřišli o práci:
     • uspěte váš notebook k uspoření energie,
     • připojte notebook k externímu zdroji, nebo
     • uložte otevřené dokumenty a vypněte notebook.

en: Your battery is running low
cs: Vaše baterie je téměř vybitá

en: No battery present
cs: Baterie není k dispozici

en: Battery status unknown
cs: Stav baterie není znám

en: N/A
cs: Nic

en: Battery Charge Monitor
cs: Sledování stavu baterie

en: Monitor a laptop's remaining power
cs: Sleduje zbývající energii notebooku

en: This utility shows the status of your laptop battery.
    
    UPower backend enabled.
cs: Tento nástroj zobrazuje stav baterie vašeho notebooku.
    
    Je zapnutý UPower.

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
cs: procent

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
cs: zbývajících minut

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
cs: Nelze se spojit s démonem gnome-settings-daemon

en: Cannot get laptop panel brightness
cs: Nelze zjistit jas displeje notebooku

en: LCD brightness : %d%%
cs: Jas LCD: %d %%

en: Adjusts laptop panel brightness.
cs: Přizpůsobte si jas displeje na notebooku.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Brightness Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Brightness Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
cs: Licencováno pod GNU General Public License verze 2
    
    Aplet jasu je svobodný software: Můžete jej dále šířit a/nebo upravovat za
    podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free
    Software Foundation, a to buď ve verzi 2 této licence nebo (dle vaší volby)
    v libovolné novější verzi.
    
    Aplet jasu je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a
    to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ
    ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.
    
    Spolu s tímto programem byste měli obdržet kopii licence GNU General Public
    License. Pokud se tak nestalo, napište na Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: Available palettes
cs: Dostupné palety

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
cs: Vložit „%s“

en: Insert special character
cs: Vložit speciální znak

en: insert special character %s
cs: vložit speciální znak %s

en: Character Palette
cs: Paleta znaků

en: Insert characters
cs: Vkládání znaků

en: GNOME Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
cs: Aplet pro panel GNOME sloužící k výběru znaků, které není možno zadat z klávesnice. Vydáno pod podmínkami GNU General Public License.

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _OK
cs: _Budiž

en: _Palette:
cs: _Paleta:

en: Palette entry
cs: Položka palety

en: Modify a palette by adding or removing characters
cs: Paletu lze upravit přidáním nebo odstraněním znaků

en: Add Palette
cs: Přidat paletu

en: Edit Palette
cs: Upravit paletu

en: Palettes list
cs: Seznam palet

en: _Palettes:
cs: P_alety:

en: _Add
cs: Přid_at

en: Add button
cs: Přidat tlačítko

en: Click to add a new palette
cs: Kliknutím přidáte novou paletu

en: _Edit
cs: _Upravit

en: Edit button
cs: Upravit tlačítko

en: Click to edit the selected palette
cs: Kliknutím upravíte vybranou paletu

en: _Delete
cs: Smaza_t

en: Delete button
cs: Smazat tlačítko

en: Click to delete the selected palette
cs: Kliknutím smažete vybranou paletu

en: Character Palette Preferences
cs: Předvolby palety znaků

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Command Applet Preferences
cs: Předvolby apletu Příkaz

en: Command:
cs: Příkaz:

en: _Apply
cs: _Použít

en: Click to apply the new command.
cs: Klikněte pro použití nového příkazu.

en: Interval (seconds):
cs: Interval (ve vteřinách):

en: Maximum width (chars):
cs: Maximální šířka (ve znacích):

en: CPU Frequency Monitor Preferences
cs: Předvolby sledování frekvence CPU

en: Monitor Settings
cs: Nastavení sledování

en: _Monitored CPU:
cs: _Sledovaná CPU:

en: Display Settings
cs: Nastavení zobrazení

en: _Appearance:
cs: _Vzhled:

en: Show CPU frequency as _frequency
cs: Zobrazovat frekvenci CPU jako _frekvenci

en: Show frequency _units
cs: Zobrazovat _jednotky frekvence

en: Show CPU frequency as _percentage
cs: Zob_razovat frekvenci CPU jako procenta

en: CPU Frequency Scaling Monitor
cs: Sledování změny frekvence CPU

en: This utility shows the current CPU Frequency
cs: Tento nástroj zobrazuje aktuální frekvenci CPU

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
cs: Tento nástroj zobrazuje aktuální změny frekvence CPU.

en: Graphic
cs: Grafika

en: Graphic and Text
cs: Grafika a text

en: Change CPU Frequency scaling
cs: Změnit frekvenci CPU

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
cs: Ke změně frekvence CPU jsou vyžadována oprávnění.

en: (mounted)
cs: (připojen)

en: (not mounted)
cs: (odpojen)

en: Cannot start Nautilus File Manager
cs: Nelze spustit správce souborů Nautilus

en: Could not find Nautilus
cs: Nelze najít aplikaci Nautilus

en: _Play DVD
cs: _Přehrát DVD

en: _Play CD
cs: _Přehrát CD

en: _Open %s
cs: _Otevřít %s

en: Un_mount %s
cs: Od_pojit %s

en: _Mount %s
cs: _Připojit %s

en: _Eject %s
cs: _Vysunout zařízení %s

en: Disk Mounter
cs: Připojování disků

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
cs: Aplet připojování a odpojování blokových zařízení.

en: Shows the status of keyboard accessibility features
cs: Zobrazí stav vlastností zpřístupnění klávesnice

en: Brightness Applet
cs: Aplet jasu

en: Adjusts Laptop panel brightness
cs: Upravuje jas displeje notebooku

en: Command
cs: Příkaz

en: Shows the output of a command
cs: Zobrazuje výstup příkazů

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
cs: Sleduje změny frekvence CPU

en: Mount local disks and devices
cs: Připojování lokálních disků a zařízení

en: Eyes
cs: Oči

en: A set of eyeballs for your panel
cs: Pár očí pro váš panel

en: Weather Report
cs: Zprávy o počasí

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
cs: Sleduje aktuální počasí a předpovědi

en: Inhibit Applet
cs: Aplet potlačení

en: Allows user to inhibit automatic power saving
cs: Umožňuje uživateli potlačit automatické šetření energií

en: Command Line
cs: Příkazový řádek

en: System Monitor
cs: Sledování systému

en: A system load indicator
cs: Indikátor zatížení systému

en: Network Monitor
cs: Sledování sítě

en: Netspeed Applet
cs: Applet Rychlost sítě

en: Sticky Notes
cs: Lepicí poznámky

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
cs: Vytváří, zobrazuje a spravuje lepicí poznámky na pracovní ploše

en: Timer
cs: Odpočet

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
cs: Začít odpočet a obdržet upozornění, až doběhne

en: Tracker Search Bar
cs: Vyhledávací lišta Tracker

en: Find your data quickly using Tracker
cs: Vyhledávejte svá data rychle pomocí aplikace Tracker

en: Trash
cs: Koš

en: Go to Trash
cs: Přejít do koše

en: Window Buttons
cs: Tlačítka okna

en: Window buttons for your GNOME Panel
cs: Tlačítka okna pro váš panel GNOME

en: Window Picker
cs: Volič oken

en: Shows a list of icons for the open windows.
cs: Zobrazovat seznam ikon pro otevřená okna.

en: Window Title
cs: Záhlaví okna

en: Window title for your GNOME Panel
cs: Záhlaví okna pro váš panel GNOME

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
cs: Oči pokukují po kurzoru myši

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
cs: Legrační pár očí pro panel GNOME. Oči sledují vaši myš.

en: Can not launch the eyes applet.
cs: Nelze spustit aplet Oči.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
cs: Při pokusu načíst motiv došlo ke kritické chybě.

en: Geyes Preferences
cs: Předvolby Geyes

en: Themes
cs: Motivy

en: _Select a theme:
cs: _Vybrat motiv:

en: _Details
cs: Po_drobnosti

en: _Update
cs: _Aktualizovat

en: GNOME Weather
cs: Počasí GNOME

en: Weather Forecast
cs: Předpověď počasí

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
cs: Město: %s
    Obloha: %s
    Teplota: %s

en: Updating...
cs: Aktualizace...

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
cs: Aplikace na panelu ke sledování místního počasí.

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
cs: © 1999-2005 S. Papadimitriou a další

en: Details
cs: Podrobnosti

en: City:
cs: Město:

en: Last update:
cs: Poslední aktualizace:

en: Conditions:
cs: Podmínky:

en: Sky:
cs: Obloha:

en: Temperature:
cs: Teplota:

en: Feels like:
cs: Připadá jako:

en: Dew point:
cs: Rosný bod:

en: Relative humidity:
cs: Relativní vlhkost:

en: Wind:
cs: Vítr:

en: Pressure:
cs: Tlak:

en: Visibility:
cs: Viditelnost:

en: Sunrise:
cs: Východ Slunce:

en: Sunset:
cs: Západ Slunce:

en: Current Conditions
cs: Aktuální podmínky

en: Forecast Report
cs: Předpověď počasí

en: See the ForeCast Details
cs: Zobrazit detaily předpovědi

en: Forecast
cs: Předpověď

en: Forecast not currently available for this location.
cs: K této poloze předpověď momentálně není k dispozici.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
cs: Zobrazení polohy

en: Select Location from the list
cs: Vyberte polohu ze seznamu

en: Update spin button
cs: Aktualizovat tlačítko se šipkami

en: Spinbutton for updating
cs: Tlačítko se šipkami k aktualizaci

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
cs: Nelze načíst databázi XML s polohami. Ohlaste to prosím jako chybu.

en: Weather Preferences
cs: Předvolby informací o počasí

en: _Automatically update every:
cs: Automaticky aktualizovat _každých:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
cs: Jednotka _teploty:

note: Default means device with default route set
en: Default
cs: výchozí

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
cs: Stupeň Celsia

en: Fahrenheit
cs: Stupeň Fahrenheita

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
cs: Jednotka _rychlosti větru:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
cs: míle za hodinu

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
cs: uzly

en: Beaufort scale
cs: Beaufortova stupnice

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
cs: Jednotka t_laku:

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
cs: Jednotka _viditelnosti:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
cs: metry

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
cs: míle

en: Update
cs: Aktualizace

en: minutes
cs: minut

en: Display
cs: Zobrazení

en: General
cs: Obecné

en: _Select a location:
cs: Vyberte poloh_u:

en: _Find:
cs: _Hledat:

en: Find _Next
cs: Hledat da_lší

en: Location
cs: Poloha

en: Cannot connect to gnome-session
cs: Nelze se spojit s gnome-session

en: Automatic sleep inhibited
cs: Automatické uspávání potlačeno

en: Automatic sleep enabled
cs: Automatické uspávání povoleno

en: Manual inhibit
cs: Ručně potlačit

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
cs: Umožňuje uživateli potlačit automatické šetření energie.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Inhibit Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Inhibit Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
cs: Aplet uspávání je svobodný software: Můžete jej dále šířit a/nebo upravovat
    za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala
    Free Software Foundation, a to buď ve verzi 2 této licence nebo (dle vaší
    volby) v libovolné novější verzi.
    
    Aplet uspávání je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK,
    a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ
    ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.
    
    Spolu s tímto programem byste měli obdržet kopii licence GNU General Public
    License. Pokud se tak nestalo, napište na Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA.

en: No items in history
cs: V historii nejsou položky

note: build file select dialog
en: Start program
cs: Spustit program

en: Command line
cs: Příkazový řádek

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
cs: Napište zde příkaz a prostředí GNOME ho pro vás vykoná

en: Browser
cs: Procházet

en: Click this button to start the browser
cs: Kliknutím na toto tlačítko spustíte procházení souborů

en: History
cs: Historie

en: Click this button for the list of previous commands
cs: Kliknutím na toto tlačítko necháte vypsat předchozí příkazy

en: Command line has been disabled by your system administrator
cs: Příkazový řádek byl zakázán vaším správcem systému

en: Mini-Commander applet
cs: Aplet Mini-Commander

en: This applet adds a command line to the panel
cs: Tento aplet přidá na panel příkazový řádek

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
cs: Tento aplet GNOME přidává na panel příkazový řádek. Podporuje doplňování příkazů, historii příkazů a upravitelná makra.

en: Command Line Preferences
cs: Předvolby příkazového řádku

en: Auto Completion
cs: Automatické doplňování

en: E_nable history-based auto completion
cs: Povolit automatické doplňování podle _historie

en: Size
cs: Velikost

en: _Width:
cs: Šíř_ka:

en: pixels
cs: pixelů

en: Colors
cs: Barvy

en: _Use default theme colors
cs: Používat výchozí barvy mot_ivu

en: Command line _foreground:
cs: Po_předí příkazového řádku:

en: Command line _background:
cs: Poza_dí příkazového řádku:

en: Pick a color
cs: Vyberte barvu

en: _Macros:
cs: _Makra:

en: _Add Macro...
cs: _Přidat makro…

en: _Delete Macro
cs: Smazat makr_o

en: Macros
cs: Makra

en: Add New Macro
cs: Přidat nové makro

en: _Pattern:
cs: _Vzor:

en: Co_mmand:
cs: Pří_kaz:

en: You must specify a pattern and a command
cs: Je nutné zadat vzor a příkaz

en: You must specify a pattern
cs: Musíte zadat vzor

en: You must specify a command
cs: Je nutné zadat příkaz

en: You may not specify duplicate patterns
cs: Není možné zadávat duplicitní vzory

en: Pattern
cs: Vzor

en: _Open System Monitor
cs: Otevřít _sledování systému

en: Start system-monitor
cs: Spustit sledování systému

en: There was an error executing '%s': %s
cs: Při spouštění „%s“ došlo k chybě: %s

en: Processor
cs: Procesor

en: Memory
cs: Paměť

en: Network
cs: Síť

en: Swap Space
cs: Odkládací prostor

en: Load Average
cs: Průměrná zátěž

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
cs: %s:
    %u%% používají programy
    %u%% použitá jako mezipaměť

en: The system load average is %0.02f
cs: Průměrná zátěž systému je %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
cs: %s:
    Příjem %s
    Odesílání %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
cs[0]: %s:
    Používá se %u%%
cs[1]: %s:
    Používá se %u%%
cs[2]: %s:
    Používá se %u%%

en: CPU Load
cs: Zátěž CPU

en: Memory Load
cs: Zátěž paměti

en: Net Load
cs: Zátěž sítě

en: Swap Load
cs: Zátěž odkládacího prostoru

en: Disk Load
cs: Zátěž disku

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
cs: Sledování zátěže systému schopné zobrazovat grafy CPU, paměti, využití odkládacího prostoru a zatížení sítě.

en: Monitored Resources
cs: Sledované prostředky

en: _Processor
cs: _Procesor

en: _Memory
cs: Pa_měť

en: _Network
cs: _Síť

en: S_wap Space
cs: _Odkládací prostor

en: _Load
cs: Zá_těž

en: _Harddisk
cs: Pe_vný disk

en: Options
cs: Volby

en: System m_onitor width:
cs: Šířka _grafu:

en: System m_onitor height:
cs: Výška _grafu:

en: Sys_tem monitor update interval:
cs: Četnost _aktualizace grafu:

en: milliseconds
cs: milisekund

en: _User
cs: _Uživatel

en: S_ystem
cs: S_ystém

en: N_ice
cs: Ni_ce

en: I_OWait
cs: Čekání na _V/V

en: I_dle
cs: Neč_innost

en: Sh_ared
cs: Sdíl_eno

en: _Buffers
cs: V_yrovnávací paměti

en: Cach_ed
cs: V mezipa_měti

en: F_ree
cs: Vo_lné

en: _In
cs: Vst_up

en: _Out
cs: Výs_tup

en: _Local
cs: _Místní

en: _Background
cs: Poza_dí

en: _Used
cs: Po_užito

en: _Free
cs: Vo_lné

en: Load
cs: Zátěž

en: _Average
cs: _Průměr

en: Harddisk
cs: Pevný disk

en: _Read
cs: Čt_ení

en: _Write
cs: Záp_is

en: System Monitor Preferences
cs: Předvolby sledování systému

en: Device _Details
cs: Po_drobnosti o zařízení

en: bits
cs: bitů

en: bytes
cs: bajtů

en: Device Details for %s
cs: Podrobnosti o zařízení %s

en: _In graph color
cs: Barva grafu v_stupu

en: _Out graph color
cs: Barva grafu _výstupu

en: Internet Address:
cs: Internetová adresa:

en: Netmask:
cs: Síťová maska:

en: Hardware Address:
cs: Hardwarová adresa:

en: P-t-P Address:
cs: Adresa P-t-P:

en: Bytes in:
cs: Bajtů dovnitř:

en: Bytes out:
cs: Bajtů ven:

en: none
cs: žádné

en: IPv6 Address:
cs: Adresa IPv6:

en: Signal Strength:
cs: Síla signálu:

en: %s is down
cs: %s je vypnuto

en: %s: %s
    in: %s out: %s
cs: %s :%s
    dovnitř: %s ven: %s

en: has no ip
cs: nemá adresu IP

en: %s: %s
    sum: %s
cs: %s: %s
    celkem: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
cs: 
    ESSID: %s
    Signál: %d %%

en: unknown
cs: neznámo

en: Do you want to disconnect %s now?
cs: Chcete nyní odpojit %s?

en: Do you want to connect %s now?
cs: Chcete nyní připojit %s?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
cs: <b>Provedení příkazu %s selhalo</b>
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
cs: Malý applet zobrazující vybrané informace o provozu na vybraném síťovém zařízení

en: Network _device:
cs: Síťové _zařízení:

en: General Settings
cs: Obecná nastavení

en: Show _sum instead of in & out
cs: Ukazovat celkový _souhrn místo údajů vstupu a výstupu

en: Show _bits instead of bytes
cs: Ukazovat _bity místo bajtů

en: Change _icon according to the selected device
cs: Měnit _ikonu podle vybraného zařízení

en: Netspeed Preferences
cs: Předvolby apletu Rychlost sítě

en: %d note | %d notes
cs[0]: %d poznámka
cs[1]: %d poznámky
cs[2]: %d poznámek

en: Show sticky notes
cs: Zobrazit lepicí poznámky

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
cs: Lepicí poznámky pro prostředí GNOME

en: This note is locked.
cs: Tato poznámka je zamčena.

en: This note is unlocked.
cs: Tato poznámka je odemčena.

en: _New Note
cs: Nová pozná_mka

en: Hi_de Notes
cs: _Skrýt poznámky

en: _Lock Notes
cs: _Zamknout poznámky

en: _Delete Notes
cs: Smazat poznámk_y

en: _Delete All
cs: Smaza_t vše

en: Delete all sticky notes?
cs: Odstranit všechny lepicí poznámky?

en: This cannot be undone.
cs: Krok nelze vrátit zpět.

en: Delete this sticky note?
cs: Odstranit tuto lepicí poznámku?

en: _Delete Note...
cs: S_mazat poznámku…

en: _Lock Note
cs: _Zamknout poznámku

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: Sticky Note
cs: Lepicí poznámka

en: Lock/Unlock note
cs: Zamknout/odemknout poznámku

en: Close note
cs: Zavřít poznámku

en: Resize note
cs: Změnit velikost poznámky

en: Sticky Notes Preferences
cs: Předvolby lepicích poznámek

en: Default Note Properties
cs: Výchozí vlastnosti poznámky

en: H_eight:
cs: _Výška:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
cs: Zadejte výchozí šířku nových poznámek (v pixelech)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
cs: Zadejte výchozí výšku nových poznámek (v pixelech)

en: Use co_lor from the system theme
cs: Používat _barvu ze systémového motivu

en: Font Co_lor:
cs: Barva pís_ma:

en: Note C_olor:
cs: B_arva poznámky:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
cs: Vyberte základní barvu, kterou chcete používat u všech lepicích poznámek

en: Pick a default sticky note color
cs: Vyberte výchozí barvu lepicí poznámky

en: Use fo_nt from the system theme
cs: Používat _font ze systémového motivu

en: Choose a font to use for all sticky notes
cs: Vyberte font, které se má používat u všech lepicích poznámek

en: Pick a default sticky note font
cs: Vyberte výchozí font lepicí poznámky

en: Behavior
cs: Chování

en: _Put notes on all workspaces
cs: _Umístit poznámky na všechny pracovní plochy

en: Choose if notes are visible on all workspaces
cs: Vyberte, mají-li být poznámky viditelné na všech pracovních plochách

en: Force _default color and font on notes
cs: Používat u poznámek vž_dy výchozí barvu a font

en: Choose if the default style is forced on all notes
cs: Vyberte, jestli se má výchozí styl používat u všech poznámek

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
cs: S_krýt poznámky při kliknutí na pracovní plochu

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
cs: Vyberte, jestli se při výběru na pracovní ploše mají skrýt všechny poznámky

en: Sticky Note Properties
cs: Vlastnosti lepicí poznámky

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: _Title:
cs: _Název:

en: Specify a title for the note
cs: Zadejte titulek poznámky

en: Use default co_lor
cs: Používat výchozí _barvu

en: Font C_olor:
cs: Barva _fontu:

en: Note _Color:
cs: Barva _poznámky:

en: Use default fo_nt
cs: Používat výchozí _font

en: Choose a color for the note
cs: Vyberte barvu poznámky

en: Pick a color for the sticky note
cs: Vyberte barvu lepicí poznámky

en: Choose a font for the note
cs: Vyberte font poznámky

en: Pick a font for the sticky note
cs: Vyberte font lepicí poznámky

en: _Start timer
cs: _Spustit odpočet

en: P_ause timer
cs: Poz_astavit odpočet

en: S_top timer
cs: Zas_tavit odpočet

en: Finished
cs: Dokončeno

en: Timer finished!
cs: Odpočet doběhl!

en: Timer Applet Preferences
cs: Předvolby apletu Odpočet

en: Name:
cs: Název:

en: Hours:
cs: Hodiny:

en: Minutes:
cs: Minuty:

en: Seconds:
cs: Vteřiny:

en: Show notification popup
cs: Zobrazit upozornění

en: Show dialog
cs: Zobrazit dialogové okno

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
cs: Aplet vyhledávací lišty pro hledání obsahu indexovaného aplikací Tracker

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
cs: Copyright 2005 – 2010 autoři aplikace Tracker

en: Other
cs: Jiné

en: Contacts
cs: Kontakty

en: Tags
cs: Štítky

en: Email Addresses
cs: E-mailové adresy

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Applications
cs: Aplikace

en: Images
cs: Obrázky

en: Audio
cs: Zvuk

en: Folders
cs: Složky

en: Fonts
cs: Fonty

en: Videos
cs: Videa

en: Archives
cs: Archívy

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: Links
cs: Odkazy

en: Category
cs: Kategorie

en: Title
cs: Název

en: No results found for “%s”
cs: Pro „%s“ nebyly nalezeny žádné výsledky

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
cs[0]: %d položka v koši
cs[1]: %d položky v koši
cs[2]: %d položek v koši

en: No Items in Trash
cs: Žádná položka v koši

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
cs: Chyba při spouštění programu Nautilus:
    %s

en: Delete Immediately?
cs: Smazat ihned?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
cs: Položky do koše nelze přesunout, chcete je smazat okamžitě?

en: The selected item cannot be moved to the trash | None of the %d selected items can be moved to the Trash
cs[0]: Vybranou položku nelze přesunout do koše
cs[1]: Vybrané %d položky nelze přesunout do koše
cs[2]: Vybraných %d položek nelze přesunout do koše

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
cs: Některé položky do koše nelze přesunout, chcete je smazat okamžitě?

en: The selected item cannot be moved to the Trash | %d of the selected items cannot be moved to the Trash
cs[0]: Vybranou položku nelze přesunout do koše
cs[1]: Vybrané %d položky nelze přesunout do koše
cs[2]: Vybraných %d položek nelze přesunout do koše

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
cs: Koš GNOME nacházející se na vašem panelu. Lze jej používat k zobrazení koše nebo do něj přetahovat položky.

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
cs: Odstraňování položky %s z %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
cs: Odstraňování: %s

en: Empty all of the items from the trash?
cs: Odstranit všechny položky z koše?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
cs: Pokud se rozhodnete vyprázdnit koš, všechny položky v něm budou natrvalo smazány. Vezměte prosím na vědomí, že je lze mazat po jedné.

en: _Empty Trash
cs: _Vyprázdnit koš

en: Emptying the Trash
cs: Vyprazdňuje se koš

en: From:
cs: Z:

en: _Open Trash
cs: _Otevřít koš

en: Unmaximize
cs: Zrušit maximalizaci

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Minimize
cs: Minimalizovat

en: Close
cs: Zavřít

en: Window buttons for your GNOME Panel.
cs: Tlačítka okna pro váš panel GNOME.

en: Window Applets on Gnome-Look
cs: Aplety okna na webu Gnome-Look

en: Window Buttons Preferences
cs: Předvolby tlačítek okna

en: Theme:
cs: Motiv:

en: Focused
    Normal
cs: Zaměřené
    Normální

en: Focused
    Clicked
cs: Zaměřené
    Zmáčknuté

en: Focused
    Hover
cs: Zaměřené
    Po ukazatelem

en: Unfocused
    Normal
cs: Nezaměřené
    Normální

en: Unfocused
    Hover
cs: Nezaměřené
    Pod ukazatelem

en: Unfocused
    Clicked
cs: Nezaměřené
    Zmáčknuté

en: Use Metacity's button order
cs: Použít pořadí tlačítek podle Metacity

en: When checked, the button order will be the same as on Metacity window borders.
cs: Když je zapnuto, bude pořadí tlačítek stejné, jako u oken s dekorací podle Metacity.

en: Custom order:
cs: Vlastní pořadí:

note: Translators: minimize, maximize, close should not be translated
en: Define your custom order by using the words:
    minimize, maximize and close
    Separate them by commas (,).
    Do NOT use double values!
cs: Definuje vlastní pořadí pomocí slov:
    minimize, maximize a close
    K oddělené použijte čárku (,).
    NEUVÁDĚJTE žádnou hodnotu dvakrát!

en: Reload
cs: Znovu načíst

en: Click to reload buttons.
cs: Kliknutím tlačítka znovu načtete.

en: Reverse order
cs: Obrácené pořadí

en: <b>Button Order</b>
cs: <b>Pořadí tlačítek</b>

en: Automatic
cs: Automaticky

en: Align buttons with panel orientation.
cs: Otočení tlačítek přizpůsobit panelu.

en: Horizontal
cs: Vodorovně

en: Force buttons to always appear horizontal.
cs: Vždy vynutit vodorovné zobrazení tlačítek.

en: Vertical
cs: Svisle

en: Force buttons to always appear vertical.
cs: Vždy vynutit svislé zobrazení tlačítek.

en: <b>Button Orientation</b>
cs: <b>Otočení tlačítek</b>

en: Minimize Button
cs: Minimalizační tlačítko

en: Maximize/Unmaximize Button
cs: Tlačítko maximalizovat/zrušit maximalizaci

en: Close Button
cs: Zavírací tlačítko

en: <b>Button Hiding</b>
cs: <b>Skrývání tlačítek</b>

en: Positioning & Visibility
cs: Umístění a viditelnost

en: Control _maximized windows only
cs: Ovládat jen _maximalizovaná okna

en: _Hide when no active maximized window
cs: _Skrývat, když neexistuje žádné aktivní maximalizované okno

en: Enable _click effect
cs: Povolit efekt při _kliknutí

en: Enable _hover effect
cs: Povolit efekt při na_jetí ukazatelem

en: Show _tooltips
cs: Zobrazovat vysvě_tlivky

en: <b>Internal</b>
cs: <b>Interní</b>

en: Hide Compiz _decorations for maximized windows
cs: Skrýt _dekorace Compiz u maximalizovaných oken

en: <b>External</b>
cs: <b>Externí</b>

en: Window Task Button
cs: Tlačítko úlohy okna

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Show windows from all workspaces
cs: Zobrazit okna ze všech pracovních prostorů

en: Show the home title and
    log out icon when on the desktop
cs: Zobrazovat název domovské složky a
    odhlašovací ikonu, když jste na pracovní ploše

en: Show the application title and close icon
    for the active window
cs: Zobrazovat název aplikace a zavírací ikonu
    pro aktivní okna

en: Grey out non-active window icons
cs: Zašedit ikony neaktivních oken

en: Home
cs: Domů

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
cs: Odhlásit, přepnout uživatele, zamknout obrazovku nebo vypnout počítač

en: Close window
cs: Zavřít okno

en: Window Title Preferences
cs: Předvolby záhlaví okna

en: Swap icon/title _order
cs: Prohodit p_ořadí ikony/záhlaví

en: Expand applet
cs: Roztáhnout aplet

en: Disabled until GTK+ developers fix the various bugs.
    You may change it using gconf-editor, but then you also need to set a fixed size.
cs: Vypnuto, dokud vývojáři GTK+ nepraví některé chyby.
    Můžete změnit pomocí aplikace gconf-editor, musíte pak ale také nastavit pevnou velikost.

en: Hide _icon
cs: Skrývat _ikonu

en: Icon
cs: Ikona

en: Hide title
cs: Skrýt záhlaví

en: Alignment:
cs: Zarovnání:

en: Set the title alignment.
    Note: only has effect when "Expand applet" is active.
cs: Nastavit zarovnání záhlaví.
    Poznámka: projeví se jen v případě, že je zapnuto „Roztáhnout aplet“.

en: Custom _style
cs: Vlastní _styl

en: Active
cs: Aktivní

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: Font style:
cs: Styl fontu:

en: Font color:
cs: Barva fontu:

en: _Hide when no active maximized windows
cs: _Skrývat, když neexistuje žádné aktivní maximalizované okno

en: Show window _action menu on right-click
cs: Pr_avým tlačítkem zobrazit nabídku činností okna

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked.
    This experimental feature is still under development!
    Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden. You may always change this setting from gconf-editor.
cs: Způsobí, že při kliknutí pravým tlačítkem na záhlaví se objeví nabídka s činnostmi okna.
    Jedná se o experimentální funkci, která je stále ve vývoji!
    Varování! V současné verzi se nebudete moci dostat kliknutím pravým tlačítkem k nabídce činností apletu, když zapnete tuto volbu. Stále ale můžete použít kliknutí pravým tlačítkem na ikonu, pokud tedy není skrytá. Nastavení kdykoliv můžete změnit pomocí aplikace gconf-editor.

note: display "custom" icon/title (TODO: customization via preferences?) This has to be unrefed!
en: Desktop
cs: Plocha

en: Window title for your GNOME Panel.
cs: Záhlaví okna pro váš panel GNOME.
