gnome-applets - en to csb translation catalogue (214 entries)

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
csb: Wëskrzëniwô stón swòjiznów AccessX taczich jakno zôpadkòwé mòdifikatorë

en: There was an error launching the help viewer: %s
csb: Przë zrëszaniu przézernika pòmòce wëstąpiła fela: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
csb: Przë zrëszaniu òkna preferencëji klawiaturë wëstąpiła fela: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
csb: Swòjnotë przistãpnotë _klawiaturë

en: _Help
csb: _Pòmòc

en: _About
csb: Ò pr_ogramie

en: AccessX Status
csb: Stón AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
csb: Wëskrzëniwô stón klawiaturë, czedë brëkòwóné są swòjiznë przistãpù.

en: XKB Extension is not enabled
csb: Rozszérzenié XKB nie je włączoné

en: Unknown error
csb: Nieznónô fela

en: Error: %s
csb: Fela: %s

en: Keyboard Accessibility Status
csb: Stón przistãpù klawiaturë

en: Displays current state of keyboard accessibility features
csb: Wëskrzëniwô biéżny stón swòjiznów przistãpnoscë klawiaturë

en: AccessX Status Applet Factory
csb: Generatora apletu stón AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
csb: Generatora apletu stón przistãpù klawiaturë

en: Shows the status of keyboard accessibility features
csb: Wëskrzëniwô stón swòjnotë przistãpnoscë klawiaturë

en: _Preferences
csb: _Preferencëje

en: System is running on AC power
csb: Systema je zasëlanô z sécë

en: System is running on battery power
csb: Systema je zasëlanô z akùmùlatora

en: Battery charged (%d%%)
csb: Naladowanié akùmùlatora (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
csb: Nieznóny czas, òsta (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
csb: Nieznóny czas (%d%%) do naladowaniô

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
csb[0]: òsta %d minuta (%d%%)
csb[1]: òstałë %d minutë (%d%%)
csb[2]: òstało %d minut (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
csb[0]: %d minuta do naladowaniô (%d%%)
csb[1]: %d minutë do naladowaniô (%d%%)
csb[2]: %d minut do naladowaniô (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
csb[0]: òsta %d gòdzëna (%d%%)
csb[1]: òstałë %d gòdzënë (%d%%)
csb[2]: òstało %d gòdzën (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
csb[0]: %d gòdzëna do naladowaniô (%d%%)
csb[1]: %d gòdzënë do naladowaniô (%d%%)
csb[2]: %d gòdzën do naladowaniô (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
csb: òsta %d %s %d %s (%d%%)

en: hour | hours
csb[0]: gòdzëna
csb[1]: gòdzënë
csb[2]: gòdzën

en: minute | minutes
csb[0]: minuta
csb[1]: minutë
csb[2]: minut

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
csb: %d %s %d %s do naladowaniô (%d%%)

en: Battery Monitor
csb: Mònitor akùmùlatora

en: Your battery is now fully recharged
csb: Akùmùlatora je terô fùl naladowónô

en: Battery Notice
csb: Wëdowiedzô akùmùlatora

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
csb: Òstało %d%% zabiérnotë akùmùlatora

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
csb[0]: Òsta %d minuta robòtë na akùmùlatorze (%d%% z całi zabiérnotë).
csb[1]: Òstałë %d minutë robòtë na akùmùlatorze (%d%% z całi zabiérnotë).
csb[2]: Òsato %d minut robòtë na akùmùlatorze (%d%% z całi zabiérnotë).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
csb: Abë nie stracëc pòdôwków:
     • pòdłączë kòmpùtr do sztrómòwégò gniôzdka, abò
     • zapiszë òtemkłé dokùmentë ë zakùńczë robòtã kòmpùtra.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
csb: Abë nie stracëc pòdôwków:
    • ùspij kòmpùtr abë zaòbszczãdzëc energëjã zaoszczędzić,
     • pòdłączë kòmpùtr do sztrómòwégò gniôzdka, abò
     • zapiszë òtemkłé dokùmentë ë zakùńczë robòtã kòmpùtra.

en: Your battery is running low
csb: Nisczi stón akùmùlatóra

en: No battery present
csb: Felëjë akùmùlatora

en: Battery status unknown
csb: Nieznóny stón akùmùlatora

en: N/A
csb: N/T

en: There was an error displaying help: %s
csb: Pòkôza sã fela przë wëskrzënianiu pòmòcë: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
csb: Nôrzãdze wëskrzëniwiającé stón akùmùlatóra laptopa.

note: true
en: HAL backend enabled.
csb: Włączoné wspiarce HAL.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
csb: Włączoné sztandardowé wspiarce (nié HAL).

en: Battery Charge Monitor
csb: Mònitor równi naladowaniô baterijów

en: Monitor a laptop's remaining power
csb: Mònitorëjë równiã naladowania baterëjów laptopa

en: Battery Charge Monitor Preferences
csb: Nastôwë mònitora naladowaniô baterëji

en: Appearance
csb: Wëzdrzatk

en: _Compact view
csb: _Scësniony wëzdrzatk

en: (shows single image for status and charge)
csb: (wëskrzëni keden òbrôzk dlô stónu ë ladowaniô)

en: _Expanded view
csb: _Rozszérzony wëzdrzatk

en: (two images: one for status, one for charge)
csb: (dwa òbrôzczi: jeden dlô stónu, drëdżi dlô ladowaniô)

en: _Show time/percentage:
csb: _Wëskrzëni czas/procentë:

en: Show _time remaining
csb: Wëskrzëni òstałi _czas

en: Show _percentage remaining
csb: Wëskrzëni òstałé _procentë

en: Notifications
csb: Dôwanié wiédzë

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
csb: _Òstrzégôj jeżlë naladowanié baterëji spadnie do:

en: _Notify when battery is fully recharged
csb: _Dôj wiédzã jak baterëja je fùl naladowónô

en: HAL error
csb: Fela HAL

en: Could not create libhal_ctx
csb: Nié mòże ùsôdzëc libhal_ctx

en: No batteries found
csb: Felënk baterëji

en: Unable to initialise HAL: %s: %s
csb: Nié mòże zainicjowac HAL: %s: %s

en: Red value level
csb: Wôrtnota czerwiòny równi

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
csb: Równiô naladowaniô baterëji, niżi chtërni ji symbòl je wëskrzëniwóny na czerwiono. Téż wôrtnota prze jaczi je wëskrzëniwónô òstrzéga ò rozladowaniu.

en: Warn on low time rather than low percentage
csb: Òstrzéga ò zaòstałim czasu w môl procentach

en: Low Battery Notification
csb: Dôwanié wiédzë ò wëladowóny baterëji

en: Notify user when the battery is low.
csb: Dôwanié wiédzë brëkòwnikòwi ò wnet wëladowóny baterëji.

en: Full Battery Notification
csb: Dôwanié wiédzë ò fùl naladowaniu

en: Notify user when the battery is full.
csb: Dôwanié wiédzë brëkòwnikòwi ò fùl naladowóny baterëji.

en: Beep for warnings
csb: Zwãk przë òstrzégach

en: Beep when displaying a warning.
csb: Zwãk przë òstrzégach

en: Upright (small) battery
csb: Môłô baterëja (prawi górny nórcëk)

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
csb: 0 - bez eticzétë, 1 - procentë, 2 - òstałi czas.

en: Battstat Factory
csb: Generatora stónu akùmùlatora

en: Available palettes
csb: Przistãpne palétë

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
csb: Wstawi "%s"

en: Character Palette
csb: Paléta cëchów

en: Insert characters
csb: Nôrzãdze do wlëmianiô céchów

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
csb: PRZESTARZAŁË- Znaczi wëskrzëniwané przë zrëszaniém apleta

en: List of available palettes
csb: Lësta przistãpnëch palétów

en: Charpicker Applet Factory
csb: Generatora apletu wëbiérkù céchów

en: _Edit
csb: _Edicëjô

en: _Palette:
csb: _Paléta:

en: Modify a palette by adding or removing characters
csb: Zjinaczë paletã przez dodôni czé rëmôwónié céchów

en: Add Palette
csb: Dodôj palétã

en: Edit Palette
csb: Editëje palétã

en: Palettes list
csb: Lësta palétów

en: _Palettes:
csb: _Palétë:

en: Add button
csb: Knąpa dodôwaniô

en: Click to add a new palette
csb: Klëkni bë dodac nową palétã

en: Edit button
csb: Knąpa edicëji

en: Click to edit the selected palette
csb: Klëkni abë editowac wëbróną palétã

en: Delete button
csb: Knąpa rëmaniô

en: Click to delete the selected palette
csb: Klëkni abë rëmnąc wëbróną palétã

en: Character Palette Preferences
csb: Nôstawë palétë céchów

en: _Monitored CPU:
csb: _Mònitorowóny procesora:

en: _Appearance:
csb: _Wëzdrzatk:

en: Show CPU frequency as _percentage
csb: Wëskrzëni wielerazowiznë procesora jakno _procentë

en: Could not open help document
csb: Nie je mòżno òtemknąc dokùmentu pòmòcë

en: This utility shows the current CPU Frequency
csb: Nôrzãdze wëskrzëniwiającé biéżną wielerazowiznã procesora.

en: Graphic
csb: Grafika

en: Text
csb: Tekst

en: Graphic and Text
csb: Grafikòwò-tekstowim

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
csb: Nié mdze mòżna zmieniac wielerazowiznë kòmpùtra. Mòże bëc że je òn lëchò skònfigùrowòny abò nié wspierô zmian wielerazowiznë procesora.

en: (mounted)
csb: (zamòntowóné)

en: (not mounted)
csb: (nie zamòntowóné)

en: _Open %s
csb: _Òtemkni %s

en: Un_mount %s
csb: Ò_dmòntëjë %s

en: _Mount %s
csb: _Zamòntëjë %s

en: _Eject %s
csb: _Wësëni %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
csb: Aplet do mòntowaniô ë òdmòntowaniô blokòwëch wòluminów.

en: Disk Mounter
csb: Nôrzãdze do mòntowaniô disków

en: Directory in which the theme is located
csb: Katalog, w chtërnëm je mòtiw

en: Geyes Applet Factory
csb: Generatora apletu Geyes

en: Can not launch the eyes applet.
csb: Nie je mòżńo zrëszëc apletu òczë.

en: Geyes Preferences
csb: Nôstawë Geyes

en: Themes
csb: Mòtiwë

en: _Select a theme:
csb: _Wëbiérk mòtiwù:

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
csb: © 1999-2005 by S. Papadimitriou ë jini

en: GNOME Weather
csb: Wiodro GNOME

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
csb: Gard: %s
    Blónë: %s
    Cepłota: %s

en: City:
csb: Gard:

en: Last update:
csb: Slédnô aktualizacëja:

en: Temperature:
csb: Cepłota:

en: Wind:
csb: Wiater:

en: Radar Map
csb: Radarowô karta

en: _Visit Weather.com
csb: Ò_baczë Weather.com

en: Visit Weather.com
csb: Òbaczë Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
csb: Klëkni, abë òbaczëc Weather.com

en: Address Entry
csb: Wpisënk adresë

en: Enter the URL
csb: Wpiszë URL

en: _Automatically update every:
csb: _Aùtomatnô aktualizacëjô co:

en: Default
csb: Domëslny

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
csb: Celsjusz

en: Beaufort scale
csb: Skala Beauforta

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
csb: metrë

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
csb: mile

en: Enable _radar map
csb: _Radarowô karta

en: A_ddress:
csb: _Adresa:

en: minutes
csb: minut

en: General
csb: Òglowi

en: _Find:
csb: _Naleze:

en: Find _Next
csb: Naleze _zôstne

en: _Options
csb: Ò_ptacëjë

en: No items in history
csb: Felëje elementów w historëji

note: build file select dialog
en: Start program
csb: Zrëszë program

en: Command line
csb: Réza pòlétów

en: Command Line Preferences
csb: Nôstawë rézë pòlétów

en: _Width:
csb: _Szérz:

en: pixels
csb: pikselów

en: Colors
csb: Farwë

en: _Use default theme colors
csb: _Domëslne farwë mòtiwù

en: Command line _foreground:
csb: Farwa _tekstu rézë pòlétów:

en: Command line _background:
csb: Farwa _spòdkù rézë pòlétów:

en: Pick a color
csb: Wëbiérk farwë

en: _Macros:
csb: _Makra:

en: _Add Macro...
csb: _Dodôj makro...

en: _Delete Macro
csb: _Rëmôj makro

en: Macros
csb: Makra

en: Add New Macro
csb: Dodôj nowé makro

en: Co_mmand:
csb: _Pólét:

en: Show frame
csb: Pòkażë ramã

en: Width
csb: Szérz

en: Width of the applet
csb: Szérz apletu

en: Use the default theme colors
csb: Brëkòwanié domëslnëch farwów mòtiwù

en: Use theme colors instead of custom ones.
csb: Brëkòwanié domëslnëch farwów mòtiwù w môl swòjëch.

en: History list
csb: Lësta historëji

en: Browser
csb: Przezérnik

en: Click this button to start the browser
csb: Klëkni na nã knąpã, abë òtemknąc przezérnik

en: History
csb: Historëjô

en: Command Line
csb: Réza pòlétów

en: Mini-Commander applet
csb: Aplet Mini-Commander

en: This applet adds a command line to the panel
csb: Nen aplet dodôwô do panelu rézã pòlétów

en: You must specify a command
csb: Nót je dac pòlét

en: Command
csb: Pòlét

en: Using GStreamer 0.10.
csb: Brëkùjë GStreamer 0.10.

en: _Activate
csb: _Aktiwùjë

en: _Deactivate
csb: _Deaktiwùjë

en: _Properties
csb: _Swòjiznë

en: Time connected: %.1d:%.2d
csb: Czas pòłączeniô: %.1d:%.2d

en: Not connected
csb: Niepòłączony

en: Processor
csb: Procesor

en: Network
csb: Séc

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
csb[0]: %s:
    brëkòwóne %u%%
csb[1]: %s:
    brëkòwóne %u%%
csb[2]: %s:
    brëkòwóne %u%%

en: _Processor
csb: _Procesor

en: _Network
csb: _Séc

en: _Load
csb: Z_ladëjë

en: Options
csb: Òptacëjë

en: milliseconds
csb: milisekùnd

en: _User
csb: _Brëkòwnik

en: S_ystem
csb: S_ystema

en: I_dle
csb: _Wòlnô

en: F_ree
csb: Wò_lnô

en: _Background
csb: _Spódk

en: _Used
csb: _Brëkòwóny

en: Load
csb: Zladëjë

en: _Average
csb: _Strzédnô

en: Harddisk
csb: Cwiardy disk

en: _Read
csb: _Przeczëtóné

en: _Write
csb: _Zapiszë

en: Use fo_nt from the system theme
csb: Brëkòwanié fòntu z systemòwegò mòtiwù

en: _Delete All
csb: _Rëmôj wszëtkò

en: Resize note
csb: Zmiana miarë

en: Use default fo_nt
csb: Brëkòwanié domëslnegò fòntu

en: Use default co_lor
csb: Brëkòwanié domëslny _farwë

en: _Title:
csb: _Titel:

en: Default color for font
csb: Domëslnô farwa dlô fòntu

en: Trash
csb: Kòsz

en: Go to Trash
csb: Biéj do kòsza

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
csb[0]: %d element w kòszu
csb[1]: %d elementë w kòszu
csb[2]: %d elementów w kòszu

en: No Items in Trash
csb: Felëje elementów w kòszu

en: Trash Applet
csb: Aplet kòsza

en: Empty all of the items from the trash?
csb: Czë rëmnąc wszëtczé elementë z kòsza?
