gnome-applets - en to eo translation catalogue (575 entries)

en: _Keyboard Accessibility Preferences
eo: Uzfaciligaj agordoj por la _klavaro

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About
eo: _Pri

en: AccessX Status Applet Factory
eo: Fabrikejo por la StatApleto AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
eo: Fabrikejo de StatApletoj por Uzfaciligo de la Klavaro

en: Keyboard Accessibility Status
eo: Uzfaciliga Stato de la Klavaro

en: Shows the status of keyboard accessibility features
eo: Montras la staton de la funkcioj de uzfaciligo de la klavaro

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
eo: Montras la staton de funkcioj de AccessX, ekz. modifiloj

en: There was an error launching the help viewer: %s
eo: Eraro okazis dum la lanĉo de la helpovidigilo: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
eo: Eraro okazis dum la lanĉo de la dialogo pri klavaraj agordoj: %s

en: AccessX Status
eo: Stato de AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
eo: Montras la klavara stato kiam uzfaciligiloj estas uzataj.

en: XKB Extension is not enabled
eo: XKB-kromprogramo ne estas enŝaltite

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
eo: Montras la aktuala state de funkcioj de uzfaciligo de la klavaro

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: Battery Charge Monitor Preferences
eo: Agordoj de akumulator-ŝarga monitoro

en: Appearance
eo: Aspekto

en: _Compact view
eo: _Kompakta vido

en: _Expanded view
eo: _Etendita vido

en: _Show time/percentage:
eo: _Montri tempon/elcenton:

en: Show _time remaining
eo: Montri _tempon restantan

en: Show _percentage remaining
eo: Montri _elcenton restantan

en: Notifications
eo: Atentigoj

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence
en: _Warn when battery charge drops to:
eo: _Averti kiam akumulatora ŝargo falas al:

en: _Notify when battery is fully recharged
eo: _Sciigi kiam akumulatoro estos plene reŝargita

en: Battstat Factory
eo: Fabrikejo por BattStat

en: Battery Charge Monitor
eo: Monitoro pri la akumulator-ŝargo

en: Monitor a laptop's remaining power
eo: Kontroli restantan ŝargon de tekkomputilo

en: Red value level
eo: Ruĝvalora nivelo

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
eo: La akumulatora nivelo sub kiu la akumulatoro estas vidigata ruĝa. Ankaŭ la valoro je kiu la averto pri malaltnivela akumulatoro estas vidigata.

en: Warn on low time rather than low percentage
eo: Averti pri malaltnivela tempo anstataŭ ol malaltnivela elcento

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
eo: Uzi la valoron difinitan en red-value kiel tempo restanta por vidigi la avertan dialogon anstataŭ elcentaĵon.

en: Low Battery Notification
eo: Atentigi kiam Restas Minimuma Ŝargo

en: Notify user when the battery is low.
eo: Sciigi uzanton kiam la akumulatoro estas malalte plena.

en: Full Battery Notification
eo: Atentigi kiam akumulatoro plene ŝargitas

en: Notify user when the battery is full.
eo: Sciigi uzanton kiam la akumulatoro estas plena.

en: Beep for warnings
eo: Pepi por avertoj

en: Beep when displaying a warning.
eo: Pepi kiam vidigas averton.

en: Drain from top
eo: Malplenigi ekde la supro

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
eo: Montri la akumulatoran mezurilon elĉerpatan de la supro de la akumulatoro. Nur implementita por tradicia akumulatora vido.

en: Upright (small) battery
eo: Staranta (malgranda) akumulatoro

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
eo: Montri la vertikalan, pli malgrandan akumulatoron je la panelo.

en: Show the horizontal battery
eo: Montri la horizontalan akumulatoron

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
eo: Montri la tradician, horizontalan akumulatoron je la panelo.

en: Show the time/percent label
eo: Montri la etikedon tempo/elcento

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
eo: 0 por sen etikedo, 1 por elcentaĵo kaj 2 por tempo restanta.

en: Battery Status Utility
eo: Akumulatora stata utilaĵo

en: Battery power low
eo: Akumulatora energio malalta

en: Battery fully re-charged
eo: Akumulatoro plene reŝargita

en: System is running on AC power
eo: Sistemo funkcias per alterna kurento

en: System is running on battery power
eo: Sistemo funkcias per akumulatora kurento

en: Battery charged (%d%%)
eo: Akumulatoro ŝargita (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
eo: Nekonata tempo (%d%%) restas

en: Unknown time (%d%%) until charged
eo: Nekonata tempo (%d%%) ĝis ŝargite

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
eo[0]: %d minuto (%d%%) restas
eo[1]: %d minutoj (%d%%) restas

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
eo[0]: %d minuto ĝis ŝargite (%d%%)
eo[1]: %d minutoj ĝis ŝargite (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
eo[0]: %d horo ĝis (%d%%) restas
eo[1]: %d horoj (%d%%) restas

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
eo[0]: %d horo ĝis ŝargite (%d%%)
eo[1]: %d horoj ĝis ŝargite (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
eo: %d %s %d %s (%d%%) restas

en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
eo: %d %s %d %s ĝis ŝargita (%d%%)

en: Battery Monitor
eo: Akumulatora monitoro

en: Your battery is now fully recharged
eo: Via akumulatoro nun estas plene reŝargita

en: Battery Notice
eo: Akumulatora sciigo

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
eo: Restas al vi %d%% da via tuta akumulatora kapacito.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
eo[0]: Vi havas %d minuton da akumulatora energio restanta (%d%% de la tuta kapacito).
eo[1]: Vi havas %d minutojn da akumulatora energio restanta (%d%% de la tuta kapacito).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
eo: Por eviti perdon de via laboro:
     • ŝtopu vian tekkomputilon en eksterna kurento, aŭ
     • konservu malfermitajn dokumentojn kaj elŝaltu vian tekkomputilon.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
eo: Por eviti perdon de via laboro:
     • prokrastu vian tekkomputilon por savi energion,
     • ŝtopu vian tekkomputilon en eksterna kurento, aŭ
     • Konservu malfermitajn dokumentojn kaj elŝaltu vian tekkomputilon.

en: Your battery is running low
eo: Via akumulatoro funkcias malaltnivele

en: No battery present
eo: Neniu akumulatoro ĉeestas

en: Battery status unknown
eo: Akumulatora stato nekonata

en: N/A
eo: N.a.

en: There was an error displaying help: %s
eo: Estis eraro vidigante helpon: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
eo: Ĉi tiu utilaĵo montras la staton de via tekkomputila akumulatoro.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
eo: Heredita (ne-HAL) interna interfaco estas enŝaltite.

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
eo: Elcento

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
eo: Minutoj restantaj

en: Charpicker Applet Factory
eo: Signoelekta aplikaĵeta fabrikejo

en: Character Palette
eo: Signa paletro

en: Insert characters
eo: Enmeti signojn

en: Characters shown on applet startup
eo: Signojn montratajn dum aplikaĵeta lanĉo

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
eo: La teksto kiun la uzanto estis elektinta kiam la aplikaĵeto estis laste uzata. Ĉi tiu teksto estos vidigata kiam la uzanto lanĉos la aplikaĵeton.

en: List of available palettes
eo: Listo de haveblaj paletroj

en: List of strings containing the available palettes.
eo: Listo de ĉenoj kiuj enhavas la disponeblajn paletrojn.

en: Available palettes
eo: Haveblaj paletroj

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
eo: Enmeti "%s"

en: Insert special character
eo: Enmeti specialan signon

en: insert special character %s
eo: enmeti specialajn signojn %s

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
eo: Gnoma panela apleto por elekti strangajn signojn ne troviĝantajn sur mia klavaro. Publikigita sub Ĝenerala Publika Permesilo de GNU.

en: _Palette:
eo: _Paletro:

en: Palette entry
eo: Paletra enigo

en: Modify a palette by adding or removing characters
eo: Modifi la paletron per aldono aux forigo de signoj

en: Add Palette
eo: Aldoni paletron

en: Edit Palette
eo: Redakti paletron

en: Palettes list
eo: Listo de paletroj

en: _Palettes:
eo: _Paletroj:

en: Add button
eo: Aldoni butonon

en: Click to add a new palette
eo: Alklaku por aldoni novan paletron

en: _Edit
eo: R_edakti

en: Edit button
eo: Redakti butonon

en: Click to edit the selected palette
eo: Alklaku por redakti la elektitan paletron

en: _Delete
eo: _Forigi

en: Delete button
eo: Forigi butonon

en: Click to delete the selected palette
eo: Alklaku por forigi la elektitan paletron

en: Character Palette Preferences
eo: Agordoj de la signopaletro

en: _Close
eo: _Fermi

en: Command
eo: Komando

en: Width of output
eo: Larĝo de eligo

en: Show icon
eo: Montri piktogramon

en: Command:
eo: Komando:

en: CPU Frequency Monitor Preferences
eo: Agordoj de CPU-a frekvenca monitoro

en: Monitor Settings
eo: Montrilaj agordoj

en: _Monitored CPU:
eo: _Monitorata CPU:

en: Display Settings
eo: Montraj agordoj

en: _Appearance:
eo: _Aspekto:

en: Show CPU frequency as _frequency
eo: Montri CPU-an frekvencon kiel _frekvenco

en: Show frequency _units
eo: Montri frekvencajn _unuojn

en: Show CPU frequency as _percentage
eo: Montri CPU-an frekvencon kiel _elcenton

en: CPU Frequency Scaling Monitor
eo: Monitoro por CPU-a frekvenca skalado

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
eo: Monitori la CPU-an frekvencan skaladon

en: CPU to Monitor
eo: CPU al monitoro

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
eo: Agordi la CPU al monitoro. En unuprocezila sistemo vi ne bezonas ŝanĝi tion.

en: Mode to show cpu usage
eo: Reĝimo por montri cpu-uzon

en: The type of text to display (if the text is enabled).
eo: La tipo de teksto por vidigi (se la teksto estas enŝaltite).

en: Could not open help document
eo: Ne eblis malfermi helpdokumenton

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
eo: Ĉi tiu utilaĵo montras la aktualan CPU-frekvencan skaladon.

en: This utility shows the current CPU Frequency
eo: Ĉiu tiu utilaĵo montras la aktualan CPU-frekvencon

en: Graphic
eo: Grafiko

en: Text
eo: Teksto

en: Graphic and Text
eo: Grafiko kaj teksto

en: Change CPU Frequency scaling
eo: Ŝanĝi la nivelojn de la procezila frenkvenco

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
eo: Necesas priviegioj por ŝanĝi la nivelojn de la procezila frenkvenco.

en: Drive Mount Applet Factory
eo: Disksurmeta aplikaĵeta fabrikejo

en: Factory for drive mount applet
eo: Fabrikejo por disksurmeta aplikaĵeto

en: Disk Mounter
eo: Disksurmetilo

en: Mount local disks and devices
eo: Surmeti lokajn diskojn kaj aparatojn

en: (mounted)
eo: (surmetite)

en: (not mounted)
eo: (ne surmetite)

en: Could not find Nautilus
eo: Ne eblis trovi Naŭtiluson

en: _Play DVD
eo: _Ludi DVD-on

en: _Play CD
eo: _Ludi KD-on

en: _Open %s
eo: _Malfermi %s

en: Un_mount %s
eo: _Demeti %s

en: _Mount %s
eo: _Surmeti %s

en: _Eject %s
eo: _Elĵeti %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
eo: Aplikaĵeto por surmetado kaj demetado de blokdatumportiloj.

en: Geyes Applet Factory
eo: Aplikaĵeta fabrikejo por Gokuloj

en: Eyes
eo: Okuloj

en: A set of eyeballs for your panel
eo: Paro de okuloj por via panelo

en: Directory in which the theme is located
eo: Dosierujo en kiu la etoso troviĝas

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
eo: Malseriozaj okuloj por la GNOME-panel. Ili sekvas vian muskursoron.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
eo: La okuloj rigardas en la direkto de la musindikilo

en: Can not launch the eyes applet.
eo: Ne eblas lanĉi la okuloj-aplikaĵeton.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
eo: Estis fatala eraro dum klopodo ŝargi la etoson.

en: Geyes Preferences
eo: Agordoj de Gokuloj

en: Themes
eo: Etosoj

en: _Select a theme:
eo: Elekti eto_son:

en: _Details
eo: _Detaloj

en: _Update
eo: Ĝ_isdatigi

en: Gweather Applet Factory
eo: Gvetera aplikaĵeta fabrikejo

en: Factory for creating the weather applet.
eo: Fabrikejo por krei la veteran aplikaĵeton.

en: Weather Report
eo: Vetera raporto

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
eo: Monitori la aktualajn veterstaton, kaj prognozojn

en: Update interval
eo: Ĝisdatigi intervalo

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
eo: La intervalo, laŭ sekundoj, inter aŭtomataj ĝisdatigoj.

en: Display radar map
eo: Montri radaran mapon

en: Show notification
eo: Montri atentigojn

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
eo: © 1999-2005 per S. PAPADIMITRIOU kaj aliaj

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
eo: Panela aplikaĵo por monitoradon de la loka veterstato.

en: GNOME Weather
eo: GNOMA Vetero

en: Weather Forecast
eo: Veterprognozo

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
eo: Urbo: %s
    Ĉielo: %s
    Temperaturo: %s

en: Updating...
eo: Ĝisdatigante...

en: Details
eo: Detaloj

en: City:
eo: Urbo:

en: Last update:
eo: Lasta ĝisdatigo:

en: Conditions:
eo: Kondiĉoj:

en: Sky:
eo: Ĉielo:

en: Temperature:
eo: Temperaturo:

en: Feels like:
eo: Sentas kiel:

en: Dew point:
eo: Rosa punkto:

en: Relative humidity:
eo: Relativa humideco:

en: Wind:
eo: Vento:

en: Pressure:
eo: Aerpremo:

en: Visibility:
eo: Videbleco:

en: Sunrise:
eo: Sunleviĝo:

en: Sunset:
eo: Sunsubiro:

en: Current Conditions
eo: Aktuala stato

en: Forecast Report
eo: Prognoza raporto

en: See the ForeCast Details
eo: Vidi la prognozajn detalojn

en: Forecast
eo: Prognozo

en: Radar Map
eo: Radara mapo

note: XXX: weather.com? is this an advert?
en: _Visit Weather.com
eo: _Viziti Weather.com

en: Visit Weather.com
eo: Viziti Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
eo: Alklaku por eniri Weather.com

en: Forecast not currently available for this location.
eo: Prognozo ĉi momente ne havebla por ĉi tiu situo.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
eo: Situa vido

en: Select Location from the list
eo: Elektu situon el la listo

en: Update spin button
eo: Ĝisdatigi radbutonon

en: Spinbutton for updating
eo: Radbutono ĝisdatigata

en: Address Entry
eo: Adresenigo

en: Enter the URL
eo: Entajpu la URLon

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
eo: Malsukcesis ŝargi la XML-a datumbazo kun Lokoj.  Bonvolu raportu ĉi tion kiel cimon.

en: Weather Preferences
eo: Veteragordoj

en: _Automatically update every:
eo: _Aŭtomate ĝisdatigi je ĉiu:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
eo: _Temperatura unuo:

note: Default means device with default route set
en: Default
eo: Defaŭlte

en: Kelvin
eo: Kelvinoj

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
eo: Celsiuso

en: Fahrenheit
eo: Farenhejto

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
eo: _Ventrapideca unuo:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
eo: mejloj/h

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
eo: nodoj

en: Beaufort scale
eo: Boforta skalo

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
eo: Aer_prema unuo:

note: TRANSLATOR: The pressure unit "millibars"
en: mb
eo: mbar

note: TRANSLATOR: The pressure unit "inches of mercury"
en: inHg
eo: coloj Hg

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
eo: _Videbleca unuo:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
eo: metroj

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
eo: mejloj

en: Enable _radar map
eo: Enŝalti _radaran mapon

en: Use _custom address for radar map
eo: Uzi _propran adreson por radara mapo

en: A_ddress:
eo: A_dreso:

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: minutes
eo: minutoj

en: Display
eo: Vidigo

en: General
eo: Ĝenerale

en: _Select a location:
eo: _Elekti lokon:

en: _Find:
eo: _Serĉi:

en: Find _Next
eo: Serĉi sekva_n

en: Location
eo: Loko

en: Financial Chart
eo: Financa diagramo

en: _Ticker symbol:
eo: _Telegrafa simbolo:

en: Auto _refresh
eo: Aŭtomata _aktualigo

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: 5 Days
eo: 5 tagoj

en: 3 Months
eo: 3 monatoj

en: 6 Months
eo: 6 monatoj

en: 1 Year
eo: 1 jaro

en: 5 Years
eo: 5 jaroj

en: Maximum
eo: Maksimumo

en: _Graph style:
eo: _Grafika stilo:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide11.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average
en: Moving average:
eo: Movanta meznombro:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide12.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average#Exponential_moving_average
en: Exponential moving average:
eo: Eksponenciale movanta meznombro:

note: see http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis#Overlays
en: Overlays:
eo: Supertavoloj:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide10.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_indicator#Charting_terms_and_indicators
en: Indicators:
eo: Indikiloj:

en: Line
eo: Linio

en: Bar
eo: Breto

en: Candle
eo: Kandelo

en: Scale:
eo: Skalo:

en: Linear
eo: Lineare

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide6.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Stock_split
en: Splits
eo: Disigoj

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide20.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Volumes
eo: Volumoj

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic_oscillator
en: Slow stoch
eo: Malrapida stokasto

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic_oscillator
en: Fast stoch
eo: Rapida stokasto

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Williams_%25R
en: W%R
eo: V%R

en: _Options
eo: _Opcioj

en: Downloading chart from <b>Yahoo!</b>
eo: Elŝutado de diagramo de <b>Yahoo!</b>

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Help
eo: Helpo

en: About
eo: Pri

en: Invest
eo: Investo

en: Track your invested money.
eo: Ĝisŝpuri vian investitan monon.

en: Currency
eo: Valuto

en: Invest Preferences
eo: Investaj agordoj

en: label
eo: etikedo

en: Stocks
eo: Stokoj

note: Instead of adding a single stock to the list of stocks, the
en: Add Group
eo: Aldoni grupon

en: <b>You have not entered any stock information yet</b>
eo: <b>Vi neniam enigis informojn pri akcioj.</b>

en: <b>No stock quotes are currently available</b>
eo: <b>Nun ne disponeblas akciaj informoj.</b>

en: The server could not be contacted. The computer is either offline or the servers are down. Try again later.
eo: Ne eblis kontakto al la servilo. Eble vi ne havas ret-konekton aŭ la servilo ne estas alirebla. Bonvolu reprovi poste.

en: Chart downloaded
eo: Diagramo estis deŝutita

en: Chart could not be downloaded
eo: Ne eblis elŝuti la diagramon

en: Financial Chart - %s
eo: Financa diagrama - %s

en: Opening Chart
eo: Malfermado de diagramo

en: Currency Rate
eo: Valutkurzo

en: Symbol
eo: Simbolo

en: Label
eo: Etikedo

en: Amount
eo: Kvanto

en: Price
eo: Prezo

en: Commission
eo: Komisipago

note: Translators: This is share-market jargon. It refers to the total * difference between the current price and purchase price for all * the shares put together for a particular currency. i.e. How much * money would be earned if they were sold right now. The first string * is the change value, the secon
en: Positions balance: %'+.2f %s (%'+.2f%%)
eo: Pozicia balanco: %'+.2f %s (%'+.2f%%)

en: Updated at %s
eo: Aktualigita je %s

en: Invest could not connect to Yahoo! Finance
eo: Investo ne povis konekti al Yahoo! Finance

en: Ticker
eo: Rulumado de teksto

en: Last
eo: Lasta

en: Change %
eo: Ŝanĝo %

en: Chart
eo: Diagramo

en: Gain
eo: Gajno

en: Gain %
eo: Gajno %

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
eo: Ĉi tiu GNOMA aplikaĵeto aldonas komandlinion al la panelo. Ĝiaj trajtoj inkludas komandkompletigon, komandhistorion, kaj ŝanĝeblajn makroojn.

en: No items in history
eo: Neniuj elementoj en historio

note: build file select dialog
en: Start program
eo: Lanĉi programon

en: Command line
eo: Komandlinio

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
eo: Tajpu jen komandon kaj Gnomo rulos ĝin por vi

en: Browser
eo: Foliumilo

en: Click this button to start the browser
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por lanĉi la foliumilon

en: History
eo: Historio

en: Click this button for the list of previous commands
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por la listo de antaŭaj komandoj

en: Command line has been disabled by your system administrator
eo: Komandlinio estas elŝaltite de via sistemadministranto

en: Mini-Commander applet
eo: Mini-Komdanta aplikaĵeto

en: This applet adds a command line to the panel
eo: Ĉi tiu aplikaĵeto aldonas komandlinion al la panelo

en: Command Line Preferences
eo: Komandliniaj agordoj

en: Auto Completion
eo: Aŭtomata plenumigo

en: E_nable history-based auto completion
eo: E_nŝalti aŭtomatan kompletigon bazitan sur historio

en: Size
eo: Grando

en: _Width:
eo: _Larĝo:

en: pixels
eo: bilderoj

en: Colors
eo: Koloroj

en: _Use default theme colors
eo: _Uzi defaŭltajn etosajn kolorojn

en: Command line _foreground:
eo: Komandlinia _antaŭa plano:

en: Command line _background:
eo: Komandlinia _fono:

en: Pick a color
eo: Elekti koloron

en: _Macros:
eo: _Makrooj:

en: _Add Macro...
eo: _Aldoni makroon...

en: _Delete Macro
eo: _Forigi makroon

en: Macros
eo: Makrooj

en: Add New Macro
eo: Aldoni novan makroon

en: _Pattern:
eo: Ŝa_blono:

en: Co_mmand:
eo: Ko_mando:

en: MiniCommander Applet Factory
eo: MiniKomandanta aplikaĵeta fabrikejo

en: Command Line
eo: Komandlinio

en: Mini-Commander
eo: Mini-Komandanto

en: Macro pattern list
eo: Makroŝablona listo

en: Macro command list
eo: Makrokomanda listo

en: Show handle
eo: Montri dosiernumeron

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
eo: Montri dosiernumeron tiel ke la aplikaĵeto povas esti malkonektata de la panelo.

en: Show frame
eo: Montri kadron

en: Show a frame surrounding the applet.
eo: Montri kadron ĉirkaŭantan la aplikaĵeton.

en: Perform history autocompletion
eo: Plenumi historian aŭtomatan kompletigon

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
eo: Klopodo por aŭtomate kompletigi komandon el la historio de komandoj entajpitaj.

en: Width
eo: Larĝo

en: Width of the applet
eo: Larĝo de la aplikaĵeto

en: Use the default theme colors
eo: Uzi la kolorojn de la defaŭlta etoso

en: Use theme colors instead of custom ones.
eo: Uzi etosajn kolorojn anstataŭ iuj propraj.

en: Background color
eo: Fonkoloro

en: History list
eo: Historia listo

en: You must specify a pattern
eo: Vi devas specifi ŝablonon

en: You must specify a pattern and a command
eo: Vi devas specifi ŝablonon kaj komandon

en: You must specify a command
eo: Vi devas specifi komandon

en: You may not specify duplicate patterns
eo: Vi ne rajtas specifi duoblajn ŝablonojn

en: Pattern
eo: Ŝablono

en: _Activate
eo: _Aktivigi

en: _Deactivate
eo: _Malaktivigi

en: _Properties
eo: _Atributoj

en: Enter password
eo: Entajpi pasvorton

en: Root password required
eo: Bezonata pasvorton de ĉefuzanto

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Connecting with Internet Service Provider
eo: Konektanta per provizanto de retservoj

en: Modem Monitor
eo: Modema monitoro

en: Activate and monitor a dial-up network connection
eo: Aktivigi kaj monitori komutebla reta konekto

en: Connection active, but could not get connection time
eo: Konekto aktivas, sed ne eblis ricevi konektan tempon

en: Time connected: %.1d:%.2d
eo: Tempo konektita: %.1d:%.2d

en: Not connected
eo: Ne konektita

en: To connect to your Internet service provider, you need administrator privileges
eo: Por konekti al via interreta servoprovizanto, vi bezonas administrajn privilegiojn

en: To disconnect from your Internet service provider, you need administrator privileges
eo: Por malkonekti de via interreta servoprovizanto, vi bezonas administrajn privilegiojn

en: The entered password is invalid
eo: La tajpita pasvorto ne estas valida

en: Check that you have typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
eo: Kontrolu ĉu vi korekte tajpis ĝin kaj ke vi ne estas aktiviginta la klavon "majuskla bajusklo"

en: Do you want to connect?
eo: Ĉu vi volas konekti?

en: Do you want to disconnect?
eo: Ĉu vi volas malkonekti?

en: C_onnect
eo: K_onekti

en: _Disconnect
eo: _Malkonekti

en: Could not launch network configuration tool
eo: Ne eblis lanĉi retkonfigurilon

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
eo: Kontrolu ĉu ĝi estas instalita en la korekta vojindiko kaj ke ĝi havas la korektajn permesojn

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
eo: Aplikaĵeto por aktivigo kaj monitorado de komutebla reta konekto.

en: _Open System Monitor
eo: _Malfermi sistemmonitoron

en: System Monitor
eo: Sistemmonitoro

en: A system load indicator
eo: Sistemŝarga indikilo

en: Enable CPU load graph
eo: Enŝalti CPU-ŝargan grafikaĵon

en: Enable memory load graph
eo: Enŝalti memorŝargan grafikaĵon

en: Enable network load graph
eo: Enŝalti retŝargan grafikaĵon

en: Enable swap load graph
eo: Enŝalti virtualmemorŝargan grafikaĵon

en: Enable load average graph
eo: Enŝalti ŝargmeznombran grafikaĵon

en: Enable disk load graph
eo: Enŝalti diskŝargan grafikaĵon

en: Applet refresh rate in milliseconds
eo: Aplikaĵeta refreŝiga grado en milisekundoj

en: Graph size
eo: Grafikaĵa grando

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
eo: Por horizontalaj paneloj, la larĝo de la grafikaĵo en bilderoj. Por vertikalaj paneloj, ĉi tio estas la alto de la grafikaĵoj.

en: Graph color for user-related CPU activity
eo: Grafikaĵa koloro por uzantrilata CPU-aktiveco

en: Graph color for system-related CPU activity
eo: Grafikaĵa koloro por sistemrilata CPU-aktiveco

en: Graph color for nice-related CPU activity
eo: Grafikaĵa koloro por nice-rilata CPU-aktiveco

en: CPU graph background color
eo: CPU-grafikaĵa fona koloro

en: Graph color for user-related memory usage
eo: Grafikaĵa koloro por uzantrilata memoruzo

en: Graph color for shared memory
eo: Grafikaĵa koloro por komuna memoro

en: Graph color for buffer memory
eo: Grafikaĵa koloro por bufra memoro

en: Graph color for cached memory
eo: Grafikaĵa koloro por kaŝmemoro

en: Memory graph background color
eo: Fona koloro de memora grafikaĵo

en: Graph color for input network activity
eo: Diagrama koloro por eniga retaktiveco

en: Graph color for output network activity
eo: Diagrama koloro por eliga retuzado

en: Graph color for loopback network usage
eo: Diagrama koloro por inverscikla retuzado

en: Network graph background color
eo: Reta grafikaĵa fona koloro

en: Graph color for user-related swap usage
eo: Grafikaĵa koloro por uzantrilata virtualmemora uzo

en: Swap graph background color
eo: Virtualmemora grafikaĵa fona koloro

en: Graph color for load average
eo: Grafikaĵa koloro por ŝarga meznombro

en: Load graph background color
eo: Fona koloro de ŝarga grafikaĵo

en: Graph color for disk read
eo: Grafikaĵa koloro por disklegado

en: Graph color for disk write
eo: Grafikaĵa koloro por diskskribado

en: Background color for disk load graph
eo: Fona koloro por diskŝarga diagramo

en: The desktop description file to execute as the system monitor
eo: La labortabla priskriba dosiero plenumenda kiel sistemmonitoro

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
eo: Sistemŝarga monitoro kapablas vidigi diagramojn por uzo de CPU, labormemoro, kaj virtuala memoro, plus reta trafiko.

en: Start system-monitor
eo: Starti sistemmonitoron

en: There was an error executing '%s': %s
eo: Estis eraro dum rulado de '%s': %s

en: Processor
eo: Procesoro

en: Memory
eo: Memoro

en: Network
eo: Reto

en: Swap Space
eo: Virtuala memoro

en: Load Average
eo: Ŝargmeznombro

en: Disk
eo: Disko

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
eo: %s:
    %u%% uzataj de programoj
    %u%% uzataj kiel kaŝmemoro

en: The system load average is %0.02f
eo: La sistema ŝarga meznombro estas %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
eo: %s:
    Recevante je %s
    Sendante je %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
eo[0]: %s:
    %u%% uzata
eo[1]: %s:
    %u%% uzataj

en: CPU Load
eo: CPU-ŝargo

en: Memory Load
eo: Memorŝargo

en: Net Load
eo: Reta ŝargo

en: Swap Load
eo: Virtualmemora ŝargo

en: Disk Load
eo: Diska ŝargo

en: Monitored Resources
eo: Monitorata risurcoj

en: _Processor
eo: _Procesoro

en: _Memory
eo: _Memoro

en: _Network
eo: _Reto

en: S_wap Space
eo: _Virtuala memoro

en: _Load
eo: Ŝar_go

en: _Harddisk
eo: _Fiksita disko

en: Options
eo: Opcioj

en: System m_onitor width:
eo: Sistemm_onitora larĝo:

en: System m_onitor height:
eo: Sistemm_onitora alto:

en: Sys_tem monitor update interval:
eo: Sis_temmonitora ĝisdatiga intervalo:

en: milliseconds
eo: milisekundoj

en: _User
eo: _Uzanto

en: S_ystem
eo: S_istemo

en: N_ice
eo: A_fableco

en: I_OWait
eo: Eneliga _atendo

en: I_dle
eo: _Senlabora

en: Sh_ared
eo: Komun_a

en: _Buffers
eo: _Bufroj

en: Cach_ed
eo: Kaŝm_emora

en: F_ree
eo: Libe_ra

en: _In
eo: _En

en: _Out
eo: _El

en: _Local
eo: _Loka

en: _Background
eo: _Fono

en: _Used
eo: _Uzata

en: _Free
eo: _Libera

en: Load
eo: Ŝargo

en: _Average
eo: _Meznombro

en: Harddisk
eo: Fiksita disko

en: _Read
eo: _Legi

en: _Write
eo: _Skribi

en: System Monitor Preferences
eo: Sistemmonitoraj agordoj

en: Change icon
eo: Ŝanĝo-piktogramo

en: Refresh time
eo: Aktualigi horon

en: Network device
eo: Retaparato

en: Netspeed Applet Factory
eo: Fabrikejo de aplikaĵeto Netspeed

en: Netspeed Applet
eo: Aplikaĵeto Netspeed

en: Network Monitor
eo: Retmonitoro

en: bits
eo: bitoj

en: bytes
eo: bajtoj

en: Netspeed Website
eo: Retpaĝo de Netspeed

en: Internet Address:
eo: Interretadreso:

en: Netmask:
eo: Retmasko:

en: Hardware Address:
eo: Aparatara adreso:

en: none
eo: neniu

en: IPv6 Address:
eo: IPv6-adreso:

en: unknown
eo: nekonate

en: There was an error displaying help:
    %s
eo: Eraro okazis dum montrado de helpo:
    %s

en: Network _device:
eo: _Retaparato:

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Netspeed Preferences
eo: Agordoj de Netspeed

en: Sticky Notes Applet Factory
eo: Algluiĝaj notaj aplikaĵeta fabrikejo

en: Sticky Notes
eo: Algluiĝaj notoj

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
eo: Krei, vidi, kaj administri algluiĝajn notojn sur la tabulo

en: Default width for new notes
eo: Defaŭlta larĝo por novaj notoj

en: Default width for new sticky notes in pixels.
eo: Defaŭlta larĝo por novaj algluiĝaj notoj en bilderoj.

en: Default height for new notes
eo: Defaŭlta alto por novaj notoj

en: Default color for new notes
eo: Defaŭlta koloro por novaj notoj

en: Default color for font
eo: Defaŭlta koloro por tiparo

en: Default font for new notes
eo: Defaŭlta tiparo por novaj notoj

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
eo: Defaŭlta tiparo por novaj gluecaj notoj. Ĉi tio estu Pango Tipara Nomo, ekzemple "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
eo: Algluiĝeco al laborspaco de algluiĝaj notoj

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
eo: Specifas ĉu la algluiĝaj notoj estas videblaj sur ĈIUJ laborspacoj sur la tabulo, ĉu ne.

en: Sticky notes' locked state
eo: Ŝlositeco de algluiĝaj notoj

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
eo: Specifas ĉu la algluiĝaj notoj estas ŝlositaj (neredakteblaj) ĉu ne.

en: Date format of note's title
eo: Datformato de nota titolo

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
eo: Defaŭlte, al algluiĝaj notoj la aktuala dato estas donata kiel titolo kiam ili estas kreataj. Ĉi tiu formato estas uzata; iu ajn kio estas analizebla de strftime() estas valida.

en: Whether to use the default system color
eo: Ĉu uzi la defaŭltan sisteman koloron

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
eo: Se ĉi tiu opcio estas elŝaltite, propra koloro estas uzebla kiel la defaŭlta koloro por ĉiuj algluiĝaj notoj.

en: Whether to use the default system font
eo: Ĉu uzi la defaŭltan sisteman tiparon

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
eo: Se ĉi tiu opcio estas elŝaltite, propra tiparo estas uzebla kiel la defaŭlta tiparo por ĉiuj algluiĝaj notoj.

en: Whether to force the default color and font on all notes
eo: Ĉu devigi la defaŭltan koloron kaj tiparon pri ĉiuj notoj

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
eo: Se ĉi tiu opcio estas enŝaltite, la propraj koloroj kaj tiparoj kiuj estas atribuitaj al individuaj notoj estos ignorataj.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
eo: Ĉu peti konfirmon kiam forigante noton

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
eo: Malplenajn notojn ĉiam forigas senkonfirme.

en: %d note | %d notes
eo[0]: %d noto
eo[1]: %d notoj

en: Show sticky notes
eo: Montri algluiĝajn notojn

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
eo: Algluiĝaj notoj por la GNOMA Tabula Medio

en: _New Note
eo: _Nova noto

en: Hi_de Notes
eo: _Kaŝi notojn

en: _Lock Notes
eo: Ŝ_losi notojn

en: _Delete Notes
eo: _Forigi notojn

en: This note is locked.
eo: Ĉi tiu noto estas ŝlosita.

en: This note is unlocked.
eo: Ĉi tiu noto estas malŝlosita.

en: _Delete All
eo: _Forigi ĉiujn

en: This cannot be undone.
eo: Vi ne povos malfarigi tion.

en: _Delete Note...
eo: _Forigi noton...

en: _Lock Note
eo: Ŝ_losi noton

en: Sticky Note
eo: Algluiĝa noto

en: Lock/Unlock note
eo: Ŝlosi/malŝlosi noton

en: Close note
eo: Fermi noton

en: Resize note
eo: Aligrandigi noton

en: Sticky Notes Preferences
eo: Algluiĝaj notaj agordoj

en: H_eight:
eo: _Alto:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
eo: Specifi la defaŭltan larĝon (en bilderoj) de novaj notoj

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
eo: Specifi la defaŭltan alton (en bilderoj) de novaj notoj

en: Use co_lor from the system theme
eo: Uzi ko_loron de la sistema etoso

en: Font Co_lor:
eo: Tirpar-ko_loro:

en: Note C_olor:
eo: Noto-k_oloro:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
eo: Elekti bazan koloron por uzi por ĉiuj algluiĝaj notoj

en: Pick a default sticky note color
eo: Elekti defaŭltan algluiĝan notan koloron

en: Use fo_nt from the system theme
eo: Uzi tiparo_n de la sistema etoso

en: _Font:
eo: _Tiparo:

en: Choose a font to use for all sticky notes
eo: Elekti tiparon por uzi por ĉiuj algluiĝaj notoj

en: Pick a default sticky note font
eo: Elekti defaŭltan algluiĝan notan tiparon

en: Behavior
eo: Konduto

en: _Put notes on all workspaces
eo: _Meti notojn sur ĉiuj laborspacoj

en: Choose if notes are visible on all workspaces
eo: Elekti ĉu notoj videblas sur ĉiuj laborspacoj

en: Force _default color and font on notes
eo: _Devigi defaŭltajn koloron kaj tiparon sur notoj

en: Choose if the default style is forced on all notes
eo: Elekti se la defaŭlta stilo estas devigata sur ĉiuj notoj

en: Sticky Note Properties
eo: Algluiĝaj notaj atributoj

en: Properties
eo: Ecoj

en: _Title:
eo: _Titolo:

en: Specify a title for the note
eo: Specifi titolon por la noto

en: Use default co_lor
eo: Uzi defaŭltan ko_loron

en: Font C_olor:
eo: Tipar-k_oloro:

en: Note _Color:
eo: _Koloro de Noto:

en: Use default fo_nt
eo: Uzi defaŭltan tiparo_n

en: Choose a color for the note
eo: Elekti koloron por la noto

en: Pick a color for the sticky note
eo: Elekti koloron por la algluiĝa noto

en: Choose a font for the note
eo: Elekti tiparon por la noton

en: Pick a font for the sticky note
eo: Elekti tiparon por la algluiĝa noto

en: Finished
eo: Finite

en: Minutes:
eo: Minutoj:

en: Seconds:
eo: Sekundoj:

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Title
eo: Titolo

en: Trash
eo: Rubujo

en: Go to Trash
eo: Iri al rubujo

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
eo[0]: %d Elemento en rubujo
eo[1]: %d Elementoj en rubujo

en: No Items in Trash
eo: Neniuj elementoj en rubujo

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
eo: Eraro dum lanĉado de Naŭtilo:
    %s

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
eo: GNOMA ruba korbo kiu vivas en via panelo. Vi povas utiligi ĝin por vidi la rubon aŭ ŝovi kaj faligi elementoj en la rubujon.

en: Delete Immediately?
eo: Ĉu tuj forigi?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
eo: Ne eblas movi elementojn rubujen, ĉu vi volas forigi ilin tuj?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
eo: Ne eblas movi kelkajn elementojn rubujen, ĉu vi volas forigi tiujn tuj?

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
eo: Forigante elementon %s de %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
eo: Forigante: %s

en: Empty all of the items from the trash?
eo: Ĉu forigi ĉiujn elementojn el rubujo?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
eo: Se vi elektas malplenigi la rubujon, ĉiuj elementoj en ĝi estos perdataj por ĉiam. Bonvolu noti ke vi same povas forigi ilin unuope.

en: _Empty Trash
eo: _Malplenigi rubujon

en: Emptying the Trash
eo: Malplenigante la rubujon

en: From:
eo: De:

en: _Open Trash
eo: _Malfermi rubujon

en: Window buttons for your GNOME Panel
eo: Fenestraj butonoj por via GNOMA panelo

en: Close
eo: Fermi

en: Theme:
eo: Etoso:

en: Show windows from all workspaces.
eo: Montri fenestrojn de ĉiuj laborspacoj.

en: Show windows from all workspaces
eo: Montri fenestrojn de ĉiuj laborspacoj

en: Font color:
eo: Tipar-koloro:

en: Font style:
eo: Tipar-stilo:

en: Active
eo: Aktive

en: Inactive
eo: Neaktive
