gnome-applets 0 - en to hr translation catalogue (698 entries)

en: Red value level
hr: Razina crvene vrijednosti

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
hr: Razina napunjenosti baterije ispod kojega se baterija prikazuje u crvenoj boji. Ujedno i vrijednost kod koje se prikazuje upozorenje o niskoj razini napunjenosti.

en: Warn on low time rather than low percentage
hr: Upozori pri preostalom vremenu umjesto na postotku

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
hr: Koristi vrijednost određenu u crvenoj vrijednosti za preostalo vrijeme u prikazu dijaloga upozorenja umjesto postotka.

en: Low Battery Notification
hr: Obavijest o slaboj bateriji

en: Notify user when the battery is low.
hr: Obavijesti korisnika kada je baterija slaba.

en: Full Battery Notification
hr: Obavijest o punoj bateriji

en: Notify user when the battery is full.
hr: Obavijesti korisnika kada je baterija puna.

en: Beep for warnings
hr: Oglasi zvučni signal pri upozorenjima

en: Beep when displaying a warning.
hr: Oglasi zvučni signal kada se prikazuje upozorenje.

en: Drain from top
hr: Prazni s vrha

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
hr: Prikaži pražnjenje baterije od vrha. Samo je implementirano za tradicionalni prikaz stanja baterije.

en: Upright (small) battery
hr: Uspravan (mali) prikaz baterije

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
hr: Prikaži uspravni, manji prikaz baterije na panelu.

en: Show the horizontal battery
hr: Vodoravan prikaz baterije

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
hr: Prikaži tradicionalni, vodoravni prikaz baterije na panelu.

en: Show the time/percent label
hr: Prikaži oznaku vremena/postotka

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
hr: 0 - bez oznake, 1 - postotak, 2 - preostalo vrijeme.

en: Characters shown on applet startup
hr: Znakovi prikazani pri pokretanja apleta

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
hr: Izraz koji je odabrao korisnik pri posljednjoj upotrebi apleta. Ovaj izraz će biti prikazan kada korisnik pokrene aplet.

en: List of available palettes
hr: Popis dostupnih paleta

en: List of strings containing the available palettes.
hr: Popis izraza koji sadrže dostupni paleti.

en: Command to execute
hr: Naredba za pokretanje

en: Command/script to execute to get the output
hr: Naredba/Skripta pokretanja za dobivanje izlaza

en: Interval for the command
hr: Razdoblje naredbe

en: Interval to execute the command (in seconds)
hr: Razdoblje pokretanja naredbe (u sekundama)

en: Width of output
hr: Širina izlaza

en: Number of characters to display
hr: Broj znakova za prikaz

en: Show icon
hr: Prikaži ikonu

en: If applet icon is shown or not
hr: Treba li prikazati ikonu apleta

en: CPU to Monitor
hr: CPU za nadgledanje

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
hr: Odaberite CPU za nadgledanje. U jednoprocesorskom sustavu ne morate ništa mijenjati.

en: Mode to show cpu usage
hr: Način prikaza upotrebe procesora

en: A 'graphic' value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 'text' to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 'both' to show the applet in graphic and text mode.
hr: 'graphic' vrijednost znači grafički prikaz apleta (samo slika), 'text' vrijednost znači samo prikaz teksta (ne prikazuje se slika), i 'both' vrijednost znači oboje, i grafički i prikaz teksta.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
hr: Vrsta teksta za prikaz (ako je tekst omogućen).

en: A 'frequency' value means to show cpu frequency, 'frequency-unit' to show frequency and units, and 'percentage' to show percentage instead of frequency.
hr: 'frequency' vrijednost znači prikaz cpu frekvencije, 'frequency-unit' vrijednost znači prikaz frekvencije i mjerne jedinice, 'percentage' vrijednost znači prikaz postotka umjesto frekvencije.

en: Directory in which the theme is located
hr: Direktorij u kojem se nalazi tema

en: Update the data automatically
hr: Nadopuni podatke automatski

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
hr: Određuje treba li aplet automatski nadopunjavati svoju statistiku prognoze vremena.

en: Update interval
hr: Razdoblje nadopunjavanja

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
hr: Razdoblje, u sekundama, između automatske nadopune.

en: Show notification
hr: Prikaži obavijesti

en: Show notifications for critical weather conditions
hr: Prikaži obavijesti za kritične vremensk uvjete

en: Macro pattern list
hr: Popis makro uzoraka

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
hr: Popis unosa koji sadrže makro uzorke.

en: Macro command list
hr: Popis makro naredbi

en: List of entries containing strings for the macro commands.
hr: Popis unosa koji sadrže makro naredbe.

en: Show handle
hr: Prikaži ručku

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
hr: Prikaži ručku kako bi se aplet mogao odvojiti od panela.

en: Show frame
hr: Prikaži okvir

en: Show a frame surrounding the applet.
hr: Prikaži okvir oko apleta.

en: Perform history autocompletion
hr: Izvedi samodopunjavanje povijesti

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
hr: Pokušaj samodopunjavati naredbe iz povijesti korištenih naredbi.

en: Width
hr: Širina

en: Width of the applet
hr: Širina apleta

en: Use the default theme colors
hr: Koristi zadane boje teme

en: Use theme colors instead of custom ones.
hr: Koristi zadane boje umjesto prilagođenih.

en: Foreground color
hr: Boja prednjeg prikaza

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: History list
hr: Popis povijesti

en: List of entries containing strings for history entries.
hr: Popis unosa koji sadrži prijašnje naredbe.

en: Enable CPU load graph
hr: Omogući grafikon CPU opterećenja

en: Enable memory load graph
hr: Omogući grafikon opterećenja memorije

en: Enable network load graph
hr: Omogući grafikon korištenja mreže

en: Enable swap load graph
hr: Omogući grafikon zauzeća swap memorije

en: Enable load average graph
hr: Omogući grafikon prosječnog korištenja

en: Enable disk load graph
hr: Omogući grafikon korištenja diska

en: Applet refresh rate in milliseconds
hr: Brzina osvježavanja apleta u milisekundama

en: Graph size
hr: Veličina grafikona

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
hr: Za vodoravne panele, širina grafikona u točkama. Za okomite panele, ovo je visina grafikona.

en: Graph color for user-related CPU activity
hr: Boja grafikona za CPU aktivnosti korisnika

en: Graph color for system-related CPU activity
hr: Boja grafikona za CPU aktivnosti sustava

en: Graph color for nice-related CPU activity
hr: Boja grafikona za CPU aktivnosti s manjim prioritetom

en: Graph color for iowait-related CPU activity
hr: Boja grafikona za CPU aktivnosti vezane uz čekanje na U/I

en: CPU graph background color
hr: Boja pozadine CPU grafikona

en: Graph color for user-related memory usage
hr: Boja grafikona za korisničko korištenje memorije

en: Graph color for shared memory
hr: Boja grafikona za dijeljenu memoriju

en: Graph color for buffer memory
hr: Boja grafikona za memoriju međuspremnika

en: Graph color for cached memory
hr: Boja grafikona za memoriju predmemorije

en: Memory graph background color
hr: Boja pozadine grafikona memorije

en: Graph color for input network activity
hr: Boja grafikona za dolaznu aktivnosti mreže

en: Graph color for output network activity
hr: Boja grafikona za odlaznu aktivnosti mreže

en: Graph color for loopback network usage
hr: Boja grafikona za loopback mrežno korištenje

en: Network graph background color
hr: Boja pozadine grafikona mreže

en: Graph color for user-related swap usage
hr: Boja grafikona za korisničko korištenje swap memorije

en: Swap graph background color
hr: Boja pozadine grafikona za swap memoriju

en: Graph color for load average
hr: Boja grafikona za prosječno opterećenje

en: Load graph background color
hr: Boja pozadine grafikona za opterećenje

en: Graph color for disk read
hr: Boja grafikona za čitanje diska

en: Graph color for disk write
hr: Boja grafikona za pisanje diska

en: Background color for disk load graph
hr: Boja pozadine grafikona korištenja diska

en: The desktop description file to execute as the system monitor
hr: Datoteka opisa radne površine za pokretanje kao nadgledatelja sustava

en: Show sum
hr: Prikaži sumu

en: Show sum instead of in & out
hr: Prikaži sumu umjesto preuzimanja i slanja

en: Show bits
hr: Prikaži bitove

en: Show bits instead of bytes
hr: Prikaži bitove umjesto bajtova

en: Change icon
hr: Promijeni ikonu

en: Change icon according to the selected device
hr: Promijeni ikonu prema odabranom uređaju

en: Auto change device
hr: Automatski promijeni uređaj

en: Refresh time
hr: Vrijeme osvježavanja

en: Refresh time in milliseconds
hr: Vrijeme osvježavanja u milisekundama

en: Network device
hr: Mrežni uređaj

en: Up command
hr: Dolazna naredba

en: Down command
hr: Odlazna naredba

en: In graph color
hr: Boja grafikona preuzimanja

en: Out graph color
hr: Boja grafikona slanja

en: File name for sticky notes
hr: Naziv datoteke ljepljive bilješke

en: File name for sticky notes in $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.
hr: Naziv datoteke za ljepljive bilješke u $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.

en: Default width for new notes
hr: Zadana širina za nove bilješke

en: Default width for new sticky notes in pixels.
hr: Zadana širina za nove ljepljive bilješke u pikselima.

en: Default height for new notes
hr: Zadana visina za nove bilješke

en: Default color for new notes
hr: Zadana boja za nove bilješke

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
hr: Zadana boja za nove ljepljive bilješke. Ovo treba biti standardan naziv, heksadecimalna vrijednost, RGB boja ili RGBA boja.

en: Default color for font
hr: Zadana boja za slova

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
hr: Zadana boja za slova nove ljepljive bilješke. Ovo treba biti standardan naziv, heksadecimalna vrijednost, RGB boja ili RGBA boja.

en: Default font for new notes
hr: Zadana slova za nove bilješke

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
hr: Zadana slova za nove ljepljive bilješke. Ovo treba biti Pango Font Name, na primjer "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
hr: Ljepljivost radnog prostora ljepljivih bilješki

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
hr: Određuje jesu li ljepljive bilješke vidljive na SVIM radnim prostorima radne površine.

en: Sticky notes' locked state
hr: Zaključano stanje ljepljivih bilješki

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
hr: Određuje jesu li ljepljive bilješke zaključane (nemoguće uređivanje).

en: Date format of note's title
hr: Format datuma naslova bilješke

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
hr: Po zadanome, kada se naprave ljepljive bilješke, koristi se trenutni datum za naslov. Ovaj format se koristi; sve što strftime() može obraditi je valjano.

en: Whether to use the default system color
hr: Treba li koristiti zadane boje sustava

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
hr: Ako je ova mogućnost onemogućena, prilagođena boja može biti korištena kao zadana boja za sve ljepljive bilješke.

en: Whether to use the default system font
hr: Treba li koristiti zadana slova sustava

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
hr: Ako je ova mogućnost onemogućena, prilagođena slova se mogu koristiti kao zadana slova za sve ljepljive bilješke.

en: Whether to force the default color and font on all notes
hr: Treba li prisiliti korištenje zadane boje i slova za sve bilješke

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
hr: Ako je ova mogućnost omogućena, prilagođene boje i slova za pojedinačne bilješke će biti zanemareni.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
hr: Treba li sakriti sve bilješke kada se odabere radna površina

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
hr: Ako je ova mogućnost omogućena, odabir radne površine na bilo koji način će automatski sakriti sve otvorene bilješke.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
hr: Treba li zatražiti potvrdu pri brisanju bilješke

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
hr: Prazne bilješke se uvijek brišu bez potvrde.

en: 'Timer'
hr: 'Odbrojavanje'

en: Name of timer
hr: Naziv odbrojavanja

en: Duration of timer in seconds
hr: Trajanje odbrojavanja u sekundama

en: Show notification popup when timer finish
hr: Prikaži skočnu obavijest kada se odbrojavanje završi

en: Show dialog window when timer finish
hr: Prikaži dijalog prozora kada se odbrojavanje završi

en: Determines whether we use custom or Metacity's button layout
hr: Određuje treba li koristiti prilagođeni ili Metacityjev raspored tipki

en: When disabled, this applet's button_layout string will be used to order the buttons.
hr: Kada je onemogućeno, ovaj button_layout apletov izraz će se koristiti za poredak tipki.

en: Layout of buttons.
hr: Raspored tipki.

en: Essentially a copy from Metacity's button_layout, but we can modify it for custom settings.
hr: U suštini kopija iz Metacityjevog button_layout izraza, ali ga možemo promijeniti za prilagođenu postavke.

en: Button theme
hr: Tema tipke

en: Name of a folder located in windowapplets/themes/ or "custom".
hr: Naziv mape koji se nalazi u windowapplets/themes/ ili "custom".

en: Button orientation
hr: Usmjerenje tipke

en: May be used to set a static button orientation. Setting this value to 1 will ensure the buttons are always displayed horizontally. Setting it to 2 will do the same but vertically. The default setting 0 will set it automatically according to the panel.
hr: Može se koristiti za postavljanje nepromjenjivog usmjerenja tipke. Postavljanje ove vrijednosti na 1 će uvijek tipku prikazati vodoravno. Postavljanje na 2 će uvijek prikazati tipku okomito. Zadana postavka je 0 koja postavlja automatski prema panelu.

en: Hides buttons when there are no windows present.
hr: Sakrij tipke kada nema prisutnog prozora.

en: When enabled, the buttons will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
hr: Kada je omogućeno, tipke će nestati kada nema uvećanih (ili aktivnih) prozora na zaslonu.

en: Only control maximized windows.
hr: Samo upravljaj uvećanim prozorima.

en: When enabled, the window buttons will always control the upper-most maximized window.
hr: Kada je omogućeno, tipke prozora će uvijek upravljati najgornjem uvećanim prozorom.

en: Reverse the buttons placement.
hr: Obrni smještaj tipka.

en: When enabled, the window buttons will be placed in reverse order (right to left instead of left to right, or bottom to top instead of top to bottom).
hr: Kada je omogućeno, tipke prozora će biti smještene obrnutim poretkom (s desna prema lijevu umjesto s lijeva prema desnu, ili s dna prema vrhu umjesto s vrha prema dnu).

en: Enable click effect.
hr: Omogući efekt klika.

en: When enabled, the button will change image to 'clicked' whenever it is clicked.
hr: Kada je omogućeno, tipka će promijeniti sliku za 'clicked' uvijek kada se klikne.

en: Enable hover effect.
hr: Omogući efekt lebdenja.

en: When enabled, the button will change image to 'hovered' whenever the mouse passes it.
hr: Kada je omogućeno, tipka će promijeniti sliku za 'hovered' uvijek kada se prijeđe pokazivačem miša.

en: Show tooltips on buttons.
hr: Prikaži opise na tipkama.

en: When enabled, each button will display its own tooltip, describing the function that it represents.
hr: Kada je omogućeno, svaka tipka će prikazati svoj opis, opisujući funkciju koju predstavlja.

en: Show windows from all workspaces.
hr: Prikaži prozore sa svih radnih prostora.

en: Show the home title and logout button in the window title if no window is selected and active (maximized)
hr: Prikaži naslov i tipku odjave u naslovu prozora ako nema odabranog i aktivnog (uvećanog) prozora

en: Show the application title when an application is active and maximized
hr: Prikaži naslov aplikacije kada je aplikacija aktivna i uvećana

en: All icons except the current active window icon are greyed out. Disable to have colored icons for all windows
hr: Sve ikone osim ikone trenutno aktivnog prozora su zasivljene. Onemogućite kako bi imali obojane ikone za sve prozore

en: Whether the task list will expand automatically and use all available space.
hr: Treba li se popis zadataka proširiti automatski i koristiti sav dostupan prostor.

en: Hides title when there are no windows present.
hr: Sakrij naslov kada nema prisutnog prozora.

en: When enabled, the title will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
hr: Kada je omogućeno, naslov će nestati kada nema uvećanih (ili aktivnih) prozora na zaslonu.

en: When enabled, the window title will always display the upper-most maximized window's name.
hr: Kada je omogućeno, naslov prozora će uvijek prikazati naziv najgornjeg uvećanog prozora.

en: Set the title alignment.
hr: Postavi poravnanje naslova.

en: Legal values are between 0 and 1.
hr: Valjane vrijednosti su između 0 i 1.

en: Swap icon and title.
hr: Zamijeni ikonu i naslov.

en: When enabled, window title will be on the left side and the icon on the right side.
hr: Kada je omogućeno, naslov prozora će biti na lijevoj strani a ikona na desnoj strani.

en: Expand the applet
hr: Proširi aplet

en: When enabled, the applet will use up all available space in the panel.
hr: Kada je omogućeno, aplet će koristiti sav dostupan prostor na panelu.

en: Hide the icon
hr: Sakrij ikonu

en: When enabled, the window icon will not be displayed.
hr: Kada je omogućeno, ikona prozora se neće prikazati.

en: Hide the title
hr: Sakrij naslov

en: When enabled, the window title will not be displayed.
hr: Kada je omogućeno, naslov prozora se neće prikazati.

en: Show tooltips over title and icon
hr: Prikaži opise preko ikona i naslova

en: When enabled, a tooltip carrying the name of the currently active window will be shown.
hr: Kada je omogućeno, opis koji sadrži naslov trenutno aktivnog prozora će biti prikazan.

en: Minimal title size
hr: Najmanja veličina naslova

en: This size is used when the applet is not expanded or otherwise to determine the minimal size the title label can be shrunk to. The value represents the amount of pixels either in width or height, depending on the panel orientation.
hr: Ova veličina se koristi kada aplet nije proširen ili u suprotnome za otkrivanje najmanje veličine do koje se oznaka naslova može smanjiti. Vrijednost predstavlja količinu piksela ili po širini ili visini, ovisno o usmjerenju panela.

en: Use a custom style.
hr: Koristi prilagođeni izgled.

en: When enabled, custom font style and color will be used. When disabled, system theme defaults will be used.
hr: Kada je omogućeno, prilagođeni izgled slova i boja će se koristiti. Kada je onemogućeno, koristiti će se zadana tema sustava.

en: Show the window action menu on right click.
hr: Prikaži izbornik radnji prozora pri desnom kliku.

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked. This experimental feature is still under development! Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden.
hr: Uzrokovat će pojavljivanje izbornika radnji prozora kada se desno klikne na naslov. Ova eksperimentalna značajka je još uvijek u razvoju! Upozorenje! U trenutnom stanju značajke biti ćete u nemogućnosti pristupiti izborniku radnji apleta putem desnog klika na naslov, kada je ova mogućnost omogućena! Još uvijek možete to učiniti desnim klikom na ikonu ako nije skrivena.

en: Active title font.
hr: Slovo naslova za aktivno stanje.

en: Font name and size for the active window state.
hr: Naziv slova i veličina za aktivno stanje prozora.

en: Inactive title font.
hr: Slovo naslova za neaktivno stanje.

en: Font name and size for the inactive window state.
hr: Naziv slova i veličina za neaktivno stanje prozora.

en: Active title foreground color.
hr: Boja prednjeg prikaza aktivnog naslova.

en: Title foreground color in hex format for the active window state.
hr: Boja prednjeg prikaza naslova u heksadecimalnom formatu za aktivno stanje prozora.

en: Inactive title foreground color.
hr: Boja prednjeg prikaza neaktivnog naslova.

en: Title foreground color in hex format for the inactive window state.
hr: Boja prednjeg prikaza naslova u heksadecimalnom formatu za neaktivno stanje prozora.

en: _Keyboard Accessibility Preferences
hr: _Osobitosti pristupačnosti tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About
hr: _O programu

en: Open the universal access preferences dialog
hr: Otvori dijalog osobitosti univerzalnog pristupa

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
hr: Greška se dogodila pri pokretanju dijaloga osobitosti tipkovnice: %s

en: XKB Extension is not enabled
hr: XKB proširenje nije omogućeno

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: AccessX Status
hr: AccessX stanje

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
hr: Prikazuje stanje tipkovnice kada se koristi značajka pristupačnosti.

en: Keyboard Accessibility Status
hr: Stanje pristupačnosti tipkovnice

en: Displays current state of keyboard accessibility features
hr: Prikazuje trenutno stanje značajke pristupačnosti tipkovnice

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
hr: Prikazuje stanje AccessX značajke, kao što su zaključani izmjenjivači

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: Battery Charge Monitor Preferences
hr: Osobitosti nadgledanja napunjenosti baterije

en: Appearance
hr: Izgled

en: _Compact view
hr: _Zbijeni prikaz

en: (shows single image for status and charge)
hr: (prikazuje jednu sliku za stanje i punjenje)

en: _Expanded view
hr: _Prošireni prikaz

en: (two images: one for status, one for charge)
hr: (dvije slike: jedna za stanje, druga za punjenje)

en: _Show time/percentage:
hr: _Prikaži vrijeme/postotak:

en: Show _time remaining
hr: Prikaži preostalo _vrijeme

en: Show _percentage remaining
hr: Prikaži preostali _postotak

en: Notifications
hr: Obavijesti

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
hr: _Upozori kada napunjenost baterije padne na:

en: _Notify when battery is fully recharged
hr: _Obavijesti kada je baterija potpuno napunjena

en: System is running on AC power
hr: Sustav radi na energiji izvora napajanja

en: System is running on battery power
hr: Sustav radi na energiji baterije

en: Battery charged (%d%%)
hr: Baterija napunjena (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
hr: Nepoznato vrijeme (%d%%) preostalo

en: Unknown time (%d%%) until charged
hr: Nepoznato vrijeme (%d%%) do napunjenosti

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
hr[0]: %d minuta (%d%%) preostala
hr[1]: %d minute (%d%%) preostale
hr[2]: %d minuta (%d%%) preostalo

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
hr[0]: %d minuta do napunjenosti (%d%%)
hr[1]: %d minute do napunjenosti (%d%%)
hr[2]: %d minuta do napunjenosti (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
hr[0]: %d sat (%d%%) preostao
hr[1]: %d sata (%d%%) preostala
hr[2]: %d sati (%d%%) preostalo

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
hr[0]: %d sat do napunjenosti (%d%%)
hr[1]: %d sata do napunjenosti (%d%%)
hr[2]: %d sati do napunjenosti (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
hr: %d %s %d %s (%d%%) preostalo

en: hour | hours
hr[0]: sat
hr[1]: sata
hr[2]: sati

en: minute | minutes
hr[0]: minuta
hr[1]: minute
hr[2]: minuta

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
hr: %d %s %d %s do napunjenosti (%d%%)

en: Battery Monitor
hr: Nadgledatelj baterije

en: Your battery is now fully recharged
hr: Vaša baterija je potpuno napunjena

en: Battery Notice
hr: Obavijest baterije

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
hr: Preostalo je %d%% od ukupnog kapaciteta baterije.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
hr[0]: Preostala vam je %d minuta energije baterije (%d%% od ukupnog kapaciteta).
hr[1]: Preostala su vam %d minute energije baterije (%d%% od ukupnog kapaciteta).
hr[2]: Preostala vam je %d minuta energije baterije (%d%% od ukupnog kapaciteta).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hr: Kako bi izbjegli gubitak svojeg rada:
     • priključite svoj prijenosnik na izvor napajanja, ili
     • spremite otvorene dokumente i isključite prijenosnik.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hr: Kako bi izbjegli gubitak svojeg rada:
     • suspendirajte svoj prijenosnik kako bi uštedjeli energiju,
     • priključite svoj prijenosnik na izvor napajanja, ili
     • spremite otvorene dokumente i isključite svoj prijenosnik.

en: Your battery is running low
hr: Vaša baterija je skoro prazna

en: No battery present
hr: Baterija nije priključena

en: Battery status unknown
hr: Nepoznato stanje baterije

en: N/A
hr: N/D

en: Battery Charge Monitor
hr: Nadgledanje napunjenosti baterije

en: Monitor a laptop's remaining power
hr: Nadgledanje preostale energije prijenosnika

en: This utility shows the status of your laptop battery.
    
    UPower backend enabled.
hr: Ovaj alat prikazuje stanje baterije vašeg prijenosnika.
    
    UPower pozadinski program je omogućen.

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
hr: posto

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
hr: minuta preostalo

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
hr: Nemoguće povezivanje s gnome-settings-daemon

en: Cannot get laptop panel brightness
hr: Nemoguće dobivanje svjetline panela prijenosnika

en: LCD brightness : %d%%
hr: LCD svjetlina : %d%%

en: Adjusts laptop panel brightness.
hr: Prilagodite svjetlinu panela prijenosnika.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Brightness Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Brightness Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
hr: Licencirano pod uvjetima GNU Opće javne licence inačice 2
    
    Aplet svjetline je slobodan softver; možete ga redistribuirati i/ili
    mijenjati pod uvjetima GNU Opće javne licence objavljene
    od strane Zaklade slobodnog softvera (Free Software Foundation);
    ili inačice 2 Licence, ili (po vašem mišljenju) svake novije inačice.
    
    Aplet svjetline je distribuiran u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumijevanog jamstva ili
    POGODNOSTI ZA ODREĐENU NAMJENU. Pogledajte
    GNU Opću javnu licencu za više pojedinosti.
    
    Trebali ste dobiti primjerak GNU Opće javne licence
    uz ovaj program, ako niste pišite na adresu: Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
hr: Autorsko pravo © 2006 Benjamin Canou

en: Available palettes
hr: Dostupne palete

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
hr: Umetni "%s"

en: Insert special character
hr: Umetni posebni znak

en: insert special character %s
hr: umetni posebni znak %s

en: Character Palette
hr: Paleta znakova

en: Insert characters
hr: Umetni znakove

en: GNOME Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
hr: Gnome Panel aplet za odabir neobičnih znakova koji se ne nalaze na tipkovnici. Objavljeno pod GNU Općom javnom licencom.

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _OK
hr: _U redu

en: _Palette:
hr: _Paleta:

en: Palette entry
hr: Unos palete

en: Modify a palette by adding or removing characters
hr: Promijenite paletu dodavajući ili uklanjajući znakove

en: Add Palette
hr: Dodaj paletu

en: Edit Palette
hr: Uredi paletu

en: Palettes list
hr: Popis paleta

en: _Palettes:
hr: _Palete:

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Add button
hr: Dodaj tipku

en: Click to add a new palette
hr: Kliknite za dodavanje nove palete

en: _Edit
hr: _Uredi

en: Edit button
hr: Uredi tipku

en: Click to edit the selected palette
hr: Kliknite za uređivanje odabrane palete

en: _Delete
hr: _Obriši

en: Delete button
hr: Obriši tipku

en: Click to delete the selected palette
hr: Kliknite za brisanje odabrane palete

en: Character Palette Preferences
hr: Osobitosti palete znakova

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Command Applet Preferences
hr: Osobitosti apleta naredbi

en: Command:
hr: Naredba:

en: Interval (seconds):
hr: Razdoblje (sekunde):

en: Maximum width (chars):
hr: Najveća širina (znakovi):

en: CPU Frequency Monitor Preferences
hr: Osobitosti nadgledanja CPU frekvencije

en: Monitor Settings
hr: Postavke nadgledanja

en: _Monitored CPU:
hr: _Nadgledani CPU:

en: Display Settings
hr: Postavke zaslona

en: _Appearance:
hr: _Izgled:

en: Show CPU frequency as _frequency
hr: Prikaži CPU frekvenciju kao _frekvenciju

en: Show frequency _units
hr: Prikaži _mjerne jedinice frekvencije

en: Show CPU frequency as _percentage
hr: Prikaži CPU frekvenciju kao _postotak

en: CPU Frequency Scaling Monitor
hr: Nadgledatelj promjene frekvencije procesora

en: This utility shows the current CPU Frequency
hr: Ovo pomagalo prikazuje trenutnu CPU frekvenciju

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
hr: Ovo pomagalo prikazuje trenutnu promjenu CPU frekvencije.

en: Graphic
hr: Grafika

en: Text
hr: Tekst

en: Graphic and Text
hr: Grafika i tekst

en: Change CPU Frequency scaling
hr: Promijeni promjenu CPU frekvencije

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
hr: Potrebne su ovlasti za promjenu promjene CPU frekvencije.

en: (mounted)
hr: (montirano)

en: (not mounted)
hr: (nije montirano)

en: Cannot start Nautilus File Manager
hr: Nemoguće pokretanje Nautilus upravitelja datoteka

en: Could not find Nautilus
hr: Nemoguć pronalazak Nautilusa

en: _Play DVD
hr: _Pokreni DVD

en: _Play CD
hr: _Pokreni CD

en: _Open %s
hr: _Otvori %s

en: Un_mount %s
hr: Od_montiraj %s

en: _Mount %s
hr: _Montiraj %s

en: _Eject %s
hr: _Izbaci %s

en: Disk Mounter
hr: Montiratelj diska

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
hr: Aplet za montiranje i odmontiranje blok uređaja.

en: Shows the status of keyboard accessibility features
hr: Prikazuje stanje značajki pristupačnosti tipkovnice

en: Brightness Applet
hr: Aplet svjetline

en: Adjusts Laptop panel brightness
hr: Prilagodite svjetlinu panela prijenosnika

en: Command
hr: Naredba

en: Shows the output of a command
hr: Prikazuje izlaz naredbe

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
hr: Nadziranje promjene frekvencije procesora

en: Mount local disks and devices
hr: Montirajte lokalne diskove i uređaje

en: Eyes
hr: Oči

en: A set of eyeballs for your panel
hr: Par očiju za vaš panel

en: Weather Report
hr: Izvještaj o vremenu

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
hr: Praćenje trenutnih vremenskih prilika i vremenske prognoze

en: Inhibit Applet
hr: Aplet sprječavanja štednje energije

en: Allows user to inhibit automatic power saving
hr: Omogućuje korisniku sprječavanje automatske štednje energije

en: Command Line
hr: Naredbeni redak

en: System Monitor
hr: Nadgledanje sustava

en: A system load indicator
hr: Pokazatelj opterećenja sustava

en: Network Monitor
hr: Nadgledanje mreže

en: Netspeed Applet
hr: Aplet brzine mreže

en: Sticky Notes
hr: Lijepljive bilješke

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
hr: Stvorite, pogledajte i održavajte ljepljive bilješke na radnoj površini

en: Timer
hr: Odbrojavanje

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
hr: Pokrenite odbrojavanje i primite obavijest kada odbrojavanje završi

en: Tracker Search Bar
hr: Traka pretrage pratitelja

en: Find your data quickly using Tracker
hr: Pretražite svoje podatke brzo pomoću Pratitelja

en: Trash
hr: Smeće

en: Go to Trash
hr: Idi u Smeće

en: Window Buttons
hr: Tipke prozora

en: Window buttons for your GNOME Panel
hr: Tipke prozora za vaš GNOME panel

en: Window Picker
hr: Birač prozora

en: Shows a list of icons for the open windows.
hr: Prikazuje popis ikona za otvorene prozore.

en: Window Title
hr: Naslov prozora

en: Window title for your GNOME Panel
hr: Naslov prozora za vaš GNOME panel

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
hr: Pogled oči gleda u smjeru pokazivača miša

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
hr: Šaljiv par očiju za GNOME panel. One slijede vašeg miša.

en: Can not launch the eyes applet.
hr: Nemoguće pokretanje apleta očiju.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
hr: Dogodila se kobna greška pri pokušaju učitavanja teme.

en: Geyes Preferences
hr: Geyes osobitosti

en: Themes
hr: Teme

en: _Select a theme:
hr: _Odaberi temu:

en: _Details
hr: _Pojedinosti

en: _Update
hr: _Nadopuni

en: GNOME Weather
hr: GNOME Vrijeme

en: Weather Forecast
hr: Vremenska prognoza

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
hr: Grad: %s
    Naoblaka: %s
    Temperatura: %s

en: Updating...
hr: Nadopunjivanje...

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
hr: Aplikacija panela za praćenje lokalnih vremenskih uvjeta.

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
hr: © 1999-2005 S. Papadimitriou i suradnici

en: Details
hr: Pojedinosti

en: City:
hr: Grad:

en: Last update:
hr: Posljednja nadopuna:

en: Conditions:
hr: Stanje:

en: Sky:
hr: Naoblaka:

en: Temperature:
hr: Temperatura:

en: Feels like:
hr: Kao da je:

en: Dew point:
hr: Rosište:

en: Relative humidity:
hr: Relativna vlažnost:

en: Wind:
hr: Vjetar:

en: Pressure:
hr: Tlak:

en: Visibility:
hr: Vidljivost:

en: Sunrise:
hr: Izlazak sunca:

en: Sunset:
hr: Zalazak sunca:

en: Current Conditions
hr: Trenutno stanje

en: Forecast Report
hr: Vremenska prognoza

en: See the ForeCast Details
hr: Pogledajte opširniju vremensku prognozu

en: Forecast
hr: Vremenska prognoza

en: Forecast not currently available for this location.
hr: Vremenska prognoza trenutno je nedostupna za ovu lokaciju.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
hr: Pregled lokacije

en: Select Location from the list
hr: Odaberi lokaciju iz popisa

en: Update spin button
hr: Osvježi rotirajuću tipku

en: Spinbutton for updating
hr: Rotirajuća tipka za osvježavanje

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
hr: Nemoguće učitavanje XML baze podatka lokacije.  Prijavite ovo kao grešku.

en: Weather Preferences
hr: Osobitosti vremena

en: _Automatically update every:
hr: _Automatski nadopuni svakih:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
hr: _Jedinica temperature:

note: Default means device with default route set
en: Default
hr: Zadana

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
hr: Celzijus

en: Fahrenheit
hr: Farenhajt

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
hr: _Jedinica brzine vjetra:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
hr: čvorova

en: Beaufort scale
hr: Boforova skala

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
hr: _Jedinica tlaka:

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
hr: _Jedinica vidljivosti:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
hr: metara

note: TRANSLATOR: The distance unit "kilometers"
en: km
hr: kilometara

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
hr: milja

en: Update
hr: Nadopuni

en: minutes
hr: minuta

en: Display
hr: Prikaz

en: General
hr: Općenito

en: _Select a location:
hr: Odaberite _lokaciju:

en: _Find:
hr: _Potraži:

en: Find _Next
hr: Potraži _sljedeće

en: Location
hr: Lokacija

en: Cannot connect to gnome-session
hr: Nemoguće povezivanje s gnome-session

en: Automatic sleep inhibited
hr: Automatsko spavanje sprječeno

en: Automatic sleep enabled
hr: Automatsko spavanje omogućeno

en: Manual inhibit
hr: Ručno sprječavanje

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
hr: Omogućuje korisniku sprječavanje automatske štednje energije.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Inhibit Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Inhibit Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
hr: Licencirano pod uvjetima GNU Opće javne licence inačice 2
    
    Aplet sorječavanja je slobodan softver; možete ga redistribuirati i/ili
    mijenjati pod uvjetima GNU Opće javne licence objavljene
    od strane Zaklade slobodnog softvera (Free Software Foundation);
    ili inačice 2 Licence, ili (po vašem mišljenju) svake novije inačice.
    
    Aplet sprječavanja je distribuiran u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVOG JAMSTVA; čak i bez podrazumijevanog jamstva ili
    POGODNOSTI ZA ODREĐENU NAMJENU. Pogledajte
    GNU Opću javnu licencu za više pojedinosti.
    
    Trebali ste dobiti primjerak GNU Opće javne licence
    uz ovaj program, ako niste pišite na adresu: Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
hr: Autorsko pravo © 2006-2007 Richard Hughes

en: No items in history
hr: Nema stavaka u povijesti

note: build file select dialog
en: Start program
hr: Pokreni program

en: Command line
hr: Naredbeni redak

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
hr: Utipkajte naredbu ovdje i Gnome će je pokrenuti za vas

en: Browser
hr: Preglednik

en: Click this button to start the browser
hr: Pritisnite ovu tipku za pokretanje preglednika

en: History
hr: Povijest

en: Click this button for the list of previous commands
hr: Pritisnite ovu tipku za popis prijašnjih naredbi

en: Command line has been disabled by your system administrator
hr: Naredbeni redak je onemogućen od strane vašeg administratora sustava

en: Mini-Commander applet
hr: Mini-Commander aplet

en: This applet adds a command line to the panel
hr: Ovaj aplet dodaje naredbeni redak na panel

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
hr: Ovaj GNOME aplet dodaje naredbeni redak na panel. Sadrži povijest naredbi, dovršavanje naredbi i promjenjive makroe.

en: Command Line Preferences
hr: Osobitosti naredbenog redka

en: Auto Completion
hr: Automatsko dovršavanje

en: E_nable history-based auto completion
hr: _Omogući automatsko dovršavanje temeljeno na povijesti

en: Size
hr: Veličina

en: _Width:
hr: _Širina:

en: pixels
hr: piksela

en: Colors
hr: Boje

en: _Use default theme colors
hr: _Koristi zadane boje teme

en: Command line _foreground:
hr: _Prednji prikaz naredbenog _redka:

en: Command line _background:
hr: _Pozadina naredbenog redka:

en: Pick a color
hr: Odabir boje

en: _Macros:
hr: _Makroi:

en: _Add Macro...
hr: _Dodaj makro...

en: _Delete Macro
hr: _Obriši makro

en: Macros
hr: Makronaredbe

en: Add New Macro
hr: Dodaj novi makro

en: _Pattern:
hr: _Uzorak:

en: Co_mmand:
hr: Na_redba:

en: You must specify a pattern and a command
hr: Morate navesti i uzorak i naredbu

en: You must specify a pattern
hr: Morate navesti uzorak

en: You must specify a command
hr: Morate navesti naredbu

en: You may not specify duplicate patterns
hr: Ne možete dvaput navesti iste uzorke

en: Pattern
hr: Uzorak

en: _Open System Monitor
hr: _Pokreni Nadgledatelja sustava

en: Start system-monitor
hr: Pokreni Nadgledatelja sustava

en: There was an error executing '%s': %s
hr: Došlo je do greške pri pokretanju '%s': %s

en: Processor
hr: Procesor

en: Memory
hr: Memorija

en: Network
hr: Mreža

en: Swap Space
hr: Swap prostor

en: Load Average
hr: Prosječno opterećenje

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
hr: %s:
    %u%% koriste programi
    %u%% koristi predmemorija

en: The system load average is %0.02f
hr: Prosječno opterećenje sustava je %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
hr: %s:
    Preuzimanje %s
    Slanje %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
hr[0]: %s:
    %u%% iskorišteno
hr[1]: %s:
    %u%% iskorišteno
hr[2]: %s:
    %u%% iskorišteno

en: CPU Load
hr: Opterećenje procesora

en: Memory Load
hr: Opterećenje memorije

en: Net Load
hr: Opterećenje mreže

en: Swap Load
hr: Opterećenje swap memorije

en: Disk Load
hr: Opterećenje diska

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
hr: Nadgledatelj opterećenja sustava koji prikazuje grafikone za CPU, RAM, swap prostor i mrežni promet.

en: Monitored Resources
hr: Nadgledani resursi

en: _Processor
hr: _Procesor

en: _Memory
hr: _Memorija

en: _Network
hr: _Mreža

en: S_wap Space
hr: _Swap prostor

en: _Load
hr: _Opterećenje

en: _Harddisk
hr: _Čvrsti disk

en: Options
hr: Mogućnosti

en: System m_onitor width:
hr: _Širina nadgledatelja sustava:

en: System m_onitor height:
hr: _Visina nadgledatelja sustava:

en: Sys_tem monitor update interval:
hr: Raz_doblje osvježavanja nadgledatelja sustava:

en: milliseconds
hr: milisekunda

en: _User
hr: _Korisnik

en: S_ystem
hr: S_ustav

en: N_ice
hr: _Slobodno

en: I_OWait
hr: U_IČekanje

en: I_dle
hr: M_irovanje

en: Sh_ared
hr: Di_jeljeno

en: _Buffers
hr: _Međuspremnici

en: Cach_ed
hr: _Predmemorija

en: F_ree
hr: S_lobodno

en: _In
hr: _Preuzimanje

en: _Out
hr: _Slanje

en: _Local
hr: _Lokalno

en: _Background
hr: _Pozadina

en: _Used
hr: _Iskorišteno

en: _Free
hr: _Slobodno

en: Load
hr: Opterećenje

en: _Average
hr: _Prosjek

en: Harddisk
hr: Čvrsti disk

en: _Read
hr: _Čitanje

en: _Write
hr: _Zapisivanje

en: System Monitor Preferences
hr: Osobitosti Nadgledatelja sustava

en: Device _Details
hr: Pojedinosti _uređaja

en: bits
hr: bita

en: bytes
hr: bajta

en: Device Details for %s
hr: Pojedinosti uređaja za %s

en: _In graph color
hr: Boja grafikona preuzimanja

en: _Out graph color
hr: Boja grafikona slanja

en: Internet Address:
hr: Internet adresa:

en: Netmask:
hr: Mrežna maska:

en: Hardware Address:
hr: _Hardverska adresa:

en: P-t-P Address:
hr: Tička-u-točka adresa:

en: Bytes in:
hr: Bajta preuzeto:

en: Bytes out:
hr: Bajta poslano:

en: none
hr: nepoznato

en: IPv6 Address:
hr: IPv6 adresa:

en: Signal Strength:
hr: Jačina signala:

en: %s is down
hr: %s ne radi

en: %s: %s
    in: %s out: %s
hr: %s: %s
    preuzeto: %s poslano: %s

en: has no ip
hr: nema ip

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
hr: 
    ESSID: %s
    Snaga: %d %%

en: unknown
hr: nepoznato

en: Do you want to disconnect %s now?
hr: Želite li prekinuti povezivanje s %s odmah?

en: Do you want to connect %s now?
hr: Želite li se povezati s %s odmah?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
hr: <b>Pokretanje naredbe %s neuspjelo</b>
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
hr: Malen aplet koji prikazuje osnovne informacije o prometu za određene mrežne uređaje

en: Network _device:
hr: Mrežni _uređaj:

en: General Settings
hr: Opće postavke

en: Show _sum instead of in & out
hr: Prikaži _sumu umjesto preuzimanja i slanja

en: Show _bits instead of bytes
hr: Prikaži _bitove umjesto bajtova

en: Change _icon according to the selected device
hr: Promijeni _ikonu prema odabranom uređaju

en: Netspeed Preferences
hr: Osobitosti apleta brzine mreže

en: %d note | %d notes
hr[0]: %d bilješka
hr[1]: %d bilješke
hr[2]: %d bilješki

en: Show sticky notes
hr: Prikaži ljepljive bilješke

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
hr: Ljepljive bilješke za GNOME radno okruženje

en: This note is locked.
hr: Ova bilješka je zaključana.

en: This note is unlocked.
hr: Ova bilješka je otključana.

en: _New Note
hr: _Nova bilješka

en: Hi_de Notes
hr: Sa_krij bilješke

en: _Lock Notes
hr: _Zaključaj bilješke

en: _Delete Notes
hr: _Obriši bilješke

en: _Delete All
hr: _Obriši sve

en: Delete all sticky notes?
hr: Obriši sve ljepljive bilješke?

en: This cannot be undone.
hr: Ovo se ne može poništiti.

en: Delete this sticky note?
hr: Obriši ovu ljepljivu bilješku?

en: _Delete Note...
hr: _Obriši bilješku...

en: _Lock Note
hr: _Zaključaj bilješku

en: _Properties
hr: _Svojstva

en: Sticky Note
hr: Ljepljiva bilješka

en: Lock/Unlock note
hr: Zaključaj/Otključaj bilješku

en: Close note
hr: Zatvori bilješku

en: Resize note
hr: Promijeni veličinu bilješke

en: Sticky Notes Preferences
hr: Osobitosti ljepljivih bilješki

en: Default Note Properties
hr: Zadana svojstva bilješke

en: H_eight:
hr: V_isina:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
hr: Odredite zadanu širinu (u pikselima) za nove bilješke

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
hr: Odredite zadanu visinu (u pikselima) za nove bilješke

en: Use co_lor from the system theme
hr: Koristi boju _teme sustava

en: Font Co_lor:
hr: Boja s_lova:

en: Note C_olor:
hr: Boja b_ilješke:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
hr: Odaberite osnovnu boju za sve ljepljive bilješke

en: Pick a default sticky note color
hr: Odaberite zadanu boju za ljepljive bilješke

en: Use fo_nt from the system theme
hr: Koristi sl_ova iz teme sustava

en: _Font:
hr: _Slova:

en: Choose a font to use for all sticky notes
hr: Odaberite slova za sve ljepljive bilješke

en: Pick a default sticky note font
hr: Odaberite zadana slova za ljepljive bilješke

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: _Put notes on all workspaces
hr: _Postavi bilješke na sve radne prostore

en: Choose if notes are visible on all workspaces
hr: Odaberite jesu li bilješke vidljive na svim radnim prostorima

en: Force _default color and font on notes
hr: Koristi _zadanu boju i slova na bilješkama

en: Choose if the default style is forced on all notes
hr: Odaberite treba li zadani izgled prisilno koristiti za sve bilješke

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
hr: Sakrij bilješke kada se klikne na _radnu površinu

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
hr: Odaberite treba li sakriti sve bilješke kada se odabere radna površina

en: Sticky Note Properties
hr: Osobitosti ljepljive bilješke

en: Properties
hr: Svojstva

en: _Title:
hr: _Naslov:

en: Specify a title for the note
hr: Navedite naslov za bilješku

en: Use default co_lor
hr: Koristi zadanu _boju

en: Font C_olor:
hr: Boja s_lova:

en: Note _Color:
hr: Boja _bilješke:

en: Use default fo_nt
hr: Koristi zadana sl_ova

en: Choose a color for the note
hr: Odaberite boju za bilješku

en: Pick a color for the sticky note
hr: Odaberite boju za ljepljivu bilješku

en: Choose a font for the note
hr: Odaberite slova za bilješku

en: Pick a font for the sticky note
hr: Odaberite slova za ljepljivu bilješku

en: _Start timer
hr: _Pokreni odbrojavanje

en: P_ause timer
hr: P_auziraj odbrojvanje

en: S_top timer
hr: Z_austavi odbrojvanje

en: Finished
hr: Završeno

en: Timer finished!
hr: Odbrojavanje završeno!

en: Timer Applet Preferences
hr: Osobitosti apleta Odbrojavanja

en: Name:
hr: Naziv:

en: Hours:
hr: Sati:

en: Minutes:
hr: Minute:

en: Seconds:
hr: Sekunde:

en: Show notification popup
hr: Prikaži skočnu obavijest

en: Show dialog
hr: Prikaži dijalog

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
hr: Aplet trake pretrage za pretraživanje sadržaja pohranjenog u Pratitelju

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
hr: Autorsko pravo autori Pratitelja 2005-2010

en: Other
hr: Ostalo

en: Contacts
hr: Kontakti

en: Tags
hr: Oznake

en: Email Addresses
hr: Adrese e-pošte

en: Documents
hr: Dokumenti

en: Applications
hr: Aplikacije

en: Images
hr: Slike

en: Audio
hr: Zvuk

en: Folders
hr: Mape

en: Fonts
hr: Slova

en: Videos
hr: Snimke

en: Archives
hr: Arhive

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: Links
hr: Poveznice

en: Category
hr: Kategorija

en: Title
hr: Naslov

en: No results found for “%s”
hr: Nema pronađenih rezultata za “%s”

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
hr[0]: %d stavka u smeću
hr[1]: %d stavke u smeću
hr[2]: %d stavki u smeću

en: No Items in Trash
hr: Nema stavki u smeću

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
hr: Greška pokretanja Nautilusa:
    %s

en: Delete Immediately?
hr: Obriši odmah?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
hr: Nemoguće premještanje stavki u smeće, želite li ih odmah obrisati?

en: The selected item cannot be moved to the trash | None of the %d selected items can be moved to the Trash
hr[0]: %d odabrana stavka se ne može premjestiti u smeće
hr[1]: %d odabrane stavke se ne mogu premjestiti u smeće
hr[2]: %d odabranih stavki se ne može premjestiti u smeće

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
hr: Nemoguće premještanje pojedinih stavki u smeće, želite li ih odmah obrisati?

en: The selected item cannot be moved to the Trash | %d of the selected items cannot be moved to the Trash
hr[0]: %d odabrana stavka se ne može premjestiti u smeće
hr[1]: %d odabrane stavke se ne mogu premjestiti u smeće
hr[2]: %d odabranih stavki se ne može premjestiti u smeće

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
hr: GNOME kanta za smeće koja se nalazi na panelu. Možete ju koristiti kako bi vidjeli sadržaj smeća ili dovlačili i ispustili stavke u smeće.

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
hr: Uklanjam stavku %s od %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
hr: Uklanjam: %s

en: Empty all of the items from the trash?
hr: Isprazni sve stavke iz smeća?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hr: Ako odaberete pražnjenje smeća, sve stavke će biti trajno izgubljene. Zapamtite da ih možete brisati i pojedinačno.

en: _Empty Trash
hr: _Isprazni smeće

en: Emptying the Trash
hr: Pražnjenje smeća

en: From:
hr: Od:

en: _Open Trash
hr: _Otvori smeće

en: Unmaximize
hr: Prikaži u prozoru

en: Maximize
hr: Uvećaj

en: Minimize
hr: Smanji

en: Close
hr: Zatvori

en: Window buttons for your GNOME Panel.
hr: Tipke prozora za vaš GNOME panel.

en: Window Applets on Gnome-Look
hr: Aplet prozora za Gnome izgled

en: Window Buttons Preferences
hr: Osobitosti tipka prozora

en: Theme:
hr: Tema:

en: Focused
    Normal
hr: Fokusirano
    normalno

en: Focused
    Clicked
hr: Fokusirano
    pri kliku

en: Focused
    Hover
hr: Fokusirano
    pri lebdenju

en: Unfocused
    Normal
hr: Nefokusirano
    normalno

en: Unfocused
    Hover
hr: Nefokusirano
    pri lebdenju

en: Unfocused
    Clicked
hr: Nefokusirano
    pri kliku

en: Use Metacity's button order
hr: Koristi Metacityjev poredak tipki

en: When checked, the button order will be the same as on Metacity window borders.
hr: Kada je odabrano, poredak tipki biti će isti kao Metacityjevi rubovi prozora.

en: Custom order:
hr: Prilagođeni poredak:

note: Translators: minimize, maximize, close should not be translated
en: Define your custom order by using the words:
    minimize, maximize and close
    Separate them by commas (,).
    Do NOT use double values!
hr: Određuje prilagođeni poredak koristeći riječi:
    minimize, maximize i close
    Odvojite ih zarezom (,).
    NE koristite duple vrijednosti!

en: Reload
hr: Ponovno učitaj

en: Click to reload buttons.
hr: Kliknite za ponovno učitavanje tipki.

en: Reverse order
hr: Obrni poredak

en: <b>Button Order</b>
hr: <b>Poredak tipke</b>

en: Automatic
hr: Automatski

en: Align buttons with panel orientation.
hr: Poravnaj tipke s usmjerenjem panela.

en: Horizontal
hr: Vodoravan

en: Force buttons to always appear horizontal.
hr: Prisili tipke da se uvijek pojavljuju vodoravno.

en: Vertical
hr: Okomit

en: Force buttons to always appear vertical.
hr: Prisili tipke da se uvijek pojavljuju okomito.

en: <b>Button Orientation</b>
hr: <b>Usmjerenje tipke</b>

en: Minimize Button
hr: Tipka smanjivanja

en: Maximize/Unmaximize Button
hr: Tipka uvećanja/smanjivanja

en: Close Button
hr: Tipka zatvaranja

en: <b>Button Hiding</b>
hr: <b>Sakrivanje tipki</b>

en: Positioning & Visibility
hr: Položaj i vidljivost

en: Control _maximized windows only
hr: Samo _upravljaj uvećanim prozorima

en: _Hide when no active maximized window
hr: _Sakrij kada nema aktivnog uvećanog prozora

en: Enable _click effect
hr: Omogući _efekt klika

en: Enable _hover effect
hr: Omogući _efekt lebdenja

en: Show _tooltips
hr: Prikaži _opise

en: <b>Internal</b>
hr: <b>Unutrašnje</b>

en: Hide Compiz _decorations for maximized windows
hr: Sakrij ukrase _Compiza za uvećane prozore

en: <b>External</b>
hr: <b>Vanjsko</b>

en: Window Task Button
hr: Tipka zadatka prozora

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Show windows from all workspaces
hr: Prikaži prozore sa svih radnih prostora

en: Show the home title and
    log out icon when on the desktop
hr: Prikaži naslov i ikonu
    odjave na radnoj površini

en: Show the application title and close icon
    for the active window
hr: Prikaži naslov aplikacije i ikonu
    zatvaranja za aktivan prozor

en: Grey out non-active window icons
hr: Zasivi neaktivne ikone prozora

en: Home
hr: Osobna mapa

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
hr: Odjava, promjena korisnika, zaključavanje zaslona ili isključivanje računala

en: Close window
hr: Zatvori prozor

en: Window Title Preferences
hr: Osobitosti naslova prozora

en: Swap icon/title _order
hr: Zamijeni _poredak ikone/naslova

en: Expand applet
hr: Proširi aplet

en: Disabled until GTK+ developers fix the various bugs.
    You may change it using gconf-editor, but then you also need to set a fixed size.
hr: Onemogućeno dok GTK+ razvijatelji ne poprave razne greške.
    Možete promijeniti pomoću gconf-editor, ali tada morate postaviti nepromjenjivu veličinu.

en: Hide _icon
hr: Sakrij _ikonu

en: Icon
hr: Ikona

en: Hide title
hr: Sakrij naslov

en: Alignment:
hr: Poravnanje:

en: Set the title alignment.
    Note: only has effect when "Expand applet" is active.
hr: Postavi poravnanje naslova.
    Napomena: samo ima efekte kada je "Proširi aplet" aktivan.

en: Custom _style
hr: Prilagođeni _izgled

en: Active
hr: Aktivan

en: Inactive
hr: Neaktivan

en: Font style:
hr: Izgled slova:

en: Font color:
hr: Boja slova:

en: _Hide when no active maximized windows
hr: _Sakrij kada nema aktivnih uvećanih prozora

en: Show window _action menu on right-click
hr: Prikaži izbornik radnji _prozora pri desnom kliku

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked.
    This experimental feature is still under development!
    Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden. You may always change this setting from gconf-editor.
hr: Uzrokovat će pojavljivanje izbornika radnji prozora kada se desno klikne na naslov.
    Ova eksperimentalna značajka je još uvijek u razvoju!
    Upozorenje! U trenutnom stanju značajke biti ćete u nemogućnosti pristupiti izborniku radnji apleta putem desnog klika na naslov, kada je ova mogućnost omogućena! Još uvijek možete to učiniti desnim klikom na ikonu ako nije skrivena. Uvijek možete promijeniti ovu postavku s gconf-editor.

en: Window title for your GNOME Panel.
hr: Naslov prozora za vaš GNOME panel.
