gnome-applets - en to hu translation catalogue (696 entries)

en: Red value level
hu: Piros szín szintje

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
hu: Az az akkumulátorszint, ami alatt az elem narancssárga színnel lesz megjelenítve. Egyben az az érték, amelynél a „Gyenge akkumulátor” figyelmeztetés megjelenik.

en: Warn on low time rather than low percentage
hu: Akkor figyelmeztessen, ha kevés idő van hátra, és ne akkor, ha a töltöttség százalékosan alacsony

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
hu: A red-value kulcsban megadott, és nem a százalékos érték használata hátralévő időként a figyelmeztető ablak megjelenítéséhez.

en: Low Battery Notification
hu: Gyenge akkumulátor értesítés

en: Notify user when the battery is low.
hu: Értesítsen, ha az akkumulátor töltöttsége alacsony.

en: Full Battery Notification
hu: Teli akkumulátor értesítés

en: Notify user when the battery is full.
hu: Értesítsen, ha az akkumulátor teljesen fel van töltve.

en: Beep for warnings
hu: Hangjelzés figyelmeztetéskor

en: Beep when displaying a warning.
hu: Hangjelzés figyelmeztetés megjelenítésekor.

en: Drain from top
hu: Fentről lefelé számoljon

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
hu: Az akkumulátor-töltöttségének kijelzése az elem tetejétől csökkenjen. Csak a hagyományos akkumulátornézetnél van megvalósítva.

en: Upright (small) battery
hu: Függőleges (kicsi) akkumulátor

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
hu: A függőleges, kisebb akkumulátor megjelenítése a panelen.

en: Show the horizontal battery
hu: A vízszintes akkumulátor megjelenítése

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
hu: A hagyományos vízszintes akkumulátor megjelenítése a panelen.

en: Show the time/percent label
hu: Az idő/százalék címke megjelenítése

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
hu: 0, ha nincs címke, 1 a százalékos és 2 a hátralévő idő megjelenítéséhez.

en: Characters shown on applet startup
hu: A kisalkalmazás indításakor megjelenített karakterek

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
hu: A felhasználó által a kisalkalmazás utolsó futtatásakor kiválasztott karakterlánc. Ez a karakterlánc meg lesz jelenítve, ha a felhasználó elindítja a kisalkalmazást.

en: List of available palettes
hu: Elérhető paletták listája

en: List of strings containing the available palettes.
hu: Az elérhető palettákat tartalmazó karakterláncok listája.

en: Command to execute
hu: Végrehajtandó parancs

en: Command/script to execute to get the output
hu: A kimenet megkapásához végrehajtandó parancs/parancsfájl

en: Interval for the command
hu: A parancs gyakorisága

en: Interval to execute the command (in seconds)
hu: A parancs végrehajtásának gyakorisága (másodpercben)

en: Width of output
hu: A kimenet szélessége

en: Number of characters to display
hu: Megjelenítendő karakterek száma

en: Show icon
hu: Ikon megjelenítése

en: If applet icon is shown or not
hu: A kisalkalmazás ikonja megjelenik-e

en: CPU to Monitor
hu: Figyelendő CPU

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
hu: Beállítja a megfigyelendő CPU-t. Egyprocesszoros rendszereken nem kell megváltoztatni.

en: Mode to show cpu usage
hu: A CPU használat megjelenítésének módja

en: A 'graphic' value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 'text' to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 'both' to show the applet in graphic and text mode.
hu: A „graphic” érték hatására a kisalkalmazás grafikus módban jelenik meg (csak kép), „text” hatására csak szöveg jelenik meg (a kép nem), „both” hatására pedig mind szöveges, mind grafikus módban megjelenik.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
hu: A megjelenítendő szöveg típusa (ha a szöveg engedélyezve van).

en: A 'frequency' value means to show cpu frequency, 'frequency-unit' to show frequency and units, and 'percentage' to show percentage instead of frequency.
hu: A „frequency” érték a CPU órajelének, a „frequency-unit” az órajel és az egységek, a „percentage” pedig a százalékos arány megjelenítését jelenti.

en: Directory in which the theme is located
hu: A téma könyvtára

en: Update the data automatically
hu: Automatikus adatfrissítés

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
hu: Eldönti, hogy a kisalkalmazás automatikusan frissítse-e az időjárás-statisztikáit vagy sem.

en: Update interval
hu: Frissítés gyakorisága

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
hu: Az automatikus frissítés intervalluma, másodpercben.

en: Show notification
hu: Értesítés megjelenítése

en: Show notifications for critical weather conditions
hu: Értesítések megjelenítése a kritikus időjárási feltételekhez

en: Macro pattern list
hu: Makróminták listája

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
hu: Szövegeket tartalmazó bejegyzések listája a makrómintákhoz.

en: Macro command list
hu: Makróparancsok listája

en: List of entries containing strings for the macro commands.
hu: Szövegeket tartalmazó bejegyzések listája a makróparancsokhoz.

en: Show handle
hu: Fogantyú megjelenítése

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
hu: Fogantyú megjelenítése, így a kisalkalmazás leválasztható panelról.

en: Show frame
hu: Keret megjelenítése

en: Show a frame surrounding the applet.
hu: Keret megjelenítése a kisalkalmazás körül.

en: Perform history autocompletion
hu: Előzménylista alapján kiegészítés engedélyezése

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
hu: Parancs automatikus kiegészítésének megkísérlése a korábban bevitt parancsok alapján.

en: Width
hu: Szélesség

en: Width of the applet
hu: A kisalkalmazás szélessége

en: Use the default theme colors
hu: Használja az alapértelmezett téma színeit

en: Use theme colors instead of custom ones.
hu: A téma színeinek használata az egyéni színek helyett.

en: Foreground color
hu: Előtérszín

en: Background color
hu: Háttérszín

en: History list
hu: Előzmények

en: List of entries containing strings for history entries.
hu: Szövegeket tartalmazó bejegyzések listája az előzmény bejegyzésekhez.

en: Enable CPU load graph
hu: CPU terhelés grafikon engedélyezése

en: Enable memory load graph
hu: Memóriaterhelés grafikonjának engedélyezése

en: Enable network load graph
hu: Hálózati terhelés grafikonjának engedélyezése

en: Enable swap load graph
hu: Swap terhelés grafikonjának engedélyezése

en: Enable load average graph
hu: Átlagos terhelés grafikonjának engedélyezése

en: Enable disk load graph
hu: Lemezterhelés grafikonjának engedélyezése

en: Applet refresh rate in milliseconds
hu: Kisalkalmazás frissítési gyakorisága ezredmásodpercben

en: Graph size
hu: Grafikon mérete

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
hu: Vízszintes panelek esetén, a grafikon szélessége képpontokban. Függőleges paneleknél ez a grafikon magassága.

en: Graph color for user-related CPU activity
hu: A felhasználói programokkal kapcsolatos CPU aktivitás grafikonjának színe

en: Graph color for system-related CPU activity
hu: A rendszer működésével kapcsolatos CPU aktivitás grafikonjának színe

en: Graph color for nice-related CPU activity
hu: Nice-szal kapcsolatos CPU aktivitás grafikonjának színe

en: Graph color for iowait-related CPU activity
hu: IO-várakozással kapcsolatos CPU aktivitás grafikonjának színe

en: CPU graph background color
hu: CPU grafikon háttérszíne

en: Graph color for user-related memory usage
hu: A felhasználói programokkal kapcsolatos memóriahasználat grafikonjának színe

en: Graph color for shared memory
hu: Osztott memória grafikonjának színe

en: Graph color for buffer memory
hu: Puffermemória grafikonjának színe

en: Graph color for cached memory
hu: Gyorsítótárazott memória grafikonjának színe

en: Memory graph background color
hu: Memóriagrafikon háttérszíne

en: Graph color for input network activity
hu: Bejövő hálózati forgalom grafikonjának színe

en: Graph color for output network activity
hu: Kimenő hálózati forgalom grafikonjának színe

en: Graph color for loopback network usage
hu: Visszacsatolt hálózati forgalom grafikonjának színe

en: Network graph background color
hu: Hálózati grafikon háttérszíne

en: Graph color for user-related swap usage
hu: A felhasználói programokkal kapcsolatos swap használat grafikonjának színe

en: Swap graph background color
hu: Swap grafikon háttérszíne

en: Graph color for load average
hu: Átlagos terhelés grafikonjának színe

en: Load graph background color
hu: Terhelésgrafikon háttérszíne

en: Graph color for disk read
hu: Lemezolvasás grafikonjának színe

en: Graph color for disk write
hu: Lemezírás grafikonjának színe

en: Background color for disk load graph
hu: A lemezterhelés grafikonjának háttérszíne

en: The desktop description file to execute as the system monitor
hu: A rendszerfigyelőként végrehajtandó asztali leírásfájl

en: Show sum
hu: Összeg megjelenítése

en: Show sum instead of in & out
hu: Összeg megjelenítése a ki- és bemenő forgalom helyett

en: Show bits
hu: Bitek megjelenítése

en: Show bits instead of bytes
hu: Bitek megjelenítése bájtok helyett

en: Change icon
hu: Ikon lecserélése

en: Change icon according to the selected device
hu: Ikon lecserélése a kijelölt eszköznek megfelelően

en: Auto change device
hu: Eszköz automatikus módosítása

en: Refresh time
hu: Frissítési idő

en: Refresh time in milliseconds
hu: Frissítési gyakoriság ezredmásodpercben

en: Network device
hu: Hálózati eszköz

en: Up command
hu: Fel parancs

en: Down command
hu: Le parancs

en: In graph color
hu: Bejövő grafikon színe

en: Out graph color
hu: Kimenő grafikon színe

en: File name for sticky notes
hu: Fájlnév a ragadós cetlikhez

en: File name for sticky notes in $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.
hu: Fájlnév a ragadós cetlikhez az $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes mappában.

en: Default width for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett magassága

en: Default width for new sticky notes in pixels.
hu: Az újonnan létrehozott cetlik alapértelmezett szélessége képpontban.

en: Default height for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett magassága

en: Default color for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett színe

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
hu: Új ragadós cetlik alapértelmezett színe. Ezt lehet szabványos név, hexadecimális érték, RGB szín vagy RGBA szín.

en: Default color for font
hu: Betűkészlet alapértelmezett színe

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
hu: Új ragadós cetlik alapértelmezett betűszíne. Ezt lehet szabványos név, hexadecimális érték, RGB szín vagy RGBA szín.

en: Default font for new notes
hu: Új cetlik alapértelmezett betűkészlete

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
hu: Új ragadós cetlik alapértelmezett betűkészlete. Ez egy Pango betűkészletnév kell legyen, például „Sans Italic 10”.

en: Sticky notes' workspace stickyness
hu: Ragadós cetlik munkaterületre ragadóssága

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
hu: Megadja, hogy a ragadós cetlik láthatóak-e az asztal MINDEN munkaterületén vagy sem.

en: Sticky notes' locked state
hu: Ragadós cetlik zárolt állapota

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
hu: Megadja, hogy a ragadós cetlik zároltak (nem szerkeszthetők) vagy sem.

en: Date format of note's title
hu: A cetli címének dátumformátuma

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
hu: Alapértelmezésben a ragadós cetlik létrehozásukkor a jelenlegi dátumot kapják címként. Ez ennek a formátumnak a használatával áll elő, bármi, amit az strftime() fel tud dolgozni, érvényes.

en: Whether to use the default system color
hu: Használja-e az alapértelmezett rendszerszíneket

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
hu: Ha ez az opció le van tiltva, egyéni szín használható alapértelmezett színként az összes ragadós cetlihez.

en: Whether to use the default system font
hu: Használja-e az alapértelmezett rendszerbetűkészletet

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
hu: Ha ez az opció le van tiltva, egyéni betűkészlet használható alapértelmezett betűkészletként az összes ragadós cetlihez.

en: Whether to force the default color and font on all notes
hu: Kényszerítse-e az alapértelmezett színt és betűkészletet az összes cetlire

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
hu: Ha ez az opció engedélyezve van, az egyes cetlikhez rendelt egyéni színek és betűkészletek mellőzve lesznek.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
hu: Cetlik elrejtése az asztal kiválasztásakor

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
hu: Ha ez engedélyezve van, akkor az asztal kiválasztása automatikusan elrejti az összes megnyitott cetlit.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
hu: Kérjen-e megerősítést cetli törlésekor

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
hu: Az üres cetlik automatikus törlése.

en: 'Timer'
hu: 'Időzítő'

en: Name of timer
hu: Az időzítő neve

en: Duration of timer in seconds
hu: Időzítés hossza másodpercben

en: Show notification popup when timer finish
hu: Értesítés megjelenítése az időzítő lejáratakor

en: Show dialog window when timer finish
hu: Ablak megjelenítése az időzítő lejáratakor

en: Determines whether we use custom or Metacity's button layout
hu: Meghatározza, hogy egy egyedi, vagy a Metacity-féle gombsorrendet használjuk.

en: When disabled, this applet's button_layout string will be used to order the buttons.
hu: Ha letiltott, akkor ezen kisalkalmazás button_layout karakterlánca lesz használva a gombok sorrendezéséhez.

en: Layout of buttons.
hu: A gombok elrendezése.

en: Essentially a copy from Metacity's button_layout, but we can modify it for custom settings.
hu: Lényegében a Metacity gombsorrendjének másolata, de módosítható az egyéni beállításhoz.

en: Button theme
hu: Gombtéma

en: Name of a folder located in windowapplets/themes/ or "custom".
hu: Egy mappa neve a windowapplets/themes/ helyen, vagy „custom” (egyéni).

en: Button orientation
hu: Gomb tájolása

en: May be used to set a static button orientation. Setting this value to 1 will ensure the buttons are always displayed horizontally. Setting it to 2 will do the same but vertically. The default setting 0 will set it automatically according to the panel.
hu: Statikus gomb tájolás megadására használható. Az érték 1-re állítása biztosítja, hogy a gombok mindig vízszintesen jelenjenek meg. A 2-re állítás ugyanezt teszi, csak függőlegesen. Az alapértelmezett 0 érték automatikusan a panelnek megfelelően állítja be.

en: Hides buttons when there are no windows present.
hu: Elrejti a gombokat, ha nincs jelen ablak.

en: When enabled, the buttons will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
hu: Ha engedélyezett, akkor a gombok eltűnnek, ha nincs maximalizált (vagy aktív) ablak a képernyőn.

en: Only control maximized windows.
hu: Csak a maximalizált ablakok vezérlése.

en: When enabled, the window buttons will always control the upper-most maximized window.
hu: Ha engedélyezett, akkor az ablakgombok mindig a legfelső maximalizált ablakot fogják vezérelni.

en: Reverse the buttons placement.
hu: A gombok elhelyezésének megfordítása.

en: When enabled, the window buttons will be placed in reverse order (right to left instead of left to right, or bottom to top instead of top to bottom).
hu: Ha engedélyezett, akkor az ablakgombok fordított sorrendben lesznek elhelyezve (balról jobbra helyett jobbról balra, vagy fentről lefelé helyett lentről felfelé)

en: Enable click effect.
hu: Kattintási hatás engedélyezése.

en: When enabled, the button will change image to 'clicked' whenever it is clicked.
hu: Ha engedélyezett, akkor a gomb képe „kattintottá” változik, ha rákattint.

en: Enable hover effect.
hu: Rámutatási hatás engedélyezése.

en: When enabled, the button will change image to 'hovered' whenever the mouse passes it.
hu: Ha engedélyezett, akkor a gomb képe „rámutatottá” változik, ha fölé viszi az egeret.

en: Show tooltips on buttons.
hu: Buboréksúgók megjelenítése a gombokon.

en: When enabled, each button will display its own tooltip, describing the function that it represents.
hu: Ha engedélyezett, akkor minden egyes gomb megjeleníti a saját buboréksúgóját, leírva a funkciót, amit képvisel.

en: Show windows from all workspaces.
hu: Jelenjenek meg az ablakok minden munkaterületről.

en: Show the home title and logout button in the window title if no window is selected and active (maximized)
hu: Jelenjen meg a saját könyvtár felirata és a kijelentkezés gomb az ablak címében, ha nincs kiválasztott és aktív (teljes méretű) ablak

en: Show the application title when an application is active and maximized
hu: Jelenjen meg az alkalmazás címe, ha az alkalmazás aktív és teljes méretű

en: All icons except the current active window icon are greyed out. Disable to have colored icons for all windows
hu: Minden ikon, kivéve az épp aktív ablak ikonjai ki lesznek szürkítve. Tiltsa le, hogy színes ikonok legyenek minden ablakon

en: Whether the task list will expand automatically and use all available space.
hu: A feladatlista automatikus kibővítése, hogy felhasználja az összes rendelkezésre álló területet.

en: Hides title when there are no windows present.
hu: Elrejti a címet, ha nincs jelen ablak.

en: When enabled, the title will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
hu: Ha engedélyezett, akkor a cím eltűnik, ha nincs maximalizált (vagy aktív) ablak a képernyőn.

en: When enabled, the window title will always display the upper-most maximized window's name.
hu: Ha engedélyezett, akkor a cím mindig a legfelső maximalizált ablak nevét fogja megjeleníteni.

en: Set the title alignment.
hu: A cím igazításának megadása.

en: Legal values are between 0 and 1.
hu: A helyes értékek 0 és 1 közé esnek.

en: Swap icon and title.
hu: Az ikon és a cím felcserélése.

en: When enabled, window title will be on the left side and the icon on the right side.
hu: Ha engedélyezett, akkor a cím a bal oldalon lesz, az ikon pedig a jobb oldalon.

en: Expand the applet
hu: A kisalkalmazás nyújtása

en: When enabled, the applet will use up all available space in the panel.
hu: Ha engedélyezett, akkor a kisalkalmazás minden elérhető helyet felhasznál a panelen.

en: Hide the icon
hu: Ikon elrejtése

en: When enabled, the window icon will not be displayed.
hu: Ha engedélyezett, akkor az ablakikon nem lesz megjelenítve.

en: Hide the title
hu: Cím elrejtése

en: When enabled, the window title will not be displayed.
hu: Ha engedélyezett, akkor a cím nem lesz megjelenítve.

en: Show tooltips over title and icon
hu: Buboréksúgó megjelenítése a cím és az ikon felett

en: When enabled, a tooltip carrying the name of the currently active window will be shown.
hu: Ha engedélyezett, akkor a jelenleg aktív ablak nevét tartalmazó buboréksúgó lesz megjelenítve.

en: Minimal title size
hu: Minimális címméret

en: This size is used when the applet is not expanded or otherwise to determine the minimal size the title label can be shrunk to. The value represents the amount of pixels either in width or height, depending on the panel orientation.
hu: Ez a méret kerül használatra, ha a kisalkalmazás nincs kinyújtva, vagy ez adja meg a legkisebb méretet, ami alá a cím nem zsugorítható. Az érték a pixelek mennyiségét határozza meg szélességben vagy magasságban, a panel tájolásától függően.

en: Use a custom style.
hu: Egyéni stílus használata.

en: When enabled, custom font style and color will be used. When disabled, system theme defaults will be used.
hu: Ha engedélyezett, akkor egyéni betűstílus és szín lesz használva. Ha letiltott, akkor a rendszertéma alapértelmezései lesznek használva.

en: Show the window action menu on right click.
hu: Az ablak műveleti menüjének megjelenítése jobb kattintásra.

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked. This experimental feature is still under development! Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden.
hu: Azt okozza, hogy megjelenik az ablak műveleti menüje, ha jobb gombbal kattint a címre. Ez a kísérleti funkció még fejlesztés alatt van. Figyelem! A funkció jelenlegi állapotában nem fogja elérni a kisalkalmazás műveleti menüjét jobb kattintásra, ha a beállítást bekapcsolja. Viszont az ikonra kattintva jobb gombbal megteheti, ha az nincs elrejtve.

en: Active title font.
hu: Aktív cím betűkészlete.

en: Font name and size for the active window state.
hu: A betűkészlet neve és mérete az aktív ablakállapotnál.

en: Inactive title font.
hu: Inaktív cím betűkészlete.

en: Font name and size for the inactive window state.
hu: A betűkészlet neve és mérete az inaktív ablakállapotnál.

en: Active title foreground color.
hu: Aktív cím előtérszíne.

en: Title foreground color in hex format for the active window state.
hu: A cím előtérszíne hexa formátumban az aktív ablakállapotnál.

en: Inactive title foreground color.
hu: Inaktív cím előtérszíne.

en: Title foreground color in hex format for the inactive window state.
hu: A cím előtérszíne hexa formátumban az inaktív ablakállapotnál.

en: _Keyboard Accessibility Preferences
hu: _Billentyűzet akadálymentesítésének beállítása

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About
hu: _Névjegy

en: Open the universal access preferences dialog
hu: Akadálymentesítés beállításai párbeszédablak megnyitása

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
hu: Hiba történt a billentyűzet tulajdonságai párbeszédablak indításakor: %s

en: XKB Extension is not enabled
hu: Az XKB-kiterjesztés nincs bekapcsolva

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: Error: %s
hu: Hiba: %s

en: AccessX Status
hu: AccessX állapota

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
hu: A billentyűzet állapotát jeleníti meg, ha az akadálymentesítési szolgáltatások használatban vannak.

en: Keyboard Accessibility Status
hu: Billentyűzet-akadálymentesítés állapota

en: Displays current state of keyboard accessibility features
hu: A billentyűzet akadálymentesítési szolgáltatásainak jelenlegi állapotát jeleníti meg

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
hu: Az AccessX szolgáltatások, mint a zárolt módosítóbillentyűk állapotát jeleníti meg

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Battery Charge Monitor Preferences
hu: Akkumulátortöltöttség-figyelő beállításai

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: _Compact view
hu: _Tömör nézet

en: (shows single image for status and charge)
hu: (egyetlen képet jelenít meg az állapothoz és töltéshez)

en: _Expanded view
hu: Bő_vített nézet

en: (two images: one for status, one for charge)
hu: (két kép: egy az állapot, egy a töltés jelzésére)

en: _Show time/percentage:
hu: Az idő/százalék _megjelenítése:

en: Show _time remaining
hu: Hátralévő i_dő megjelenítése

en: Show _percentage remaining
hu: Hátralévő _százalék megjelenítése

en: Notifications
hu: Értesítések

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
hu: F_igyelmeztessen, ha az akkumulátor töltöttsége

en: _Notify when battery is fully recharged
hu: _Figyelmeztessen, ha az akkumulátor teljesen fel van töltve

en: System is running on AC power
hu: A rendszer hálózati feszültségről üzemel

en: System is running on battery power
hu: A rendszer akkumulátorról üzemel

en: Battery charged (%d%%)
hu: Az akkumulátor feltöltődött (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
hu: Ismeretlen idő (%d%%) van hátra

en: Unknown time (%d%%) until charged
hu: Ismeretlen idő (%d%%) van hátra a feltöltődésig

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
hu[0]: %d perc (%d%%) van hátra
hu[1]: %d perc (%d%%) van hátra

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
hu[0]: %d perc van hátra a feltöltődésig (%d%%)
hu[1]: %d perc van hátra a feltöltődésig (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
hu[0]: %d óra (%d%%) van hátra
hu[1]: %d óra (%d%%) van hátra

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
hu[0]: %d óra van hátra a feltöltődésig (%d%%)
hu[1]: %d óra van hátra a feltöltődésig (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
hu: %d %s %d %s (%d%%) van hátra

en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: óra

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
hu: %d %s %d %s van hátra a feltöltődésig (%d%%)

en: Battery Monitor
hu: Akkumulátorfigyelő

en: Your battery is now fully recharged
hu: Az akkumulátor teljesen feltöltődött

en: Battery Notice
hu: Akkumulátor értesítő

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
hu: Az akkumulátor teljes kapacitásának %d százaléka van hátra.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
hu[0]: %d percre elegendő akkumulátortöltöttség van hátra (a teljes kapacitás %d százaléka).
hu[1]: %d percre elegendő akkumulátortöltöttség van hátra (a teljes kapacitás %d százaléka).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hu: A munkája elvesztésének elkerülése érdekében:
     • csatlakoztassa laptopját külső áramforrásra vagy
     • mentse el a megnyitott dokumentumokat és kapcsolja ki a laptopot.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
hu: A munkája elvesztésének elkerülése érdekében:
     • energiatakarékosságból függessze fel laptopját,
     • csatlakoztassa laptopját külső áramforrásra vagy
     • mentse el a megnyitott dokumentumokat és kapcsolja ki a laptopot.

en: Your battery is running low
hu: Az akkumulátor kezd lemerülni

en: No battery present
hu: Nincs akkumulátor

en: Battery status unknown
hu: Akkumulátor állapota ismeretlen

en: Battery Charge Monitor
hu: Akkumulátortöltöttség-figyelő

en: Monitor a laptop's remaining power
hu: A laptop maradék töltését figyeli

en: This utility shows the status of your laptop battery.
    
    UPower backend enabled.
hu: Ez a kisalkalmazás a laptop akkumulátorának töltöttségi állapotát jelzi.
    
    Az UPower háttérprogram engedélyezve van.

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
hu: százalék alá esik

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
hu: perc hátralévő idő alá esik

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
hu: Nem lehet csatlakozni a gnome-settings-daemon folyamathoz

en: Cannot get laptop panel brightness
hu: Nem kérhető le a noteszgép kijelzőjének fényereje

en: LCD brightness : %d%%
hu: LCD fényerő: %d%%

en: Adjusts laptop panel brightness.
hu: A noteszgépkijelző fényerejét szabályozza.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Brightness Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Brightness Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
hu: A GNU General Public License 2-es verziója szerint licencelve
    
    A Fényerőszabályzó szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a
    Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License második
    (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.
    
    A Fényerőszabályzó programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos
    lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem,
    hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT
    ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.
    
    A Fényerőszabályzó programhoz a GNU General Public License egy példánya
    is jár, ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek.
    Levélcímük: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Available palettes
hu: Elérhető paletták

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
hu: „%s” beszúrása

en: Insert special character
hu: Különleges karakter beszúrása

en: insert special character %s
hu: %s speciális karakter beszúrása

en: Character Palette
hu: Karakterpaletta

en: Insert characters
hu: Karakterek beszúrása

en: GNOME Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
hu: GNOME panel kisalkalmazás azon idegen karakterek kiválasztására, amelyek nincsenek a billentyűzetén. A GNU General Public Licence alatt került kiadásra.

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Palette:
hu: _Paletta:

en: Palette entry
hu: Palettabejegyzés

en: Modify a palette by adding or removing characters
hu: Paletta módosítása karakterek hozzáadásával vagy eltávolításával

en: Add Palette
hu: Paletta hozzáadása

en: Edit Palette
hu: Paletta szerkesztése

en: Palettes list
hu: Palettalista

en: _Palettes:
hu: _Paletták:

en: _Add
hu: _Hozzáadás

en: Add button
hu: Gomb hozzáadása

en: Click to add a new palette
hu: Kattintson egy új paletta hozzáadásához

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: Edit button
hu: Gomb szerkesztése

en: Click to edit the selected palette
hu: Kattintson a kijelölt paletta szerkesztéséhez

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Delete button
hu: Gomb törlése

en: Click to delete the selected palette
hu: Kattintson a kijelölt paletta törléséhez

en: Character Palette Preferences
hu: Karakterpaletta beállításai

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Command Applet Preferences
hu: Parancssor kisalkalmazás beállításai

en: Command:
hu: Parancs:

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: Click to apply the new command.
hu: Kattintson az új parancs alkalmazásához.

en: Interval (seconds):
hu: Gyakoriság (másodperc):

en: Maximum width (chars):
hu: Maximális szélesség (karakter):

en: CPU Frequency Monitor Preferences
hu: CPU-órajelfigyelő beállításai

en: Monitor Settings
hu: Megfigyelés beállításai

en: _Monitored CPU:
hu: _Megfigyelt CPU:

en: Display Settings
hu: Megjelenítés beállításai

en: _Appearance:
hu: _Megjelenés:

en: Show CPU frequency as _frequency
hu: A CPU órajelének megjelenítése óra_jelként

en: Show frequency _units
hu: Órajel_egységek megjelenítése

en: Show CPU frequency as _percentage
hu: A CPU órajelének megjelenítése _százalékosan

en: CPU Frequency Scaling Monitor
hu: CPU órajelváltozás-figyelő

en: This utility shows the current CPU Frequency
hu: Ez a kisalkalmazás a CPU jelenlegi órajelét jelzi

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
hu: Ez a kisalkalmazás a CPU jelenlegi órajelének változását jelzi.

en: Graphic
hu: Kép

en: Text
hu: Szöveg

en: Graphic and Text
hu: Kép és szöveg

en: Change CPU Frequency scaling
hu: A CPU órajelének módosítása

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
hu: A CPU órajelének módosításához jogosultság szükséges.

en: (mounted)
hu: (csatolva)

en: (not mounted)
hu: (leválasztva)

en: Cannot start Nautilus File Manager
hu: Nem indítható el a Nautilus fájlkezelő

en: Could not find Nautilus
hu: A Nautilus nem található

en: _Play DVD
hu: _DVD lejátszása

en: _Play CD
hu: _CD lejátszása

en: _Open %s
hu: %s me_gnyitása

en: Un_mount %s
hu: %s le_választása

en: _Mount %s
hu: %s _csatolása

en: _Eject %s
hu: %s _kiadása

en: Disk Mounter
hu: Meghajtócsatoló

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
hu: Kötetek csatolására és leválasztására használható kisalkalmazás.

en: Shows the status of keyboard accessibility features
hu: A billentyűzet akadálymentesítési szolgáltatásainak állapotát jeleníti meg

en: Brightness Applet
hu: Fényerőszabályzó

en: Adjusts Laptop panel brightness
hu: A noteszgépkijelző fényerejének szabályozása

en: Command
hu: Parancs

en: Shows the output of a command
hu: Parancs kimenetének megjelenítése

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
hu: A CPU órajelének változásait figyeli

en: Mount local disks and devices
hu: Helyi lemezek vagy eszközök csatolása

en: Eyes
hu: Szemek

en: A set of eyeballs for your panel
hu: Szemgolyók a panelre

en: Weather Report
hu: Időjárás-jelentés

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
hu: A jelenlegi és az előrejelzett időjárást figyeli

en: Inhibit Applet
hu: Energiagazdálkodás korlátozása

en: Allows user to inhibit automatic power saving
hu: Lehetővé teszi az automatikus energiatakarékosság korlátozását

en: Command Line
hu: Parancssor

en: Mini-Commander
hu: Parancssor

en: System Monitor
hu: Rendszerfigyelő

en: A system load indicator
hu: Rendszerfigyelő

en: Network Monitor
hu: Hálózatfigyelő

en: Netspeed Applet
hu: Hálózatsebesség kisalkalmazás

en: Sticky Notes
hu: Ragadós cetlik

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
hu: Ragadós cetlik létrehozása, megtekintése és kezelése

en: Timer
hu: Időzítő

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
hu: Időzítő beállítása, és értesítés amikor lejár

en: Tracker Search Bar
hu: Tracker keresősáv

en: Find your data quickly using Tracker
hu: Adatok gyors megkeresése a Tracker használatával

en: Trash
hu: Kuka

en: Go to Trash
hu: A Kuka megnyitása

en: Window Buttons
hu: Ablakgombok

en: Window buttons for your GNOME Panel
hu: Ablakgombok a GNOME panelhez

en: Window Picker
hu: Ablakválasztó

en: Shows a list of icons for the open windows.
hu: Megjeleníti a nyitott ablakok ikonjainak listáját.

en: Window Title
hu: Ablakcím

en: Window title for your GNOME Panel
hu: Ablakcím a GNOME panelhez

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
hu: A szemek az egér irányába néznek

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
hu: GNOME panelra tehető bolondos szempár, amely követi az egeret.

en: Can not launch the eyes applet.
hu: A szemek kisalkalmazás nem indítható el.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
hu: Végzetes hiba történt a téma betöltése közben.

en: Geyes Preferences
hu: Geyes beállításai

en: Themes
hu: Témák

en: _Select a theme:
hu: _Téma kiválasztása:

en: _Details
hu: _Részletek

en: _Update
hu: _Frissítés

en: GNOME Weather
hu: Időjárás

en: Weather Forecast
hu: Időjárás-előrejelzés

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
hu: Város: %s
    Égbolt: %s
    Hőmérséklet: %s

en: Updating...
hu: Frissítés…

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
hu: A helyi időjárási viszonyok jelzésére szolgáló kisalkalmazás.

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
hu: Copyright © 1999-2005 S. Papadimitriou és mások

en: Details
hu: Részletek

en: City:
hu: Város:

en: Last update:
hu: Utolsó frissítés:

en: Conditions:
hu: Helyzet:

en: Sky:
hu: Ég:

en: Temperature:
hu: Hőmérséklet:

en: Feels like:
hu: Hőérzet:

en: Dew point:
hu: Harmatpont:

en: Relative humidity:
hu: Relatív páratartalom:

en: Wind:
hu: Szél:

en: Pressure:
hu: Nyomás:

en: Visibility:
hu: Látási viszonyok:

en: Sunrise:
hu: Napkelte:

en: Sunset:
hu: Napnyugta:

en: Current Conditions
hu: Jelenlegi időjárás

en: Forecast Report
hu: Előrejelzés

en: See the ForeCast Details
hu: Részletes előrejelzés

en: Forecast
hu: Előrejelzés

en: Forecast not currently available for this location.
hu: Ehhez a helyhez jelenleg nem érhető el előrejelzés.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
hu: Hely nézet

en: Select Location from the list
hu: Válassza ki a helyet a listából

en: Update spin button
hu: Léptetőgomb frissítése

en: Spinbutton for updating
hu: Léptetőgomb a frissítéshez

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
hu: Nem sikerült betölteni a helyiségek XML adatbázisát. Kérem jelentse ezt a hibát.

en: Weather Preferences
hu: Időjárás beállításai

en: _Automatically update every:
hu: _Automatikus frissítés:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
hu: _Hőmérséklet egysége:

note: Default means device with default route set
en: Default
hu: Alapértelmezett

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
hu: Szé_lsebesség egysége:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
hu: csomó

en: Beaufort scale
hu: Beaufort skála

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
hu: Ny_omás egysége:

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
hu: Látás_i viszonyok egysége:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
hu: méter

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
hu: mérföld

en: Update
hu: Frissítés

en: minutes
hu: percenként

en: Display
hu: Megjelenítés

en: General
hu: Általános

en: _Select a location:
hu: _Hely kiválasztása:

en: _Find:
hu: _Keresés:

en: Find _Next
hu: _Következő találat

en: Location
hu: Hely

en: Cannot connect to gnome-session
hu: Nem lehet csatlakozni a gnome-session folyamathoz

en: Automatic sleep inhibited
hu: Automatikus energiatakarékosság korlátozva

en: Automatic sleep enabled
hu: Automatikus energiatakarékosság engedélyezve

en: Manual inhibit
hu: Kézi korlátozás

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
hu: Lehetővé teszi az automatikus energiatakarékosság korlátozását.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Inhibit Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Inhibit Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
hu: A GNU General Public License 2-es verziója szerint licencelve
    
    Az Energiagazdálkodás korlátozása szabad szoftver, terjesztheti és/vagy
    módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public
    License második (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.
    
    Az Energiagazdálkodás korlátozása programot abban a reményben terjesztjük,
    hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan
    értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS
    FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.
    
    Ezen programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem
    kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük:
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: No items in history
hu: Nincsenek előzmények

note: build file select dialog
en: Start program
hu: Program indítása

en: Command line
hu: Parancssor

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
hu: Írjon be egy parancsot ide, a Gnome elindítja önnek

en: Browser
hu: Böngésző

en: Click this button to start the browser
hu: Kattintson erre a gombra a böngésző indításához

en: History
hu: Előzmények

en: Click this button for the list of previous commands
hu: Ezzel a gombbal az előző parancsokat tudja listázni

en: Command line has been disabled by your system administrator
hu: A parancssort letiltotta a rendszergazda

en: Mini-Commander applet
hu: Parancssor kisalkalmazás

en: This applet adds a command line to the panel
hu: Ez a kisalkalmazás egy parancssort ad a panelhez

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
hu: Ez a GNOME kisalkalmazás egy parancssort ad a panelhez. Parancskiegészítés, előzmények és módosítható makrók vannak beleépítve.

en: Command Line Preferences
hu: A Parancssor beállításai

en: Auto Completion
hu: Automatikus kiegészítés

en: E_nable history-based auto completion
hu: _Előzménylista alapján kiegészítés engedélyezése

en: Size
hu: Méret

en: _Width:
hu: _Szélesség:

en: pixels
hu: képpont

en: Colors
hu: Színek

en: _Use default theme colors
hu: _Használja az alapértelmezett téma színeit

en: Command line _foreground:
hu: _Parancssor előtérszíne:

en: Command line _background:
hu: Parancssor há_ttérszíne:

en: Pick a color
hu: Szín kiválasztása

en: _Macros:
hu: Ma_krók:

en: _Add Macro...
hu: Makró hozzá_adása…

en: _Delete Macro
hu: Makró _törlése

en: Macros
hu: Makrók

en: Add New Macro
hu: Új makró hozzáadása

en: _Pattern:
hu: _Minta:

en: Co_mmand:
hu: _Parancs:

en: You must specify a pattern and a command
hu: Meg kell adnia egy mintát és egy parancsot

en: You must specify a pattern
hu: Meg kell adnia egy mintát

en: You must specify a command
hu: Meg kell adnia egy parancsot

en: You may not specify duplicate patterns
hu: Nem adhat meg kétszer egy mintát

en: Pattern
hu: Minta

en: _Open System Monitor
hu: _Rendszerfigyelő megnyitása

en: Start system-monitor
hu: Rendszerfigyelő indítása

en: There was an error executing '%s': %s
hu: Hiba történt „%s” végrehajtásakor: %s

en: Processor
hu: Processzor

en: Memory
hu: Memória

en: Network
hu: Hálózat

en: Swap Space
hu: Lapozófájl

en: Load Average
hu: Átlagos terhelés

en: Disk
hu: Lemez

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
hu: %s:
    %u%% használatban
    %u%% gyorsítótár

en: The system load average is %0.02f
hu: A rendszer átlagos terhelése: %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
hu: %s:
    Fogadás %s
    Küldés %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
hu[0]: %s:
    %u%% használt
hu[1]: %s:
    %u%% használt

en: CPU Load
hu: Processzor terhelés

en: Memory Load
hu: Memóriahasználat

en: Net Load
hu: Hálózathasználat

en: Swap Load
hu: Lapozóterület-használat

en: Disk Load
hu: Lemezterhelés

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
hu: Rendszerterhelés-figyelő, amely képes a processzor, a memória és lapozófájl használatáról, valamint a hálózati forgalomról grafikonokat rajzolni.

en: Monitored Resources
hu: Monitorozott erőforrások

en: _Processor
hu: _Processzor

en: _Memory
hu: _Memória

en: _Network
hu: _Hálózat

en: S_wap Space
hu: _Lapozófájl

en: _Load
hu: _Terhelés

en: _Harddisk
hu: Mere_vlemez

en: Options
hu: Beállítások

en: System m_onitor width:
hu: Ren_dszerfigyelő szélessége:

en: System m_onitor height:
hu: Rendszerfigyelő m_agassága:

en: Sys_tem monitor update interval:
hu: Rendszerfigyelő frissítési idő_köze:

en: milliseconds
hu: ezredmásodperc

en: _User
hu: _Felhasználó

en: S_ystem
hu: _Rendszer

en: I_OWait
hu: I_O várakozás

en: I_dle
hu: Ür_esjárat

en: Sh_ared
hu: Me_gosztott

en: _Buffers
hu: _Pufferek

en: Cach_ed
hu: Gy_orsítótárban

en: F_ree
hu: S_zabad

en: _In
hu: B_e

en: _Out
hu: _Ki

en: _Local
hu: _Helyi

en: _Background
hu: Hátté_r

en: _Used
hu: _Felhasznált

en: _Free
hu: S_zabad

en: Load
hu: Terhelés

en: _Average
hu: Átla_gos

en: Harddisk
hu: Merevlemez

en: _Read
hu: _Olvasás

en: _Write
hu: Í_rás

en: System Monitor Preferences
hu: Rendszerfigyelő beállításai

en: Device _Details
hu: Eszköz _adatai…

en: bits
hu: bit

en: bytes
hu: bájt

en: Device Details for %s
hu: %s eszköz adatai

en: _In graph color
hu: _Bejövő grafikon színe

en: _Out graph color
hu: _Kimenő grafikon színe

en: Internet Address:
hu: Internetcím:

en: Netmask:
hu: Hálózati maszk:

en: Hardware Address:
hu: Hardvercím:

en: P-t-P Address:
hu: P-t-P cím:

en: Bytes in:
hu: Bejövő bájtok:

en: Bytes out:
hu: Kimenő bájtok:

en: none
hu: nincs

en: IPv6 Address:
hu: IPv6 cím:

en: Signal Strength:
hu: Jelerősség:

en: %s is down
hu: %s nem működik

en: %s: %s
    in: %s out: %s
hu: %s: %s
    be: %s ki: %s

en: has no ip
hu: nincs IP-je

en: %s: %s
    sum: %s
hu: %s: %s
    össz: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
hu: 
    ESSID: %s
    Erősség: %d %%

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Do you want to disconnect %s now?
hu: Le akarja most választani ezt: %s?

en: Do you want to connect %s now?
hu: Akarja most csatlakoztatni ezt: %s?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
hu: <b>A parancs (%s) futtatása meghiúsult</b>
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
hu: Egy meghatározott hálózati eszközön áthaladó forgalommal kapcsolatos információkat megjelenítő kisalkalmazás

en: Network _device:
hu: Hálózati _eszköz:

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Show _sum instead of in & out
hu: Ö_sszeg megjelenítése a ki- és bemenő forgalom helyett

en: Show _bits instead of bytes
hu: _Bitek megjelenítése bájtok helyett

en: Change _icon according to the selected device
hu: _Ikon változtatása a kijelölt eszköznek megfelelően

en: Netspeed Preferences
hu: Hálózatsebesség kisalkalmazás beállításai

en: %d note | %d notes
hu[0]: %d cetli
hu[1]: %d cetli

en: Show sticky notes
hu: Ragadós cetlik mutatása

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
hu: Ragadós cetlik a GNOME asztali környezethez

en: This note is locked.
hu: Ez a cetli zárolva van.

en: This note is unlocked.
hu: Ez a cetli nincs zárolva.

en: _New Note
hu: Ú_j cetli

en: Hi_de Notes
hu: Cetlik _elrejtése

en: _Lock Notes
hu: _Cetlik zárolása

en: _Delete Notes
hu: Cetlik _törlése

en: _Delete All
hu: Összes _törlése

en: Delete all sticky notes?
hu: Törli az összes ragadós cetlit?

en: This cannot be undone.
hu: Ez nem vonható vissza.

en: Delete this sticky note?
hu: Törli ezt a ragadós cetlit?

en: _Delete Note...
hu: Cetli _törlése…

en: _Lock Note
hu: Cetli _zárolása

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: Sticky Note
hu: Ragadós cetlik

en: Lock/Unlock note
hu: Cetli zárolása/feloldása

en: Close note
hu: Cetli bezárása

en: Resize note
hu: Cetli átméretezése

en: Sticky Notes Preferences
hu: Ragadós cetlik beállításai

en: Default Note Properties
hu: Alapértelmezett cetlitulajdonságok

en: H_eight:
hu: _Magasság:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
hu: Az új cetlik alapértelmezett magassága képpontban

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
hu: Az új cetlik alapértelmezett szélessége képpontban

en: Use co_lor from the system theme
hu: A _rendszertéma színeinek használata

en: Font Co_lor:
hu: Betű szí_ne:

en: Note C_olor:
hu: Cetli s_zíne:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
hu: Válasszon alapszínt a ragadós cetlikhez

en: Pick a default sticky note color
hu: Válassza ki a ragadós cetlik alapértelmezett színét

en: Use fo_nt from the system theme
hu: A rendszertéma _betűkészleteinek használata

en: _Font:
hu: _Betűkészlet:

en: Choose a font to use for all sticky notes
hu: A cetlik alapértelmezett betűkészletének meghatározása

en: Pick a default sticky note font
hu: Válassza ki a ragadós cetlik alapértelmezett betűkészletét

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: _Put notes on all workspaces
hu: _Cetlik megjelenítése minden munkaterületen

en: Choose if notes are visible on all workspaces
hu: Jelölje be, ha a cetliket minden munkaterületen látni akarja

en: Force _default color and font on notes
hu: _Alapértelmezett színek és betűk a cetliken

en: Choose if the default style is forced on all notes
hu: Jelölje be, ha az alapértelmezett stílust akarja használni minden cetlin

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
hu: _Cetlik elrejtése az asztalra kattintáskor

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
hu: Válassza ki, hogy az asztal kiválasztásakor elrejtendő-e az összes cetli

en: Sticky Note Properties
hu: Ragadós cetlik beállításai

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: _Title:
hu: _Cím:

en: Specify a title for the note
hu: A címsor meghatározása

en: Use default co_lor
hu: _Használja az alapértelmezett téma színeit

en: Font C_olor:
hu: B_etű színe:

en: Note _Color:
hu: Cetli s_zíne:

en: Use default fo_nt
hu: _Alapértelmezett betűkészlet használata

en: Choose a color for the note
hu: Válassza ki a cetli színét

en: Pick a color for the sticky note
hu: Válassza ki a ragadós cetli színét

en: Choose a font for the note
hu: Válassza ki a cetli betűkészletét

en: Pick a font for the sticky note
hu: Válassza ki a ragadós cetli színét

en: _Start timer
hu: Időzítő _indítása

en: P_ause timer
hu: Időzítő _szüneteltetése

en: S_top timer
hu: Időzítő _leállítása

en: Finished
hu: Lejárt

en: Timer finished!
hu: Az időzítő lejárt!

en: Timer Applet Preferences
hu: Időzítő kisalkalmazás beállításai

en: Name:
hu: Név:

en: Hours:
hu: Óra:

en: Minutes:
hu: Perc:

en: Seconds:
hu: Másodperc:

en: Show notification popup
hu: Értesítési buborék megjelenítése

en: Show dialog
hu: Párbeszédablak megjelenítése

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
hu: Keresősáv alkalmazás a Tracker által tárolt tartalmak megkeresésére

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
hu: Copyright a Tracker szerzői 2005-2010

en: Other
hu: Egyéb

en: Contacts
hu: Névjegyek

en: Tags
hu: Címkék

en: Email Addresses
hu: E-mail címek

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Images
hu: Képek

en: Audio
hu: Hang

en: Folders
hu: Mappák

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: Videos
hu: Videók

en: Archives
hu: Archívumfájlok

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Category
hu: Kategória

en: Title
hu: Cím

en: No results found for “%s”
hu: Nincs találat erre: „%s”

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
hu[0]: %d elem a Kukában
hu[1]: %d elem a Kukában

en: No Items in Trash
hu: Nincsenek elemek a Kukában

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
hu: Hiba a Nautilus indítása közben:
    %s

en: Delete Immediately?
hu: Törlés azonnal?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
hu: Az elemek nem helyezhetők át a Kukába, akarja ezeket most törölni?

en: The selected item cannot be moved to the trash | None of the %d selected items can be moved to the Trash
hu[0]: A kiválasztott elem nem mozgatható a Kukába
hu[1]: A kiválasztott %d elem egyike sem mozgatható a Kukába

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
hu: Néhány elem nem helyezhető át a Kukába, akarja ezeket most törölni?

en: The selected item cannot be moved to the Trash | %d of the selected items cannot be moved to the Trash
hu[0]: A kiválasztott elem nem mozgatható a Kukába
hu[1]: A kiválasztott elemek közül %d nem mozgatható a Kukába

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
hu: Egy GNOME kuka, amely a panelen él. A Kuka tartalmának megtekintésére vagy elemek Kukába dobására használhatja.

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
hu: %s/%s elem eltávolítása

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
hu: Eltávolítás: %s

en: Empty all of the items from the trash?
hu: Ki akarja üríteni az összes elemet a Kukából?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
hu: Ha a Kuka kiürítését választja, minden elem véglegesen elvész. Ne feledje, hogy egyenként is törölheti őket.

en: _Empty Trash
hu: _Kuka ürítése

en: Emptying the Trash
hu: A Kuka ürítése

en: From:
hu: Innen:

en: _Open Trash
hu: K_uka megnyitása

en: Unmaximize
hu: Eredeti méret

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Close
hu: Bezárás

en: Window buttons for your GNOME Panel.
hu: Ablakgombok a GNOME panelhez.

en: Window Applets on Gnome-Look
hu: Ablak kisalkalmazások a GNOME-Lookon

en: Window Buttons Preferences
hu: Ablakgombok beállításai

en: Theme:
hu: Téma:

en: Focused
    Normal
hu: Fókuszban lévő
    Normál

en: Focused
    Clicked
hu: Fókuszban lévő
    Kattintott

en: Focused
    Hover
hu: Fókuszban lévő
    Rámutatott

en: Unfocused
    Normal
hu: Nincs fókuszban
    Normál

en: Unfocused
    Hover
hu: Nincs fókuszban
    Rámutatott

en: Unfocused
    Clicked
hu: Nincs fókuszban
    Kattintott

en: Use Metacity's button order
hu: A Metacity gombsorrendjének használata

en: When checked, the button order will be the same as on Metacity window borders.
hu: Ha bejelölt, akkor a gombsorrend ugyanaz, mint a Metacity ablakkeretein.

en: Custom order:
hu: Egyéni sorrend:

note: Translators: minimize, maximize, close should not be translated
en: Define your custom order by using the words:
    minimize, maximize and close
    Separate them by commas (,).
    Do NOT use double values!
hu: Adja meg az egyéni sorrendet ezen szavak használatával:
    minimize, maximize és close
    Vesszőkkel válassza el őket (,).
    NE használjon ismétlődő értékeket!

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Click to reload buttons.
hu: Kattintson a gombok újratöltéséhez.

en: Reverse order
hu: Fordított sorrend

en: <b>Button Order</b>
hu: <b>Gombsorrend</b>

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Align buttons with panel orientation.
hu: Gombok igazítása a panel tájolásának megfelelően.

en: Horizontal
hu: Vízszintes

en: Force buttons to always appear horizontal.
hu: A gombok kényszerítése, hogy vízszintesen jelenjenek meg.

en: Vertical
hu: Függőleges

en: Force buttons to always appear vertical.
hu: A gombok kényszerítése, hogy függőlegesen jelenjenek meg.

en: <b>Button Orientation</b>
hu: <b>Gombok tájolása</b>

en: Minimize Button
hu: Minimalizálás gomb

en: Maximize/Unmaximize Button
hu: Maximalizálás/Eredeti méret gomb

en: Close Button
hu: Bezárás gomb

en: <b>Button Hiding</b>
hu: <b>Gombok elrejtése</b>

en: Positioning & Visibility
hu: Pozicionálás és láthatóság

en: Control _maximized windows only
hu: Csak a _maximalizált ablakok vezérlése

en: _Hide when no active maximized window
hu: _Elrejtés, ha nincs aktív maximalizált ablak

en: Enable _click effect
hu: _Kattintási hatás engedélyezése

en: Enable _hover effect
hu: _Rámutatási hatás engedélyezése

en: Show _tooltips
hu: _Buboréksúgók megjelenítése

en: <b>Internal</b>
hu: <b>Belső</b>

en: Hide Compiz _decorations for maximized windows
hu: A Compiz _dekorációk elrejtése a maximalizált ablakoknál

en: <b>External</b>
hu: <b>Külső</b>

en: Window Task Button
hu: Ablakfeladat gomb

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Show windows from all workspaces
hu: Ablakok megjelenítése minden munkaterületről

en: Show the home title and
    log out icon when on the desktop
hu: Jelenjen meg a saját könyvtár felirata
    és a kijelentkezési ikon az asztalon

en: Show the application title and close icon
    for the active window
hu: Jelenjen meg az alkalmazás címe és
    a bezárás ikon az aktív ablaknál

en: Grey out non-active window icons
hu: Minden nem aktív ablak ikonjának kiszürkítése

en: Home
hu: Kezdőlap

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
hu: Kijelentkezés, felhasználóváltás, képernyő zárolása vagy a számítógép kikapcsolása

en: Close window
hu: Ablak bezárása

en: Window Title Preferences
hu: Ablakcím beállításai

en: Swap icon/title _order
hu: Ikon/cím _sorrend felcserélése

en: Expand applet
hu: Kisalkalmazás nyújtása

en: Disabled until GTK+ developers fix the various bugs.
    You may change it using gconf-editor, but then you also need to set a fixed size.
hu: Letiltva, amíg a GTK+ fejlesztői nem javítanak különböző hibákat.
    Megváltoztathatja a gconf-editor használatával, de akkor fix méretet kell megadnia.

en: Hide _icon
hu: _Ikon elrejtése

en: Icon
hu: Ikon

en: Hide title
hu: Cím elrejtése

en: Alignment:
hu: Igazítás:

en: Set the title alignment.
    Note: only has effect when "Expand applet" is active.
hu: A cím igazításának megadása.
    Megjegyzés: ez csak akkor fejti ki hatását, ha a „Kisalkalmazás nyújtása” aktív.

en: Custom _style
hu: Egyéni _stílus

en: Active
hu: Aktív

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Font style:
hu: Betűkészlet:

en: Font color:
hu: Betűszín:

en: _Hide when no active maximized windows
hu: _Elrejtés, ha nincs aktív maximalizált ablak

en: Show window _action menu on right-click
hu: Az ablak _műveleti menüjének megjelenítése jobb kattintásra

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked.
    This experimental feature is still under development!
    Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden. You may always change this setting from gconf-editor.
hu: Azt okozza, hogy megjelenik az ablak műveleti menüje, ha jobb gombbal kattint a címre.
    Ez a kísérleti funkció még fejlesztés alatt van.
    Figyelem! A funkció jelenlegi állapotában nem fogja elérni a kisalkalmazás műveleti menüjét jobb kattintásra, ha a beállítást bekapcsolja. Viszont az ikonra kattintva jobb gombbal megteheti, ha az nincs elrejtve. A gconf-editorból mindig megváltoztathatja ezt a beállítást.

note: display "custom" icon/title (TODO: customization via preferences?) This has to be unrefed!
en: Desktop
hu: Asztal

en: Window title for your GNOME Panel.
hu: Ablakcím a GNOME panelhez.
