gnome-applets - en to ms translation catalogue (655 entries)

en: _About
ms: _Perihal

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ms: Keutamaan Kebolehcapaian _Papan Kekunci

en: AccessX Status Applet Factory
ms: Kilang Aplet Status AccessX

en: Keyboard Accessibility Status
ms: Status Kebolehcapaian Papan Kekunci

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ms: Kilang Aplet Status Kebolehcapaian Papan Kekunci

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ms: Papar status bagi kebolehan kebolehcapaian papan kekunci

en: AccessX Status
ms: Status AccessX

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ms: Papar keadaan bagi kebolehan AccessX seperti pembolehubah latched

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ms: Papar status papan kekunci bila keupayaan kebolehcapaian digunakan.

en: XKB Extension is not enabled
ms: Sambungan XKB tidak dihidupkan

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Error: %s
ms: Ralat: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ms: Papar keadaan semasa bagi kebolehan kebolehcapaian papan kekunci

en: Battery Charge Monitor
ms: Monitor Cas Bateri

en: Battstat Factory
ms: Kilang Battstat

en: Monitor a laptop's remaining power
ms: Monitor baki kuasa laptop

en: _Preferences
ms: Ke_utamaan

en: Beep for warnings
ms: Bip untuk amaran

en: Beep when displaying a warning
ms: _Bip bila memapar amaran

en: Drain from top
ms: Menyusut drpd atas

en: Full Battery Notification
ms: Pemakluman Bateri Penuh

en: Low Battery Notification
ms: Pemakluman Kuasa Bateri Rendah

en: Notify user when the battery is full
ms: Maklum pengguna bila bateri penuh

en: Notify user when the battery is low
ms: Maklum pengguna bila bateri adalah lemah

en: Red value level
ms: Aras nilai merah

en: System is running on AC power
ms: Sistem menggunakan kuasa AC

en: System is running on battery power
ms: Sistem menggunakan kuasa bateri

en: Battery charged (%d%%)
ms: Bateri dicas (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ms: %d %s %d %s (%d%%) baki

en: Your battery is now fully recharged
ms: Bateri anda sekarang telah dicas sepenuhnya

en: Battery Notice
ms: Notis Bateri

en: Your battery is running low
ms: Bateri anda rendah

en: No battery present
ms: Bateri tidak ada

en: Battery status unknown
ms: Status Bateri tak diketahui

en: There was an error displaying help: %s
ms: Terdapat ralat memapar bantuan: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ms: Utiliti Bateri ini memaparkan status bateri laptop anda.

en: Battery Charge Monitor Preferences
ms: Keutamaan Monitor Cas Bateri

en: Battery Status Utility
ms: Utiliti Status Bateri

en: Battery fully re-charged
ms: Bateri dicas sepenuhnya

en: Battery power low
ms: Kuasa bateri rendah

en: Character Palette
ms: Palet Aksara

en: Charpicker Applet Factory
ms: Kilang Aplet Charpicker

en: Insert characters
ms: Selit Aksara

en: Available palettes
ms: Palet yang ada

en: insert special character %s
ms: selit aksara istimewa %s

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ms: Aplet panel Gnome untuk memilih aksara pelik yang tiada pada papan kekunci saya. Dikeluarkan dibawah Lesen Awam Umum GNU.

en: Characters shown on applet startup
ms: Aksara dipapar pada permulaan aplet

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
ms: DEPRECATED - Aksara dipapar pada permulaan aplet

en: List of available palettes
ms: Senarai palet yang ada

en: List of strings containing the available palettes
ms: Senarai rentetan yang mengandungi palet yang ada

en: _Palette:
ms: _Palet:

en: Palette entry
ms: Kemasukan palet

en: Modify a palette by adding or removing characters
ms: Ubahsuai aplet dengan menambah atau membuang aksara

en: Add Palette
ms: Tambah palet

en: Edit Palette
ms: Edit Palet

en: Palettes list
ms: Senarai Palet

en: _Palettes:
ms: _Palet:

en: Add button
ms: Tambah butang

en: Click to add a new palette
ms: Klik untuk menambah palet baru

en: Edit button
ms: Edit butang

en: Click to edit the selected palette
ms: Klik untuk mengedit palet yang dipilih

en: Delete button
ms: Padam butang

en: Click to delete the selected palette
ms: Klik untuk memadam palet yang dipilih

en: Character Palette Preferences
ms: Keutamaan Palet Aksara

en: Text
ms: Teks

en: Unknown
ms: Entah

en: Disk Mounter
ms: Pelekap Cakera

en: Drive Mount Applet Factory
ms: Kilang Aplet Pelekapan Pemacu

en: Factory for drive mount applet
ms: Kilang bagi Aplet pelekapan pemacu

en: Mount local disks and devices
ms: Melekap cakera dan peranti lokal

en: Error
ms: Rakat

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ms: Aplet untuk melekapkan dan mengenyahlekapkan isipadu blok.

en: Interval timeout to check mount point status
ms: Selang hadmasa untuk menyemak status titik lepakan

en: Time in seconds between status updates
ms: Masa dalam saat di antara kemaskini status

en: A set of eyeballs for your panel
ms: Jelingan mata untuk panel anda

en: Geyes Applet Factory
ms: Kilang Aplet Geyes

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
ms: Klon bagi  xeyes bagi Panel GNOME

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ms: Jelingan mata yang tajam ke arah tetikus

en: Directory in which the theme is located
ms: Direktori dimana letaknya tema

en: Can not launch the eyes applet.
ms: Tak dapat melancarkan aplet mata

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ms: Terdapat ralat bila memuatkan tema.

en: Geyes Preferences
ms: Keutamaan Geyes

en: Themes
ms: Tema

en: _Select a theme:
ms: _Pilih tema:

en: Arabic keymap
ms: Keymap Arab

en: Armenian
ms: Armenia

en: Belgian
ms: Belgium

en: Brazil Portuguese keymap
ms: Keymap Protugis Brazil

en: Bulgarian Cyrillic
ms: Cyrillic Bulgaria

en: Bulgarian keymap
ms: Keymap Bulgaria

en: Czech keymap
ms: Keymap Czech

en: Danish keymap
ms: Keymap Denmark

en: Dutch keymap
ms: Keymap Belanda

en: English keymap
ms: Keymap Inggeris

en: Estonian keymap
ms: Keymap Estonia

en: Finnish keymap
ms: Keymap Finn

en: French Swiss
ms: Swis Perancis

en: French Swiss keymap
ms: Keymap Perancis Swiss

en: French keymap
ms: Keymap Perancis

en: French-Canadian 105-key
ms: 105-kekunci perancis Kanada

en: GB 102-key
ms: GB 102-kekunci

en: GB 105-key
ms: GB 105-kekunci

en: Georgian Latin
ms: Georgia Latin

en: Georgian Russian layout
ms: Susunatur Rusia Gregoria

en: Georgian keymap
ms: Keymap Georgia

en: German
ms: Jerman

en: German Swiss with Euro
ms: Jerman Swiss dengan euro

en: German keymap
ms: Keymap Jerman

en: Greek keymap
ms: Keymap Greek

en: Hebrew keymap
ms: Keymap Ibrani

en: Hungarian 101-key latin 1
ms: Keymap 101-kekunci Hungari latin 1

en: Hungarian 101-key latin 2
ms: Keymap 101-kekunci Hungari latin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
ms: Keymap 105-kekunci Hungari latin 1

en: Hungarian 105-key latin 2
ms: Keymap 105-kekunci Hungari latin 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
ms: Papan kekunci AS PC/AT 101 HUngari

en: Hungarian latin1
ms: Hungari latin1

en: Icelandic keymap
ms: Keymap Icelandic

en: Italian keymap
ms: Keymap Itali

en: Japanese keymap
ms: Keymap Jepun

en: Lao keymap
ms: Keymap Lao

en: Lithuanian keymap
ms: Keymap Lithuania

en: Macedonian
ms: Makedonia

en: Mongolian alt keymap
ms: Keymap Bugaria alt

en: Mongolian keymap
ms: Keymap Mongolia

en: Mongolian phonetic keymap
ms: Keymap fonetik Mongolia

en: Plain Russian keymap
ms: Keymap plain Rusia

en: Polish deadkeys
ms: Polish deadkey

en: Portugal Deadkeys
ms: Portugis Deadkeys

en: Portuguese keymap
ms: Keymap Protugis

en: Russian Cyrillic
ms: Cyrillic Rusia

en: Russian keymap
ms: Keymap Rusia

en: Serbian keymap
ms: Keymap Serb

en: Slovak keymap
ms: Keymap Slovak

en: Slovenian
ms: Slovenia

en: Slovenian keymap
ms: Keymap Slovenia

en: Spanish keymap
ms: Keymap Sepanyol

en: Swedish keymap
ms: Keymap Swedish

en: Swiss keymap
ms: Keymap Swiss

en: Thai keymap
ms: Keymap Thai

en: Turkish "F" keyboard
ms: papan Kekunci "F" Turki

en: Turkish "Q" keyboard
ms: papan Kekunci "Q" Turki

en: Turkish keymap
ms: Keymap Turki

en: UK 105-key
ms: UK 105-kekunci

en: UK PC/AT keyboard
ms: PapanKekunci PC/AT UK

en: US 101-key keyboard
ms: Keymap AS 101-kekunci

en: US 84-key
ms: AS 84-kekunci

en: US DEC 450
ms: AS DEC 450

en: US IBM RS/6000
ms: AS IBM RS/6000

en: US International
ms: AS Antarabangsa

en: US Macintosh
ms: AS Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
ms: Papan kekunci AS PC/AT 101

en: US Silicon Graphics 101-key
ms: AS Silicon Graphics 101-kekunci

en: US Sun type5
ms: AS Sun jenis5

en: Armenian Sun keymap
ms: Keymap Sun Armenia

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
ms: Keymap Sun Turki Azerbaijan

en: Belarusian Sun keymap
ms: Keymap Sun Belarus

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
ms: Keymap Sun USB Protugis Brazil

en: Brazil Portuguese Sun keymap
ms: Keymap Sun Portugis Brazil

en: Bulgarian Sun keymap
ms: Keymap Sun Bulgaria

en: Canadian Sun keymap
ms: Keymap Sun Kanada

en: Czech Sun keymap
ms: Keymap Sun Czech

en: Danish Sun Type-4 keymap
ms: Keymap Sun Type-4 Denmark

en: Danish Sun USB keymap
ms: Keymap USB Sun Denmark

en: Danish Sun keymap
ms: Keymap Sun Denmark

en: Dutch Sun keymap
ms: Keymap Sun Belanda

en: Estonian Sun keymap
ms: Keymap Sun Estonia

en: Finnish Sun keymap
ms: Keymap Sun Finn

en: French Sun USB keymap
ms: Keymap USB Sun Perancis

en: French Sun keymap
ms: Keymap Sun Perancis

en: German Sun Type-4 keymap
ms: Keymap Type-4 Sun Jerman

en: German Sun USB keymap
ms: Keymap USB Sun Jerman

en: German Sun keymap
ms: Keymap Sun Jerman

en: Hebrew Sun keymap
ms: Keymap Sun Ibrani

en: Hungarian latin2 Sun keymap
ms: Keymap Sun Hungari Latin2

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
ms: Keymap type5 Hungari Latin2

en: Icelandic Sun keymap
ms: Keymap Sun Icelandic

en: Italian Sun Type-4 keymap
ms: Keymap Type-4 Sun Itali

en: Italian Sun USB keymap
ms: Keymap USB Sun Itali

en: Italian Sun keymap
ms: Keymap Sun Itali

en: Japanese Sun Type-4 keymap
ms: Keymap Type-4 Sun Jepun

en: Japanese Sun keymap
ms: Keymap Sun Jepun

en: Latvian Sun keymap
ms: Keymap Sun Latvia

en: Lithuanian Sun keymap
ms: Keymap Sun Lithuania

en: Macedonian Sun keymap
ms: Keymap Sun makedonia

en: Norwegian Sun keymap
ms: Keymap Sun Norwegian

en: Polish Sun keymap
ms: Keymap Sun Polish

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
ms: Keymap Type-4 Sun Portugis

en: Portuguese Sun keymap
ms: Keymap Sun Protugis

en: Romanian Sun keymap
ms: Keymap Sun Romania

en: Russian Sun keymap
ms: Keymap Sun Rusia

en: Serbian Sun standard keymap
ms: Keymap Serb Sun piawai

en: Slovak Sun keymap
ms: Keymap Sun Slovak

en: Slovenian Sun keymap
ms: Keymap Sun Slovenia

en: Spanish Sun Type-4 keymap
ms: Keymap Type-4 Sun Sepanyol

en: Spanish Sun USB keymap
ms: Keymap USB Sun Sepanyol

en: Spanish Sun keymap
ms: Keymap Sun Sepanyol

en: Swedish Sun Type-4 keymap
ms: Keymap Jenis-4 Sun Swedish

en: Swedish Sun USB keymap
ms: Keymap USB Sun Swedish

en: Swedish Sun keymap
ms: Keymap Sun Swedish

en: Swiss German Sun keymap
ms: Keymap Sun Jerman

en: Thai Sun keymap
ms: Keymap Sun Thai

en: Turkish Sun keymap
ms: Keymap Sun Turki

en: Ukrainian Sun keymap
ms: Keymap Sun Ukraine

en: Vietnamese Sun keymap
ms: Keymap Sun Vietnam

en: Pl_ugins
ms: Pl_ugin

en: _Groups
ms: _Kumpulan

en: _Open Keyboard Preferences
ms: _Buka Keutamaan Papan Kekunci

en: Keyboard Indicator
ms: Penunjuk Papan Kekunci

en: Keyboard applet factory
ms: Kilang Aplet papan kekunci

en: Keyboard Indicator (%s)
ms: Penunjuk Papan Kekunci (%s)

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
ms: Aplet penunjuk susunatur papan kekunci bagi GNOME

en: XKB initialization error
ms: Ralat penginitialisasian XKB

en: Error loading XKB configuration registry
ms: Ralat memuatkan pendaftar konfigurasi XKB

en: No description.
ms: Tiada huraian

en: Failed to init GConf: %s
ms: Gagal menginitialisasilan GCong: %s

en: Activate more plugins
ms: Aktifkan lebih plugin

en: Active _plugins:
ms: Plugin _aktif:

en: Add Plugin
ms: Tambah Plugin

en: Close the dialog
ms: Tutup dialog

en: Configure the selected plugin
ms: Konfigurasi plugin dipilih

en: Deactivate selected plugin
ms: Pasifkan plugin dipilih

en: Decrease the plugin priority
ms: Kurangkan prioriti plugin

en: Increase the plugin priority
ms: Naikkan prioriti plugin

en: Keyboard Indicator Plugins
ms: Plugin Penunjuk Papan Kekunci

en: The list of active plugins
ms: Senarai plugin aktif

en: _Available plugins:
ms: Plugin yang _ada:

en: Secondary groups
ms: Kumpulan sekunder

en: Show flags in the applet
ms: Papar bendera pada aplet.

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
ms: Papar bendera pada aplet untuk penunjuk bagi susunatur semasa

en: Get continuously updated stock quotes
ms: Dapatkan petikan pengemaskinian stok berterusan

en: Gtik Applet Factory
ms: Kilang Aplet Gtik

en: _Update
ms: _Kemaskini

en: Could not retrieve the stock data.
ms: Tak dapat menerima data stok.

en: No stock list
ms: Tiada senarai stok

en: Updating...
ms: Mengemaskini...

en: Current _stocks:
ms: Stok _semasa:

en: Stock Ticker Preferences
ms: Keutamaan Stock Ticker

en: Symbols
ms: Simbol

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: Update
ms: Kemaskini

en: Stock update fre_quency:
ms: _Kekerapan kemaskini stok:

en: minutes
ms: minit

en: Scrolling
ms: Skrol

en: _Scroll speed:
ms: Kelajuan _skrol:

en: Slow
ms: Perlahan

en: Fast
ms: Pantas

en: _Enable scroll buttons
ms: _Hidupkan butang skrol

en: Scroll _left to right
ms: Skrol ki_ri ke kanan

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Display
ms: Paparan

en: Displa_y only symbols and price
ms: Papa_r hanya simbol dan harga

en: _Width:
ms: _Lebar:

en: pixels
ms: piksel

en: Font and Colors
ms: Font dan Warna

en: Use _default theme font and colors
ms: Guna warna dan font _default bagi tema

en: Stock _raised:
ms: Stok _naik:

en: Stock _lowered:
ms: Stok _turun:

en: Stock _unchanged:
ms: Stok _tak berubah:

en: _Background:
ms: Latar_Belakang:

en: Skip forward
ms: Langkah kedepan

en: Skip backward
ms: Langkah kebelakang

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
ms: Stock Ticker
    Peroleh kemaskini petikan stok berterusan

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
ms: Aplet skrol kanan ke kiri bila kekunci ini ditetakan sebagai benar.

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Display only symbols and price
ms: Papar hanya simbol dan harga

en: Lowered color
ms: Warna diturun

en: Raised color
ms: Warna dinaik

en: Right to left scrolling
ms: Skrol kanan ke kiri

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
ms: Masa lebih pendek bermaksud stok skrol lebih laju.

en: Show arrow buttons
ms: Papar butang panah

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
ms: Papar butang panah pada sebelah paparan supaya pengguna boleh skrol maju undur.

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
ms: Warna latabelakang bagi paparan. Tiada kesan bila pengguna memilih untuk menggunakan  warna dan font tema default.

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
ms: Font digunakan untuk paparan. Tiada kesan jika pengguna memilih untuk mengguna warna dan font tema default.

en: The width in pixels of the applet.
ms: Lebar dalam piksel bagi aplet.

en: Time in milliseconds for display update
ms: Masa dalam milisaat bagi pengemaskinian paparan

en: Unchanged color
ms: Warna Tak berubah

en: Update interval
ms: Selang masa kemaskini

en: Use default theme fonts and colors
ms: Guna warna dan font default bagi tema

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
ms: Guna font dan warna tema default selain drpd yg tersendiri

en: Width of the applet
ms: Lebar aplet

en: font 2 - No Longer used
ms: font 2 - Tak lagi digunakan

en: _Details
ms: _Perincian

en: Factory for creating the weather applet.
ms: Kilang bagi mencipta Aplet cuaca

en: Gweather Applet Factory
ms: Kilang Aplet Gweather

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ms: Monitor keadaan cuaca semasa, dan ramalan

en: Weather Report
ms: Laporan Cuaca

en: GNOME Weather
ms: Cuaca GNOME

en: Details
ms: Perincian

en: City:
ms: Bandar:

en: Last update:
ms: Terakhir dikemaskini:

en: Conditions:
ms: Keadaan:

en: Sky:
ms: Langit:

en: Temperature:
ms: Suhu:

en: Feels like:
ms: Rasa seperti:

en: Dew point:
ms: Titik Dew:

en: Relative humidity:
ms: Kelembapan relatif:

en: Wind:
ms: Angin:

en: Pressure:
ms: Tekanan:

en: Visibility:
ms: Penglihatan:

en: Current Conditions
ms: Keadaan Semasa

en: Forecast Report
ms: Laporan Ramalan

en: See the ForeCast Details
ms: Lihat Perician Ramalan

en: Forecast
ms: Ramalan

en: Radar Map
ms: Peta Radar

en: _Visit Weather.com
ms: _Lawati Weather.com

en: Visit Weather.com
ms: Lawati Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
ms: Klik untuk Masuk Weather.com

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
ms: Paparan lokasi

en: Select Location from the list
ms: Pilih Lokasi drpd senarai

en: Update spin button
ms: Kemaskini butang pusing

en: Spinbutton for updating
ms: Butang pusing untuk dikemaskini

en: Address Entry
ms: Kemasukan Alamat

en: Enter the URL
ms: Masukkan URL

en: Weather Preferences
ms: Keutamaan Cuaca

en: _Automatically update every:
ms: _Automatik kemaskini setiap:

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
ms: Selsius

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "kilometers per hour"
en: km/h
ms: km/j

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
ms: bsj

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
ms: knot

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
ms: meter

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
ms: batu

en: Enable _radar map
ms: Hidupkan peta _radar

en: Use _custom address for radar map
ms: Guna alamat ter_sendiri bagi peta radar

en: A_ddress:
ms: A_lamat:

en: General
ms: Umum

en: _Select a location:
ms: _Pilih lokasi:

en: Location
ms: Lokasi

note: TRANSLATOR: Change this to the default location name, * used when you first start the Weather Applet. This is * the common localised name that corresponds to * the location code (DEFAULT_CODE) you will put on the next message * For example, for the Greek locale, we set this to "Athens", the * capita
en: DEFAULT_LOCATION
ms: Kuala Lumpur

note: TRANSLATOR: Change this to the code of your default location that * corresponds to the DEFAULT_LOCATION name you put above. This is * normally a four-letter (ICAO) code and can be found in * http://cvs.gnome.org/viewcvs/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in * NB. The web page is over 1.7MB in size
en: DEFAULT_CODE
ms: WMKK

note: TRANSLATOR: Change this to the zone of your default location that * corresponds to the DEFAULT_LOCATION and DEFAULT_CODE you put above. * Normally, US and Canada locations have zones while the rest do not. * Check * http://cvs.gnome.org/viewcvs/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in * as any zone y
en: DEFAULT_ZONE
ms: ----

note: TRANSLATOR: Change this to the radar of your default location that * corresponds to the DEFAULT_LOCATION and DEFAULT_CODE you put above. * Normally, US and Canada locations have radar names while the rest do * not. Check * http://cvs.gnome.org/viewcvs/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in * as any
en: DEFAULT_RADAR
ms: ----

note: TRANSLATOR: Change this to the coordinates of your default location * that corresponds to the DEFAULT_LOCATION and DEFAULT_CODE you put * above. Check * http://cvs.gnome.org/viewcvs/gnome-applets/gweather/Locations.xml.in * as any coordinates you put here must also be present in the * Locations.xml 
en: DEFAULT_COORDINATES
ms: 2-44N 101-42E

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for temperature measurements. Valid values are: "K" (Kelvin), "C" (Celsius) and "F" (Fahrenheit)
en: DEFAULT_TEMP_UNIT
ms: C

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for wind speed. Valid values are: "m/s" (meters per second), "km/h" (kilometers per hour), "mph" (miles per hour) and "knots"
en: DEFAULT_SPEED_UNIT
ms: km/h

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for atmospheric pressure. Valid values are: "kPa" (kiloPascals), "hPa" (hectoPascals), "mb" (millibars), "mmHg" (millimeters of mercury), "inHg" (inches of mercury) and "atm" (atmosphere)
en: DEFAULT_PRESSURE_UNIT
ms: mmHg

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for visibility distance. Valid values are: "m" (meters), "km" (kilometers) and "mi" (miles)
en: DEFAULT_DISTANCE_UNIT
ms: m

en: Variable
ms: Berubah-ubah

en: North
ms: Utara

en: North - NorthEast
ms: Utara - Timur Laut

en: Northeast
ms: Timur laut

en: East - NorthEast
ms: Timur - Timur Laut

en: East
ms: Timur

en: East - Southeast
ms: Timur - Tenggara

en: Southeast
ms: Tenggara

en: South - Southeast
ms: Selatan - Tenggara

en: South
ms: Selatan

en: South - Southwest
ms: Selatan - Barat Daya

en: Southwest
ms: Barat daya

en: West - Southwest
ms: Barat - Barat Daya

en: West
ms: Barat

en: West - Northwest
ms: Barat - Barat Laut

en: Northwest
ms: Barat laut

en: North - Northwest
ms: Utara - Barat Laut

en: Invalid
ms: Tak sah

en: Clear Sky
ms: Langit Cerah

en: Broken clouds
ms: Awan terpecah

en: Scattered clouds
ms: Awan berselerak

en: Few clouds
ms: Sedikit berawan

en: Overcast
ms: Mendung

note: TRANSLATOR: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.html NONE
en: Thunderstorm
ms: Ribut Petir

note: RAIN
en: Rain
ms: Hujan

en: Heavy rain
ms: Hujan lebat

en: Rain showers
ms: Pancuran hujan

en: Freezing rain
ms: Hujan membeku

note: SNOW
en: Snow
ms: Salji

en: Heavy snow
ms: Salji lebat

en: Snowstorm
ms: Ribut salji

en: Snow showers
ms: Pancuran salji

note: ICE_CRYSTALS
en: Ice crystals
ms: Kristal ais

note: ICE_PELLETS
en: Ice pellets
ms: Pelet ais

en: Few ice pellets
ms: Pelet ais sedikit

en: Moderate ice pellets
ms: Pelet ais sederhana

en: Heavy ice pellets
ms: Pelet ais lebat

en: Showers of ice pellets
ms: Pancutan pelet ais

note: HAIL
en: Hail
ms: Hujan batu

en: Hail showers
ms: Pancuran hujan batu

note: SMALL_HAIL
en: Small hail
ms: Hujan batu kecil

en: Small hailstorm
ms: Ribut hujan batu kecil

en: Showers of small hail
ms: Pancuran hujan batu kecil

note: PRECIPITATION
en: Unknown precipitation
ms: Mendakan tak diketahui

note: MIST
en: Mist
ms: Kabut

note: FOG
en: Fog
ms: Kabus

en: Fog in the vicinity
ms: Kabus di kawasan sekitar

en: Shallow fog
ms: Kabus tidak tebal

en: Patches of fog
ms: Kabus di sana sini

en: Partial fog
ms: Kabus tidak menyeluruh

en: Freezing fog
ms: Kabus sejuk dingin

note: SMOKE
en: Smoke
ms: Asap

note: VOLCANIC_ASH
en: Volcanic ash
ms: Abu gunung berapi

note: SAND
en: Sand
ms: Pasir

en: Blowing sand
ms: Pasir ditiup angin

en: Drifting sand
ms: Hanyutan pasir

note: HAZE
en: Haze
ms: Berjerebu

note: DUST
en: Dust
ms: Berdebu

en: Blowing dust
ms: Debu ditiup angin

en: Drifting dust
ms: Hanyutan debu

note: SQUALL
en: Squall
ms: Badai

note: SANDSTORM
en: Sandstorm
ms: Ribut pasir

en: Sandstorm in the vicinity
ms: Ribut pasir di kawasan sekitar

en: Heavy sandstorm
ms: Ribut pasir kuat

note: DUSTSTORM
en: Duststorm
ms: Ribut debu

en: Duststorm in the vicinity
ms: Ribut debu di kawasan sekitar

en: Heavy duststorm
ms: Ribut debu yang kuat

note: DUST_WHIRLS
en: Dust whirls
ms: Pusaran debu

en: Dust whirls in the vicinity
ms: Pusaran debu di kawasan sekitar

en: Unknown observation time
ms: Masa pencerapan tak diketahui

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in knots
en: %0.1f knots
ms: %0.1f knot

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in miles per hour
en: %.1f mph
ms: %.1f bsj

note: TRANSLATOR: This is the wind speed in kilometers per hour
en: %.1f km/h
ms: %.1f km/j

en: Calm
ms: Tenang

note: TRANSLATOR: This is the visibility in miles
en: %.1f miles
ms: %.1f batu

en: Retrieval failed
ms: Penerimaan gagal

en: WeatherInfo missing location
ms: WeatherInfo kehilangan lokasi

en: Failed to get METAR data.
ms: Gagal memperolehi data METAR.

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
ms: Menentukan samada aplet mengemaskini automatini statistik cuacanya atau tidak.

en: Display radar map
ms: Papar peta radar

en: Fetch a radar map on each update.
ms: Ambil peta radar pada setiap kemaskini.

en: Not used anymore
ms: Tak digunakan lagi

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
ms: Guna url tersendiri bagi peta radar.

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
ms: Sela sama, dalam saat, antara pengemaskinian automatik.

en: The unit to use for pressure.
ms: Unit untuk digunakan bagi tekanan

en: The unit to use for visibility.
ms: Unit untuk digunakan bagi penglihatan

en: The unit to use for wind speed.
ms: Unit untuk digunakan bagi kelajuan angin.

en: Update the data automatically
ms: Kemaskini data secara automatik

en: Url for the radar map
ms: Url bagi peta radar

en: Use custom url for the radar map
ms: Guna url tersendiri bagi peta radar

en: Use metric units
ms: Guna sistem unit metrik

en: Use metric units instead of english units.
ms: Guna sistem unit metrik sebalik unit inggeris.

en: weather location information.
ms: maklumat lokasi cuaca.

en: Command Line
ms: Arahan Baris

en: MiniCommander Applet Factory
ms: Kilang Aplet MiniCommander

en: No items in history
ms: Tiada item pada sejarah

note: build file select dialog
en: Start program
ms: Mula program

en: Command line
ms: Arahan baris

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
ms: Taip arahan di sini dan Gnome akan melaksanakannya untuk anda

en: Cannot get schema for %s: %s
ms: Tak dapat memperolehi skema bagi %s: %s

en: Cannot set schema for %s: %s
ms: Tak dapat menetapkan skema bagi %s: %s

en: Set default list value for %s
ms: Tetapkan nilai senarai default bagi %s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
ms: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL tidak ditetapkant, tidak memasang skema

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
ms: Mesti menetapkan pembolehubah persekitaran GCONF_CONFIG_SOURCE

en: Failed to access configuration source(s): %s
ms: Gagal mengakses sumber konfigurasi: %s

en: Error syncing config data: %s
ms: Ralat mengsinkronisasi data konfig: %s

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
ms: Senarai bagi kemasukan GConfValue yg mengandungi rentetan bagi arahan makro.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
ms: Senarai bagi kemasukan GConfValue yg mengandungi rentetan bagi corak makro.

en: Macro command list
ms: Senarai arahan makro

en: Macro pattern list
ms: Senarai corak makro

en: <b>Auto Completion</b>
ms: <b>Auto Penyempurnaan</b>

en: <b>Colors</b>
ms: <b>Warna</b>

en: <b>Size</b>
ms: <b>Saiz</b>

en: Add New Macro
ms: Tambah Makro Baru

en: Co_mmand:
ms: _Arahan:

en: Command Line Preferences
ms: Keutamaan Arahan Baris

en: Command line _background:
ms: Latar_belakang arahan baris:

en: Command line _foreground:
ms: Latar_depan arahan baris:

en: E_nable history-based auto completion
ms: _Hidupkan auto penyempurnaan berdasarkan-sejarah

en: Macros
ms: Makro

en: Pick a color
ms: Pilih satu warna

en: _Add Macro...
ms: _Tambah makro...

en: _Delete Macro
ms: Pa_dam Makro

en: _Macros:
ms: _Makro...

en: _Pattern:
ms: _Corak:

en: _Use default theme colors
ms: _Guna warna tema default

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
ms: Cuba autosempurna arahan drpd sejarah arahan yg telah dimasukkan.

en: Background color, blue component
ms: Komponen biru, warna latarbelakang

en: Background color, green component
ms: Komponen hijau, warna latarbelakang

en: Background color, red component
ms: Komponen merah, warna latarbelakang

en: Foreground color, blue component
ms: komponen biru, warna latar depan

en: Foreground color, green component
ms: komponen hijau, warna latar depan

en: Foreground color, red component
ms: komponen merah, warna latardepan

en: History list
ms: Senarai sejarah

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
ms: Senarai bagi kemasukan GConfValue yg mengandungi rentetan bagi kemasukan sejarah.

en: Perform history autocompletion
ms: Lakukan auto penyempurnaan sejarah

en: Show a frame surrounding the applet.
ms: Papar kerangka seleliling aplet.

en: Show frame
ms: Papar kerangka

en: Show handle
ms: Papar pengendali

en: The blue component of the background color.
ms: komponen biru bagi warna latarbelakang.

en: The blue component of the foreground color.
ms: komponen biru bagi warna latardepan.

en: The green component of the background color.
ms: Komponen hijau warna bagi warna latarbelakang.

en: The green component of the foreground color.
ms: komponen hijau bagi warna latardepan.

en: The red component of the background color.
ms: Komponen merah warna bagi warna latarbelakang.

en: The red component of the foreground color.
ms: komponen merah bagi warna latardepan.

en: Use the default theme colors
ms: Guna warna tema default

en: Use theme colors instead of custom ones.
ms: Guna warna tema selain drpd  tersendiri.

en: Width
ms: Lebar

en: Browser
ms: Pelayar

en: Click this button to start the browser
ms: Klik pada butang untuk memulakan Pelayar

en: History
ms: Sejarah

en: Click this button for the list of previous commands
ms: Klik pada butang untuk menyenaraikan arahan terdahulu

en: Command line has been disabled by your system administrator
ms: Baris arahan telah dimatikan oleh pentadbir sistem anda

en: Mini-Commander applet
ms: Aplet Mini-Commander

en: This applet adds a command line to the panel
ms: Aplet ini menambah arahan baris pada panel

en: You must specify a pattern
ms: Anda mesti nyatakan corak

en: You must specify a pattern and a command
ms: Anda mesti nyatakan corak atau arahan

en: You must specify a command
ms: Anda mesti nyatakan arahan

en: You may not specify duplicate patterns
ms: Anda tak boleh nyatakan corak bertindan

en: Pattern
ms: Corak

en: Command
ms: Arahan

en: Adjust the sound volume
ms: Sesuaikan volum bunyi

en: Volume Control
ms: Kawalan Volume

en: _Open Volume Control
ms: _Buka Kawalan Volume

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
ms: Saluran dikawal oleh aplet. Hanya bagi tetapan OSS

en: Saved mute state
ms: keadaan mute disimpan

en: Saved volume to restore on startup
ms: Volum disimpan untuk dipulihkan pada permulaan

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
ms: Keutamaan Kawalan Volum

en: _Properties
ms: _Ciri-ciri

en: Do you want to connect?
ms: Adakah anda ingin menyambung?

en: C_onnect
ms: S_ambung

en: _Disconnect
ms: _Putus:

en: A system load indicator
ms: Penunjuk muatan sistem

en: System Monitor
ms: Monitor Sistem

en: _Open System Monitor
ms: _Buka Monitor Sistem

en: There was an error executing '%s': %s
ms: Terdapat ralat melaksanakan '%s' : %s

en: Processor
ms: Pemproses

en: Memory
ms: Memori

en: Network
ms: Rangkaian

en: Swap Space
ms: Ruang Swap

en: Load Average
ms: Purata Muatan

en: CPU Load
ms: Muatan CPU

en: Memory Load
ms: Muatan Memori

en: Net Load
ms: Muatan Net

en: Swap Load
ms: Muatan Swap

en: Applet refresh rate in milliseconds
ms: kadar kesegaran aplet dalam milisaat

en: CPU graph background color
ms: Warna latarbelakang graf CPU

en: Enable CPU load graph
ms: Hidupkan graf muatan CPU

en: Enable load average graph
ms: Hidupkan graf purata muatan

en: Enable memory load graph
ms: Hidupkan graf muatan memori

en: Enable network load graph
ms: Hidupkan graf muatan rangkaian

en: Enable swap load graph
ms: Hidupkan graf muatan swap

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ms: bagi panel mengufuk, lebar graf dalam piksel. bagi panel menegak, ini adakah tinggi bagi graf.

en: Graph color for Ethernet network activity
ms: Warna graf bagi aktiviti rangkaian Ethernet

en: Graph color for PLIP network activity
ms: Warna graf bagi aktiviti rangkaian PLIP

en: Graph color for SLIP network activity
ms: Warna graf bagi aktiviti rangkaian SLIP

en: Graph color for buffer memory
ms: warna graf bagi memori penimbal

en: Graph color for cached memory
ms: warna graf bagi memori dicache

en: Graph color for load average
ms: Warna graf bagi purata muatan

en: Graph color for nice-related CPU activity
ms: warna graf bagi aktiviti CPU berkaitan-elok

en: Graph color for other network usage
ms: Warna graf bagi penggunaan rangkaian lain

en: Graph color for shared memory
ms: warna graf bagi memori terkongsi

en: Graph color for system-related CPU activity
ms: warna graf bagi aktiviti CPU berkaitan-sistem

en: Graph color for user-related CPU activity
ms: warna graf bagi aktiviti CPU berkaitan-pengguna

en: Graph color for user-related memory usage
ms: warna graf penggunaan memori berkaitan-pengguna

en: Graph color for user-related swap usage
ms: warna graf penggunaan swap berkaitan-pengguna

en: Graph size
ms: Saiz graf

en: Load graph background color
ms: Warna latarbelakang graf muatan

en: Memory graph background color
ms: Warna latarbelakang graf memor.

en: Network graph background color
ms: Warna graf latarbelakang rangkaian

en: Swap graph background color
ms: Warna latarbelakang graf swap

en: Monitored Resources
ms: Sumber dimonitor

en: _Processor
ms: _Pemproses

en: _Memory
ms: _Memori

en: _Network
ms: _Rangkaian

en: S_wap Space
ms: Ruang S_wap

en: _Load
ms: _Muatan

en: Options
ms: Opsyen

en: System m_onitor width:
ms: Lebar m_onitor sistem:

en: System m_onitor height:
ms: Tinggi m_onitor sistem:

en: Sys_tem monitor update interval:
ms: Kelajuan monitor sis_tem:

en: milliseconds
ms: milisaat

en: Colors
ms: Warna

en: _User
ms: _Pengguna

en: S_ystem
ms: S_istem

en: N_ice
ms: E_lok

en: I_dle
ms: L_eka

en: Sh_ared
ms: Ter_kongsi

en: _Buffers
ms: _Penimbal

en: F_ree
ms: B_ebas

en: Othe_r
ms: _Lain-lain

en: _Background
ms: Latar_Belakang

en: _Used
ms: _Digunakan

en: _Free
ms: _Bebas

en: Load
ms: Muatan

en: _Average
ms: _Purata

en: System Monitor Preferences
ms: Keutamaan Monitor Sistem

en: Panel applet for playing audio CDs
ms: Aplet panel untuk memainkan CD audio.

en: Alert you when new mail arrives
ms: Maklum saya bila mel baru tiba

en: Monitor the quality of a wireless network link
ms: Monitor kualiti pautan rangkaian tanpa wayar

en: Wireless Link Monitor
ms: Monitor Pautan Tanpa Wayar

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ms: Cipta, lihat dan urus nota lekat pada desktop

en: Sticky Notes
ms: Nota Lekat

en: Sticky Notes Applet Factory
ms: Kilang Aplet Nota Lekat

en: _Delete Notes
ms: Pa_dam Nota

en: _Lock Notes
ms: _Kunci Nota

en: _New Note
ms: Nota Ba_ru

en: <b>Behavior</b>
ms: <b>Kelakuan</b>

en: <b>Default Note Properties</b>
ms: <b>Ciri-ciri Nota Default</b>

en: <b>Properties</b>
ms: <b>Ciri-ciri</b>

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ms: Pilih warna asas untuk digunakan oleh semua nota lekat

en: Choose a color for the note
ms: Pilih warna bagi nota

en: Choose a font for the note
ms: Pilih font bagi nota

en: Choose a font to use for all sticky notes
ms: Pilih font untuk digunakan oleh semua nota lekat

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ms: Pilih jika nota adalah kelihatan pada semua ruangkerja

en: Choose if the default style is forced on all notes
ms: Pilih jika gaya default dipaksa pada semua nota

en: Close note
ms: Tutup nota

en: Force _default color and font on notes
ms: Paksa warna dan font _default pada nota

en: H_eight:
ms: _Tinggi:

en: Lock/Unlock note
ms: Kunci/Nyahkunci nota

en: Pick a color for the sticky note
ms: Pilih warna bagi nota lekat

en: Pick a default sticky note color
ms: Pilih warna default nota lekat

en: Pick a default sticky note font
ms: Pilih font default nota lekat

en: Pick a font for the sticky note
ms: Pilih font bagi nota lekat

en: Resize note
ms: Ubahsaiz Nota

en: Specify a title for the note
ms: Nyatakan tajuk bagi nota

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ms: Nyatakan tinggi default (dalam piksel) bagi nota baru

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ms: Nyatakan lebar default (dalam piksel) bagi nota baru

en: Sticky Note
ms: Nota Lekat

en: Sticky Note Properties
ms: Cici-ciri Nota Lekat

en: Sticky Notes Preferences
ms: Keutamaan Nota Lekat

en: Use co_lor from the system theme
ms: Guna wa_rna drpd tema sistem

en: Use default co_lor
ms: Guna _warna default

en: Use default fo_nt
ms: Guna fo_nt default

en: Use fo_nt from the system theme
ms: Guna fo_nt drpd tema sistem

en: _Delete All
ms: Pa_dam Semua

en: _Delete Note...
ms: Pa_dam Nota...

en: _Lock Note
ms: _Kunci Nota

en: _Put notes on all workspaces
ms: _Letak nota pada semua ruangkerja

en: _Title:
ms: _Tajuk:

en: Autosave timeout in minutes
ms: Had masa Autosimpan dalam minit

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ms: Secara defaukt, Nota lekat akan diberi tarikh semasa sebagai tajuk bila ia dicipta. Format ini digunakan; apa-apa yang boleh dihantar oleh strftime() adalah sah.

en: Date format of note's title
ms: Format tarikh bagi tajuk nota

en: Default color for new notes
ms: Warna default bagi nota baru

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ms: Warna default bagi nota lekat baru. Ini sepatutnya dalam spesifikasi heks html, sebagai contoh "#30FF50".

en: Default font for new notes
ms: Font default bagi nota baru

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
ms: Font default bagi nota lekat baru. Ini sepatutnya Nama Font Pango, sebagai contoh "Sans Italic 10"

en: Default height for new notes
ms: Tinggi default bagi nota baru

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ms: Tinggi default bagi nota lekat baru dalam piksel.

en: Default width for new notes
ms: Lebar default bagi nota baru

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ms: Lebar default bagi nota lekat baru dalam piksel.

en: Empty notes are always deleted without confirmation
ms: Nota kosong sentiasa dipadam tanpa kepastian

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
ms: Setiap kali bilangan minit dinyatakan berlalu, nota lekat akandisimpan automatik.

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ms: Jika opsyen ini dimatikan, warna tersendiri akan digunakan sebagai warna default bagi semua nota lekat.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ms: Jika opsyen ini dimatikan, font tersendiri akan digunakan sebagai font default bagi semua nota lekat.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ms: Jika opsyen ini dihidupkan, warna dan font tersendiri yang diberikan kepada individu nota akan diabaikan.

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ms: Nyatakan samada nota lekat akan dikunci (tak boleh edit) atau tidak.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ms: Nyatakan samada nota lekat adalah kelihatan pada SEMUA ruangkerja pada desktop atau tidak.

en: Sticky notes' locked state
ms: Keadaan penguncian nota lekat

en: Sticky notes' workspace stickyness
ms: Kelekatan Ruangkerja nota lekat

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ms: Samada untuk bertanyakan kepastian bila memadam nota

en: Whether to force the default color and font on all notes
ms: Samada untuk memaksa warna dan font default pada semua nota

en: Whether to use the default system color
ms: Samada menggunaakan warna tema default

en: Whether to use the default system font
ms: Samada menggunaakan font sistem default

en: Netspeed Applet
ms: Aplet Netspeed

en: Netspeed Applet Factory
ms: Kilang Aplet Netspeed

en: %s :%s
    in: %s out: %s
ms: %s :%s
    masuk: %s keluart: %s

en: has no ip
ms: tidak mempunyai IP

en: %s: %s
    sum: %s
ms: %s: %s
    jumlah: %s

note: Feel free to put your names here translators :-)
en: TRANSLATORS
ms: Hasbullah Bin Pit <sebol@ikhlas.com>, Merlimau.

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
ms: Aplet kecil yang memaparkan maklumat trafik pada peranti rangkaian tertentu

en: Device Details for %s
ms: Perincian Peranti bagi %s

en: Internet Address:
ms: Alamat Internet:

en: Hardware Address:
ms: Alamat Perkakasan:

en: P-t-P Address:
ms: Alamat P-t-P:

en: Bytes in:
ms: Byte masuk:

en: Bytes out:
ms: Byte keluar:

en: none
ms: tiada
