gnome-applets - en to nb translation catalogue (689 entries)

en: _Keyboard Accessibility Preferences
nb: Bru_kervalg for tilgjengelighet for tastatur

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About
nb: _Om

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
nb: Viser status for funksjoner for tilgjengelighet slik som sammenkoblede endringstaster

en: There was an error launching the help viewer: %s
nb: Det oppsto en feil under start av visningsprogram for hjelp: %s

en: Open the universal access preferences dialog
nb: Åpne brukervalg for tilgjengelighet

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
nb: Det oppsto en feil under oppstart av brukervalg for tastatur: %s

en: AccessX Status
nb: Status for tilgjengelighet

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
nb: Viser tastaturstatus når tilgjengelighetsfunksjoner er i bruk.

en: XKB Extension is not enabled
nb: XKB-tillegg er ikke aktivert

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Keyboard Accessibility Status
nb: Status for tilgjengelighet for tastaturet

en: Displays current state of keyboard accessibility features
nb: Viser nåværende tilstand for funksjoner for tilgjengelighet for tastatur

en: AccessX Status Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for AccessX-status

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for tilgjengelighet for tastatur

en: Shows the status of keyboard accessibility features
nb: Viser status for tilgjengelighetsfunksjoner for tastaturet

en: System is running on AC power
nb: Systemet kjører på nettstrøm

en: System is running on battery power
nb: Systemet kjører på batteristrøm

en: Battery charged (%d%%)
nb: Batteriet er oppladet (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
nb: Ukjent tid gjenstår (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
nb: Ukjent tid før batteriet er oppladet (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
nb[0]: %d minutt (%d%%) gjenstår
nb[1]: %d minutter (%d%%) gjenstår

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
nb[0]: %d minutt før batteriet er oppladet (%d%%)
nb[1]: %d minutter før batteriet er oppladet (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
nb[0]: %d time (%d%%) gjenstår
nb[1]: %d timer (%d%%) gjenstår

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
nb[0]: %d time før batteriet er oppladet (%d%%)
nb[1]: %d timer før batteriet er oppladet (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
nb: %d %s %d %s (%d%%) gjenstår

en: hour | hours
nb[0]: time
nb[1]: timer

en: minute | minutes
nb[0]: minutt
nb[1]: minutter

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
nb: %d %s %d %s før batteriet er oppladet (%d%%)

en: Battery Monitor
nb: Overvåking av batteri

en: Your battery is now fully recharged
nb: Batteriet er nå fullt oppladet

en: Battery Notice
nb: Melding om batteri

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
nb: %d%% av total batterikapasitet gjenstår.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
nb[0]: Du har %d minutt batteristrøm igjen (%d%% av total kapasitet).
nb[1]: Du har %d minutter batteristrøm igjen (%d%% av total kapasitet).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
nb: Du kan gjøre følgende for ikke å miste data:
    - koble datamaskinen til ekstern strøm, eller
    - lagre åpne dokumenter og slå av datamaskinen.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
nb: Du kan gjøre følgende for ikke å miste data:
    - sett din bærbare datamaskin i hvilemodus
    - koble datamaskinen til ekstern strøm, eller
    - lagre åpne dokumenter og slå av datamaskinen.

en: Your battery is running low
nb: Batteriet er i ferd med å lades ut

en: No battery present
nb: Batteri er ikke tilstede

en: Battery status unknown
nb: Ukjent batteristatus

en: N/A
nb: I/T

en: There was an error displaying help: %s
nb: Det oppsto en feil under visning av hjelp : %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
nb: Dette verktøyet viser status for batteriet på din bærbare PC.

note: true
en: upower backend enabled.
nb: upower-motor aktivert.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
nb: Eldre (før HAL) motor aktivert.

en: Battery Charge Monitor
nb: Overvåking av batterilading

en: Monitor a laptop's remaining power
nb: Overvåk gjenværende strøm på en bærbar

en: _Preferences
nb: _Brukervalg

en: Battery Charge Monitor Preferences
nb: Brukervalg for overvåking av batterilading

en: Appearance
nb: Utseende

en: _Compact view
nb: _Kompakt visning

en: (shows single image for status and charge)
nb: (viser et enkelt bilde for status og lading)

en: _Expanded view
nb: _Utvidet visning

en: (two images: one for status, one for charge)
nb: (to bilder: ett for status og ett for lading)

en: _Show time/percentage:
nb: Vi_s tid/prosent:

en: Show _time remaining
nb: Vis gjenværende _tid

en: Show _percentage remaining
nb: Vis gjenværende _prosent

en: Notifications
nb: Varsling

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence
en: _Warn when battery charge drops to:
nb: Ad_var når batterinivået gåe under:

en: _Notify when battery is fully recharged
nb: _Varsle når batteriet er fullt oppladet

en: Battstat Factory
nb: Battstat-factory

en: Red value level
nb: Verdinivå for rød

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
nb: Batterinivå hvor batteriet vises som rødt. Dette er også verdien som utløser visning av varsel for lavt batterinivå.

en: Warn on low time rather than low percentage
nb: Advar ved kort gjenstående tid i stedet for prosent

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
nb: Bruk verdien som er definert i red-value som tid før advarsel vises i stedet for prosent.

en: Low Battery Notification
nb: Varsling ved nær utladet batteri

en: Notify user when the battery is low.
nb: Gi beskjed til brukeren når strømstyrken er lav

en: Full Battery Notification
nb: Varsling ved fullt batteri

en: Notify user when the battery is full.
nb: Gi brukeren beskjed når batteriet er fullt oppladet

en: Beep for warnings
nb: Pip for advarsler

en: Beep when displaying a warning.
nb: Pip når en advarsel vises

en: Drain from top
nb: Tøm fra toppen

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
nb: Vis batterimåler som tømmes fra toppen av batteriet. Kun implementert for den tradisjonelle batterivisningen.

en: Upright (small) battery
nb: Stående (lite) batteri

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
nb: Vis et mindre, stående batteri på panelet

en: Show the horizontal battery
nb: Vis batteriet horisontalt

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
nb: Vis det vanlige horisontale batteriet på panelet

en: Show the time/percent label
nb: Vis etikett for tid/prosent

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
nb: 0 for ingen etikett, 1 for prosent og 2 for gjenværende tid

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
nb: Prosent

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
nb: Minutter gjenstår

en: Battery Status Utility
nb: Verktøy for batteristatus

en: Battery power low
nb: Lav strømstyrke

en: Battery fully re-charged
nb: Batteriet er fullt oppladet

en: Brightness Applet
nb: Panelprogram for lysstyrke

en: Adjusts laptop panel brightness.
nb: Justerer lysstyrke på skjermen på en bærbar datamaskin.

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
nb: Kan ikke koble til gnome-settings-daemon

en: Cannot get laptop panel brightness
nb: Kan ikke hente lysstyrke for skjermen på den bærbare datamaskinen

en: LCD brightness : %d%%
nb: LCD-lyststyrke: %d%%

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
nb: Lisensiert under GNU General Public License versjon 2

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
nb: Opphavsrett © 2006 Benjamin Canou

en: Adjusts Laptop panel brightness
nb: Justerer lysstyrke på skjerm på bærbare datamaskiner

en: Available palettes
nb: Tilgjengelige paletter

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
nb: Sett inn «%s»

en: Insert special character
nb: Sett inn spesialtegn

en: insert special character %s
nb: sett inn spesialtegn %s

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
nb: Gnome Panel applet for å velge rare tegn som ikke er på mitt tastatur. Utgitt under GNU General Puclic License.

en: Character Palette
nb: Tegnpalett

en: Insert characters
nb: Sett inn tegn

en: Charpicker Applet Factory
nb: Factory for tegnvelger

en: Characters shown on applet startup
nb: Tegn som vises ved oppstart

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
nb: Strengen som brukeren valgte når programmet ble brukt sist. Denne strengen vil vises når brukeren starter programmet.

en: List of available palettes
nb: Liste med tilgjengelige paletter

en: List of strings containing the available palettes.
nb: Liste med strenger som inneholder de tilgjengelige paletttene

en: _Cancel
nb: A_vbryt

en: _Palette:
nb: _Palett:

en: Palette entry
nb: Palettoppføring

en: Modify a palette by adding or removing characters
nb: Endre en palett ved å legge til eller fjerne tegn

en: Add Palette
nb: Legg til palett

en: Edit Palette
nb: Rediger palett

en: Palettes list
nb: Liste med paletter

en: _Palettes:
nb: _Paletter:

en: _Add
nb: _Legg til

en: Add button
nb: Legg til knapp

en: Click to add a new palette
nb: Klikk for å legge til en ny palett

en: _Edit
nb: R_ediger

en: Edit button
nb: Rediger knapp

en: Click to edit the selected palette
nb: Klikk for å redigere valgt palett

en: _Delete
nb: _Slett

en: Delete button
nb: Slett knapp

en: Click to delete the selected palette
nb: Klikk for å slette valgt palett

en: Character Palette Preferences
nb: Brukervalg for tegnpalett

en: _Close
nb: _Lukk

en: Shows the output of a command
nb: Viser utskrift fra en kommando

en: Command Applet Preferences
nb: Brukervalg for kommandolinje

en: Command:
nb: Kommando:

en: Interval (seconds):
nb: Intervall (sekunder):

en: Maximum width (chars):
nb: Maksimal bredde (tegn):

en: Show icon
nb: Vis ikon

en: Command Applet
nb: Kommandolinje

en: Command Factory
nb: Fabrikk for kommandolinje

en: Command
nb: Kommando

en: Command to execute
nb: Kommando som skal kjøres

en: Command/script to execute to get the output
nb: Kommando/skript som skal kjøres for å få utdata

en: Interval for the command
nb: Intervall for kommandoen

en: Interval to execute the command (in seconds)
nb: Intervall kommandoen skal kjøres med (i sekunder)

en: Width of output
nb: Bredde på utdata

en: Number of characters to display
nb: Antall tegn som skal vises

en: If applet icon is shown or not
nb: Hvorvidt ikonet for panelprogrammet skal vises eller ikke

en: CPU Frequency Monitor Preferences
nb: Brukervalg for overvåking av CPU-frekvens

en: Monitor Settings
nb: Innstillinger for overvåking

en: _Monitored CPU:
nb: _Overvåket CPU:

en: Display Settings
nb: Visningsinnstillinger

en: _Appearance:
nb: _Utseende:

en: Show CPU frequency as _frequency
nb: Vis CPU-frekvens som _frekvens

en: Show frequency _units
nb: Vis frekvens_enheter

en: Show CPU frequency as _percentage
nb: Vis CPU-frekvens som _prosent

en: CPU Frequency Scaling Monitor
nb: Overvåking av CPU-frekvens

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
nb: Overvåk skalering av CPU-frekvens

en: CPU to Monitor
nb: CPU som skal overvåkes

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
nb: Sett CPU som skall overvåkes. Du trenger ikke å endre dette hvis du bare har en CPU.

en: Mode to show cpu usage
nb: Modus for visning av cpu-bruk

en: A 'graphic' value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 'text' to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 'both' to show the applet in graphic and text mode.
nb: Bruk verdien "graphic" for å vise panelprogrammet i grafisk modus (kun bilde), "text" for å vise programmet i tekstmodus (ikke vis bildet) og "both" for å vise både grafikk og tekst.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
nb: Type tekst som skal vises (hvis tekst er aktivert).

en: A 'frequency' value means to show cpu frequency, 'frequency-unit' to show frequency and units, and 'percentage' to show percentage instead of frequency.
nb: Bruk verdien "frequency" for å vise cpu-frekvens, med "frequency-unit" vises frekvens og enheter og "percentage" brukes for å vise prosent i stedet for frekvens.

en: Could not open help document
nb: Kunne ikke åpne hjelpdokument

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
nb: Dette verktøyet viser status for frekvensskalering for CPU.

en: This utility shows the current CPU Frequency
nb: Dette verktøyet viser nåværende CPU-frekvens

en: Frequency Scaling Unsupported
nb: Skalering av CPU-frekvens er ikke støttet

note: If there is no cpufreq support it shows only the cpu frequency, * I think is better than do nothing. I have to notify it to the user, because * he could think that cpufreq is supported but it doesn't work succesfully
en: CPU frequency scaling unsupported
nb: Skalering av CPU-frekvens er ikke støttet

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
nb: Du vil ikke kunne endre frekvensen for din maskin. Maskinen kan enten være feilkonfigurert eller mangle støtte for skalering av CPU-frekvens.

en: Graphic
nb: Grafikk

en: Text
nb: Tekst

en: Graphic and Text
nb: Grafikk og tekst

en: Change CPU Frequency scaling
nb: Overvåk skalering av CPU-frekvens

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
nb: Rettigheter kreves for å overvåke skalering av CPU-frekvens.

en: (mounted)
nb: (montert)

en: (not mounted)
nb: (ikke montert)

en: Cannot start Nautilus File Manager
nb: Kan ikke starte Nautilus filhåndterer

en: Could not find Nautilus
nb: Fant ikke Nautilus

en: _Play DVD
nb: S_pill av DVD

en: _Play CD
nb: S_pill av CD

en: _Open %s
nb: _Åpne %s

en: Un_mount %s
nb: A_vmonter %s

en: _Mount %s
nb: _Monter %s

en: _Eject %s
nb: _Løs ut %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
nb: Applet for montering og avmontering av blokkvolumer.

en: Disk Mounter
nb: Diskmontering

en: Drive Mount Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for diskmontering

en: Factory for drive mount applet
nb: Fabrikk for panelprogram for diskmontering

en: Mount local disks and devices
nb: Monter lokale disker og enheter

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
nb: Et tullete sett med øyne for GNOME panelet. De følger etter pekeren.

en: Eyes
nb: Øyne

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
nb: Øynene følger muspekeren

en: Geyes Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogrammet geyes

en: A set of eyeballs for your panel
nb: Et sett øyne for ditt panel

en: Directory in which the theme is located
nb: Katalog hvor tema er lokalisert

en: Can not launch the eyes applet.
nb: Kan ikke starte panelprogrammet geyes.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
nb: Det oppsto en kritisk feil under lasting av tema.

en: Geyes Preferences
nb: Brukervalg for Geyes

en: Themes
nb: Tema

en: _Select a theme:
nb: _Velg et tema:

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
nb: © 1999-2004 by S. Papadimitriou og andre

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
nb: Panelprogram for overvåking av lokal værtilstand.

en: Weather Report
nb: Værmelding

en: GNOME Weather
nb: GNOME Værmelding

en: Weather Forecast
nb: Værmelding

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
nb: By: %s
    Himmel: %s
    Temperatur: %s

en: Updating...
nb: Oppdaterer …

en: _Details
nb: _Detaljer

en: _Update
nb: _Oppdater

en: Details
nb: Detaljer

en: City:
nb: By:

en: Last update:
nb: Siste oppdatering:

en: Conditions:
nb: Forhold:

en: Sky:
nb: Himmel:

en: Temperature:
nb: Temperatur:

en: Feels like:
nb: Føles som:

en: Dew point:
nb: Tåkepunkt:

en: Relative humidity:
nb: Relativ luftfuktighet:

en: Wind:
nb: Vind:

en: Pressure:
nb: Trykk:

en: Visibility:
nb: Sikt:

en: Sunrise:
nb: Soloppgang:

en: Sunset:
nb: Solnedgang:

en: Current Conditions
nb: Nåværende forhold

en: Forecast Report
nb: Værmelding

en: See the ForeCast Details
nb: Se detaljer fra værmelding

en: Forecast
nb: Værmelding

en: Radar Map
nb: Radarkart

note: XXX: weather.com? is this an advert?
en: _Visit Weather.com
nb: _Besøk Weather.com

en: Visit Weather.com
nb: Besøk Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
nb: Klikk for å gå til Weather.com

en: Forecast not currently available for this location.
nb: Værmelding er ikke tilgjengelig for dette stedet.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
nb: Vis sted

en: Select Location from the list
nb: Velg stedet fra listen

en: Update spin button
nb: Oppdater «spin»-knapp

en: Spinbutton for updating
nb: «Spinbutton» for oppdatering

en: Address Entry
nb: Adresseoppføring

en: Enter the URL
nb: Skriv inn URL

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
nb: Kunne ikke laste XML-database over steder. Vennligst rapporter dette som en feil.

en: Weather Preferences
nb: Brukervalg for værmelding

en: _Automatically update every:
nb: _Automatisk oppdatering hver(t):

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
nb: _Temperaturenhet:

note: Default means device with default route set
en: Default
nb: Forvalgt

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
nb: Enhet for _vindhastighet:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "kilometers per hour"
en: km/h
nb: km/t

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
nb: knop

en: Beaufort scale
nb: Beaufort-skala

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
nb: Enhet for _trykk:

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
nb: En_het for sikt:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
nb: meter

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
nb: engelske mil

en: Enable _radar map
nb: Aktiver _radarkart

en: Use _custom address for radar map
nb: Bruk _egendefinert adresse for radarkart

en: A_ddress:
nb: A_dresse:

en: Update
nb: Oppdater

en: minutes
nb: minutter

en: Display
nb: Vis

en: General
nb: Generelt

en: _Select a location:
nb: _Velg et sted:

en: _Find:
nb: _Finn:

en: Find _Next
nb: Finn _neste

en: Location
nb: Sted

en: Gweather Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for værmelding

en: Factory for creating the weather applet.
nb: Fabrikk for oppretting av panelprogram for værmelding.

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
nb: Overvåk værtilstand og få værmeldinger

en: Update the data automatically
nb: Oppdater data automatisk

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
nb: Bestemmer om panelprogrammet automatisk oppdaterer værstatistikken eller ikke.

en: Update interval
nb: Oppdateringsintervall

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
nb: Tid i sekunder mellom automatiske oppdateringer.

en: Display radar map
nb: Vis radarkart

en: Fetch a radar map on each update.
nb: Hent et radarkart ved hver oppdatering.

en: Show notification
nb: Vis varsling

en: Show notifications for critical weather conditions
nb: Vis varsling for kritiske værtilstander

en: Show detailed forecast
nb: Vis detaljert værmelding

en: If true, additional details about weather will be downloaded and shown.
nb: Flere detaljer om vær vil bli lastet ned og vist hvis denne settes til «true».

en: Inhibit Applet
nb: Panelprogram for hindring

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
nb: Lar bruker hindre automatisk strømsparing.

en: Cannot connect to gnome-session
nb: Kan ikke koble til gnome-session

en: Automatic sleep inhibited
nb: Automatisk hvilemodus hindret

en: Automatic sleep enabled
nb: Automatisk hvilemodus slått på

en: Manual inhibit
nb: Manuell hindring

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
nb: Opphavsrett © 2006-2007 Richard Hughes

en: Allows user to inhibit automatic power saving
nb: Lar bruker hindre automatisk strømsparing

en: Financial Chart
nb: Finans

en: _Ticker symbol:
nb: _Aksjesymbol:

en: Auto _refresh
nb: Oppdate_r automatisk

en: Today
nb: I dag

en: 5 Days
nb: 5 dager

en: 3 Months
nb: 3 måneder

en: 6 Months
nb: 6 måneder

en: 1 Year
nb: 1 år

en: 5 Years
nb: 5 år

en: Maximum
nb: Maksimum

en: _Graph style:
nb: Stil for _graf:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide11.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average
en: Moving average:
nb: Bevegelig gjennomsnitt:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide12.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average#Exponential_moving_average
en: Exponential moving average:
nb: Eksponensielt bevegelig gjennomsnitt:

note: see http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis#Overlays
en: Overlays:
nb: Overlegg:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide10.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_indicator#Charting_terms_and_indicators
en: Indicators:
nb: Indikatorer:

en: Line
nb: Linje

en: Bar
nb: Søyle

en: Candle
nb: Lys

en: Scale:
nb: Skala:

en: Linear
nb: Lineær

en: Logarithmic
nb: Logaritmisk

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide20.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Volumes
nb: Volum

en: _Options
nb: _Alternativer

en: Downloading chart from <b>Yahoo!</b>
nb: Laster ned graf fra <b>Yahoo!</b>

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: Help
nb: Hjelp

en: About
nb: Om

en: Invest Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogrammet invest

en: Factory for creating the invest applet.
nb: Fabrikk for oppretting av panelprogram for investeringer.

en: Invest
nb: Invester

en: Track your invested money.
nb: Følg med på dine investeringer.

en: Invest Preferences
nb: Brukervalg for Invest

en: label
nb: etikett

en: Stocks
nb: Aksjer

note: Instead of adding a single stock to the list of stocks, the
en: Add Group
nb: Legg til gruppe

note: An index value (for instance the NASDAQ Composite) is based on a number of stocks. This option allows to also show the quotes of the stocks an index is based on.
en: Show stocks of index values
nb: Vis aksjer med indeksverdier

en: An index value, for instance the <i>NASDAQ Composite</i> (^IXIC), is based on a number of stocks. This option allows to also show the quotes of the <i><b>stocks</b></i> an index is based on.
nb: En indeksverdi, for eksempel <i>NASDAQ Composite</i> (^IXIC), er basert på et antall aksjer. Dette alternativet tillatter å vise kursen for <i><b>aksjene</b></i> em indeks er basert på.

en: Hide charts in quotes list
nb: Skjul grafer i aksjelisten

en: A small chart image is shown next to each quote. The retrieval of each chart image causes network traffic. Hiding charts reduces the network bandwidth demand significantly.
nb: En liten graf vises ved siden av hver kurs. Henting av bilde for graf forårsaker nettverkstrafikk. Hvis du skjuler grafene reduserer dette behovet for nettverksbåndbredde betraktelig.

en: <i><small><b>Source:</b> <a href="http://finance.yahoo.com/">Yahoo! Finance</a> (at least 15 minutes delayed)</small></i>
nb: <i><small><b>Kilde:</b> <a href="http://finance.yahoo.com/">Yahoo! finans</a> (minst 15 minutters pause)</small></i>

en: Currency
nb: Valuta

en: Type the target currency to which all stock quotes will be converted to.
nb: Skriv inn målvaluta som alle aksjekurser skal konverteres til.

note: a) We aren't configured yet
en: <b>You have not entered any stock information yet</b>
nb: <b>Du har ikke oppgitt aksjeinformasjon ennå</b>

en: <b>No stock quotes are currently available</b>
nb: <b>Ingen aksjer er tilgjengelig for øyeblikket</b>

en: The server could not be contacted. The computer is either offline or the servers are down. Try again later.
nb: Kunne ikke kontakte tjeneren. Datamaskinen er ikke tilkoblet eller tjenerene er nede. Prøv igjen senere.

en: Financial Chart - %s
nb: Finansiell graf - %s

en: Opening Chart
nb: Åpner graf

en: Chart downloaded
nb: Graf lastet ned

en: Chart could not be downloaded
nb: Kunne ikke laste ned graf

en: Label
nb: Etikett

en: Amount
nb: Beløp

en: Price
nb: Pris

en: Commission
nb: Kommisjon

en: Currency Rate
nb: Valutarate

en: Stock Group
nb: Aksjegruppe

note: translators: Asks the user to confirm deletion of a group of stocks
en: Delete entire stock group?
nb: Slett hele aksjegruppen?

note: translators: stocks can be grouped together into a "stock group". The user wants to delete a group, but the group still contains stocks. By deleting the group, also all stocks will be removed from configuration
en: This removes all stocks contained in this stock group!
    Do you really want to remove this stock group?
nb: Dette fjerner alle aksjer som finnes i denne aksjegruppen!
    Vil du virkelig fjerne denne aksjegruppen?

en: Invest could not connect to Yahoo! Finance
nb: Invest kunne ikke koble til Yahoo! Finance

note: Translators: This is share-market jargon. It is the average percentage change of all stock prices. The %s gets replaced with the string value of the change (localized), including the percent sign.
en: Average change: %s
nb: Gjennomsnittlig endring: %s

note: Translators: This is share-market jargon. It refers to the total difference between the current price and purchase price for all the shares put together for a particular currency. i.e. How much money would be earned if they were sold right now. The first string is the change value, the second the cu
en: Positions balance: %s %s (%s)
nb: Total balanse: %s %s (%s)

en: Updated at %s
nb: Oppdatert %s

note: model: SYMBOL, LABEL, TICKER_ONLY, BALANCE, BALANCE_PCT, VALUE, VARIATION_PCT, PB Translators: these words all refer to a stock. Last is short for "last price". Gain is referring to the gain since the stock was purchased.
en: Ticker
nb: Aksjeinformasjon

en: Last
nb: Siste

en: Change %
nb: Endring i %

en: Chart
nb: Plott

en: Gain
nb: Gevinst

en: Gain %
nb: Gevinst i %

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
nb: Dette panelprogrammet for GNOME legger til en kommandolinje på panelet. Det støtter kommandofullføring, kommandohistorikk og redigerbare makroer.

en: No items in history
nb: Ingen oppføringer i historikken

en: Command line
nb: Kommandolinje

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
nb: Skriv inn en kommando her og GNOME vil kjøre den for deg

en: Browser
nb: Leser

en: Click this button to start the browser
nb: Klikk på denne knappen for å se «bla gjennom»-dialogen

en: History
nb: Historikk

en: Click this button for the list of previous commands
nb: Klikk på denne knappen for å se listen over tidligere utførte kommandoer

en: Command line has been disabled by your system administrator
nb: Kommandolinjen er deaktivert av systemadministrator

en: Command Line
nb: Kommandolinje

en: Mini-Commander applet
nb: Panelprogrammet Mini-Commander

en: This applet adds a command line to the panel
nb: Dette panelprogrammet gir deg en kommandolinje på panelet

en: Command Line Preferences
nb: Brukervalg for kommandolinje

en: Auto Completion
nb: Automatisk fullføring

en: E_nable history-based auto completion
nb: _Aktiver historikkbasert autofullføring

en: Size
nb: Størrelse

en: _Width:
nb: _Bredde:

en: pixels
nb: piksler

en: Colors
nb: Farger

en: _Use default theme colors
nb: Br_uk farger fra forvalgt tema

en: Command line _foreground:
nb: _Forgrunn for kommandolinje:

en: Command line _background:
nb: _Bakgrunn for kommandolinje:

en: Pick a color
nb: Velg en farge

en: _Macros:
nb: _Makroer:

en: _Add Macro...
nb: _Legg til makro …

en: _Delete Macro
nb: _Slett makro

en: Macros
nb: Makroer

en: Add New Macro
nb: Legg til ny makro

en: _Pattern:
nb: Mø_nster:

en: Co_mmand:
nb: Ko_mmando:

en: MiniCommander Applet Factory
nb: Factory for mini-kommander-applet

en: Mini-Commander
nb: Mini-kommander

en: Macro pattern list
nb: Liste over makromønstre

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
nb: Liste over oppføringer som inneholder strenger for makromønstre.

en: Macro command list
nb: Liste over makrokommandoer

en: List of entries containing strings for the macro commands.
nb: Liste over oppføringer som inneholder strenger for makrokommandoer.

en: Show handle
nb: Vis håndtak

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
nb: Vis et håndtak slik at programmet kan løsrives fra panelet.

en: Show frame
nb: Vis ramme

en: Show a frame surrounding the applet.
nb: Vis en ramme rundt panelprogrammet.

en: Perform history autocompletion
nb:  Aktiver historikkbasert autofullføring

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
nb: Forsøk å fullføre kommando automatisk fra kommandohistorikken.

en: Width
nb: Bredde

en: Width of the applet
nb: Programmets bredde

en: Use the default theme colors
nb: Bruk farger fra forvalgt tema

en: Use theme colors instead of custom ones.
nb: Bruk farger fra tema i stedet for egendefinerte.

en: Foreground color
nb: Forgrunnsfarge

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: History list
nb: Historikk

en: List of entries containing strings for history entries.
nb: Liste med oppføringer som inneholder strenger for oppføringer i historikken.

en: You must specify a pattern
nb: Du må spesifisere et mønster

en: You must specify a pattern and a command
nb: Du må spesifisere et mønster og en kommando

en: You must specify a command
nb: Du må spesifisere en kommando

en: You may not specify duplicate patterns
nb: Du kan ikke spesifisere samme mønster flere ganger

en: Pattern
nb: Mønster

en: Modem Monitor
nb: Modemovervåking

en: Connection active, but could not get connection time
nb: Tilkobling aktiv, men kunne ikke finne tid for tilkobling

en: Time connected: %.1d:%.2d
nb: Tid tilkoblet: %.1d:%.2d

en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

en: To connect to your Internet service provider, you need administrator privileges
nb: Du må ha administratorrettigheter for å koble til din internettleverandør

en: To disconnect from your Internet service provider, you need administrator privileges
nb: Du må ha administratorrettigheter for å koble fra din internettleverandør

en: The entered password is invalid
nb: Oppgitt passord er ugyldig

en: Check that you have typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
nb: Sjekk at du har skrevet det riktig og at du ikke har aktivert «caps lock»-tasten

en: Do you want to connect?
nb: Vil du koble til?

en: Do you want to disconnect?
nb: Vil du koble fra?

en: C_onnect
nb: K_oble til

en: _Disconnect
nb: _Koble fra

en: Could not launch network configuration tool
nb: Kunne ikke starte verktøy for konfigurasjon av nettverk

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
nb: Sjekk at det er installert på riktig sted og at det har riktige rettigheter

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
nb: Panelprogram for å aktivere og overvåke oppringte nettverksforbindelser.

en: _Activate
nb: _Aktiver

en: _Deactivate
nb: _Deaktiver

en: _Properties
nb: _Egenskaper

en: Enter password
nb: Oppgi passord

en: Root password required
nb: Passord for root kreves

en: Password:
nb: Passord:

en: Connecting with Internet Service Provider
nb: Kobler til tjenestetilbyder for internett

en: Activate and monitor a dial-up network connection
nb: Aktiver og overvåk oppringte nettverksforbindelser

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
nb: Systemmonitor som kan vise grafer for bruk av CPU, RAM og bruk av swap i tillegg til nettverkstrafikk.

en: Start system-monitor
nb: Start systemmonitor

en: There was an error executing '%s': %s
nb: Det oppsto en feil under kjøring av «%s» : %s

en: Processor
nb: Prosessor

en: Memory
nb: Minne

en: Network
nb: Nettverk

en: Swap Space
nb: Swap-område

en: Load Average
nb: Snittbelastning

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
nb: %s:
    %u%% i bruk av programmer
    %u%% av dette er buffer

en: The system load average is %0.02f
nb: Systemets snittbelastning er %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
nb: %s:
    Mottar %s
    Sender %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
nb[0]: %s:
    %u%% i bruk
nb[1]: %s:
    %u%% i bruk

en: CPU Load
nb: Prosessorlast

en: Memory Load
nb: Minnelast

en: Net Load
nb: Nettbelastning

en: Swap Load
nb: Belastning på swap

en: Disk Load
nb: Diskbelastning

en: System Monitor
nb: Systemmonitor

en: _Open System Monitor
nb: _Åpne systemmonitor

en: A system load indicator
nb: Viser belastning på systemet

en: Enable CPU load graph
nb: Aktiver plott av CPU-belastning

en: Enable memory load graph
nb: Aktiver plott av minnebelastning

en: Enable network load graph
nb: Aktiver plott av nettverksbelastning

en: Enable swap load graph
nb: Aktiver plott av swapbelastning

en: Enable load average graph
nb: Aktiver plott av snittbelastning

en: Enable disk load graph
nb: Aktiver plott av diskbelastning

en: Applet refresh rate in milliseconds
nb: Oppdateringsintervall i millisekunder

en: Graph size
nb: Størrelse på graf

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
nb: Bredden av grafene i piksler for horisontale paneler. For vertikale paneler er dette høyden på grafene.

en: Graph color for user-related CPU activity
nb: Farge på graf for brukerrelatert CPU-aktivitet

en: Graph color for system-related CPU activity
nb: Farge på graf for systemrelatert CPU-aktivitet

en: Graph color for nice-related CPU activity
nb: Farge på graf for nice-relatert CPU-aktivitet

en: Graph color for iowait-related CPU activity
nb: Farge på graf for iowait-relatert CPU-aktivitet

en: CPU graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for CPU-plott

en: Graph color for user-related memory usage
nb: Farge på graf for brukerrelatert minnebruk

en: Graph color for shared memory
nb: Farge på graf for delt minne

en: Graph color for buffer memory
nb: Farge på graf for bufferminne

en: Graph color for cached memory
nb: Farge på graf for cache-minne

en: Memory graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for minnegraf

en: Graph color for input network activity
nb: Farge på graf for innkommende nettverksaktivitet

en: Graph color for output network activity
nb: Farge på graf for utgående nettverksaktivitet

en: Graph color for loopback network usage
nb: Farge på graf for loopback nettverksaktivitet

en: Network graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for nettverksgraf

en: Graph color for user-related swap usage
nb: Farge på graf for brukerrelatert swap-bruk

en: Swap graph background color
nb: Bakgrunnsfarge for swap-graf

en: Graph color for load average
nb: Farge på graf for snittbelastning

en: Load graph background color
nb: akgrunnsfarge for graf for belastning

en: Graph color for disk read
nb: Farge på graf for leseoperasjoner fra disk

en: Graph color for disk write
nb: Farge på graf for skriveoperasjoner til disk

en: Background color for disk load graph
nb: Bakgrunnsfarge for diskbelastningsgraf

en: The desktop description file to execute as the system monitor
nb: Skrivebordsfil som skal kjøres som systemmonitor

en: Monitored Resources
nb: Overvåkede ressurser

en: _Processor
nb: _Prosessor

en: _Memory
nb: _Minne

en: _Network
nb: _Nettverk

en: S_wap Space
nb: S_wap-område

en: _Load
nb: Bel_astning

en: Options
nb: Alternativer

en: System m_onitor width:
nb: Bredde for systemm_onitor:

en: System m_onitor height:
nb: Høyde for systemm_onitor:

en: Sys_tem monitor update interval:
nb: Oppdateringsintervall for sys_temmonitor:

en: milliseconds
nb: millisekunder

en: _User
nb: Br_uker

en: N_ice
nb: Sn_ill

en: I_dle
nb: Tom_gang

en: Sh_ared
nb: D_elt

en: _Buffers
nb: _Buffere

en: Cach_ed
nb: M_ellomlagret

en: F_ree
nb: Le_dig

en: _In
nb: _Inn

en: _Out
nb: _Ut

en: _Local
nb: _Lokal

en: _Background
nb: _Bakgrunn

en: _Used
nb: Br_ukt

en: _Free
nb: L_edig

en: Load
nb: Belastning

en: _Average
nb: _Gjennomsnitt

en: _Read
nb: _Les

en: _Write
nb: _Skriv

en: System Monitor Preferences
nb: Brukervalg for systemmonitor

en: Device _Details
nb: _Detaljer for enhet

en: Show sum
nb: Vis sum

en: Show sum instead of in &amp; out
nb: Vis sum i stedet for inn amp;& ut

en: Show bits
nb: Vis bits

en: Show bits instead of bytes
nb: Vis bits i stedet for bytes

en: Change icon
nb: Bytt ikon

en: Change icon according to the selected device
nb: Bytt ikon relatert til valgt enhet

en: Auto change device
nb: Bytt enhet automatisk

en: Refresh time
nb: Oppdateringstid

en: Refresh time in milliseconds
nb: Oppdateringsintervall i millisekunder

en: Network device
nb: Nettverksenhet

en: Up command
nb: Kommando

en: Down command
nb: Ned kommando

en: In graph color
nb: Farge for graf for innkommende trafikk

en: Out graph color
nb: Farge for graf for utgående trafikk

en: Netspeed Applet Factory
nb: Fabrikk for panelprogram for netthastighet

en: Netspeed Applet
nb: Netspeed panelprogram

en: Network Monitor
nb: Nettverksovervåking

en: Netspeed Website
nb: Netspeed nettside

en: Device Details for %s
nb: Detaljer for enhet %s

en: _In graph color
nb: Farge på graf _inn

en: _Out graph color
nb: Farge på graf _ut

en: Internet Address:
nb: Internettadresse:

en: Netmask:
nb: Nettverksmaske:

en: Hardware Address:
nb: Maskinvareadresse:

en: P-t-P Address:
nb: P-t-P-adresse:

en: Bytes in:
nb: Bytes inn:

en: Bytes out:
nb: Bytes ut:

en: none
nb: ingen

en: IPv6 Address:
nb: IPv6-adresse:

en: Signal Strength:
nb: Signalstyrke:

en: %s is down
nb: %s er nede

en: %s: %s
    in: %s out: %s
nb: %s: %s
    inn: %s ut: %s

en: has no ip
nb: har ingen ip

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
nb: 
    ESSID: %s
    Styrke: %d %%

en: unknown
nb: ukjent

en: Do you want to disconnect %s now?
nb: Vil du koble fra %s nå?

en: Do you want to connect %s now?
nb: Vil du koble til %s nå?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
nb: <b>Kjøring av kommando %s feilet</b>
    %s

en: Network _device:
nb: Nettverks_enhet:

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: Show _sum instead of in & out
nb: Vis _sum i stedet for inn & ut

en: Show _bits instead of bytes
nb: Vis _bits i stedet for bytes

en: Change _icon according to the selected device
nb: Bytt _ikon relatert til valgt enhet

en: Netspeed Preferences
nb: Brukervalg for Netspeed

en: Sticky Notes Applet Factory
nb: Factory for notater

en: Sticky Notes
nb: Gule lapper

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
nb: Opprett, vis og håndter gule lapper på skrivebordet

en: Default width for new notes
nb: Forvalgt bredde for nye lapper

en: Default width for new sticky notes in pixels.
nb: Forvalgt bredde i piksler for nye gule lapper.

en: Default height for new notes
nb: Forvalgt høyde for nye lapper

en: Default color for new notes
nb: Forvalgt farge for nye lapper

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
nb: Forvalgt farge for nytt notat. Dette kan være standard navn, heksadesimal verdi, RGB-farge eller RGBA-farge.

en: Default color for font
nb: Forvalgt farge for skrift

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
nb: Forvalgt skriftfarge for nye notater. Dette kan være standard navn, heksadesimal verdi, RGB-farge eller RGBA-farge.

en: Default font for new notes
nb: Forvalgt skrift for nye lapper

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
nb: Forvalgt skrift for nye lapper. Dette må være et Pango skriftnavn, for eksempel «Sans Italic 10»

en: Sticky notes' workspace stickyness
nb: Tilhørighet til arbeidsområde for gul lapp

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
nb: Oppgir om notatene er synlige på alle arbeidsområder på skrivebordet eller ikke.

en: Sticky notes' locked state
nb: Låsetilstand for gul lapp

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
nb: Oppgir om notat er låst (ikke redigerbar) eller eller ikke.

en: Date format of note's title
nb: Datoformat for lappens tittel

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
nb: Gule lapper gis som forvalg dagens dato som tittel når de opprettes. Dette formatet brukes; alle formater som kan tolkes av strftime() er gyldig.

en: Whether to use the default system color
nb: Om forvalgt systemfarge skal brukes

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
nb: Hvis dette alternativet er deaktivert vil en egendefinert farge kunne brukes som forvalgt farge for alle lapper.

en: Whether to use the default system font
nb: Om forvalgt skrift for systemet skal brukes

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
nb: Hvis dette alternativet er deaktivert vil en egendefinert skrift kunne brukes som forvalgt skrift for alle lapper.

en: Whether to force the default color and font on all notes
nb: Om forvalgt farge og skrift skal tvinges på alle notater

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
nb: Hvis dette alternativet er aktivert vil egendefinerte farger og skrifter som er tildelt individuelle lapper bli ignorert.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
nb: Om alle notater skal skjules når skrivebordet klikkes på

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
nb: Hvis dette alternativet aktiveres vil klikk på skrivebordet skjule alle åpne notater.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
nb: Om bekreftelse er nødvendig ved sletting av notat eller ikke

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
nb: Tomme lapper slettes alltid uten bekreftelse

en: %d note | %d notes
nb[0]: %d notat
nb[1]: %d notater

en: Show sticky notes
nb: Vis gule lapper

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
nb: Notater for skrivebordsmiljøet GNOME

en: _New Note
nb: _Nytt notat

en: Hi_de Notes
nb: S_kjul notater

en: _Lock Notes
nb: _Lås notater

en: _Delete Notes
nb: _Slett notater

en: This note is locked.
nb: Dette notatet er låst.

en: This note is unlocked.
nb: Dette notatet er låst opp.

en: _Delete All
nb: _Slett alle

en: Delete all sticky notes?
nb: Slett alle gule lapper?

en: This cannot be undone.
nb: Dette kan ikke angres.

en: Delete this sticky note?
nb: Slett denne gule lappen?

en: _Delete Note...
nb: _Slett notat …

en: _Lock Note
nb: _Lås notat

en: Sticky Note
nb: Gul lapp

en: Lock/Unlock note
nb: Lås/lås opp notat

en: Close note
nb: Lukk notat

en: Resize note
nb: Endre størrelse på notatet

en: Sticky Notes Preferences
nb: Brukervalg for gule lapper

en: Default Note Properties
nb: Forvalgte egenskaper for notat

en: H_eight:
nb: H_øyde:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
nb: Oppgi forvalgt bredde (i piksler) for nye lapper

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
nb: Oppgi forvalgt høyde (i piksler) for nye lapper

en: Use co_lor from the system theme
nb: Bruk _farger fra systemets tema

en: Font Co_lor:
nb: Skrift_farge:

en: Note C_olor:
nb: F_arge på notat:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
nb: Velg en basisfarge som skal brukes for alle notater

en: Pick a default sticky note color
nb: Velg en forvalgt farge for notater

en: Use fo_nt from the system theme
nb: Bruk skri_ft fra systemets tema

en: _Font:
nb: Skri_ft:

en: Choose a font to use for all sticky notes
nb: Velg en skrift som skal brukes for alle notater

en: Pick a default sticky note font
nb: Sett forvalgt skrift for notater

en: Behavior
nb: Oppførsel

en: _Put notes on all workspaces
nb: _Plasser notater på alle arbeidsområder

en: Choose if notes are visible on all workspaces
nb: Velg om notater skal være synlige på alle arbeidsområder

en: Force _default color and font on notes
nb: Tving _forvalgt farge og skrift på alle notater

en: Choose if the default style is forced on all notes
nb: Om forvalgt stil skal tvinges på alle notater

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
nb: Skjul notater når du klikker på s_krivebordet

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
nb: Velg om alle notater skal skjules når skrivebordet velges

en: Sticky Note Properties
nb: Egenskaper for gule lapper

en: Properties
nb: Egenskaper

en: _Title:
nb: _Tittel:

en: Specify a title for the note
nb: Spesifiser en tittel for notatet

en: Use default co_lor
nb: Bruk forvalgt far_ge

en: Font C_olor:
nb: Skriftf_arge:

en: Note _Color:
nb: _Farge på notat:

en: Use default fo_nt
nb: Bruk forvalgt s_krift

en: Choose a color for the note
nb: Velg en farge for notatet

en: Pick a color for the sticky note
nb: Velg en farge for notatet

en: Choose a font for the note
nb: Velg en skrift for notatet

en: Pick a font for the sticky note
nb: Velg en skrift for notatet

en: Timer
nb: Nedtelling

en: Name of timer
nb: Navn på nedtelling

en: Duration of timer in seconds
nb: Varighet for nedtelling i sekunder

en: Show notification popup when timer finish
nb: Vis varslingsvindu når nedtelling er ferdig

en: Show dialog window when timer finish
nb: Vis dialogvindu når nedtelling er ferdig

en: Finished
nb: Ferdig

en: Timer finished!
nb: Nedtelling ferdig!

en: Timer Applet Preferences
nb: Brukervalg for nedtelling

en: Name:
nb: Navn:

en: Hours:
nb: Timer:

en: Minutes:
nb: Minutter:

en: Seconds:
nb: Sekunder:

en: Show notification popup
nb: Vis varslingsvindu

en: Show dialog
nb: Vis dialog

en: Timer Applet
nb: Panelprogram for nedtelling

en: Tracker Search Bar
nb: Tracker søkelinje

en: Find your data quickly using Tracker
nb: Finn dine data raskt med bruk av Tracker

en: Other
nb: Annet

en: Contacts
nb: Kontakter

en: Tags
nb: Tagger

en: Email Addresses
nb: E-postadresser

en: Documents
nb: Dokumenter

en: Applications
nb: Programmer

en: Images
nb: Bilder

en: Audio
nb: Lyd

en: Folders
nb: Mapper

en: Fonts
nb: Skrifter

en: Videos
nb: Videoer

en: Archives
nb: Arkiver

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: Links
nb: Lenker

en: Category
nb: Kategori

en: Title
nb: Tittel

en: No results found for “%s”
nb: Fant ingen resultater for «%s»

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
nb: Opphavsrett Tracker-utviklerene 2005-2010

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
nb: Et panelprogram for å finne innhold som lagres i Tracker

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Go to Trash
nb: Gå til papirkurven

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
nb[0]: %d oppføring i papirkurven
nb[1]: %d oppføringer i papirkurven

en: No Items in Trash
nb: Ingen oppføringer papirkurven

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
nb: Feil under oppstart av nautilus:
    %s

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
nb: En papirkurv for GNOME panelet. Du kan bruke denne til å vise papirkurven eller dra-og-slippe oppføringer til papirkurven.

en: Delete Immediately?
nb: Slett med en gang?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
nb: Kan ikke flytte oppføringer til papirkurven. Vil du slette dem med det samme?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
nb: Noen oppføringer kan ikke flyttes til papirkurven. Vil du slette disse med det samme?

en: Trash Applet
nb: Papirkurv

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
nb: Fjerner oppføring %s av %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
nb: Fjerner: %s<

en: Empty all of the items from the trash?
nb: Vil du fjerne alle oppføringer fra papirkurven?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
nb: Hvis du tømmer papirkurven vil oppføringene slettes permanent. Du kan slette dem hver for seg hvis du ønsker dette.

en: _Empty Trash
nb: _Tøm papirkurven

en: Emptying the Trash
nb: Tømmer papirkurven

en: From:
nb: Fra:

en: _Open Trash
nb: _Åpne papirkurv

en: Window Task Button
nb: Oppgaveknapp for vindu

en: Window Picker
nb: Vindusvelger

en: Show windows from all workspaces
nb: Vis vinduer fra alle arbeidsområder

en: Show the home title and
    log out icon when on the desktop
nb: Vis hjemmetittel og
    ikon for å logge ut når den vises på skrivebordet

en: Show the application title and close icon
    for the active window
nb: Vis tittel på programmet og lukk ikonet
    for det aktive vinduet

en: Grey out non-active window icons
nb: Grå ut ikke aktive vindusikoner

en: Home
nb: Hjem

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
nb: Logg av, bytt bruker, lås skjermen eller slå av datamaskinen

en: Close window
nb: Lukk vindu
