gnome-applets 2.12 - en to rw translation catalogue (58 entries)

en: Unknown error
rw: Ikosa itazwi

en: Insert special character
rw: Kongeramo inyuguti zidasanzwe

en: Graphic
rw: Igishushanyo

en: Text
rw: Umwandiko

en: Unknown
rw: Kitazwi

en: Error
rw: Ikosa

en: Themes
rw: Insanganyamatsiko

en: Armenian
rw: Nyarumeniya

en: Basque
rw: Basiki

en: German
rw: Ikidage

en: Macedonian
rw: Nyamasedoniya

en: Norwegian
rw: Ikinyanoruveji

en: Polish
rw: Igiporonye

en: Portugal
rw: Porutigari

en: Slovenian
rw: Ikinyasiloveniya

en: Swedish
rw: Igisuwedi

en: Thai
rw: Tayi

en: Symbols
rw: Ibimenyetso

en: Behavior
rw: imyitwarire

en: Update
rw: Kuvugurura

en: minutes
rw: iminota

en: Slow
rw: Buhoro

en: Medium
rw: Hagati

en: Fast
rw: Byihuta

en: Appearance
rw: Imigaragarire

en: Display
rw: Kugaragaza

en: pixels
rw: pigiseli

en: Background color
rw: Ibara rya mbuganyuma

en: Font
rw: Intego-nyuguti

en: Details
rw: Birambuye

en: City:
rw: Umujyi:

en: Default
rw: Mburabuzi

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
rw: mayili

en: General
rw: Rusange

en: Location
rw: Ahantu

en: Variable
rw: Impinduragaciro

en: North
rw: Amajyaruguru

en: South
rw: Amajyepho

en: Invalid
rw: Bitemewe

note: TRANSLATOR: This is the temperature in degrees fahrenheit, use the degree symbol Unicode 00B0 if possible
en: %.1f F
rw: %.1f °F

note: TRANSLATOR: This is the temperature in degrees fahrenheit, use the degree symbol Unicode 00B0 if possible
en: %dF
rw: %d°F

note: TRANSLATOR: This is the temperature in degrees centigrade , use the degree symbol Unicode 00B0 if possible
en: %.1f C
rw: %.1f °C

note: TRANSLATOR: This is the temperature in degrees centigrade , use the degree symbol Unicode 00B0 if possible
en: %dC
rw: %d°C

note: TRANSLATOR: This is the temperature in Kelvin
en: %.1f K
rw: %.1f°K

note: TRANSLATOR: This is the temperature in Kelvin
en: %dK
rw: %d°K

en: Macros
rw: Makoro

en: Width
rw: Ubugari

en: Browser
rw: Mucukumbuzi

en: History
rw: Urutonde

en: Pattern
rw: Umutako

en: Command
rw: Icyo wifuza

en: Enter password
rw: kwinjiza ijambobanga

en: Password:
rw: Ijambobanga:

en: Memory
rw: Ububiko

en: Network
rw: urusobe

en: Options
rw: Amahitamo

en: Colors
rw: Amabara

en: Load
rw: Ibirimo
