gnome-applets - en to sk translation catalogue (608 entries)

en: Red value level
sk: Hodnota červenej úrovne

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
sk: Úroveň batérie pod touto hodnotou sa zobrazuje oranžovou farbou, spolu s hodnotou, pri ktorej sa má zobraziť upozornenie o slabej batérii.

en: Warn on low time rather than low percentage
sk: Upozorniť na slabú batériu radšej podľa času než podľa percenta

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
sk: Používať hodnotu, uvedenú v red-value, ako zostávajúci čas do zobrazenia varovného okna, a nie ako percento.

en: Low Battery Notification
sk: Upozornenie na slabú batériu

en: Notify user when the battery is low.
sk: Upozorniť, keď bude batéria slabá.

en: Full Battery Notification
sk: Upozornenie na plnú batériu

en: Notify user when the battery is full.
sk: Upozorniť, keď bude batéria plne nabitá.

en: Beep for warnings
sk: Varovať pomocou pípnutia

en: Beep when displaying a warning.
sk: Pípnuť pri zobrazení varovania.

en: Drain from top
sk: Vyprázdniť zhora

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
sk: Zobrazovaný stav batérie vyprázdňovať zhora nadol. Implementované len pre tradičné zobrazenie batérie.

en: Upright (small) battery
sk: Malá zvislá batéria

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
sk: Zobraziť menšiu zvislú batériu na paneli.

en: Show the horizontal battery
sk: Zobraziť batériu vodorovne

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
sk: Zobraziť tradičnú vodorovnú batériu na paneli.

en: Show the time/percent label
sk: Zobraziť návestie s časom/percentami

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
sk: 0 znamená bez označenia, 1 znamená percento a 2 znamená zostávajúci čas

en: Characters shown on applet startup
sk: Znaky zobrazené po spustení apletu

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sk: Reťazec, ktorý vybral používateľ pri poslednom použití apletu. Bude zobrazený pri budúcom spustení.

en: List of available palettes
sk: Zoznam dostupných paliet

en: List of strings containing the available palettes.
sk: Zoznam reťazcov obsahujúcich dostupné palety.

en: Command to execute
sk: Príkaz, ktorý sa má spustiť

en: Command/script to execute to get the output
sk: Príkaz/skript na spustenie kvôli získaniu výstupu

en: Interval for the command
sk: Interval príkazu

en: Interval to execute the command (in seconds)
sk: Interval spúšťania príkazu (v sekundácha)

en: Width of output
sk: Šírka výstupu

en: Number of characters to display
sk: Počet znakov, ktoré sa majú zobraziť

en: Show icon
sk: Zobraziť ikonu

en: If applet icon is shown or not
sk: Či je zobrazená ikona apletu alebo nie

en: CPU to Monitor
sk: Ktorý procesor sledovať

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
sk: Nastaviť, ktorý procesor sledovať. Ak máte v počítači 1 procesor, nemusíte nič meniť.

en: Mode to show cpu usage
sk: Režim zobrazovania využitia procesora

en: The type of text to display (if the text is enabled).
sk: Typ textu, ktorý sa má zobraziť (ak je text zapnutý).

en: Directory in which the theme is located
sk: Priečinok, kde je umiestnená téma

en: Update the data automatically
sk: Údaje automaticky aktualizovať

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
sk: Určuje, či bude aplet automaticky aktualizovať počasie alebo nie.

en: Update interval
sk: Interval aktualizácie

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
sk: Interval automatickej aktualizácie v sekundách.

en: Display radar map
sk: Zobraziť radarové mapy

en: Fetch a radar map on each update.
sk: Získať radarovú mapu pri každej aktualizácii.

en: Show notification
sk: Zobraziť upozornenie

en: Show notifications for critical weather conditions
sk: Zobrazí upozornenia v prípade kritických poveternostných podmienok

en: Macro pattern list
sk: Zoznam vzoriek makier

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
sk: Zoznam položiek obsahujúcich reťazce pre vzorky makier.

en: Macro command list
sk: Zoznam makro príkazov

en: List of entries containing strings for the macro commands.
sk: Zoznam položiek obsahujúcich reťazce pre makro príkazy.

en: Show handle
sk: Zobraziť manipulátor

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
sk: Zobraziť ovládací prvok pre odpojenie apletu z panelu.

en: Show frame
sk: Zobraziť rámec

en: Show a frame surrounding the applet.
sk: Zobraziť rám okolo apletu.

en: Perform history autocompletion
sk: Povoliť automatické dopĺňanie založené na histórii

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
sk: Pokus o automatické doplnenie príkazu podľa histórie zadaných príkazov.

en: Width
sk: Šírka

en: Width of the applet
sk: Šírka apletu

en: Use the default theme colors
sk: Použiť predvolené farby témy

en: Use theme colors instead of custom ones.
sk: Použiť farby témy namiesto vlastných.

en: Foreground color
sk: Farba popredia

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: History list
sk: História

en: List of entries containing strings for history entries.
sk: Zoznam položiek obsahujúcich reťazce pre záznamy histórie.

en: Enable CPU load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia procesora

en: Enable memory load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia pamäte

en: Enable network load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia siete

en: Enable swap load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia odkladacieho priestoru

en: Enable load average graph
sk: Povoliť graf priemerného zaťaženia

en: Enable disk load graph
sk: Povoliť graf zaťaženia disku

en: Applet refresh rate in milliseconds
sk: Rýchlosť aktualizácie apletu v milisekundách

en: Graph size
sk: Veľkosť grafu

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sk: Pre horizontálne panely šírka grafu v bodoch. Pre vertikálne výška grafov.

en: Graph color for user-related CPU activity
sk: Farba grafu pre aktivitu procesora mimo jadro

en: Graph color for system-related CPU activity
sk: Farba grafu pre aktivitu procesora v jadre

en: Graph color for nice-related CPU activity
sk: Farba grafu pre aktivitu procesora s nice

en: Graph color for iowait-related CPU activity
sk: Farba grafu pre aktivitu procesora súvisiacu s čakaním na IO

en: CPU graph background color
sk: Farba pozadia grafu procesora

en: Graph color for user-related memory usage
sk: Farba grafu pre využitie pamäte mimo jadro

en: Graph color for shared memory
sk: Farba grafu pre zdieľanú pamäť

en: Graph color for buffer memory
sk: Farba grafu pre bufferovanú pamäť

en: Graph color for cached memory
sk: Farba grafu pre vyrovnávaciu pamäť

en: Memory graph background color
sk: Farba pozadia grafu pamäte

en: Graph color for input network activity
sk: Farba grafu pre vstupnú aktivitu siete

en: Graph color for output network activity
sk: Farba grafu pre výstupnú aktivitu siete

en: Graph color for loopback network usage
sk: Farba grafu pre využitie sieťovej spätnej väzby

en: Network graph background color
sk: Farba pozadia grafu siete

en: Graph color for user-related swap usage
sk: Farba grafu pre využitie odkladacieho priestoru mimo jadro

en: Swap graph background color
sk: Farba pozadia grafu odkladacej pamäte

en: Graph color for load average
sk: Farba grafu pre priemerné zaťaženie

en: Load graph background color
sk: Farba pozadia grafu zaťaženia

en: Graph color for disk read
sk: Farba grafu pre čítanie z disku

en: Graph color for disk write
sk: Farba grafu pre zápis na disk

en: Background color for disk load graph
sk: Farba pozadia pre graf zaťaženia disku

en: The desktop description file to execute as the system monitor
sk: Opisný súbor na ploche, ktorý sa má vykonať ako systémový monitor

en: Show sum
sk: Zobraziť súčet

en: Show bits
sk: Zobraziť bity

en: Show bits instead of bytes
sk: Zobraziť bity namiesto bajtov

en: Change icon
sk: Zmeniť ikonu

en: Change icon according to the selected device
sk: Zmení ikonu podľa vybratého zariadenia

en: Auto change device
sk: Automaticky zmeniť zariadenie

en: Refresh time
sk: Obnovovacia frekvencia

en: Refresh time in milliseconds
sk: Obnovovacia frekvencia v milisekundách

en: Network device
sk: Sieťové zariadenie

en: Up command
sk: Príkaz pripojenia

en: Down command
sk: Príkaz odpojenia

en: In graph color
sk: Farba grafu prich.

en: Out graph color
sk: Farba výstupného grafu

en: Default width for new notes
sk: Predvolená šírka pre nové poznámky

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sk: Predvolená šírka pre nové poznámky, v bodoch.

en: Default height for new notes
sk: Predvolená výška pre nové poznámky

en: Default color for new notes
sk: Predvolená farba pre nové poznámky

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
sk: Predvolená farba pre nové poznámky. Zadáva sa ako štandardný názov, hexadecimálna hodnota, farba RGB alebo RGBA.

en: Default color for font
sk: Predvolená farba pre písmo

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
sk: Predvolená farba písma pre nové poznámky. Zadáva sa ako štandardný názov, hexadecimálna hodnota, farba RGB alebo RGBA.

en: Default font for new notes
sk: Predvolené písmo pre nové poznámky

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
sk: Predvolené písmo pre nové poznámky. Má to byť meno písma pre Pango, napríklad "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
sk: Poznámky zostávajú na svojej pracovnej ploche

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sk: Určuje, či sú poznámky viditeľné na všetkých plochách alebo nie.

en: Sticky notes' locked state
sk: Zamknutie poznámok

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sk: Určuje, či sa poznámky dajú upravovať alebo nie.

en: Date format of note's title
sk: Formát dátumu v titulku poznámky

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sk: Poznámky štandardne obsahujú v titulku dátum vytvorenia. Ako formát sa dá použiť text, ktorý dokáže spracovať funkcia strftime().

en: Whether to use the default system color
sk: Určuje, či používať predvolené systémové farby

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sk: Ak je toto vypnuté, vlastná farba sa použije ako predvolená pre všetky poznámky.

en: Whether to use the default system font
sk: Určuje, či používať predvolené systémové písmo

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sk: Ak je toto vypnuté, vlastné písmo sa použije ako predvolené pre všetky poznámky.

en: Whether to force the default color and font on all notes
sk: Určuje, či vynútiť predvolenú farbu a písmo na všetkých poznámkach

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sk: Ak je toto zapnuté, farby a písma jednotlivých poznámok budú ignorované.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sk: Určuje, či sa pýtať na potvrdenie pri odstránení poznámky

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
sk: Prázdne poznámky sa vždy odstránia bez potvrdzovania.

en: 'Timer'
sk: 'Časovač'

en: Name of timer
sk: Názov časovača

en: Duration of timer in seconds
sk: Trvanie časovača v sekundách

en: Show notification popup when timer finish
sk: Zobraziť bublinové oznámenie po uplynutí časovača

en: Show dialog window when timer finish
sk: Zobraziť dialógové okno po uplynutí časovača

en: Layout of buttons.
sk: Rozloženie tlačidiel.

en: Button theme
sk: Motív tlačidiel

en: Button orientation
sk: Orientácia tlačidiel

en: Show windows from all workspaces.
sk: Zobraziť okná zo všetkých pracovných priestorov.

en: Expand the applet
sk: Rozbaliť aplet

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sk: Predvoľby prístupnosti _klávesnice

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About
sk: _O programe

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
sk: Vyskytla sa chyba pri spúšťaní dialógového okna predvolieb klávesnice: %s

en: XKB Extension is not enabled
sk: Rozšírenie XKB nie je zapnuté

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Error: %s
sk: Chyba: %s

en: AccessX Status
sk: Stav AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sk: Zobrazí stav klávesnice, keď sú zapnuté funkcie sprístupnenia.

en: Keyboard Accessibility Status
sk: Stav prístupnosti klávesnice

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sk: Zobrazuje aktuálny stav funkcií pre sprístupnenie klávesnice

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sk: Zobrazuje stav funkcií AccessX, ako sú prepínacie modifikátory

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: Battery Charge Monitor Preferences
sk: Predvoľby Sledovania stavu batérie

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: _Compact view
sk: Úsporné zobrazenie

en: (shows single image for status and charge)
sk: (stav a úroveň nabitia zobrazuje jeden obrázok)

en: _Expanded view
sk: Rozšír_ené zobrazenie

en: (two images: one for status, one for charge)
sk: (dva obrázky: jeden pre stav, druhý pre úroveň nabitia)

en: _Show time/percentage:
sk: _Zobraziť čas/percentá:

en: Show _time remaining
sk: Zobraziť zostávajúci č_as

en: Show _percentage remaining
sk: Zobraziť zostávajúce _percentá

en: Notifications
sk: Oznámenia

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
sk: U_pozorniť, keď sa batéria vybije na:

en: _Notify when battery is fully recharged
sk: _Upozorniť, keď bude batéria plne nabitá

en: System is running on AC power
sk: Systém je napájaný zo siete

en: System is running on battery power
sk: Systém je napájaný z batérie

en: Battery charged (%d%%)
sk: Batéria je nabitá (%d %%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
sk: Zostáva neznámy čas (%d %%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
sk: Neznámy čas (%d %%) do nabitia

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
sk[0]: zostáva %d minút (%d %%)
sk[1]: zostáva %d minúta (%d %%)
sk[2]: zostávajú %d minúty (%d %%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
sk[0]: %d minút do nabitia (%d %%)
sk[1]: %d minúta do nabitia (%d %%)
sk[2]: %d minúty do nabitia (%d %%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
sk[0]: zostáva %d hodín (%d %%)
sk[1]: zostáva %d hodina (%d %%)
sk[2]: zostávajú %d hodiny (%d %%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
sk[0]: %d hodín do nabitia (%d %%)
sk[1]: %d hodina do nabitia (%d %%)
sk[2]: %d hodiny do nabitia (%d %%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
sk: zostáva %d %s %d %s (%d %%)

en: hour | hours
sk[0]: hodín
sk[1]: hodina
sk[2]: hodiny

en: minute | minutes
sk[0]: minút
sk[1]: minúta
sk[2]: minúty

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
sk: %d %s %d %s do nabitia (%d %%)

en: Battery Monitor
sk: Sledovanie batérie

en: Your battery is now fully recharged
sk: Batéria je už plne nabitá

en: Battery Notice
sk: Správa o batérii

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
sk: Zostáva vám %d%% z celkovej kapacity batérie.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
sk[0]: Zostáva vám %d minút z energie batérie (%d%% z celkovej kapacity).
sk[1]: Zostáva vám %d minúta z energie batérie (%d%% z celkovej kapacity).
sk[2]: Zostávajú vám %d minúty z energie batérie (%d%% z celkovej kapacity).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sk: Ak nechcete stratiť výsledky svojej práce, mali by ste:
     • prepnúť prenosný počítač do úsporného režimu,
     • pripojiť prenosný počítač na vonkajší zdroj energie (do zásuvky), alebo
     • uložiť všetky otvorené dokumenty a vypnúť počítač.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sk: Ak nechcete stratiť výsledky svojej práce, mali by ste:
     • prepnúť prenosný počítač do úsporného režimu,
     • pripojiť prenosný počítač na vonkajší zdroj energie (do zásuvky), alebo
     • uložiť všetky otvorené dokumenty a vypnúť počítač.

en: Your battery is running low
sk: Batéria je už slabá

en: No battery present
sk: Žiadna batéria nie je dostupná

en: Battery status unknown
sk: Neznámy stav batérie

en: Battery Charge Monitor
sk: Sledovanie stavu nabitia batérie

en: Monitor a laptop's remaining power
sk: Sledovanie zostávajúcej kapacity batérie prenosného počítača

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
sk: percent

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
sk: zostávajúcich minút

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
sk: Nedá sa pripojiť k službe gnome-settings-daemon

en: Cannot get laptop panel brightness
sk: Nedá sa získať jas panela notebooku

en: LCD brightness : %d%%
sk: Jas displeja : %d%%

en: Adjusts laptop panel brightness.
sk: Upraví jas panela notebooku.

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
sk: Autorské práva © 2006 Benjamin Canou

en: Available palettes
sk: Dostupné palety

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
sk: Vložiť "%s"

en: Insert special character
sk: Vložiť špeciálny znak

en: insert special character %s
sk: vložiť špeciálny znak %s

en: Character Palette
sk: Paleta znakov

en: Insert characters
sk: Vkladanie znakov

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Palette:
sk: _Paleta:

en: Palette entry
sk: Položka palety

en: Modify a palette by adding or removing characters
sk: Upraviť paletu pridaním alebo odstránením znakov

en: Add Palette
sk: Pridať paletu

en: Edit Palette
sk: Upraviť paletu

en: Palettes list
sk: Zoznam paliet

en: _Palettes:
sk: _Palety:

en: _Add
sk: _Pridať

en: Add button
sk: Tlačidlo Pridať

en: Click to add a new palette
sk: Kliknutím pridáte novú paletu

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Edit button
sk: Tlačidlo Upraviť

en: Click to edit the selected palette
sk: Kliknutím upravíte vybranú paletu

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Delete button
sk: Tlačidlo Odstrániť

en: Click to delete the selected palette
sk: Kliknutím odstránite vybranú paletu

en: Character Palette Preferences
sk: Nastavenie Palety znakov

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: Command Applet Preferences
sk: Predvoľby apletu Príkaz

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Interval (seconds):
sk: Interval (v sekundách):

en: Maximum width (chars):
sk: Maximálna šírka (v znakoch):

en: CPU Frequency Monitor Preferences
sk: Predvoľby sledovania frekvencie procesora

en: Monitor Settings
sk: Nastavenia sledovania

en: _Monitored CPU:
sk: _Sledovaný procesor:

en: Display Settings
sk: Nastavenia displeja

en: _Appearance:
sk: _Vzhľad:

en: Show CPU frequency as _frequency
sk: Zobraziť frekvenciu procesora ako _frekvenciu

en: Show frequency _units
sk: Zobraziť jednotky frekvencie

en: Show CPU frequency as _percentage
sk: Zobraziť frekvenciu procesora v _percentách

en: CPU Frequency Scaling Monitor
sk: Sledovanie škálovania frekvencie procesora

en: This utility shows the current CPU Frequency
sk: Tento nástroj zobrazuje aktuálnu frekvenciu procesora

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
sk: Tento nástroj zobrazuje aktuálne škálovanie frekvencie procesora.

en: Graphic
sk: Grafika

en: Graphic and Text
sk: Grafika aj text

en: Change CPU Frequency scaling
sk: Zmeniť škálovanie frekvencie procesora

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
sk: Na zmenu škálovania frekvencie procesora sú potrebné oprávnenia.

en: (mounted)
sk: (pripojené)

en: (not mounted)
sk: (nepripojené)

en: Cannot start Nautilus File Manager
sk: Nedá sa spustiť správca súborov Nautilus

en: Could not find Nautilus
sk: Nepodarilo sa nájsť program Nautilus

en: _Play DVD
sk: _Prehrať DVD

en: _Play CD
sk: _Prehrať CD

en: _Open %s
sk: _Otvoriť %s

en: Un_mount %s
sk: _Odpojiť %s

en: _Mount %s
sk: _Pripojiť %s

en: _Eject %s
sk: _Vysunúť %s

en: Disk Mounter
sk: Pripojenie diskov

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sk: Aplet pre pripojenie a odpojenie diskov.

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sk: Zobrazí stav funkcií pre sprístupnenie klávesnice

en: Brightness Applet
sk: Aplet Jas

en: Adjusts Laptop panel brightness
sk: Upraví jas panela notebooku

en: Command
sk: Príkaz

en: Shows the output of a command
sk: Zobrazí výstup príkazu

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
sk: Sledovať škálovanie frekvencie procesora

en: Mount local disks and devices
sk: Pripojenie lokálnych diskov a zariadení

en: Eyes
sk: Oči

en: A set of eyeballs for your panel
sk: Oči pre váš panel

en: Weather Report
sk: Správa o počasí

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sk: Sleduje aktuálne počasie a predpovede

en: Inhibit Applet
sk: Aplet Potlačenie

en: Allows user to inhibit automatic power saving
sk: Umožní používateľovi potlačiť automatické šetrenie energie

en: Command Line
sk: Príkazový riadok

en: System Monitor
sk: Sledovanie systému

en: A system load indicator
sk: Indikátor zaťaženie systému

en: Network Monitor
sk: Nástroj na sledovanie siete

en: Netspeed Applet
sk: Aplet Netspeed

en: Sticky Notes
sk: Poznámky

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sk: Tvorba a správa poznámkových papierikov na pracovnej ploche

en: Timer
sk: Časovač

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
sk: Spustí časovač a zobrazí oznámenie po jeho uplynutí

en: Tracker Search Bar
sk: Panel vyhľadávania nástroja Tracker

en: Find your data quickly using Tracker
sk: Rýchlo nájde vaše údaje použitím nástroja Tracker

en: Trash
sk: Kôš

en: Go to Trash
sk: Prejsť do koša

en: Window Buttons
sk: Tlačidlá okna

en: Window buttons for your GNOME Panel
sk: Tlačidlá okna pre váš panel prostredia GNOME

en: Window Title
sk: Titulok okna

en: Window title for your GNOME Panel
sk: Titulok okna pre váš panel prostredia GNOME.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sk: Oči sledujú kurzor myši

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
sk: Klon slávnych X očí pre GNOME panel. Sledujú vašu myš.

en: Can not launch the eyes applet.
sk: Nepodarilo sa spustiť aplet Oči.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sk: Pri pokuse o načítanie témy nastala závažná chyba.

en: Geyes Preferences
sk: Nastavenie Očí

en: Themes
sk: Témy

en: _Select a theme:
sk: _Vybrať tému:

en: _Details
sk: _Podrobnosti

en: _Update
sk: _Aktualizovať

en: GNOME Weather
sk: GNOME Počasie

en: Weather Forecast
sk: Predpoveď počasia

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
sk: Mesto: %s
    Obloha: %s
    Teplota: %s

en: Updating...
sk: Aktualizujem...

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
sk: Aplikácia panela pre sledovanie miestnych poveternostných podmienok.

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
sk: © 1999-2005 S. Papadimitriou a ďalší

en: Details
sk: Podrobnosti

en: City:
sk: Mesto:

en: Last update:
sk: Posledná aktualizácia:

en: Conditions:
sk: Podmienky:

en: Sky:
sk: Obloha:

en: Temperature:
sk: Teplota:

en: Feels like:
sk: Vyzerá ako:

en: Dew point:
sk: Rosný bod:

en: Relative humidity:
sk: Relatívna vlkosť:

en: Wind:
sk: Vietor:

en: Pressure:
sk: Tlak:

en: Visibility:
sk: Viditeľnosť:

en: Sunrise:
sk: Východ slnka:

en: Sunset:
sk: Západ slnka:

en: Current Conditions
sk: Aktuálne podmienky

en: Forecast Report
sk: Predpoveď počasia

en: See the ForeCast Details
sk: Zobraziť podrobnosti predpovede

en: Forecast
sk: Predpoveď

en: Radar Map
sk: Radarová mapa

note: XXX: weather.com? is this an advert?
en: _Visit Weather.com
sk: Na_vštíviť Weather.com

en: Visit Weather.com
sk: Navštíviť Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
sk: Kliknutím navštívite Weather.com

en: Forecast not currently available for this location.
sk: Predpoveď momentálne nie je dostupná pre toto miesto.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
sk: Umiestnenie

en: Select Location from the list
sk: Vyberať miesto zo zoznamu

en: Update spin button
sk: Tlačidlo hodnôt pre frekvenciu aktualizácie

en: Spinbutton for updating
sk: Tlačidlo hodnôt pre aktualizáciu

en: Address Entry
sk: Položka adresy

en: Enter the URL
sk: Zadajte URL adresu

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
sk: Zlyhalo načítanie XML databázy umiestnení. Prosím, oznámte toto ako chybu.

en: Weather Preferences
sk: Predvoľby Počasia

en: _Automatically update every:
sk: _Automaticky aktualizovať každých:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
sk: Jednotka _teploty:

note: Default means device with default route set
en: Default
sk: Predvolené

en: Kelvin
sk: Kelvinov

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
sk: Celzia

en: Fahrenheit
sk: Fahrenheita

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
sk: Jednotka rýchlosti _vetra:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
sk: míľ za hodinu

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
sk: uzlov

en: Beaufort scale
sk: Beaufortova stupnica

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
sk: Jednotka _tlaku:

note: TRANSLATOR: The pressure unit "millibars"
en: mb
sk: milibarov

note: TRANSLATOR: The pressure unit "millibars of mercury"
en: mmHg
sk: milibarov ortute

note: TRANSLATOR: The pressure unit "inches of mercury"
en: inHg
sk: palcov ortute

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
sk: Jednotky _viditeľnosti:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
sk: metre

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
sk: míle

en: Enable _radar map
sk: Povoliť _radarové mapy

en: Use _custom address for radar map
sk: Použiť _vlastnú adresu pre radarovú mapu

en: A_ddress:
sk: _Adresa:

en: Update
sk: Aktualizovať

en: minutes
sk: minút

en: Display
sk: Zobrazenie

en: General
sk: Všeobecné

en: _Select a location:
sk: _Vyberte miesto:

en: _Find:
sk: _Nájsť:

en: Find _Next
sk: Nájsť ďa_lšie

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Cannot connect to gnome-session
sk: Nedá sa pripojiť k relácii gnome-session

en: Automatic sleep inhibited
sk: Automatické uspanie potlačené

en: Automatic sleep enabled
sk: Automatické uspanie povolené

en: Manual inhibit
sk: Ručné potlačenie

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
sk: Umožňuje používateľovi potlačiť automatické šetrenie energie.

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
sk: Autorské práva © 2006-2007 Richard Hughes

en: No items in history
sk: História je prázdna

note: build file select dialog
en: Start program
sk: Spustiť program

en: Command line
sk: Príkazový riadok

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
sk: Sem zadajte príkaz a GNOME ho pre vás spustí

en: Browser
sk: Prehliadač

en: Click this button to start the browser
sk: Stlačením tohto tlačidla spustíte prehliadač

en: History
sk: História

en: Click this button for the list of previous commands
sk: Stlačením tohto tlačidla zobrazíte zoznam predchádzajúcich príkazov

en: Command line has been disabled by your system administrator
sk: Správca systému vám zakázal príkazový riadok

en: Mini-Commander applet
sk: Aplet Mini-Commander

en: This applet adds a command line to the panel
sk: Tento aplet pridá do panelu príkazový riadok

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
sk: Tento aplet pridáva na panel príkazový riadok. Podporuje automatické dopĺňanie príkazov, históriu príkazov a meniteľné makrá.

en: Command Line Preferences
sk: Nastavenie Príkazového riadku

en: Auto Completion
sk: Automatické dopĺňanie

en: E_nable history-based auto completion
sk: Povoliť automatické dopĺňanie založené na _histórii

en: Size
sk: Veľkosť

en: _Width:
sk: Ší_rka:

en: pixels
sk: bodov

en: Colors
sk: Farby

en: _Use default theme colors
sk: _Použiť predvolené farby témy

en: Command line _foreground:
sk: _Popredie príkazového riadku:

en: Command line _background:
sk: Po_zadie príkazového riadku:

en: Pick a color
sk: Vyberte farbu

en: _Macros:
sk: _Makrá:

en: _Add Macro...
sk: _Pridať makro...

en: _Delete Macro
sk: _Odstrániť makro

en: Macros
sk: Makrá

en: Add New Macro
sk: Pridať nové makro

en: _Pattern:
sk: _Vzorka:

en: Co_mmand:
sk: _Príkaz:

en: You must specify a pattern and a command
sk: Musíte zadať vzorku a príkaz

en: You must specify a pattern
sk: Musíte zadať vzorku

en: You must specify a command
sk: Musíte zadať príkaz

en: You may not specify duplicate patterns
sk: Nemôžete zadať opakujúce sa vzorky

en: Pattern
sk: Vzorka

en: _Open System Monitor
sk: _Otvoriť sledovanie systému

en: There was an error executing '%s': %s
sk: Pri pokuse o spustenie '%s' nastala chyba: %s

en: Processor
sk: Procesor

en: Memory
sk: Pamäť

en: Network
sk: Sieť

en: Swap Space
sk: Odkladací súbor

en: Load Average
sk: Priemerné zaťaženie

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
sk: %s:
    %u%% použitých programom
    %u%% je použitých ako vyrovnávacia pamäť

en: The system load average is %0.02f
sk: Priemerná záťaž systému je  %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
sk: %s:
    Prijímanie %s
    Odosielanie %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
sk[0]: %s:
    %u%% sa používa
sk[1]: %s:
    %u%% sa používa
sk[2]: %s:
    %u%% sa používa

en: CPU Load
sk: Zaťaženie procesora

en: Memory Load
sk: Zaťaženie pamäti

en: Net Load
sk: Sieťové zaťaženie

en: Swap Load
sk: Zaťaženie odkladacieho súboru

en: Disk Load
sk: Zaťaženie disku

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sk: Sledovač zaťaženia systému, ktorý zobrazuje grafy pre procesor, pamäť, odkladací súbor a sieťový prenos.

en: Monitored Resources
sk: Sledované zdroje

en: _Processor
sk: _Procesor

en: _Memory
sk: Pa_mäť

en: _Network
sk: _Sieť

en: S_wap Space
sk: _Odkladací súbor

en: _Load
sk: _Zaťaženie

en: _Harddisk
sk: _Pevný disk

en: Options
sk: Možnosti

en: System m_onitor width:
sk: Ší_rka sledovača:

en: System m_onitor height:
sk: _Výška sledovača:

en: Sys_tem monitor update interval:
sk: Interval aktualizácie sledovača sys_tému:

en: milliseconds
sk: millisekúnd

en: _User
sk: Po_užívateľ

en: S_ystem
sk: _Systém

en: N_ice
sk: _Nice

en: I_OWait
sk: Čakanie na I_O

en: I_dle
sk: N_ečinný

en: Sh_ared
sk: _Zdieľaná

en: _Buffers
sk: _Buffery

en: Cach_ed
sk: _Vo vyrovnávacej pamäti

en: F_ree
sk: V_oľná

en: _In
sk: _Prich.

en: _Out
sk: _Odch.

en: _Local
sk: _Miestne

en: _Background
sk: Po_zadie

en: _Used
sk: _Použitá

en: _Free
sk: _Voľná

en: Load
sk: Zaťaženie

en: _Average
sk: _Priemer

en: Harddisk
sk: Pevný disk

en: _Read
sk: Čí_tanie

en: _Write
sk: _Zápis

en: System Monitor Preferences
sk: Predvoľby Sledovania Systému

en: Device _Details
sk: _Podrobnosti o zariadení

en: bits
sk: bity

en: bytes
sk: bajty

en: Device Details for %s
sk: Podrobnosti o zariadení pre %s

en: _In graph color
sk: Farba grafu _prich.

en: _Out graph color
sk: Farba grafu _odch.

en: Internet Address:
sk: Internetová adresa:

en: Netmask:
sk: Maska siete:

en: Hardware Address:
sk: Hardvérová adresa:

en: P-t-P Address:
sk: Adresa P-t-P:

en: Bytes in:
sk: Prich. bajty:

en: Bytes out:
sk: Odch. bajty:

en: none
sk: nič

en: IPv6 Address:
sk: Adresa IPv6:

en: Signal Strength:
sk: Sila signálu:

en: %s is down
sk: %s je odpojené

en: %s: %s
    in: %s out: %s
sk: %s: %s
    prich.: %s odch.: %s

en: has no ip
sk: nemá ip adresu

en: %s: %s
    sum: %s
sk: %s: %s
    súčet: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
sk: 
    ESSID: %s
    Sila: %d %%

en: unknown
sk: neznáme

en: Do you want to disconnect %s now?
sk: Chcete teraz odpojiť %s?

en: Do you want to connect %s now?
sk: Chcete teraz pripojiť %s?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
sk: <b>Spustenie príkazu %s zlyhalo</b>
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
sk: Malý aplet, ktprý zobrazuje niektoré informácie o prenose určeného sieťového zariadenia

en: Network _device:
sk: Sieťové _zariadenie:

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Show _sum instead of in & out
sk: Zobraziť _súčet namiesto prich. a odch.

en: Show _bits instead of bytes
sk: Zobraziť _bity namiesto bajtov

en: Change _icon according to the selected device
sk: Zmeniť _ikonu podľa vybratého zariadenia

en: Netspeed Preferences
sk: Predvoľby apletu Netspeed

en: %d note | %d notes
sk[0]: %d poznámok
sk[1]: %d poznámka
sk[2]: %d poznámky

en: Show sticky notes
sk: Zobraziť poznámkové papieriky

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
sk: Poznámkové papieriky pre pracovné prostredie GNOME

en: This note is locked.
sk: Táto poznámka je uzamknutá.

en: This note is unlocked.
sk: Táto poznámka je odomknutá.

en: _New Note
sk: _Nová poznámka

en: Hi_de Notes
sk: _Skryť poznámku

en: _Lock Notes
sk: U_zamknúť poznámky

en: _Delete Notes
sk: _Odstrániť poznámky

en: _Delete All
sk: _Odstrániť všetky

en: Delete all sticky notes?
sk: Odstrániť všetky poznámky?

en: This cannot be undone.
sk: Túto operáciu nemožno vrátiť späť.

en: Delete this sticky note?
sk: Odstrániť túto poznámku?

en: _Delete Note...
sk: O_dstrániť poznámku...

en: _Lock Note
sk: _Zamknúť poznámku

en: _Properties
sk: _Vlastnosti

en: Sticky Note
sk: Poznámka

en: Lock/Unlock note
sk: Zamknúť/odomknúť poznámku

en: Close note
sk: Zavrieť poznámku

en: Resize note
sk: Zmeniť veľkosť poznámky

en: Sticky Notes Preferences
sk: Predvoľby Poznámok

en: Default Note Properties
sk: Predvolené vlastnosti poznámok

en: H_eight:
sk: _Výška:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sk: Zadajte predvolenú šírku pre nové poznámky (v bodoch)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sk: Zadajte predvolenú výšku pre nové poznámky (v bodoch)

en: Use co_lor from the system theme
sk: Použiť _farbu zo systémovej témy

en: Font Co_lor:
sk: Fa_rba písma:

en: Note C_olor:
sk: F_arba poznámky:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sk: Vyberte základnú farbu pre všetky poznámky

en: Pick a default sticky note color
sk: Vyberte predvolenú farbu pre poznámky

en: Use fo_nt from the system theme
sk: Použiť _písmo zo systémovej témy

en: _Font:
sk: _Písmo:

en: Choose a font to use for all sticky notes
sk: Vyberte písmo pre všetky poznámky

en: Pick a default sticky note font
sk: Vyberte predvolené písmo pre poznámky

en: Behavior
sk: Správanie

en: _Put notes on all workspaces
sk: _Umiestniť poznámky na všetky plochy

en: Choose if notes are visible on all workspaces
sk: Vyberte, či sú poznámky viditeľné na všetkých plochách

en: Force _default color and font on notes
sk: Vynútiť pre_dvolené písmo a farbu poznámok

en: Choose if the default style is forced on all notes
sk: Vyberte, či všetky poznámky majú používať predvolený štýl

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
sk: Skryť poznámky pri kliknutí na _plochu

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
sk: Vyberte, či sa majú skryť všetky poznámky pri výbere položiek na ploche

en: Sticky Note Properties
sk: Vlastnosti poznámky

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: _Title:
sk: _Titulok:

en: Specify a title for the note
sk: Zadajte titulok poznámky

en: Use default co_lor
sk: Použiť predvo_lenú farbu

en: Font C_olor:
sk: F_arba písma:

en: Note _Color:
sk: _Farba poznámky:

en: Use default fo_nt
sk: Použiť predvole_né písmo

en: Choose a color for the note
sk: Vyberte farbu pre poznámku

en: Pick a color for the sticky note
sk: Vyberte farbu pre poznámku

en: Choose a font for the note
sk: Vyberte písmo pre poznámku

en: Pick a font for the sticky note
sk: Vyberte písmo pre poznámku

en: P_ause timer
sk: _Pozastaviť časovač

en: Finished
sk: Koniec

en: Timer finished!
sk: Časovač uplynul!

en: Timer Applet Preferences
sk: Nastavenia apletu Časovač

en: Name:
sk: Názov:

en: Hours:
sk: Hodiny:

en: Minutes:
sk: Minúty:

en: Seconds:
sk: Sekundy:

en: Show notification popup
sk: Zobraziť bublinové oznámenie

en: Show dialog
sk: Zobraziť dialógové okno

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
sk: Aplet panelu vyhľadávania na nájdenie obsahu uloženého nástrojom Tracker

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
sk: Autorské práva Autori nástroja Tracker 2005-2010

en: Other
sk: Iné

en: Contacts
sk: Kontakty

en: Tags
sk: Značky

en: Email Addresses
sk: Emailové adresy

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Images
sk: Obrázky

en: Audio
sk: Zvuk

en: Folders
sk: Priečinky

en: Fonts
sk: Písma

en: Videos
sk: Videá

en: Archives
sk: Archívy

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: Links
sk: Odkazy

en: Category
sk: Kategória

en: Title
sk: Názov

en: No results found for “%s”
sk: Nenašli sa žiadne výsledky pre „%s“

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
sk[0]: %d položiek v koši
sk[1]: %d položka v koši
sk[2]: %d položky v koši

en: No Items in Trash
sk: V koši nie sú žiadne položky

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
sk: Chyba pri spúšťaní programu Nautilus:
    %s

en: Delete Immediately?
sk: Odstrániť okamžite?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sk: Nepodarilo sa presunúť položky do koša. Chcete ich okamžite odstrániť?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sk: Nepodarilo sa presunúť niektoré položky do koša. Chcete ich okamžite odstrániť?

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
sk: Odpadkový kôš GNOME, ktorý sa nachádza na paneli. Môžete sa cezeň pozrieť do Odpadkového koša, alebo do neho zahodiť položky úkonom ťahaj-a-pusť.

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
sk: Odstraňuje sa položka %s z %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
sk: Odstraňovanie: %s

en: Empty all of the items from the trash?
sk: Vyprázdniť všetky položky z koša?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sk: Ak vyprázdnite kôš, položky budú trvale odstránené. Poznámka: môžete ich odstraňovať aj jednotlivo.

en: _Empty Trash
sk: _Vyprázdniť kôš

en: Emptying the Trash
sk: Vyprázdňovanie koša

en: From:
sk: Odkiaľ:

en: _Open Trash
sk: _Otvoriť Kôš

en: Close
sk: Zavrieť

en: Window buttons for your GNOME Panel.
sk: Tlačidlá okna pre váš panel prostredia GNOME.

en: Window Buttons Preferences
sk: Predvoľby tlačidiel okien

en: Theme:
sk: Motív:

en: <b>Button Orientation</b>
sk: <b>Orientácia tlačidiel</b>

en: Close Button
sk: Tlačidlo Zavrieť

en: <b>Button Hiding</b>
sk: <b>Skrývanie tlačidiel</b>

en: Positioning & Visibility
sk: Polohovanie a viditeľnosť

en: Control _maximized windows only
sk: Ovládať iba _maximalizované okná

en: _Hide when no active maximized window
sk: _Skryť, keď nie je aktívne žiadne maximalizované okno

en: Show _tooltips
sk: Zobraziť _bublinové tipy

en: <b>Internal</b>
sk: <b>Vnútorné</b>

en: <b>External</b>
sk: <b>Vonkajšie</b>

en: Window Task Button
sk: Tlačidlo úlohy okna

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Show windows from all workspaces
sk: Ukázať okná zo všetkých pracovných priestorov

en: Grey out non-active window icons
sk: Ikony neaktívnych okien zobraziť zošednuté

en: Home
sk: Domov

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
sk: Odhlásiť sa, prepnúť používateľa, uzamknúť obrazovku alebo vypnúť počítačOdhlásiť sa, prepnúť používateľa, uzamknúť obrazovku alebo vypnúť počítač

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Window Title Preferences
sk: Predvoľby titulku okna

en: Swap icon/title _order
sk: Zameniť p_oradie ikony/titulku

en: Expand applet
sk: Rozbaliť aplet

en: Hide _icon
sk: Skryť _ikonu

en: Icon
sk: Ikona

en: Hide title
sk: Skryť titulok

en: Alignment:
sk: Zarovnanie:

en: Custom _style
sk: Vlastný š_týl

en: Active
sk: Aktívne

en: Inactive
sk: Neaktívne

en: Font style:
sk: Štýl písma:

en: Font color:
sk: Farba písma:

en: _Hide when no active maximized windows
sk: _Skryť, keď nie sú aktívne žiadne maximalizované okná

en: Window title for your GNOME Panel.
sk: Titulok okna pre váš panel prostredia GNOME.
