gnome-applets - en to sr translation catalogue (718 entries)

en: Red value level
sr: Вредност за црвено

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
sr: Стање батерије испод којег се батерија приказује у црвеној боји. Такође вредност за коју се приказује упозорење о попуњености батерије.

en: Warn on low time rather than low percentage
sr: Упозорава када преостане мало времена уместо малог постотка

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
sr: Користи вредност одређену са „red-value“ као преостало време за приказ упозорења уместо постотка.

en: Low Battery Notification
sr: Обавештење о слабој батерији

en: Notify user when the battery is low.
sr: Обавештава корисника када је батерија слаба.

en: Full Battery Notification
sr: Обавештење о пуној батерији

en: Notify user when the battery is full.
sr: Обавештава корисника када се напуни батерија.

en: Beep for warnings
sr: Звучна упозорења

en: Beep when displaying a warning.
sr: Звучно се оглашава приликом приказивања упозорења.

en: Drain from top
sr: Прађњење од врха

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
sr: Приказује стање батерије која се празни од врха. Користи се само за традиционални преглед батерије.

en: Upright (small) battery
sr: Усправна (мала) батерија

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
sr: Приказује усправну, умањену батерију на панелу.

en: Show the horizontal battery
sr: Приказује батерију положено

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
sr: Приказује традиционалну, положену батерију на панелу.

en: Show the time/percent label
sr: Приказује време/постотак напуњености

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
sr: 0 за искључивање ознаке, 1 за проценат и 2 за преостало време.

en: Characters shown on applet startup
sr: Знакови који се приказују по покретању програмчета

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sr: Ниска коју је изабрао корисник при последњој употреби програмчета. Ова ниска ће бити приказана када корисник покрене програмче.

en: List of available palettes
sr: Списак доступних палета

en: List of strings containing the available palettes.
sr: Списак ниски које садрже доступне палете.

en: Command to execute
sr: Наредба за извршавање

en: Command/script to execute to get the output
sr: Наредба или скрипта за извршавање која ће дати испис

en: Interval for the command
sr: Период наредбе

en: Interval to execute the command (in seconds)
sr: Период за извршавање наредбе (у секундама)

en: Width of output
sr: Ширина исписа

en: Number of characters to display
sr: Број знакова за исписивање

en: Show icon
sr: Приказује иконицу

en: If applet icon is shown or not
sr: Да ли ће се приказивати иконица програмчета

en: CPU to Monitor
sr: Процесор за праћење

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
sr: Изаберите процесор за праћење. Нема потребе да мењате на једнопроцесорском систему.

en: Mode to show cpu usage
sr: Режим за приказ искоришћења процесора

en: A 'graphic' value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 'text' to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 'both' to show the applet in graphic and text mode.
sr: Вредност „graphic“ означава приказ програмчета са графиком (само слика), „text“ приказ са текстом (без слике) а „both“ приказ и графика и текста.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
sr: Врста текста за приказ (ако је текст укључен).

en: A 'frequency' value means to show cpu frequency, 'frequency-unit' to show frequency and units, and 'percentage' to show percentage instead of frequency.
sr: Вредност „frequency“ означава приказ учестаности процесора, „frequency-unit“ за приказ учестаности и јединица, а „percentage“ постотак уместо учестаности.

en: Directory in which the theme is located
sr: Директоријум у ком се налази тема

en: Update the data automatically
sr: Самостално освежавање података

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
sr: Одређује да ли ће програмче само да освежава временску прогнозу или не.

en: Update interval
sr: Период освежавања

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
sr: Време, у секундама, између самосталних освежавања.

en: Display radar map
sr: Приказивање радарске мапе

en: Fetch a radar map on each update.
sr: Преузима радарску мапу при сваком освежавању.

en: Show notification
sr: Приказивање обавештења

en: Show notifications for critical weather conditions
sr: Приказује обавештења за критичне временске услове

en: Macro pattern list
sr: Списак сложених образаца

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
sr: Списак уноса који садрже ниске за макро обрасце.

en: Macro command list
sr: Списак сложених наредби

en: List of entries containing strings for the macro commands.
sr: Списак уноса који садрже ниске за макро наредбе.

en: Show handle
sr: Прикажи ручку

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
sr: Прикажи ручку како би се програмче могло одвојити од панела.

en: Show frame
sr: Прикажи оквир

en: Show a frame surrounding the applet.
sr: Прикажи оквир око програмчета.

en: Perform history autocompletion
sr: Омогући самодопуњавање засновано на претходним наредбама

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
sr: Покушава да сам допуни наредбу из списка већ коришћених наредби.

en: Width
sr: Ширина

en: Width of the applet
sr: Ширина програмчета

en: Use the default theme colors
sr: Користите боје подразумеване теме

en: Use theme colors instead of custom ones.
sr: Користи боје из теме уместо изабраних.

en: Foreground color
sr: Боја исцртавања

en: Background color
sr: Боја позадине

en: History list
sr: Претходне наредбе

en: List of entries containing strings for history entries.
sr: Списак уноса који садрже ниске за уносе историјата.

en: Enable CPU load graph
sr: Прикажи график оптерећења процесора

en: Enable memory load graph
sr: Прикажи график заузећа меморије

en: Enable network load graph
sr: Прикажи график оптерећења мреже

en: Enable swap load graph
sr: Прикажи график заузећа замене за меморију (swap)

en: Enable load average graph
sr: Прикажи график просечног оптерећења

en: Enable disk load graph
sr: Прикажи график оптерећења диска

en: Applet refresh rate in milliseconds
sr: Брзина освежавања програмчета у милисекундама

en: Graph size
sr: Величина графика

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sr: За водоравне панеле, ширина графика у тачкама. За усправне панеле, ово је висина графика.

en: Graph color for user-related CPU activity
sr: Боја графика за корисничке активности процесора

en: Graph color for system-related CPU activity
sr: Боја графика за системске активности процесора

en: Graph color for nice-related CPU activity
sr: Боја графика за активности процесора са мањим приоритетом

en: Graph color for iowait-related CPU activity
sr: Боја графика за активности процесора при чекању на У/И

en: CPU graph background color
sr: Боја позадине за график процесора

en: Graph color for user-related memory usage
sr: Боја графика за корисничку употребу меморије

en: Graph color for shared memory
sr: Боја графика за дељену меморију

en: Graph color for buffer memory
sr: Боја графика за баферисану меморију

en: Graph color for cached memory
sr: Боја графика за кеш меморију

en: Memory graph background color
sr: Боја позадине за праћење меморије

en: Graph color for input network activity
sr: Боја графика за праћење примљених података у мрежи

en: Graph color for output network activity
sr: Боја графика за праћење послатих података у мрежи

en: Graph color for loopback network usage
sr: Боја графика за повратну активности у мрежи

en: Network graph background color
sr: Боја позадине за праћење мреже

en: Graph color for user-related swap usage
sr: Боја графика за корисничку употребу замене за меморије (swap)

en: Swap graph background color
sr: Боја позадине за праћење замене за меморију (swap)

en: Graph color for load average
sr: Боја графика за просечно оптерећење

en: Load graph background color
sr: Боја позадине за праћење оптерећења

en: Graph color for disk read
sr: Боја графика за читање са диска

en: Graph color for disk write
sr: Боја графика за упис на диск

en: Background color for disk load graph
sr: Боја позадине за график оптерећења диска

en: The desktop description file to execute as the system monitor
sr: Покретачка датотека коју треба покренути као програм за праћење система

en: Show sum
sr: Приказује укупност

en: Show sum instead of in & out
sr: Приказује укупност уместо улаза и излаза

en: Show bits
sr: Приказује бите

en: Show bits instead of bytes
sr: Приказује бите уместо бајтова

en: Change icon
sr: Мења иконицу

en: Change icon according to the selected device
sr: Мења иконицу у складу са изабраним уређајем

en: Auto change device
sr: Самостално мења уређај

en: Refresh time
sr: Време освежавања

en: Refresh time in milliseconds
sr: Време освежавања у милисекундама

en: Network device
sr: Мрежни уређај

en: Up command
sr: Наредба за послато

en: Down command
sr: Наредба за примљено

en: In graph color
sr: Боја графика улаза

en: Out graph color
sr: Боја графика излаза

en: File name for sticky notes
sr: Назив датотеке за лепљиве белешке

en: File name for sticky notes in $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.
sr: Назив датотеке за лепљиве белешке у „$XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes“.

en: Default width for new notes
sr: Уобичајена ширина за нове белешке

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sr: Уобичајена ширина у тачкама за нове белешке.

en: Default height for new notes
sr: Уобичајена висина за нове белешке

en: Default color for new notes
sr: Уобичајена боја за нове белешке

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
sr: Основна боја за нове лепљиве белешке. Ово може бити уобичајени назив, хексадецимална вредност, РГБ боја или РГБА боја.

en: Default color for font
sr: Основна боја словног лика

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
sr: Основна боја слова за нове лепљиве белешке. Ово може бити уобичајени назив, хексадецимална вредност, РГБ боја или РГБА боја.

en: Default font for new notes
sr: Основна слова за нове белешке

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
sr: Основна слова за нове лепљиве белешке. Ово треба да буде назив слова за Панго, нпр. „Sans Italic 10“.

en: Sticky notes' workspace stickyness
sr: Лепљивост белешки за радну површину

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sr: Одређује да ли се белешке виде на СВИМ радним површинама, или не.

en: Sticky notes' locked state
sr: Закључано стање белешки

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sr: Одређује да ли су белешке закључане (не могу се изменити) или не.

en: Date format of note's title
sr: Образац за датум у насловима белешки

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sr: Уобичајено, када се направе белешке, користи се текући датум за наслов. Овај образац се користи; све што прихвата „strftime()“ је дозвољено.

en: Whether to use the default system color
sr: Да ли се користи подразумевана боја система

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sr: Уколико је ова опција искључена, може се користити боја по избору као уобичајена боја за све белешке.

en: Whether to use the default system font
sr: Да ли се користи подразумевани системски словни лик

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sr: Уколико је ова опција искључена, може се користити словни лик по избору као уобичајени словни лик за све белешке.

en: Whether to force the default color and font on all notes
sr: Да ли да наметнем подразумевану боју и словни лик за све белешке

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sr: Уколико је ова опција укључена, неће се користити подешавања боја и словних ликова за појединачне белешке.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
sr: Да ли да сакријем све белешке при избору радне површи

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
sr: Уколико је ова опција укључена, избор радне површине на било кој начин ће сакрити све отворене белешке.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sr: Да ли се тражи одобрење при брисању белешке

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
sr: Празне белешке се увек бришу без потврде.

en: 'Timer'
sr: 'Одбројавач'

en: Name of timer
sr: Назив одбројавача

en: Duration of timer in seconds
sr: Време одбројавача у секундама

en: Show notification popup when timer finish
sr: Приказује облачић обавештења када се заврши одбројавање

en: Show dialog window when timer finish
sr: Приказује прозорчић када се заврши одбројавање

en: Determines whether we use custom or Metacity's button layout
sr: Одређује да ли користимо произвољан или Метаситијев распоред дугмади

en: When disabled, this applet's button_layout string will be used to order the buttons.
sr: Када је искључено, ова ниска распореда дугмади програмчета биће коришћена за распоред дугмади.

en: Layout of buttons.
sr: Распоре дугмади.

en: Essentially a copy from Metacity's button_layout, but we can modify it for custom settings.
sr: Суштински умножак из распореда дигмади Метаситија, али га можемо изменити за произвољна подешавања.

en: Button theme
sr: Тема дугмади

en: Name of a folder located in windowapplets/themes/ or "custom".
sr: Назив фасцикле која се налази у „windowapplets/themes/“ или у „custom“.

en: Button orientation
sr: Усмерење дугмади

en: May be used to set a static button orientation. Setting this value to 1 will ensure the buttons are always displayed horizontally. Setting it to 2 will do the same but vertically. The default setting 0 will set it automatically according to the panel.
sr: Може се користити за постављање статичког усмерења дугмета. Постављање ове вредности на 1 ће обезбедити увек водоравно приказивање дугмади. Постављање на 2 ће учинити исто, али усправно. Основна поставка 0 ће га подесити аутоматски према панелу.

en: Hides buttons when there are no windows present.
sr: Скрива дугмад када нема присутних прозора.

en: When enabled, the buttons will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
sr: Када је укључено, дугмад ће нестати када нема увећаног (или радног) прозора на екрану.

en: Only control maximized windows.
sr: Управља само увећаним прозорима.

en: When enabled, the window buttons will always control the upper-most maximized window.
sr: Када је укључено, дугмадим прозора ће увек управљати увећани прозор који је на врху.

en: Reverse the buttons placement.
sr: Обрће постављање дугмади.

en: When enabled, the window buttons will be placed in reverse order (right to left instead of left to right, or bottom to top instead of top to bottom).
sr: Када је укључено, дугмад прозора ће бити постављена обрнутим редом (с десна на лево уместо с лева на десно, или одоздо на горе уместо одозго на доле).

en: Enable click effect.
sr: Укључује дејство клика.

en: When enabled, the button will change image to 'clicked' whenever it is clicked.
sr: Када је укључено, дугме ће променити слику на „кликнуто“ кад год се кликне на њ.

en: Enable hover effect.
sr: Укључује дејство лебдења.

en: When enabled, the button will change image to 'hovered' whenever the mouse passes it.
sr: Када је укључено, дугме ће променити слику на „наднешено“ кад год миш прође изнад њега.

en: Show tooltips on buttons.
sr: Приказује облачиће на дугмићима.

en: When enabled, each button will display its own tooltip, describing the function that it represents.
sr: Када је укључено, свако дугме ће приказати свој сопствени облачић, који описује функцију која га представља.

en: Show windows from all workspaces.
sr: Приказује прозоре са свих радних простора.

en: Show the home title and logout button in the window title if no window is selected and active (maximized)
sr: Приказује назив личне фасцикле и дугме за одјављивање у наслову прозора ако није изабран нити активан (увећан) ниједан прозор

en: Show the application title when an application is active and maximized
sr: Приказује назив оног програма који је активан и увећан

en: All icons except the current active window icon are greyed out. Disable to have colored icons for all windows
sr: Све иконице осим иконице тренутно активног прозора су засивљене. Искључите ово да имате обојене иконице за све прозоре

en: Whether the task list will expand automatically and use all available space.
sr: Да ли ће се списак задатака сам раширити и користити сав доступан простор.

en: Hides title when there are no windows present.
sr: Скрива наслов када нема присутних прозора.

en: When enabled, the title will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
sr: Када је укључено, наслов ће нестати када нема увећаног (или радног) прозора на екрану.

en: When enabled, the window title will always display the upper-most maximized window's name.
sr: Када је укључено, наслов прозора ће увек приказати назив увећаног прозора који је на врху.

en: Set the title alignment.
sr: Подешава поравнање наслова.

en: Legal values are between 0 and 1.
sr: Исправне вредности су између 0 и 1.

en: Swap icon and title.
sr: Размените иконицу и наслов.

en: When enabled, window title will be on the left side and the icon on the right side.
sr: Када је укључено, наслов прозора биће на левој страни а иконица на десној.

en: Expand the applet
sr: Шири програмче

en: When enabled, the applet will use up all available space in the panel.
sr: Када је укључено, програмче ће користити сав горњи расположиви простор на панелу.

en: Hide the icon
sr: Скрива иконицу

en: When enabled, the window icon will not be displayed.
sr: Када је укључено, иконица прозора се неће приказивати.

en: Hide the title
sr: Скрива наслов

en: When enabled, the window title will not be displayed.
sr: Када је укључено, наслов прозора се неће приказивати.

en: Show tooltips over title and icon
sr: Приказује облачиће преко наслова и иконице

en: When enabled, a tooltip carrying the name of the currently active window will be shown.
sr: Када је укључено, облачић који носи назив тренутно активног прозора биће приказан.

en: Minimal title size
sr: Најмања величина наслова

en: This size is used when the applet is not expanded or otherwise to determine the minimal size the title label can be shrunk to. The value represents the amount of pixels either in width or height, depending on the panel orientation.
sr: Ова величина се користи када програмче није раширено или другачије одређује најмању величину на коју натпис наслова може да се смањи. Вредност представља количину пиксела или по ширини или по висини, у зависности од усмерења панела.

en: Use a custom style.
sr: Користи произвољни стил.

en: When enabled, custom font style and color will be used. When disabled, system theme defaults will be used.
sr: Када је укључено, произвољни стил слова и боје биће коришћен. Када је искључено, користиће се основности земе система.

en: Show the window action menu on right click.
sr: Приказује изборник радње прозора на десни клик.

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked. This experimental feature is still under development! Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden.
sr: Довешће до тога да се изборник радње прозора појави када се кликне десним тастером миша на наслов. Ова експериментална функција је још увек у развоју! Упозорење! У садашњем стању функције нећете моћи да приступите изборнику радње програмчета путем десног клика на наслов када је ова опција укључена! И даље можете да урадите ово десним кликом на иконицу ако није скривена.

en: Active title font.
sr: Словни лик активног наслова.

en: Font name and size for the active window state.
sr: Назив и величин асловног лика за активно стање прозора.

en: Inactive title font.
sr: Словни лик неактивног наслова.

en: Font name and size for the inactive window state.
sr: Назив и величин асловног лика за неактивно стање прозора.

en: Active title foreground color.
sr: Боја исцртавања активног наслова.

en: Title foreground color in hex format for the active window state.
sr: Боја исцртавања наслова у хексадецималном запису за стање активног прозора.

en: Inactive title foreground color.
sr: Боја исцртавања неактивног наслова.

en: Title foreground color in hex format for the inactive window state.
sr: Боја исцртавања наслова у хексадецималном запису за стање неактивног прозора.

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sr: Поставке приступачности _тастатуре

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About
sr: _О програму

en: Open the universal access preferences dialog
sr: Отвара прозорче поставки универзалног приступа

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
sr: Дошло је до грешке приказивања прозорчета поставки тастатуре: %s

note: Note to translators: the first letter of the alphabet, not the indefinite article
en: a
sr: а

en: XKB Extension is not enabled
sr: ХКБ проширење није укључено

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Error: %s
sr: Грешка: %s

en: AccessX Status
sr: Стање приступачности Икса

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sr: Приказује стање тастатуре када се користе функције приступачности.

en: Keyboard Accessibility Status
sr: Стање приступачности тастатуре

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sr: Приказује текуће стање функција приступачности тастатуре

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sr: Приказује стање функција Приступачности Икса као што су задржани измењивачи

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Battery Charge Monitor Preferences
sr: Поставке праћења стања батерије

en: Appearance
sr: Изглед

en: _Compact view
sr: _Сажети приказ

en: (shows single image for status and charge)
sr: (приказује једну слику за стање и напон)

en: _Expanded view
sr: _Опширни приказ

en: (two images: one for status, one for charge)
sr: (две слике: једна за стање, друга за напон)

en: _Show time/percentage:
sr: При_кажи време/постотак:

en: Show _time remaining
sr: Прикажи преостало _време

en: Show _percentage remaining
sr: Прикажи преостали _постотак

en: Notifications
sr: Обавештења

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
sr: _Упозори када напуњеност батерија спадне на:

en: _Notify when battery is fully recharged
sr: _Обавести када се батерија потпуно напуни

en: System is running on AC power
sr: Систем се напаја из електричне мреже

en: System is running on battery power
sr: Систем се напаја из батерије

en: Battery charged (%d%%)
sr: Батерија је напуњена (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
sr: Није познато преостало време (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
sr: Није познато преостало време пуњења (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
sr[0]: Преостаје %d минут (%d%%)
sr[1]: Преостају %d минута (%d%%)
sr[2]: Преостаје %d минута (%d%%)
sr[3]: Преостао је један минут (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
sr[0]: %d минут до пуне батерије (%d%%)
sr[1]: %d минута до пуне батерије (%d%%)
sr[2]: %d минута до пуне батерије (%d%%)
sr[3]: Још минут до пуне батерије (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
sr[0]: Преостаје %d сат (%d%%)
sr[1]: Преостају %d сата (%d%%)
sr[2]: Преостаје %d сати (%d%%)
sr[3]: Преостао је један сат (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
sr[0]: %d сат до пуне батерије (%d%%)
sr[1]: %d сата до пуне батерије (%d%%)
sr[2]: %d сати до пуне батерије (%d%%)
sr[3]: Један сат до пуне батерије (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
sr: Преостаје %d %s и %d %s (%d%%)

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати
sr[3]: сат

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута
sr[3]: минут

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
sr: %d %s %d %s до пуне батерије (%d%%)

en: Battery Monitor
sr: Праћење стања батерије

en: Your battery is now fully recharged
sr: Батерија је сада у потпуности напуњена

en: Battery Notice
sr: Обавештење о батерији

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
sr: Преостало вам је укупно %d%% од капацитета батерије.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
sr[0]: Можете да радите још %d минут на батерији (%d%% укупног капацитета).
sr[1]: Можете да радите још %d минута на батерији (%d%% укупног капацитета).
sr[2]: Можете да радите још %d минута на батерији (%d%% укупног капацитета).
sr[3]: Можете да радите још %d минут на батерији (%d%% укупног капацитета).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sr: Да избегнете губитак података:
     • прикључите преносни рачунар на електричну мрежу, или
     • сачувајте отворене документе и искључите рачунар.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sr: Да избегнете губитак података:
     • пребаците преносни рачунар у приправност,
     • прикључите га на електричну мрежу, или
     • сачувајте отворене документе и искључите рачунар.

en: Your battery is running low
sr: Батерија је скоро празна

en: No battery present
sr: Батерија није присутна

en: Battery status unknown
sr: Није познато стање батерије

en: N/A
sr: Недоступно

en: Battery Charge Monitor
sr: Праћење стања батерије

en: Monitor a laptop's remaining power
sr: Пратите преостало напајање преносног рачунара

en: This utility shows the status of your laptop battery.
    
    UPower backend enabled.
sr: Ова алатка приказује стање батерије вашег преносног рачунара.
    „UPower“ позадинац је укључен.

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
sr: Постотак

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
sr: Преостало минута

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
sr: Не могу да се повежем са услужником подешавања гнома

en: Cannot get laptop panel brightness
sr: Не могу да добавим осветљеност панела преносног рачунара

en: LCD brightness : %d%%
sr: Осветљеност ЛЦД-а : %d%%

en: Adjusts laptop panel brightness.
sr: Дотерајте осветљеност панела преносног рачунара.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Brightness Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Brightness Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
sr: Издат је под Гнуовом општом јавном лиценцом издање 2
    
    Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју
    је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 3 лиценце
    или (по вашем избору) било којег новијег издања.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc.,
    51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA“.

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
sr: Ауторска права © 2006 Бенџамин Кану

en: Available palettes
sr: Доступне палете

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
sr: Уметни „%s“

en: Insert special character
sr: Уметни нарочити знак

en: insert special character %s
sr: умеће нарочити знак %s

en: Character Palette
sr: Палета знакова

en: Insert characters
sr: Унесите знакове

en: GNOME Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
sr: Програмче Гномовог панела за избор чудних знакова који се не налазе на мојој тастатури. Објављено под Гнуовом Општом јавном лиценцом (GNU GPL).

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: У _реду

en: _Palette:
sr: _Палета:

en: Palette entry
sr: Унос у палети

en: Modify a palette by adding or removing characters
sr: Измените палету додавањем или уклањањем знакова

en: Add Palette
sr: Додај палету

en: Edit Palette
sr: Уреди палету

en: Palettes list
sr: Списак палета

en: _Palettes:
sr: _Палете:

en: _Add
sr: _Додај

en: Add button
sr: Дугме додавања

en: Click to add a new palette
sr: Кликните да додате нову палету

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: Edit button
sr: Дугме уређивања

en: Click to edit the selected palette
sr: Кликните да уредите изабрану палету

en: _Delete
sr: _Обриши

en: Delete button
sr: Дугме брисања

en: Click to delete the selected palette
sr: Кликните да обришете изабрану палету

en: Character Palette Preferences
sr: Поставке палете знакова

en: _Close
sr: _Затвори

en: Command Applet Preferences
sr: Поставке терминалчића

en: Command:
sr: Наредба:

en: Interval (seconds):
sr: Период (у секундама):

en: Maximum width (chars):
sr: Највећа ширина (знакова):

en: CPU Frequency Monitor Preferences
sr: Поставке праћења учестаности процесора

en: Monitor Settings
sr: Подешавања монитора

en: _Monitored CPU:
sr: _Надгледани процесори:

en: Display Settings
sr: Подешавања екрана

en: _Appearance:
sr: _Изглед:

en: Show CPU frequency as _frequency
sr: Прикажи _фреквенцију процесора

en: Show frequency _units
sr: Прикажи и мерне _јединице

en: Show CPU frequency as _percentage
sr: Прикажи фреквенцију процесора у _процентима

en: CPU Frequency Scaling Monitor
sr: Праћење промене фреквенције процесора

en: This utility shows the current CPU Frequency
sr: Ова алатка приказује текућу фреквенцију процесора

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
sr: Ова алатка приказује текуће стање фреквенције процесора.

en: Graphic
sr: График

en: Text
sr: Текст

en: Graphic and Text
sr: График и текст

en: Change CPU Frequency scaling
sr: Промене фреквенције процесора

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
sr: Потребна су овлашћења за промену фреквенције процесора.

en: (mounted)
sr: (прикључен)

en: (not mounted)
sr: (није прикључен)

en: Cannot start Nautilus File Manager
sr: Не могу да покренем Наутилус управника датотека

en: Could not find Nautilus
sr: Не могу да пронађем Наутилус

en: _Play DVD
sr: _Пусти ДВД

en: _Play CD
sr: _Пусти ЦД

en: _Open %s
sr: _Отвори %s

en: Un_mount %s
sr: Ис_кључи %s

en: _Mount %s
sr: _Прикључи %s

en: _Eject %s
sr: _Избаци %s

en: Disk Mounter
sr: Прикључење диска

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sr: Програмче за прикључивање и искључивање блок уређаја.

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sr: Приказује стање функција приступачности тастатуре

en: Brightness Applet
sr: Програмче осветљености

en: Adjusts Laptop panel brightness
sr: Дотерајте осветљеност панела преносног рачунара

en: Command
sr: Наредба

en: Shows the output of a command
sr: Приказује испис наредбе

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
sr: Праћење промене фреквенције процесора

en: Mount local disks and devices
sr: Прикључите локалне дискове и уређаје

en: Eyes
sr: Очи

en: A set of eyeballs for your panel
sr: Пар очију за ваш панел

en: Weather Report
sr: Извештај о времену

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sr: Праћење тренутних временских прилика и временске прогнозе

en: Inhibit Applet
sr: Програмче спречавања

en: Allows user to inhibit automatic power saving
sr: Омогућава корисницима да спрече самостално чување енергије

en: Command Line
sr: Наредба

en: Mini-Commander
sr: Терминалчић

en: System Monitor
sr: Праћење система

en: A system load indicator
sr: Показатељ оптерећења система

en: Network Monitor
sr: Надзорник мреже

en: Netspeed Applet
sr: Програмче брзине мреже

en: Sticky Notes
sr: Белешке

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sr: Направите, гледајте и управљајте белешкама на радној површини

en: Timer
sr: Одбројавач

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
sr: Покрените одбројавач и примите обавештење када буде завршио

en: Tracker Search Bar
sr: Трагачева трака претраге

en: Find your data quickly using Tracker
sr: Нађите ваше податке користећи Трагача

en: Trash
sr: Смеће

en: Go to Trash
sr: Иди до Смећа

en: Window Buttons
sr: Дугмад прозора

en: Window buttons for your GNOME Panel
sr: Дугмад прозора за ваш Гном панел

en: Window Picker
sr: Избирач прозора

en: Shows a list of icons for the open windows.
sr: Приказује списак иконица за отворене прозоре.

en: Window Title
sr: Наслов прозора

en: Window title for your GNOME Panel
sr: Наслов прозора за ваш Гном панел

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sr: Погледом очи верно прате кретњу миша

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
sr: Шашаве очи за Гномов панел која прате курсор миша.

en: Can not launch the eyes applet.
sr: Не могу да покренем програмче с очима.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sr: Дошло је до кобне грешке при покушају учитавања теме.

en: Geyes Preferences
sr: Поставке ГОчију

en: Themes
sr: Теме

en: _Select a theme:
sr: _Изаберите тему:

en: _Details
sr: _Детаљи

en: _Update
sr: _Освежи

en: GNOME Weather
sr: Гном време

en: Weather Forecast
sr: Временска прогноза

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
sr: Место: %s
    Небо: %s
    Температура: %s

en: Updating...
sr: Освежава...

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
sr: Програмче панела за праћење локалних временских прилика.

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
sr: © 1999–2005 — С. Пападимитроу и други

en: Details
sr: Детаљи

en: City:
sr: Место:

en: Last update:
sr: Последња допуна:

en: Conditions:
sr: Услови:

en: Sky:
sr: Небо:

en: Temperature:
sr: Температура:

en: Feels like:
sr: Осећа се као:

en: Dew point:
sr: Тачка росе:

en: Relative humidity:
sr: Релативна влажност:

en: Wind:
sr: Ветар:

en: Pressure:
sr: Притисак:

en: Visibility:
sr: Видљивост:

en: Sunrise:
sr: Зора:

en: Sunset:
sr: Залазак:

en: Current Conditions
sr: Текуће прилике

en: Forecast Report
sr: Временска прогноза

en: See the ForeCast Details
sr: Погледајте детаљну прогнозу

en: Forecast
sr: Прогноза

en: Radar Map
sr: Радарска мапа

note: XXX: weather.com? is this an advert?
en: _Visit Weather.com
sr: _Посети „Weather.com“

en: Visit Weather.com
sr: Посетите „Weather.com“

en: Click to Enter Weather.com
sr: Кликните да посетите „Weather.com“

en: Forecast not currently available for this location.
sr: Прогноза није тренутно доступна за ово место.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
sr: Преглед према месту

en: Select Location from the list
sr: Изаберите место из списка

en: Update spin button
sr: Освежи вртеће дугме

en: Spinbutton for updating
sr: Вртеће дугме за освежавање

en: Address Entry
sr: Унос адресе

en: Enter the URL
sr: Унесите адресу

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
sr: Није успело учитавање ИксМЛ базе са местима.  Пријавите ово као грешку.

en: Weather Preferences
sr: Поставке времена

en: _Automatically update every:
sr: _Самостално освежи сваких:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
sr: _Јединица температуре:

note: Default means device with default route set
en: Default
sr: Основна

en: Kelvin
sr: Келвини

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
sr: Целзијуси

en: Fahrenheit
sr: Фаренхајти

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
sr: Јединица _брзине ветра:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "meters per second"
en: m/s
sr: м/с

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "kilometers per hour"
en: km/h
sr: км/ч

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
sr: миља/ч

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
sr: чворова

en: Beaufort scale
sr: Бофорова скала

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
sr: Јединица _притиска:

note: TRANSLATOR: The pressure unit "atmospheres"
en: atm
sr: атмосфера

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
sr: Јединица _видљивости:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
sr: метара

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
sr: миља

en: Enable _radar map
sr: Укључи _радарску мапу

en: Use _custom address for radar map
sr: Користи произвољну _адресу за радарску мапу

en: A_ddress:
sr: А_дреса:

en: Update
sr: Освежи

en: minutes
sr: минута

en: Display
sr: Приказ

en: General
sr: Опште

en: _Select a location:
sr: Изаберите _место:

en: _Find:
sr: _Нађи:

en: Find _Next
sr: Нађи _следеће

en: Location
sr: Место

en: Cannot connect to gnome-session
sr: Не могу да се повежем са гномовом сесијом

en: Automatic sleep inhibited
sr: Самостално спавање је спречено

en: Automatic sleep enabled
sr: Самостално спавање је укључено

en: Manual inhibit
sr: Ручно спречи

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
sr: Омогућава корисницима да спрече самостално чување енергије.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Inhibit Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Inhibit Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
sr: Издат је под гнуовом општом јавном лиценцом издање 2
    
    Овај програм је слободан софтвер; можете га расподељивати
    и/или мењати под условима Гнуове опште јавне лиценце коју
    је објавила Задужбина слободног софтвера; издања 3 лиценце
    или (по вашем избору) било којег новијег издања.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,
    али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ; чак и без примењене гаранције
    ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.
    Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце
    уз овај програм. Ако нисте, пишите Задужбини слободног
    софтвера на адресу: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA“.

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
sr: Ауторска права © 2006-2007 Ричард Хјуџис

en: No items in history
sr: Нема ставки у историјату

note: build file select dialog
en: Start program
sr: Покрени програм

en: Command line
sr: Наредба

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
sr: Овде унесите наредбу и Гном ће је извршити за вас

en: Browser
sr: Претражи

en: Click this button to start the browser
sr: Притисните ово дугме да изаберете програм са диска

en: History
sr: Претходне наредбе

en: Click this button for the list of previous commands
sr: Притисните ово дугме да видите списак претходних наредби

en: Command line has been disabled by your system administrator
sr: Линију за унос наредбе је искључио администратор вашег система

en: Mini-Commander applet
sr: Програмче Мали-наредник

en: This applet adds a command line to the panel
sr: Ово програмче додаје поље за издавање наредби на панел

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
sr: Ово програмче Гнома додаје линију наредбе на панел. Садржи допуњавање наредби, историјат наредби и измењиве макрое.

en: Command Line Preferences
sr: Поставке терминалчића

en: Auto Completion
sr: Самодопуњавање

en: E_nable history-based auto completion
sr: О_могући самодопуњавање засновано на претходним наредбама

en: Size
sr: Величина

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: pixels
sr: пиксела

en: Colors
sr: Боје

en: _Use default theme colors
sr: _Користите боје из подразумеване теме

en: Command line _foreground:
sr: Боја слова _терминалчића:

en: Command line _background:
sr: _Позадина за терминалчић:

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: _Macros:
sr: _Макрои:

en: _Add Macro...
sr: _Додај макро...

en: _Delete Macro
sr: О_бриши макро

en: Macros
sr: Макрои

en: Add New Macro
sr: Додај нови макро

en: _Pattern:
sr: М_устра:

en: Co_mmand:
sr: _Наредба:

en: You must specify a pattern and a command
sr: Морате навести и образац и наредбу

en: You must specify a pattern
sr: Морате навести образац

en: You must specify a command
sr: Морате навести наредбу

en: You may not specify duplicate patterns
sr: Не можете двоструко навести исте обрасце

en: Pattern
sr: Образац

en: _Open System Monitor
sr: _Покрени Праћење система

en: Start system-monitor
sr: Покреће праћење система

en: There was an error executing '%s': %s
sr: Дошло је до грешке при извршавању „%s“: %s

en: Processor
sr: Процесор

en: Memory
sr: Меморија

en: Network
sr: Мрежа

en: Swap Space
sr: Заменска меморија

en: Load Average
sr: Просечно оптерећење

en: Disk
sr: Диск

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
sr: %s:
    %u%% употребљавају програми
    %u%% је у употреби као остава

en: The system load average is %0.02f
sr: Просечно оптерећење система је %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
sr: %s:
    Прима %s
    Шаље %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
sr[0]: %s:
    %u%% у употреби
sr[1]: %s:
    %u%% у употреби
sr[2]: %s:
    %u%% у употреби
sr[3]: %s:
    %u%% у употреби

en: CPU Load
sr: Оптерећење процесора

en: Memory Load
sr: Оптерећење меморије

en: Net Load
sr: Оптерећење мреже

en: Swap Load
sr: Оптерећење меморије на диску

en: Disk Load
sr: Оптерећење диска

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sr: Праћење оптерећења система омогућава приказ графика за процесор, меморију, и меморију на диску, а уз то и мрежни саобраћај.

en: Monitored Resources
sr: Праћени ресурси

en: _Processor
sr: _Процесор

en: _Memory
sr: _Меморија

en: _Network
sr: М_режа

en: S_wap Space
sr: _Замена за меморију (swap)

en: _Load
sr: _Оптерећење

en: _Harddisk
sr: _Тврди диск

en: Options
sr: Опције

en: System m_onitor width:
sr: _Ширина програмчета:

en: System m_onitor height:
sr: _Висина програмчета:

en: Sys_tem monitor update interval:
sr: _Време између два освежавања приказа:

en: milliseconds
sr: милисекунди

en: _User
sr: _Корисник

en: S_ystem
sr: _Систем

en: N_ice
sr: _Мање приоритетно

en: I_OWait
sr: У_Ичекање

en: I_dle
sr: _Неупослен

en: Sh_ared
sr: _Дељена

en: _Buffers
sr: _Бафери

en: Cach_ed
sr: Кеш_ирана

en: F_ree
sr: _Слободна

en: _In
sr: _Примљено

en: _Out
sr: П_ослато

en: _Local
sr: _Локално

en: _Background
sr: _Позадина

en: _Used
sr: Ис_коришћено

en: _Free
sr: _Слободно

en: Load
sr: Оптерећење

en: _Average
sr: Про_сечно

en: Harddisk
sr: Тврди диск

en: _Read
sr: _Читање

en: _Write
sr: _Упис

en: System Monitor Preferences
sr: Поставке праћења система

en: Device _Details
sr: Подаци _уређаја

en: bits
sr: бита

en: bytes
sr: бајта

en: Device Details for %s
sr: Подаци уређаја за %s

en: _In graph color
sr: Боја графика _улаза

en: _Out graph color
sr: Боја графика _излаза

en: Internet Address:
sr: Интернет адреса:

en: Netmask:
sr: Мрежна маска:

en: Hardware Address:
sr: Хардверска адреса:

en: P-t-P Address:
sr: Т-д-Т адреса:

en: Bytes in:
sr: Примљених бајтова:

en: Bytes out:
sr: Послатих бајтова:

en: none
sr: ништа

en: IPv6 Address:
sr: ИПв6 адреса:

en: Signal Strength:
sr: Јачина сигнала:

en: ESSID:
sr: ЕССИД:

en: %s is down
sr: %s је угашен

en: %s: %s
    in: %s out: %s
sr: %s: %s
    пријем: %s слање: %s

en: has no ip
sr: нема ип

en: %s: %s
    sum: %s
sr: %s: %s
    укупно: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
sr: 
    ЕССИД: %s
    Јачина: %d %%

en: unknown
sr: непознато

en: Do you want to disconnect %s now?
sr: Да ли желите да прекинете везу „%s“ сада?

en: Do you want to connect %s now?
sr: Да ли желите да повежете везу „%s“ сада?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
sr: <b>Није успело извршавање наредбе „%s“</b>
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
sr: Мали програмчић који приказује неке податке о саобраћају на назначеном мрежном уређају

en: Network _device:
sr: _Мрежни уређај:

en: General Settings
sr: Општа подешавања

en: Show _sum instead of in & out
sr: Прикажи _укупност уместо улаза и излаза

en: Show _bits instead of bytes
sr: Прикажи _бите уместо бајтова

en: Change _icon according to the selected device
sr: Промени _иконицу у складу са изабраним уређајем

en: Netspeed Preferences
sr: Поставке Брзине мреже

en: %d note | %d notes
sr[0]: %d белешка
sr[1]: %d белешке
sr[2]: %d белешки
sr[3]: Једна белешка

en: Show sticky notes
sr: Прикажи белешке

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
sr: Белешке за радно окружење Гном

en: This note is locked.
sr: Ова белешка је закључана.

en: This note is unlocked.
sr: Ова белешка је откључана.

en: _New Note
sr: _Нова белешка

en: Hi_de Notes
sr: Сак_риј белешке

en: _Lock Notes
sr: _Закључај белешке

en: _Delete Notes
sr: _Уклони белешке

en: _Delete All
sr: Обриши _све

en: Delete all sticky notes?
sr: Да обришем све лепљиве белешке?

en: This cannot be undone.
sr: Ово не можете поништити.

en: Delete this sticky note?
sr: Да обришем лепљиву белешку?

en: _Delete Note...
sr: _Обриши белешку...

en: _Lock Note
sr: _Закључај белешку

en: _Properties
sr: Осо_бине

en: Sticky Note
sr: Белешке

en: Lock/Unlock note
sr: Закључај/откључај белешку

en: Close note
sr: Затвори белешку

en: Resize note
sr: Промени величину белешке

en: Sticky Notes Preferences
sr: Поставке за белешку

en: Default Note Properties
sr: Подешавање подразумеване белешке

en: H_eight:
sr: _Висина:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sr: Изаберите подразумевану ширину белешке (у пикселима)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sr: Изаберите подразумевану висину белешке (у пикселима)

en: Use co_lor from the system theme
sr: Користи боју из _системске теме

en: Font Co_lor:
sr: Бо_ја словног лика:

en: Note C_olor:
sr: _Боја белешке:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sr: Поставља подразумевану боју за све белешке

en: Pick a default sticky note color
sr: Изаберите подразумевану боју за белешке

en: Use fo_nt from the system theme
sr: Користи словни лик из _системске теме

en: _Font:
sr: _Словни лик:

en: Choose a font to use for all sticky notes
sr: Поставља подразумевани словни лик за све белешке

en: Pick a default sticky note font
sr: Изаберите подразумевани словни лик за белешке

en: Behavior
sr: Понашање

en: _Put notes on all workspaces
sr: Постави на све _радне површине

en: Choose if notes are visible on all workspaces
sr: Да ли да прикажем белешке на свим радним просторима

en: Force _default color and font on notes
sr: Да ли да _наметнем подразумевану боју и словни лик за све белешке

en: Choose if the default style is forced on all notes
sr: Да ли да наметнем подразумевани стил за све белешке

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
sr: _Сакриј белешке када кликнем на радну површ

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
sr: Да ли да сакријем све белешке када кликнете на радну површину

en: Sticky Note Properties
sr: Особине белешке

en: Properties
sr: Особине

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: Specify a title for the note
sr: Упишите наслов за белешку

en: Use default co_lor
sr: _Користи подразумевану боју

en: Font C_olor:
sr: Боја _словног лика:

en: Note _Color:
sr: Боја _белешке:

en: Use default fo_nt
sr: _Користи подразумевани словни лик

en: Choose a color for the note
sr: Уобичајена боја белешке

en: Pick a color for the sticky note
sr: Изаберите боју за белешке

en: Choose a font for the note
sr: Уобичајени словни лик белешке

en: Pick a font for the sticky note
sr: Изаберите словни лик за белешку

en: _Start timer
sr: _Покрени одбројавач

en: P_ause timer
sr: П_аузирај одбројавач

en: S_top timer
sr: _Заустави одбројавач

en: Finished
sr: Завршено

en: Timer finished!
sr: Одбројавање је завршено!

en: Timer Applet Preferences
sr: Поставке одбројавача

en: Name:
sr: Назив:

en: Hours:
sr: Часови:

en: Minutes:
sr: Минути:

en: Seconds:
sr: Секунде:

en: Show notification popup
sr: Прикажи облачић обавештења

en: Show dialog
sr: Прикажи прозорче

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
sr: Програмче траке претраге за налажење садржаја смештеног у Трагачу

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
sr: Ауторска права 2005-2010 Аутори Трагача

en: Other
sr: Друго

en: Contacts
sr: Контакти

en: Tags
sr: Ознаке

en: Email Addresses
sr: Адресе ел. поште

en: Documents
sr: Документи

en: Applications
sr: Програми

en: Images
sr: Слике

en: Audio
sr: Аудио

en: Folders
sr: Фасцикле

en: Fonts
sr: Словни ликови

en: Videos
sr: Видео снимци

en: Archives
sr: Архиве

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Links
sr: Везе

en: Category
sr: Категорија

en: Title
sr: Наслов

en: No results found for “%s”
sr: Нема резултата за „%s“

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
sr[0]: %d ставка у смећу
sr[1]: %d ставке у смећу
sr[2]: %d ставки у смећу
sr[3]: Једна ставка у смећу

en: No Items in Trash
sr: Нема ставки у Смећу

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
sr: Грешка при позивању Наутилуса:
    %s

en: Delete Immediately?
sr: Да обришем одмах?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sr: Не могу да преместим ставке у смеће, желите ли да их одмах обришете?

en: The selected item cannot be moved to the trash | None of the %d selected items can be moved to the Trash
sr[0]: %d изабрана ставка се не може преместити у смеће
sr[1]: %d изабране ставке се не могу преместити у смеће
sr[2]: %d изабраних ставки се не може преместити у смеће
sr[3]: Изабрана ставка се не може преместити у смеће

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sr: Не могу да преместим неке ставке у смеће, желите ли да их одмах обришете?

en: The selected item cannot be moved to the Trash | %d of the selected items cannot be moved to the Trash
sr[0]: %d изабрана ставка се не може преместити у смеће
sr[1]: %d изабране ставке се не могу преместити у смеће
sr[2]: %d изабраних ставки се не може преместити у смеће
sr[3]: Изабрана ставка се не може преместити у смеће

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
sr: Гномова канта за смеће на панелу. Користите је да прегледате смеће или да превучете и убаците ставке у смеће.

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
sr: Уклања ставку %s од %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
sr: Уклањам: %s

en: Empty all of the items from the trash?
sr: Избацити све ставке из смећа?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sr: Уколико избаците смеће, све ставке из њега ће бити трајно уклоњене. Приметите да сваку можете засебно избацити.

en: _Empty Trash
sr: Из_баци смеће

en: Emptying the Trash
sr: Избацивање смећа

en: From:
sr: Из:

en: _Open Trash
sr: _Отвори смеће

en: Unmaximize
sr: Поништи увеличање

en: Maximize
sr: Увеличај

en: Minimize
sr: Умањи

en: Close
sr: Затвори

en: Window buttons for your GNOME Panel.
sr: Дугмад прозора за ваш Гном панел.

en: Window Applets on Gnome-Look
sr: Програмчићи прозора на Гном-изгледу

en: Window Buttons Preferences
sr: Поставке дугмића прозора

en: Theme:
sr: Тема:

en: Focused
    Normal
sr: Фокусирано
    Нормално

en: Focused
    Clicked
sr: Фокусирано
    Кликнуто

en: Focused
    Hover
sr: Фокусирано
    Наднешено

en: Unfocused
    Normal
sr: Одфокусирано
    Нормално

en: Unfocused
    Hover
sr: Одфокусирано
    Наднешено

en: Unfocused
    Clicked
sr: Одфокусирано
    Кликнуто

en: Use Metacity's button order
sr: Користи Метаситијев поредак дугмади

en: When checked, the button order will be the same as on Metacity window borders.
sr: Када је означено, поредак дугмади биће исти као на Метаситијевим границама прозора.

en: Custom order:
sr: Произвољан поредак:

note: Translators: minimize, maximize, close should not be translated
en: Define your custom order by using the words:
    minimize, maximize and close
    Separate them by commas (,).
    Do NOT use double values!
sr: Одредите произвољни поредак користећи речи:
    „minimize“, „maximize“ и „close“
    Раздвојте их зарезима (,).
    НЕ користите удвостручене вредности!

en: Reload
sr: Учитај поново

en: Click to reload buttons.
sr: Кликните да поново учитате дугмад.

en: Reverse order
sr: Обрнути поредак

en: <b>Button Order</b>
sr: <b>Поредак дугмади</b>

en: Automatic
sr: Самостално

en: Align buttons with panel orientation.
sr: Поређајте дугмад са смером панела.

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: Force buttons to always appear horizontal.
sr: Приморајте дугмад да се увек појављују водоравно.

en: Vertical
sr: Усправно

en: Force buttons to always appear vertical.
sr: Приморајте дугмад да се увек појављују усправно.

en: <b>Button Orientation</b>
sr: <b>Усмерење дугмади</b>

en: Minimize Button
sr: Дугме умањења

en: Maximize/Unmaximize Button
sr: Дугме увећања/поништавања повећања

en: Close Button
sr: Дугме затварања

en: <b>Button Hiding</b>
sr: <b>Скривање дугмета</b>

en: Positioning & Visibility
sr: Постављање и видљивост

en: Control _maximized windows only
sr: Управљај само _увећаним прозорима

en: _Hide when no active maximized window
sr: _Сакриј када нема активног увећаног прозора

en: Enable _click effect
sr: Укључи дејство _клика

en: Enable _hover effect
sr: Укључи дејство _лебдења

en: Show _tooltips
sr: Прикажи _облачићи

en: <b>Internal</b>
sr: <b>Унутрашње</b>

en: Hide Compiz _decorations for maximized windows
sr: Сакриј _украсе Компиза за увећане прозоре

en: <b>External</b>
sr: <b>Спољно</b>

en: Window Task Button
sr: Дугме задатка прозора

en: Preferences
sr: Поставке

en: Show windows from all workspaces
sr: Приказује прозоре са свих радних простора

en: Show the home title and
    log out icon when on the desktop
sr: Приказује наслов личне фасцикле и иконицу
    одјављивања када је на радној површи

en: Show the application title and close icon
    for the active window
sr: Приказује наслов програма и иконицу
    затварања за радни прозор

en: Grey out non-active window icons
sr: Зацрњује иконице нерадних прозора

en: Home
sr: Почетна

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
sr: Одјавите се, промените корисника, закључајте екран или искључите рачунар

en: Close window
sr: Затвори прозор

en: Window Title Preferences
sr: Поставке наслова прозора

en: Swap icon/title _order
sr: Размени _редослед иконице/наслова

en: Expand applet
sr: Рашири програмче

en: Disabled until GTK+ developers fix the various bugs.
    You may change it using gconf-editor, but then you also need to set a fixed size.
sr: Искључено све док Гтк+ програмери не исправи разне грешке.
    Можете изменити ово користећи гконф-уређивач, али онда треба да подесите сталну величину.

en: Hide _icon
sr: Сакриј _иконицу

en: Icon
sr: Иконица

en: Hide title
sr: Сакријте наслов

en: Alignment:
sr: Поравнање:

en: Set the title alignment.
    Note: only has effect when "Expand applet" is active.
sr: Подесите поравнање наслова.
    Напомена: има дејства само када је „Рашири програмче“ активно.

en: Custom _style
sr: Произвољни _стил

en: Active
sr: Активан

en: Inactive
sr: Неактиван

en: Font style:
sr: Стил словног лика:

en: Font color:
sr: Боја словног лика:

en: _Hide when no active maximized windows
sr: _Сакриј када нема активних увећаних прозора

en: Show window _action menu on right-click
sr: Прикажи изборник _радње прозора на десни клик

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked.
    This experimental feature is still under development!
    Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden. You may always change this setting from gconf-editor.
sr: Довешће до тога да се изборник радње прозора појави када се кликне десним тастером миша на наслов. Ова експериментална функција је још увек у развоју! Упозорење! У садашњем стању функције нећете моћи да приступите изборнику радње програмчета путем десног клика на наслов када је ова опција укључена! И даље можете да урадите ово десним кликом на иконицу ако није скривена. Увек можеет изменити ово подешавање из гконф-уређивача.

en: Window title for your GNOME Panel.
sr: Наслов прозора за ваш Гном панел.
