gnome-applets - en to ug translation catalogue (770 entries)

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ug: AccessX ئىقتىدارىنىڭ ھالىتىنى كۆرسەت

en: There was an error launching the help viewer: %s
ug: ياردەم كۆرگۈچىنى ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى :%s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ug: ھەرپتاختا مايىللىق سۆزلەشكۈسىنى ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى :%s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ug: ھەرپتاختا  قوشۇمچە ئىقتىدار مايىللىقى(_K)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: AccessX Status
ug: AccessX ھالىتى

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ug: قوشۇمچە ئىقتىدار ئالاھىدىلىكى ئىشلىتىلگەن ۋاقىتتىكى ھەرپتاختىسىنىڭ ھالىتىنى كۆرسەت.

en: XKB Extension is not enabled
ug: XKB كېڭەيتىلمىسى قوزغىتىلمىغان

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Error: %s
ug: خاتالىق: %s

en: Keyboard Accessibility Status
ug: ھەرپتاختىسى قوشۇمچە ئىقتىدار ھالىتى

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ug: ھەرپتاختىسى قوشۇمچە ئىقتىدار ئالاھىدىلىكىنىڭ نۆۋەتتىكى ھالىتىنى كۆرسەت

en: AccessX Status Applet Factory
ug: AccessX ھالەت قوللانچاق زاۋۇتى

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ug: ھەرپتاختىسى قوشۇمچە ئىقتىدار ھالىتى قوللانچاق زاۋۇتى

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ug: ھەرپتاختا قوشۇمچە ئىقتىدار ئالاھىدىلىكىنىڭ ھالىتىنى كۆرسەت

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: System is running on AC power
ug: سىستېما ھازىر ئۆزگىرىشچان توك مەنبەسى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: System is running on battery power
ug: سىستېما ھازىر توكدان ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: Battery charged (%d%%)
ug: توكدان (%d%%) توكلانغان

en: Unknown time (%d%%) remaining
ug: ئېشىپ قالغان ۋاقىت نامەلۇم  (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
ug: ئېشىپ قالغان توكلاش ۋاقتى نامەلۇم (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
ug[0]: يەنە %d مىنۇت قالدى (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
ug[0]: توكلىنىپ بولۇشقا يەنە %d مىنۇت قالدى (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
ug[0]: يەنە %d سائەت قالدى (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
ug[0]: توكلىنىپ بولۇشقا يەنە %d سائەت قالدى (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ug: يەنە %d %s %d %s (%d%%) قالدى

en: hour | hours
ug[0]: سائەت

en: minute | minutes
ug[0]: مىنۇت

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ug: توكلىنىپ بولۇشقا يەنە %d %s %d %s قالدى  (%d%%)

en: Battery Monitor
ug: توكدان كۆزەتكۈچ

en: Your battery is now fully recharged
ug: توكدان توكلىنىپ بولدى

en: Battery Notice
ug: توكدان ئەسكەرتىشى

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
ug: توكدان سىغىمى يەنە %d%% قالدى

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
ug[0]: توكداندىكى توك يەنە %d مىنۇت ئىشلىتىشكە يىتىدۇ (ئومۇمى سىغىمنىڭ %d%%) .

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ug: ئۇچۇرلارنىڭ يوقاپ كېتىشىدىن ساقلىنىش ئۈچۈن :
     • كومپيۇتېرنى باشقا توك مەنبەسىگە ئۇلاڭ، ياكى 
     • پۈتۈكنى ساقلاپ، كومپيۇتېرنى يېپىڭ.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ug: ئۇچۇرلارنىڭ يوقاپ كېتىشىدىن ساقلىنىش ئۈچۈن :
    • كومپيۇتېرنى ئارام ئېلىش ھالىتىگە كىرگۈزۈڭ 
    • باشقا توك مەنبە ئۇلاڭ ,
    • ياكى پۈتۈكلىرىڭىزنى ساقلاپ، كومپيۇتېرنى يېپىڭ.

en: Your battery is running low
ug: توكدان توكى يېتىشمىدى

en: No battery present
ug: توكدان يوق

en: Battery status unknown
ug: توكدان ھالىتى نامەلۇم

en: There was an error displaying help: %s
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ug: بۇ قورال سىزنىڭ خاتىرە كومپيۇتېرىڭىزنىڭ توكدانىنىڭ ھالىتىنى كۆرسىتىدۇ.

note: true
en: HAL backend enabled.
ug: HAL ئاخىرقى ئۇچى قوزغىتىلغان.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
ug: بۇرۇنقى(HAL ئەمەس)ئاخىرقى ئۇچۇر قوزغىتىلغان.

en: Battery Charge Monitor
ug: باتارېيە توك مىقدارىنى كۆزەتكۈچ

en: Monitor a laptop's remaining power
ug: خاتىرە كومپيۇتېرنىڭ ئېشىپ قالغان توكىنى كۆزىتىدۇ

en: (shows single image for status and charge)
ug: (ھالەت ۋە توكلاشنى بىرلا سۈرەت بىلەن كۆرسىتىدۇ)

en: (two images: one for status, one for charge)
ug: (ئىككى سۈرەت: ھالەتكە بىر، توكلاشقا بىر)

en: Appearance
ug: قىياپەت

en: Battery Charge Monitor Preferences
ug: توكدان توك مىقدارى كۆزەتكۈچ مايىللىقى

en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلار

en: Show _percentage remaining
ug: ئېشىپ قالغان پىرسەنتىنى كۆرسەت(_P)

en: Show _time remaining
ug: ئېشىپ قالغان ۋاقىتنى كۆرسەت(_T)

en: _Compact view
ug: ئىخچام كۆرۈنۈش(_C)

en: _Expanded view
ug: يېيىلما كۆرۈنۈش(_E)

en: _Notify when battery is fully recharged
ug: توكدان توكلىنىپ بولغاندا مېنى ئەسكەرت(_N)

en: _Show time/percentage:
ug: ۋاقىت/پىرسەنت (_S):

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
ug: توك مىقدارى تۆۋەنلىك ئەسكەرتىش پارامېتىرى(_W):

en: HAL error
ug: HAL خاتالىقى

en: Could not create libhal_ctx
ug: libhalctx نى قۇرغىلى بولمىدى(_C)

en: No batteries found
ug: توكدان بايقالمىدى

en: Unable to initialise HAL: %s: %s
ug: HAL نى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى:%s:%s

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
ug: 0 بەلگىنى، 1پىرسەنتىنى، 2 ئېشىپ قالغان ۋاقتىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Beep for warnings
ug: ئاگاھلاندۇرۇش سىگنالى

en: Beep when displaying a warning.
ug: ئاگاھلاندۇرۇشنى كۆرسەتكەندە سىگنال بەر

en: Drain from top
ug: ئۈستىدىن توك سەرپ قىل

en: Full Battery Notification
ug: توك تولۇقلىنىپ بولغاندا ئەسكەرت

en: Low Battery Notification
ug: توك ئاز ۋاقتىدا ئەسكەرت

en: Notify user when the battery is full.
ug: توكدان توكلىنىپ بولغاندا ئىشلەتكۈچىنى ئەسكەرت

en: Notify user when the battery is low.
ug: توك ئاز قالغاندا ئىشلەتكۈچىنى ئەسكەرت

en: Red value level
ug: قىزىل قىممەت دەرىجە ئايرىمىسى

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
ug: توك مىقدارىنى كۆرسىتىشتە، توكداننىڭ ئۈستىدىن باشلاپ ئاقىدۇ. پەقەت ئەنئەنىۋى توكدان كۆرۈنۈشىدە ئەمەلگە ئاشىدۇ.

en: Show the horizontal battery
ug: توكداننى توغرىسىغا كۆرسەت

en: Show the time/percent label
ug: ۋاقىت/پىرسەنت بەلگىسى كۆرسەت

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
ug: تاختىدا ئەنئەنىۋى توكداننى توغرىسىغا كۆرسەت

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
ug: تاختىدا كىچىك توكداننى بويىغا كۆرسەت

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ug: توك مىقدارى مۇشۇ دەرىجىدىن تۆۋەن بولغاندا قىزىل كۆرۈنىدۇ، ھەمدە توك مىقدارى تۆۋەن ئاگاھلاندۇرۇشىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Upright (small) battery
ug: تىك كىچىك توكدان

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
ug: redvalue نى ئىشلىتىپ بەلگىلىگەن قىممەتنى ئاگاھلاندۇرۇش سۆزلەشكۈسىنى كۆرسىتىشكە قالغان ۋاقىت قىلىدۇ، تەڭشىگەندىكى ئېشىپ قالغان پىرسەنتى قىلمايدۇ(_V).

en: Warn on low time rather than low percentage
ug: ئېشىپ قالغان ۋاقىتنىڭ پىرسەنتىگە ئەمەس ۋاقتىغا ئاساسەن ئاگاھلاندۇرىدۇ

en: Battstat Factory
ug: باتارېيە ھالەت زاۋۇتى

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
ug: پىرسەنت

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
ug: مىنۇت قالدى

en: Battery Status Utility
ug: توكدان ھالەت قورالى

en: Battery fully re-charged
ug: توكدان توكلىنىپ بولدى

en: Battery power low
ug: توكداندا توك ئاز قالدى

en: Available palettes
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان ھەرپ-بەلگە تاختىسى

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
ug: "%s" قىستۇر

en: Insert special character
ug: ئالاھىدە ھەرپ-بەلگە قىستۇر

en: insert special character %s
ug: ئالاھىدە ھەرپ-بەلگە  %s نى قىستۇر

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ug: GNOME تاختاي قوللانچىقى، ئادەتتە ھەرپتاختىسىدىن تاپقىلى بولمايدىغان ھەرپ-بەلگىلەرنى كىرگۈزۈشتە ئىشلىتىدۇ. GNU GPL تەرىپىدىن ئېلان قىلىنغان.

en: Character Palette
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى

en: Insert characters
ug: ھەرپ-بەلگە قىستۇر

en: Characters shown on applet startup
ug: قوللانچاق قوزغالغاندا كۆرۈنىدىغان ھەرپ

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
ug: تەۋسىيە قىلىنمايدۇ - قوللانچاق قوزغالغاندا كۆرۈنىدىغان ھەرپ-بەلگىلەر

en: List of available palettes
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان ھەرپ-بەلگىلەر تىزىملىكى

en: List of strings containing the available palettes.
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان ھەرپ-بەلگە تاختىسىنى ئىپادىلەيدىغان تېكىست تىزىملىكى

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ug: قوللانچاقتا ئىشلەتكۈچى ئالدىنقى قېتىم تاللىغان ھەرپ-بەلگە. بۇ ھەرپ-بەلگە ئىشلەتكۈچى قوللانچاقنى قوزغاتقاندا كۆرۈنىدۇ.

en: Charpicker Applet Factory
ug: ھەرپ-بەلگە تېرىش قوللانچاق زاۋۇتى

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Palette:
ug: رەڭ تاختىسى(_P):

en: Palette entry
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى تۈرى

en: Modify a palette by adding or removing characters
ug: ھەرپ-بەلگە قوشۇش ياكى ئۆچۈرۈش ئارقىلىق ھەرپ-بەلگە تاختىسىنى ئۆزگەرت

en: Add Palette
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى قوش

en: Edit Palette
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى تەھرىر

en: Palettes list
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى تىزىملىكى

en: _Palettes:
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىلىرى(_P):

en: Add button
ug: قوشۇش توپچىسى

en: Click to add a new palette
ug: چېكىلسە يېڭى ھەرپ-بەلگە تاختىسى قوشىدۇ

en: Edit button
ug: تەھرىر توپچىسى

en: Click to edit the selected palette
ug: چېكىلسە تاللانغان ھەرپ-بەلگە تاختىسى تەھرىرلەيدۇ

en: Delete button
ug: ئۆچۈرۈش توپچىسى

en: Click to delete the selected palette
ug: چېكىلسە تاللانغان ھەرپ-بەلگە تاختىسى ئۆچۈرىدۇ

en: Character Palette Preferences
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى مايىللىقى

en: A 0 value means to show cpu frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
ug: 0 بولسا CPU چاستوتىسىنى كۆرسىتىدۇ، 1 چاستوتا بىرلىكىنى كۆرسىتىدۇ، 2.پىرسەنتىنى كۆرسىتىدۇ

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ug: 0 گرافىك شەكىلدە،1 يېزىق شەكىلدە، 2 يېزىق ۋە گرافىك شەكىلدە قوللانچاقنى كۆرسىتىشنى بىلدۈرىدۇ.

en: CPU to Monitor
ug: CPU دىن كۆزەتكۈچكە

en: Mode to show cpu usage
ug: CPU نىڭ ئىشلىتىش ھالىتىنى كۆرسەت

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
ug: CPU كۆزەتكۈچ تەڭشىكى. يەككە CPU لۇق سىستېمىدا ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ug: كۆرۈنىدىغان يېزىق تۈرى (قوزغاتقان بولسىڭىز كۈچكە ئىگە)

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ug: CPU چاستوتا كۆزەتكۈچ مايىللىقى

en: Display Settings
ug: كۆرۈنمە يۈز تەڭشىكى

en: Monitor Settings
ug: ئېكران تەڭشىكى

en: Show CPU frequency as _frequency
ug: CPU چاستوتىسىنى چاستوتا سۈپىتىدە كۆرسەت(_F)

en: Show CPU frequency as _percentage
ug: CPU چاستوتىسىنى پىرسەنت سۈپىتىدە كۆرسەت(_P)

en: Show frequency _units
ug: چاستوتا بىرلىكىنى كۆرسەت(_U)

en: _Appearance:
ug: قىياپەت(_A):

en: _Monitored CPU:
ug: كۆزىتىلگەن CPU(_M):

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ug: CPU چاستوتا دائىرە كۆزەتكۈچىسى

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ug: CPU نىڭ چاستوتا دائىرىسىنى كۆزەت

en: Could not open help document
ug: ياردەم پۈتۈكىنى ئاچقىلى بولمىدى

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ug: بۇ قورال نۆۋەتتىكى CPU نىڭ چاستوتا دائىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ug: بۇ قورال CPU نىڭ نۆۋەتتىكى چاستوتىسىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ

en: Graphic
ug: گرافىك

en: Text
ug: تېكىست

en: Graphic and Text
ug: گرافىك ۋە تېكىست

en: Frequency Scaling Unsupported
ug: چاستوتا تەڭشەشنى قوللىمايدۇ

note: If there is no cpufreq support it shows only the cpu frequency, * I think is better than do nothing. I have to notify it to the user, because * he could think that cpufreq is supported but it doesn't work succesfully
en: CPU frequency scaling unsupported
ug: CPU چاستوتىسىنى تەڭشەش قوللىمايدۇ

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
ug: كومپيۇتېرىڭىزنىڭ چاستوتىسىنى ئۆزگەرتەلمەسلىكىڭىز مۇمكىن. كومپيۇتېرىڭىزنىڭ سەپلىنىشى توغرا ئەمەس ياكى قاتتىق دېتال CPU چاستوتىسىنى ئۆزگەرتىشنى قوللىمايدۇ.

en: Change CPU Frequency scaling
ug: CPU چاستوتا دائىرىسىنى ئۆزگەرت

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
ug: چاستوتا دائىرىسىنى ئۆزگەرتىشتە مۇئەييەن ئالاھىدە ھوقۇق بولۇشى لازىم.

en: (mounted)
ug: (ئېگەرلەنگەن)

en: (not mounted)
ug: (ئېگەرلەنمىگەن)

en: Cannot execute '%s'
ug: '%s' ئىجرا قىلغىلى بولمىدى

en: _Play DVD
ug: DVD نى چال(_P)

en: _Play CD
ug: CD نى چال(_P)

en: _Open %s
ug: %s ئاچ(_O)

en: Un_mount %s
ug: %s ئېگەرسىزلە(_M)

en: _Mount %s
ug: %s ئېگەرلە(_M)

en: _Eject %s
ug: %s  قاڭقىت(_E)

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ug: بۆلەك ئېنىنى ئېگەرلەيدىغان ۋە ئېگەرسىزلەيدىغان قوللانچاق

en: Disk Mounter
ug: دىسكا ئېگەرلىگۈ

en: Interval timeout to check mount point status
ug: ئېگەرلەش نۇقتىسى ھالىتىنى تەكشۈرۈش ئارىلىقى(ۋاقتى)

en: Time in seconds between status updates
ug: ھەر قېتىم ھالەت يېڭىلانغاندا ئارىلىقتىكى توختاش سېكۇنت سانى

en: Drive Mount Applet Factory
ug: قوزغاتقۇچ ئەگەرلىگۇ قوللانچاق زاۋۇتى

en: Factory for drive mount applet
ug: قوزغاتقۇچ ئېگەرلەش قوللانچىقى ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان زاۋۇتىغا

en: Mount local disks and devices
ug: يەرلىك دىسكا ۋە ئۈسكۈنىلەرنى ئېگەرلەيدۇ

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
ug: GNOME ئۈچۈن تەمىنلەنگەن بىر گۇرۇپپا ئۇچار ئادەم كۆزى. ئۇلار سىزنىڭ چاشقىنىكىڭىزگە ئەگىشىدۇ.

en: Eyes
ug: كۆز

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ug: چاشقىنەك ئىسترېلكىسىغا تىكىلگەن كۆز

en: Directory in which the theme is located
ug: ئۇسلۇب بار مۇندەرىجە

en: A set of eyeballs for your panel
ug: تاختىڭىزنىڭ كۆز ئالمىسىغا ئىشلىتىلىدۇ

en: Geyes Applet Factory
ug: Geyes قوللانچاق زاۋۇتى

en: Can not launch the eyes applet.
ug: eyes قوللانچىقىنى ئىشلەتكىلى بولمىدى.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ug: ئۇسلۇب يۈكلەشتە ئېغىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Geyes Preferences
ug: Geyes مايىللىقى

en: Themes
ug: ئۇسلۇب

en: _Select a theme:
ug: باش تېما تاللا(_S):

en: Alt+Control changes layout.
ug: Alt+Ctrl  ئۇسلۇب ئۆزگەرتىدۇ.

en: Alt+Shift changes layout.
ug: Alt+Shift ئۇسلۇب ئۆزگەرتىدۇ.

en: Arabic keymap
ug: ئەرەبچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Basque
ug: باسكىچە

en: Belgian
ug: بېلگىيەچە

en: Both Alt keys together change layout.
ug: ئىككى Alt كۇنۇپكىسىنى تەڭلا بېسىپ ئۇسلۇب ئۆزگەرتىڭ

en: Both Ctrl keys together change layout.
ug: ئىككى Ctrl كۇنۇپكىسىنى تەڭلا بېسىپ ئۇسلۇب ئۆزگەرتىڭ

en: Both Shift keys together change layout.
ug: ئىككى Shift كۇنۇپكىسىنى تەڭلا بېسىپ ئۇسلۇب ئۆزگەرتىڭ.

en: Brazil Portuguese keymap
ug: بىرازىلىيە پورتۇگالچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Bulgarian Cyrillic
ug: بۇلغارىيە سلاۋىيانچە

en: Bulgarian keymap
ug: بۇلغارىيە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: CapsLock key changes layout.
ug: CapsLock كۇنۇپكىسى بىلەن ئۇسلۇب ئۆزگەرتىڭ

en: Control+Shift changes layout.
ug: Ctrl+Shift بىلەن ئۇسلۇب ئۆزگەرتىڭ.

en: Czech keymap
ug: چېخچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Danish keymap
ug: دانىشچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Dutch keymap
ug: گوللاندىيەچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: English keymap
ug: ئىنگلىزچە كۇنۇپكا

en: Estonian keymap
ug: ئېستونىيەچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Finnish keymap
ug: فىنلاندىيەچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: French Swiss
ug: شىۋىد فرانسۇزچە

en: French Swiss keymap
ug: شىۋىد فرانسۇزچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: French keymap
ug: فرانسۇزچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: French-Canadian 105-key
ug: كانادا فرانسۇزچە 105 كۇنۇپكا

en: GB 102-key
ug: GB  102 كۇنۇپكا

en: GB 105-key
ug: GB  105 كۇنۇپكا

en: Generic Keyboard
ug: ئادەتتىكى ھەرپتاختا

en: Georgian Latin
ug: گىرۇزىيە لاتىنچە

en: Georgian Russian layout
ug: گىرۇزىيە رۇسچە ئورۇنلاشتۇرۇش

en: Georgian keymap
ug: گرۇزىنچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: German
ug: گېرمانچە

en: German Swiss with Euro
ug: شىۋېيىتسارىيە ۋە ياۋروپا گېرمانچىسى

en: German keymap
ug: گېرمانچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Greek keymap
ug: گرېكچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Hebrew keymap
ug: ئىبرايچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Hungarian 101-key latin 1
ug: ۋېنگرىيەچە 101 كۇنۇپكا لاتىن1

en: Hungarian 101-key latin 2
ug: ۋېنگرىيەچە 101 كۇنۇپكا لاتىن2

en: Hungarian 105-key latin 1
ug: ۋېنگرىيەچە 105 كۇنۇپكا لاتىن1

en: Hungarian 105-key latin 2
ug: ۋېنگرىيەچە 105 كۇنۇپكا لاتىن2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
ug: ۋېنگرىيەچە  PC/AT 101 ھەرپتاختىسى

en: Hungarian latin1
ug: ۋېنگرىيەچە لاتىن 1

en: Icelandic keymap
ug: ئىسلاندىيەچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Italian keymap
ug: ئىتاليانچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Japanese keymap
ug: ياپونچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Lao keymap
ug: لائوسچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Layout shift behavior
ug: ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئالماشتۇرۇش مەشغۇلاتى

en: Left Alt key changes layout.
ug: سول  Alt كۇنۇپكىسى بىلەن ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Left Ctrl key changes group.
ug: سول تەرەپتىكى Ctrl  كۇنۇپكىسى بىلەن ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Left Shift key changes group.
ug: سول تەرەپتىكى Shift كۇنۇپكىسى بىلەن ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Left Win-key changes layout.
ug: سول تەرەپتىكى Windows كۇنۇپكىسى بىلەن ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Lithuanian keymap
ug: لىتۋاچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Macedonian
ug: ماكېدونچە

en: Menu key changes layout.
ug: تىزىملىك كۇنۇپكىسى بىلەن ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Mongolian alt keymap
ug: موڭغۇلچە alt كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Mongolian keymap
ug: موڭغۇلچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Mongolian phonetic keymap
ug: موڭغۇلچە ئاۋازلىق كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Norwegian
ug: نورۋېگىيەچە

en: Plain Russian keymap
ug: ئاددىي رۇسچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Polish
ug: پولەكچە

en: Polish deadkeys
ug: پولەك گاچا تىلى

en: Portugal
ug: پورتۇگالىيە

en: Portugal Deadkeys
ug: پورتۇگالچە گاچا كۇنۇپكىسى

en: Portuguese keymap
ug: پورتۇگالچە گاچا كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Right Alt key changes layout.
ug: ئوڭ Alt كۇنۇپكىسى ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Right Ctrl key changes group.
ug: ئوڭ Ctrl كۇنۇپكىسى ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ .

en: Right Shift key changes group.
ug: ئوڭ Shift كۇنۇپكىسى ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ .

en: Right Win-key changes layout.
ug: ئوڭ Win كۇنۇپكىسى ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: Russian Cyrillic
ug: رۇسىيە سلاۋيانچە

en: Russian keymap
ug: رۇسچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Serbian keymap
ug: سېربچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Shift+CapsLock changes layout.
ug: Shift+CapsLock كۇنۇپكىسى ئورۇنلاشتۇرۇشنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Slovak keymap
ug: سلوۋاكچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Slovenian
ug: سلوۋېنىيەچە

en: Slovenian keymap
ug: سلوۋېنىيەچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Spanish keymap
ug: ئىسپانچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
ug: Sun (!PCئەمەس) ۋېنگىرىيە لاتىن 2

en: Swedish
ug: شۋېدچە

en: Swedish keymap
ug: شۋېدچە كۇنۇپكا تاختىسى

en: Swiss keymap
ug: شۋېتسارىيەچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: Thai Kedmanee
ug: تايلاند كاتمانچە

en: Thai keymap
ug: تايلاندچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Turkish "F" keyboard
ug: تۈركچە "F"ھەرپتاختىسى

en: Turkish "Q" keyboard
ug: تۈركچە  "Q" ھەرپتاختىسى

en: Turkish keymap
ug: تۈركچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: UK 105-key
ug: UK 105 كۇنۇپكا

en: UK PC/AT keyboard
ug: ئەنگلىيە PC/AT ھەرپتاختىسى

en: US 101-key keyboard
ug: US 101 كۇنۇپكىلىق ھەرپتاختىسى

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
ug: ئامېرىكا 105 كۇنۇپكىلىق ھەرپتاختىسى (Win كۇنۇپكىسىمۇ بار)

en: US 84-key
ug: US 84 كۇنۇپكا

en: US DEC 450
ug: ئامېرىكا DEC 450

en: US IBM RS/6000
ug: ئامېرىكا  IBM RS/6000

en: US International
ug: ئامېرىكا خەلقئارا

en: US Macintosh
ug: ئامېرىكا Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
ug: ئامېرىكا PC/AT 101 كۇنۇپكىلىق ھەرپتاختىسى

en: US Silicon Graphics 101-key
ug: ئامېرىكا  Silicon Graphics 101 كۇنۇپكا

en: US Sun type5
ug: ئامېرىكا Sun type5

en: Armenian Sun keymap
ug: ئەرمەنچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
ug: ئەزەربەيجان-تۈركچە كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Belarusian Sun keymap
ug: بېلارۇسچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
ug: برازىلىيە-پورتۇگالچە Sun USB كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Brazil Portuguese Sun keymap
ug: بىرازىلىيە-پورتۇگالچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: British Sun Type-4 keymap
ug: ئەنگلىيە Sun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: British Sun USB keymap
ug: ئەنگلىيە Sun USB كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: British Sun keymap
ug: ئەنگلىيە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Bulgarian Sun keymap
ug: بۇلغارىيىچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Canadian Sun keymap
ug: كاناداچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Czech Sun keymap
ug: چېخچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Danish Sun Type-4 keymap
ug: دانىشچە Sun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Danish Sun USB keymap
ug: دانىشچە Sun USB كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Danish Sun keymap
ug: دانىشچە  Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Dutch Sun keymap
ug: گوللاندىيەچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Estonian Sun keymap
ug: ئېستونىيەچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Finnish Sun keymap
ug: فىنلاندىيەچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: French Sun USB keymap
ug: فرانسۇزچە Sun USB كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: French Sun keymap
ug: فرانسۇزچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: German Sun Type-4 keymap
ug: گېرمانچە Sun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: German Sun USB keymap
ug: گېرمانچە Sun USBكۇنۇپكا تەسۋىرى

en: German Sun keymap
ug: گېرمانچە  Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Hebrew Sun keymap
ug: ئىبرانىيچە  Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Hungarian latin2 Sun keymap
ug: ۋېنگرىيەچە لاتىن 2 Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
ug: ۋېنگرىيەچە type5 لاتىن 1كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Icelandic Sun keymap
ug: ئىسلاندىيەچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Italian Sun Type-4 keymap
ug: ئىتاليانچە Sun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Italian Sun USB keymap
ug: ئىتاليانچە Sun USB كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Italian Sun keymap
ug: ئىتاليانچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Japanese Sun Type-4 keymap
ug: ياپونچە Sun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Japanese Sun keymap
ug: ياپونچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Latvian Sun keymap
ug: لاتۋىيەچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Lithuanian Sun keymap
ug: لىتۋاچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Macedonian Sun keymap
ug: ماكېدونچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Norwegian Sun keymap
ug: نورۋېگىيەچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Polish Sun keymap
ug: پولەكچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
ug: پورتۇگالچە Sun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Portuguese Sun keymap
ug: پورتۇگالچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Romanian Sun keymap
ug: رۇمىنىيەچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Russian Sun keymap
ug: رۇسچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Serbian Sun standard keymap
ug: سېربچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Slovak Sun keymap
ug: سلوۋاكچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Slovenian Sun keymap
ug: سلوۋېنىيەچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Spanish Sun Type-4 keymap
ug: ئىسپانچەSun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Spanish Sun USB keymap
ug: ئىسپانچە Sun USB كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Spanish Sun keymap
ug: ئىسپانچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Swedish Sun Type-4 keymap
ug: شۋېدچە Sun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Swedish Sun USB keymap
ug: شۋېدچە Sun USB كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Swedish Sun keymap
ug: شۋېدچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Swiss German Sun keymap
ug: شىۋىد گېرمانچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Thai Sun keymap
ug: تايلاندچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Turkish Sun keymap
ug: تۈركچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: US Sun Type-4 keymap
ug: ئامېرىكا Sun Type-4 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: US Sun USB keymap
ug: ئامېرىكا Sun USBكۇنۇپكا تەسۋىرى

en: US Sun type5 keymap
ug: ئامېرىكا Sun type5 كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Ukrainian Sun keymap
ug: ئۇكرائىنچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: Vietnamese Sun keymap
ug: ۋىيېتنامچە Sun كۇنۇپكا تەسۋىرى

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
ug: (c)1999-2005 S. Papadimitriou ھەم باشقىلار

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ug: نۆۋەتتىكى جاينىڭ ھاۋارايىنى كۆزىتىشكە ئىشلىتىلىدىغان پروگرامما.

en: _Details
ug: تەپسىلاتلار(_D)

en: _Update
ug: يېڭىلا(_U)

en: Weather Report
ug: ھاۋا رايى مەلۇماتى

en: GNOME Weather
ug: GNOME ھاۋا رايى

en: Weather Forecast
ug: ھاۋارايىدىن مەلۇمات

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ug: شەھەر : %s
    ھاۋارايى %s
    تېمپېراتۇرا : %s

en: Updating...
ug: يېڭىلىنىۋاتىدۇ…

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: City:
ug: شەھەر :

en: Last update:
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى:

en: Conditions:
ug: شەرت:

en: Sky:
ug: ھاۋارايى:

en: Temperature:
ug: ئاسمان:

en: Feels like:
ug: بەدەن سېزىمى:

en: Dew point:
ug: شەبنەم نۇقتىسى:

en: Relative humidity:
ug: نىسپىي نەملىك:

en: Wind:
ug: شامال:

en: Pressure:
ug: ھاۋا بېسىمى:

en: Visibility:
ug: كۆرۈش دەرىجىسى:

en: Sunrise:
ug: كۈن چىقىش ۋاقتى:

en: Sunset:
ug: كۈن پېتىش ۋاقتى:

en: Current Conditions
ug: نۆۋەتتىكى ھالەت

en: Forecast Report
ug: ئالدىن مەلۇمات

en: See the ForeCast Details
ug: ئالدىن مەلۇمات تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Forecast
ug: ئالدىن مەلۇمات

en: Radar Map
ug: رادار خەرىتىسى

en: _Visit Weather.com
ug: Weather.com زىيارەت قىل(_V)

en: Visit Weather.com
ug: Weather.com زىيارەت قىل

en: Click to Enter Weather.com
ug: چەكسىڭىز Weather.com غا كىرىدۇ

en: Forecast not currently available for this location.
ug: بۇ ئورۇننىڭ مەلۇماتى يوق .

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
ug: ئورۇن كۆرۈنۈشى

en: Select Location from the list
ug: تاللانمىلار ئىچىدىن ئورۇننى تاللاڭ

en: Update spin button
ug: يېڭىلاش ئايلانما توپچىسى

en: Spinbutton for updating
ug: يېڭىلاشقا ئىشلىتىدىغان ئايلانما توپچا

en: Address Entry
ug: مەنزىل تۈرى

en: Enter the URL
ug: URL كىرگۈزۈڭ

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
ug: ئورۇنغا مۇناسىۋەتلىك XMLساندىنىنى ئوقۇش ئوڭۇشلۇق بولمىدى. بۇ خاتالىقنى مەلۇم قىلىڭ.

en: Weather Preferences
ug: ھاۋارايى مايىللىقى

en: _Automatically update every:
ug: ئۆزلۈكىدىن يېڭىلىنىش ئارىلىقى(_A):

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
ug: تېمپېراتۇرا بىرلىكى(_T):

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Kelvin
ug: كېلۋىن

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
ug: سېلسىيە گرادۇس

en: Fahrenheit
ug: فارنىگىت

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
ug: شامال تېزلىك بىرلىكى(_W):

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
ug: دېڭىز مىلى

en: Beaufort scale
ug: بىئاۋفورد دەرىجىسى

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
ug: بېسىم بىرلىكى(_P):

note: TRANSLATOR: The pressure unit "kiloPascals"
en: kPa
ug: كىلوپاسكال

note: TRANSLATOR: The pressure unit "hectoPascals"
en: hPa
ug: خېكتوپاسكال

note: TRANSLATOR: The pressure unit "atmospheres"
en: atm
ug: ئاتموسفېرا بېسىمى

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
ug: كۆرۈش ئارىلىقى بىرلىكى(_V) :

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
ug: مېتىر

note: TRANSLATOR: The distance unit "kilometers"
en: km
ug: كىلومېتىر

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
ug: ئىنگلىز مىلى

en: Enable _radar map
ug: رادار خەرىتىسىنى قوزغات(_R)

en: Use _custom address for radar map
ug: رادار خەرىتىسىدە ئىختىيارى مەنزىل ئىشلەت(_C)

en: A_ddress:
ug: مەنزىل(_D):

en: Update
ug: يېڭىلا

en: minutes
ug: مىنۇت

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: _Select a location:
ug: ئورۇن تاللاڭ(_S):

en: _Find:
ug: ئىزدە(_F):

en: Find _Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدە(_N)

en: Location
ug: ئورنى

en: Factory for creating the weather applet.
ug: ھاۋارايى قوللانچىقى قۇرۇشقا ئىشلىتىدىغان زاۋۇت

en: Gweather Applet Factory
ug: Gweather قوللانچاق زاۋۇتى

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ug: نۆۋەتتىكى ھاۋارايى شارائىتى ھەم ھاۋارايىدىن مەلۇماتنى كۆرسەتكۈچ

en: Invest
ug: مەبلەغ سېلىش

en: Track your invested money.
ug: مەبلەغ سالغان پۇلىڭىزغا ئەگىشىڭ.

en: _Refresh
ug: يېڭىلا(_R)

en: 1 Year
ug: 1 يىل

en: 3 Months
ug: 3 ئاي

en: 5 Days
ug: 5 كۈن

en: 5 Years
ug: 5 يىل

en: 6 Months
ug: 6 ئاي

en: Auto _refresh
ug: ئۆزلۈكىدىن يېڭىلا(_R)

en: Downloading chart from <b>Yahoo!</b>
ug: <b>Yahoo!</b> دىن دىئاگرامما چۈشۈر

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide12.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average#Exponential_moving_average
en: Exponential moving average:
ug: كۆرسەتكۈچ ئوتتۇرىچە قىممەت كۆرسەتكۈچى:

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic_oscillator
en: Fast stoch
ug: تېز ساقلىغۇچ

en: Financial Chart
ug: پۇل-مۇئامىلە دىئاگراممىسى

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide10.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_indicator#Charting_terms_and_indicators
en: Indicators:
ug: كۆرسەتكۈچ:

en: Maximum
ug: ئەڭ چوڭ

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide11.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average
en: Moving average:
ug: ئوتتۇرىچە سىزىقنى يۆتكە:

note: see http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis#Overlays
en: Overlays:
ug: يان تىزىلما ئىسخېمىسى

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic_oscillator
en: Slow stoch
ug: ئاستا ئىختىيارى كۆرسەتكۈچ

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide6.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Stock_split
en: Splits
ug: پارچىلا

en: Today
ug: بۈگۈن

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Vol
ug: پۈتۈشۈش مىقدارى

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide20.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Volumes
ug: ئاۋاز مىقدارى

en: _Graph style:
ug: گرافىك ئۇسلۇبى (_G):

en: _Options
ug: تاللانما(_O)

en: _Ticker symbol:
ug: پايچى نومۇرى(_T):

en: <i><small><b>Note:</b> Quotes are delayed at least 15 minutes.
    <b>Source: </b> Yahoo!</small></i>
ug: <i><small><b>ئەسكەرتىش :</b>بازاردىكى قىممەتتىن كەم دېگەندە 15 مىنۇت كېچىكىدۇ .
    <b>مەنبە :</b> Yahoo!</small></i>

en: Currency
ug: پۇل

en: Invest Preferences
ug: مەبلەغ سېلىش مايىللىقى

en: Stocks
ug: پاي چەكلەر

en: label
ug: بەلگە

note: a) We aren't configured yet
en: <b>You have not entered any stock information yet</b>
ug: <b>ھېچقانداق پاي چېكى ئۇچۇرى كىرگۈزمىدىڭىز</b>

en: <b>No stock quotes are currently available</b>
ug: <b>ھازىر پاي باھاسىغا مۇناسىۋەتلىك بارلىق ئۇچۇرلارنى كۆرگىلى بولمايدۇ</b>

en: The server could not be contacted. The computer is either offline or the servers are down. Try again later.
ug: مۇلازىمېتىر بىلەن ئالاقىلىشەلمىدى. ياكى كومپيۇتېر تورسىز ھالەتتە ياكى مۇلازىمېتىر توردىن ئايرىلغان. سەل تۇرۇپ سىناڭ.

en: Financial Chart - %s
ug: پۇل-مۇئامىلە دىئاگراممىسى - %s

en: Opening Chart
ug: دىئاگرامما ئېچىۋاتىدۇ

en: Chart downloaded
ug: دىئاگرامما چۈشۈردى

en: Chart could not be downloaded
ug: دىئاگرامما چۈشۈرەلمىدى

en: Invest Applet
ug: مەبلەغ سېلىش قوللانچىقى

en: Symbol
ug: نومۇرى

en: Label
ug: ئەن

en: Amount
ug: مىقدارى

en: Price
ug: باھاسى

en: Commission
ug: سودا

en: Currency Rate
ug: پۇل نىسبىتى

en: Invest could not connect to Yahoo! Finance
ug: Yahoo! پۇل-مۇئامىلىسىگە ئۇلىنالمىدى

note: Translators: %s is an hour (%H:%M)
en: Updated at %s
ug: %s دە يېڭىلاندى

note: Translators: This is share-market jargon. It is the average percentage change of all stock prices. The %s gets replaced with the string value of the change (localized), including the percent sign.
en: Average change: %s
ug: ئوتتۇرىچە ئالماشتۇرۇش: %s

note: Translators: This is share-market jargon. It refers to the total difference between the current price and purchase price for all the shares put together for a particular currency. i.e. How much money would be earned if they were sold right now. The first string is the change value, the second the cu
en: Positions balance: %s %s (%s)
ug: ئورۇن تەڭپۇڭلۇقى: %s %s (%s)

note: model: SYMBOL, LABEL, TICKER_ONLY, BALANCE, BALANCE_PCT, VALUE, VARIATION_PCT, PB Translators: these words all refer to a stock. Last is short for "last price". Gain is referring to the gain since the stock was purchased.
en: Ticker
ug: پاي چېكى ئۇچۇرىنى ئۆزلۈكىدىن يىغقۇچ

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Change %
ug: ئۆزگىرىش %

en: Chart
ug: دىئاگرامما

en: Gain
ug: پايدا

en: Gain %
ug: پايدا %

en: Deskbar (formerly Mini-Commander)
ug: ئۈستەل يان تەكچىسى

en: Deskbar (transparent upgrade from Mini-Commander)
ug: ئۈستەل يان تەكچىسى

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
ug: بۇ GNOME قوللانچىقى تاختىغا بۇيرۇق قۇرىدىغان بىرنى قىستۇرىدۇ. ئۇ بۇيرۇقنى تولۇقلاش، بۇيرۇق تارىخ ۋە ئۆزگەرتكەن ماكرولارنى قوللايدۇ.

en: No items in history
ug: ئەسلەتمىدە تۈر يوق

note: build file select dialog
en: Start program
ug: پروگراممىنى قوزغات

en: Command line
ug: بۇيرۇق قۇرى

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
ug: بۇ يەرگە بۇيرۇق كىرگۈزسىڭىز GNOME ئىجرا قىلىدۇ

en: Cannot get schema for %s: %s
ug: %s ھالىتىگە ئېرىشكىلى بولمىدى  :%s

en: Cannot set schema for %s: %s
ug: %s نىڭ ھالىتىنى تەڭشىگىلى بولمىدى  :%s

en: Set default list value for %s
ug: %s نىڭ كۆڭۈلدىكى ھالەت  تەڭشىكى

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
ug: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL تەڭشىلىپ بولغان،قاچىلانمىغان ھالەت

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
ug: GCONF_CONFIG_SOURCE نىڭ مۇھىت پارامېتىرى چوقۇم تەڭشىلىشى كېرەك

en: Failed to access configuration source(s): %s
ug: سەپلىمە مەنبەسىنى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى: %s

en: Error syncing config data: %s
ug: سەپلىمە مەلۇماتىنى قەدەملەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
ug: ماكرو ئۆز ئىچىگە ئالغان بۇيرۇقلارنىڭ GConfValue تۈرىنى كۆرسەت.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
ug: ماكرونى ھالىتىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھەرپ-بەلگە تىزمىسىنىڭ GConfValue تۈرىنى كۆرسەت

en: Macro command list
ug: ماكرو بۇيرۇق تىزمىسى

en: Macro pattern list
ug: ماكرو ھالەت تىزمىسى

en: Add New Macro
ug: يېڭى ماكرو قىستۇر

en: Auto Completion
ug: ئاپتوماتىك تاماملاش

en: Co_mmand:
ug: بۇيرۇق(_M):

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Command Line Preferences
ug: بۇيرۇق قۇرى مايىللىقى

en: Command line _background:
ug: بۇيرۇق قۇرى تەگلىك رەڭگى (_B):

en: Command line _foreground:
ug: بۇيرۇق قۇرى كۆرۈنمە رەڭگى(_F) :

en: E_nable history-based auto completion
ug: ئەسلەتمىگە ئاساسىدا ئۆزلۈكىدىن تولۇقلىنىشنى قوزغات(_N)

en: Macros
ug: ماكرولار

en: Pick a color
ug: رەڭ ئال

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: _Add Macro...
ug: ماكرو قوش(_A)…

en: _Delete Macro
ug: ماكرو ئۆچۈر(_D)

en: _Macros:
ug: ماكرو(_M) :

en: _Pattern:
ug: ئەندىزە(_P) :

en: _Use default theme colors
ug: ئۇسلۇبنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممەتتىكى رەڭگىنى ئىشلەت(_U)

en: _Width:
ug: كەڭلىك(_W):

en: pixels
ug: چېكىت

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
ug: بۇيرۇق كىرگۈزۈش ئەسلەتمىسىگە ئاساسەن بۇيرۇقنى ئۆزلۈكىدىن تاماملا.

en: Background color, blue component
ug: تەگلىك رەڭگى، كۆك رەڭ قىسمى

en: Background color, green component
ug: تەگلىك رەڭگى، يېشىل رەڭ قىسمى

en: Background color, red component
ug: تەگلىك رەڭگى، قىزىل رەڭ قىسمى

en: Foreground color, blue component
ug: كۆرۈنمە رەڭگى، كۆك رەڭ قىسمى

en: Foreground color, green component
ug: كۆرۈنمە رەڭگى، يېشىل رەڭ قىسمى

en: Foreground color, red component
ug: كۆرۈنمە رەڭگى، قىزىل رەڭ قىسمى

en: History list
ug: تارىخ تىزىملىكى

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
ug: تارىخ تۈرىنىڭ ھەرپ-بەلگە تىزمىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان GConfValue تۈرىنى كۆرسەت.

en: Not used anymore
ug: ئەمدى ئىشلىتىلمەيدۇ

en: Perform history autocompletion
ug: ئەسلەتمىنىڭ ئۆزلۈكىدىن تاماملىنىشىنى ئىجرا قىل

en: Show a frame surrounding the applet.
ug: قوللانچاق ئەتراپىدا رامكا كۆرسەت.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
ug: تۇتقىنى كۆرسەت، بۇنداق قىلغاندا قوللانچاق تاختىدىن لەيلەپ چىقىدۇ.

en: Show frame
ug: رامكىنى كۆرسەت

en: Show handle
ug: تۇتقىنى كۆرسەت

en: The blue component of the background color.
ug: تەگلىك رەڭگىنىڭ كۆك رەڭ قىسمى.

en: The blue component of the foreground color.
ug: كۆرۈنمە رەڭگىنىڭ كۆك رەڭ قىسمى.

en: The green component of the background color.
ug: تەگلىك رەڭگىنىڭ يېشىل رەڭ قىسمى.

en: The green component of the foreground color.
ug: كۆرۈنمە رەڭگىنىڭ يېشىل رەڭ قىسمى.

en: The red component of the background color.
ug: تەگلىك رەڭگىنىڭ قىزىل رەڭ قىسمى.

en: The red component of the foreground color.
ug: كۆرۈنمە رەڭگىنىڭ قىزىل رەڭ قىسمى.

en: This per-applet key is deprecated in favour of the global key, /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.
ug: بۇ تاق پروگراممىنىڭ كۇنۇپكىسىنى تەڭشەش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ، ئەمما ئومۇمىي دائىرىلىك كۇنۇپكىنى تەڭشەش كېرەك، /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns .

en: Use the default theme colors
ug: كۆڭۈلدىكى ئۇسلۇب رەڭگىنى ئىشلەت

en: Use theme colors instead of custom ones.
ug: ئۇسلۇب رەڭگىنى ئىشلەت، ئۆزى بەلگىلىگەن رەڭنى ئىشلەتمە.

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Width of the applet
ug: قوللانچاق كەڭلىكى

en: Browser
ug: توركۆرگۈ

en: Click this button to start the browser
ug: بۇ كۇنۇپكا چېكىلسە توركۆرگۈنى قوزغىتىدۇ

en: History
ug: تارىخ

en: Click this button for the list of previous commands
ug: بۇ كۇنۇپكا چېكىلسە بۇرۇنقى بۇيرۇقلار تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Command line has been disabled by your system administrator
ug: بۇيرۇق قۇرى سىستېما باشقۇرغۇچىسى تەرىپىدىن چەكلىۋېتىلگەن

en: Command Line
ug: بۇيرۇق قۇرى

en: Mini-Commander applet
ug: Mini-Commander قوللانچىقى

en: This applet adds a command line to the panel
ug: بۇ قوللانچاق تاختىغا بۇيرۇق قۇرىدىن بىرنى قوشىدۇ

en: MiniCommander Applet Factory
ug: Mini-Commander قوللانچاق زاۋۇتى

en: You must specify a pattern
ug: چوقۇم ھالەتتىن بىرنى بېكىتىڭ

en: You must specify a pattern and a command
ug: چوقۇم ھالەت ۋە بۇيرۇق بېكىتىڭ

en: You must specify a command
ug: چوقۇم بۇيرۇق بېكىتىڭ

en: You may not specify duplicate patterns
ug: تەكرار ھالەتنى بېكىتەلمەيسىز

en: Pattern
ug: قېلىپ

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Volume Applet
ug: ئاۋاز قوللانچىقى

note: tooltip over applet
en: Volume Control
ug: ئاۋاز تىزگىنى

en: _Open Volume Control
ug: ئاۋاز كونترولىنى ئاچ(_O)

en: Mu_te
ug: ئۈنسىز(_T)

en: The volume control did not find any elements and/or devices to control. This means either that you don't have the right GStreamer plugins installed, or that you don't have a sound card configured.
ug: ئاۋاز كونتروللىغۇچ باشقۇرىدىغان ھېچقانداق ئاۋاز ئۈسكۈنىسىنى تاپالمىدى. كومپيۇتېرىڭىزغا GStreamer قىستۇرمىسىنى قاچىلاڭ ياكى ئاۋاز كارتىسىنى تەڭشەڭ.

en: You can remove the volume control from the panel by right-clicking the speaker icon on the panel and selecting "Remove From Panel" from the menu.
ug: ئەگەر سىز تاختىدىن ئاۋاز كونتروللىغۇچىنى ئۆچۈرمەكچى بولسىڭىز، تاختىدىكى كىچىك كاناي سىنبەلگىسىنى چاشقىنەك ئوڭ كۇنۇپكىسىدا چېكىپ، ئاندىن تىزىملىكتىن «تاختىدىن ئۆچۈر» نى تاللاڭ.

en: Failed to start Volume Control: %s
ug: ئاۋاز كونتروللىغۇچىنى ئاچقىلى بولمىدى :%s

en: %s: muted
ug: %s: ئۈنسىز

note: Translator comment: I'm not all too sure if this makes sense * to mark as a translation, but anyway. The string is a list of * selected tracks, the number is the volume in percent. You * most likely want to keep this as-is.
en: %s: %d%%
ug: %s:  %d%%

en: Failed to display help: %s
ug: ياردەم كۆرسەتكىلى بولمىدى :%s

en: Volume control for your GNOME Panel.
ug: GNOME تاختىسىدىن ئاۋازنى تىزگىنلەش.

en: Using GStreamer 0.10.
ug: GStreamer 0.10 نى ئىشلەت.

en: Mute
ug: ئۈنسىز

en: Volume Control...
ug: ئاۋاز تىزگىنى…

en: Unknown Volume Control %d
ug: نامەلۇم  ئاۋاز تىزگىنى %d

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
ug: قوللانچاق ئارقىلىق تىزگىنلىنىدىغان قانال. پەقەت OSS تەڭشىكى ئۈچۈنلا

en: Saved mute state
ug: ئۈنسىز ھالەت ساقلاندى

en: Saved volume to restore on startup
ug: ئاۋاز تەڭشىكى ساقلانسا قوزغالغاندا ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
ug: ئاۋاز تىزگىن مايىللىقى

en: Select the device and track to control.
ug: تىزگىنلىمەكچى بولغان ئۈسكۈنە ھەم يولنى تاللاڭ.

en: _Activate
ug: ئاكتىپلا(_A)

en: _Deactivate
ug: ئاكتىپلىما(_D)

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: Modem Monitor
ug: مودېم كۆزەتكۈچ

en: Connection active, but could not get connection time
ug: ئۇلىنىش ئاكتىپلاندى، لېكىن ئۇلىنىش ۋاقتىغا ئېرىشەلمىدى

en: Time connected: %.1d:%.2d
ug: ئۇلانغان ۋاقىت: %.1d:%.2d

en: Not connected
ug: ئۇلانمىغان

en: To connect to your Internet service provider, you need administrator privileges
ug: ISP غا ئۇلاش ئۈچۈن، سىز باشقۇرغۇچى ھوقۇقىغا ئېھتىياجلىق

en: To disconnect from your Internet service provider, you need administrator privileges
ug: ISP دىن ئۈزۈش ئۈچۈن، سىز باشقۇرغۇچى ھوقۇقىغا ئېھتىياجلىق

en: The entered password is invalid
ug: ئىم خاتا

en: Check that you have typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
ug: مەزمۇننى توغرا كىرگۈزگەنلىكىڭىز شۇنداقلا "Caps Lock" كۇنۇپكىسىنى بېسىپ قويمىغانلىقىڭىزنى تەكشۈرۈڭ

en: Do you want to connect?
ug: ئۇلامسىز؟

en: Do you want to disconnect?
ug: ئۇلىنىشنى تاقامسىز؟

en: C_onnect
ug: ئۇلا(_O)

en: _Disconnect
ug: ئۈز(_D)

en: Could not launch network configuration tool
ug: تور سەپلىمە قورالىنى ئىشلەتكىلى بولمىدى

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
ug: بۇ قورالنىڭ قاچىلانغان ئورنى توغرىمۇ، ھوقۇق چېكى توغرىمۇ تەكشۈرۈپ بېقىڭ

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
ug: تورغا ئۇلاشنى باشقۇرۇش ۋە ئاكتىپلاش قوللانچىقى.

en: Connecting with Internet Service Provider
ug: ISP غا ئۇلىنىۋاتىدۇ

en: Enter password
ug: ئىم كىرگۈزۈڭ

en: Password:
ug: ئىم:

en: Root password required
ug: باشقۇرغۇچى ئىمى لازىم

en: Activate and monitor a dial-up network connection
ug: نومۇر بۇراش تورىنى ئاكتىپلاپ كۆزەت

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ug: دىئاگرامما شەكلىدە CPU ، ئىچكى ساقلىغۇچ، ھۆججەت ئالماشتۇرۇش ئەھۋالى ھەمدە تور ئېقىم مىقدارى قاتارلىقلارنى كۆرسىتىپ بېرەلەيدىغان سىستېما كۆزەتكۈچىسى.

en: There was an error executing '%s': %s
ug: "%s" ئىجرا قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى :%s

en: Processor
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: Memory
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ

en: Network
ug: تور

en: Swap Space
ug: ئالماشتۇرۇش بوشلۇقى

en: Load Average
ug: يۈك ئوتتۇرىچە قىممىتى

en: Disk
ug: دىسكا

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
ug: %s: 
    %u%% پروگرامما ئىشلىتىۋاتىدۇ
    %u%% غەملەك ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: The system load average is %0.02f
ug: سىستېما ئوتتۇرىچە يۈكى  %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
ug: %s:
    قوبۇللاۋاتىدۇ %s
    يوللاۋاتىدۇ %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
ug[0]: %s:
    %u%% ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: CPU Load
ug: CPU يۈكى

en: Memory Load
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ يۈكى

en: Net Load
ug: تور يۈكى

en: Swap Load
ug: ئالماشتۇرۇش رايون يۈكى

en: Disk Load
ug: دىسكا يۈكى

en: _Open System Monitor
ug: سىستېما كۆزەتكۈچنى ئاچ(_O)

en: System Monitor
ug: سىستېما كۆزەتكۈچ

en: Applet refresh rate in milliseconds
ug: قوللانچاقنىڭ يېڭىلىنىشى مىللىي سېكۇنت بويىچە ھېسابلىنىدۇ

en: Background color for disk load graph
ug: دىسكا يۈكى رەسىمىنىڭ تەگلىك رەڭگى

en: CPU graph background color
ug: CPU گرافىكىنىڭ تەگلىك رەڭگى

en: Enable CPU load graph
ug: CPU يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable disk load graph
ug: دىسكا يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable load average graph
ug: ئوتتۇرىچە يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable memory load graph
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable network load graph
ug: تور يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable swap load graph
ug: ئالماشتۇرۇش يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ug: گورىزونتال تەكشىلىككە نىسبەتەن گرافىكنىڭ كەڭلىكى.ۋېرتىكال تەكشىلىككە نىسبەتەن گرافىكنىڭ ئېگىزلىكى.

en: Graph color for buffer memory
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ غەملىكىنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for cached memory
ug: غەملەنگەن ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for disk read
ug: دىسكا ئوقۇپ چىقىرىش گرافىك رەڭگى

en: Graph color for disk write
ug: دىسكا يېزىش گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for input network activity
ug: تور كىرگۈزۈش ھەرىكىتىنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for iowait related CPU activity
ug: ئالدىنلىققا مۇناسىۋەتلىك CPU ھەرىكىتىنىڭ گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for load average
ug: ئوتتۇرىچە يۈك گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for loopback network usage
ug: تور قايتۇرۇش ھەرىكىتىنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for nice-related CPU activity
ug: ئالدىنلىققا مۇناسىۋەتلىك CPU ھەرىكىتى گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for output network activity
ug: تور چىقىرىش ھەرىكىتىنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for shared memory
ug: ھەمبەھىر ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for system-related CPU activity
ug: سىستېمىغا مۇناسىۋەتلىك  CPU نىڭ ھەرىكەتچان گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for user-related CPU activity
ug: ئىشلەتكۈچىگە مۇناسىۋەتلىك  CPU نىڭ ھەرىكەتچان گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for user-related memory usage
ug: ئىشلەتكۈچىگە مۇناسىۋەتلىك ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ ئىشلىتىلىش گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for user-related swap usage
ug: ئىشلەتكۈچىگە مۇناسىۋەتلىك ئالماشتۇرۇش گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph size
ug: گرافىك چوڭلۇقى

en: Load graph background color
ug: يۈك گرافىكى تەگلىك رەڭگى

en: Memory graph background color
ug: ئەسلەك گرافىكىنىڭ تەگلىك رەڭگى

en: Network graph background color
ug: تور گرافىكى تەگلىك رەڭگى

en: Swap graph background color
ug: ئالماشتۇرما گرافىكنىڭ تەگلىك رەڭگى

en: The desktop description file to execute as the system monitor
ug: ئىجرا قىلىشقا بولىدىغان سىستېما كۆزەتكۈچىنىڭ ئۈستەلئۈستى چۈشەندۈرۈش ھۆججىتى

en: A system load indicator
ug: سىستېما يۈك كۆرسەتكۈچى

en: Monitored Resources
ug: كۆزىتىلگەن بايلىق

en: _Processor
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچ(_P)

en: _Memory
ug: ئەسلەك(_M)

en: _Network
ug: تور(_N)

en: S_wap Space
ug: ئالماشتۇرما بوشلۇقى(_W)

en: _Load
ug: يۈكلە(_L)

en: _Harddisk
ug: قاتتىق دىسكا(_H)

en: Options
ug: تاللانما

en: System m_onitor width:
ug: سىستېما كۆزەتكۈچ كەڭلىكى(_O):

en: System m_onitor height:
ug: سىستېما كۆزەتكۈچىسى ئېگىزلىكى(_O):

en: Sys_tem monitor update interval:
ug: سىستېما كۆزەتكۈچىسى يېڭىلىنىش ۋاقىت ئارىلىقى(_T):

en: milliseconds
ug: مىللىي سېكۇنت

en: _User
ug: ئىشلەتكۈچى(_U)

en: S_ystem
ug: سىستېما(_Y)

en: N_ice
ug: ئالدىنلىق دەرىجىسى(_I)

en: I_OWait
ug: IO كۈتۈۋاتىدۇ(_O)

en: I_dle
ug: بوش(_D)

en: Sh_ared
ug: ھەمبەھىر(_A)

en: _Buffers
ug: يىغلەك(_B)

en: Cach_ed
ug: غەملەك(_E)

en: F_ree
ug: ئەركىن(_R)

en: _In
ug: كىر(_I)

en: _Out
ug: چىق(_O)

en: _Local
ug: يەرلىك(_L)

en: _Background
ug: تەگلىك(_B)

en: _Used
ug: ئىشلىتىلگەن(_U)

en: _Free
ug: ئەركىن(_F)

en: Load
ug: يۈك

en: _Average
ug: ئوتتۇرىچە قىممىتى(_A)

en: Harddisk
ug: قاتتىق دىسكا

en: _Read
ug: ئوقۇ(_R)

en: _Write
ug: ياز(_W)

en: System Monitor Preferences
ug: سىستېما كۆزەتكۈچ مايىللىقى

en: CD Player (Deprecated)
ug: CD قويغۇچ (قايتا ئىشلەتمىدى)

en: Panel applet for playing audio CDs
ug: CD قويىدىغان قوللانچاق

en: Alert you when new mail arrives
ug: يېڭى خەت كەلگەندە ئەسكەرت

en: Inbox Monitor (Deprecated)
ug: خەت ساندۇقى كۆزەتكۈچىسى (قايتا ئىشلەتمىدى)

en: Adjust the sound volume
ug: ئاۋاز تەڭشىكى

en: Volume Control (Deprecated)
ug: ئاۋاز كونترولى (قايتا ئىشلەتمىدى)

en: Factory for deprecating applets
ug: قايتا ئىشلەتمەيدىغان قوللانچاقلار زاۋۇتى

en: Null Applet Factory
ug: Null قوللانچاق زاۋۇتى

en: Monitor the quality of a wireless network link
ug: سىمسىز تور ئۇلىنىشىنىڭ سىگنال سۈپىتىنى كۆزەت

en: Wireless Link Monitor
ug: سىمسىز تور ئۇلىنىشىنى كۆزەتكۈچ

en: Keyboard Indicator (Deprecated)
ug: ھەرپتاختا كۆرسەتكۈچى ( كونا)

en: Keyboard layout indicator
ug: ھەرپتاختا ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى كۆرسەتكۈچ

en: Inbox Monitor
ug: قوبۇللاش ساندۇقى كۆزەتكۈچى

en: CD Player
ug: CD قويغۇچ

en: Keyboard Indicator
ug: ھەرپتاختا كۆرسەتكۈچ

en: Some panel items are no longer available
ug: بەزى تاختا تۈرلىرىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: One or more panel items (also referred to as applets) are no longer available in the GNOME desktop.
ug: بىر ياكى بىر قانچە تاختا تۈرى (قوللانچاق دەپمۇ ئاتىلىدۇ) GNOME ئۈستەلئۈستىگە قوشۇلمايدۇ.

en: These items will now be removed from your configuration:
ug: بۇ تۈرلەر سەپلىمىڭىزدىن چىقىرىۋېتىلىدۇ:

en: You will not receive this message again.
ug: بۇ ئۇچۇرنى قايتا تاپشۇرۇۋالمايسىز.

en: Tomboy (transparent upgrade from stickynotes)
ug: Tomboy (چوققىلانغان خاتىرىدىن ئاشكارا يېڭىلايدۇ)

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ug: ئۈستەلئۈستىدە چوققىلانغان خاتىرىنى باشقۇرىدىغان، كۆرىدىغان تېزلەتمە قۇر

en: Sticky Notes
ug: خاتىرىنى چوققىلا

en: Sticky Notes Applet Factory
ug: Sticky Notes  قوللانچاق زاۋۇتى

en: This note is locked.
ug: بۇ خاتىرە قۇلۇپلانغان .

en: This note is unlocked.
ug: بۇ خاتىرە قۇلۇپلانمىغان.

en: Behavior
ug: ھەرىكەت

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ رەڭگىنى تاللاڭ

en: Choose a color for the note
ug: خاتىرە رەڭگىنى تاللاڭ

en: Choose a font for the note
ug: خاتىرىگە خەت نۇسخا تاللاڭ

en: Choose a font to use for all sticky notes
ug: بارلىق خاتىرىگە خەت نۇسخا تاللاڭ

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ug: خاتىرىنىڭ خىزمەت ئۈستەلئۈستىدە كۆرۈنىدىغان ياكى كۆرمەيدىغانلىقىنى تاللاڭ

en: Choose if the default style is forced on all notes
ug: بارلىق خاتىرە كۆڭۈلدىكى شەكىلدە كۆرۈنىدىغان ياكى كۆرۈنمەيدىغانلىقىنى تاللاڭ

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
ug: ئۈستەلئۈستىدە تاللىغاندا ھەممە ئىزاھاتنى يوشۇرامدۇ يوق تاللاڭ

en: Close note
ug: خاتىرىنى ياپ

en: Default Note Properties
ug: كۆڭۈلدىكى خاتىرە خاسلىقى

en: Delete all sticky notes?
ug: بارلىق چاپلانما خاتىرىنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Delete this sticky note?
ug: بۇ چاپلانما خاتىرىنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Font C_olor:
ug: خەت رەڭگى(_O):

en: Font Co_lor:
ug: خەت رەڭگى(_L):

en: Force _default color and font on notes
ug: خاتىرىگە كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخا ھەم خەت رەڭگىنى  ئىشلەت(_D)

en: H_eight:
ug: ئېگىزلىكى(_E):

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
ug: ئۈستەلئۈستى چېكىلسە ئۇقتۇرۇشنى يوشۇر(_K)

en: Lock/Unlock note
ug: خاتىرىنى قۇلۇپلا /قۇلۇپ ئاچ

en: Note C_olor:
ug: خاتىرە رەڭگى(_O):

en: Note _Color:
ug: خاتىرە رەڭگى(_C):

en: Pick a color for the sticky note
ug: چوققىلانغان خاتىرە رەڭگىنى تاللاڭ

en: Pick a default sticky note color
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Pick a default sticky note font
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى

en: Pick a font for the sticky note
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ خەت نۇسخىسى

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Resize note
ug: خاتىرە كېڭەيت

en: Specify a title for the note
ug: خاتىرىنىڭ ماۋزۇسىنى بېكىتىڭ

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ug: يېڭى خاتىرىگە كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكنى بېكىتىڭ (چېكىتنى بىرلىك قىلىدۇ)

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ug: يېڭى خاتىرىگە كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكنى بېكىتىڭ (چېكىتنى بىرلىك قىلىدۇ)

en: Sticky Note
ug: خاتىرە چوققىلا

en: Sticky Note Properties
ug: چوققىلانغان خاتىرە خاسلىقى

en: Sticky Notes Preferences
ug: Sticky Notes مايىللىقى

en: This cannot be undone.
ug: بۇنىڭدىن يېنىۋېلىش مۇمكىن بولمايدۇ.

en: Use co_lor from the system theme
ug: سىستېما ئۇسلۇب رەڭگىنى ئىشلەت(_L)

en: Use default co_lor
ug: كۆڭۈلدىكى رەڭنى ئىشلەت(_L)

en: Use default fo_nt
ug: كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخا ئىشلەت(_N)

en: Use fo_nt from the system theme
ug: سىستېما ئۇسلۇب خەت نۇسخىسىنى ئىشلەت(_N)

en: _Delete All
ug: ھەممىسىنى ئۆچۈر(_D)

en: _Delete Note...
ug: ئىزاھات ئۆچۈر(_D)…

en: _Font:
ug: فونت(_F):

en: _Lock Note
ug: ئىزاھات قۇلۇپلا(_L)

en: _New Note
ug: يېڭى خاتىرە(_N)

en: _Put notes on all workspaces
ug: خاتىرىنى بارلىق خىزمەت رايونىغا قوي(_P)

en: _Title:
ug: ماۋزۇ (_T):

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ug: ئادەتتە، چوققا خاتىرە قۇرۇلغان ۋاقتىنى ماۋزۇ قىلىدۇ. بۇ يەردە فورماتى بېكىتىلدى، ھەرقانداق strftime() دىن پارچىلانغان شەكىللەر ھەممىسى ئۇيغۇن.

en: Date format of note's title
ug: خاتىرە ماۋزۇسىنىڭ چېسلا شەكلى

en: Default color for font
ug: خەتنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Default color for new notes
ug: يېڭى خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ug: يېڭى چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى. چوقۇم 16 لىك سىستېمىسىدىكى HTML قائىدىسى بويىچە بولىدۇ، مەسىلەن: #30FF50 .

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
ug: يېڭى چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت رەڭگى. چوقۇم 16 لىك سىستېمىسىدىكى HTML قائىدىسى بويىچە بولىدۇ، مەسىلەن: #000000 .

en: Default font for new notes
ug: يېڭى خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
ug: يېڭى چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى فونتى. چوقۇم  Pango خەت نۇسخىسى بولىدۇ، مەسىلەن: Sans Italic 10

en: Default height for new notes
ug: يېڭى خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكى

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ug: چېكىتنى بىرلىك قىلغان يېڭى چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكى.

en: Default width for new notes
ug: يېڭى خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ug: چېكىتنى بىرلىك قىلغان يېڭى چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى.

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
ug: قۇرۇق خاتىرىنى ئۆچۈرگەندە جەزملەش ئۇچۇرى چىقمايدۇ

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما چەكلەنسە، ئۆزى بەلگىلەش رەڭگى بارلىق چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى بولىدۇ.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما چەكلەنسە، ئۆزى بەلگىلەش خەت نۇسخىسى بارلىق چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى بولىدۇ.

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما قوزغىتىلسا، ئۈستەلئۈستى تاللانسا ئېچىلغان ھەممە ئىزاھات ئۆزلۈكىدىن يوشۇرۇلىدۇ.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما قوزغىتىلسا،  بارلىق چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ ئۆزى بەلگىلەش خەت رەڭگى ۋە خەت نۇسخىسىنى بېكىتىش تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ug: چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ قۇلۇپلانغان ياكى قۇلۇپلانمىغانلىقىنى بېكىتىڭ (تەھرىرلىگىلى بولمايدۇ).

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ug: چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ بارلىق خىزمەت مۇھىتىدا كۆرگىلى بولىدىغان ياكى بولمايدىغانلىقىنى بېكىتىڭ.

en: Sticky notes' locked state
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ قۇلۇپلانغان ھالىتى.

en: Sticky notes' workspace stickyness
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ خىزمەت رايونىدىكى چوققىلانغان خاسلىقى

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ug: چوققىلانغان خاتىرىنى ئۆچۈرۈشتىن بۇرۇن جەملەشنى سورامدۇ-يوق.

en: Whether to force the default color and font on all notes
ug: بارلىق چوققىلانغان خاتىرىلەرگە مەجبۇرىي كۆڭۈلدىكى خەت رەڭگى ۋە خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمدۇ-يوق.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
ug: ئۈستەلئۈستى تاللانسا ھەممە ئىزاھات يوشۇرالامدۇ يوق

en: Whether to use the default system color
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگىنى ئىشلىتەمدۇ-يوق.

en: Whether to use the default system font
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمسىز؟

en: Hi_de Notes
ug: خاتىرىنى يوشۇر(_D)

en: _Delete Notes
ug: خاتىرە ئۆچۈر(_D)

en: _Lock Notes
ug: خاتىرە قۇلۇپلا(_L)

en: %d note | %d notes
ug[0]: %d پارچە خاتىرە

en: Show sticky notes
ug: چوققا خاتىرىنى كۆرسەت

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
ug: GNOME ئۈستەلئۈستى مۇھىتىنىڭ Sticky Notes  قوللانچىقى

en: Go to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكەل

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: _Empty Trash
ug: ئەخلەتخانا تازىلا(_E)

en: _Open Trash
ug: ئەخلەتخانا ئاچ(_O)

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
ug[0]: ئەخلەتخانىدا %d تۈر بار

en: No Items in Trash
ug: ئەخلەتخانا قۇرۇق

en: Error while spawning nautilus:
    %s
ug: Nautilus  نى ئىشلىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى:
    %s

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
ug: تاختىڭىزدىكى GNOME ئەخلەتخانا. سىز ئۇنى ئىشلىتىپ ئەخلەتخانىنى كۆرەلەيسىز ياكى ئوبيېكتلارنى ئەخلەتخانىغا ئەكىرىپ قويالايسىز.

en: Delete Immediately?
ug: ھازىرلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ug: ئوبيېكتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىۋېتىشكە ئامال يوق، دەرھال ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ug: مەلۇم ئوبيېكتلارنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىۋېتىشكە ئامال يوق، دەرھال ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en: Trash Applet
ug: ئەخلەتخانا قوللانچىقى

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
ug: ھازىر %s - ھۆججەتنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ. جەمئىي %s ھۆججەت بار

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ: %s

en: Empty all of the items from the trash?
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھەممە تۈرنى تازىلامسىز؟

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ug: ئەگەر ئەخلەتخانا تازىلاشنى تاللىسىڭىز، ئىچىدىكى ئوبيېكتلار  مەڭگۈلۈك ئۆچۈپ كېتىدۇ. ئەسكەرتىش، سىز ئىچىدىكى ئوبيېكتلارنى ئايرىم ئۆچۈرسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: Emptying the Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاۋاتىدۇ

en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:
