gnome-applets 1.2.0 - en to wa translation catalogue (225 entries)

en: _About...
wa: Å _dfait...

en: _Help
wa: _Aidance

en: Utility
wa: Usteye

note: The long name of the applet in the About dialog.
en: Battery Charge Monitor
wa: Corwaitoe del batreye

en: _Preferences...
wa: _Preferinces...

note: The following four messages will be displayed as tooltips over the battery meter. High = The APM BIOS thinks that the battery charge is High.
en: High
wa: Hôte

note: Low = The APM BIOS thinks that the battery charge is Low.
en: Low
wa: Basse

note: Critical = The APM BIOS thinks that the battery charge is Critical.
en: Critical
wa: Critike

note: Charging = The APM BIOS thinks that the battery is recharging.
en: Charging
wa: Dji tchedje

en: Battery is now fully re-charged!
wa: Li batreye est tcherdjeye a make!

en: (C) 2000 The Gnulix Society, (C) 2002 Free Software Foundation
wa: © 2000 li Sôcieté Gnulix, © li Free Software Foundation

en: Appearance
wa: Rivnance

en: Battery Charge Monitor Preferences
wa: Preferinces do corwaitoe del batreye

en: General
wa: Djenerå

en: Battery fully re-charged
wa: Li batreye est tcherdjeye a make

en: Battery power low
wa: Li batreye est flåwe

en: CD Player
wa: Lijheu di CD

en: CD Player Applet Factory
wa: Oujhene d' apliketes lijheuses di plakes lazer

en: Factory for CD player applet
wa: Oujhene po les apliketes lijheuses di plakes lazer

en: Stop
wa: Arester

en: Play / Pause
wa: Djower / Djoker

en: Eject
wa: Taper foû

en: Previous Track
wa: Pisse di dvant

en: Next Track
wa: Pisse shuvante

en: CD Player Preferences
wa: Preferinces pol lijheu di plakes lazer

en: Device Path
wa: Tchimin po l' éndjin

en: Set the device path here
wa: Dinez chal li tchmin po l' éndjin

en: Use _Default
wa: Eployî _prémetous

en: (C) 1997 The Free Software Foundation
    (C) 2001 Chris Phelps (GNOME 2 Port)
wa: © 1997 li Free Software Foundation
    © 2001 Chris Phelps (poirtaedje Gnome 2)

en: The CD Player applet is a simple audio CD player for your panel
wa: L' aplikete djoweu di CD est on simpe djoweu di CD pol sicriftôr

en: Track number
wa: Limero del pisse

en: Insert characters
wa: Sititchî caracteres

en: Insert special characters
wa: Sititchî caracteres sipeciås

en: Copyright (C) 1998
wa: Copyright © 1998

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
wa: Aplikete do Scriftôr di Gnome po tchoezi des letes ki n' sont nén el taprece. Li programe est eplaidî dizo li GNU GPL (Licinse Publike Djeneråle)

en: Disk Mounter
wa: Monteu di plakes

en: Drive Mount Applet Factory
wa: Oujhene d' apliketes po monter les plakes

en: Factory for drive mount applet
wa: Oujhene po les apliketes po monter les plakes

en: _Browse...
wa: _Foyter...

en: _Eject
wa: _Taper foû

en: (C) 1999-2001 The GNOME Hackers
wa: © 1999-2001 Les programeus di Gnome

en:  mounted
wa:  monté

en:  not mounted
wa:  nén monté

en: " reported:
wa: » a rapoirté:

en: Drivemount command failed.
    "
wa: Li cmande drivemount a fé berwete.
    «

en: Disk Mounter Preferences
wa: Preferinces del aplikete po monter les plakes

en: Floppy
wa: Plakete

en: Zip Drive
wa: Plakete Zip

en: Hard Disk
wa: Deure plake

en: Jaz Drive
wa: Plakete Jaz

en: Custom
wa: A vosse môde

en: Select icon for mounted
wa: Tchoezixhoz l' imådjete po monté

en: Select icon for unmounted
wa: Tchoezixhoz l' imådjete po dismonté

en: Use _automount friendly status test
wa: Saye di montaedje amiståve po _automount

en: A set of eyeballs for your panel
wa: Des ronds ouys so vosse scriftôr ki shuvèt li cursoe

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
wa: Copyright © 1999 Dave Camp

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
wa: On clapant pitit xeyes pol sicriftôr di GNOME.

en: Armenia
wa: Årmeneye

en: Armenian
wa: Armenyin

en: Belgium
wa: Beljike

en: Brazil
wa: Braezi

en: Bulgaria
wa: Bulgåreye

en: Bulgarian
wa: Bulgåre

en: Dutch
wa: Neyerlandès

en: English
wa: Inglès

en: French
wa: Francès

en: German
wa: Almand

en: Germany
wa: Almagne

en: Hungarian
wa: Hongrwès

en: Hungary
wa: Hongreye

en: Norway
wa: Norvedje

en: Norwegian
wa: Norvedjyin

en: Poland
wa: Pologne

en: Polish
wa: Polonès

en: Portuguese
wa: Portuguès

en: Russia
wa: Russeye

en: Russian
wa: Russe

en: Slovak
wa: Slovake

en: Slovak Republic
wa: Slovakeye

en: Slovenia
wa: Sloveneye

en: Slovenian
wa: Slovenyin

en: Spain
wa: Espagne

en: Sweden
wa: Suwede

en: Swedish
wa: Suwedwès

en: Switzerland
wa: Swisse

en: Thai
wa: Tai

en: Thailand
wa: Tailande

en: Turkey
wa: Turkeye

en: Turkish
wa: Turk

en: United Kingdom
wa: Rweyåme Uni

en: United States
wa: Etats Unis

en: Yugoslavia
wa: Yugoslaveye

en: Austria
wa: Ôtriche

en: Basque
wa: Basse

en: Georgia
wa: Djeordjeye

en: Georgian
wa: Djeordjyin

en: Greece
wa: Grece

en: Greek
wa: Grek

en: (C) 1998-2000 Free Software Foundation
wa: © 1998-2000 li Free Software Foundation

en: This applet switches between keyboard maps using setxkbmap or xmodmap.
    Mail me your flag and keyboard layout if you want support for your locale (my email address is shooby@gnome.hu).
    So long, and thanks for all the fish.
    Thanks for Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> for his help and Emese Kovacs <emese@gnome.hu> for her solidarity, help from guys like KevinV.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>
wa: Ciste aplikete vos fwait passer d' ene mape di taprece a ene ôte tot-z eployant setxkbmap ou xmodmap.
    Evoyîz mu vosse drapea eyet li discrijhaedje di vosse taprece por mi l' radjouter (mi emile est shobby@gnome.hu).
    Arvey, et gråces po tos les pexhons.
    Gråces a Balazs Nagy (Kevin) <julian7@iksz.hu> po si aidance eyet a
    Emese Kovacs <emese@gnome.hu> po s' solidarité, et a des soçons come KevinV po si aidance.
    Shooby Ban <shooby@gnome.hu>

en: GKB Home Page (http://projects.gnome.hu/gkb)
wa: Pådje måjhon di GKB (http://projects.gnome.hu/gkb)

en: Disabled
wa: Dismetou

en: Select Keyboard
wa: Tchoezi li taprece

en: Edit Keyboard
wa: Aspougnî li taprece

en: _Name:
wa: _No:

en: _Label:
wa: _Etikete:

en: Co_mmand:
wa: Co_mande:

en: Flag
wa: Drapea

en: Label
wa: Etikete

en: Flag and Label
wa: Etikete et drapea

en: Display
wa: Håynaedje

note: Labels and option Menus
en: _Appearance:
wa: _Rivnance:

en: Options
wa: Tchuzes

en: _Update
wa: _Mete a djoû

en: Updating...
wa: Metant a djoû...

en: _Add
wa: _Radjouter

en: pixels
wa: picsels

en: (No
wa: (Nou

en: Change
wa: Candjî

en: Copyright (c)1999 by S. Papadimitriou
wa: Copyright © 1999 da S. Papadimitriou

en: Released under the GNU General Public License.
    
    An applet for monitoring local weather conditions.
wa: Li programe est eplaidî dizo li GNU GPL (Licinse Publike Djeneråle).
    
    Aplikete ki mostere li tins k' i fwait en ene plaece dnêye.

en: GNOME Weather
wa: GNOME Météyo

en: Conditions:
wa: Condicions:

en: Sky:
wa: Cir:

en: Temperature:
wa: Timperateure:

en: Dew point:
wa: Pont di rôzêye:

en: Humidity:
wa: Crouweu:

en: Wind:
wa: Vint:

en: Pressure:
wa: Pression atmosferike:

en: Select Location from the list
wa: Tchoezixhoz ene plaece el djivêye

en: Weather Preferences
wa: Preferinces pol meteyo

en: Use _metric system units
wa: Eployî les unités do sistinme _metrike

en: Variable
wa: Variåve

en: North
wa: Nôr

en: North - NorthEast
wa: Nôr - Nôresse

en: Northeast
wa: Nôresse

en: East - NorthEast
wa: Esse - Nôresse

en: East
wa: Esse

en: East - Southeast
wa: Esse - Sudesse

en: Southeast
wa: Sudesse

en: South - Southeast
wa: Sud - Sudesse

en: South
wa: Sud

en: South - Southwest
wa: Sud - Sudouwesse

en: Southwest
wa: Sudouwesse

en: West - Southwest
wa: Ouwesse - Sudouwesse

en: West
wa: Ouwesse

en: West - Northwest
wa: Ouwesse - Nôrouwesse

en: Northwest
wa: Nôrouwesse

en: North - Northwest
wa: Nôr - Nôrouwesse

en: Unknown
wa: Nén cnoxhou

en: Invalid
wa: Nén valåbe

en: Clear Sky
wa: Vûcir

note: RAIN
en: Rain
wa: Plouve

en: Moderate rain
wa: Plovinaedje

note: SNOW
en: Snow
wa: Nive

en: Moderate snow
wa: Nivtaedje

en: Snowstorm
wa: Timpesse di nive

note: SAND
en: Sand
wa: Såvlon

note: DUST
en: Dust
wa: Poussire

note: SANDSTORM
en: Sandstorm
wa: Timpesse di såvlon

en: Sandstorm in the vicinity
wa: Timpesse di såvlon dins l' vijhnaedje

note: DUSTSTORM
en: Duststorm
wa: Timpesse di poussire

en: Duststorm in the vicinity
wa: Timpesse di poussire dins l' vijhnaedje

en: %a, %b %d / %H:%M
wa: %a %d di %b / %H e %M

en: Unknown observation time
wa: Eure d' observåcion nén cnoxhowe

en: Calm
wa: Påjhule

en: Internet
wa: Daegntoele

en: Command Line
wa: Roye di comande

en: Mini-Commander
wa: Mini-Comandeu

en: MiniCommander Applet Factory
wa: Aplikete Mini Roye di Comande

note: build file select dialog
en: Start program
wa: Enonder on programe

en: Command line
wa: Roye di comande

en: Command Line Preferences
wa: Preferinces del Mini-Roye di Comande

en: Command line _background:
wa: Coleur di _fond del roye di comande:

en: Command line _foreground:
wa: Coleur di _dvant del roye di comandes:

en: Show fram_e
wa: Mostrer _cåde

en: Browser
wa: Betchteu

en: History
wa: Istwere

en: Mini-Commander applet
wa: Aplikete Mini Roye di Comande

en: Volume Control
wa: Contrôle do volume

en: Volume Control (muted)
wa: Controle do volume (moya)

en: warning: this version of gmix was compiled with a different version of
    soundcard.h.
wa: Adviertixhmint: cisse modêye di gmix a stî copilêye avou ene ôte modêye di
    soundcard.h.

en: Modem Lights
wa: Loumires do modem

en: Released under the GNU general public license.
    A modem status indicator and dialer.
    Lights in order from the top or left are Send data and Receive data.
wa: Cossemé dizo li GNU General Public License.
    Aplikete po fé des limeros et mostrer l' ovraedje do modem.
    Les loumires corespondèt ås dnêyes rçuvowes (al copete ou al hintche),
    et ås dnêyes evoyeyes (al valeye ou al droete).

en: You are currently connected.
    Do you want to disconnect?
wa: Vos estoz raloyî pol moumint.
    Voloz-ve disraloyî po do bon?

en: Do you want to connect?
wa: Voloz-ve raloyî?

en: %#.1fMb received / %#.1fMb sent / time: %.1d:%.2d
wa: %#.1fMo di rçus / %#.1fMo evoyîs / tins: %.1d:%.2d

en: not connected
wa: nén raloyî

en: Modem Lights Preferences
wa: Preferinces des loumires do modem

note: extra info checkbox
en: Sho_w connect time and throughput
wa: Mostrer li tins d' adjondaedje et li convoye

note: confirmation checkbox
en: Con_firm connection
wa: _Acertiner li raloyaedje

en: Text
wa: Tecse

en: Colors
wa: Coleurs

en: _Device:
wa: _Éndjin:

en: _Verify owner of lock file
wa: Waitî da kî-ce ki c' est li fitchî lock:

note: ISDN checkbox
en: U_se ISDN
wa: _Eployî RDIS

en: System Monitor
wa: Corwaitoe do sistinme

en: CPU Load
wa: Tchedje CPU

en: Load Average
wa: Tchedje moyene

en: Processor
wa: Processeu

en: Memory
wa: Memwere

en: Network
wa: Rantoele

en: Resource
wa: Rissource

en: Memory Load
wa: Tchedje Memwere

en: Net Load
wa: Tchedje Rantoele

en: _Memory
wa: _Memwere

en: _Network
wa: _Rantoele

en: System m_onitor width:
wa: Lårdjeu do _corwaitoe do sistinme:

en: System m_onitor height:
wa: Hôteu do _corwaitoe do sistinme:

en: Sys_tem monitor update interval:
wa: Metaedje a djoû do corwaitoe tos les:

en: milliseconds
wa: milisegondes

en: _User
wa: _Uzeu

en: S_ystem
wa: _Sistinme

en: Sh_ared
wa: _Pårti

en: _Buffers
wa: _Tampons

en: F_ree
wa: _Libe

en: PL_IP
wa: _PLIP

en: _Background
wa: _Fond

en: _Used
wa: _Eployî

en: _Free
wa: _Libe

en: System Monitor Preferences
wa: Preferinces do corwaitoe do sistinme

en: Swap Load
wa: Tchedje Swap

en: (c) 2002-2003 Loban A Rahman
wa: © 2002-2003 Loban A Rahman

en: (C) 2001, 2002 Free Software Foundation
wa: © 2001, 2002 li Free Software Foundation

en: _Monitored device:
wa: Éndjin _corwaitî:
