gnome-applets - en to xh translation catalogue (893 entries)

en: _About
xh: _Malunga

en: _Help
xh: _Uncedo

en: _Keyboard Accessibility Preferences
xh: _Okunokukhethwa kuko kufikelelo kwi-Keyboard

en: AccessX Status Applet Factory
xh: iFektri yobume benkqutyana yekhompyutha ye-AccessX

en: Keyboard Accessibility Status
xh: Ubume boFikelelo kwi-Keyboard

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
xh: IFektri yoBume beNkqutyana yekhompyutha yoFikelelo kwi-Keyboard

en: Shows the status of keyboard accessibility features
xh: Ibonisa ubume beempawu zofikelelo kwi-keyboard

en: AccessX Status
xh: Ubume be-AccessX

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
xh: Ibonisa ubume beempawu ze-AccessX ezifana neqhosha elisisilungisi eliqhagamshelanisayo

en: Copyright (C) 2003 Sun Microsystems
xh: Amalungelo omqulunqi (C) 2003 Sun Microsystems

en: There was an error launching the help viewer : %s
xh: Kuye kwkaho impazamo xa kundululwa isibonisi soncedo: %s

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
xh: Kuye kwakho impazamo xa kundululwa i-keyboard capplet: %s

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
xh: Ibonisa ubume be-keyboard xa iimpawu zokufikelela zisetyenziswa.

en: XKB Extension is not enabled
xh: Isolulo se-XKB senziwe ukuba singasebenzi

en: Unknown error
xh: Impazamo engaziwayo

en: Error: %s
xh: Impazamo: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
xh: Ibonisa ubume bangokubeempawu zokufikelela kwi-keyboard

en: Battery Charge Monitor
xh: iMonitha yokuGcwalisa iBhetri

en: Battstat Factory
xh: iFektri ye-Battstat

en: Monitor a laptop's remaining power
xh: Hlola amandla aseleyo e-laptop

en: _Preferences
xh: _Okunokukhethwa kuko

en: _Suspend Computer...
xh: _Nqumamisa ikhompyutha...

en: Beep for warnings
xh: Yenza isandi ukulumkisa

en: Beep when displaying a warning
xh: Yenza isandi xa ubonisa isilumkiso

en: Command to send to suspend the computer
xh: Umyalelo wokuthunyelwa ukunqumamisa ikhompyutha

en: Drain from top
xh: Ukudontsa kusukwa phezulu

en: Full Battery Notification
xh: Isaziso sebhetri egcweleyo

en: Low Battery Notification
xh: Isaziso sebhetri esezantsi

en: Notify user when the battery is low
xh: Yazisa umsebenzisi xa ibhetri igcwele

en: Orange value level
xh: Inqanam lexabiso eli-orenji

en: Red value level
xh: Inqanam lexabiso elibomvu

en: Show battery status
xh: Bonisa ubume bebhetri

en: Show percent full label
xh: Bonisa ipesenti yelebhile egcweleyo

en: Show the battery
xh: Bonisa ibhetri

en: Show the battery meter draining from the top of the battery
xh: Bonisa imitha yebhetri isuka phezulu kwibhetri

en: Suspend Command
xh: Nqumamisa uMyalelo

en: The battery level below which the battery is displayed as orange.
xh: Inqanam lebhetri ngasezantsi apho ibhetri iboniswe njenge-orenji.

en: The battery level below which the battery is displayed as red.
xh: Inqanam lebhetri ngasezantsi apho ibhetri iboniswe njengebomvu.

en: The battery level below which the battery is displayed as yellow.
xh: Inqanam lebhetri ngasezantsi apho ibhetri iboniswe njengeqanda.

en: Yellow value level
xh: Inqanam lexabiso eliqanda

en: System is running on AC power
xh: Inkqubo iqhuba ngamandla e-AC

en: System is running on battery power
xh: Inkqubo iqhuba ngamandla ebhetri

en: Battery charged (%d%%)
xh: Ibhetri iyagcwaliswa (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
xh: Ixesha elingaziwayo (%d%%)eliseleyo

en: Unknown time (%d%%) until charged
xh: Ixesha elingaziwayo (%d%%) de ibe igcwalisiwe

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
xh[0]: %d yomzuzu (%d%%) oseleyo
xh[1]: %d yemizuzu (%d%%) eseleyo

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
xh[0]: %d yomzuzu de ibe igcwele (%d%%)
xh[1]: %d yemizuzu de ibe igcwele (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
xh[0]: %d yeyure (%d%%) eseleyo
xh[1]: %d yeeyure (%d%%) eziseleyo

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
xh[0]: %d yeyure de igcwale (%d%%)
xh[1]: %d yeeyure de igcwale (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
xh: %d %s %d %s (%d%%) eseleyo

en: hour | hours
xh[0]: iyure
xh[1]: iiyure

en: minute | minutes
xh[0]: umzuzu
xh[1]: imizuzu

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
xh: %d %s %d %s de ibe igcwalisiwe (%d%%)

en: Battery Notice
xh: Isaziso seBhetri

en: Your battery is now fully recharged
xh: Ibhetri yakho ngoku igcwaliswe ngokupheleleyo

en: Your battery is running low
xh: Ibhetri yakho iya isihla

en: To avoid losing work please power off, suspend or plug your laptop in.
xh: Ukuphepha ukulahlekelwa ngumsebenzi cima, nqumamisa okanye uyifake eplagini i-laptop yakho.

en: No battery present
xh: Akukho bhetri ikhoyo

en: Battery status unknown
xh: Ubume bebhetri abaziwa

en: An error occured while launching the Suspend command: %s
    Please try to correct this error
xh: Impazamo iye yenzeka ngexa usenza umyalelo wokuNqumamisa: %s
    Nceda uzame ukulungisa le mpazamo

en: The Suspend command '%s' was unsuccessful.
xh: Umyalelo wokuNqumamisa '%s' khange uphumelele.

en: The Suspend command was unsuccessful.
xh: Umyalelo wokuNqumamisa khanye uphumelele.

en: Suspend command wasn't setup correctly in the preferences.
    Please change the preferences and try again.
xh: Umyalelo wokuNqumamisa ubangamiselwanga ngokuchanekileyo kokunokukhethwa kuko.
    Nceda utshintshe okunokukhethwa kuko uze uphinde uzame.

en: This utility shows the status of your laptop battery.
xh: Esi sixhobo sibonakalisa ubume bebhetri yakho ye-laptop.

en: <b>Appearance</b>
xh: <b>Imbonakalo</b>

en: <b>Suspend</b>
xh: <b>Nqumamisa</b>

en: <b>Warnings</b>
xh: <b>Izilumkiso</b>

en: Battery Charge Monitor Preferences
xh: Ekunokukhethwa kuko kweMonitha yokuGcwalisa ibhetri

en: S_uspend command:
xh: N_qumamisa umyalelo:

en: Show _battery status
xh: Bonisa ubume be_bhetri

en: Show _percentage remaining
xh: Bonisa i_pesenti eseleyo

en: Show _time remaining
xh: Bonisa i_xesha eliseleyo

en: Show power _connection status
xh: Bonisa ubume bamandla _onxulumano

en: War_n when battery is fully re-charged
xh: Lumkis_a xa ibhetri sele igcwaliswe ngokupheleleyo kwakhona

en: _Show time/percentage remaining:
xh: _Bonisa ixesha/ipesenti eseleyo:

en: _Warn when battery charge is low
xh: _Lumkisa xa ukugcwaliswa kwebhetri kusezantsi

en: There was an error displaying help: %s
xh: Kuye kwkaho impazamo ekuboniseni uncedo: %s

en: Battery Status Utility
xh: Isixhobo soBume beBhetri

en: Battery fully re-charged
xh: Ibhetri sele igcwaliswe ngokupheleleyo kwakhona

en: Battery power low
xh: Amandla ebhetri asezantsi

en: Character Palette
xh: Uphawu lwengqokelela yezixhobo

en: Charpicker Applet Factory
xh: Ifektri yenkqutyana yekhompyutha ye-Charpicker

en: Insert characters
xh: Faka iimpawu

en: Available palettes
xh: Ingqokelela yezixhobo efumanekayo

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
xh: Faka "%s"

en: Insert special character
xh: Faka uphawu olukhethekileyo

en: insert special character %s
xh: faka uphawu olukhethekileyo %s

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
xh: Inkqutyana yekhompyutha yendawo yolawulo ye-Gnome yokuchonga iimpawu ezingaqhelekanga ezingekhoyo kwi-keyboard yam. Zikhululwe phantsi kweMvume yoluNtu Jikelele ye-GNU.

en: Characters shown on applet startup
xh: Iimpawu eziboniswe kuqalo lwenkqutyana yekhompyutha

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
xh: EZALIWEYO - iimpawu eziboniswe kuqalo lwenkqutyana yekhompyutha

en: List of available palettes
xh: Uluhlu lwengqokelela yezixhobo ezifumanekayo

en: List of strings containing the available palettes
xh: Uluhlu lwamagama oluqulethe ingqokelela yezixhobo ezifumanekayo

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
xh: Uluhlu lwamagama umsebenzisi awakhethileyo xa kwagqityelwa ukusetyenziswa inkqutyana yekhompyutha. Olu luhlu lwamagama luyakubonakaliswa xa umsebenzisi eqala inkqutyana yekhompyutha.

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Palette:
xh: _Ingqokelela yezixhobo:

en: Palette entry
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo

en: Modify a palette by adding or removing characters
xh: Lungisa ingqokelela yezixhobo ngokudibanisa okanye ukususa iimpawu

en: Add Palette
xh: Dibanisa ingqokelela yezixhobo

en: Edit Palette
xh: Hlela ingqokelela yezixhobo

en: Palettes list
xh: Uluhlu lwengqokelela yezixhobo

en: _Palettes:
xh: _Ingqokelela yezixhobo:

en: Add button
xh: Yongeza iqhosha

en: Click to add a new palette
xh: Cofa ukongeza ingqokelela entsha yezixhobo

en: Edit button
xh: Iqhosha lokuhlela

en: Click to edit the selected palette
xh: Cofa ukuze uhlele ingqokelela ekhethekileyo yezixhobo

en: Delete button
xh: Iqhosha lokucima

en: Click to delete the selected palette
xh: Cofa ukucima ingqokelela ekhethiweyo yezixhobo

en: Character Palette Preferences
xh: Okunokhethwa kuko kwiimpawu zengqokelela yezixhobo

en: CPU Frequency Scaling Monitor
xh: iMonitha yobuNgakanani bokuPhindeka kwe-CPU

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
xh: Hlola ubuNgakanani bokuPhindeka kwe-CPU

en: Utility
xh: i-Utility

en: A 0 value mean to show cpu frequency, 1 to show frequency and units and 2 to show percentage instead of frequency.
xh: Ixabiso lika-0 lithetha ukuphindeka kwe-cpu, isi-1 sibonisa ukuphindeka kunye neeyunithi kwaye isi-2 sibonisa ipesenti endaweni yokuphindeka.

en: A 0 value mean to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
xh: Ixabiso le-0 lithetha ukubonisa inkqutyana yekhompyutha kwinkqubo yegrafu (i-pixmap kuphela), isi-1 sibonisa inkqutyana yekhompyutha kwinkqubo yombhalo (ingabonisi i-pixmap) kwaye isi-2 sibonisa inkqutyana yekhompyutha kwinkqubo yombhalo negrafu.

en: CPU to Monitor
xh: iMonitha ye-CPU

en: Mode to show cpu usage
xh: Inkqubo yokubonisa ukusetyenziswa kwe-cpu

en: Mode to show when show_mode is text or both
xh: Inkqubo yokubonisa xa show_mode ingumbhalo okanye izizo zombini

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
xh: Misela imonitha ye-CPU. Kwinkqubo enesixhobo esisodwa sokusebenza awunakude uyitshintshe.

en: <b>Display Settings</b>
xh: <b>iMimiselo yokuseSikrinini</b>

en: <b>Monitor Settings</b>
xh: <b>iMimiselo yeMonitha</b>

en: CPU Frequency Monitor Preferences
xh: Ekunokukhetwha kuko kwiMonitha yokuPhindeka ye-CPU

en: Show CPU frequency as _frequency
xh: Bonisa ukuphindeka kwe-CPU _njengokuphindeka

en: Show CPU frequency as _percentage
xh: Bonisa ukuphindeka kwe-CPU njenge_pesenti

en: Show frequency _units
xh: Bonisa iiyunithi _zokuphindeka

en: _Monitored CPU:
xh: _I-CPU eHlolwayo:

en: _Show in mode:
xh: _Bonisa inkqubo:

en: Could not open help document
xh: Ayikwazanga ukuvula uxwebhu loncedo

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
xh: Le utility ibonisa i-scaling sangoku esiphindayo se-CPU.

en: This utility shows the current CPU Frequency
xh: Le utility ibonisa ukuphindeka kwangoku kwe-CPU

en: Graphic
xh: Okwegrafu

en: Text
xh: Umbhalo

en: Graphic and Text
xh: Okwegrafu nombhalo

en: Frequency Scaling Unsupported
xh: I-Scaling ePhindayo ingaxhaswanga

note: If there is no cpufreq support it shows only the cpu frequency, * I thi nk is better than do nothing. I have to notify it to the user, because * he could think   that cpufreq is supported but it doesn't work succesfully
en: CPU frequency scaling unsupported
xh: Ukuphindeka kwe-scaling se-CPU bekungaxhaswa

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
xh: Awuyi kukwazi ukulungisa ukuphindeka komatshini wakho.  Umatshini wakho unokuba awumiselanga inkqubo yekhompyutha okanye inkxaso ye-hardware kwi-scaling sokuphindeka kwe-CPU.

en: Unknown
xh: Ayaziwa

en: Disk Mounter
xh: Isifaki kwisakhelo sediski

en: Drive Mount Applet Factory
xh: iFektri ye-Drive yenkqutyana yekhompyutha efakwe kwisakhelo

en: Factory for drive mount applet
xh: iFektri yenkqutyana yekhompyutha ye-drive yokufaka kwisakhelo

en: Mount local disks and devices
xh: Faka kwisakhelo iidiski kunye nezixhobo ezifikeleleka ngqo

en: %s
    (mounted)
xh: %s
    (ifakelwe kwisakhelo)

en: %s
    (not mounted)
xh: %s
    (ayifakwanga kwisakhelo)

en: %s
    (not connected)
xh: %s
    (ayinxulunyaniswanga)

en: <span weight="bold" size="larger">Cannot execute '%s'</span>
    %s
xh: <span weight="bold" size="larger">Ayikwazi ukusebenza '%s'</span>
    %s

en: Mount Error
xh: Impazamo yokuFaka kwiSakhelo

en: Unmount Error
xh: Impazamo engaFakwanga kwiSakhelo

en: Eject Error
xh: Khupha iMpazamo

en: Error
xh: Impazamo

en: _Open %s
xh: _Vula %s

en: _Mount %s
xh: _Faka kwisakhelo %s

en: Un_mount %s
xh: Ayi_fakwanga kwisakhelo %s

en: _Eject %s
xh: _Khupha %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
xh: Inkqutyana yekhompyutha yokufaka kwisakhelo nokungafaki kwisakhelo ngobukhulu beebloko.

en: Interval timeout to check mount point status
xh: Ikhefu lokuphuma ukukhangela ubume bomba wokufaka kwisakhelo

en: Time in seconds between status updates
xh: Ixesha ngemizuzwana phakathi kobume bohlaziyo

en: A set of eyeballs for your panel
xh: Iseti yeebhola zamehlo zendawo yakho yolawulo

en: Geyes
xh: i-Geyes

en: Geyes Applet Factory
xh: iFektri yenkqutyana yekhompyutha ye-Geyes

en: A goofy little xeyes clone for the GNOME panel.
xh: I-goofy little xeyes yandiselwa kwindawo yolawulo ye-GNOME.

en: Copyright (C) 1999 Dave Camp
xh: Amalungelo omqulunqi (c) 1999 Dave Camp

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
xh: Amehlo ajonge kwicala lesikhombisi semawusi

en: Directory in which the theme is located
xh: Uvimba weefayili apho umxholo ukhoyo

en: Can not launch the eyes applet.
xh: Ayikwazi ukundulula inkqutyana yekhompyutha yamehlo.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
xh: Kuye kwakho impazamo embi ngexa uzama ukufaka umxholo.

en: Geyes Preferences
xh: Ekunokukhethwa kuko kwe-Geyes

en: Themes
xh: Umxholo

en: _Select a theme:
xh: _Khetha umxholo:

en: Alt+Control changes layout.
xh: u-Alt+Control batshintsha ubume.

en: Alt+Shift changes layout.
xh: u-Alt+Shift batshintsha ubume.

en: Arabic keymap
xh: i-Arabic keymap

en: Armenian
xh: i-Armenian

en: Basque
xh: i-Basque

en: Belgian
xh: i-Belgian

en: Both Alt keys together change layout.
xh: Omabini amaqhosha e-Alt kunye atshintsha ubume.

en: Both Ctrl keys together change layout.
xh: Omabini amaqhosha e-Ctrl kunye atshintsha ubume.

en: Both Shift keys together change layout.
xh: Omabini amaqhosha e-Shift kunye atshintsha ubume.

en: Brazil Portuguese keymap
xh: Iqhosha le-Brazil Portuguese

en: Bulgarian Cyrillic
xh: i-Bulgarian Cyrillic

en: Bulgarian keymap
xh: Iqhosha le-Bulgarian

en: CapsLock key changes layout.
xh: Iqhosha le-CapsLock litshintsha ubume.

en: Control+Shift changes layout.
xh: u-Control+Shift batshintsha ubume.

en: Czech keymap
xh: Iqhosha le-Czech

en: Danish keymap
xh: Iqhosha le-Danish

en: Dutch keymap
xh: Iqhosha le-Dutch

en: English keymap
xh: Iqhosha lesiNgesi

en: Estonian keymap
xh: Iqhosha le-Estonian

en: Finnish keymap
xh: Iqhosha le-Finnish

en: French Swiss
xh: i-French Swiss

en: French Swiss keymap
xh: Iqhosha le-French Swiss

en: French keymap
xh: Iqhosha le-French

en: French-Canadian 105-key
xh: i-French-Canadian 105-key

en: GB 102-key
xh: i-GB 102-key

en: GB 105-key
xh: i-GB 105-key

en: Generic Keyboard
xh: i-Generic Keyboard

en: Georgian Latin
xh: i-Georgian Latin

en: Georgian Russian layout
xh: Ubume be-Georgian Russian

en: Georgian keymap
xh: Iqhosha le-Geargian

en: German
xh: Isi-German

en: German Swiss with Euro
xh: i-German Swiss ene-Euro

en: German keymap
xh: Iqhosha lesi-German

en: Greek keymap
xh: Iqhosha lesi-Greek

en: Hebrew keymap
xh: Iqhosha le-Hebrew

en: Hungarian 101-key latin 1
xh: i-Hungarian 101-key latin 1

en: Hungarian 101-key latin 2
xh: i-Hungarian 101-key latin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
xh: i-Hungarian 105-key latin 1

en: Hungarian 105-key latin 2
xh: i-Hungarian 105-key latin 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
xh: i-Hungarian PC/AT 101 keyboard

en: Hungarian latin1
xh: i-Hungarian latin 1

en: Icelandic keymap
xh: Iqhosha le-Icelandic

en: Italian keymap
xh: Iqhosha le-Italian

en: Japanese keymap
xh: Iqhosha lesi-Japan

en: Lao keymap
xh: Iqhosha le-Lao

en: Layout shift behaviour
xh: Ubume be-shift behaviour

en: Left Alt key changes layout.
xh: Iqhosha elisekhohlo le-Alt litshintsha ubume.

en: Left Ctrl key changes group.
xh: Iqhosha elisekhohlo le-Ctrl litshintsha iqela.

en: Left Shift key changes group.
xh: Iqhosha elisekhohlo le-Shift litshintsha iqela.

en: Left Win-key changes layout.
xh: Iqhosha elisekhohlo le-Win litshintsha ubume.

en: Lithuanian keymap
xh: Iqhosha le-Lithuanian

en: Macedonian
xh: Iqhosha le-Macedonian

en: Menu key changes layout.
xh: Iqhosha lemenyu litshintsha ubume.

en: Mongolian alt keymap
xh: Iqhosha le-Mongolian alt

en: Mongolian keymap
xh: Iqhosha le-Mongolian

en: Mongolian phonetic keymap
xh: Iqhosha lefonetiki ye-Mongolian

en: Norwegian
xh: i-Norwegian

en: Plain Russian keymap
xh: Iqhosha le-Plain Russian

en: Polish
xh: i-Polish

en: Polish deadkeys
xh: i-Polish deadkeys

en: Portugal
xh: i-Portugal

en: Portugal Deadkeys
xh: i-Portugal Deadkeys

en: Portuguese keymap
xh: Iqhosha le-Portuguese

en: Right Alt key changes layout.
xh: Iqhosha elisekunene le-Alt litshintsha ubume.

en: Right Ctrl key changes group.
xh: Iqhosha elisekunene le-Ctrl litshintsha iqela.

en: Right Shift key changes group.
xh: Iqhosha elisekunene le-Shift litshintsha iqela.

en: Right Win-key changes layout.
xh: Iqhosha le-Win lasekunene litshintsha ubume.

en: Russian Cyrillic
xh: i-Russian Cyrillic

en: Russian keymap
xh: Iqhosha le-Russian

en: Serbian keymap
xh: Iqhosha le-Serbian

en: Shift+CapsLock changes layout.
xh: u-Shift+CapsLock batshintsha ubume.

en: Slovak keymap
xh: Iqhosha le-Slovak

en: Slovenian
xh: i-Slovenian

en: Slovenian keymap
xh: Iqhosha le-Slovenian

en: Spanish keymap
xh: Iqhosha le-Spanish

en: Sun (!not PC!) type5 Hungarian latin 2
xh: i-Sun (!notPC!) type 5 Hungarian latin 2

en: Swedish
xh: i-Swedish

en: Swedish keymap
xh: Iqhosha le-Swedish

en: Swiss keymap
xh: Iqhosha le-Swiss

en: Thai
xh: i-Thai

en: Thai Kedmanee
xh: i-ThaiKedmanee

en: Thai keymap
xh: Iqhosha le-Thai

en: Turkish "F" keyboard
xh: Iqhosha le-Turkish "F"

en: Turkish "Q" keyboard
xh: Iqhosha le-Turkish "Q"

en: Turkish keymap
xh: Iqhosha le-Turkish

en: UK 105-key
xh: i-UK 105-key

en: UK PC/AT keyboard
xh: i-UK PC/AT keyboard

en: US 101-key keyboard
xh: i-US 101-key keyboard

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
xh: i-US105-key keybopard (enamaqhosha e-windows)

en: US 84-key
xh: i-US 84-key

en: US DEC 450
xh: i-US DEC 450

en: US IBM RS/6000
xh: i-US IBM RS/6000

en: US International
xh: i-US international

en: US Macintosh
xh: i-US Macintosh

en: US PC/AT 101 keyboard
xh: i-US PC/AT 101 keyboard

en: US Silicon Graphics 101-key
xh: i-US Silicon Graphics 101-key

en: US Sun type5
xh: i-US Sun type5

en: Armenian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Amenian Sun

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
xh: Iqhosha le-Azerbaijani Turkish Sun

en: Belarusian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Belarusian Sun

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-Brazil Portuguese Sun USB

en: Brazil Portuguese Sun keymap
xh: Iqhosha le-Portuguese Sun

en: British Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-British Sun Type-4

en: British Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-British Sun USB

en: British Sun keymap
xh: Iqhosha le-British Sun

en: Bulgarian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Bulgarian Sun

en: Canadian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Canadian Sun

en: Czech Sun keymap
xh: Iqhosha le-Czech Sun

en: Danish Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-Danish Sun Type-4

en: Danish Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-Danish Sun USB

en: Danish Sun keymap
xh: Iqhosha le-Danish Sun

en: Dutch Sun keymap
xh: Iqhosha le-Dutch Sun

en: Estonian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Estonian Sun

en: Finnish Sun keymap
xh: Iqhosha le-Finnish Sun

en: French Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-French Sun USB

en: French Sun keymap
xh: Iqhosha le-French Sun

en: German Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-German Sun Type-4

en: German Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-German Sun USB

en: German Sun keymap
xh: Iqhosha le-German Sun

en: Hebrew Sun keymap
xh: Iqhosha le-Hebrew Sun

en: Hungarian latin2 Sun keymap
xh: Iqhosha le-Hungarian latin 2 Sun

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
xh: Iqhosha le-Hungarian type5 latin 1

en: Icelandic Sun keymap
xh: Iqhosha le-Icelandic Sun

en: Italian Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-Italian Sun Type-4

en: Italian Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-Italian Sun USB

en: Italian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Italian Sun

en: Japanese Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-Japanese Sun Type-4

en: Japanese Sun keymap
xh: Iqhosha le-Japanese Sun

en: Latvian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Latvian Sun

en: Lithuanian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Lithuanian Sun

en: Macedonian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Macedonian Sun

en: Norwegian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Norwegian Sun

en: Polish Sun keymap
xh: Iqhosha lePolish Sun

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-Portuguese Sun Type-4

en: Portuguese Sun keymap
xh: Iqhosha le-Portuguese Sun

en: Romanian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Romanian Sun

en: Russian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Russian Sun

en: Serbian Sun standard keymap
xh: Iqhosha elisemgangathweni le-Serbian Sun

en: Slovak Sun keymap
xh: Iqhosha le-Slovak Sun

en: Slovenian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Slovenian Sun

en: Spanish Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-Spanish Sun Type-4

en: Spanish Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-Spanish Sun USB

en: Spanish Sun keymap
xh: Iqhosha le-Spanish Sun

en: Swedish Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-Swedish Sun Type-4

en: Swedish Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-Swedish Sun USB

en: Swedish Sun keymap
xh: Iqhosha le-Swedish Sun

en: Swiss German Sun keymap
xh: Iqhosha le-Swiss German Sun

en: Thai Sun keymap
xh: Iqhosha le-Thai Sun

en: Turkish Sun keymap
xh: Iqhosha le-Turkish Sun

en: US Sun Type-4 keymap
xh: Iqhosha le-US Sun Type-4

en: US Sun USB keymap
xh: Iqhosha le-US Sun USB

en: US Sun type5 keymap
xh: Iqhosha le-US Sun type5

en: Ukrainian Sun keymap
xh: Iqhosha le-Ukranian Sun

en: Vietnamese Sun keymap
xh: Iqhosha le-Vietnamese Sun

en: Pl_ugins
xh: u_Ngeniso

en: _Groups
xh: _Amaqela

en: _Open Keyboard Preferences
xh: _Vula ekunokuKhethwa kuko kwe-Keyboard

en: GNOME keyboard applet factory
xh: Ifektri yenkqutyana yekhompyutha ye-GNOME keyboard

en: GNOME keyboard layout indicator
xh: Isikhombisi sobume be-keyboard ye-GNOME

en: Keyboard Indicator
xh: Isikhombisi se-keyboard

en: Keyboard applet factory
xh: Ifektri yenkqutyana yekhompyutha ye-keyboard

en: Keyboard Indicator (%s)
xh: IsiKhombisi se-Keyboard (%s)

note: Translators: Please replace (C) with the proper copyright character.
en: Copyright (c) Sergey V. Udaltsov 1999-2004
xh: Amalungelo omqulunqi (c) Sergey V. Udaltsov 1999-2004

en: Keyboard layout indicator applet for GNOME
xh: Ubume besikhombisi senkqutyana yekhompyutha ye-keyboard ye-GNOME

en: XKB initialization error
xh: IMpazamo yokuqalisa ye-XKB

en: Error loading XKB configuration registry
xh: Impazamo ekufakweni kwerejista yokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha ye-XKB

en: No description.
xh: Akukho nkcazo.

en: Failed to init GConf: %s
xh: Ayiphumelelanga ukuqala umiselo lwenkqubo yekhompyutha ka-GConf: %s

en: Activate more plugins
xh: Yenza kusebenze ungeniso olungaphaya

en: Active _plugins:
xh: Ungeniso _olusebenzayo:

en: Add Plugin
xh: Dibanisa ungeniso

en: Close the dialog
xh: Vala unxibelelwano

en: Configure the selected plugin
xh: Misela ungeniso olukhethekileyo

en: Deactivate selected plugin
xh: Yenza kungasebenzi ungeniso olukhethiweyo

en: Decrease the plugin priority
xh: Hlisa umba ophambili wongeniso

en: Increase the plugin priority
xh: Nyusa umba ophambili wongeniso

en: Keyboard Indicator Plugins
xh: Ungeniso lweSikhombisi se-Keyboard

en: The list of active plugins
xh: Uluhlu longeniso olusebenzayo

en: _Available plugins:
xh: _Ungeniso olufumanekayo:

en: <b>Behavior</b>
xh: <b>Ukuziphatha</b>

en: Keyboard Indicator Preferences
xh: Ekunokukhetwha kuko kwizikhombisi ze-keyboard

en: Save/restore _indicators with group
xh: Gcina/buyisela _izikhombisi namaqela

en: Show national flags as indicators of corresponding layouts
xh: Bonisa iiflegi zesizwe njengezikhombisi zobume obungqinelanayo

en: Use _flags as indicators
xh: Sebenzisa ii_flegi njengezikhombisi

en: _Default group:
xh: _Iqela elimiselweyo:

en: Secondary groups
xh: Amaqela akudidi lwesibini

en: Show flags in the applet
xh: Bonisa iiflegi kwinkqutyana yekhompyutha

en: Show flags in the applet to indicate the current layout
xh: Bonisa iiflegi kwinkqutyana yekhompyutha ukukhombisa ubume bangoku

en: The list of enabled Keyboard Indicator plugins
xh: Uluhlu longeniso lwezikhombisi ze-keyboard olwenziwe ukuba lusebenze

en: Get continuously updated stock quotes
xh: Fumana ngokuqhubekayo iikowuti zesitokhwe esihlaziyiweyo

en: Gtik Applet Factory
xh: iFektri yenkqutyana yekhompyutha ye-Gtik

en: Stock Ticker
xh: Isidanyazisi sesitokhwe

en: _Update
xh: _Hlaziya

en: Could not retrieve the stock data.
xh: Ayikwazanga ukufumana kwakhona i-data yesitokhwe.

en: No stock list
xh: Akukho luhlu lwesitokhwe

en: Updating...
xh: Iyahlaziya...

en: This program connects to a popular site and downloads current stock quotes.
    
    The GNOME Stock Ticker is a free Internet-based application. It comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY.
    
    Do not use the GNOME Stock Ticker for making investment decisions; it is for informational purposes only.
xh: Le nkqubo inxulumana ne ndawo eyaziwayo kwaye ikhuphele ulwazi kwiikowuti zesitokhwe sangoku.
    
    Isidanyazi sesitokhwe se-GNOME ngumsebenzi osekelwe kwi-internet wasimahla. Siphuma SINGENASIQINISEKISO KWAPHELA.
    
    Ungasisebenzisi isidanyazi sesitokhwe se-GNOME ekwenzeni izigqibo zotyalo-mali; sesejongo yolwazi kuphela.

en: Current _stocks:
xh: Izitokhwe _zangoku:

en: Add _new symbol:
xh: Yongeza _uphawu olutsha:

en: Stock Ticker Preferences
xh: Okunokukhethwa kuko kwisiPhawuli seSitokhwe

en: Symbols
xh: Iimpawu

en: Behavior
xh: Ukuziphatha

en: Update
xh: Hlaziya

en: Stock update fre_quency:
xh: Ukwenzeka rho_qo kohlaziyo lwesitokhwe:

en: minutes
xh: imizuzu

en: Scrolling
xh: Ukuhlisa unyusa

en: _Scroll speed:
xh: I_santya sokuhlisa unyusa:

en: Slow
xh: Ngokucotha

en: Medium
xh: Ngokuphakathi

en: Fast
xh: Ngokukhawuleza

en: _Enable scroll buttons
xh: _Yenza ukuba amaqhosha okuhlisa unyusa asebenze

en: Scroll _left to right
xh: Hlisa unyusa _ekhohlo usiya ekunene

en: Appearance
xh: Imbonakalo

en: Display
xh: Okusesikrinini

en: Displa_y only symbols and price
xh: Bonis_a kuphela uphawu nexabiso

en: _Width:
xh: _Ububanzi:

en: pixels
xh: ii-pixel

en: Use _default theme font and colors
xh: Sebenzisa ifonti _nemibala emiselweyo

en: _Font:
xh: i_Fonti:

en: Stock _raised:
xh: Isitokhwe _sinyusiwe:

en: Stock _lowered:
xh: Isitokhwe s_ehlisiwe:

en: Stock _unchanged:
xh: Isitokhwe _asitshintshanga:

en: _Background:
xh: _Okungasewmva:

en: Skip forward
xh: Tsibela phambili

en: Skip backward
xh: Tsibela emva

en: Stock Ticker
    Get continuously updated stock quotes
xh: Isidanyazi seSitokhwe
    Fumana iikowuti eziqhubekayo zesitokhwe esihlaziyiweyo

en: Applet scrolls right to left when this key is set to true.
xh: Inkqutyana yekhompyutha ihlisa inyusa ekunene ukuya ekhohlo xa eli qhosha limiselwe ngokwenyani.

en: Background color
xh: Umbala wokungasemba

en: Display only stock symbols along with their value. Do not diplay changes in value.
xh: Bonisa kuphela iimpawsu zesitokhwe kunye namaxabiso azo. Ungabonisi utshintsho kwicabiso.

en: Display only symbols and price
xh: Bonisa kuphela iimpawu kunye nexabiso

en: Font
xh: iFonti

en: List containing the stocks to be displayed. Consists of the stock id separated by "+"
xh: Uluhlu oluqulethe isitokhwe esiza kuba sesikrinini. Lunesitokhwe esohlulwe ngu "+"

en: Lowered color
xh: Umbala owehlisiweyo

en: Raised color
xh: Umbala ophakanyisiweyo

en: Right to left scrolling
xh: Ukuhlisa unyusa kwasekunene kusiya ekhohlo

en: Shorter time means the stocks scroll by faster.
xh: Ixesha elifutshana lithetha ukuba isitokhwe sihlisa sinyusa ngokukhawuleza.

en: Show arrow buttons
xh: Bonisa amaqhosha okwalathisa

en: Show arrow buttons on the side of the display so that the user can scroll forward or backward.
xh: Bonisa amaqhosha okwalathisa kwicala lokusesikrinini ukwenzela ukuba umsebenzisi ahlise enyusa esiya phambili esiya nasemva.

en: Stocks to monitor - must be seperated by a +
xh: izitokhwe zokuhlolwa - kufuneka zohlulwe ngu +

en: The color of the background of the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
xh: Umbala wokungasemva esikrinini. Akukho nto uyenzayo ukuba umsebenzisi ukhetha ukusebenzisa iifonti nemibala yomxholo omiselweyo.

en: The color used when the stock's values has lowered. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
xh: Umbala osetyenzisiweyo xa amaxabiso esitokhwe ebehlisiwe. Awunanto uyenzayo ukuba umsebenzisi ukhetha ukusebenzisa iifonti nemixholo emiselweyo.

en: The color used when the stock's values has not changed. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
xh: Umbala osetyenzisiweyo xa amaxabiso esitokhwe ebengatshintshanga. Akukho nto uyenzayo ukuba umsebenzisi ukhetha ukusebenzisa iifonti nemibala yomxholo omiselweyo.

en: The color used when the stock's values has raised. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
xh: Umbala osetyenzisiweyo xa bekunyuka amaxabiso esitokhwe. Awunanto uyenzayo xa umsebenzisi ekhetha ukusebenzisa iifonti kunye nemibala yomxholo omiselweyo.

en: The font used for the display. Has no effect when the user chooses to use the default theme fonts and colors.
xh: Ifonti esetyenzisiweyo kokusesikrinini, Akukho nto iyenzayo xa umsebenzisi ekhetha iifonti kunye nemibala yomxhlo omiselweyo.

en: The time interval until when the applet updates the stock data.
xh: Ixesha lekhefu de inkqutyana yekhompyutha ihlaziye idata yesitokhwe.

en: The width in pixels of the applet.
xh: Ububanzi ngokwe-pixels zenkqutyana yekhompyutha.

en: Time in milliseconds for display update
xh: Ixesha ngokwee-milliseconds kuhlaziyo lokusesikrinini

en: Unchanged color
xh: Umbala ongatshintshanga

en: Update interval
xh: Hlaziya ikhefu

en: Use default theme fonts and colors
xh: Sebenzisa imibala kunye neefonti zomxholo omiselweyo

en: Use default theme fonts and colors instead of custom ones
xh: Sebenzisa iifonti kunye nemibala yomxholo emiselweyo kunaleyo uzenzele yona

en: Width of the applet
xh: Ububanzi benkqutyana yekhompyutha

en: font 2 - No Longer used
xh: ifont 2 - Ayisasetyenziswa

en: _Details
xh: ii_Nkcukacha

en: Factory for creating the weather applet.
xh: iFektri yokudala inkqutyana yekhompyutha yemozulu.

en: Gweather Applet Factory
xh: Ifektri yenkqutyana yekhompyutha yemozulu

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
xh: Hlola iimeko zangoku zemozulu, kunye neengqikelelo

en: Weather Report
xh: iNgxelo yeMozulu

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
xh: © 1999-2002 ngu-S Papadimitriou kunye nabanye

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
xh: Umsebenzi wendawo yolawulo yokuhlola iimeko zemozulu zengingqi.

en: GNOME Weather
xh: Imozulu ye-GNOME

en: Details
xh: Iinkcukacha

en: City:
xh: iDolophu:

en: Last update:
xh: Uhlaziyo lokugqibela:

en: Conditions:
xh: Iimeko:

en: Sky:
xh: Isibhakabhaka:

en: Temperature:
xh: Iqondo lobushushu:

en: Feels like:
xh: Kuvakala ngathi:

en: Dew point:
xh: Indawo yombethe:

en: Relative humidity:
xh: Ukufuma okunxulumeneyo:

en: Wind:
xh: Umoya:

en: Pressure:
xh: Uxinzelelo:

en: Visibility:
xh: Ukubonakala:

en: Sunrise:
xh: Ukuphuma kwelanga:

en: Sunset:
xh: Ukutshona kwelanga:

en: Forecast
xh: Uqikelelo

en: Radar Map
xh: iMaphu ye-Radar

en: _Visit Weather.com
xh: _Tyelela i-Weather.com

en: Visit Weather.com
xh: Tyelela i-Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
xh: Cofa Ukungena kwi-Weather.com

en: Forecast not currently available for this location.
xh: Uqikelelo alufumaneki okwangoku kule ndawo.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
xh: Okubonakalayo kwendawo

en: Select Location from the list
xh: Khetha indawo kuluhlu

en: Update spin button
xh: Hlaziya iqhosha lokujikelezisa

en: Spinbutton for updating
xh: Iqhosha lokujikelezisa lokuhlaziya

en: Enter the URL
xh: Faka i-URL

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for temperature measurements. Valid values are: "K" (Kelvin), "C" (Celsius) and "F" (Fahrenheit)
en: DEFAULT_TEMP_UNIT
xh: C

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for wind speed. Valid values are: "m/s" (meters per second), "km/h" (kilometers per hour), "mph" (miles per hour) and "knots"
en: DEFAULT_SPEED_UNIT
xh: km/h

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for atmospheric pressure. Valid values are: "kPa" (kiloPascals), "hPa" (hectoPascals), "mb" (millibars), "mmHg" (millimeters of mercury) and "inHg" (inches of mercury)
en: DEFAULT_PRESSURE_UNIT
xh: mb

note: TRANSLATOR: This is the default unit to use for visibility distance. Valid values are: "m" (meters), "km" (kilometers) and "mi" (miles)
en: DEFAULT_DISTANCE_UNIT
xh: km

en: _Automatically update every:
xh: i_Hlaziya ngokuzenzekelayo qho:

note: Temperature Unit
en: _Temperature unit:
xh: _Iyunithi yeqondo lobushushu:

en: Default
xh: Okumiselweyo

en: Kelvin
xh: i-Kelvin

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
xh: i-Celsius

en: Fahrenheit
xh: i-Fahrenheit

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
xh: _Iyunithi yesantya somoya:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
xh: ii-knots

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
xh: i_Yunithi yoxinzelelo:

note: TRANSLATOR: The pressure unit "millibars of mercury"
en: mmHg
xh: mmgHg

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
xh: i_Yunithi yokubonakala:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
xh: iimitha

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
xh: iimayile

en: Enable _radar map
xh: Yenza ukuba isebenze imaphu ye-_radar

en: Use _custom address for radar map
xh: Sebenzisa _idilesi ozenzele yona kwimaphu ye-radar

en: A_ddress:
xh: i_Dilesi:

en: General
xh: Jikelele

en: _Select a location:
xh: _Khetha indawo:

en: Location
xh: Indawo

en: WeatherInfo missing location
xh: Indawo elahlekileyo yolwazi lwemozulu

en: Failed to get METAR data.
xh: Ayiphumelelanga ukufumana i-data ye-METAR.

note: TRANSLATOR: Change this to the default location code (2nd parameter) in the gweather/Locations file For example for New York (JFK) the entry is loc14=New\\ York-JFK\\ Arpt KJFK NYZ076 nyc so this should be translated as "KJFK"
en: DEFAULT_CODE
xh: FAJS

en: DEFAULT_COORDINATES
xh: 26-08S 028-14E

note: TRANSLATOR: Change this to the default location name (1st parameter) in the gweather/Locations file For example for New York (JFK) the entry is loc14=New\\ York-JFK\\ Arpt KJFK NYZ076 nyc so this should be translated as "New York-JFK Arpt"
en: DEFAULT_LOCATION
xh: Johannesburg Airport

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
xh: Imisela ukuba mhlawumbi inkqutyana yekhompyutha izihlaziya ngokuzenzekelayo izitatistiki zayo zemozulu okanye ayizenzi njalo.

en: Display radar map
xh: Bonisa imaphu ye-radar

en: Distance unit
xh: Iyunithi yomgama

en: Fetch a radar map on each update.
xh: Thatha imaphu ye-radar kuhlaziyo ngalunye.

en: If true, then retrieve a radar map from a location specified by the "radar" key.
xh: Ukuba yinyani, fumana kwakhona ke imaphu ye-radar kwindawo ebalulwe liqhosha le "radar".

en: Not used anymore
xh: Ayisasetyenziswa

en: Pressure unit
xh: Iyunithi yoxinzelelo

en: Speed unit
xh: Iyunithi yesantya

en: Temperature unit
xh: Iyunithi yeqondo lobushushu

en: The custom url from where to retrieve a radar map.
xh: I-url ozenzele yona apho unokufumana kwakhona imaphu ye-radar.

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
xh: Ikhefu, ngemizuzwana, phakathi kohlaziyo oluzenzekelayo.

en: The unit to use for pressure.
xh: Iyunithi yokusetyenziselwa uxinzelelo.

en: The unit to use for temperature.
xh: Iyunithi yokusetyenziselwa iqondo lobushushu.

en: The unit to use for visibility.
xh: Iyunithi yokusetyenziselwa ukubonakala.

en: The unit to use for wind speed.
xh: Iyunithi yokusetyenziselwa isantya somoya.

en: Update the data automatically
xh: Hlaziya i-data ngokuzenzekelayo

en: Url for the radar map
xh: i-Url yemaphu ye-radar

en: Use custom url for the radar map
xh: Sebenzisa i-url ozenzele yona kwimaphu ye-radar

en: Use metric units
xh: Sebenzisa iiyunithi ze-metric

en: Use metric units instead of english units.
xh: Sebenzisa iiyunithi ze-metric endaweni yeeyuni zesingesi.

en: latitude and longitude of your location expressed in DD-MM-SS[NS] DD-MM-SS[EW]
xh: ububanzi kunye nobude bendawo yakho ecacisiweyo ku DD-MM-SS[NS]DD-MM-SS[EW]

en: location coordinates
xh: Indawo yolungelelwaniso

en: weather location information.
xh: ulwazi ngendawo yemozulu.

en: Variable
xh: Ugcino lwamaxabiso aguqukayo

en: North
xh: umNtla

en: North - NorthEast
xh: umNtla - umNtla Mpuma

en: Northeast
xh: umNtlampuma

en: East - NorthEast
xh: iMpuma - umNtlaMpuma

en: East
xh: iMpuma

en: East - Southeast
xh: iMpuma - uMzantsimpuma

en: Southeast
xh: uMzantsimpuma

en: South - Southeast
xh: uMzantsi - uMzantdsimpuma

en: South
xh: uMzantsi

en: South - Southwest
xh: uMzantsi - uMzantsintshona

en: Southwest
xh: uMzantsintshona

en: West - Southwest
xh: iNtshona - uMzantsintshona

en: West
xh: iNtshona

en: West - Northwest
xh: iNtshona - umNtlantshona

en: Northwest
xh: umNtlantshona

en: North - Northwest
xh: umNtla - umNtlantshona

en: Invalid
xh: Ayisebenzi

en: Clear Sky
xh: Isibhaka-bhaka esizolileyo

en: Broken clouds
xh: Amafu angadibananga

en: Scattered clouds
xh: Amafu athe gqaba-gqaba

en: Few clouds
xh: Amafu ambalwa

en: Overcast
xh: Sibekele

note: TRANSLATOR: If you want to know what "blowing" "shallow" "partial" * etc means, you can go to http://www.weather.com/glossary/ and * http://www.crh.noaa.gov/arx/wx.tbl.html NONE
en: Thunderstorm
xh: Isiphango

note: DRIZZLE
en: Drizzle
xh: Umkhumezelo

en: Light drizzle
xh: Umkhumezelo ongephi

en: Moderate drizzle
xh: Umkhumezelo ophakathi

en: Heavy drizzle
xh: Umkhumezelo ongamandla

en: Freezing drizzle
xh: Umkhumezelo obandayo

note: RAIN
en: Rain
xh: Imvula

en: Light rain
xh: Imvula engephi

en: Moderate rain
xh: Imvula ephakathi

en: Heavy rain
xh: Imvula engamandla

en: Rain showers
xh: Iintshizane zemvula

en: Freezing rain
xh: Imvula ebandayo

note: SNOW
en: Snow
xh: Ikhephu

en: Light snow
xh: Ikhephu elingephi

en: Moderate snow
xh: Ikhephu eliphakathi

en: Heavy snow
xh: Ikhephu elingamandla

en: Snowstorm
xh: Isiphango sekhephu

en: Blowing snowfall
xh: Ukuwa kwekhephu okubhudlayo

en: Snow showers
xh: Imitshizo yekhephu

en: Drifting snow
xh: Intsingiselo yekhephu

note: SNOW_GRAINS
en: Snow grains
xh: Amahlalutye ekhephu

en: Light snow grains
xh: Amahlalutye angephi ekhephu

en: Moderate snow grains
xh: Amahlalutye aphakathi ekhephu

en: Heavy snow grains
xh: Amahlalutye ekhephu angamandla

note: ICE_CRYSTALS
en: Ice crystals
xh: Ikristale yomkhenkce

note: ICE_PELLETS
en: Ice pellets
xh: iimbumbulwana zomkhenkce

en: Few ice pellets
xh: iimbumbulwana zomkhenkce ezingephi

en: Moderate ice pellets
xh: Iimbumbulwana zomkhenkce eziphakathi

en: Heavy ice pellets
xh: Iimbumbulwana zomkhenkce ezingamandla

en: Ice pellet storm
xh: Isiphango seembumbulwana zomkhenkce

en: Showers of ice pellets
xh: Imitshizo yeembumbulwana zomkhenkce

note: HAIL
en: Hail
xh: Isichotho

en: Hailstorm
xh: Isiphango sesichotho

en: Hail showers
xh: Imitshizo yesichotho

note: SMALL_HAIL
en: Small hail
xh: Isichotho esincinane

en: Small hailstorm
xh: Isiphango sesichotho esincinane

en: Showers of small hail
xh: Imitshizo yesichotho esincinane

note: PRECIPITATION
en: Unknown precipitation
xh: Ukuwa kwesichotho okungaziwayo

note: MIST
en: Mist
xh: Inkungu

note: FOG
en: Fog
xh: Inkungu

en: Fog in the vicinity
xh: Inkungu kufuphi

en: Shallow fog
xh: Inkungu engenzulwanga

en: Patches of fog
xh: Izibhaxu zenkungu

en: Partial fog
xh: Inkungu ekhethileyo

en: Freezing fog
xh: Inkungu ebandayo

note: SMOKE
en: Smoke
xh: Umsi

note: VOLCANIC_ASH
en: Volcanic ash
xh: Uthuthu lwentabamlilo

note: SAND
en: Sand
xh: Intlabathi

en: Blowing sand
xh: Intlabathi ebhudlayo

en: Drifting sand
xh: Intsingiselo yentlabathi

note: HAZE
en: Haze
xh: Ubumfiliba

note: SPRAY
en: Blowing sprays
xh: Izitshizi ezibhudlayo

note: DUST
en: Dust
xh: Uthuli

en: Blowing dust
xh: Uthuli olubhudlayo

en: Drifting dust
xh: Intsingiselo yothuli

note: SQUALL
en: Squall
xh: Uqhwithela oluqubulisayo

note: SANDSTORM
en: Sandstorm
xh: Isaqhwithi sentlabathi

en: Sandstorm in the vicinity
xh: Isaqhwithi sentlabathi kufuphi

en: Heavy sandstorm
xh: Isaqhwithi sentlabathi esingamandla

note: DUSTSTORM
en: Duststorm
xh: Isaqhwithi sothuli

en: Duststorm in the vicinity
xh: Isaqhwithi sothuli kufuphi

en: Heavy duststorm
xh: Isaqhwithi sothuli esingamandla

note: FUNNEL_CLOUD
en: Funnel cloud
xh: Ilifu eliyi-funnel

note: TORNADO
en: Tornado
xh: Inkanyamba

note: DUST_WHIRLS
en: Dust whirls
xh: Imijikelezo yothuli

en: Dust whirls in the vicinity
xh: Imijikelezo yothuli kufuphi

en: Unknown observation time
xh: Ixesha lokuqwalasela elingaziwayo

en: Calm
xh: Zolile

note: TRANSLATOR: This is the visibility in miles
en: %.1f miles
xh: %.1f yeemayile

en: Retrieval failed
xh: Ukufumana kwakhona akuphumelelanga

en: Command Line
xh: Umgca woMyalelo

en: Mini-Commander
xh: Umyalelo-omNcinci

en: MiniCommander Applet Factory
xh: Ifektri yenkqutyana yekhompyutha yoMyalelo omNcinci

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
xh: Le nkqutyana yekhompyutha ye-GNOME yongeza umgca womyalelo kwindawo yolawulo. Ibonakalisa ukugqitywa komyalelo, imbali yomyalelo, kunye nee-macros ezitshintshekayo.

en: No items in history
xh: Akukho zinto kwimbali

note: build file select dialog
en: Start program
xh: Qala inkqubo

en: Command line
xh: Umgca woMyalelo

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
xh: Chwetheza umyalelo apha kwaye i-Gnome iyakukwenzela

en: Cannot get schema for %s: %s
xh: Ayikwazi ukufumana inkcazelo ye %s: %s

en: Cannot set schema for %s: %s
xh: Ayikwazi ukumisela inkcazelo ye %s: %s

en: Set default list value for %s
xh: Misela ixabiso loluhlu olumiselweyo lwe%s

en: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL is set, not installing schemas
xh: GCONF_DISABLE_MAKEFILE_SCHEMA_INSTALL imiselwe, ayifaki zinkcazelo

en: Must set the GCONF_CONFIG_SOURCE environment variable
xh: Mayimisele i-GCONF_CONFIG_SOURCE olungelene nemo eguqukayo

en: Failed to access configuration source(s): %s
xh: Ayiphumelelanga ukufikelela kuvimba wokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha: %s

en: Error syncing config data: %s
xh: Impazamo i-syncing idata yomiselo lwenkqubo yekhompyutha: %s

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro commands.
xh: Uluhlu longeniso lwe-GConfValue oluqulethe uluhlu lwamagama lwemiyalelo ye-macro.

en: List of GConfValue entries containing strings for the macro patterns.
xh: Uluhlu longeniso lwe-GConfValue oluqulethe uluhlu lwamagama eepateni ze-macro.

en: Macro command list
xh: Uluhlu lomyalelo we-macro

en: Macro pattern list
xh: Uluhlu lwepateni ye-Macro

en: <b>Auto Completion</b>
xh: <b>Ukugqiba ngokuZenzekelayo</b>

en: <b>Colors</b>
xh: <b>Imibala</b>

en: <b>Size</b>
xh: <b>iSayizi</b>

en: Add New Macro
xh: Dibanisa i-Macro eNtsha

en: Co_mmand:
xh: Um_yalelo:

en: Command Line Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo zomGca woMyalelo

en: Command line _background:
xh: Umgca womyalelo _kokungasemva:

en: Command line _foreground:
xh: Umgca womyalelo _ngaphambili:

en: E_nable history-based auto completion
xh: Y_enza kusebenze ukugqiba okuzenzekelayo okusekelwe-kwimbali

en: Macros
xh: i-Macros

en: Pick a color
xh: Chonga umbala

en: _Add Macro...
xh: _Dibanisa i-Macro...

en: _Delete Macro
xh: _Cima i-Macro

en: _Macros:
xh: i-_Macros:

en: _Pattern:
xh: i_Pateni:

en: _Use default theme colors
xh: _Sebenzisa imibala yomxholo emiselweyo

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
xh: Zama ukugqiba ngokuzenzekelayo umyalelo ovela kwimbali yemiyalelo engenisiweyo.

en: Background color, blue component
xh: Umbala wokungasemva, ilungu eliluhlaza okwesibhakabhaka

en: Background color, green component
xh: Umbala wokungasemva, ilungu eliluhlaza okwengca

en: Background color, red component
xh: Umbala wokungasemva, ilungu elibomvu

en: Foreground color, blue component
xh: Umbala wokungasemva, ilungu eliluhlaza okwesibhakabhaka

en: Foreground color, green component
xh: Umbala wokungasemva, ilungu eliluhlaza okwengca

en: Foreground color, red component
xh: Umbala wokungasemva, ilungu elibomvu

en: History list
xh: Uluhlu lwembali

en: List of GConfValue entries containing strings for history entries.
xh: Uuhlu longeniso lwe-GConfValue oluqulethe uluhlu lwamagama ongeniso lwembali.

en: Perform history autocompletion
xh: Yenza ukugqiba okuzenzekelayo kwembali

en: Show a frame surrounding the applet.
xh: Bonisa i-frame ejikeleze inkqutyana yekhompyutha.

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
xh: Bonisa isikhombisi ukuze inkqutyana yekhompyutha isuswe kwindawo yolawulo.

en: Show frame
xh: Bonisa i-frame

en: Show handle
xh: Bonisa isikhombisi

en: The blue component of the background color.
xh: Ilungu eliluhlaza okwesibhakabhaka lombala wokungasemva.

en: The blue component of the foreground color.
xh: Ilungu eliluhlaza okwesibhakabhaka lombala wokungasemva.

en: The green component of the background color.
xh: Ilungu eliluhlaza okwengca lombala wokungasemva.

en: The green component of the foreground color.
xh: Ilungu eliluhlaza okwengca lombala wokungasemva.

en: The red component of the background color.
xh: Ilungu elibomvu lombala wokungasemva.

en: The red component of the foreground color.
xh: Ilungu elibomvu lombala wokungasemva.

en: This per-applet key is deprecated in favour of the global key, /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.
xh: Oku ngeli qhosha lenkqutyana yekhompyutha nganye iyaliwa kulungiselelwa iqhosha losondelelwaniso, /schemas/apps/mini-commander-global/macro_patterns.

en: Use the default theme colors
xh: Sebenzisa imibala emiselweyo yomxholo

en: Use theme colors instead of custom ones.
xh: Sebenzisa imibala yomxholo kunaleyo uzenzele yona.

en: Width
xh: Ububanzi

en: Browser
xh: Isikhangeli

en: Click this button to start the browser
xh: Cofa eli qhosha ukuqala isikhangeli

en: History
xh: Imbali

en: Click this button for the list of previous commands
xh: Cofa eli qhosha ngoluhlu lwemiyalelo yangaphambili

en: Command line has been disabled by your system administrator
xh: Umgca womyalelo wenziwe ukuba ungasebenzi ngumlawuli wenkqubo

en: Mini-Commander applet
xh: Inkqutyana yekhompyutha yoMyalelo omNcinci

en: This applet adds a command line to the panel
xh: Le nkqutyana yekhompyutha yongeza umgca wolawulo kwindawo yolawulo

en: You must specify a pattern
xh: Kufuneka ubalule ipateni

en: You must specify a pattern and a command
xh: Kufuneka ubalule ipateni nomyalelo

en: You must specify a command
xh: Kufuneka ubalule umyalelo

en: You may not specify duplicate patterns
xh: Awunakude ubalule iipateni eziphindeneyo

en: Pattern
xh: iPateni

en: Command
xh: Umyalelo

en: Adjust the sound volume
xh: Lungisa ubukhulu besandi

en: Volume Control
xh: uLawulo lweSandi

en: _Mute
xh: i_Thule

en: _Open Volume Control
xh: _Vula uLawulo lobukhulu

en: No volume control elements and/or devices found.
xh: Akukho elementi kunye/okanye izixhobo ezifunyenweyo.

en: Failed to start Volume Control: %s
xh: Ayiphumelelanga ukuqala uLawulo lweSandi: %s

en: Failed to display help: %s
xh: Ayiphumelelanga ukuveza uncedo: %s

en: Volume Applet
xh: Inkqutyana yekhompyutha yesandi

en: A GNOME/GStreamer-based volume control applet
xh: Inkqutyana yekhompyutha yolawulo lwesandi se-GNOME/GStreamer-based

note: FIXME: * - maybe we want to rename the element to its actual name *     if we've found that? create element and recreate this object, since we give it to the mixer
en: Unknown Volume Control %d
xh: Ulawulo lweSandi oluNgaziwayo %d

en: Channel controlled by applet. Only for OSS setups
xh: Isiqhagamshelisi silwulwa yinkqutyana yekhompyutha. Kuphela kumiselo lwe-OSS

en: Saved mute state
xh: Gcina ikubume bokuthula

en: Saved volume to restore on startup
xh: Isandi esigciniweyo sokuba sigcinwe kwakhona kuqalo

note: make window look cute
en: Volume Control Preferences
xh: OkunokuKhethwa kuko kuLawulo lweSandi

en: Select the device and track to control.
xh: Khetha isixhobo uze ulandele umkhondo ukuya kulawulo.

en: Activate and monitor a dial-up network connection
xh: Yenza kusebenze kwaye uhlole unxulumano lothungelwano lwe-dial-up

en: Modem Monitor
xh: iMonitha yeModemu

en: _Activate
xh: _Yenza isebenze

en: _Deactivate
xh: _Yenza ingasebenzi

en: _Properties
xh: ii_Mpawu

en: Connection active, but could not get connection time
xh: Unxulumano luyasebenza, kodwa alufumani xesha lonxulumano

en: Time connected: %.1d:%.2d
xh: Ixesha lonxulumaniso: %1d:%.2d

en: Not connected
xh: Ayinxulunyaniswanga

en: To connect to your Internet service provider, you need administrator privileges
xh: Ukunxulumanisa umnikezi wakho wenkonzo ye-Internet, ufuna amalungelo akhethekileyo omlawuli

en: To disconnect from your Internet service provider, you need administrator privileges
xh: Ukuqhawula unxulumaniso kumnikezi wakho wenkonzo ye-Internet, ufuna amalungelo akhethekileyo kumlawuli

en: The entered password is invalid
xh: I-password efakiweyo ayisebenzi

en: Check that you have typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
xh: Khangela ukuba uyichwetheze ngokuchanekileyo kwaye wenze ukuba lingasebenzi iqhosha le "caps lock"

en: Do you want to connect?
xh: Ufuna ukunganxulumanisi?

en: Do you want to disconnect?
xh: Ingaba uyafuna ukunxulumanisa?

en: C_onnect
xh: N_xulumanisa

en: _Disconnect
xh: _Yeka ukunxulumanisa

en: Could not launch network configuration tool
xh: Ayikwazi ukundulula isixhobo sothungelwano sokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
xh: Khangela ukuba ifakwe kwindlela echanekileyo kwaye ineemvume ezichanekileyo

en: Modem monitor
xh: Imonitha yemodemu

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
xh: Inkqutyana yekhompyutha yokwenza ukuba kusebenze kunye nokuhlola unxulumano lothungelwano lwse-dial-up.

en: <span weight="bold" size="larger">Connecting with Internet Service Provider</span>
xh: <span weight="bold" size="larger">iNxulumanisana uMnikezi weNkonzo ye-Internet</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Root password required</span>
xh: <span weight="bold" size="larger">i-password yomsebenzisi onikwe amandla akhethekileyo iyafuneka</span>

en: Enter password
xh: Faka i-password

en: Password:
xh: i-Password:

en: A system load indicator
xh: Isikhombisi sofako nkqubo

en: System Monitor
xh: iMonitha yeNkqubo

en: _Open System Monitor
xh: _Vula iNkqubo yeMonitha

en: CPU Load
xh: Ukufaka i-CPU

en: Disk Load
xh: Ukufaka iDiski

en: Load Average
xh: Umndilili wofako

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
xh: Imonitha yenkqubo yokufaka ekwaziyo ukubonisa iigrafu ze-CPU, ram, kunye nokutshintsha ukusetyenziswa kwesithuba, kunye netrafiki yothungelwano.

en: There was an error executing '%s': %s
xh: Kuye kwakho impazamo ekwenzeni '%s' : %s

en: Processor
xh: Isixhobo sokusebenza

en: Memory
xh: Uvimba weefayili

en: Network
xh: Uthungelwano

en: Swap Space
xh: Isithuba soTshintshisano

en: Disk
xh: iDiski

en: Resource
xh: Uvimba

en: %s:
    %d%% in use of which
    %d%% is cache
xh: %s:
    %d%% iyasetyenziswa apho
    %d%%nguvimba wethutyana

en: %s:
    %d%% in use
xh: %s:
    %d%%iyasetyenziswa

en: Memory Load
xh: Ukufakwa koVimba woLwazi

en: Applet refresh rate in milliseconds
xh: Izinga lokuhlaziya inkqutyana yekhompyutha ngee-milliseconds

en: Background color for disk load graph
xh: Umbala wokungasemva wegrafu yofako lwediski

en: CPU graph background color
xh: Umbala wokungasemva kwigrafu ye-CPU

en: Enable CPU load graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafu yofako lwe-CPU

en: Enable disk load graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafy yofako lwediski

en: Enable load average graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafu yofako lomndilili

en: Enable memory load graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafu yofako lukavimba wolwazi

en: Enable network load graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafu yofako lothungelwano

en: Enable swap load graph
xh: Ukwenza kusebenze utshintshiswano lofako lwegrafu

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
xh: Kwiindawo zolungiso ezithe tyaba, ububanzi beegrafu ngokwee-pixels. Kwiindawo zolungiso ezithe nkqo, obu bubude beegrafu.

en: Graph color for Ethernet network activity
xh: Umbala wegrafu womsebenzi wothungelwano lwe-Ethernet

en: Graph color for PLIP network activity
xh: Umbala wegrafu womsebenzi wothungelwano lwe-PLIP

en: Graph color for SLIP network activity
xh: Umbala wegrafu womsebenzi wothungelwano lwe-SLIP

en: Graph color for buffer memory
xh: Umbala wegrafu kavimba wethutyana

en: Graph color for cached memory
xh: Umbala wegrafu kavimba wolwazi wethutyana

en: Graph color for disk read
xh: Umbala wegrafu wokuba kufundwe kwidiski

en: Graph color for disk write
xh: Umbala wegrafu wokuba kubhalwe kwidiski

en: Graph color for iowait related CPU activity
xh: Umbala wegrafu kwi-iowait enxulumene nomsebenzi we-CPU

en: Graph color for load average
xh: Umbala wegrafu wofako lomndlili

en: Graph color for nice-related CPU activity
xh: Umbala wegrafu kwi-nice enxulumene nomsebenzi we-CPU

en: Graph color for other network usage
xh: Umbala wegrafu wolunye usetyenziso kuthungelwano

en: Graph color for shared memory
xh: Umbala wegrafu kavimba wolwazi wokwabelana

en: Graph color for system-related CPU activity
xh: Umbala wegrafu kwinkqubo enxulumene nomsebenzi we-CPU

en: Graph color for user-related CPU activity
xh: Umbala wegrafu kusetyenziso lomsebenzisi olunxulumene nomsebenzi we-CPU

en: Graph color for user-related memory usage
xh: Umbala wegrafu wokusetyenziswa ngumsebenzisi onxulumene novimba wolwazi

en: Graph color for user-related swap usage
xh: Umbala wegrafu kusetyenziso lomsebenzisi olunxulumene nokutshintsha

en: Graph size
xh: Isayizi yegrafu

en: Load graph background color
xh: Faka umbala wokungasemva wegrafu

en: Memory graph background color
xh: Umbala wokungasemva wegrafu kavimba weefayili

en: Network graph background color
xh: Umbala wokungasemva wegrafu yothungelwano

en: Swap graph background color
xh: Tshintsha umbala wokungasemva wegrafu

en: Net Load
xh: uFako lwe-Net

en: Monitored Resources
xh: OoVimba abaHlolwayo

en: _Processor
xh: _Isixhobo sokusebenza

en: _Memory
xh: _Uvimba wolwazi

en: _Network
xh: u_Thungelwano

en: S_wap Space
xh: T_shintshiselana ngesithuba

en: _Load
xh: _Faka

en: _Harddisk
xh: I_diski eyakhelwe ngaphakathi

en: Options
xh: Okunokukhethwa kuko

en: System m_onitor width:
xh: Ububanzi bem_onitha yenkqubo:

en: System m_onitor height:
xh: Ubude bem_onitha yenkqubo:

en: Sys_tem monitor update interval:
xh: Ikhefu lohlaziyo lwemonitha yenkq_ubo:

en: milliseconds
xh: ii-milliseconds

en: Colors
xh: Imibala

en: _User
xh: _Umsebenzisi

en: S_ystem
xh: iN_kqubo

en: N_ice
xh: i-N_ice

en: I_OWait
xh: i-I_OWait

en: I_dle
xh: iL_alele

en: Sh_ared
xh: Kw_abelana

en: _Buffers
xh: _Izigcini zethutyana

en: Cach_ed
xh: iFakwe kuVi_mba wethutyana

en: F_ree
xh: S_imahla

en: _SLIP
xh: i-_SLIP

en: PL_IP
xh: i-PL_IP

en: _Ethernet
xh: i-_Ethernet

en: Othe_r
xh: Okuny_e

en: _Background
xh: _Okungasemva

en: _Used
xh: _Isetyenzisiwe

en: _Free
xh: _Ngahlawulelwa

en: Load
xh: Faka

en: _Average
xh: u_Mndilili

en: Harddisk
xh: Idiski eyakhelwe ngaphakathi

en: _Read
xh: _Funda

en: _Write
xh: _Bhala

en: System Monitor Preferences
xh: Ekunokukhethwa kuko kweMonitha yeNkqubo

en: Swap Load
xh: uFako loTshintshiselwano

en: CD Player (Deprecated)
xh: I-CD Player (Yaliwe)

en: Panel applet for playing audio CDs
xh: Indawo yolawulo yenkqutyana yekhompyutha yokudlala ii-CD ezivakalayo

en: Alert you when new mail arrives
xh: Iyakulumkisa xa kunyena i-imeyile entsha

en: Inbox Monitor (Deprecated)
xh: IMonitha ye-Inbox (Eyaliway)

en: Factory for deprecating applets
xh: iFektri yeenkqutyana zekhompyutha ezaliwayo

en: Null Applet Factory
xh: iFektri yeNkqutyana yeKhomyutha ePhuthileyo

en: Monitor the quality of a wireless network link
xh: Hlola ubulunga bokunxulumanisa uthungelwano olungasebenzi ngocingo

en: Wireless Link Monitor
xh: Imonitha yokuNxulumanisa okungaSebenzi ngoCingo

en: Some panel items are no longer available
xh: Ezinye izinto zolawulo azisafumaneki

en: One or more panel items (also referred to as applets) are no longer available in the GNOME desktop.
xh: Enye okanye ngaphezulu yezinto zolawulo (ekukwabhekiselwa kuzo ngenkqutyana zekhompyutha) azisafumaneki kwi-GNOME desktop.

en: These items will now be removed from your configuration:
xh: Ezi zinto ziyakususwa kumiselo lwakho lwenkqubo yekhompyutha:

en: You will not receive this message again.
xh: Awuyi kuwufumana kwakhona lo myalezo.

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
xh: Dala, ubone, uze ulawule amaphetshana ancamathelayo kwi-desktop

en: Sticky Notes
xh: AmaPhetshana aNcamathelayo

en: Sticky Notes Applet Factory
xh: Ifektri yenkqutyana yekhompyutha yamaphetshana ancamathelayo

en: _Delete Notes
xh: _Cima amaPhetshana

en: _Lock Notes
xh: _Tshixa amaPhetshana

en: This note is locked.
xh: Eli phetshana litshixiwe.

en: This note is unlocked.
xh: Eli phetshana alitshixwanga.

en:     Font C_olor:
xh:     U_mbala weFonti:

en:     Font Co_lor:
xh:     Um_bala weFonti:

en:     Note C_olor:
xh:     U_mbala wePhetshana:

en:     Note _Color:
xh:     Umbala_wePhetshana:

en:     _Font:
xh:     i_Fonti:

en: <b>Default Note Properties</b>
xh: <b>iiMpawu eziMiselweyo zePhetshana</b>

en: <b>Delete all sticky notes?</b>
    
    This cannot be undone.
xh: <b>Cima onke amaphetshana ancamathelayo?</b>
    
    Oku ngeke kuphinde kulungiswe.

en: <b>Delete this sticky note?</b>
    
    This cannot be undone.
xh: <b>Cima eli phetshana lincamathelayo?</b>
    
    Oku ngeke kuphinde kulungiswe.

en: <b>Properties</b>
xh: <b>iiMPawu</b>

en: Choose a base color to use for all sticky notes
xh: Khetha umbala osisiseko wokuwusebenzisa kuwo onke amaphetshana ancamathelayo

en: Choose a color for the note
xh: Khetha umbala wephetshana

en: Choose a font for the note
xh: Khetha ifonti yephetshana

en: Choose a font to use for all sticky notes
xh: Khetha ifonti yokusetyenziswa kuwo onke amaphetshana ancamathelayo

en: Choose if notes are visible on all workspaces
xh: Khetha ukuba amaphetshana ayabonakala kuzo zonke izithuba zokusebenza

en: Choose if the default style is forced on all notes
xh: Khetha ukuba isimbo esimiselweyo sinyanzelwa kuwo onke amaphetshana

en: Close note
xh: Vala iphetshana

en: Force _default color and font on notes
xh: Nyanzela _umbala nefonti emiselweyo kumaphetshana

en: H_eight:
xh: uB_ude:

en: Lock/Unlock note
xh: Tshixa/Vula iphetshana

en: Pick a color for the sticky note
xh: Chonga umbala wephetshana elincamathelayo

en: Pick a default sticky note color
xh: Chonga umbala omiselweyo wephetshana elincamathelayo

en: Pick a default sticky note font
xh: Chonga ifonti emiselweyo yephetshana elincamathelayo

en: Pick a font for the sticky note
xh: Chonga ifonti yephetshana elincamathelayo

en: Resize note
xh: Phinda ulilinganise iphetshana

en: Specify a title for the note
xh: Balula isihloko sephetshana

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
xh: Balula ubude obumiselweyo (ngokwee-pixels) bamaphetshana amatsha

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
xh: Balula ububanzi obumiselweyo (ngokwee-pixels) bamaphetshana amatsha

en: Sticky Note
xh: iPhetshana eliNcamathelayo

en: Sticky Note Properties
xh: iiMpawu zamaPhetshana aNcamathelayo

en: Sticky Notes Preferences
xh: Okunokukhethwa kuko kwamaPhetshana aNcamathelayo

en: Use co_lor from the system theme
xh: Sebenzisa um_bala ovela kumxholo wenkqubo

en: Use default co_lor
xh: Sebenzisa um_bala omiselweyo

en: Use default fo_nt
xh: Sebenzisa ifo_nti emiselweyo

en: Use fo_nt from the system theme
xh: Sebenzisa ifo_nti evela kumxholo wenkqubo

en: _Delete All
xh: _Cima Konke

en: _Delete Note...
xh: _Cima iPhetshana...

en: _Lock Note
xh: _Tshixa iPhetshana

note: menu item - New Note
en: _New Note
xh: iPhetshana _eliTsha

en: _Put notes on all workspaces
xh: _Beka amaphetshana kuzo zonke iindawo zokusebenzela

en: _Title:
xh: _isiHloko:

en: Autosave timeout in minutes
xh: Gcina ngokuzenzekelayo uyaphuma kwimizuzwana

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
xh: Ngokumiselwa, amaphetshana ancamathelayo anikwa umhla wangoku njengesihloko xa edalwa. Le ndlela iyasetyenziswa; nantoni na enokwenziwa nge-strftime() iyasebenziseka.

en: Date format of note's title
xh: Indlela yomhla kwisihloko sephetshana

en: Default color for font
xh: Umbala omiselweyo wefonti

en: Default color for new notes
xh: Umbala omiselweyo wamaphetshana amatsha

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
xh: Umbala omiselweyo wamaphetshana amatsha ancamathelayo. Oku kufuneka ukuba ibe lubalulo lwe-html hex, umzekelo "#30FF50".

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
xh: Umbala wefonti emiselweyo kumaphetshana amatsha ancamathelayo. Oku kufuneka ukuba ibe lubalulo lwe-html hex, umzekelo "#000000".

en: Default font for new notes
xh: Ifonti emiselweyo yamaphetshana amatsha

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10"
xh: Ifonti emiselweyo yamaphetshana amatsha ancamathelayo. IGama lale Fonti kufuneka ukuba ibe yi-Pango, umzekelo "Sans Italic 10"

en: Default height for new notes
xh: Ubude obumiselweyo bamaphetshana amatsha

en: Default height for new sticky notes in pixels.
xh: Ubude obumiselweyo bamaphetshana amatsha ancamathelayo ngokwee-pixels.

en: Default width for new notes
xh: Ububanzi obumiselweyo bamaphetshana ancamathelayo

en: Default width for new sticky notes in pixels.
xh: Ububanzi obumiselweyo bamaphetshana amatsha ancamathelayo ngokwee-pixels.

en: Empty notes are always deleted without confirmation
xh: Amaphetshana angenanto asoloko ecinywa ngaphandle kokuqinisekiswa

en: Every time the specified number of minutes pass, the sticky notes are automatically saved.
xh: Qho inani elibaluliweyo lemizuzu lidlula, amaphetshana ancamathelayo agcineka ngokuzenzekelayo.

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
xh: Ukuba ngaba oku ekunokukhethwa kuko kwenziwe ukuba kungasebenzi, umbala ozenzele wona unokusetyenziswa njengombala omiselweyo kuwo onke amaphetshana ancamathelayo.

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
xh: Ukuba oklu kunokukhethwa kuko kwenziwe ukuba kungasebenzi, ifonti ozenzeleyo yona isenokusetyenziswa njengefonti emiselweyo kuwo onke amaphetshana ancamathelayo.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
xh: Ukuba oku kunokukhethwa kuko kwenziwe ukuba kusebenze, imibala kunye neefonti ozenzele zona ezabelwe amaphetshana angawodwa ziyakungahoywa.

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
xh: Balula ukuba mhlawumbi amaphetshana ancamathelayo atshixiwe (awahleleki) okanye awatshixwanga.

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
xh: Balula ukuba amaphetshana ancamathelayo abonakalo kuzo ZONKE izithuba zokusebenza kwi-desktop, okanye awabonakali.

en: Specifies whether the sticky notes are visible or not.
xh: Balula ukuba ngaba amaphetshana ancamathelayo ayabonakala na okanye awabonakali.

en: Sticky notes' locked state
xh: Isimo sokutshixeka kwamaphetshana ancamathelayo

en: Sticky notes' visibility
xh: Ukubonakala kwamaphetshana ancamathelayo

en: Sticky notes' workspace stickyness
xh: Ukuncamathela kwisithuba sokusebenza kwamaphetshana ancamathelayo

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
xh: Mhlawumbi ufune uqinisekiso xa ucima iphetshana

en: Whether to force the default color and font on all notes
xh: Mhlawumbi ukunyanzela umbala nefonti emiselweyo kuwo onke amaphetshana

en: Whether to use the default system color
xh: Mhlawumbi ukusebenzisa ifonti emiselweyo yenkqubo

en: Whether to use the default system font
xh: Mhlawumbi ukusebenzisa emiselweyo yenkqubo

note: menu item - Show Notes
en: _Show Notes
xh: _Bonisa amaPhetshana

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
xh: Amaphetshana ancamathelayo emo ye-GNOME Desktop

en: Go to Trash
xh: Yiya emgqomeni

en: Trash
xh: uMgqomo

en: _Empty Trash
xh: _Umgqomo ongeNanto

en: _Open
xh: _Vula

en: Unable to find the Trash directory: %s
xh: Ayikwazi ukufumana uvimba weefayili woMgqomo: %s

en: No Items in Trash
xh: Akukho zinto eMgqomeni

en: Trash Applet
xh: uMgqomo weNkqutyana yekhompyutha

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
xh: Umgqomo we-GNOME ohlala kwindawo yakho yolawulo. Ungawusebenzisa ukujonga umgqomo okanye ukutsala kunye nokufaka izinto emgqomeni.

en: Delete Immediately?
xh: Cima ngoko nangoko?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
xh: Ayikwazi ukususa izinto izise emgqomeni, ingaba ufuna ukuzisusa ngoko nangoko?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
xh: Ayikwazi ukususa ezinye izinto izise emgqomeni, ingaba ufuna ukuzicima ngoko nangoko ezi?

en: Unable to move to trash:
    %s
xh: Ayikwazi ukususa umgqomo:
    %s
