gnome-applets - en to pl translation catalogue (702 entries)

en: Red value level
pl: Wartość poziomu czerwonego

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
pl: Poziom naładowania akumulatora, poniżej którego jego symbol jest wyświetlany na czerwono. Również wartość, przy której jest wyświetlane ostrzeżenie o rozładowaniu.

en: Warn on low time rather than low percentage
pl: Ostrzeżenie o pozostałym czasie zamiast procentach

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
pl: Użycie wartości zdefiniowanej w „red-value” jako pozostałego czasu do wyświetlenia okna dialogowego zamiast procentów.

en: Low Battery Notification
pl: Powiadomienie o wyczerpanym akumulatorze

en: Notify user when the battery is low.
pl: Powiadomienie użytkownika o niskim poziomie naładowania akumulatora.

en: Full Battery Notification
pl: Powiadomienie o naładowanym akumulatorze

en: Notify user when the battery is full.
pl: Powiadomienie użytkownika o pełnym naładowaniu akumulatora.

en: Beep for warnings
pl: Dźwięk przy ostrzeżeniach

en: Beep when displaying a warning.
pl: Sygnał dźwiękowy podczas wyświetlania ostrzeżenia.

en: Drain from top
pl: Wyczerpywanie od góry

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
pl: Wyświetlenie opadającego wskaźnika akumulatora. Zaimplementowany tylko dla tradycyjnego widoku akumulatora.

en: Upright (small) battery
pl: Mały akumulator (prawy górny róg)

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
pl: Wyświetlanie w prawym górnym rogu panelu, mniejszego akumulatora.

en: Show the horizontal battery
pl: Wyświetlanie akumulatora poziomo

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
pl: Wyświetlanie tradycyjnego, poziomego akumulatora na ekranie.

en: Show the time/percent label
pl: Wyświetlenie etykiety czas/procenty

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
pl: 0 — brak etykiety, 1 — procenty, 2 — pozostały czas.

en: Characters shown on applet startup
pl: Znaki widoczne podczas uruchamiania apletu

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
pl: Ciąg znaków, jaki użytkownik wybrał podczas ostatniego użycia apletu. Ciąg ten zostanie wyświetlony podczas uruchomienia apletu.

en: List of available palettes
pl: Lista dostępnych tablic

en: List of strings containing the available palettes.
pl: Lista ciągów znaków zawierających dostępne tablice.

en: Command to execute
pl: Wykonywane polecenie

en: Command/script to execute to get the output
pl: Polecenie/skrypt wykonywany, aby uzyskać wyjście

en: Interval for the command
pl: Czas między wykonywaniem polecenia

en: Interval to execute the command (in seconds)
pl: Czas między wykonywaniem polecenia (w sekundach)

en: Width of output
pl: Szerokość wyjścia

en: Number of characters to display
pl: Liczba wyświetlanych znaków

en: Show icon
pl: Ikona

en: If applet icon is shown or not
pl: Czy wyświetlać ikonę apletu

en: CPU to Monitor
pl: Monitorowany procesor

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
pl: Ustawia procesor do śledzenia. Nie ma potrzeby zmieniania tego w komputerach z jednym procesorem.

en: Mode to show cpu usage
pl: Tryb wyświetlania użycia procesora

en: A 'graphic' value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 'text' to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 'both' to show the applet in graphic and text mode.
pl: Wartość „graphic” oznacza wyświetlanie apletu w trybie graficznym (sama mapa pikseli), „text” wyświetlenie apletu w trybie tekstowym (bez wyświetlania mapy pikseli), „both” wyświetlenie grafiki i tekstu.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
pl: Rodzaj wyświetlanego tekstu (jeżeli tekst jest włączony).

en: A 'frequency' value means to show cpu frequency, 'frequency-unit' to show frequency and units, and 'percentage' to show percentage instead of frequency.
pl: Wartość „frequency” oznacza wyświetlanie częstotliwości procesora, „frequency-unit” częstotliwości i jednostek, „percentage” procentów zamiast częstotliwości.

en: Directory in which the theme is located
pl: Katalog, w którym znajduje się motyw

en: Update the data automatically
pl: Automatyczne aktualizowanie danych

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
pl: Określa, czy aplet automatycznie aktualizuje statystyki pogody.

en: Update interval
pl: Czas między aktualizacjami

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
pl: Czas w sekundach pomiędzy automatycznymi aktualizacjami.

en: Show notification
pl: Wyświetlanie powiadomienia

en: Show notifications for critical weather conditions
pl: Wyświetlanie powiadomień o krytycznych warunkach pogodowych

en: Macro pattern list
pl: Lista szablonów makr

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
pl: Lista elementów zawierających ciągi znaków szablonów makr.

en: Macro command list
pl: Lista poleceń makr

en: List of entries containing strings for the macro commands.
pl: Lista elementów zawierających ciągi znaków poleceń makr.

en: Show handle
pl: Wyświetlanie uchwytu

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
pl: Wyświetlanie uchwytu umożliwiającego odpięcie apletu od panelu.

en: Show frame
pl: Wyświetlanie ramki

en: Show a frame surrounding the applet.
pl: Wyświetlanie ramki dookoła apletu.

en: Perform history autocompletion
pl: Automatyczne uzupełnianie poleceń na podstawie historii

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
pl: Określa, czy uzupełniać wpisywane polecenia na podstawie historii.

en: Width
pl: Szerokość

en: Width of the applet
pl: Szerokość apletu

en: Use the default theme colors
pl: Użycie domyślnych kolorów motywu

en: Use theme colors instead of custom ones.
pl: Użycie domyślnych kolorów motywu zamiast niestandardowych.

en: Foreground color
pl: Kolor czcionki

en: Background color
pl: Kolor tła

en: History list
pl: Lista historii

en: List of entries containing strings for history entries.
pl: Lista elementów zawierających ciągi znaków elementów historii.

en: Enable CPU load graph
pl: Włączenie wykresu obciążenia procesora

en: Enable memory load graph
pl: Włączenie wykresu zajętości pamięci

en: Enable network load graph
pl: Włączenie wykresu obciążenia sieci

en: Enable swap load graph
pl: Włączenie wykresu zajętości przestrzeni wymiany

en: Enable load average graph
pl: Włączenie wykresu średniego obciążenia

en: Enable disk load graph
pl: Włączenie wykresu obciążenia dysku

en: Applet refresh rate in milliseconds
pl: Czas odświeżania apletów w milisekundach

en: Graph size
pl: Rozmiar wykresu

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
pl: Dla paneli poziomych, szerokość wykresów w pikselach. Dla paneli pionowych, wysokość wykresów w pikselach.

en: Graph color for user-related CPU activity
pl: Kolor wykresu wykorzystania procesora przez użytkownika

en: Graph color for system-related CPU activity
pl: Kolor wykresu wykorzystania procesora przez system

en: Graph color for nice-related CPU activity
pl: Kolor wykresu wykorzystania procesora przez procesy „nice”

en: Graph color for iowait-related CPU activity
pl: Kolor wykresu wykorzystania procesora przez procesy „iowait”

en: CPU graph background color
pl: Kolor tła wykresu procesora

en: Graph color for user-related memory usage
pl: Kolor wykresu wykorzystania pamięci przez użytkownika

en: Graph color for shared memory
pl: Kolor wykresu pamięci dzielonej

en: Graph color for buffer memory
pl: Kolor wykresu pamięci buforującej

en: Graph color for cached memory
pl: Kolor wykresu pamięci bufora

en: Memory graph background color
pl: Kolor tła wykresu pamięci

en: Graph color for input network activity
pl: Kolor wykresu ruchu wejściowego do sieci

en: Graph color for output network activity
pl: Kolor wykresu ruchu wyjściowego z sieci

en: Graph color for loopback network usage
pl: Kolor wykresu ruchu wewnątrz sieci

en: Network graph background color
pl: Kolor tła wykresu sieci

en: Graph color for user-related swap usage
pl: Kolor wykresu wykorzystania przestrzeni wymiany przez użytkownika

en: Swap graph background color
pl: Kolor tła wykresu przestrzeni wymiany

en: Graph color for load average
pl: Kolor wykresu przeciętnego obciążenia

en: Load graph background color
pl: Kolor tła wykresu obciążenia

en: Graph color for disk read
pl: Kolor wykresu dla odczytów z dysku

en: Graph color for disk write
pl: Kolor wykresu dla zapisów dysku

en: Background color for disk load graph
pl: Kolor tła wykresu obciążenia dysku

en: The desktop description file to execute as the system monitor
pl: Plik desktop do uruchomienia jako monitor systemu

en: Show sum
pl: Wyświetlanie sumy

en: Show sum instead of in & out
pl: Suma danych odebranych i wysłanych

en: Show bits
pl: Wyświetlanie bitów

en: Show bits instead of bytes
pl: Wyświetlanie bitów zamiast bajtów

en: Change icon
pl: Zmienianie ikony

en: Change icon according to the selected device
pl: Zmienianie ikony stosownie do wybranego urządzenia

en: Auto change device
pl: Automatyczne zmienianie urządzenia

en: Refresh time
pl: Czas odświeżania

en: Refresh time in milliseconds
pl: Czas odświeżania apletów w milisekundach

en: Network device
pl: Urządzenie sieciowe

en: Up command
pl: Polecenie włączania

en: Down command
pl: Polecenie wyłączania

en: In graph color
pl: Kolor wykresu danych odebranych

en: Out graph color
pl: Kolor wykresu danych wysłanych

en: File name for sticky notes
pl: Nazwa pliku z notatkami

en: File name for sticky notes in $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.
pl: Nazwa pliku z notatkami w „$XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes”.

en: Default width for new notes
pl: Domyślna szerokość nowych notatek

en: Default width for new sticky notes in pixels.
pl: Domyślna szerokość nowej notatki w pikselach.

en: Default height for new notes
pl: Domyślna wysokość nowej notatki

en: Default color for new notes
pl: Domyślny kolor dla nowej notatki

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
pl: Domyślny kolor dla nowej notatki. Może zostać podany w postaci standardowej nazwy, wartości szesnastkowej, koloru RGB lub koloru RGBA.

en: Default color for font
pl: Domyślny kolor dla czcionki

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
pl: Domyślny kolor czcionki dla nowej notatki. Może zostać podany w postaci standardowej nazwy, wartości szesnastkowej, koloru RGB lub koloru RGBA.

en: Default font for new notes
pl: Domyślna czcionka dla nowej notatki

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
pl: Domyślna czcionka dla nowej notatki. Powinna to być nazwa czcionki biblioteki Pango, przykładowo „Sans Italic 10”.

en: Sticky notes' workspace stickyness
pl: Przyklejanie notatek do obszarów roboczych

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
pl: Określa, czy notatki są widoczne na wszystkich obszarach roboczych.

en: Sticky notes' locked state
pl: Stan zablokowania notatek

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
pl: Określa, czy notatki są zablokowane (tylko do odczytu).

en: Date format of note's title
pl: Format daty w tytule notatki

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
pl: Domyślnie, nowym notatkom zostanie nadana bieżąca data. Używany jest ten format. Dopuszczalne jest wszystko, co można przetworzyć przez strftime().

en: Whether to use the default system color
pl: Określa, czy używane będą domyślne kolory systemowe

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
pl: Jeżeli wyłączone, można użyć dowolnego koloru jako domyślnego dla wszystkich notatek.

en: Whether to use the default system font
pl: Określa, czy używana będzie domyślna czcionka systemowa

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
pl: Jeżeli wyłączone, można użyć dowolnej czcionki jako domyślnej dla wszystkich notatek.

en: Whether to force the default color and font on all notes
pl: Określa, czy wymuszane będzie na wszystkich notatkach użycie domyślnych kolorów i czcionek

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
pl: Określa, czy kolory i czcionki przyporządkowane do poszczególnych notatek będą ignorowane.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
pl: Określa, czy ukrywać wszystkie notatki podczas zaznaczania na pulpicie

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
pl: Jeśli włączone, kliknięcie pulpitu w dowolny sposób automatycznie ukryje wszystkie otwarte notatki.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
pl: Określa, czy będzie wymagane potwierdzanie usunięcia notatki

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
pl: Puste notatki są zawsze usuwane bez potwierdzenia.

en: 'Timer'
pl: 'Minutnik'

en: Name of timer
pl: Nazwa minutnika

en: Duration of timer in seconds
pl: Czas trwania minutnika w sekundach

en: Show notification popup when timer finish
pl: Wyskakujące powiadomienie po ukończeniu minutnika

en: Show dialog window when timer finish
pl: Okno dialogowe po ukończeniu minutnika

en: Determines whether we use custom or Metacity's button layout
pl: Określa, czy używać niestandardowego układu przycisków lub układu menedżera Metacity

en: When disabled, this applet's button_layout string will be used to order the buttons.
pl: Kiedy jest wyłączone, ciąg „button_layout” tego apletu będzie używany do porządkowania przycisków.

en: Layout of buttons.
pl: Układ przycisków.

en: Essentially a copy from Metacity's button_layout, but we can modify it for custom settings.
pl: Kopia ciągu „button_layout” menedżera Metacity, ale można ją modyfikować dla niestandardowych ustawień.

en: Button theme
pl: Motyw przycisków

en: Name of a folder located in windowapplets/themes/ or "custom".
pl: Nazwa katalogu w „windowapplets/themes/” lub „custom” (niestandardowy).

en: Button orientation
pl: Orientacja przycisków

en: May be used to set a static button orientation. Setting this value to 1 will ensure the buttons are always displayed horizontally. Setting it to 2 will do the same but vertically. The default setting 0 will set it automatically according to the panel.
pl: Może być używane do ustawienia statycznej orientacji przycisków. Ustawienie tej wartości na 1 spowoduje, że przyciski zawsze będą wyświetlane poziomo. Ustawienie jej na 2 spowoduje to samo, ale pionowo. Domyślne ustawienie, 0, spowoduje orientację automatycznie dostosowaną do panelu.

en: Hides buttons when there are no windows present.
pl: Ukrywa przyciski, kiedy nie ma żadnych okien.

en: When enabled, the buttons will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
pl: Kiedy jest włączone, przyciski znikną, kiedy na ekranie nie ma zmaksymalizowanych (lub aktywnych) okien.

en: Only control maximized windows.
pl: Sterowanie tylko zmaksymalizowanymi oknami.

en: When enabled, the window buttons will always control the upper-most maximized window.
pl: Kiedy jest włączone, przyciski okien będą zawsze sterowały najwyższym zmaksymalizowanym oknem.

en: Reverse the buttons placement.
pl: Odwrócenie umieszczenia przycisków.

en: When enabled, the window buttons will be placed in reverse order (right to left instead of left to right, or bottom to top instead of top to bottom).
pl: Kiedy jest włączone, przyciski okien będą umieszczane w odwrotnej kolejności (od prawej do lewej zamiast od lewej do prawej, lub od dołu do góry zamiast od góry do dołu).

en: Enable click effect.
pl: Efekt kliknięcia.

en: When enabled, the button will change image to 'clicked' whenever it is clicked.
pl: Kiedy jest włączone, po kliknięciu przycisk zmieni obraz na „kliknięty”.

en: Enable hover effect.
pl: Efekt najechania.

en: When enabled, the button will change image to 'hovered' whenever the mouse passes it.
pl: Kiedy jest włączone, po najechaniu na niego myszą przycisk zmieni obraz na „najechany”.

en: Show tooltips on buttons.
pl: Wskazówki na przyciskach.

en: When enabled, each button will display its own tooltip, describing the function that it represents.
pl: Kiedy jest włączone, każdy przycisk będzie wyświetlał swoją wskazówkę, opisującą jego funkcję.

en: Show windows from all workspaces.
pl: Wyświetlanie okien ze wszystkich obszarów roboczych.

en: Show the home title and logout button in the window title if no window is selected and active (maximized)
pl: Wyświetlanie tytułu domowego i przycisku wylogowania w tytule okna, jeśli żadne okno nie jest wybrane i aktywne (zmaksymalizowane)

en: Show the application title when an application is active and maximized
pl: Wyświetlanie tytułu programu, kiedy jest aktywny i zmaksymalizowany

en: All icons except the current active window icon are greyed out. Disable to have colored icons for all windows
pl: Wszystkie ikony poza ikoną obecnie aktywnego okna są wyświetlane na szaro. Wyłączenie spowoduje użycie kolorowych ikon dla wszystkich okien

en: Whether the task list will expand automatically and use all available space.
pl: Czy lista zadań ma rozszerzać się automatycznie i zajmować całe dostępne miejsce.

en: Hides title when there are no windows present.
pl: Ukrywa tytuł, kiedy nie ma żadnych okien.

en: When enabled, the title will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
pl: Kiedy jest włączone, tytuł nie będzie wyświetlany, kiedy na ekranie nie ma zmaksymalizowanych (lub aktywnych) okien.

en: When enabled, the window title will always display the upper-most maximized window's name.
pl: Kiedy jest włączone, tytuł okna będzie zawsze wyświetlał nazwę najwyższego zmaksymalizowanego okna.

en: Set the title alignment.
pl: Ustawienie wyrównania tytułu.

en: Legal values are between 0 and 1.
pl: Dozwolone wartości są między 0 a 1.

en: Swap icon and title.
pl: Zamiana ikony i tytułu.

en: When enabled, window title will be on the left side and the icon on the right side.
pl: Kiedy jest włączone, tytuł okna będzie po lewej stronie, a ikona po prawej.

en: Expand the applet
pl: Rozszerzanie apletu

en: When enabled, the applet will use up all available space in the panel.
pl: Kiedy jest włączone, aplet będzie używał całego dostępnego miejsca na panelu.

en: Hide the icon
pl: Ukrywanie ikony

en: When enabled, the window icon will not be displayed.
pl: Kiedy jest włączone, ikona okna nie będzie wyświetlana.

en: Hide the title
pl: Ukrywanie tytułu

en: When enabled, the window title will not be displayed.
pl: Kiedy jest włączone, tytuł okna nie będzie wyświetlany.

en: Show tooltips over title and icon
pl: Wskazówki nad tytułem i ikoną

en: When enabled, a tooltip carrying the name of the currently active window will be shown.
pl: Kiedy jest włączone, wyświetlana będzie wskazówka z nazwą obecnie aktywnego okna.

en: Minimal title size
pl: Minimalny rozmiar tytułu

en: This size is used when the applet is not expanded or otherwise to determine the minimal size the title label can be shrunk to. The value represents the amount of pixels either in width or height, depending on the panel orientation.
pl: Ten rozmiar jest używany, kiedy aplet nie jest rozszerzony lub do ustalania minimalnego rozmiaru, do jakiego tytuł może się zmniejszyć. Wartość oznacza liczbę pikseli w szerokości lub wysokości, w zależności od orientacji panelu.

en: Use a custom style.
pl: Niestandardowy styl.

en: When enabled, custom font style and color will be used. When disabled, system theme defaults will be used.
pl: Kiedy jest włączone, używany będzie niestandardowy styl i kolor czcionki. Kiedy jest wyłączone, używany będzie domyślny motyw systemu.

en: Show the window action menu on right click.
pl: Menu działań okna pod kliknięciem prawym przyciskiem myszy.

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked. This experimental feature is still under development! Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden.
pl: Spowoduje wyświetlanie menu działań okna po kliknięciu tytułu prawym przyciskiem myszy. Ta eksperymentalna funkcja jest nadal rozwijana. Ostrzeżenie: w obecnym stanie nie można uzyskać dostępu do menu działań apletu po kliknięciu tytułu prawym przyciskiem myszy, kiedy ta funkcja jest włączona. Nadal można uzyskać dostęp klikając ikonę prawym przyciskiem myszy.

en: Active title font.
pl: Czcionka aktywnego tytułu.

en: Font name and size for the active window state.
pl: Nazwa i rozmiar czcionki dla aktywnego okna.

en: Inactive title font.
pl: Czcionka nieaktywnego okna.

en: Font name and size for the inactive window state.
pl: Nazwa i rozmiar czcionki dla nieaktywnego okna.

en: Active title foreground color.
pl: Kolor tekstu aktywnego tytułu.

en: Title foreground color in hex format for the active window state.
pl: Kolor tekstu tytułu dla aktywnego okna w formacie szesnastkowym.

en: Inactive title foreground color.
pl: Kolor tekstu nieaktywnego tytułu.

en: Title foreground color in hex format for the inactive window state.
pl: Kolor tekstu tytułu dla nieaktywnego okna w formacie szesnastkowym.

en: _Keyboard Accessibility Preferences
pl: Preferencje ułatwień dostępu _klawiatury

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About
pl: _O programie

en: Open the universal access preferences dialog
pl: Otwiera okno preferencji ułatwień dostępu

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
pl: Podczas uruchamianiu okna preferencji klawiatury wystąpił błąd: %s

en: XKB Extension is not enabled
pl: Rozszerzenie XKB nie jest włączone

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: AccessX Status
pl: Stan AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
pl: Wyświetla stan klawiatury, gdy używane są funkcje ułatwień dostępu.

en: Keyboard Accessibility Status
pl: Stan ułatwień dostępu klawiatury

en: Displays current state of keyboard accessibility features
pl: Wyświetla bieżący stan funkcji ułatwień dostępu klawiatury

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
pl: Wyświetla stan funkcji AccessX, takich jak modyfikatory zapadkowe

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: Battery Charge Monitor Preferences
pl: Preferencje monitora poziomu naładowania akumulatora

en: Appearance
pl: Wygląd

en: _Compact view
pl: _Widok kompaktowy

en: (shows single image for status and charge)
pl: (wyświetla pojedynczy obrazek dla stanu i ładowania)

en: _Expanded view
pl: W_idok rozszerzony

en: (two images: one for status, one for charge)
pl: (dwa obrazy: jeden dla stanu, drugi dla ładowania)

en: _Show time/percentage:
pl: _Czas/procent:

en: Show _time remaining
pl: Pozostały c_zas

en: Show _percentage remaining
pl: Pozostały p_rocent

en: Notifications
pl: Powiadomienia

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
pl: Os_trzeżenie o spadku poziomu naładowania do:

en: _Notify when battery is fully recharged
pl: _Powiadomienie, gdy akumulator jest w pełni naładowany

en: System is running on AC power
pl: Komputer jest zasilany z sieci

en: System is running on battery power
pl: Komputer jest zasilany z akumulatora

en: Battery charged (%d%%)
pl: Naładowanie akumulatora (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
pl: Nieznany czas, pozostało (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
pl: Nieznany czas (%d%%) do naładowania

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
pl[0]: Pozostała %d minuta (%d%%)
pl[1]: Pozostały %d minuty (%d%%)
pl[2]: Pozostało %d minut (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
pl[0]: %d minuta do naładowania (%d%%)
pl[1]: %d minuty do naładowania (%d%%)
pl[2]: %d minut do naładowania (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
pl[0]: Pozostała %d godzina (%d%%)
pl[1]: Pozostały %d godziny (%d%%)
pl[2]: Pozostało %d godzin (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
pl[0]: %d godzina do naładowania (%d%%)
pl[1]: %d godziny do naładowania (%d%%)
pl[2]: %d godzin do naładowania (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
pl: Pozostało %d %s %d %s (%d%%)

en: hour | hours
pl[0]: godzina
pl[1]: godziny
pl[2]: godzin

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
pl: %d %s %d %s do naładowania (%d%%)

en: Battery Monitor
pl: Monitor akumulatora

en: Your battery is now fully recharged
pl: Akumulator jest teraz w pełni naładowany

en: Battery Notice
pl: Informacja akumulatora

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
pl: Pozostało %d%% pojemności akumulatora.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
pl[0]: Pozostała %d minuta pracy na akumulatorze (%d%% całej pojemności).
pl[1]: Pozostały %d minuty pracy na akumulatorze (%d%% całej pojemności).
pl[2]: Pozostało %d minut pracy na akumulatorze (%d%% całej pojemności).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
pl: Aby zapobiec utracie danych, należy:
     • podłączyć komputer do gniazdka zasilania, albo
     • zapisać otwarte dokumenty i zakończyć pracę komputera.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
pl: Aby zapobiec utracie danych, należy:
     • uśpić komputer, aby zaoszczędzić energię,
     • podłączyć komputer do gniazdka zasilania, albo
     • zapisać otwarte dokumenty i zakończyć pracę komputera.

en: Your battery is running low
pl: Niski poziom naładowania akumulatora

en: No battery present
pl: Brak akumulatora

en: Battery status unknown
pl: Nieznany stan akumulatora

en: N/A
pl: Nie dotyczy

en: Battery Charge Monitor
pl: Monitor poziomu naładowania akumulatora

en: Monitor a laptop's remaining power
pl: Monitoruje poziomu naładowania akumulatora w laptopie

en: This utility shows the status of your laptop battery.
    
    UPower backend enabled.
pl: Narzędzie wyświetlające stan akumulatora laptopa.
    
    Włączona obsługa usługi UPower.

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
pl: procent

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
pl: pozostałych minut

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
pl: Nie można połączyć z usługą gnome-settings-daemon

en: Cannot get laptop panel brightness
pl: Nie można uzyskać jasności wyświetlacza laptopa

en: LCD brightness : %d%%
pl: Jasność podświetlenia LCD: %d%%

en: Adjusts laptop panel brightness.
pl: Dopasowuje jasność wyświetlacza laptopa.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Brightness Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Brightness Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
pl: Rozpowszechniane na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU w wersji 2
    
    Aplet jasności jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać
    dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej
    GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software
    Foundation) — według wersji drugiej tej Licencji lub którejś
    z późniejszych wersji.
    
    Aplet jasności rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on
    użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej
    gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH
    ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać
    się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.
    
    Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz
    Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License);
    jeśli nie — proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51
    Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Available palettes
pl: Dostępne tablice

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
pl: Wstaw „%s”

en: Insert special character
pl: Wstawia znak specjalny

en: insert special character %s
pl: wstaw znak specjalny %s

en: Character Palette
pl: Tablica znaków

en: Insert characters
pl: Narzędzie do wstawiania znaków

en: GNOME Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
pl: Aplet panelu GNOME, pozwalający wybierać nietypowe znaki, których nie ma na klawiaturze. Rozpowszechniany na warunkach licencji GNU GPL.

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Palette:
pl: _Tablica:

en: Palette entry
pl: Element tablicy

en: Modify a palette by adding or removing characters
pl: Modyfikacja tablicy przez dodawanie lub usuwanie znaków

en: Add Palette
pl: Dodanie tablicy

en: Edit Palette
pl: Edycja tablicy

en: Palettes list
pl: Lista tablic

en: _Palettes:
pl: _Tablice:

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Add button
pl: Przycisk dodawania

en: Click to add a new palette
pl: Kliknięcie dodaje nową tablicę

en: _Edit
pl: _Modyfikuj

en: Edit button
pl: Przycisk modyfikowania

en: Click to edit the selected palette
pl: Kliknięcie modyfikuje wybraną tablicę

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Delete button
pl: Przycisk usuwania

en: Click to delete the selected palette
pl: Kliknięcie usuwa wybraną tablicę

en: Character Palette Preferences
pl: Preferencje tablicy znaków

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Command Applet Preferences
pl: Preferencje apletu polecenia

en: Command:
pl: Polecenie:

en: _Apply
pl: _Zastosuj

en: Click to apply the new command.
pl: Zastosowuje nowe polecenie

en: Interval (seconds):
pl: Czas między wykonywaniem polecenia (w sekundach):

en: Maximum width (chars):
pl: Maksymalna szerokość (w znakach):

en: CPU Frequency Monitor Preferences
pl: Preferencje monitora częstotliwości procesora

en: Monitor Settings
pl: Ustawienia monitora

en: _Monitored CPU:
pl: _Monitorowane procesory:

en: Display Settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: _Appearance:
pl: _Wygląd:

en: Show CPU frequency as _frequency
pl: Częstotliwość procesora jako _częstotliwość

en: Show frequency _units
pl: Je_dnostki częstotliwości

en: Show CPU frequency as _percentage
pl: Częstotliwość procesora w p_rocentach

en: CPU Frequency Scaling Monitor
pl: Monitor częstotliwości procesora

en: This utility shows the current CPU Frequency
pl: Narzędzie wyświetla bieżącą częstotliwość procesora

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
pl: Narzędzie wyświetla bieżącą zmianę częstotliwość procesora.

en: Graphic
pl: Graficznym

en: Text
pl: Tekstowym

en: Graphic and Text
pl: Graficzno-tekstowym

en: Change CPU Frequency scaling
pl: Zmiany częstotliwości pracy procesora

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
pl: Zmiana częstotliwości procesora wymaga uprawnień.

en: (mounted)
pl: (zamontowane)

en: (not mounted)
pl: (niezamontowane)

en: Cannot start Nautilus File Manager
pl: Nie można uruchomić menedżera plików Nautilus

en: Could not find Nautilus
pl: Nie można odnaleźć programu Nautilus

en: _Play DVD
pl: _Odtwórz DVD

en: _Play CD
pl: _Odtwórz CD

en: _Open %s
pl: _Otwórz „%s”

en: Un_mount %s
pl: O_dmontuj „%s”

en: _Mount %s
pl: _Zamontuj „%s”

en: _Eject %s
pl: _Wysuń „%s”

en: Disk Mounter
pl: Narzędzie do montowania dysków

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
pl: Aplet służący do montowania oraz odmontowywania woluminów blokowych.

en: Shows the status of keyboard accessibility features
pl: Wyświetla stan funkcji ułatwień dostępu klawiatury

en: Brightness Applet
pl: Aplet jasności

en: Adjusts Laptop panel brightness
pl: Dopasowuje jasność wyświetlacza laptopa

en: Command
pl: Polecenie

en: Shows the output of a command
pl: Wyjście polecenia

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
pl: Śledzi zmiany częstotliwość pracy procesora

en: Mount local disks and devices
pl: Narzędzie montujące lokalne dyski i urządzenia

en: Eyes
pl: Oczy

en: A set of eyeballs for your panel
pl: Oczy śledzące ruchy myszy

en: Weather Report
pl: Raport pogodowy

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
pl: Monitor aktualnych warunków pogodowych i prognoza pogody

en: Inhibit Applet
pl: Aplet wyłączania

en: Allows user to inhibit automatic power saving
pl: Umożliwia użytkownikowi wyłączanie automatycznego oszczędzania zasilania

en: Command Line
pl: Wiersz poleceń

en: Mini-Commander
pl: Miniaturowy wiersz poleceń

en: System Monitor
pl: Monitor systemu

en: A system load indicator
pl: Wskaźnik obciążenia systemu

en: Network Monitor
pl: Monitor sieci

en: Netspeed Applet
pl: Aplet prędkości sieci

en: Sticky Notes
pl: Notatki

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
pl: Tworzenie, podgląd i zarządzanie notatkami na pulpicie

en: Timer
pl: Minutnik

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
pl: Minutnik i powiadamianie o jego ukończeniu

en: Tracker Search Bar
pl: Pasek wyszukiwania Tracker

en: Find your data quickly using Tracker
pl: Szybkie wyszukiwanie danych za pomocą usługi Tracker

en: Trash
pl: Kosz

en: Go to Trash
pl: Przejście do kosza

en: Window Buttons
pl: Przyciski okien

en: Window buttons for your GNOME Panel
pl: Przyciski okien dla panelu GNOME

en: Window Picker
pl: Wybieranie okien

en: Shows a list of icons for the open windows.
pl: Wyświetla listę ikon dla otwartych okien.

en: Window Title
pl: Tytuły okien

en: Window title for your GNOME Panel
pl: Tytuły okien dla panelu GNOME

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
pl: Oczy patrzące w kierunku kursora myszy

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
pl: Zabawne oczy dla panelu GNOME. Śledzą ruchy myszy.

en: Can not launch the eyes applet.
pl: Nie można uruchomić apletu Geyes.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
pl: Wystąpił poważny błąd podczas próby wczytania motywu.

en: Geyes Preferences
pl: Preferencje apletu Geyes

en: Themes
pl: Motywy

en: _Select a theme:
pl: _Wybór motywu:

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: _Update
pl: _Odśwież

en: GNOME Weather
pl: Pogoda GNOME

en: Weather Forecast
pl: Prognoza pogody

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
pl: Miasto: %s
    Zachmurzenie: %s
    Temperatura: %s

en: Updating...
pl: Aktualizowanie…

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
pl: Program panelu monitorujący lokalne warunki pogodowe.

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
pl: © 1999-2005 S. Papadimitriou i inni

en: Details
pl: Szczegóły

en: City:
pl: Miasto:

en: Last update:
pl: Ostatnia aktualizacja:

en: Conditions:
pl: Warunki:

en: Sky:
pl: Niebo:

en: Temperature:
pl: Temperatura:

en: Feels like:
pl: Temperatura odczuwalna:

en: Dew point:
pl: Punkt rosy:

en: Relative humidity:
pl: Wilgotność względna:

en: Wind:
pl: Wiatr:

en: Pressure:
pl: Ciśnienie:

en: Visibility:
pl: Widoczność:

en: Sunrise:
pl: Wschód słońca:

en: Sunset:
pl: Zachód słońca:

en: Current Conditions
pl: Obecne warunki

en: Forecast Report
pl: Raport pogodowy

en: See the ForeCast Details
pl: Szczegółowa prognoza pogody

en: Forecast
pl: Prognoza

en: Forecast not currently available for this location.
pl: Dla tego położenia nie jest obecnie dostępna prognoza.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
pl: Widok położenia

en: Select Location from the list
pl: Wybór położenia z listy

en: Update spin button
pl: Wejście liczbowe odświeżania

en: Spinbutton for updating
pl: Wejście liczbowe związane z odświeżaniem

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
pl: Wczytanie bazy XML położeń się nie powiodło. Proszę to zgłosić jako błąd.

en: Weather Preferences
pl: Preferencje panelu pogodowego

en: _Automatically update every:
pl: _Automatyczna aktualizacja co:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
pl: Jednostka _temperatury:

note: Default means device with default route set
en: Default
pl: Domyślne

en: Kelvin
pl: kelwiny

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
pl: stopnie Celsjusza

en: Fahrenheit
pl: stopnie Fahrenheita

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
pl: _Jednostka prędkości wiatru:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
pl: mile/h

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
pl: węzły

en: Beaufort scale
pl: skala Beauforta

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
pl: Jednostka _ciśnienia:

note: TRANSLATOR: The pressure unit "millibars"
en: mb
pl: mbar

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
pl: Jednostka _widoczności:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
pl: metry

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
pl: mile

en: Update
pl: Odświeżanie

en: minutes
pl: min

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: General
pl: Ogólne

en: _Select a location:
pl: Wybór p_ołożenia:

en: _Find:
pl: _Wyszukiwanie:

en: Find _Next
pl: Znajdź _następny

en: Location
pl: Położenie

en: Cannot connect to gnome-session
pl: Nie można połączyć z usługą gnome-session

en: Automatic sleep inhibited
pl: Automatyczne uśpienie wyłączone

en: Automatic sleep enabled
pl: Automatyczne uśpienie włączone

en: Manual inhibit
pl: Wyłączenie ręczne

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
pl: Umożliwia użytkownikowi wyłączanie automatycznego oszczędzania zasilania.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Inhibit Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Inhibit Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
pl: Rozpowszechniane na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU w wersji 2
    
    Aplet wyłączania jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać
    dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej
    GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software
    Foundation) — według wersji drugiej tej Licencji lub którejś
    z późniejszych wersji.
    
    Aplet wyłączania rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on
    użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej
    gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH
    ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać
    się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.
    
    Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz
    Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License);
    jeśli nie — proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51
    Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: No items in history
pl: Brak elementów w historii

note: build file select dialog
en: Start program
pl: Uruchom program

en: Command line
pl: Wiersz poleceń

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
pl: Proszę wpisać tutaj polecenie powłoki, które ma zostać wykonane

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Click this button to start the browser
pl: Proszę kliknąć ten przycisk, aby otworzyć przeglądarkę

en: History
pl: Historia

en: Click this button for the list of previous commands
pl: Proszę kliknąć ten przycisk, aby uzyskać listę poprzednich poleceń

en: Command line has been disabled by your system administrator
pl: Wiersz poleceń został zablokowany przez administratora komputera

en: Mini-Commander applet
pl: Aplet MiniCommander

en: This applet adds a command line to the panel
pl: Aplet ten dodaje do panelu wiersz poleceń

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
pl: Aplet GNOME dodający do panelu wiersz poleceń. Obsługuje uzupełnianie poleceń, historię i zmienne makra.

en: Command Line Preferences
pl: Preferencje wiersza poleceń

en: Auto Completion
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: E_nable history-based auto completion
pl: Automatycz_ne uzupełnianie poleceń na podstawie historii

en: Size
pl: Rozmiar

en: _Width:
pl: _Szerokość:

en: pixels
pl: pikseli

en: Colors
pl: Kolory

en: _Use default theme colors
pl: Uży_cie domyślnych kolorów motywu

en: Command line _foreground:
pl: _Czcionka wiersza poleceń:

en: Command line _background:
pl: _Tło wiersza poleceń:

en: Pick a color
pl: Wybór koloru

en: _Macros:
pl: _Makra:

en: _Add Macro...
pl: _Dodaj makro…

en: _Delete Macro
pl: _Usuń makro

en: Macros
pl: Makra

en: Add New Macro
pl: Nowe makro

en: _Pattern:
pl: _Wzór:

en: Co_mmand:
pl: _Polecenie:

en: You must specify a pattern and a command
pl: Należy podać wzorzec i polecenie

en: You must specify a pattern
pl: Należy podać wzorzec

en: You must specify a command
pl: Należy podać polecenie

en: You may not specify duplicate patterns
pl: Nie można dwukrotnie użyć tego samego wzorca

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: _Open System Monitor
pl: _Otwórz monitor systemu

en: Start system-monitor
pl: Uruchamia monitor systemu

en: There was an error executing '%s': %s
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania „%s”: %s

en: Processor
pl: Procesor

en: Memory
pl: Pamięć

en: Network
pl: Sieć

en: Swap Space
pl: Obszar wymiany

en: Load Average
pl: Średnie obciążenie

en: Disk
pl: Dysk

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
pl: %s:
    %u%% w użyciu przez programy
    %u%% w użyciu jako bufor

en: The system load average is %0.02f
pl: Średnie obciążenie systemu: %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
pl: %s:
    Odbieranie %s
    Wysyłanie %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
pl[0]: %s:
    użyte %u%%
pl[1]: %s:
    użyte %u%%
pl[2]: %s:
    użyte %u%%

en: CPU Load
pl: Obciążenie procesora

en: Memory Load
pl: Wykorzystanie pamięci operacyjnej

en: Net Load
pl: Obciążenie sieci

en: Swap Load
pl: Wykorzystanie obszaru wymiany

en: Disk Load
pl: Obciążenie dysku

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
pl: Monitor obciążenia systemu wyświetlający wykresy dla procesora, pamięci, przestrzeni wymiany oraz sieci.

en: Monitored Resources
pl: Monitorowane zasoby

en: _Processor
pl: _Procesor

en: _Memory
pl: P_amięć

en: _Network
pl: _Sieć

en: S_wap Space
pl: Obsza_r wymiany

en: _Load
pl: O_bciążenie

en: _Harddisk
pl: _Dysk twardy

en: Options
pl: Opcje

en: System m_onitor width:
pl: _Szerokość monitora systemu:

en: System m_onitor height:
pl: _Wysokość monitora systemu:

en: Sys_tem monitor update interval:
pl: _Okres odświeżania monitora systemu:

en: milliseconds
pl: ms

en: _User
pl: _Użytkownik

en: S_ystem
pl: _System

en: N_ice
pl: _Nice

en: I_dle
pl: _Wolna

en: Sh_ared
pl: _Dzielona

en: _Buffers
pl: _Bufory

en: Cach_ed
pl: Strony w _buforze

en: F_ree
pl: W_olna

en: _In
pl: _Wchodzący

en: _Out
pl: Wy_chodzący

en: _Local
pl: _Lokalny

en: _Background
pl: _Tło

en: _Used
pl: _Używany

en: _Free
pl: Wol_ny

en: Load
pl: Obciążenie

en: _Average
pl: Średn_ia

en: Harddisk
pl: Dysk twardy

en: _Read
pl: _Odczyt

en: _Write
pl: _Zapis

en: System Monitor Preferences
pl: Preferencje monitora systemu

en: Device _Details
pl: Szczegóły urzą_dzenia

en: bits
pl: b

en: bytes
pl: B

en: Device Details for %s
pl: Szczegóły urządzenia %s

en: _In graph color
pl: Kolor wykresu danych _odebranych

en: _Out graph color
pl: Kolor wykresu danych _wysłanych

en: Internet Address:
pl: Adres internetowy:

en: Netmask:
pl: Maska sieci:

en: Hardware Address:
pl: Adres sprzętowy:

en: P-t-P Address:
pl: Adres P-t-P:

en: Bytes in:
pl: Bajtów odebranych:

en: Bytes out:
pl: Bajtów wysłanych:

en: none
pl: brak

en: IPv6 Address:
pl: Adres IPv6:

en: Signal Strength:
pl: Siła sygnału:

en: %s is down
pl: Połączenie sieciowe %s jest rozłączone

en: %s: %s
    in: %s out: %s
pl: %s :%s
    odebrano: %s wysłano: %s

en: has no ip
pl: nie ma adresu IP

en: %s: %s
    sum: %s
pl: %s: %s
    w sumie: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
pl: 
    ESSID: %s
    Siła: %d %%

en: unknown
pl: nieznane

en: Do you want to disconnect %s now?
pl: Rozłączyć urządzenie %s?

en: Do you want to connect %s now?
pl: Połączyć urządzenie %s?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
pl: <b>Wykonanie polecenia %s się nie powiodło</b>
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
pl: Aplet wyświetlający informacje o ruchu na wybranym urządzeniu sieciowym.

en: Network _device:
pl: Urzą_dzenie sieciowe:

en: General Settings
pl: Ogólne ustawienia

en: Show _sum instead of in & out
pl: _Suma danych odebranych i wysłanych

en: Show _bits instead of bytes
pl: _Bity zamiast bajtów

en: Change _icon according to the selected device
pl: Zmienianie _ikony stosownie do wybranego urządzenia

en: Netspeed Preferences
pl: Preferencje

en: %d note | %d notes
pl[0]: %d notatka
pl[1]: %d notatki
pl[2]: %d notatek

en: Show sticky notes
pl: Wyświetla notatki

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
pl: Notatki dla środowiska GNOME

en: This note is locked.
pl: Notatka jest zablokowana.

en: This note is unlocked.
pl: Notatka jest odblokowana.

en: _New Note
pl: _Nowa notatka

en: Hi_de Notes
pl: U_kryj notatki

en: _Lock Notes
pl: Za_blokuj notatki

en: _Delete Notes
pl: _Usuń notatki

en: _Delete All
pl: Usuń _wszystko

en: Delete all sticky notes?
pl: Usunąć wszystkie notatki?

en: This cannot be undone.
pl: Tego działania nie można cofnąć.

en: Delete this sticky note?
pl: Usunąć tę notatkę?

en: _Delete Note...
pl: _Usuń notatkę…

en: _Lock Note
pl: Za_blokuj notatkę

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: Sticky Note
pl: Notatka

en: Lock/Unlock note
pl: Zablokowanie/odblokowanie notatki

en: Close note
pl: Zamknięcie notatki

en: Resize note
pl: Zmiana rozmiaru notatki

en: Sticky Notes Preferences
pl: Preferencje programu Notatki

en: Default Note Properties
pl: Domyślne właściwości notatki

en: H_eight:
pl: Wy_sokość:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
pl: Określenie domyślnej szerokości (w pikselach) nowych notatek

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
pl: Określenie domyślnej wysokości (w pikselach) nowych notatek

en: Use co_lor from the system theme
pl: Ko_lor z motywu systemowego

en: Font Co_lor:
pl: Ko_lor czcionki:

en: Note C_olor:
pl: K_olor notatki:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
pl: Proszę wybrać podstawowy kolor dla wszystkich notatek

en: Pick a default sticky note color
pl: Wybór domyślnego koloru dla notatki

en: Use fo_nt from the system theme
pl: Czcio_nka systemowa

en: _Font:
pl: _Czcionka:

en: Choose a font to use for all sticky notes
pl: Proszę wybrać czcionkę dla wszystkich notatek

en: Pick a default sticky note font
pl: Wybór domyślnej czcionki dla notatki

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: _Put notes on all workspaces
pl: _Notatki na wszystkich obszarach roboczych

en: Choose if notes are visible on all workspaces
pl: Proszę określić, czy notatki są widoczne na wszystkich obszarach

en: Force _default color and font on notes
pl: _Domyślny kolor i czcionka w notatkach

en: Choose if the default style is forced on all notes
pl: Proszę określić, czy użycie domyślnego stylu będzie wymuszane na wszystkich notatkach

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
pl: Ukrywanie notatek po _kliknięciu pulpitu

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
pl: Proszę określić, czy ukrywać wszystkie notatki podczas zaznaczania na pulpicie

en: Sticky Note Properties
pl: Właściwości programu Notatki

en: Properties
pl: Właściwości

en: _Title:
pl: _Tytuł:

en: Specify a title for the note
pl: Określenie tytułu notatki

en: Use default co_lor
pl: Użyj domyślnego ko_loru

en: Font C_olor:
pl: K_olor czcionki:

en: Note _Color:
pl: Ko_lor notatki:

en: Use default fo_nt
pl: Użyj domyślnej czcio_nki

en: Choose a color for the note
pl: Proszę wybrać kolor dla notatki

en: Pick a color for the sticky note
pl: Wybór domyślnego koloru dla notatki

en: Choose a font for the note
pl: Proszę wybrać czcionkę dla notatki

en: Pick a font for the sticky note
pl: Wybór czcionki dla notatki

en: _Start timer
pl: _Rozpocznij minutnik

en: P_ause timer
pl: _Wstrzymaj minutnik

en: S_top timer
pl: _Zatrzymaj minutnik

en: Finished
pl: Ukończono

en: Timer finished!
pl: Ukończono minutnik.

en: Timer Applet Preferences
pl: Preferencje apletu minutnika

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Hours:
pl: Godziny:

en: Minutes:
pl: Minuty:

en: Seconds:
pl: Sekundy:

en: Show notification popup
pl: Wyskakujące powiadomienie

en: Show dialog
pl: Okno dialogowe

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
pl: Aplet paska wyszukiwania treści przechowywanej w programie Tracker

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
pl: Copyright 2005-2010 Autorzy programu Tracker

en: Other
pl: Inne

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Tags
pl: Etykiety

en: Email Addresses
pl: Adresy e-mail

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Applications
pl: Programy

en: Images
pl: Obrazy

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Folders
pl: Katalogi

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Videos
pl: Filmy

en: Archives
pl: Archiwa

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: Links
pl: Odnośniki

en: Category
pl: Kategoria

en: Title
pl: Tytuł

en: No results found for “%s”
pl: Nie odnaleziono wyników dla „%s”

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
pl[0]: %d element w koszu
pl[1]: %d elementy w koszu
pl[2]: %d elementów w koszu

en: No Items in Trash
pl: Brak elementów w koszu

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
pl: Błąd podczas uruchamiania programu Nautilus:
    %s

en: Delete Immediately?
pl: Usunąć natychmiast?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
pl: Nie można przenieść elementów do kosza, czy usunąć je od razu?

en: The selected item cannot be moved to the trash | None of the %d selected items can be moved to the Trash
pl[0]: Nie można przenieść zaznaczonego elementu do kosza
pl[1]: Nie można przenieść żadnego z %d zaznaczonych elementów do kosza
pl[2]: Nie można przenieść żadnego z %d zaznaczonych elementów do kosza

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
pl: Nie można przenieść części elementów do kosza, czy usunąć je od razu?

en: The selected item cannot be moved to the Trash | %d of the selected items cannot be moved to the Trash
pl[0]: Nie można przenieść zaznaczonego elementu do kosza
pl[1]: Nie można przenieść %d zaznaczonych elementów do kosza
pl[2]: Nie można przenieść %d zaznaczonych elementów do kosza

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
pl: Kosz GNOME egzystujący na panelu. Można go używać do przeglądania usuniętych rzeczy lub przeciągać na niego wyrzucane elementy.

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
pl: Usuwanie %s. elementu z %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
pl: Usuwanie: %s

en: Empty all of the items from the trash?
pl: Opróżnić kosz ze wszystkich elementów?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
pl: Jeżeli zostanie wybrane opróżnienie kosza, wszystkie elementy zostaną trwale usunięte. Można też usuwać je pojedynczo.

en: _Empty Trash
pl: Op_różnij kosz

en: Emptying the Trash
pl: Opróżnianie kosza

en: From:
pl: Od:

en: _Open Trash
pl: Ot_wórz kosz

en: Unmaximize
pl: Cofnij maksymalizację

en: Maximize
pl: Zmaksymalizuj

en: Minimize
pl: Zminimalizuj

en: Close
pl: Zamknij

en: Window buttons for your GNOME Panel.
pl: Przyciski okien dla panelu GNOME.

en: Window Applets on Gnome-Look
pl: Aplety okien na stronie GNOME-Look

en: Window Buttons Preferences
pl: Preferencje przycisków okien

en: Theme:
pl: Motyw:

en: Focused
    Normal
pl: Zwykłe
    nieaktywne

en: Focused
    Clicked
pl: Kliknięte
    aktywne

en: Focused
    Hover
pl: Najechane
    aktywne

en: Unfocused
    Normal
pl: Zwykłe
    Nieaktywne

en: Unfocused
    Hover
pl: Najechane
    nieaktywne

en: Unfocused
    Clicked
pl: Kliknięte
    nieaktywne

en: Use Metacity's button order
pl: Kolejność przycisków menedżera Metacity

en: When checked, the button order will be the same as on Metacity window borders.
pl: Kiedy jest zaznaczone, kolejność przycisków będzie taka sama, co na ramkach okien menedżera Metacity

en: Custom order:
pl: Niestandardowa kolejność:

note: Translators: minimize, maximize, close should not be translated
en: Define your custom order by using the words:
    minimize, maximize and close
    Separate them by commas (,).
    Do NOT use double values!
pl: Proszę określić niestandardową kolejność za pomocą tych słów:
    „minimize” (minimalizacja), „maximize” (maksymalizacja) i „close” (zamknięcie)
    Należy je oddzielać przecinkami (,).
    Nie należy używać przycisku dwa razy.

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Click to reload buttons.
pl: Ponownie wczytuje przyciski

en: Reverse order
pl: Odwrotna kolejność

en: <b>Button Order</b>
pl: <b>Kolejność przycisków</b>

en: Automatic
pl: Automatyczna

en: Align buttons with panel orientation.
pl: Wyrównuje przyciski z orientacją panelu

en: Horizontal
pl: Pozioma

en: Force buttons to always appear horizontal.
pl: Wymusza poziome ułożenie przycisków

en: Vertical
pl: Pionowa

en: Force buttons to always appear vertical.
pl: Wymusza pionowe ułożenie przycisków

en: <b>Button Orientation</b>
pl: <b>Orientacja przycisków</b>

en: Minimize Button
pl: Przycisk minimalizacji

en: Maximize/Unmaximize Button
pl: Przycisk maksymalizacji/cofnięcia maksymalizacji

en: Close Button
pl: Przycisk zamykania

en: <b>Button Hiding</b>
pl: <b>Ukrywanie przycisków</b>

en: Positioning & Visibility
pl: Położenie i widoczność

en: Control _maximized windows only
pl: Sterowanie tylko z_maksymalizowanymi oknami

en: _Hide when no active maximized window
pl: _Ukrywanie, kiedy nie ma aktywnych zmaksymalizowanych okien

en: Enable _click effect
pl: Efekt _kliknięcia

en: Enable _hover effect
pl: Efekt _najechania

en: Show _tooltips
pl: _Wskazówki

en: <b>Internal</b>
pl: <b>Wewnętrzne</b>

en: Hide Compiz _decorations for maximized windows
pl: Ukrywanie _dekoracji menedżera Compiz dla zmaksymalizowanych okien

en: <b>External</b>
pl: <b>Zewnętrzne</b>

en: Window Task Button
pl: Przycisk zadań okna

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Show windows from all workspaces
pl: Okna ze wszystkich obszarów roboczych

en: Show the home title and
    log out icon when on the desktop
pl: Wyświetlanie tytułu strony głównej i
    ikony wylogowania na pulpicie

en: Show the application title and close icon
    for the active window
pl: Wyświetlanie tytułu programu i ikony
    zamknięcia aktywnego okna

en: Grey out non-active window icons
pl: Wyszarzenie nieaktywnych ikon okien

en: Home
pl: Strona główna

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
pl: Wylogowuje, przełącza użytkownika, blokuje ekran lub wyłącza komputer

en: Close window
pl: Zamyka okno

en: Window Title Preferences
pl: Preferencje tytułów okien

en: Swap icon/title _order
pl: Zamiana _kolejności ikony/tytułu

en: Expand applet
pl: Rozszerzanie apletu

en: Disabled until GTK+ developers fix the various bugs.
    You may change it using gconf-editor, but then you also need to set a fixed size.
pl: Wyłączone, dopóki programiści biblioteki GTK nie naprawią różnych błędów.
    Można to zmienić za pomocą Edytora GConf, ale wtedy trzeba też ustawić stały rozmiar.

en: Hide _icon
pl: _Ukrywanie ikony

en: Icon
pl: Ikona

en: Hide title
pl: Ukrywanie tytułu

en: Alignment:
pl: Wyrównanie:

en: Set the title alignment.
    Note: only has effect when "Expand applet" is active.
pl: Ustawia wyrównanie tytułu.
    Uwaga: działa tylko z opcją „Rozszerzanie apletu”.

en: Custom _style
pl: Niestandardowy _styl

en: Active
pl: Aktywne

en: Inactive
pl: Nieaktywne

en: Font style:
pl: Styl czcionki:

en: Font color:
pl: Kolor czcionki:

en: _Hide when no active maximized windows
pl: _Ukrywanie, kiedy nie ma aktywnych zmaksymalizowanych okien

en: Show window _action menu on right-click
pl: Menu _działań okna pod kliknięciem prawym przyciskiem

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked.
    This experimental feature is still under development!
    Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden. You may always change this setting from gconf-editor.
pl: Spowoduje wyświetlanie menu działań okna po kliknięciu tytułu prawym przyciskiem myszy.
    Ta eksperymentalna funkcja jest nadal rozwijana.
    Ostrzeżenie: w obecnym stanie nie można uzyskać dostępu do menu działań apletu po kliknięciu tytułu prawym przyciskiem myszy, kiedy ta funkcja jest włączona. Nadal można uzyskać dostęp klikając ikonę prawym przyciskiem myszy. Zawsze można zmienić to ustawienie za pomocą Edytora GConf.

note: display "custom" icon/title (TODO: customization via preferences?) This has to be unrefed!
en: Desktop
pl: Pulpit

en: Window title for your GNOME Panel.
pl: Tytuły okien dla panelu GNOME.
