gnome-applets - en to sr translation catalogue (835 entries)

en: _Keyboard Accessibility Preferences
sr: Postavke pristupačnosti _tastature

en: _Help
sr: Po_moć

en: _About
sr: _O programu

en: AccessX Status Applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta stanja pristupasčnosti Iksa

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta stanja pristupačnosti tastature

en: Keyboard Accessibility Status
sr: Stanje pristupačnosti tastature

en: Shows the status of keyboard accessibility features
sr: Prikazuje stanje funkcija pristupačnosti tastature

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
sr: Prikazuje stanje funkcija Pristupačnosti Iksa kao što su zadržani izmenjivači

en: There was an error launching the help viewer: %s
sr: Došlo je do greške pri pokretanju pregledača pomoći: %s

en: Open the universal access preferences dialog
sr: Otvara prozorče postavki univerzalnog pristupa

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
sr: Došlo je do greške prikazivanja prozorčeta postavki tastature: %s

en: AccessX Status
sr: Stanje pristupačnosti Iksa

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
sr: Prikazuje stanje tastature kada se koriste funkcije pristupačnosti.

en: XKB Extension is not enabled
sr: HKB proširenje nije uključeno

en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Error: %s
sr: Greška: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
sr: Prikazuje tekuće stanje funkcija pristupačnosti tastature

en: _Preferences
sr: _Postavke

en: Battery Charge Monitor Preferences
sr: Postavke praćenja stanja baterije

en: Appearance
sr: Izgled

en: _Compact view
sr: _Sažeti prikaz

en: (shows single image for status and charge)
sr: (prikazuje jednu sliku za stanje i napon)

en: _Expanded view
sr: _Opširni prikaz

en: (two images: one for status, one for charge)
sr: (dve slike: jedna za stanje, druga za napon)

en: _Show time/percentage:
sr: Pri_kaži vreme/postotak:

en: Show _time remaining
sr: Prikaži preostalo _vreme

en: Show _percentage remaining
sr: Prikaži preostali _postotak

en: Notifications
sr: Obaveštenja

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence
en: _Warn when battery charge drops to:
sr: _Upozori kada napunjenost baterija spadne na:

en: _Notify when battery is fully recharged
sr: _Obavesti kada se baterija potpuno napuni

en: Battstat Factory
sr: Proizvodnja stanja baterije

en: Battery Charge Monitor
sr: Praćenje stanja baterije

en: Monitor a laptop's remaining power
sr: Pratite preostalo napajanje prenosnog računara

en: Red value level
sr: Vrednost za crveno

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
sr: Stanje baterije ispod kojeg se baterija prikazuje u crvenoj boji. Takođe vrednost za koju se prikazuje upozorenje o popunjenosti baterije.

en: Warn on low time rather than low percentage
sr: Upozorava kada preostane malo vremena umesto malog postotka

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
sr: Koristi vrednost određenu sa „red-value“ kao preostalo vreme za prikaz upozorenja umesto postotka.

en: Low Battery Notification
sr: Obaveštenje o slaboj bateriji

en: Notify user when the battery is low.
sr: Obaveštava korisnika kada je baterija slaba.

en: Full Battery Notification
sr: Obaveštenje o punoj bateriji

en: Notify user when the battery is full.
sr: Obaveštava korisnika kada se napuni baterija.

en: Beep for warnings
sr: Zvučna upozorenja

en: Beep when displaying a warning.
sr: Zvučno se oglašava prilikom prikazivanja upozorenja.

en: Drain from top
sr: Prađnjenje od vrha

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
sr: Prikazuje stanje baterije koja se prazni od vrha. Koristi se samo za tradicionalni pregled baterije.

en: Upright (small) battery
sr: Uspravna (mala) baterija

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
sr: Prikazuje uspravnu, umanjenu bateriju na panelu.

en: Show the horizontal battery
sr: Prikazuje bateriju položeno

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
sr: Prikazuje tradicionalnu, položenu bateriju na panelu.

en: Show the time/percent label
sr: Prikazuje vreme/postotak napunjenosti

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
sr: 0 za isključivanje oznake, 1 za procenat i 2 za preostalo vreme.

en: Battery Status Utility
sr: Alatka za stanje baterije

en: Battery power low
sr: Baterija je slaba

en: Battery fully re-charged
sr: Baterija je u potpunosti napunjena

en: System is running on AC power
sr: Sistem se napaja iz električne mreže

en: System is running on battery power
sr: Sistem se napaja iz baterije

en: Battery charged (%d%%)
sr: Baterija je napunjena (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
sr: Nije poznato preostalo vreme (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
sr: Nije poznato preostalo vreme punjenja (%d%%)

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
sr[0]: Preostaje %d minut (%d%%)
sr[1]: Preostaju %d minuta (%d%%)
sr[2]: Preostaje %d minuta (%d%%)
sr[3]: Preostao je jedan minut (%d%%)

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
sr[0]: %d minut do pune baterije (%d%%)
sr[1]: %d minuta do pune baterije (%d%%)
sr[2]: %d minuta do pune baterije (%d%%)
sr[3]: Još minut do pune baterije (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
sr[0]: Preostaje %d sat (%d%%)
sr[1]: Preostaju %d sata (%d%%)
sr[2]: Preostaje %d sati (%d%%)
sr[3]: Preostao je jedan sat (%d%%)

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
sr[0]: %d sat do pune baterije (%d%%)
sr[1]: %d sata do pune baterije (%d%%)
sr[2]: %d sati do pune baterije (%d%%)
sr[3]: Jedan sat do pune baterije (%d%%)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
sr: Preostaje %d %s i %d %s (%d%%)

en: hour | hours
sr[0]: sat
sr[1]: sata
sr[2]: sati
sr[3]: sat

en: minute | minutes
sr[0]: minut
sr[1]: minuta
sr[2]: minuta
sr[3]: minut

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
sr: %d %s %d %s do pune baterije (%d%%)

en: Battery Monitor
sr: Praćenje stanja baterije

en: Your battery is now fully recharged
sr: Baterija je sada u potpunosti napunjena

en: Battery Notice
sr: Obaveštenje o bateriji

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
sr: Preostalo vam je ukupno %d%% od kapaciteta baterije.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
sr[0]: Možete da radite još %d minut na bateriji (%d%% ukupnog kapaciteta).
sr[1]: Možete da radite još %d minuta na bateriji (%d%% ukupnog kapaciteta).
sr[2]: Možete da radite još %d minuta na bateriji (%d%% ukupnog kapaciteta).
sr[3]: Možete da radite još %d minut na bateriji (%d%% ukupnog kapaciteta).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sr: Da izbegnete gubitak podataka:
     • priključite prenosni računar na električnu mrežu, ili
     • sačuvajte otvorene dokumente i isključite računar.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
sr: Da izbegnete gubitak podataka:
     • prebacite prenosni računar u pripravnost,
     • priključite ga na električnu mrežu, ili
     • sačuvajte otvorene dokumente i isključite računar.

en: Your battery is running low
sr: Baterija je skoro prazna

en: No battery present
sr: Baterija nije prisutna

en: Battery status unknown
sr: Nije poznato stanje baterije

en: N/A
sr: Nedostupno

en: There was an error displaying help: %s
sr: Došlo je do greške pri prikazivanju pomoći: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
sr: Ova alatka prikazuje stanje baterije vašeg prenosnog računara.

note: true
en: upower backend enabled.
sr: Uključen je pozadinac „upower“.

note: false
en: Legacy (non-HAL) backend enabled.
sr: Uključen je običan pozadinac (ne-HAL).

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
sr: Postotak

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
sr: Preostalo minuta

en: Brightness Applet
sr: Programče osvetljenosti

en: Adjusts Laptop panel brightness
sr: Doterajte osvetljenost panela prenosnog računara

en: Adjusts laptop panel brightness.
sr: Doterajte osvetljenost panela prenosnog računara.

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
sr: Ne mogu da se povežem sa uslužnikom podešavanja gnoma

en: Cannot get laptop panel brightness
sr: Ne mogu da dobavim osvetljenost panela prenosnog računara

en: LCD brightness : %d%%
sr: Osvetljenost LCD-a : %d%%

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
sr: Izdato pod Gnuovom Opštom javnom licencom izdanja 2

en: Brightness Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
sr: Programče osvetljenosti je slobodan softver; možete ga raspodeljivati
    i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne licence koju
    je objavila Zadužbina slobodnog softvera; izdanja 2 licence
    ili (po vašem izboru) bilo kojeg novijeg izdanja.

en: Brightness Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sr: Programče osvetljenosti se raspodeljuje u nadi da će biti korisno,
    ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije
    TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.
    Pogledajte Gnuovu Opštu javnu licencu za više detalja.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
sr: Trebali ste da primite primerak Gnuove Opšte javne licence
    uz ovaj program. Ako niste, pišite Zadužbini slobodnog
    softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA“.

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
sr: Autorska prava © 2006 Bendžamin Kanu

en: Charpicker Applet Factory
sr: Fabrika programčeta za izbor znakova

en: Character Palette
sr: Paleta znakova

en: Insert characters
sr: Unesite znakove

en: Characters shown on applet startup
sr: Znakovi koji se prikazuju po pokretanju programčeta

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
sr: Niska koju je izabrao korisnik pri poslednjoj upotrebi programčeta. Ova niska će biti prikazana kada korisnik pokrene programče.

en: List of available palettes
sr: Spisak dostupnih paleta

en: List of strings containing the available palettes.
sr: Spisak niski koje sadrže dostupne palete.

en: Available palettes
sr: Dostupne palete

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
sr: Umetni „%s“

en: Insert special character
sr: Umetni naročiti znak

en: insert special character %s
sr: umeće naročiti znak %s

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
sr: Programče Gnomovog panela za izbor čudnih znakova koji se ne nalaze na mojoj tastaturi. Objavljeno pod Gnuovom Opštom javnom licencom (GNU GPL).

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _OK
sr: U _redu

en: _Palette:
sr: _Paleta:

en: Palette entry
sr: Unos u paleti

en: Modify a palette by adding or removing characters
sr: Izmenite paletu dodavanjem ili uklanjanjem znakova

en: Add Palette
sr: Dodaj paletu

en: Edit Palette
sr: Uredi paletu

en: Palettes list
sr: Spisak paleta

en: _Palettes:
sr: _Palete:

en: _Add
sr: _Dodaj

en: Add button
sr: Dugme dodavanja

en: Click to add a new palette
sr: Kliknite da dodate novu paletu

en: _Edit
sr: _Uređivanje

en: Edit button
sr: Dugme uređivanja

en: Click to edit the selected palette
sr: Kliknite da uredite izabranu paletu

en: _Delete
sr: _Obriši

en: Delete button
sr: Dugme brisanja

en: Click to delete the selected palette
sr: Kliknite da obrišete izabranu paletu

en: Character Palette Preferences
sr: Postavke palete znakova

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Command Factory
sr: Proizvodnja terminalčića

en: Command
sr: Naredba

en: Shows the output of a command
sr: Prikazuje ispis naredbe

en: Command to execute
sr: Naredba za izvršavanje

en: Command/script to execute to get the output
sr: Naredba ili skripta za izvršavanje koja će dati ispis

en: Interval for the command
sr: Period naredbe

en: Interval to execute the command (in seconds)
sr: Period za izvršavanje naredbe (u sekundama)

en: Width of output
sr: Širina ispisa

en: Number of characters to display
sr: Broj znakova za ispisivanje

en: Show icon
sr: Prikazuje ikonicu

en: If applet icon is shown or not
sr: Da li će se prikazivati ikonica programčeta

en: Command Applet Preferences
sr: Postavke terminalčića

en: Command:
sr: Naredba:

en: Interval (seconds):
sr: Period (u sekundama):

en: Maximum width (chars):
sr: Najveća širina (znakova):

en: CPU Frequency Monitor Preferences
sr: Postavke praćenja učestanosti procesora

en: Monitor Settings
sr: Podešavanja monitora

en: _Monitored CPU:
sr: _Nadgledani procesori:

en: Display Settings
sr: Podešavanja ekrana

en: _Appearance:
sr: _Izgled:

en: Show CPU frequency as _frequency
sr: Prikaži _frekvenciju procesora

en: Show frequency _units
sr: Prikaži i merne _jedinice

en: Show CPU frequency as _percentage
sr: Prikaži frekvenciju procesora u _procentima

en: CPU Frequency Scaling Monitor
sr: Praćenje promene frekvencije procesora

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
sr: Praćenje promene frekvencije procesora

en: CPU to Monitor
sr: Procesor za praćenje

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
sr: Izaberite procesor za praćenje. Nema potrebe da menjate na jednoprocesorskom sistemu.

en: Mode to show cpu usage
sr: Režim za prikaz iskorišćenja procesora

en: A 'graphic' value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 'text' to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 'both' to show the applet in graphic and text mode.
sr: Vrednost „graphic“ označava prikaz programčeta sa grafikom (samo slika), „text“ prikaz sa tekstom (bez slike) a „both“ prikaz i grafika i teksta.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
sr: Vrsta teksta za prikaz (ako je tekst uključen).

en: A 'frequency' value means to show cpu frequency, 'frequency-unit' to show frequency and units, and 'percentage' to show percentage instead of frequency.
sr: Vrednost „frequency“ označava prikaz učestanosti procesora, „frequency-unit“ za prikaz učestanosti i jedinica, a „percentage“ postotak umesto učestanosti.

en: Could not open help document
sr: Ne mogu da otvorim dokument pomoći

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
sr: Ova alatka prikazuje tekuće stanje frekvencije procesora.

en: This utility shows the current CPU Frequency
sr: Ova alatka prikazuje tekuću frekvenciju procesora

en: Graphic
sr: Grafik

en: Text
sr: Tekst

en: Graphic and Text
sr: Grafik i tekst

en: Change CPU Frequency scaling
sr: Promene frekvencije procesora

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
sr: Potrebna su ovlašćenja za promenu frekvencije procesora.

en: Drive Mount Applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta za priključivanje diskova

en: Factory for drive mount applet
sr: Proizvodnja programčeta za priključivanje diskova

en: Disk Mounter
sr: Priključenje diska

en: Mount local disks and devices
sr: Priključite lokalne diskove i uređaje

en: (mounted)
sr: (priključen)

en: (not mounted)
sr: (nije priključen)

en: Cannot start Nautilus File Manager
sr: Ne mogu da pokrenem Nautilus upravnika datoteka

en: Could not find Nautilus
sr: Ne mogu da pronađem Nautilus

en: _Play DVD
sr: _Pusti DVD

en: _Play CD
sr: _Pusti CD

en: _Open %s
sr: _Otvori %s

en: Un_mount %s
sr: Is_ključi %s

en: _Mount %s
sr: _Priključi %s

en: _Eject %s
sr: _Izbaci %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
sr: Programče za priključivanje i isključivanje blok uređaja.

en: Geyes Applet Factory
sr: Fabrika programčeta GOči

en: Eyes
sr: Oči

en: A set of eyeballs for your panel
sr: Par očiju za vaš panel

en: Directory in which the theme is located
sr: Direktorijum u kom se nalazi tema

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
sr: Šašave oči za Gnomov panel koja prate kursor miša.

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
sr: Pogledom oči verno prate kretnju miša

en: Can not launch the eyes applet.
sr: Ne mogu da pokrenem programče s očima.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
sr: Došlo je do kobne greške pri pokušaju učitavanja teme.

en: Geyes Preferences
sr: Postavke GOčiju

en: Themes
sr: Teme

en: _Select a theme:
sr: _Izaberite temu:

en: _Details
sr: _Detalji

en: _Update
sr: _Osveži

en: Gweather Applet Factory
sr: Fabrika programčeta Gprognoze

en: Factory for creating the weather applet.
sr: Proizvodnja za pravljenje programčeta za vreme.

en: Weather Report
sr: Izveštaj o vremenu

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
sr: Praćenje trenutnih vremenskih prilika i vremenske prognoze

en: Update the data automatically
sr: Samostalno osvežavanje podataka

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
sr: Određuje da li će programče samo da osvežava vremensku prognozu ili ne.

en: Update interval
sr: Period osvežavanja

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
sr: Vreme, u sekundama, između samostalnih osvežavanja.

en: Display radar map
sr: Prikazivanje radarske mape

en: Fetch a radar map on each update.
sr: Preuzima radarsku mapu pri svakom osvežavanju.

en: Show notification
sr: Prikazivanje obaveštenja

en: Show notifications for critical weather conditions
sr: Prikazuje obaveštenja za kritične vremenske uslove

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
sr: © 1999–2005 — S. Papadimitrou i drugi

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
sr: Programče panela za praćenje lokalnih vremenskih prilika.

en: GNOME Weather
sr: Gnom vreme

en: Weather Forecast
sr: Vremenska prognoza

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
sr: Mesto: %s
    Nebo: %s
    Temperatura: %s

en: Updating...
sr: Osvežava...

en: Details
sr: Detalji

en: City:
sr: Mesto:

en: Last update:
sr: Poslednja dopuna:

en: Conditions:
sr: Uslovi:

en: Sky:
sr: Nebo:

en: Temperature:
sr: Temperatura:

en: Feels like:
sr: Oseća se kao:

en: Dew point:
sr: Tačka rose:

en: Relative humidity:
sr: Relativna vlažnost:

en: Wind:
sr: Vetar:

en: Pressure:
sr: Pritisak:

en: Visibility:
sr: Vidljivost:

en: Sunrise:
sr: Zora:

en: Sunset:
sr: Zalazak:

en: Current Conditions
sr: Tekuće prilike

en: Forecast Report
sr: Vremenska prognoza

en: See the ForeCast Details
sr: Pogledajte detaljnu prognozu

en: Forecast
sr: Prognoza

en: Radar Map
sr: Radarska mapa

note: XXX: weather.com? is this an advert?
en: _Visit Weather.com
sr: _Poseti „Weather.com“

en: Visit Weather.com
sr: Posetite „Weather.com“

en: Click to Enter Weather.com
sr: Kliknite da posetite „Weather.com“

en: Forecast not currently available for this location.
sr: Prognoza nije trenutno dostupna za ovo mesto.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
sr: Pregled prema mestu

en: Select Location from the list
sr: Izaberite mesto iz spiska

en: Update spin button
sr: Osveži vrteće dugme

en: Spinbutton for updating
sr: Vrteće dugme za osvežavanje

en: Address Entry
sr: Unos adrese

en: Enter the URL
sr: Unesite adresu

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
sr: Nije uspelo učitavanje IksML baze sa mestima.  Prijavite ovo kao grešku.

en: Weather Preferences
sr: Postavke vremena

en: _Automatically update every:
sr: _Samostalno osveži svakih:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
sr: _Jedinica temperature:

note: Default means device with default route set
en: Default
sr: Osnovna

en: Kelvin
sr: Kelvini

note: TRANSLATORS: Celsius is sometimes referred Centigrade
en: Celsius
sr: Celzijusi

en: Fahrenheit
sr: Farenhajti

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
sr: Jedinica _brzine vetra:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "kilometers per hour"
en: km/h
sr: km/č

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
sr: milja/č

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
sr: čvorova

en: Beaufort scale
sr: Boforova skala

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
sr: Jedinica _pritiska:

note: TRANSLATOR: The pressure unit "atmospheres"
en: atm
sr: atmosfera

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
sr: Jedinica _vidljivosti:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
sr: metara

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
sr: milja

en: Enable _radar map
sr: Uključi _radarsku mapu

en: Use _custom address for radar map
sr: Koristi proizvoljnu _adresu za radarsku mapu

en: A_ddress:
sr: A_dresa:

en: Update
sr: Osveži

en: minutes
sr: minuta

en: Display
sr: Prikaz

en: General
sr: Opšte

en: _Select a location:
sr: Izaberite _mesto:

en: _Find:
sr: _Nađi:

en: Find _Next
sr: Nađi _sledeće

en: Location
sr: Mesto

en: Inhibit Applet
sr: Programče sprečavanja

en: Allows user to inhibit automatic power saving
sr: Omogućava korisnicima da spreče samostalno čuvanje energije

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
sr: Omogućava korisnicima da spreče samostalno čuvanje energije.

en: Cannot connect to gnome-session
sr: Ne mogu da se povežem sa gnomovom sesijom

en: Automatic sleep inhibited
sr: Samostalno spavanje je sprečeno

en: Automatic sleep enabled
sr: Samostalno spavanje je uključeno

en: Manual inhibit
sr: Ručno spreči

en: Inhibit Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
sr: Programče sprečavanja je slobodan softver; možete ga raspodeljivati
    i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne licence koju
    je objavila Zadužbina slobodnog softvera; izdanja 2 licence
    ili (po vašem izboru) bilo kojeg novijeg izdanja.

en: Inhibit Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
sr: Programče sprečavanja se raspodeljuje u nadi da će biti korisno,
    ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije
    TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.
    Pogledajte Gnuovu Opštu javnu licencu za više detalja.

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
sr: Autorska prava © 2006-2007 Ričard Hjudžis

en: Financial Chart
sr: Finansijski grafikon

en: _Ticker symbol:
sr: _Znak tikera:

en: Auto _refresh
sr: _Samoosvežavanje

en: Today
sr: Danas

en: 5 Days
sr: 5 dana

en: 3 Months
sr: 3 meseca

en: 6 Months
sr: 6 meseci

en: 1 Year
sr: 1 godina

en: 5 Years
sr: 5 godina

en: Maximum
sr: Najviše

en: _Graph style:
sr: _Vrsta grafika:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide11.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average
en: Moving average:
sr: Pomena proseka:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide12.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Moving_average#Exponential_moving_average
en: Exponential moving average:
sr: Prosek eksponencijalnoe promene:

note: see http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_analysis#Overlays
en: Overlays:
sr: Sume:

note: see http://biz.yahoo.com/charts/guide10.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Technical_indicator#Charting_terms_and_indicators
en: Indicators:
sr: Pokazivači:

en: Line
sr: Red

en: Bar
sr: Traka

en: Candle
sr: Sveća

en: Scale:
sr: Razmera:

en: Linear
sr: Linearni

en: Logarithmic
sr: Logaritamski

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide13.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Bollinger_bands
en: Bollinger
sr: Bulindžer

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide6.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Stock_split
en: Splits
sr: Podele

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://biz.yahoo.com/charts/guide20.html and http://en.wikipedia.org/wiki/Volume_%28finance%29
en: Volumes
sr: Volumeni

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic_oscillator
en: Slow stoch
sr: Spora berza

note: Please keep this term short. For its meaning, see http://en.wikipedia.org/wiki/Stochastic_oscillator
en: Fast stoch
sr: Brza berza

en: _Options
sr: _Opcije

en: Downloading chart from <b>Yahoo!</b>
sr: Preuzimam grafikon sa <b>Jahua!</b>

en: Refresh
sr: Osveži

en: Preferences
sr: Postavke

en: Help
sr: Pomoć

en: About
sr: O programu

en: Invest Applet Factory
sr: Fabrika programčeta ulaganja

en: Factory for creating the invest applet.
sr: Proizvodnja za pravljenje programčeta ulaganja.

en: Invest
sr: Ulaganja

en: Track your invested money.
sr: Pratite vaš uložen novac.

en: Currency
sr: Promet

en: Hide charts in quotes list
sr: Sakrij grafike na spisku akcija

note: An index value (for instance the NASDAQ Composite) is based on a number of stocks. This option allows to also show the quotes of the stocks an index is based on.
en: Show stocks of index values
sr: Prikaži berze vrednosti indeksa

en: Invest Preferences
sr: Postavke za ulaganja

en: label
sr: natpis

en: Stocks
sr: Berze

note: Instead of adding a single stock to the list of stocks, the
en: Add Group
sr: Dodaj grupu

en: An index value, for instance the <i>NASDAQ Composite</i> (^IXIC), is based on a number of stocks. This option allows to also show the quotes of the <i><b>stocks</b></i> an index is based on.
sr: Vrednost indeksa, na primer <i>NASDAQ Composite</i> (^IXIC), se zasniva na broju berzi. Ova opcija omogućava takođe prikazivanje akcija <i><b>berze</b></i> na kojima se zasniva indeks.

en: A small chart image is shown next to each quote. The retrieval of each chart image causes network traffic. Hiding charts reduces the network bandwidth demand significantly.
sr: Sličica grafika se prikazuje pored svake akcije. Pronalaženje svake sličice grafika opterećuje mrežni saobraćaj. Skrivanje grafika značajno umanjuje potražnju mrežnog protoka.

en: <i><small><b>Source:</b> <a href="http://finance.yahoo.com/">Yahoo! Finance</a> (at least 15 minutes delayed)</small></i>
sr: <i><small><b>Izvor:</b> <a href="http://finance.yahoo.com/">Jahu! Finansije</a> (sa najmanje 15 minuta kašnjenja)</small></i>

en: Type the target currency to which all stock quotes will be converted to.
sr: Upišite ciljnu novčanu jedinicu u kojoj će biti pretvorene sve akcije berze.

en: <b>You have not entered any stock information yet</b>
sr: <b>Još uvek niste uneli podatke o berzi</b>

en: <b>No stock quotes are currently available</b>
sr: <b>Trenutno nisu dostupna stanja na berzi</b>

en: The server could not be contacted. The computer is either offline or the servers are down. Try again later.
sr: Ne mogu da se povežem na ovaj server. Ili računar radi van mreže ili su serveri ugašeni. Probajte ponovo kasnije.

en: Chart downloaded
sr: Grafikon je preuzet

en: Chart could not be downloaded
sr: Ne mogu da preuzmen grafikon

en: Financial Chart - %s
sr: Finansijski grafikon — %s

en: Opening Chart
sr: Otvara grafikon

en: Stock Group
sr: Grupa berze

note: Translators: Asks the user to confirm deletion of a group of stocks
en: Delete entire stock group?
sr: Da obrišem celu grupu berze?

note: Translators: stocks can be grouped together into a "stock group". * The user wants to delete a group, but the group still contains * stocks. By deleting the group, also all stocks will be removed * from configuration.
en: This removes all stocks contained in this stock group!
    Do you really want to remove this stock group?
sr: Ovo će ukloniti sve berze koje se nalaze u ovoj grupi!
    Da li zaista želite da uklonite ovu grupu berzi?

en: Currency Rate
sr: Prometna stopa

en: Symbol
sr: Simbol

en: Label
sr: Naziv

en: Amount
sr: Iznos

en: Price
sr: Cena

en: Commission
sr: Provizija

note: Translators: This is share-market jargon. It is the average * percentage change of all stock prices. The %s gets replaced * with the string value of the change (localized), including * the percent sign.
en: Average change: %+.2f%%
sr: Srednja promena: %+.2f%%

note: Translators: This is share-market jargon. It refers to the total * difference between the current price and purchase price for all * the shares put together for a particular currency. i.e. How much * money would be earned if they were sold right now. The first string * is the change value, the secon
en: Positions balance: %'+.2f %s (%'+.2f%%)
sr: Balans pozicije: %'+.2f %s (%'+.2f%%)

en: Updated at %s
sr: Ažurirano %s

en: Invest could not connect to Yahoo! Finance
sr: Ne mogu da se povežem na Jahuove finansije

en: Ticker
sr: Tiker

en: Last
sr: Zadnja

en: Change %
sr: Promena %

en: Chart
sr: Grafikon

en: Gain
sr: Dobit

en: Gain %
sr: Dobit %

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
sr: Ovo programče Gnoma dodaje liniju naredbe na panel. Sadrži dopunjavanje naredbi, istorijat naredbi i izmenjive makroe.

en: No items in history
sr: Nema stavki u istorijatu

note: build file select dialog
en: Start program
sr: Pokreni program

en: Command line
sr: Naredba

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
sr: Ovde unesite naredbu i Gnom će je izvršiti za vas

en: Browser
sr: Pretraži

en: Click this button to start the browser
sr: Pritisnite ovo dugme da izaberete program sa diska

en: History
sr: Prethodne naredbe

en: Click this button for the list of previous commands
sr: Pritisnite ovo dugme da vidite spisak prethodnih naredbi

en: Command line has been disabled by your system administrator
sr: Liniju za unos naredbe je isključio administrator vašeg sistema

en: Mini-Commander applet
sr: Programče Mali-narednik

en: This applet adds a command line to the panel
sr: Ovo programče dodaje polje za izdavanje naredbi na panel

en: Command Line Preferences
sr: Postavke terminalčića

en: Auto Completion
sr: Samodopunjavanje

en: E_nable history-based auto completion
sr: O_mogući samodopunjavanje zasnovano na prethodnim naredbama

en: Size
sr: Veličina

en: _Width:
sr: _Širina:

en: pixels
sr: piksela

en: Colors
sr: Boje

en: _Use default theme colors
sr: _Koristite boje iz podrazumevane teme

en: Command line _foreground:
sr: Boja slova _terminalčića:

en: Command line _background:
sr: _Pozadina za terminalčić:

en: Pick a color
sr: Izaberite boju

en: _Macros:
sr: _Makroi:

en: _Add Macro...
sr: _Dodaj makro...

en: _Delete Macro
sr: O_briši makro

en: Macros
sr: Makroi

en: Add New Macro
sr: Dodaj novi makro

en: _Pattern:
sr: M_ustra:

en: Co_mmand:
sr: _Naredba:

en: MiniCommander Applet Factory
sr: Proizvodnja terminalčića

en: Command Line
sr: Naredba

en: Mini-Commander
sr: Terminalčić

en: Macro pattern list
sr: Spisak složenih obrazaca

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
sr: Spisak unosa koji sadrže niske za makro obrasce.

en: Macro command list
sr: Spisak složenih naredbi

en: List of entries containing strings for the macro commands.
sr: Spisak unosa koji sadrže niske za makro naredbe.

en: Show handle
sr: Prikaži ručku

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
sr: Prikaži ručku kako bi se programče moglo odvojiti od panela.

en: Show frame
sr: Prikaži okvir

en: Show a frame surrounding the applet.
sr: Prikaži okvir oko programčeta.

en: Perform history autocompletion
sr: Omogući samodopunjavanje zasnovano na prethodnim naredbama

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
sr: Pokušava da sam dopuni naredbu iz spiska već korišćenih naredbi.

en: Width
sr: Širina

en: Width of the applet
sr: Širina programčeta

en: Use the default theme colors
sr: Koristite boje podrazumevane teme

en: Use theme colors instead of custom ones.
sr: Koristi boje iz teme umesto izabranih.

en: Foreground color
sr: Boja iscrtavanja

en: Background color
sr: Boja pozadine

en: History list
sr: Prethodne naredbe

en: List of entries containing strings for history entries.
sr: Spisak unosa koji sadrže niske za unose istorijata.

en: You must specify a pattern
sr: Morate navesti obrazac

en: You must specify a pattern and a command
sr: Morate navesti i obrazac i naredbu

en: You must specify a command
sr: Morate navesti naredbu

en: You may not specify duplicate patterns
sr: Ne možete dvostruko navesti iste obrasce

en: Pattern
sr: Obrazac

en: _Activate
sr: _Uspostavi

en: _Deactivate
sr: Pre_kini

en: _Properties
sr: Oso_bine

en: Enter password
sr: Unesite lozinku

en: Root password required
sr: Potrebna je administratorska lozinka

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Connecting with Internet Service Provider
sr: Povezujem se sa prodavcem Internet usluga

en: Modem Monitor
sr: Praćenje modema

en: Activate and monitor a dial-up network connection
sr: Pokreni i prati modemsku mrežnu vezu

en: Connection active, but could not get connection time
sr: Veza je uspostavljena, ali ne mogu da saznam njeno trajanje

en: Time connected: %.1d:%.2d
sr: Trajanje veze: %.1d:%.2d

en: Not connected
sr: Nepovezan

en: To connect to your Internet service provider, you need administrator privileges
sr: Da se povežete na vašeg dobavljača Internet usluga, trebaju vam administratorska ovlašćenja

en: To disconnect from your Internet service provider, you need administrator privileges
sr: Da prekinete vezu sa vašim dobavljačem Internet usluga, trebaju vam administratorska ovlašćenja

en: The entered password is invalid
sr: Uneta lozinka je neispravna

en: Check that you have typed it correctly and that you haven't activated the "caps lock" key
sr: Proverite da li ste je ispravno uneli i da niste pritisnuli „Caps Lock“ taster

en: Do you want to connect?
sr: Želite da uspostavite vezu?

en: Do you want to disconnect?
sr: Želite da prekinete vezu?

en: C_onnect
sr: P_oveži se

en: _Disconnect
sr: _Prekini vezu

en: Could not launch network configuration tool
sr: Ne mogu da pokrenem alat za podešavanje mreže

en: Check that it's installed in the correct path and that it has the correct permissions
sr: Proverite da li je instaliran na ispravnom mestu i da ima odgovarajuća ovlašćenja

en: Applet for activating and monitoring a dial-up network connection.
sr: Programče za povezivanje i praćenje modemske mrežne veze.

en: _Open System Monitor
sr: _Pokreni Praćenje sistema

en: System Monitor
sr: Praćenje sistema

en: A system load indicator
sr: Pokazatelj opterećenja sistema

en: Enable CPU load graph
sr: Prikaži grafik opterećenja procesora

en: Enable memory load graph
sr: Prikaži grafik zauzeća memorije

en: Enable network load graph
sr: Prikaži grafik opterećenja mreže

en: Enable swap load graph
sr: Prikaži grafik zauzeća zamene za memoriju (swap)

en: Enable load average graph
sr: Prikaži grafik prosečnog opterećenja

en: Enable disk load graph
sr: Prikaži grafik opterećenja diska

en: Applet refresh rate in milliseconds
sr: Brzina osvežavanja programčeta u milisekundama

en: Graph size
sr: Veličina grafika

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
sr: Za vodoravne panele, širina grafika u tačkama. Za uspravne panele, ovo je visina grafika.

en: Graph color for user-related CPU activity
sr: Boja grafika za korisničke aktivnosti procesora

en: Graph color for system-related CPU activity
sr: Boja grafika za sistemske aktivnosti procesora

en: Graph color for nice-related CPU activity
sr: Boja grafika za aktivnosti procesora sa manjim prioritetom

en: Graph color for iowait-related CPU activity
sr: Boja grafika za aktivnosti procesora pri čekanju na U/I

en: CPU graph background color
sr: Boja pozadine za grafik procesora

en: Graph color for user-related memory usage
sr: Boja grafika za korisničku upotrebu memorije

en: Graph color for shared memory
sr: Boja grafika za deljenu memoriju

en: Graph color for buffer memory
sr: Boja grafika za baferisanu memoriju

en: Graph color for cached memory
sr: Boja grafika za keš memoriju

en: Memory graph background color
sr: Boja pozadine za praćenje memorije

en: Graph color for input network activity
sr: Boja grafika za praćenje primljenih podataka u mreži

en: Graph color for output network activity
sr: Boja grafika za praćenje poslatih podataka u mreži

en: Graph color for loopback network usage
sr: Boja grafika za povratnu aktivnosti u mreži

en: Network graph background color
sr: Boja pozadine za praćenje mreže

en: Graph color for user-related swap usage
sr: Boja grafika za korisničku upotrebu zamene za memorije (swap)

en: Swap graph background color
sr: Boja pozadine za praćenje zamene za memoriju (swap)

en: Graph color for load average
sr: Boja grafika za prosečno opterećenje

en: Load graph background color
sr: Boja pozadine za praćenje opterećenja

en: Graph color for disk read
sr: Boja grafika za čitanje sa diska

en: Graph color for disk write
sr: Boja grafika za upis na disk

en: Background color for disk load graph
sr: Boja pozadine za grafik opterećenja diska

en: The desktop description file to execute as the system monitor
sr: Pokretačka datoteka koju treba pokrenuti kao program za praćenje sistema

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
sr: Praćenje opterećenja sistema omogućava prikaz grafika za procesor, memoriju, i memoriju na disku, a uz to i mrežni saobraćaj.

en: Start system-monitor
sr: Pokreće praćenje sistema

en: There was an error executing '%s': %s
sr: Došlo je do greške pri izvršavanju „%s“: %s

en: Processor
sr: Procesor

en: Memory
sr: Memorija

en: Network
sr: Mreža

en: Swap Space
sr: Zamenska memorija

en: Load Average
sr: Prosečno opterećenje

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
sr: %s:
    %u%% upotrebljavaju programi
    %u%% je u upotrebi kao ostava

en: The system load average is %0.02f
sr: Prosečno opterećenje sistema je %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
sr: %s:
    Prima %s
    Šalje %s

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
sr[0]: %s:
    %u%% u upotrebi
sr[1]: %s:
    %u%% u upotrebi
sr[2]: %s:
    %u%% u upotrebi
sr[3]: %s:
    %u%% u upotrebi

en: CPU Load
sr: Opterećenje procesora

en: Memory Load
sr: Opterećenje memorije

en: Net Load
sr: Opterećenje mreže

en: Swap Load
sr: Opterećenje memorije na disku

en: Disk Load
sr: Opterećenje diska

en: Monitored Resources
sr: Praćeni resursi

en: _Processor
sr: _Procesor

en: _Memory
sr: _Memorija

en: _Network
sr: M_reža

en: S_wap Space
sr: _Zamena za memoriju (swap)

en: _Load
sr: _Opterećenje

en: _Harddisk
sr: _Tvrdi disk

en: Options
sr: Opcije

en: System m_onitor width:
sr: _Širina programčeta:

en: System m_onitor height:
sr: _Visina programčeta:

en: Sys_tem monitor update interval:
sr: _Vreme između dva osvežavanja prikaza:

en: milliseconds
sr: milisekundi

en: _User
sr: _Korisnik

en: S_ystem
sr: _Sistem

en: N_ice
sr: _Manje prioritetno

en: I_OWait
sr: U_Ičekanje

en: I_dle
sr: _Neuposlen

en: Sh_ared
sr: _Deljena

en: _Buffers
sr: _Baferi

en: Cach_ed
sr: Keš_irana

en: F_ree
sr: _Slobodna

en: _In
sr: _Primljeno

en: _Out
sr: P_oslato

en: _Local
sr: _Lokalno

en: _Background
sr: _Pozadina

en: _Used
sr: Is_korišćeno

en: _Free
sr: _Slobodno

en: Load
sr: Opterećenje

en: _Average
sr: Pro_sečno

en: Harddisk
sr: Tvrdi disk

en: _Read
sr: _Čitanje

en: _Write
sr: _Upis

en: System Monitor Preferences
sr: Postavke praćenja sistema

en: Device _Details
sr: Podaci _uređaja

en: Show sum
sr: Prikazuje ukupnost

en: Show sum instead of in &amp; out
sr: Prikazuje ukupnost umesto ulaza i izlaza

en: Show bits
sr: Prikazuje bite

en: Show bits instead of bytes
sr: Prikazuje bite umesto bajtova

en: Change icon
sr: Menja ikonicu

en: Change icon according to the selected device
sr: Menja ikonicu u skladu sa izabranim uređajem

en: Auto change device
sr: Samostalno menja uređaj

en: Refresh time
sr: Vreme osvežavanja

en: Refresh time in milliseconds
sr: Vreme osvežavanja u milisekundama

en: Network device
sr: Mrežni uređaj

en: Up command
sr: Naredba za poslato

en: Down command
sr: Naredba za primljeno

en: In graph color
sr: Boja grafika ulaza

en: Out graph color
sr: Boja grafika izlaza

en: Netspeed Applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta brzine mreže

en: Netspeed Applet
sr: Programče brzine mreže

en: Network Monitor
sr: Nadzornik mreže

en: bits
sr: bita

en: bytes
sr: bajta

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
sr: Mali programčić koji prikazuje neke podatke o saobraćaju na naznačenom mrežnom uređaju

en: Netspeed Website
sr: Veb stranica Brzine mreže

en: Device Details for %s
sr: Podaci uređaja za %s

en: _In graph color
sr: Boja grafika _ulaza

en: _Out graph color
sr: Boja grafika _izlaza

en: Internet Address:
sr: Internet adresa:

en: Netmask:
sr: Mrežna maska:

en: Hardware Address:
sr: Hardverska adresa:

en: P-t-P Address:
sr: T-d-T adresa:

en: Bytes in:
sr: Primljenih bajtova:

en: Bytes out:
sr: Poslatih bajtova:

en: none
sr: ništa

en: IPv6 Address:
sr: IPv6 adresa:

en: Signal Strength:
sr: Jačina signala:

en: %s is down
sr: %s je ugašen

en: %s: %s
    in: %s out: %s
sr: %s: %s
    prijem: %s slanje: %s

en: has no ip
sr: nema ip

en: %s: %s
    sum: %s
sr: %s: %s
    ukupno: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
sr: 
    ESSID: %s
    Jačina: %d %%

en: unknown
sr: nepoznato

en: Do you want to disconnect %s now?
sr: Da li želite da prekinete vezu „%s“ sada?

en: Do you want to connect %s now?
sr: Da li želite da povežete vezu „%s“ sada?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
sr: <b>Nije uspelo izvršavanje naredbe „%s“</b>
    %s

en: There was an error displaying help:
    %s
sr: Došlo je do greške prikazivanja pomoći:
    %s

en: Network _device:
sr: _Mrežni uređaj:

en: General Settings
sr: Opšta podešavanja

en: Show _sum instead of in & out
sr: Prikaži _ukupnost umesto ulaza i izlaza

en: Show _bits instead of bytes
sr: Prikaži _bite umesto bajtova

en: Change _icon according to the selected device
sr: Promeni _ikonicu u skladu sa izabranim uređajem

en: Netspeed Preferences
sr: Postavke Brzine mreže

en: Sticky Notes Applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta za beleške

en: Sticky Notes
sr: Beleške

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
sr: Napravite, gledajte i upravljajte beleškama na radnoj površini

en: Default width for new notes
sr: Uobičajena širina za nove beleške

en: Default width for new sticky notes in pixels.
sr: Uobičajena širina u tačkama za nove beleške.

en: Default height for new notes
sr: Uobičajena visina za nove beleške

en: Default color for new notes
sr: Uobičajena boja za nove beleške

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
sr: Osnovna boja za nove lepljive beleške. Ovo može biti uobičajeni naziv, heksadecimalna vrednost, RGB boja ili RGBA boja.

en: Default color for font
sr: Osnovna boja slovnog lika

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
sr: Osnovna boja slova za nove lepljive beleške. Ovo može biti uobičajeni naziv, heksadecimalna vrednost, RGB boja ili RGBA boja.

en: Default font for new notes
sr: Osnovna slova za nove beleške

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
sr: Osnovna slova za nove lepljive beleške. Ovo treba da bude naziv slova za Pango, npr. „Sans Italic 10“.

en: Sticky notes' workspace stickyness
sr: Lepljivost beleški za radnu površinu

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
sr: Određuje da li se beleške vide na SVIM radnim površinama, ili ne.

en: Sticky notes' locked state
sr: Zaključano stanje beleški

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
sr: Određuje da li su beleške zaključane (ne mogu se izmeniti) ili ne.

en: Date format of note's title
sr: Obrazac za datum u naslovima beleški

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
sr: Uobičajeno, kada se naprave beleške, koristi se tekući datum za naslov. Ovaj obrazac se koristi; sve što prihvata „strftime()“ je dozvoljeno.

en: Whether to use the default system color
sr: Da li se koristi podrazumevana boja sistema

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
sr: Ukoliko je ova opcija isključena, može se koristiti boja po izboru kao uobičajena boja za sve beleške.

en: Whether to use the default system font
sr: Da li se koristi podrazumevani sistemski slovni lik

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
sr: Ukoliko je ova opcija isključena, može se koristiti slovni lik po izboru kao uobičajeni slovni lik za sve beleške.

en: Whether to force the default color and font on all notes
sr: Da li da nametnem podrazumevanu boju i slovni lik za sve beleške

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
sr: Ukoliko je ova opcija uključena, neće se koristiti podešavanja boja i slovnih likova za pojedinačne beleške.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
sr: Da li da sakrijem sve beleške pri izboru radne površi

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
sr: Ukoliko je ova opcija uključena, izbor radne površine na bilo koj način će sakriti sve otvorene beleške.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
sr: Da li se traži odobrenje pri brisanju beleške

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
sr: Prazne beleške se uvek brišu bez potvrde.

en: %d note | %d notes
sr[0]: %d beleška
sr[1]: %d beleške
sr[2]: %d beleški
sr[3]: Jedna beleška

en: Show sticky notes
sr: Prikaži beleške

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
sr: Beleške za radno okruženje Gnom

en: _New Note
sr: _Nova beleška

en: Hi_de Notes
sr: Sak_rij beleške

en: _Lock Notes
sr: _Zaključaj beleške

en: _Delete Notes
sr: _Ukloni beleške

en: This note is locked.
sr: Ova beleška je zaključana.

en: This note is unlocked.
sr: Ova beleška je otključana.

en: _Delete All
sr: Obriši _sve

en: Delete all sticky notes?
sr: Da obrišem sve lepljive beleške?

en: This cannot be undone.
sr: Ovo ne možete poništiti.

en: Delete this sticky note?
sr: Da obrišem lepljivu belešku?

en: _Delete Note...
sr: _Obriši belešku...

en: _Lock Note
sr: _Zaključaj belešku

en: Sticky Note
sr: Beleške

en: Lock/Unlock note
sr: Zaključaj/otključaj belešku

en: Close note
sr: Zatvori belešku

en: Resize note
sr: Promeni veličinu beleške

en: Sticky Notes Preferences
sr: Postavke za belešku

en: Default Note Properties
sr: Podešavanje podrazumevane beleške

en: H_eight:
sr: _Visina:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
sr: Izaberite podrazumevanu širinu beleške (u pikselima)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
sr: Izaberite podrazumevanu visinu beleške (u pikselima)

en: Use co_lor from the system theme
sr: Koristi boju iz _sistemske teme

en: Font Co_lor:
sr: Bo_ja slovnog lika:

en: Note C_olor:
sr: _Boja beleške:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
sr: Postavlja podrazumevanu boju za sve beleške

en: Pick a default sticky note color
sr: Izaberite podrazumevanu boju za beleške

en: Use fo_nt from the system theme
sr: Koristi slovni lik iz _sistemske teme

en: _Font:
sr: _Slovni lik:

en: Choose a font to use for all sticky notes
sr: Postavlja podrazumevani slovni lik za sve beleške

en: Pick a default sticky note font
sr: Izaberite podrazumevani slovni lik za beleške

en: Behavior
sr: Ponašanje

en: _Put notes on all workspaces
sr: Postavi na sve _radne površine

en: Choose if notes are visible on all workspaces
sr: Da li da prikažem beleške na svim radnim prostorima

en: Force _default color and font on notes
sr: Da li da _nametnem podrazumevanu boju i slovni lik za sve beleške

en: Choose if the default style is forced on all notes
sr: Da li da nametnem podrazumevani stil za sve beleške

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
sr: _Sakrij beleške kada kliknem na radnu površ

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
sr: Da li da sakrijem sve beleške kada kliknete na radnu površinu

en: Sticky Note Properties
sr: Osobine beleške

en: Properties
sr: Osobine

en: _Title:
sr: _Naslov:

en: Specify a title for the note
sr: Upišite naslov za belešku

en: Use default co_lor
sr: _Koristi podrazumevanu boju

en: Font C_olor:
sr: Boja _slovnog lika:

en: Note _Color:
sr: Boja _beleške:

en: Use default fo_nt
sr: _Koristi podrazumevani slovni lik

en: Choose a color for the note
sr: Uobičajena boja beleške

en: Pick a color for the sticky note
sr: Izaberite boju za beleške

en: Choose a font for the note
sr: Uobičajeni slovni lik beleške

en: Pick a font for the sticky note
sr: Izaberite slovni lik za belešku

en: Timer Factory
sr: Proizvodnja vremena

en: Timer
sr: Odbrojavač

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
sr: Pokrenite odbrojavač i primite obaveštenje kada bude završio

en: 'Timer'
sr: 'Odbrojavač'

en: Name of timer
sr: Naziv odbrojavača

en: Duration of timer in seconds
sr: Vreme odbrojavača u sekundama

en: Show notification popup when timer finish
sr: Prikazuje oblačić obaveštenja kada se završi odbrojavanje

en: Show dialog window when timer finish
sr: Prikazuje prozorčić kada se završi odbrojavanje

en: Finished
sr: Završeno

en: Timer finished!
sr: Odbrojavanje je završeno!

en: Timer Applet Preferences
sr: Postavke odbrojavača

en: Name:
sr: Naziv:

en: Hours:
sr: Časovi:

en: Minutes:
sr: Minuti:

en: Seconds:
sr: Sekunde:

en: Show notification popup
sr: Prikaži oblačić obaveštenja

en: Show dialog
sr: Prikaži prozorče

en: Tracker Search Bar
sr: Tragačeva traka pretrage

en: Find your data quickly using Tracker
sr: Nađite vaše podatke koristeći Tragača

en: Other
sr: Drugo

en: Contacts
sr: Kontakti

en: Tags
sr: Oznake

en: Email Addresses
sr: Adrese el. pošte

en: Documents
sr: Dokumenti

en: Applications
sr: Programi

en: Images
sr: Slike

en: Folders
sr: Fascikle

en: Fonts
sr: Slovni likovi

en: Videos
sr: Video snimci

en: Archives
sr: Arhive

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: Links
sr: Veze

en: Category
sr: Kategorija

en: Title
sr: Naslov

en: No results found for “%s”
sr: Nema rezultata za „%s“

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
sr: Autorska prava 2005-2010 Autori Tragača

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
sr: Programče trake pretrage za nalaženje sadržaja smeštenog u Tragaču

en: Tracker is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    Tracker is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with Tracker; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA.
sr: Ovaj program je slobodan softver; možete ga raspodeljivati
    i/ili menjati pod uslovima Gnuove opšte javne licence koju
    je objavila Zadužbina slobodnog softvera; izdanja 3 licence
    ili (po vašem izboru) bilo kojeg novijeg izdanja.
    
    Ovaj program se raspodeljuje u nadi da će biti koristan,
    ali BEZ IKAKVE GARANCIJE; čak i bez primenjene garancije
    TRŽIŠNE VREDNOSTI ili PRILAGOĐENOSTI ODREĐENOJ NAMENI.
    Pogledajte Gnuovu Opštu javnu licencu za više detalja.
    
    Trebali ste da primite primerak Gnuove Opšte javne licence
    uz ovaj program. Ako niste, pišite Zadužbini slobodnog
    softvera na adresu: „Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA“.

en: Trash
sr: Smeće

en: Go to Trash
sr: Idi do Smeća

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
sr[0]: %d stavka u smeću
sr[1]: %d stavke u smeću
sr[2]: %d stavki u smeću
sr[3]: Jedna stavka u smeću

en: No Items in Trash
sr: Nema stavki u Smeću

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
sr: Greška pri pozivanju Nautilusa:
    %s

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
sr: Gnomova kanta za smeće na panelu. Koristite je da pregledate smeće ili da prevučete i ubacite stavke u smeće.

en: Delete Immediately?
sr: Da obrišem odmah?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sr: Ne mogu da premestim stavke u smeće, želite li da ih odmah obrišete?

en: The selected item cannot be moved to the trash | None of the %d selected items can be moved to the Trash
sr[0]: %d izabrana stavka se ne može premestiti u smeće
sr[1]: %d izabrane stavke se ne mogu premestiti u smeće
sr[2]: %d izabranih stavki se ne može premestiti u smeće
sr[3]: Izabrana stavka se ne može premestiti u smeće

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sr: Ne mogu da premestim neke stavke u smeće, želite li da ih odmah obrišete?

en: The selected item cannot be moved to the Trash | %d of the selected items cannot be moved to the Trash
sr[0]: %d izabrana stavka se ne može premestiti u smeće
sr[1]: %d izabrane stavke se ne mogu premestiti u smeće
sr[2]: %d izabranih stavki se ne može premestiti u smeće
sr[3]: Izabrana stavka se ne može premestiti u smeće

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
sr: Uklanja stavku %s od %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
sr: Uklanjam: %s

en: Empty all of the items from the trash?
sr: Izbaciti sve stavke iz smeća?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
sr: Ukoliko izbacite smeće, sve stavke iz njega će biti trajno uklonjene. Primetite da svaku možete zasebno izbaciti.

en: _Empty Trash
sr: Iz_baci smeće

en: Emptying the Trash
sr: Izbacivanje smeća

en: From:
sr: Iz:

en: _Open Trash
sr: _Otvori smeće

en: Determines whether we use custom or Metacity's button layout
sr: Određuje da li koristimo proizvoljan ili Metasitijev raspored dugmadi

en: When disabled, this applet's button_layout string will be used to order the buttons.
sr: Kada je isključeno, ova niska rasporeda dugmadi programčeta biće korišćena za raspored dugmadi.

en: Layout of buttons.
sr: Raspore dugmadi.

en: Essentially a copy from Metacity's button_layout, but we can modify it for custom settings.
sr: Suštinski umnožak iz rasporeda digmadi Metasitija, ali ga možemo izmeniti za proizvoljna podešavanja.

en: Button theme
sr: Tema dugmadi

en: Name of a folder located in windowapplets/themes/ or "custom".
sr: Naziv fascikle koja se nalazi u „windowapplets/themes/“ ili u „custom“.

en: Button orientation
sr: Usmerenje dugmadi

en: May be used to set a static button orientation. Setting this value to 1 will ensure the buttons are always displayed horizontally. Setting it to 2 will do the same but vertically. The default setting 0 will set it automatically according to the panel.
sr: Može se koristiti za postavljanje statičkog usmerenja dugmeta. Postavljanje ove vrednosti na 1 će obezbediti uvek vodoravno prikazivanje dugmadi. Postavljanje na 2 će učiniti isto, ali uspravno. Osnovna postavka 0 će ga podesiti automatski prema panelu.

en: Hides buttons when there are no windows present.
sr: Skriva dugmad kada nema prisutnih prozora.

en: When enabled, the buttons will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
sr: Kada je uključeno, dugmad će nestati kada nema uvećanog (ili radnog) prozora na ekranu.

en: Only control maximized windows.
sr: Upravlja samo uvećanim prozorima.

en: When enabled, the window buttons will always control the upper-most maximized window.
sr: Kada je uključeno, dugmadim prozora će uvek upravljati uvećani prozor koji je na vrhu.

en: Reverse the buttons placement.
sr: Obrće postavljanje dugmadi.

en: When enabled, the window buttons will be placed in reverse order (right to left instead of left to right, or bottom to top instead of top to bottom).
sr: Kada je uključeno, dugmad prozora će biti postavljena obrnutim redom (s desna na levo umesto s leva na desno, ili odozdo na gore umesto odozgo na dole).

en: Enable click effect.
sr: Uključuje dejstvo klika.

en: When enabled, the button will change image to 'clicked' whenever it is clicked.
sr: Kada je uključeno, dugme će promeniti sliku na „kliknuto“ kad god se klikne na nj.

en: Enable hover effect.
sr: Uključuje dejstvo lebdenja.

en: When enabled, the button will change image to 'hovered' whenever the mouse passes it.
sr: Kada je uključeno, dugme će promeniti sliku na „nadnešeno“ kad god miš prođe iznad njega.

en: Show tooltips on buttons.
sr: Prikazuje oblačiće na dugmićima.

en: When enabled, each button will display its own tooltip, describing the function that it represents.
sr: Kada je uključeno, svako dugme će prikazati svoj sopstveni oblačić, koji opisuje funkciju koja ga predstavlja.

en: Window Buttons applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta dugmadi prozora

en: Window buttons for your GNOME Panel
sr: Dugmad prozora za vaš Gnom panel

en: Window Buttons
sr: Dugmad prozora

en: Window buttons for your GNOME Panel.
sr: Dugmad prozora za vaš Gnom panel.

en: Window Applets on Gnome-Look
sr: Programčići prozora na Gnom-izgledu

en: Unmaximize
sr: Poništi uveličanje

en: Maximize
sr: Uveličaj

en: Minimize
sr: Umanji

en: Close
sr: Zatvori

en: Window Buttons Preferences
sr: Postavke dugmića prozora

en: Theme:
sr: Tema:

en: Focused
    Normal
sr: Fokusirano
    Normalno

en: Focused
    Clicked
sr: Fokusirano
    Kliknuto

en: Focused
    Hover
sr: Fokusirano
    Nadnešeno

en: Unfocused
    Normal
sr: Odfokusirano
    Normalno

en: Unfocused
    Hover
sr: Odfokusirano
    Nadnešeno

en: Unfocused
    Clicked
sr: Odfokusirano
    Kliknuto

en: Use Metacity's button order
sr: Koristi Metasitijev poredak dugmadi

en: When checked, the button order will be the same as on Metacity window borders.
sr: Kada je označeno, poredak dugmadi biće isti kao na Metasitijevim granicama prozora.

en: Custom order:
sr: Proizvoljan poredak:

note: Translators: minimize, maximize, close should not be translated
en: Define your custom order by using the words:
    minimize, maximize and close
    Separate them by commas (,).
    Do NOT use double values!
sr: Odredite proizvoljni poredak koristeći reči:
    „minimize“, „maximize“ i „close“
    Razdvojte ih zarezima (,).
    NE koristite udvostručene vrednosti!

en: Reload
sr: Učitaj ponovo

en: Click to reload buttons.
sr: Kliknite da ponovo učitate dugmad.

en: Reverse order
sr: Obrnuti poredak

en: <b>Button Order</b>
sr: <b>Poredak dugmadi</b>

en: Automatic
sr: Samostalno

en: Align buttons with panel orientation.
sr: Poređajte dugmad sa smerom panela.

en: Horizontal
sr: Vodoravno

en: Force buttons to always appear horizontal.
sr: Primorajte dugmad da se uvek pojavljuju vodoravno.

en: Vertical
sr: Uspravno

en: Force buttons to always appear vertical.
sr: Primorajte dugmad da se uvek pojavljuju uspravno.

en: <b>Button Orientation</b>
sr: <b>Usmerenje dugmadi</b>

en: Minimize Button
sr: Dugme umanjenja

en: Maximize/Unmaximize Button
sr: Dugme uvećanja/poništavanja povećanja

en: Close Button
sr: Dugme zatvaranja

en: <b>Button Hiding</b>
sr: <b>Skrivanje dugmeta</b>

en: Positioning & Visibility
sr: Postavljanje i vidljivost

en: Control _maximized windows only
sr: Upravljaj samo _uvećanim prozorima

en: _Hide when no active maximized window
sr: _Sakrij kada nema aktivnog uvećanog prozora

en: Enable _click effect
sr: Uključi dejstvo _klika

en: Enable _hover effect
sr: Uključi dejstvo _lebdenja

en: Show _tooltips
sr: Prikaži _oblačići

en: <b>Internal</b>
sr: <b>Unutrašnje</b>

en: Hide Compiz _decorations for maximized windows
sr: Sakrij _ukrase Kompiza za uvećane prozore

en: <b>External</b>
sr: <b>Spoljno</b>

en: Window Picker
sr: Izbirač prozora

en: Factory for the window picker applet
sr: Proizvodnja za programče birača prozora

en: Switch between open windows
sr: Prebacujte se između otvorenih prozora

en: Show windows from all workspaces.
sr: Prikazuje prozore sa svih radnih prostora.

en: Show the home title and logout button in the window title if no window is selected and active (maximized)
sr: Prikazuje naziv lične fascikle i dugme za odjavljivanje u naslovu prozora ako nije izabran niti aktivan (uvećan) nijedan prozor

en: Show the application title when an application is active and maximized
sr: Prikazuje naziv onog programa koji je aktivan i uvećan

en: All icons except the current active window icon are greyed out. Disable to have colored icons for all windows
sr: Sve ikonice osim ikonice trenutno aktivnog prozora su zasivljene. Isključite ovo da imate obojene ikonice za sve prozore

en: Whether the task list will expand automatically and use all available space.
sr: Da li će se spisak zadataka sam raširiti i koristiti sav dostupan prostor.

en: Window Task Button
sr: Dugme zadatka prozora

en: Show windows from all workspaces
sr: Prikazuje prozore sa svih radnih prostora

en: Show the home title and
    log out icon when on the desktop
sr: Prikazuje naslov lične fascikle i ikonicu
    odjavljivanja kada je na radnoj površi

en: Show the application title and close icon
    for the active window
sr: Prikazuje naslov programa i ikonicu
    zatvaranja za radni prozor

en: Grey out non-active window icons
sr: Zacrnjuje ikonice neradnih prozora

en: Home
sr: Početna

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
sr: Odjavite se, promenite korisnika, zaključajte ekran ili isključite računar

en: Close window
sr: Zatvori prozor

en: Hides title when there are no windows present.
sr: Skriva naslov kada nema prisutnih prozora.

en: When enabled, the title will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
sr: Kada je uključeno, naslov će nestati kada nema uvećanog (ili radnog) prozora na ekranu.

en: When enabled, the window title will always display the upper-most maximized window's name.
sr: Kada je uključeno, naslov prozora će uvek prikazati naziv uvećanog prozora koji je na vrhu.

en: Set the title alignment.
sr: Podešava poravnanje naslova.

en: Legal values are between 0 and 1.
sr: Ispravne vrednosti su između 0 i 1.

en: Swap icon and title.
sr: Razmenite ikonicu i naslov.

en: When enabled, window title will be on the left side and the icon on the right side.
sr: Kada je uključeno, naslov prozora biće na levoj strani a ikonica na desnoj.

en: Expand the applet
sr: Širi programče

en: When enabled, the applet will use up all available space in the panel.
sr: Kada je uključeno, programče će koristiti sav gornji raspoloživi prostor na panelu.

en: Hide the icon
sr: Skriva ikonicu

en: When enabled, the window icon will not be displayed.
sr: Kada je uključeno, ikonica prozora se neće prikazivati.

en: Hide the title
sr: Skriva naslov

en: When enabled, the window title will not be displayed.
sr: Kada je uključeno, naslov prozora se neće prikazivati.

en: Show tooltips over title and icon
sr: Prikazuje oblačiće preko naslova i ikonice

en: When enabled, a tooltip carrying the name of the currently active window will be shown.
sr: Kada je uključeno, oblačić koji nosi naziv trenutno aktivnog prozora biće prikazan.

en: Minimal title size
sr: Najmanja veličina naslova

en: This size is used when the applet is not expanded or otherwise to determine the minimal size the title label can be shrunk to. The value represents the amount of pixels either in width or height, depending on the panel orientation.
sr: Ova veličina se koristi kada programče nije rašireno ili drugačije određuje najmanju veličinu na koju natpis naslova može da se smanji. Vrednost predstavlja količinu piksela ili po širini ili po visini, u zavisnosti od usmerenja panela.

en: Use a custom style.
sr: Koristi proizvoljni stil.

en: When enabled, custom font style and color will be used. When disabled, system theme defaults will be used.
sr: Kada je uključeno, proizvoljni stil slova i boje biće korišćen. Kada je isključeno, koristiće se osnovnosti zeme sistema.

en: Show the window action menu on right click.
sr: Prikazuje izbornik radnje prozora na desni klik.

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked. This experimental feature is still under development! Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden.
sr: Dovešće do toga da se izbornik radnje prozora pojavi kada se klikne desnim tasterom miša na naslov. Ova eksperimentalna funkcija je još uvek u razvoju! Upozorenje! U sadašnjem stanju funkcije nećete moći da pristupite izborniku radnje programčeta putem desnog klika na naslov kada je ova opcija uključena! I dalje možete da uradite ovo desnim klikom na ikonicu ako nije skrivena.

en: Active title font.
sr: Slovni lik aktivnog naslova.

en: Font name and size for the active window state.
sr: Naziv i veličin aslovnog lika za aktivno stanje prozora.

en: Inactive title font.
sr: Slovni lik neaktivnog naslova.

en: Font name and size for the inactive window state.
sr: Naziv i veličin aslovnog lika za neaktivno stanje prozora.

en: Active title foreground color.
sr: Boja iscrtavanja aktivnog naslova.

en: Title foreground color in hex format for the active window state.
sr: Boja iscrtavanja naslova u heksadecimalnom zapisu za stanje aktivnog prozora.

en: Inactive title foreground color.
sr: Boja iscrtavanja neaktivnog naslova.

en: Title foreground color in hex format for the inactive window state.
sr: Boja iscrtavanja naslova u heksadecimalnom zapisu za stanje neaktivnog prozora.

en: Window Title applet Factory
sr: Proizvodnja programčeta naslova prozora

en: Factory for Window Title
sr: Proizvodnja za naslov prozora

en: Window Title
sr: Naslov prozora

en: Window title for your GNOME Panel
sr: Naslov prozora za vaš Gnom panel

en: Window title for your GNOME Panel.
sr: Naslov prozora za vaš Gnom panel.

en: Window Title Preferences
sr: Postavke naslova prozora

en: Swap icon/title _order
sr: Razmeni _redosled ikonice/naslova

en: Expand applet
sr: Raširi programče

en: Disabled until GTK+ developers fix the various bugs.
    You may change it using gconf-editor, but then you also need to set a fixed size.
sr: Isključeno sve dok Gtk+ programeri ne ispravi razne greške.
    Možete izmeniti ovo koristeći gkonf-uređivač, ali onda treba da podesite stalnu veličinu.

en: Hide _icon
sr: Sakrij _ikonicu

en: Icon
sr: Ikonica

en: Hide title
sr: Sakrijte naslov

en: Alignment:
sr: Poravnanje:

en: Set the title alignment.
    Note: only has effect when "Expand applet" is active.
sr: Podesite poravnanje naslova.
    Napomena: ima dejstva samo kada je „Raširi programče“ aktivno.

en: Custom _style
sr: Proizvoljni _stil

en: Font color:
sr: Boja slovnog lika:

en: Font style:
sr: Stil slovnog lika:

en: Active
sr: Aktivan

en: Inactive
sr: Neaktivan

en: _Hide when no active maximized windows
sr: _Sakrij kada nema aktivnih uvećanih prozora

en: Show window _action menu on right-click
sr: Prikaži izbornik _radnje prozora na desni klik

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked.
    This experimental feature is still under development!
    Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden. You may always change this setting from gconf-editor.
sr: Dovešće do toga da se izbornik radnje prozora pojavi kada se klikne desnim tasterom miša na naslov. Ova eksperimentalna funkcija je još uvek u razvoju! Upozorenje! U sadašnjem stanju funkcije nećete moći da pristupite izborniku radnje programčeta putem desnog klika na naslov kada je ova opcija uključena! I dalje možete da uradite ovo desnim klikom na ikonicu ako nije skrivena. Uvek možeet izmeniti ovo podešavanje iz gkonf-uređivača.
