gnome-applets master - en to eu translation catalogue (711 entries)

en: Red value level
eu: Gorriaren balio-maila

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
eu: Maila honetatik behera, gorri-kolorez ikusiko da bateria. Bateria baxuaren balioarekin abisua bistaratuko da.

en: Warn on low time rather than low percentage
eu: Abisatu denboran ehunekotan izan beharrean

en: Use the value defined in red-value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
eu: Erabili gorri-balioan definitutako balioa abisuaren elkarrizketa-koadroa erakusteko falta den denbora gisa, ehunekotan ordez.

en: Low Battery Notification
eu: Bateria gutxi dagoeneko jakinarazpena

en: Notify user when the battery is low.
eu: Jakinarazi erabiltzaileari bateria gutxi dagoenean.

en: Full Battery Notification
eu: Bateria betearen jakinarazpena

en: Notify user when the battery is full.
eu: Jakinarazi erabiltzaileari bateria beteta dagoenean.

en: Beep for warnings
eu: Jo soinua abisuetan

en: Beep when displaying a warning.
eu: Jo soinua abisuak bistaratzean.

en: Drain from top
eu: Hustu goitik behera

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
eu: Erakutsi bateriaren neurgailua goitik behera husten. Bateria tradizionalaren ikuspegian inplementatuta dago soilik.

en: Upright (small) battery
eu: Bateria tente (txikia)

en: Show the upright, smaller battery on the panel.
eu: Erakutsi tente, bateria txikiagoa panelean.

en: Show the horizontal battery
eu: Erakutsi bateria horizontalean

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel.
eu: Erakutsi tradizionala, bateria horizontala panelean.

en: Show the time/percent label
eu: Erakutsi karga-ehunekoaren etiketa

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
eu: 0 etiketarik ez, 1 ehunekotan eta 2 falta den denbora.

en: Characters shown on applet startup
eu: Miniaplikazioa abiaraztean bistaratutako karaktereak

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
eu: Miniaplikazioa azken aldiz erabili zenean erabiltzaileak hautatu zuen katea. Miniaplikazioa abiaraztean kate hori bistaratuko da.

en: List of available palettes
eu: Paleta erabilgarrien zerrenda

en: List of strings containing the available palettes.
eu: Paleta erabilgarriak dituzten kateen zerrenda.

en: Command to execute
eu: Komandoa exekutatzeko

en: Command/script to execute to get the output
eu: Exekutatuko den komandoa/script-a irteera lortzeko

en: Interval for the command
eu: Komandoaren bitartea

en: Interval to execute the command (in seconds)
eu: Komandoaren exekuzioaren bitartea (segundotan)

en: Width of output
eu: Irteeraren zabalera

en: Number of characters to display
eu: Bistaratuko diren karaktereen kopurua

en: Show icon
eu: Erakutsi ikonoa

en: If applet icon is shown or not
eu: Miniaplikazioaren ikonoa erakutsiko den edo ez

en: CPU to Monitor
eu: PUZaren monitorea

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
eu: Ezarri PUZa monitorean. Prozesadore bakarreko sistemetan ez duzu aldatu beharrik.

en: Mode to show cpu usage
eu: Modua PUZen erabilpena erakusteko

en: A 'graphic' value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 'text' to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 'both' to show the applet in graphic and text mode.
eu: Erabili 'graphic' balioa miniaplikazioa modu grafikoan erakusteko, 'text' testu eran erakusteko, eta 'both' bai grafikoki bai testu eran erakusteko.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
eu: Testu mota erakusteko (testua gaituta balego).

en: A 'frequency' value means to show cpu frequency, 'frequency-unit' to show frequency and units, and 'percentage' to show percentage instead of frequency.
eu: Erabili 'frequency' balioak PUZen maiztasuna erakusteko, 'frequency-unit' maiztasuna eta unitateak erakusteko, eta 'percentage' ehunekotan erakusteko maiztasunean ordez.

en: Directory in which the theme is located
eu: Gaia dagoen direktorioa

en: Update the data automatically
eu: Eguneratu datuak automatikoki

en: Determines whether the applet automatically updates its weather statistics or not.
eu: Miniaplikazioak bere eguraldiaren estatistikak automatikoki eguneratuko dituen edo ez.

en: Update interval
eu: Eguneratze-bitartea

en: The interval, in seconds, between automatic updates.
eu: Automatikoki eguneratzeko bitartea (segundotan).

en: Display radar map
eu: Bistaratu radar-mapa

en: Fetch a radar map on each update.
eu: Eskuratu radar-mapa bat eguneratze bakoitzean.

en: Show notification
eu: Erakutsi jakinarazpenak

en: Show notifications for critical weather conditions
eu: Erakutsi eguraldiaren baldintza larrien jakinarazpenak

en: Macro pattern list
eu: Makro ereduen zerrenda

en: List of entries containing strings for the macro patterns.
eu: Makro ereduen kateak dauzkaten sarreren zerrenda.

en: Macro command list
eu: Makro komandoen zerrenda

en: List of entries containing strings for the macro commands.
eu: Makro komandoen kateak dauzkaten sarreren zerrenda.

en: Show handle
eu: Erakutsi heldulekua

en: Show a handle so the applet can be detached from the panel.
eu: Erakutsi helduleku bat miniaplikazioa paneletik askatu ahal izateko.

en: Show frame
eu: Erakutsi markoa

en: Show a frame surrounding the applet.
eu: Erakutsi marko bat miniaplikazioaren inguruan.

en: Perform history autocompletion
eu: Egin historian oinarritutako osatze automatikoa

en: Attempt to autocomplete a command from the history of commands entered.
eu: Komandoak automatikoki osatzen saiatzen da lehen emandako komandoen historian oinarrituta.

en: Width
eu: Zabalera

en: Width of the applet
eu: Miniaplikazioaren zabalera

en: Use the default theme colors
eu: Erabili gaiaren kolore lehenetsiak

en: Use theme colors instead of custom ones.
eu: Erabili gaiaren koloreak pertsonalizatuen ordez.

en: Foreground color
eu: Aurreko planoaren kolorea

en: Background color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: History list
eu: Historia-zerrenda

en: List of entries containing strings for history entries.
eu: Historiako sarreren kateak dauzkaten sarreren zerrenda.

en: Enable CPU load graph
eu: Gaitu PUZaren kargaren grafikoa

en: Enable memory load graph
eu: Gaitu memoriaren kargaren grafikoa

en: Enable network load graph
eu: Gaitu sarearen kargaren grafikoa

en: Enable swap load graph
eu: Gaitu swap-aren kargaren grafikoa

en: Enable load average graph
eu: Gaitu batez besteko kargaren grafikoa

en: Enable disk load graph
eu: Gaitu swap-aren kargaren grafikoa

en: Applet refresh rate in milliseconds
eu: Miniaplikazioaren freskatze-maiztasuna (milisegundotan)

en: Graph size
eu: Grafikoaren tamaina

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
eu: Panel horizontaletan, grafikoaren zabalera (pixeletan). Panel bertikaletan, grafikoaren altuera.

en: Graph color for user-related CPU activity
eu: PUZaren erabiltzaile-lanetako jardueraren grafikoaren kolorea

en: Graph color for system-related CPU activity
eu: PUZaren sistema-lanetako jardueraren grafikoaren kolorea

en: Graph color for nice-related CPU activity
eu: PUZaren lehentasuneko jardueraren grafikoaren kolorea

en: Graph color for iowait-related CPU activity
eu: PUZaren jardueraren 'iowait'-en kolorea

en: CPU graph background color
eu: PUZaren grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for user-related memory usage
eu: Erabiltzaile-lanetako memoria-erabileraren grafikoaren kolorea

en: Graph color for shared memory
eu: Memoria partekatuaren grafikoaren kolorea

en: Graph color for buffer memory
eu: Buffer-memoriaren grafikoaren kolorea

en: Graph color for cached memory
eu: Cache-memoriaren grafikoaren kolorea

en: Memory graph background color
eu: Memoriaren grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for input network activity
eu: Grafikoaren kolorea sarrerako sarearen jardueran

en: Graph color for output network activity
eu: Grafikoaren kolorea irteerako sarearen jardueran

en: Graph color for loopback network usage
eu: Grafikoaren kolorea begiztako sarearen erabileran

en: Network graph background color
eu: Sarearen grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for user-related swap usage
eu: Erabiltzaile-lanetako swap-erabileraren grafikoaren kolorea

en: Swap graph background color
eu: Swap-aren grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for load average
eu: Batez besteko kargaren grafikoaren kolorea

en: Load graph background color
eu: Kargaren grafikoaren atzeko planoko kolorea

en: Graph color for disk read
eu: Kargaren kolorea diskoa irakurtzean

en: Graph color for disk write
eu: Kargaren kolorea diskoan idaztean

en: Background color for disk load graph
eu: Atzeko planoko kolorea diskoaren kargarako

en: The desktop description file to execute as the system monitor
eu: Mahaigaineko deskripzio-fitxategia sistemako monitore gisa exekutatzeko

en: Show sum
eu: Erakutsi batura

en: Show sum instead of in & out
eu: Erakutsi batura (sarrera eta irteeraren ordez)

en: Show bits
eu: Erakutsi bit-ak

en: Show bits instead of bytes
eu: Erakutsi bit-ak (byte-en ordez)

en: Change icon
eu: Aldatu ikonoa

en: Change icon according to the selected device
eu: Aldatu ikonoa hautatutako gailuaren arabera

en: Auto change device
eu: Aldatu gailua automatikoki

en: Refresh time
eu: Freskatu denbora

en: Refresh time in milliseconds
eu: Freskatu denbora (milisegundotan)

en: Network device
eu: Sareko gailua

en: Up command
eu: Gora komandoa

en: Down command
eu: Behera komandoa

en: In graph color
eu: Sarrerako grafikoaren kolorea

en: Out graph color
eu: Irteerako grafikoaren kolorea

en: File name for sticky notes
eu: Fitxategi-izena ohar itsaskorretarako

en: File name for sticky notes in $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.
eu: Fitxategi-izena ohar itsaskorretarako hemen: $XDG_CONFIG_HOME/gnome-applets/sticky-notes.

en: Default width for new notes
eu: Ohar berrien zabalera lehenetsia

en: Default width for new sticky notes in pixels.
eu: Ohar itsaskor berrien zabalera lehenetsia (pixeletan).

en: Default height for new notes
eu: Ohar berrien altuera lehenetsia

en: Default color for new notes
eu: Ohar berrien kolore lehenetsia

en: Default color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
eu: Ohar itsaskor berrien kolore lehenetsia. Izen estandarra, balio hamaseitar bat, GBU edo GBUA kolorea izan daiteke.

en: Default color for font
eu: Letra-tipoaren kolore lehenetsia

en: Default font color for new sticky notes. This can be standard name, hexadecimal value, RGB color or RGBA color.
eu: Ohar itsaskor berrien letra-kolore lehenetsia. Izen estandarra, balio hamaseitar bat, GBU edo GBUA kolorea izan daiteke.

en: Default font for new notes
eu: Ohar berrien letra-tipo lehenetsia

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
eu: Ohar itsaskor berrien letra-tipo lehenetsia. Pango letra-tipoen izena izan behar du, adibidez "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
eu: Ohar itsaskorren laneko areako itsaskortasuna

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
eu: Ohar itsaskorrak laneko area GUZTIETAN ikusteko moduan egongo diren ala ez zehazten du.

en: Sticky notes' locked state
eu: Ohar itsaskorren blokeatu-egoera

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
eu: Ohar itsaskorrak blokeatuta (editaezin) dauden ala ez zehazten du.

en: Date format of note's title
eu: Oharraren tituluaren data-formatua

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
eu: Lehenespenez, ohar itsaskorrak sortzen direnean, uneko data jartzen zaie titulu gisa. Formatu hau erabiltzen da; strftime()-k analiza dezakeen edozer baliozkoa da.

en: Whether to use the default system color
eu: Sistemako kolore lehenetsia erabili behar den ala ez

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
eu: Aukera hau desgaituta badago, kolore pertsonalizatu bat erabili ahal izango da ohar itsaskor guztientzat.

en: Whether to use the default system font
eu: Sistemako letra-tipo lehenetsia erabili behar den ala ez

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
eu: Aukera hau desgaituta badago, letra-tipo pertsonalizatu bat erabili ahal izango da ohar itsaskor guztientzat.

en: Whether to force the default color and font on all notes
eu: Ohar guztietan kolore eta letra-tipo lehenetsiak behartu behar diren ala ez

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
eu: Aukera hau gaituta badago, oharrei banaka esleitutako kolore eta letra-tipo pertsonalizatuei ez ikusi egingo zaie.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
eu: Ohar guztiak ezkutatu behar diren mahaigaina hautatzean edo ez

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
eu: Aukera hau gaitzen bada, edozein modutan mahaigaina hautatzean irekitako ohar guztiak automatikoki ezkutatuko ditu.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
eu: Oharra ezabatu aurretik berrespena eskatu behar den ala ez

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
eu: Ohar hutsak berrespenik eskatu gabe ezabatuko dira beti.

en: 'Timer'
eu: 'Tenporizadorea'

en: Name of timer
eu: Tenporizadorearen izena

en: Duration of timer in seconds
eu: Tenporizadorearen iraupena (segundotan)

en: Show notification popup when timer finish
eu: Erakutsi jakinarazpena tenporizadorea  amaitzean

en: Show dialog window when timer finish
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadroa tenporizadorea amaitzean

en: Determines whether we use custom or Metacity's button layout
eu: Zehazten du botoien diseinu pertsonalizatua ala Metacityrena erabiltzen den

en: When disabled, this applet's button_layout string will be used to order the buttons.
eu: Desgaituta dagoenean, botoi hauek ordenatzeko erabiliko da miniaplikazio honen 'button_layout' katea.

en: Layout of buttons.
eu: Botoien diseinua.

en: Essentially a copy from Metacity's button_layout, but we can modify it for custom settings.
eu: Funtsean Metacityren 'button_layout' aukeraren kopia, baina aldatu egin daiteke ezarpenak pertsonalizatzeko.

en: Button theme
eu: Botoiaren gaia

en: Name of a folder located in windowapplets/themes/ or "custom".
eu: windowapplets/themes/ edo "custom" direktorioko karpetaren izena.

en: Button orientation
eu: Botoien orientazioa

en: May be used to set a static button orientation. Setting this value to 1 will ensure the buttons are always displayed horizontally. Setting it to 2 will do the same but vertically. The default setting 0 will set it automatically according to the panel.
eu: Botoi estatikoen orientazioa ezartzeko erabil daiteke. Balioa 1ean ezarrita botoiak beti bistaratuko dira horizontalean. 2an ezarrita gauza bera egingo du, baina bertikalean. 0 ezarpen lehenetsiak panelaren arabera ezarriko du automatikoki.

en: Hides buttons when there are no windows present.
eu: Botoiak ezkutatzen ditu leihorik ez dagoenean.

en: When enabled, the buttons will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
eu: Gaituta dagoenean, botoiak desagertuko dira pantailan leiho maximizaturik (edo aktiborik) ez dagoenean.

en: Only control maximized windows.
eu: Kontrolatu maximizatutako leihoak soilik.

en: When enabled, the window buttons will always control the upper-most maximized window.
eu: Gaituta dagoenean, leihoen botoiek beti kontrolatuko dute goiko leiho maximizatuta.

en: Reverse the buttons placement.
eu: Alderantzikatu botoien kokapena

en: When enabled, the window buttons will be placed in reverse order (right to left instead of left to right, or bottom to top instead of top to bottom).
eu: Gaituta dagoenean, leihoko botoiak alderantzizko ordenan kokatuko dira (eskuinetik ezkerrera ordez ezkerretik eskuinera edo beherantz goitik behera goitik behera).

en: Enable click effect.
eu: Aktibatu click efektua.

en: When enabled, the button will change image to 'clicked' whenever it is clicked.
eu: Gaituta dagoenean, botoiak irudia aldatuko du klik egiten den bakoitzean.

en: Enable hover effect.
eu: Aktibatu hover efektua.

en: When enabled, the button will change image to 'hovered' whenever the mouse passes it.
eu: Gaituta dagoenean, botoiak irudia 'hovered' aldatuko du sagua gainetik pasatzen duen bakoitzean.

en: Show tooltips on buttons.
eu: Erakutsi argibideak botoietan.

en: When enabled, each button will display its own tooltip, describing the function that it represents.
eu: Gaituta dagoenean, botoi bakoitzak bere argibidea bistaratuko du, duen funtzioa deskribatuz.

en: Show windows from all workspaces.
eu: Erakutsi laneko area guztietako leihoak.

en: Show the home title and logout button in the window title if no window is selected and active (maximized)
eu: Erakutsi etxeko izenburua eta saioa ixteko botoia leihoaren izenburuan leihoa ez badago leiho hautatuta eta aktibatuta (maximizatuta)

en: Show the application title when an application is active and maximized
eu: Erakutsi aplikazioaren titulua aplikazioa aktiboa eta maximizatua dagoenean

en: All icons except the current active window icon are greyed out. Disable to have colored icons for all windows
eu: Une honetan aktiboa dagoen leihoarena ez gainerako ikonoak kolore-gabetuak daude. Desaktibatu leiho guztiak kolore izateko.

en: Whether the task list will expand automatically and use all available space.
eu: Zereginen zerrenda automatikoki hedatuko den ala ez eta erabilgarri dagoen leku guztia erabiliko duen.

en: Hides title when there are no windows present.
eu: Ezkutatzen ditu tituluak leihorik ez dagoenean.

en: When enabled, the title will disappear when there are no maximized (or active) windows on the screen.
eu: Gaituta dagoenean, titulua desagertuko da pantailan leiho maximizaturik (edo aktiborik) ez dagoenean.

en: When enabled, the window title will always display the upper-most maximized window's name.
eu: Gaituta dagoenean, leihoen izenburuak beti erakutsiko du maximizatutako leihoaren izena.

en: Set the title alignment.
eu: Ezarri tituluen lerrokapena.

en: Legal values are between 0 and 1.
eu: Balio onargarriak 0 eta 1 artean daude.

en: Swap icon and title.
eu: Aldatu ikonoa/titulua

en: When enabled, window title will be on the left side and the icon on the right side.
eu: Gaituta dagoenean, leihoaren izenburua ezkerreko aldean egongo da eta ikonoa eskuinaldean.

en: Expand the applet
eu: Zabaldu miniaplikazioa

en: When enabled, the applet will use up all available space in the panel.
eu: Gaituta dagoenean, miniaplikazioak panelean dagoen leku guztia erabiliko du.

en: Hide the icon
eu: Ezkutatu ikonoa

en: When enabled, the window icon will not be displayed.
eu: Gaituta dagoenean, leihoaren ikonoa ez da bistaratuko.

en: Hide the title
eu: Ezkutatu titulua

en: When enabled, the window title will not be displayed.
eu: Gaituta dagoenean, leihoaren titulua ez da bistaratuko.

en: Show tooltips over title and icon
eu: Erakutsi argibideak tituluaren eta ikonoen gainetik pasatzean

en: When enabled, a tooltip carrying the name of the currently active window will be shown.
eu: Gaituta dagoenean, une honetan aktibatuta dagoen leihoaren izena daraman tresna-barra agertuko da.

en: Minimal title size
eu: Tituluaren gutxieneko tamaina

en: This size is used when the applet is not expanded or otherwise to determine the minimal size the title label can be shrunk to. The value represents the amount of pixels either in width or height, depending on the panel orientation.
eu: Tamaina hau erabiltzen da miniaplikazioa zabalduta ez dagoenean edo bestela zehazteko tituluko etiketa txikiagotu daitekeen tamaina minimoa. Balioak adierazten du zabalera eta altuerako pixelak, panelaren orientazioaren arabera.

en: Use a custom style.
eu: Erabili estilo pertsonalizatua.

en: When enabled, custom font style and color will be used. When disabled, system theme defaults will be used.
eu: Gaituta dagoenean, letra-estilo pertsonalizatua eta kolorea erabiliko dira. Desgaituta dagoenean, sistemaren gako lehenetsiak erabiliko dira.

en: Show the window action menu on right click.
eu: Erakutsi leihoaren ekintzen menua eskuin klik egitean.

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked. This experimental feature is still under development! Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden.
eu: Tituluan eskuin klik egitean leihoen ekintzen menua agertuko da. Ezaugarri esperimental hau oraindik garatzen ari da! Kontuz! Aukera hau gaituta dagoenean miniaplikazio ekintzaren menura ezin izango duzu sartu eskuin klik egitean. Oraindik ere egin dezakezu ikonoan klik eginez gero, ezkutatuta ez badago.

en: Active title font.
eu: Titulu aktiboaren letra mota.

en: Font name and size for the active window state.
eu: Leiho aktiboaren egoeraren letra mota eta tamaina.

en: Inactive title font.
eu: Letra mota inaktiboa

en: Font name and size for the inactive window state.
eu: Aktiboa ez dagoen leihoaren egoeraren letra mota eta tamaina.

en: Active title foreground color.
eu: Titulu aktiboaren aurreko planoaren kolorea.

en: Title foreground color in hex format for the active window state.
eu: Leiho aktiboaren egoeraren tituluaren aurreko planoaren kolorea hex formatuan.

en: Inactive title foreground color.
eu: Desaktibatu tituluaren aurreko planoko kolorea.

en: Title foreground color in hex format for the inactive window state.
eu: Leiho inaktiboaren egoeraren tituluaren aurreko planoaren kolorea hex formatuan.

en: _Keyboard Accessibility Preferences
eu: _Teklatuaren erabilerraztasunaren hobespenak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About
eu: Honi _buruz

en: Open the universal access preferences dialog
eu: Ireki sarbidetza unibertsalaren hobespenen elkarrizketa-koadroa

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
eu: Errorea gertatu da teklatuaren hobespenen elkarrizketa-koadroa abiaraztean: %s

en: XKB Extension is not enabled
eu: XKB-ren hedapena ez dago gaituta

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: AccessX Status
eu: AccessXren egoera

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
eu: Teklatuaren egoera erakusten du erabilerraztasunaren funtzionalitateak erabiltzean.

en: Keyboard Accessibility Status
eu: Teklatuaren erabilerraztasunaren egoera

en: Displays current state of keyboard accessibility features
eu: Teklatuaren erabilerraztasunaren funtzionalitateen uneko egoera erakusten du

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
eu: AccessX-en eginbideen egoera erakusten du, hala nola, likatutako aldatzaileena

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: Battery Charge Monitor Preferences
eu: Bateria-kargaren monitorearen hobespenak

en: Appearance
eu: Itxura

en: _Compact view
eu: Ikuspegi _trinkoa

en: (shows single image for status and charge)
eu: (egoera eta kargaren irudi bakarra erakusten du)

en: _Expanded view
eu: Ikuspegi _zabaldua

en: (two images: one for status, one for charge)
eu: (bi irudi: bat egoerarena, bestea kargarena)

en: _Show time/percentage:
eu: _Erakutsi denbora/ehunekoa:

en: Show _time remaining
eu: Erakutsi falta den _denbora

en: Show _percentage remaining
eu: Erakutsi falta den _ehunekoa

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

note: TRANSLATOR: This is the beginning of the sentence 'Warn when battery charge drops to: [XX] percent/minutes remaining'
en: _Warn when battery charge drops to:
eu: Abi_satu bateriaren karga honaino jaisten denean:

en: _Notify when battery is fully recharged
eu: _Jakinarazi erabat kargatuta dagoenean

en: System is running on AC power
eu: Sistema entxufatuta ari da lanean

en: System is running on battery power
eu: Sistema bateriarekin ari da lanean

en: Battery charged (%d%%)
eu: Bateria kargatuta (%%%d)

en: Unknown time (%d%%) remaining
eu: Falta den denbora ezezaguna (%%%d)

en: Unknown time (%d%%) until charged
eu: Denbora ezezaguna (%%%d) kargatzeko

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
eu[0]: minutu %d (%%%d) geratzen da
eu[1]: %d minutu (%%%d) geratzen dira

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
eu[0]: minutu %d kargatzeko (%%%d)
eu[1]: %d minutu kargatzeko (%%%d)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
eu[0]: ordu %d (%%%d) geratzen da
eu[1]: %d ordu (%%%d) geratzen dira

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
eu[0]: ordu %d kargatzeko (%%%d)
eu[1]: %d ordu kargatzeko (%%%d)

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
eu: %d %s %d %s (%%%d) falta da

en: hour | hours
eu[0]: ordu
eu[1]: ordu

en: minute | minutes
eu[0]: minutu
eu[1]: minutu

note: TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
eu: %d %s %d %s kargatzeko (%%%d)

en: Battery Monitor
eu: Bateria-kargaren monitorea

en: Your battery is now fully recharged
eu: Orain bateria erabat kargatuta daukazu.

en: Battery Notice
eu: Bateriaren abisua

note: we don't know the remaining time
en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
eu: Bateriari %%%d edukia gelditzen zaio.

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
eu[0]: Bateriari minutu %d gelditzen zaio (%%%d).
eu[1]: Bateriari %d minutu gelditzen zaizkio (%%%d).

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
eu: Zure lana ez galtzeko:
     • entxufatu eramangarria argindarrera, edo
     • gorde uneko dokumentuak eta itzali eramangarria.

note: TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
eu: Zure lana ez galtzeko:
     • eseki eramangarria indarra gordetzeko,
     • entxufatu eramangarria argindarrera, edo
     • gorde uneko dokumentuak eta itzali eramangarria.

en: Your battery is running low
eu: Bateria gutxi daukazu

en: No battery present
eu: Bateriarik ez dago

en: Battery status unknown
eu: Bateriaren egoera ezezaguna

en: N/A
eu: E/E

en: Battery Charge Monitor
eu: Bateria-kargaren monitorea

en: Monitor a laptop's remaining power
eu: Ordenagailu eramangarriko bateriaren karga kontrolatzen du

en: This utility shows the status of your laptop battery.
    
    UPower backend enabled.
eu: Utilitate honek ordenagailu eramangarriko bateriaren egoera erakusten du.
    
    'UPower' motorra aktibatuta.

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] percent".
en: Percent
eu: Ehunekoa

note: TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
eu: minutu geratzen da

en: Cannot connect to gnome-settings-daemon
eu: Ezin da 'gnome-settings-daemon'-arekin konektatu

en: Cannot get laptop panel brightness
eu: Ezin da eramangarriaren pantailaren distira lortu

en: LCD brightness : %d%%
eu: LCD distira : %%%d

en: Adjusts laptop panel brightness.
eu: Eramangarriaren pantailaren distira doitzen du.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Brightness Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Brightness Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
eu: GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioaren lizentzia pean kaleratua.
    
    Distiraren miniaplikazioa software librea da; birbanatu eta/edo aldaketak egin
    ditzakezu bertan, Free Software Foundation-ek argitaratutako 
    GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo 
    (nahiago baduzu) bertsio berriago batean jasotako 
    baldintzen pean.
    
    Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, 
    INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren
    EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO
    ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, 
    ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.
    
    Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 
    kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: 
    Free SoftwareFoundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
eu: Copyright-a © 2006 Benjamin Canou

en: Available palettes
eu: Erabilgarri dauden paletak

note: TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
eu: Txertatu "%s"

en: Insert special character
eu: Txertatu karaktere berezia

en: insert special character %s
eu: txertatu %s karaktere berezia

en: Character Palette
eu: Karaktere-paleta

en: Insert characters
eu: Txertatu karaktereak

en: GNOME Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
eu: Teklatuan ez dauden karaktere arrotzak hautatzeko GNOME paneleko miniaplikazioa. GNU Lizentzia Publiko Orokorraren pean argitaratua.

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _OK
eu: _Ados

en: _Palette:
eu: _Paleta:

en: Palette entry
eu: Paletaren sarrera

en: Modify a palette by adding or removing characters
eu: Aldatu paleta karaktereak gehituz edo kenduz

en: Add Palette
eu: Gehitu paleta

en: Edit Palette
eu: Editatu paleta

en: Palettes list
eu: Paleten zerrenda

en: _Palettes:
eu: _Paletak:

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Add button
eu: Gehitzeko botoia

en: Click to add a new palette
eu: Egin klik paleta berri bat gehitzeko

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Edit button
eu: Editatzeko botoia

en: Click to edit the selected palette
eu: Egin klik hautatutako paleta editatzeko

en: _Delete
eu: Ez_abatu

en: Delete button
eu: Ezabatzeko botoia

en: Click to delete the selected palette
eu: Egin klik hautatutako paleta ezabatzeko

en: Character Palette Preferences
eu: Karaktere-paletaren hobespenak

en: _Close
eu: It_xi

en: Command Applet Preferences
eu: Komandoa miniaplikazioaren hobespenak

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Interval (seconds):
eu: Bitartea (seg.):

en: Maximum width (chars):
eu: Gehienezko zabalera (karak.):

en: CPU Frequency Monitor Preferences
eu: PUZ-maiztasunaren monitorearen hobespenak

en: Monitor Settings
eu: Monitorearen ezarpenak

en: _Monitored CPU:
eu: _Monitorizatutako PUZa:

en: Display Settings
eu: Pantailaren ezarpenak

en: _Appearance:
eu: _Itxura:

en: Show CPU frequency as _frequency
eu: Erakutsi PUZaren maiztasuna _maiztasun gisa

en: Show frequency _units
eu: Erakutsi maiztasun _unitateak

en: Show CPU frequency as _percentage
eu: Erakutsi PUZ-maiztasuna _ehunekotan

en: CPU Frequency Scaling Monitor
eu: PUZ maiztasuna eskalatzeko monitorea

en: This utility shows the current CPU Frequency
eu: Tresna honek uneko PUZaren maiztasuna erakusten du

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
eu: Tresna honek uneko PUZaren maiztasuna eskalatzea erakusten du.

en: Graphic
eu: Grafikoa

en: Text
eu: Testua

en: Graphic and Text
eu: Grafikoa eta testua

en: Change CPU Frequency scaling
eu: Aldatu PUZ maiztasunaren eskalatzea

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
eu: Pribilegioak behar dira PUZ maiztasunaren eskalatzea aldatzeko

en: (mounted)
eu: (muntatuta)

en: (not mounted)
eu: (muntatu gabe)

en: Cannot start Nautilus File Manager
eu: Ezin da Nautilus fitxategi-kudeatzailea abiarazi

en: Could not find Nautilus
eu: Ezin izan da Nautilus aurkitu

en: _Play DVD
eu: _Erreproduzitu DVDa

en: _Play CD
eu: _Erreproduzitu CDa

en: _Open %s
eu: _Ireki %s

en: Un_mount %s
eu: _Desmuntatu %s

en: _Mount %s
eu: _Muntatu %s

en: _Eject %s
eu: _Egotzi %s

en: Disk Mounter
eu: Disko-muntatzailea

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
eu: Bloke-bolumenak muntatzeko eta desmuntatzeko miniaplikazioa.

en: Shows the status of keyboard accessibility features
eu: Teklatuaren erabilerraztasunaren funtzionalitateen egoera erakusten du

en: Brightness Applet
eu: Distiraren miniaplikazioa

en: Adjusts Laptop panel brightness
eu: Eramangarriaren panelaren distira doitzen du

en: Command
eu: Komandoa

en: Shows the output of a command
eu: Komandoaren irteera erakusten du

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
eu: Monitorizatu PUZ maiztasuna eskalatzea

en: Mount local disks and devices
eu: Disko eta gailu lokalak muntatu

en: Eyes
eu: Begiak

en: A set of eyeballs for your panel
eu: Panelerako begi-bolak

en: Weather Report
eu: Eguraldi-informazioa

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
eu: Uneko eguraldia eta iragarpenak kontrolatzen ditu

en: Inhibit Applet
eu: Galarazteko miniaplikazioa

en: Allows user to inhibit automatic power saving
eu: Baimendu erabiltzailea energia automatikoki aurreztea galarazteko

en: Command Line
eu: Komando-lerroa

en: System Monitor
eu: Sistemaren monitorea

en: A system load indicator
eu: Sistemaren kargaren adierazlea

en: Network Monitor
eu: Sareko monitorea

en: Netspeed Applet
eu: Netspeed miniaplikazioa

en: Sticky Notes
eu: Ohar itsaskorrak

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
eu: Sortu, ikusi eta kudeatu mahaigaineko ohar itsaskorrak

en: Timer
eu: Tenporizadorea

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
eu: Abiarazi tenporizadorea eta jaso jakinarazpen bat hura amaitzean

en: Tracker Search Bar
eu: Aztarnariaren bilaketa-barra

en: Find your data quickly using Tracker
eu: Bilatu zure datuak 'Aztarnaria' erabiliz

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Go to Trash
eu: Joan Zakarrontzira

en: Window Buttons
eu: Leihoko botoiak

en: Window buttons for your GNOME Panel
eu: Zure GNOME paneleko leihoen botoiak

en: Window Picker
eu: Leiho hautatzailea

en: Shows a list of icons for the open windows.
eu: Ikonoen zerrenda bat erakusten du leiho irekietarako.

en: Window Title
eu: Leihoaren titulua

en: Window title for your GNOME Panel
eu: Zure GNOME paneleko leihoaren titulua

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
eu: Saguaren erakuslearen noranzkoan begiratzen dute begiek

en: A goofy set of eyes for the GNOME panel. They follow your mouse.
eu: Begien joko bat GNOMEren panelerako. Begiek saguari jarraitzen diote.

en: Can not launch the eyes applet.
eu: Ezin da abiarazi eyes miniaplikazioa.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
eu: Errorea gertatu da gaia kargatzen saiatzean.

en: Geyes Preferences
eu: Geyes-en hobespenak

en: Themes
eu: Gaiak

en: _Select a theme:
eu: _Hautatu gai bat:

en: _Details
eu: _Xehetasunak

en: _Update
eu: _Eguneratu

en: GNOME Weather
eu: GNOME Eguraldia

en: Weather Forecast
eu: Eguraldi-informazioa

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
eu: Herria: %s
    Zerua: %s
    Tenperatura: %s

en: Updating...
eu: Eguneratzen…

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
eu: Eguraldi lokalaren berri emateko miniaplikazioa.

en: © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
eu: Copyright-a (c)1999 - S. Papadimitriou eta beste batzuk

en: Details
eu: Xehetasunak

en: City:
eu: Hiria:

en: Last update:
eu: Azken eguneratzea:

en: Conditions:
eu: Egoera:

en: Sky:
eu: Zerua:

en: Temperature:
eu: Tenperatura:

en: Feels like:
eu: Badirudi:

en: Dew point:
eu: Kondentsazio-puntua:

en: Relative humidity:
eu: Hezetasun erlatiboa:

en: Wind:
eu: Haizea:

en: Pressure:
eu: Presioa:

en: Visibility:
eu: Ikusgaitasuna:

en: Sunrise:
eu: Eguna argitu:

en: Sunset:
eu: Ilundu:

en: Current Conditions
eu: Uneko egoera

en: Forecast Report
eu: Iragarpena

en: See the ForeCast Details
eu: Ikusi iragarpenaren xehetasunak

en: Forecast
eu: Iragarpena

en: Radar Map
eu: Radar-mapa

note: XXX: weather.com? is this an advert?
en: _Visit Weather.com
eu: Bi_sitatu Weather.com

en: Visit Weather.com
eu: Bisitatu Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
eu: Egin klik Weather.com-en sartzeko

en: Forecast not currently available for this location.
eu: Unean ez dago kokaleku honetako iragarpenik eskuragarri.

note: Accessible Name and Description for the components in Preference Dialog
en: Location view
eu: Kokalekuaren ikuspegia

en: Select Location from the list
eu: Hautatu kokalekua zerrendan

en: Update spin button
eu: Eguneratzeen biratze-botoia

en: Spinbutton for updating
eu: Eguneratzeko biratze-botoia

en: Address Entry
eu: Helbide-sarrera

en: Enter the URL
eu: Idatzi URLa

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
eu: Huts egin du Locations XML datu-basea kargatzean. Bidali akats honen berri.

en: Weather Preferences
eu: Eguraldi-hobespenak

en: _Automatically update every:
eu: _Eguneratzeko maiztasuna:

note: * Units settings page. Temperature Unit
en: _Temperature unit:
eu: _Tenperatura unitatea:

note: Default means device with default route set
en: Default
eu: Lehenetsia

note: Speed Unit
en: _Wind speed unit:
eu: _Haizearen abiadura-unitatea:

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "kilometers per hour"
en: km/h
eu: km/o

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "miles per hour"
en: mph
eu: m/o

note: TRANSLATOR: The wind speed unit "knots"
en: knots
eu: korapilo

en: Beaufort scale
eu: Beaufort eskala

note: Pressure Unit
en: _Pressure unit:
eu: _Presio-unitatea:

note: Distance Unit
en: _Visibility unit:
eu: _Ikusgaitasun-unitatea:

note: TRANSLATOR: The distance unit "meters"
en: meters
eu: metroak

note: TRANSLATOR: The distance unit "miles"
en: miles
eu: milia

en: Enable _radar map
eu: G_aitu radar-mapa

en: Use _custom address for radar map
eu: Era_bili helbide pertsonalizatua radar-maparentzat

en: A_ddress:
eu: _Helbidea:

en: Update
eu: Eguneratu

en: minutes
eu: minutu

en: Display
eu: Pantaila

en: General
eu: Orokorra

en: _Select a location:
eu: _Hautatu leku bat:

en: _Find:
eu: _Bilatu:

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Location
eu: Kokalekua

en: Cannot connect to gnome-session
eu: Ezin da 'gnome-session' programarekin konektatu

en: Automatic sleep inhibited
eu: Automatikoki lo egitea galarazita

en: Automatic sleep enabled
eu: Automatikoki lo egitea gaituta

en: Manual inhibit
eu: Galarazi eskuz

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
eu: Erabiltzaileak energia automatikoki aurreztea galarazi dezake.

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
    
    Inhibit Applet is free software; you can redistribute it and/or
    modify it under the terms of the GNU General Public License
    as published by the Free Software Foundation; either version 2
    of the License, or (at your option) any later version.
    
    Inhibit Applet is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the
    GNU General Public License for more details.You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.
eu: GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioaren lizentzia pean kaleratua.
    
    Galarazteko miniaplikazioa software librea da; birbanatu eta/edo aldaketak egin
    ditzakezu bertan, Free Software Foundation-ek argitaratutako 
    GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 2. bertsioan, edo 
    (nahiago baduzu) bertsio berriago batean jasotako 
    baldintzen pean.
    
    Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, 
    INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren
    EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO
    ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, 
    ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.
    
    Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren 
    kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: 
    Free SoftwareFoundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA
    02110-1301, USA.

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
eu: Copyright-a © 2006-2007 Richard Hughes

en: No items in history
eu: Elementurik ez historian

note: build file select dialog
en: Start program
eu: Hasi programa

en: Command line
eu: Komando-lerroa

en: Type a command here and Gnome will execute it for you
eu: Idatzi komandoa hemen, eta Gnome-k exekutatu egingo du

en: Browser
eu: Arakatzailea

en: Click this button to start the browser
eu: Arakatzailea abiarazteko, egin klik botoi honetan

en: History
eu: Historia

en: Click this button for the list of previous commands
eu: Aurreko komandoen zerrenda ikusteko, egin klik botoi honetan

en: Command line has been disabled by your system administrator
eu: Komando-lerroa sistemako administratzaileak desgaitu du

en: Mini-Commander applet
eu: Mini-Commander miniaplikazioa

en: This applet adds a command line to the panel
eu: Miniaplikazio honek komando-lerro bat gehitzen du panelean

en: This GNOME applet adds a command line to the panel. It features command completion, command history, and changeable macros.
eu: GNOMEko miniaplikazio honek komando-lerroa gehitzen dio panelari. Komandoak osatzea, komandoen historia eta makro aldakorren funtzionalitatea du.

en: Command Line Preferences
eu: Komando-lerroaren hobespenak

en: Auto Completion
eu: Osatze automatikoa

en: E_nable history-based auto completion
eu: _Gaitu historian oinarritutako osatze automatikoa

en: Size
eu: Tamaina

en: _Width:
eu: _Zabalera:

en: pixels
eu: pixel

en: Colors
eu: Koloreak

en: _Use default theme colors
eu: E_rabili gai lehenetsiaren koloreak

en: Command line _foreground:
eu: Komando-lerroaren a_urreko planoa:

en: Command line _background:
eu: Komando-lerroaren _atzeko planoa:

en: Pick a color
eu: Aukeratu kolorea

en: _Macros:
eu: _Makroak:

en: _Add Macro...
eu: _Gehitu makroa…

en: _Delete Macro
eu: _Ezabatu makroa

en: Macros
eu: Makroak

en: Add New Macro
eu: Gehitu makro berria

en: _Pattern:
eu: _Eredua:

en: Co_mmand:
eu: Ko_mandoa:

en: You must specify a pattern and a command
eu: Eredu bat eta komando bat zehaztu behar dituzu

en: You must specify a pattern
eu: Eredu bat zehaztu behar duzu

en: You must specify a command
eu: Komando bat zehaztu behar duzu

en: You may not specify duplicate patterns
eu: Ezin duzu eredu bikoizturik zehaztu

en: Pattern
eu: Eredua

en: _Open System Monitor
eu: _Ireki sistema-monitorea

en: Start system-monitor
eu: Abiarazi sistema-monitorea

en: There was an error executing '%s': %s
eu: Errorea '%s' exekutatzean: %s

en: Processor
eu: Prozesadorea

en: Memory
eu: Memoria

en: Network
eu: Sarea

en: Swap Space
eu: Swap lekua

en: Load Average
eu: Batez besteko karga

en: Disk
eu: Diskoa

note: xgettext: use and cache are > 1 most of the time, please assume that they always are.
en: %s:
    %u%% in use by programs
    %u%% in use as cache
eu: %s:
    %%%u programetan
    %%%u cache-an

en: The system load average is %0.02f
eu: Sistemaren batez besteko karga: %0.02f

note: xgettext: same as in graphic tab of g-s-m
en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
eu: %s:
    %s jasotzen
    %s bidaltzen

en: %s:
    %u%% in use | %s:
    %u%% in use
eu[0]: %s:
    %%%u erabilia
eu[1]: %s:
    %%%u erabilia

en: CPU Load
eu: PUZaren karga

en: Memory Load
eu: Memoria-karga

en: Net Load
eu: Sare-karga

en: Swap Load
eu: Swap-karga

en: Disk Load
eu: Diskoaren karga

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
eu: PUZaren, ram memoriaren, swap lekuaren erabileraren eta sare-trafikoaren grafikoak bistaratzeko gai den sistema-kargaren monitorea.

en: Monitored Resources
eu: Kontrolatutako baliabideak

en: _Processor
eu: _Prozesadorea

en: _Memory
eu: _Memoria

en: _Network
eu: _Sarea

en: S_wap Space
eu: S_wap lekua

en: _Load
eu: _Kargatu

en: _Harddisk
eu: _Disko gogorra

en: Options
eu: Aukerak

en: System m_onitor width:
eu: Sis_tema-monitorearen zabalera:

en: System m_onitor height:
eu: Sis_tema-monitorearen altuera:

en: Sys_tem monitor update interval:
eu: S_istema-monitorearen eguneratze-bitartea:

en: milliseconds
eu: milisegundo

en: _User
eu: _Erabiltzailea

en: S_ystem
eu: Sistem_a

en: N_ice
eu: Le_hentasunekoa

en: I_OWait
eu: SI_Zain

en: I_dle
eu: I_naktiboa

en: Sh_ared
eu: _Partekatua

en: _Buffers
eu: Bu_fferrak

en: Cach_ed
eu: _Cache-koa

en: F_ree
eu: L_ibre

en: _In
eu: _Sarrera

en: _Out
eu: _Irteera

en: _Local
eu: _Lokala

en: _Background
eu: A_tzeko planoa

en: _Used
eu: _Erabilita

en: _Free
eu: _Libre

en: Load
eu: Kargatu

en: _Average
eu: _Batez bestekoa

en: Harddisk
eu: Disko gogorra

en: _Read
eu: _Irakurri

en: _Write
eu: _Idatzi

en: System Monitor Preferences
eu: Sistemaren monitorearen hobespenak

en: Device _Details
eu: Gailuaren _xehetasunak

en: bits
eu: bit

en: bytes
eu: byte

en: Device Details for %s
eu: %s gailuaren xehetasunak

en: _In graph color
eu: _Sarrerako grafikoaren kolorea

en: _Out graph color
eu: _Irteerako grafikoaren kolorea

en: Internet Address:
eu: Interneteko helbidea:

en: Netmask:
eu: Sare-maskara:

en: Hardware Address:
eu: Hardwarearen helbidea:

en: P-t-P Address:
eu: Puntuz puntuko helbidea:

en: Bytes in:
eu: Bidalitako byteak:

en: Bytes out:
eu: Jasotako byteak:

en: none
eu: bat ere ez

en: IPv6 Address:
eu: IPv6 helbidea:

en: Signal Strength:
eu: Seinalearen indarra:

en: %s is down
eu: %s erorita dago

en: %s: %s
    in: %s out: %s
eu: %s: %s
    sarrera: %s irteera: %s

en: has no ip
eu: ez du IPrik

en: %s: %s
    sum: %s
eu: %s: %s
    batura: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
eu: 
    ESSID: %s
    Indarra: %% %d

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Do you want to disconnect %s now?
eu: Nahi duzu %s orain deskonektatzea?

en: Do you want to connect %s now?
eu: Nahi duzu %s orain konektatzea?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
eu: <b>Huts egin du exekutatzen ari zen %s komandoak</b>
    %s

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
eu: Miniaplikazio txiki bat zehaztutako sareko gailu bateko trafikoaren informazioa bistaratzeko

en: Network _device:
eu: Sareko _gailua:

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Show _sum instead of in & out
eu: Erakutsi _batura (sarrera eta irteeraren ordez)

en: Show _bits instead of bytes
eu: Erakutsi _bit-ak (byte-en ordez)

en: Change _icon according to the selected device
eu: Aldatu _ikonoa hautatutako gailuaren arabera

en: Netspeed Preferences
eu: Netspeed-en hobespenak

en: %d note | %d notes
eu[0]: ohar %d
eu[1]: %d ohar

en: Show sticky notes
eu: Erakutsi ohar itsaskorrak

en: Sticky Notes for the GNOME Desktop Environment
eu: GNOME mahaigaineko ingurunerako ohar itsaskorrak

en: This note is locked.
eu: Oharra blokeatuta dago.

en: This note is unlocked.
eu: Oharra desblokeatuta dago.

en: _New Note
eu: _Ohar berria

en: Hi_de Notes
eu: _Ezkutatu oharrak

en: _Lock Notes
eu: _Blokeatu oharrak

en: _Delete Notes
eu: _Ezabatu oharrak

en: _Delete All
eu: _Ezabatu denak

en: Delete all sticky notes?
eu: Ezabatu ohar itsaskor guztiak?

en: This cannot be undone.
eu: Hau ezin da desegin.

en: Delete this sticky note?
eu: Ezabatu ohar itsaskor hau?

en: _Delete Note...
eu: _Ezabatu oharra…

en: _Lock Note
eu: _Blokeatu oharra

en: _Properties
eu: _Propietateak

en: Sticky Note
eu: Ohar itsaskorra

en: Lock/Unlock note
eu: Blokeatu/Desblokeatu oharra

en: Close note
eu: Itxi oharra

en: Resize note
eu: Aldatu tamaina oharrari

en: Sticky Notes Preferences
eu: Ohar itsaskorren hobespenak

en: Default Note Properties
eu: Oharren propietate lehenetsiak

en: H_eight:
eu: _Altuera:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
eu: Zehaztu ohar berrien zabalera lehenetsia (pixeletan)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
eu: Zehaztu ohar berrien altuera lehenetsia (pixeletan)

en: Use co_lor from the system theme
eu: Erabili sistemako gaiaren k_olorea

en: Font Co_lor:
eu: Letra-tipoaren k_olorea:

en: Note C_olor:
eu: Oharraren _kolorea:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
eu: Aukeratu ohar itsaskor guztien oinarrizko kolorea

en: Pick a default sticky note color
eu: Hartu kolore lehenetsia ohar itsaskorrarentzat

en: Use fo_nt from the system theme
eu: Erabili sistemako gaiare_n letra-tipoa

en: _Font:
eu: _Letra-tipoa:

en: Choose a font to use for all sticky notes
eu: Aukeratu letra-tipoa ohar itsaskor guztietan erabiltzeko

en: Pick a default sticky note font
eu: Hartu letra-tipo lehenetsia ohar itsaskorrarentzat

en: Behavior
eu: Portaera

en: _Put notes on all workspaces
eu: _Ipini oharrak laneko area guztietan

en: Choose if notes are visible on all workspaces
eu: Zehaztu oharrak laneko area guztietan ikusiko diren ala ez

en: Force _default color and font on notes
eu: _Behartu kolore eta letra-tipo lehenetsiak oharretan

en: Choose if the default style is forced on all notes
eu: Aukeratu estilo lehenetsia behartu behar den ohar guztietan

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
eu: Ezkutatu oharrak _mahaigainean klik egitean

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
eu: Aukeratu ohar guztiak ezkutatu behar diren mahaigainean hautatzean edo ez

en: Sticky Note Properties
eu: Ohar itsaskorraren propietateak

en: Properties
eu: Propietateak

en: _Title:
eu: _Titulua:

en: Specify a title for the note
eu: Zehaztu oharraren titulua

en: Use default co_lor
eu: Erabili ko_lore lehenetsia

en: Font C_olor:
eu: Letra-tipoaren _kolorea:

en: Note _Color:
eu: Oharraren k_olorea:

en: Use default fo_nt
eu: Erabili letra-tipo lehe_netsia

en: Choose a color for the note
eu: Aukeratu oharraren kolorea

en: Pick a color for the sticky note
eu: Hartu kolore bat ohar itsaskorrarentzat

en: Choose a font for the note
eu: Aukeratu oharraren letra-tipoa

en: Pick a font for the sticky note
eu: Hartu letra-tipoa ohar itsaskorrarentzat

en: _Start timer
eu: _Hasi tenporizadorea

en: P_ause timer
eu: _Pausatu tenporizadorea

en: S_top timer
eu: _Gelditu tenporizadorea

en: Finished
eu: Amaitua

en: Timer finished!
eu: Tenporizadorea amaituta!

en: Timer Applet Preferences
eu: 'Tenporizadorea' miniaplikazioaren hobespenak

en: Name:
eu: Izena:

en: Hours:
eu: Orduak:

en: Minutes:
eu: Minutuak:

en: Seconds:
eu: Segundoak:

en: Show notification popup
eu: Erakutsi jakinarazpena

en: Show dialog
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadroa

en: A search bar applet for finding content stored in Tracker
eu: Bilaketa-barra baten miniaplikazioa Aztarnarian gordetako edukia bilatzeko

en: Copyright Tracker Authors 2005-2010
eu: Copyright-a © - Tracker-en egileak 2005-2010

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Contacts
eu: Kontaktuak

en: Tags
eu: Etiketak

en: Email Addresses
eu: Helbide elektronikoak

en: Documents
eu: Dokumentuak

en: Applications
eu: Aplikazioak

en: Images
eu: Irudiak

en: Audio
eu: Audioa

en: Folders
eu: Karpetak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Videos
eu: Bideoak

en: Archives
eu: Artxiboak

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Links
eu: Estekak

en: Category
eu: Kategoria

en: Title
eu: Titulua

en: No results found for “%s”
eu: Ez da '%s'(r)en emaitzarik aurkitu

en: %d Item in Trash | %d Items in Trash
eu[0]: Elementu %d zakarrontzian
eu[1]: %d elementu zakarrontzian

en: No Items in Trash
eu: Elementurik ez zakarrontzian

en: Error while spawning Nautilus:
    %s
eu: Errorea Nautilus abiaraztean:
    %s

en: Delete Immediately?
eu: Ezabatu berehala?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
eu: Ezin dira elementuak zakarrontzira bota, berehala ezabatzea nahi duzu?

en: The selected item cannot be moved to the trash | None of the %d selected items can be moved to the Trash
eu[0]: Hautatutako elementua ezin da zakarrontzira eraman
eu[1]: Hautatutako %d elementuetatik bakar bat ere ezin da zakarrontzira eraman

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
eu: Zenbait elementu ezin dira zakarrontzira bota, berehala ezabatzea nahi duzu?

en: The selected item cannot be moved to the Trash | %d of the selected items cannot be moved to the Trash
eu[0]: Hautatutako elementua ezin da zakarrontzira eraman
eu[1]: Hautatutako %d elementuetatik bakar bat ere ezin da zakarrontzira eraman

en: A GNOME trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
eu: GNOMEren panelean bizi den zakarrontzia. Zakarrontzia ikusteko edo zakarrontzira elementuak botatzeko (arrastatu eta jaregin) erabil dezakezu.

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
eu: Elementua ezabatzen: %s / %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
eu: Ezabatzen: %s

en: Empty all of the items from the trash?
eu: Hustu elementu guztiak zakarrontzitik?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
eu: Zakarrontzia hustea aukeratzen baduzu elementu guztiak betiko galduko dira. Konturatu zaitez elementu bakoitza bereziki ezaba daitekeela.

en: _Empty Trash
eu: Hustu _zakarrontzia

en: Emptying the Trash
eu: Zakarrontzia husten

en: From:
eu: Nondik:

en: _Open Trash
eu: _Ireki zakarrontzia

en: Unmaximize
eu: Desmaximizatu

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Close
eu: Itxi

en: Window buttons for your GNOME Panel.
eu: Leihoko botoiak zure GNOME panelerako.

en: Window Applets on Gnome-Look
eu: Gnome-Look-en leihoko miniaplikazioak

en: Window Buttons Preferences
eu: Leihoko botoien hobespenak

en: Theme:
eu: Gaia:

en: Focused
    Normal
eu: Fokatua
    normala

en: Focused
    Clicked
eu: Fokatua
    Klikatua

en: Focused
    Hover
eu: Fokatua
    Gainetik pasa

en: Unfocused
    Normal
eu: Fokatu gabe
    Normala

en: Unfocused
    Hover
eu: Fokatu gabe
    Gainetik pasatzean

en: Unfocused
    Clicked
eu: Fokatu gabe
    Klikatua

en: Use Metacity's button order
eu: Erabili Metacityren botoien ordena

en: When checked, the button order will be the same as on Metacity window borders.
eu: Markatuta dagoenean, botoien ordena Metacity leihoen ertzaren berbera izango da.

en: Custom order:
eu: Ordena pertsonalizatua:

note: Translators: minimize, maximize, close should not be translated
en: Define your custom order by using the words:
    minimize, maximize and close
    Separate them by commas (,).
    Do NOT use double values!
eu: Definitu zure ordena pertsonalizatua hitzok erabiliz:
    minimize, maximize eta close
    komen bidez bereizita (,).
    Ez erabili balore bikoitzak!

note: Translators: these words should not be translated
en: minimize,maximize,close
eu: minimizatu,maximizatu,itxi

en: Reload
eu: Birkargatu

en: Click to reload buttons.
eu: Egin klik botoiak birkargatzeko.

en: Reverse order
eu: Alderantzikatu ordena

en: <b>Button Order</b>
eu: <b>Botoien ordena</b>

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Align buttons with panel orientation.
eu: Lerrokatu botoiak panelaren orientazioarekin.

en: Horizontal
eu: Horizontala

en: Force buttons to always appear horizontal.
eu: Behartu botoiak beti horizontalean agertzea.

en: Vertical
eu: Bertikala

en: Force buttons to always appear vertical.
eu: Behartu botoiak beti bertikalean agertzea.

en: <b>Button Orientation</b>
eu: <b>Botoien orientazioa</b>

en: Minimize Button
eu: Minimizatzeko botoia

en: Maximize/Unmaximize Button
eu: Maximizatu/desmaximizatu botoia

en: Close Button
eu: Itxi botoia

en: <b>Button Hiding</b>
eu: <b>Botoiak ezkutatzea</b>

en: Positioning & Visibility
eu: Kokapena eta ikusgarritasuna

en: Control _maximized windows only
eu: Kontrolatu bakarrik _maximizatutako leihoa

en: _Hide when no active maximized window
eu: Ezkutatu leiho aktibo maximizaturik ez dagoenean

en: Enable _click effect
eu: Aktibatu _click efektua

en: Enable _hover effect
eu: Aktibatu _hover efektua

en: Show _tooltips
eu: Erakutsi tresnen argibideak

en: <b>Internal</b>
eu: <b>Barrukoa</b>

en: Hide Compiz _decorations for maximized windows
eu: Ezkutatu Compiz _dekorazioak maximizatutako leihoetan

en: <b>External</b>
eu: <b>Kanpokoa</b>

en: Window Task Button
eu: Zereginen leihoaren botoia

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Show windows from all workspaces
eu: Erakutsi laneko area guztietako leihoak

en: Show the home title and
    log out icon when on the desktop
eu: Erakutsi titulu nagusia
    eta irteerako ikonoa mahaigainean egotean

en: Show the application title and close icon
    for the active window
eu: Erakutsi leiho aktiboaren aplikazioaren titulua eta
    ixteko ikonoa

en: Grey out non-active window icons
eu: Itzaleztatu leiho ez-aktiboen ikonoak

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Log off, switch user, lock screen or power down the computer
eu: Amaitu saioa, aldatu erabiltzailez, blokeatu pantaila edo itzali ordenagailua

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: Window Title Preferences
eu: Leihoaren tituluaren hobespenak

en: Swap icon/title _order
eu: Aldatu ikonoa/tituluaren ordena

en: Expand applet
eu: Zabaldu miniaplikazioa

en: Disabled until GTK+ developers fix the various bugs.
    You may change it using gconf-editor, but then you also need to set a fixed size.
eu: Desaktibatuta GTK+en garatzaileek zenbait akats konpondu arte.
    Alda dezakezu gconf-editor erabilita, baina orduan ezarri behar duzu tamaina ere.

en: Hide _icon
eu: Ezkutatu _ikonoa

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Hide title
eu: Ezkutatu titulua

en: Alignment:
eu: Lerrokapena:

en: Set the title alignment.
    Note: only has effect when "Expand applet" is active.
eu: Ezartzen du tituluen lerrokapena.
    Oharra: bakarrik du eragina baldin eta "Zabaldu miniaplikazioa" aktiboa badago.

en: Custom _style
eu: E_stilo pertsonalizatua

en: Active
eu: Aktibo

en: Inactive
eu: Inaktibo

en: Font style:
eu: Letra-tipoaren estiloa:

en: Font color:
eu: Letra-tipoaren kolorea:

en: _Hide when no active maximized windows
eu: Ezkutatu leiho aktibo maximizaturik ez dagoenean

en: Show window _action menu on right-click
eu: Erakutsi leihoaren ekintzen menua eskuin klik egitean.

en: Will cause the window action menu to appear when the title is right-clicked.
    This experimental feature is still under development!
    Warning! In current feature state you will be unable to access the applet action menu via title-right click when this option is enabled! You may still do so by right-clicking the icon if it is not hidden. You may always change this setting from gconf-editor.
eu: Leihoaren ekintzen menua agertuko da tituluan eskuineko botoiaz klik eginez gero. Ezaugarri esperimental hau oraindik garatzen ari da! Kontuz! Aukera hau gaituta dagoenean miniaplikazio ekintzaren menura ezin izango duzu sartu tituluan eskuineko klik eginda. Oraindik ere egin dezakezu ikonoan klik eginez gero ezkutatuta ez badago. Baliteke ezarpen hau gconf editoretik alda dezakezu.

en: Window title for your GNOME Panel.
eu: Leihoaren titulua zure GNOME panelerako.
