Authenticator - en to ca translation catalogue (72 entries)

en: Two-factor authentication code generator
ca: Generador de codis d’autenticació amb dos components

en: Simple application that generates a two-factor authentication code, created for GNOME.
ca: Aplicació senzilla que genera codis d’autenticació amb dos components, creada per al GNOME.

en: Features:
ca: Funcionalitats:

en: QR code scanner
ca: Escàner de codis QR

en: Beautiful UI
ca: Una interfície bonica

en: Since I have moved the application to GOME Gitlab's World group, a Flatpak build for each new commit is available to download from the site's website.
ca: Com que vaig moure l’aplicació al grup «World» del GitLab del GNOME, hi ha disponible una compilació nova per cada entrega de codi nova al lloc web de l’aplicació.

en: Backup and restore from a basic JSON file
ca: Còpia de seguretat i restauració des de fitxers JSON bàsics

en: Backup and restore from an encrypted-GPG JSON file
ca: Còpia de seguretat i restauració des de fitxers JSON xifrats amb el GPG

en: Add andOTP support (free and open Android 2FA application)
ca: Compatibilitat amb l’andOTP (aplicació lliure i oberta d’autenticació amb dos components per a l’Android)

en: New Settings Widow with 3 sections: appearance, behavior and backup
ca: Nova finestra de configuració amb tres seccions: Aparença, Comportament i Còpia de seguretat

en: Fix Flatpak Build with the latest GNOME Runtime
ca: S’ha corregit la compilació Flatpak amb l’entorn d’execució GNOME més recent

en: Move the project to GOME Gitlab's World group
ca: S’ha traslladat el projecte al grup «World» del Gitlab del GNOME

en: GNOME Shell Search provider
ca: Proveïdor de cerques del GNOME Shell

en: Codes expire simultaneously #91
ca: Els codis expiren alhora #91

en: Revamped main window to more closely follow the GNOME HIG
ca: S’ha redissenyat la finestra principal per a una conformitat més estesa amb les HIG del GNOME

en: Revamped add a new account window to make it easier to use
ca: S’ha redissenyat la finestra Afegeix un compte nou per a més facilitat d’ús

en: Possibility to add an account from a provider not listed in the shipped database
ca: És possible afegir comptes de proveïdors que no figuren a la base de dades inclosa

en: Possibilty to edit an account
ca: És possible editar comptes

en: One Time Password now visible by default
ca: La contrasenya d’un sol ús ara és visible per defecte

en: Fix python-dbus by using GDbus instead
ca: S’ha substituït el python-dbus pel GDBus

en: Fix the QRScanner on GNOME Shell
ca: S’ha reparat l’escàner de QR al GNOME Shell

en: Add a new entry for the account's username
ca: S’ha afegit una entrada nova per al nom d’usuari del compte

en: Updated database of supported accounts
ca: S’ha actualitzat la base de dades de comptes compatibles

en: HOTFIX: App not running in DE other than GNOME
ca: Correcció provisional per a l’error d’inici de l’aplicació en entorns diferents al GNOME

en: Rename project to Authenticator
ca: Canvi de nom del projecte a Authenticator

en: Cleaner code base
ca: Base de codi més neta

en: Faster startup
ca: Inici més veloç

en: Remove unneeded features
ca: Supressió de funcions no necessàries

en: Switch to pyzbar instead of zbarlight
ca: S’ha canviat del pyzbar al zbarlight

en: Flatpak package
ca: Paquet Flatpak

en: Two-factor authentication
ca: Autenticació amb dos components

en: Gnome;GTK;Verification;
ca: Gnome;GTK;Verificació;

en: Default window position
ca: Posició per defecte de la finestra

en: Default window maximized behaviour
ca: Comportament per defecte de la finestra maximitzada

en: Two-factor authentication code generator.
ca: Generador de codis d’autenticació amb dos components.

en: Add a new account
ca: Afegeix un compte nou

en: Close
ca: Tanca

en: Add
ca: Afegeix

en: Scan QR Code
ca: Escaneja un codi QR

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Save
ca: Desa

en: Edit
ca: Edita

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Copy PIN to clipboard
ca: Copia el PIN al porta-retalls

note: Night mode action
en: Preferences
ca: Preferències

en: Behaviour
ca: Comportament

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
ca: Mostra les dreceres

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ca: Preferències

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Accounts
ca: Comptes

[ctx: shortcut window]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

en: There are no accounts yet…
ca: Encara no hi ha cap compte…

en: Authenticator is locked
ca: L’Authenticator està blocat

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Start in debug mode
ca: Inicia en mode de depuració

en: Authenticator version number
ca: Número de versió de l’Authenticator

en: Lock the application
ca: Bloca l’aplicació

en: from a plain-text JSON file
ca: des d’un fitxer JSON de text sense format

en: in a plain-text JSON file
ca: en un fitxer JSON de text sense format

en: Restore
ca: Restaura

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Donate
ca: Fes un donatiu

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: About Authenticator
ca: Quant a l’Authenticator

en: Default
ca: Per defecte

en: Invalid QR code
ca: El codi QR no és vàlid

en: The One-Time Passwords expires in {} seconds
ca: La contrasenya d’un sol ús caducarà en {} segons

en: Couldn't generate the secret code
ca: No s’ha pogut generar el codi secret

en: Undo
ca: Desfés

en: Lock the application with a password
ca: Bloca l’aplicació mitjançant una contrasenya

en: JSON files
ca: Fitxers JSON
