Authenticator - en to ca translation catalogue (141 entries)

en: Authenticator
ca: Autenticador

en: Two-Factor Authentication
ca: Autenticació en dos passos

en: Generate Two-Factor Codes
ca: Genera codis de dos factors

en: Gnome;GTK;Verification;2FA;Authentication;OTP;TOTP;
ca: Gnome;GTK;Verificació;2FA;Autenticació;OTP;TOTP;

en: Default window width
ca: Amplada per defecte de la finestra

en: Default window height
ca: Alçada per defecte de la finestra

en: Default window maximized behaviour
ca: Comportament per defecte de la finestra maximitzada

en: Dark Mode
ca: Mode fosc

en: Whether the application should use a dark mode.
ca: Si l'aplicació hauria d'utilitzar un mode fosc.

en: Auto lock
ca: Autobloqueig

en: Whether to auto lock the application or not
ca: Si s'ha de blocar automàticament l'aplicació o no

en: Auto lock timeout
ca: Temps per a l'autobloqueig

en: Lock the application on idle after X minutes
ca: Bloca l'aplicació després de X minuts d'inactivitat

en: Simple application for generating Two-Factor Authentication Codes.
ca: Aplicació senzilla per a generar codis d'autenticació de doble factor.

en: Features:
ca: Funcionalitats:

en: Time-based/Counter-based/Steam methods support
ca: Suport de mètodes basats en temps / basats en comptador / Steam

en: SHA-1/SHA-256/SHA-512 algorithms support
ca: Suport d'algorismes SHA-1/SHA-256/SHA-512

en: QR code scanner using a camera or from a screenshot
ca: Escàner de codis QR amb càmera o des d'una captura de pantalla

en: Lock the application with a password
ca: Bloca l'aplicació amb contrasenya

en: Beautiful UI
ca: Una interfície bonica

en: GNOME Shell search provider
ca: Proveïdor de cerca de GNOME Shell

en: Backup/Restore from/into known applications like FreeOTP+, Aegis (encrypted / plain-text), andOTP, Google Authenticator
ca: Còpia de seguretat/restauració des de/en aplicacions conegudes com FreeOTP+, Aegis (xifrat / sense format) andOTP, Google Authenticator

en: Main Window
ca: Finestra principal

en: Add a New Account
ca: Afegeix un compte nou

en: Add a New Provider
ca: Afegeix un proveïdor nou

en: Account Details
ca: Detalls del compte

en: Backup/Restore formats support
ca: Suport per a formats de còpia de seguretat/restauració

en: _Camera
ca: _Càmera

en: _Screenshot
ca: Captura de _pantalla

en: Go Back
ca: Ves enrere

en: _Add
ca: _Afegir

en: Scan QR Code
ca: Escaneja un codi QR

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Token issuer
ca: Emissor de testimonis

en: Account
ca: Compte

en: Token
ca: Testimoni

en: Counter
ca: Comptador

en: Algorithm
ca: Algorisme

en: Computing Method
ca: Mètode informàtic

en: Period
ca: Període

en: Duration in seconds until the next password update
ca: Durada en segons fins a la propera actualització de la contrasenya

en: Digits
ca: Dígits

en: Length of the generated code
ca: Longitud del codi generat

en: Website
ca: Lloc web

en: How to Set Up
ca: Com configurar

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Save
ca: _Desa

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: Help
ca: Ajuda

en: Increment the counter
ca: Incrementa el comptador

en: Copy PIN to clipboard
ca: Copia el PIN al porta-retalls

en: No Camera Found
ca: No s'ha trobat cap càmera

en: _From a Screenshot
ca: _Des d'una captura de pantalla

en: Set up a Passphrase
ca: Configureu una contrasenya llarga

en: Authenticator will start locked after a passphrase is set.
ca: L'autenticador començarà a blocar-se després d'establir una contrasenya llarga.

en: Current Passphrase
ca: Contrasenya llarga actual

en: New Passphrase
ca: Contrasenya llarga _nova

en: Repeat Passphrase
ca: Repeteix la contrasenya llarga

en: _Reset
ca: _Reinicia

en: Appearance
ca: Aparença

en: _Dark Mode
ca: _Mode fosc

en: Whether the application should use a dark mode
ca: Si l'aplicació hauria d'utilitzar un mode fosc

en: Privacy
ca: Privacitat

en: _Passphrase
ca: _Contrasenya llarga

en: Set up a passphrase to lock the application with
ca: Configureu una contrasenya llarga per a blocar l'aplicació amb

en: _Auto Lock the Application
ca: Auto_bloca l'aplicació

en: Whether to automatically lock the application
ca: Si s'ha de blocar automàticament l'aplicació

en: Auto Lock _Timeout
ca: Temps per l'auto_bloqueig

en: The time in minutes
ca: El temps en minuts

en: Backup/Restore
ca: Còpia de seguretat/Restauració

en: Backup
ca: Còpia de seguretat

en: Restore
ca: Restaura

en: Select a _File
ca: Selecciona un _fitxer

en: Name
ca: Nom

en: Used to fetch the provider icon
ca: S'utilitza per a obtenir la icona del proveïdor

en: The by default value for counter-based computing method
ca: El valor per defecte per al mètode de computació basat en comptador

en: Help URL
ca: URL d'ajuda

en: Provider setup instructions
ca: Instruccions de configuració del proveïdor

en: Providers
ca: Proveïdors

en: New Provider
ca: Proveïdor nou

en: Search
ca: Cerca

en: No Results
ca: Cap resultat

en: No providers matching the query were found.
ca: No s'ha trobat cap proveïdor que coincideixi amb la consulta.

en: No Provider Selected
ca: No s'ha seleccionat cap proveïdor

en: Select a provider or create a new one
ca: Seleccioneu un proveïdor o creeu-ne un de nou

en: No accounts or providers matching the query were found.
ca: No s'ha trobat cap compte o proveïdor que coincideixi amb la consulta.

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Lock
ca: Bloca

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ca: Preferències

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: shortcut window]
en: Accounts
ca: Comptes

[ctx: shortcut window]
en: New Account
ca: Compte nou

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: shortcut window]
en: Show Providers List
ca: Mostra la llista de proveïdors

en: _Lock the Application
ca: _Bloca l'aplicació

en: P_roviders
ca: P_roveïdor

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de _teclat

en: _About Authenticator
ca: _Quant a l'autenticador

en: Authenticator is Locked
ca: L'autenticador està blocat

en: _Unlock
ca: _Desbloca

en: New Account
ca: Compte nou

en: Menu
ca: Menú

en: No Accounts
ca: Cap compte

en: Add an account or scan a QR code first.
ca: Afegiu primer un compte o escanegeu un codi QR.

en: Accounts restored successfully
ca: Els comptes s'han restaurat correctament

en: One-Time password copied
ca: La contrasenya d'un sol ús copiada

en: Password was copied successfully
ca: La contrasenya s'ha copiat correctament

en: Into a JSON file containing plain-text or encrypted fields
ca: En un fitxer JSON que contingui text sense format o camps xifrats

en: From a JSON file containing plain-text or encrypted fields
ca: Des d'un fitxer JSON que conté text sense format o camps xifrats

en: Into a plain-text JSON file
ca: En un fitxer JSON de text sense format

en: From a plain-text JSON file
ca: Des d'un fitxer JSON de text sense format

en: Unknown account
ca: Compte desconegut

en: Unknown issuer
ca: Emissor desconegut

en: _Authenticator
ca: _Autenticador

en: Into a plain-text file, compatible with FreeOTP+
ca: En un fitxer de text sense format, compatible amb FreeOTP+

en: A_uthenticator
ca: A_utenticador

en: From a plain-text file, compatible with FreeOTP+
ca: Des d'un fitxer de text sense format, compatible amb FreeOTP+

en: Google Authenticator
ca: Autenticador de Google

en: From a QR code generated by Google Authenticator
ca: A partir d'un codi QR generat per Google Authenticator

note: Translators: this is for restoring a backup from the old Authenticator release
en: Au_thenticator (Legacy)
ca: Au_thenticator (antic)

en: Counter-based
ca: Basat en comptador

en: Time-based
ca: Basat en temps

en: Invalid Token
ca: El testimoni no és vàlid

en: Wrong Password
ca: La contrasenya és incorrecta

en: Wrong Passphrase
ca: La contrasenya llarga és incorrecta

en: Key / Passphrase
ca: Clau / Contrasenya llarga

en: The key that will be used to decrypt the vault
ca: La clau que s'utilitzarà per a desxifrar la cripta

en: Select File
ca: Selecciona un fitxer

en: The key used to encrypt the vault
ca: La clau utilitzada per a xifrar la cripta

en: Unable to restore accounts
ca: No es poden restaurar els comptes

en: Something went wrong
ca: Alguna cosa ha anat malament

en: Couldn't find a QR code
ca: No s'ha pogut trobar un codi QR

en: Select
ca: Selecciona

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Provider created successfully
ca: El proveïdor s'ha creat correctament

en: Provider updated successfully
ca: El proveïdor s'ha actualitzat correctament

en: Provider removed successfully
ca: El proveïdor s'ha suprimit correctament

en: Editing Provider: {}
ca: Proveïdor d'edició: {}

en: Image
ca: Imatge

en: The provider has accounts assigned to it, please remove them first
ca: El proveïdor té comptes assignats, suprimiu-les primer
