gnome-bluetooth master - en to gd translation catalogue (105 entries)

en: Click to select device…
gd: Briog gus uidheam a thaghadh…

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: _OK
gd: _Ceart ma-tha

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: No adapters available
gd: Chan eil freagarraichear ri làimh

en: Searching for devices…
gd: A’ sireadh uidheaman…

en: Device
gd: Uidheam

en: Type
gd: Seòrsa

en: Devices
gd: Uidheaman

en: All categories
gd: Na h-uile roinn-seòrsa

en: Paired
gd: Paidhrichte

en: Trusted
gd: Earbsach

en: Not paired or trusted
gd: Chan eil e paidhrichte no earbsach

en: Paired or trusted
gd: Paidhrichte no earbsach

note: This is the title of the filter section of the Bluetooth device chooser. * It used to say Show Only Bluetooth Devices With...
en: Show:
gd: Seall:

note: The device category filter
en: Device _category:
gd: _Roinn-Seòrsa an uidheim:

en: Select the device category to filter
gd: Tagh roinn-seòrsa an uidheim airson a chriathradh

note: The device type filter
en: Device _type:
gd: _Seòrsa an uidheim:

en: Select the device type to filter
gd: Tagh seòrsa an uidheim airson a chriathradh

en: Input devices (mice, keyboards, etc.)
gd: Uidheaman ion-chuir (luchagan, meur-chlàran agus msaa.)

en: Headphones, headsets and other audio devices
gd: Headphones, headsets agus uidheaman fuaime eile

en: Confirm Bluetooth PIN
gd: Dearbhaich PIN a’ Bluetooth

en: Please confirm the PIN that was entered on “%s”.
gd: Dearbhaidh a’ PIN a chaidh a chur a-steach air “%s”.

en: Confirm
gd: Dearbhaich

en: Confirm the Bluetooth PIN for “%s”. This can usually be found in the device’s manual.
gd: Dearbhaich PIN a’ Bluetooth airson “%s”. Lorgaidh tu seo ann an leabhar-mìneachaidh an uidheim mar as trice.

en: Pairing “%s”
gd: A’ paidhreachadh “%s”

en: Please confirm that the following PIN matches the one displayed on “%s”.
gd: Dearbhaich gum freagair a’ PIN a leanas ris an fhear a chì thu air “%s”.

en: Bluetooth Pairing Request
gd: Iarrtas paidhreachaidh Bluetooth

en: “%s” wants to pair with this device. Do you want to allow pairing?
gd: Tha “%s” airson paidhreachadh ris an uidheam seo. A bheil thu airson cead a thoirt dhan phaidhreachadh?

en: Confirm Bluetooth Connection
gd: Dearbhaich ceangal Bluetooth

en: “%s” wants to connect with this device. Do you want to allow it?
gd: Tha “%s” airson ceangal ris an uidheam seo. A bheil thu airson cead a thoirt dha?

en: Please enter the following PIN on “%s”.
gd: Cuir a-steach a’ PIN a leanas air “%s”.

en: Please enter the following PIN on “%s”. Then press “Return” on the keyboard.
gd: Cuir a-steach a’ PIN a leanas air “%s”. Brùth air “Enter” air a’ mheur-chlàr an uairsin.

en: Please move the joystick of your iCade in the following directions. Then press any of the white buttons.
gd: Cluais joystick an iCade agas ris a’ chaochladh comhair a leanas. Brùth air gin dhe na putanan geala an uairsin.

en: Allow
gd: Ceadaich

en: Dismiss
gd: Leig seachad

note: Cancel button
en: Cancel
gd: Sguir dheth

note: OK button
en: Accept
gd: Gabh ris

en: Not Set Up
gd: Gun rèiteachadh

en: Connected
gd: Ceangailte

en: Disconnected
gd: Gun cheangal

en: Yes
gd: Tha

en: No
gd: Chan eil

note: translators: first %s is the name of the computer, for example: * Visible as “Bastien Nocera’s Computer” followed by the * location of the Downloads folder.
en: Visible as “%s” and available for Bluetooth file transfers. Transferred files are placed in the <a href="%s">Downloads</a> folder.
gd: Chì thu mar “%s” e is bidh e ri fhaighinn airson ar-chuir fhaidhlichean le Bluetooth. Thèid faidhlichean air an tar-chur a chur dhan phasgan <a href="%s">Luchdaidhean a-nuas</a>.

en: Remove “%s” from the list of devices?
gd: A bheil thu airson “%s” a thoirt air falbh o liosta nan uidheaman?

en: If you remove the device, you will have to set it up again before next use.
gd: Ma bheir thu an t-uidheam air falbh, feumaidh tu a rèiteachadh às ùr mus cleachd thu a-rithist e.

en: _Remove
gd: Thoi_r air falbh

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received “%s” via Bluetooth
gd: Fhuair thu “%s” slighe Bluetooth

en: You received a file
gd: Fhuair thu faidhle

en: Open File
gd: Fosgail am faidhle

en: Reveal File
gd: Nochd am faidhle

en: File reception complete
gd: Chaidh faighinn an fhaidhle a choileanadh

en: Bluetooth file transfer from %s
gd: Tar-chur fhaidhlichean Bluetooth o %s

en: Decline
gd: Diùlt

en: Phone
gd: Fòn

en: Modem
gd: Mòdam

en: Computer
gd: Coimpiutair

en: Network
gd: Lìonra

en: Audio device
gd: Uidheam fuaime

en: Keyboard
gd: Meur-chlàr

en: Mouse
gd: Luchag

en: Camera
gd: Camara

en: Printer
gd: Clò-bhualadair

en: Tablet
gd: Tablaid

en: Video device
gd: Uidheam video

en: Remote control
gd: Inneal-smachd cèin

en: Scanner
gd: Sganair

en: Display
gd: Sgrìn

en: Wearable
gd: Rud airson cur ort

en: Toy
gd: Dèideag

en: All types
gd: Na h-uile seòrsa

en: Connection
gd: Ceangal

en: Address
gd: Seòladh

en: _Mouse & Touchpad Settings
gd: Roghainnean _luchaige ⁊ pada-suathaidh

en: _Sound Settings
gd: Roghainnean _fuaime

en: _Keyboard Settings
gd: Roghainnean a’ _mheur-chlàir

en: Send _Files…
gd: Cuir _faidhlichean…

en: _Remove Device
gd: Thoi_r uidheam air falbh

en: Bluetooth Transfer
gd: Tar-chur Bluetooth

en: Send files via Bluetooth
gd: Cuir faidhlichean le Bluetooth

en: An unknown error occurred
gd: Thachair mearachd neo-aithnichte

en: Make sure that the remote device is switched on and that it accepts Bluetooth connections
gd: Dèan cinnteach gun deach an t-uidheam cèin a chur air is gun gabh e ri ceanglaichean Bluetooth

en: %'d second | %'d seconds
gd[0]: %'d diog
gd[1]: %'d dhiog
gd[2]: %'d diogan
gd[3]: %'d diog

en: %'d minute | %'d minutes
gd[0]: %'d mhionaid
gd[1]: %'d mhionaid
gd[2]: %'d mionaidean
gd[3]: %'d mionaid

en: %'d hour | %'d hours
gd[0]: %'d uair a thìde
gd[1]: %'d uair a thìde
gd[2]: %'d uairean a thìde
gd[3]: %'d uair a thìde

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
gd[0]: mu %'d uair a thìde
gd[1]: mu %'d uair a thìde
gd[2]: mu %'d uairean a thìde
gd[3]: mu %'d uair a thìde

en: Connecting…
gd: ’Ga cheangal…

en: Bluetooth File Transfer
gd: Tar-chur fhaidhlichean Bluetooth

en: _Retry
gd: _Feuch ris a-rithist

en: From:
gd: O:

en: To:
gd: Gu:

en: Sending %s
gd: A’ cur %s

en: Sending file %d of %d
gd: A’ cur faidhle %d à %d

en: %u transfer complete | %u transfers complete
gd[0]: %u tar-chur coileanta
gd[1]: %u thar-chur coileanta
gd[2]: %u tar-chuir coileanta
gd[3]: %u tar-chur coileanta

en: _Close
gd: _Dùin

en: There was an error
gd: Thachair mearachd

en: Select device to send to
gd: Tagh uidheam gus a chur thuige

en: _Send
gd: _Cuir

en: Choose files to send
gd: Tagh faidhlichean airson an cur

en: Select
gd: Tagh

en: Remote device to use
gd: An t-uidheam cèin a thèid a chleachdadh

en: ADDRESS
gd: SEÒLADH

en: Remote device’s name
gd: Ainm an uidheim chèin

en: NAME
gd: AINM

en: [FILE…]
gd: [FAIDHLE…]
